Profík

Roman Procházka

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 19.7.2019  15:04

Nic víc jsem nečekal od kraťasu převedeného do 80 minut, celkem fajn, strašení solidní. Teresa v pohodě, jen toho jejího bratříčka měli buďto jinak obsadit nebo toho kluka naučit hrát, 70%.

• 17.6.2019  00:07

Ženská kolikrát vydrží víc než člověk, tady to platí stopro. Námět není originální, ale s tou lokací a Ginou to mohl bejt slušnej biják. Ale není. Všechny postavy se chovají tak, jako by soutěžili o cenu největšího blbce a já bych to viděl celkem na plichtu, všichni svorně IQ houpacího koně. Škoda času, i když mám pro Ginu slabost. 35%

• 12.6.2019  16:50

Tři hvězdy, které tu dávám jsou vlastně průměr různých aspektů filmu, záleží hodně, jak kdo k filmu přistoupí. Buď se může bavit nehoráznou tupostí a charakterama postav dohnanýma ne do krajnosti, ale ještě mnohem dál, nebo 2 a půl! hodiny trpět, co je to za strašlivou koninu. Za mě je to čistě 50 na 50%.

• 9.6.2019  14:12
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Hutná atmosféra podpořená adekvátní hudbou islandské skladatelky, výborné herecké výkony, jako bonus budiž, že často byli herci svým reálným předobrazům navíc podobní. Není to úplně historicky přesné, ale těch pár odchylek je spíš ku prospěchu věci, jako vytvoření fiktivní vědkyně nebo svědectví Legasova u soudu. Mrazivých 95%.

• 1.3.2019  16:16

V českých kinech trhal rekordy, tady na 19. místě v žebříčku. Ale za co proboha? Hype jako prase. Možná kdybych to viděl v kině, líbilo by se mi to víc. Takhle je to jen ne dost pohromadě držící plochá pohádka o geniálním zpěvákovi a jeho skoro stejně geniálních kumpánech, která je zakončená Live Aid koncertem, kterej je na tom všem nejlepší, ale asi by mě víc bavilo pustit si prostě koncert kapely. Queeny mám moc rád a chtěl jsem o nich lepší film, hlavně za posledních 20 minut 65%.

• 20.2.2019  15:04

Ferrellovo herectví mi úplně nesedí a sem se navíc ani nehodí do role, kterou hraje. 60%.

• 20.2.2019  14:58
    Venom (2018)

Zábavná jednohubka. 65%-

• 20.2.2019  14:56
    Dunkerk (2017)

Věřím, že Nolan natočil přesně to, co chtěl. Ale mě to značně minulo. Měl jsem podobný pocit jako u Tenké červené linie a to je škoda, protože od Nolana bych čekal, že dostanu víc a připadá mi, že v jeho filmografii je to docela vyčnívající kus a pro mě ne úplně vhodně. Ale jak jsem napsal, holt to tak chtěl. 60%.

• 20.2.2019  14:40

Co se týče práce s emocemi, je poslední díl páté řady o solidní kus před Avengers Infinity War. Opravdu síla. Celý seriál takhle dobrý není konstantně, ale konec se povedl na 1. 95%.

• 20.2.2019  14:28
    Maggie (2015)

Není to nic divácky přívětivého. V podstatě deprese od začátku do konce. Stojí to na dvou hercích, Abigail už dávno dokázala, že zahrát umí prakticky cokoliv a Arnold předvedl asi jeho nejnáročnější roli a zhostil se jí se ctí. 60%.

• 20.2.2019  14:22
    Dirty Dancing (TV film) (2017)

Je mi jasné, že s třemi hvězdami jdu proti proudu, ale zdejší hodnocení je založené nikoli na kvalitě samotného filmu, ale na obraně originálu. Kdyby ho nebylo, věřím, že hodnocení by poskočilo klidně na trojnásobek procent. Tenhle film selhává v zobrazení hlavního hrdiny, Colt Prattes je castingový fail jako Brno a nebýt jeho, dal bych s klidným svědomím o stupeň vyšší hodnocení. Tento tanečník bohužel předvedl v cca 2 hodinách méně hereckého talentu než v klipu Try od Pink. Další, menší problém mám s Abigail Breslin, která prostě jako tanečnice nevypadá. Je to jedna z mých oblíbených hereček, ale u ní byla příprava na roli pravděpodobně poněkud podceněna. Jinak herecky to zvládá slušně a celkové obsazení je fajn a některé přidané linie příběhu jsou fajn a najednou i rodiče Baby mají co hrát. 65%.

• 19.2.2019  20:07

I podle názvu podoba s Po čem ženy touží, ale ještě větší podobnost vidím s filmem Proměna s Ellen Barkin. Ani jeden ze vzorů to nedokáže trumfnout, ale průšvih to určitě není. Za mě to mohlo být i delší a Langmajer mohl dostat větší prostor před i po proměně a díry v logice děle by měly být o dost menší, ale kouknout se na to dalo a občas vykoukl kvalitní vtip.A kreace Anny Polívkové v roli "muženy" byla zdařilá, i když Ellen Barkin byla ještě o fous lepší. 65%.

• 27.12.2016  01:42

Kdyby tam nebyla postava Roba Rigglea, možná bych dal i plnou palbu, takhle "jen" za čtyři Stylizace fajn, dětští herrci zvládli své party moc dobře. Jen ten nápadník pro Lauren Graham mohl být líp napsaný. V rámci stylu vyprávění by až tak nevadil, ale v rámci vnitřní logiky příběhu mi prostě nesedl. 85%.

• 27.12.2016  01:30
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Když už vykrádám, tak aspoň s citem a dobře, ale tohle se nepovedlo. Jediná zajímavá postava byla Vaculíkova, jinak to byla dost hrůza. Hlavní záporák čaroděj byl spíš směšný. Ten základní nápad nezněl špatně, otec, který se chce spíš ohánět mečem versus syn, který na to půjde s rozumem, to mohlo být dobré, ale to by musel být lepší scénář. Tohle byla slátanina s jedním wtf momentem, když byla víla střelena kuší do zad. 30%.

• 27.12.2016  01:20
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Na tak řídký příběh to bylo strašlivě dlouhé, kdyby to někdo sestříhal na maximálně hodinu, mohlo by to stačit. Obas se naopak zrychlilo trochu neuváženě, ale většinou se to táhlo až nudilo. Ale aspoň to neurazilo hloupostí. 55%.

• 27.12.2016  01:15
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Občas se mi stane, že naprosto nechápu zdejší hodnocení a tohle je jeden z příkladů. Neříkám, že pohádka je skvost, který bych chtěl zopáknout o každých vánocích dvakrát, ale napoprvé se mi dost líbila. Má drobné nedostatky, princezny jsou spíš houf než dvanáct osobností, až na Radost (Zlatovlásku) a jejich oblečení a účesy občas vypadají minimálně nepohádkově, ale to je tak jediná větší výtka. Možná ještě u jmen se nemuselo tolik tlačit na pilu vtipnosti. Jinak bych spíš chválil, kostra příběhu od Erbena je doplněna o piráty, což mohlo dopadnout špatně, ale mě se tahle přidaná hodnota líbila. Nenudil jsem se a i zasmál. Někde bych možná maličko ubral na drsnosti. 70%.

• 13.9.2016  21:35
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Nechci nikomu sahat do svědomí, ale připadá mi, že tu spousta lidí k tomuhle pořadu přistoupila rovnou s pocitem, že se jim to prostě nebude líbit. A ne a ne!!!. Já byl příjemně překvapen, 8 zpěváků/herců se docela snaží, porota samozřejmě v tomto formátu hlavně chválící, ale uměřeně vtipná a Sokol jako moderátor velmi pěkně překvapil. Je to prostě vytuněná verze wheels of musical impression v show Jimmyho Fallona. 75%

• 13.9.2016  21:27

Duncan natočil dva vynikající dost lacino pořízené sci-fi filmy a tak mu dali větší rozpočet a fantasy námět a on to nezvládl. Není to nějaký průšvih epických rozměrů, pár věcí je tam i výborných, triky, výprava, některé postavy (Patton, Schnetzer a Fimmel), ale to mi nestačí. Příběh je řídkej a do děje mě to absolutně nevtáhlo a většina postav mi byla totálně ukradená. Možnáje to tím, že bylo vystřiženo 40 minut a delší verze bude lepší, ale docela pochybuju a hodnotím tuhle, která je prostě slabá. I přesto bych byl zvědav na pokračování, prvnímu dílu ale dám slabých 55%.

• 3.8.2016  15:43
    John Wick (2014)

Žánrová jednohubka, která postrádá větší příběh, ale má zatraceně cool postavy a precizní akční scény. 75%.

• 3.8.2016  15:32

Nic extra jsem nečekal a mormonská (ani jiná) církev mi nic neříká, ale tohle jsem si překvapivě užil. Je to dostatečně feel good a hlavní postavy jsou sympatické a dobře zahrané. 70%.

• 3.8.2016  15:29
    The Bronze (2015)

Jako komedie je to na můj vkus málo vtipné, postavy nic moc, ale po sportovní stránce překvapivě ucházející.55%

• 3.8.2016  15:25

Naprosto zapomenutelnej film, kterej má docela podařený momenty, pár zajímavě načrtnutejch linek, ale je to spíš cvičení na téma, jak natočit za co nejmíň peněz postapo film a to se zbytečně zářivejma hvězdama. 55%.

• 3.8.2016  15:20
    Jetelín (TV seriál) (2016)

To je tak OBROVSKÝ WTF, že bych byl skoro ochotnej uvěřit, že je to nějakej metahumor a někdo se v pozadí popadá za břicho, jak se mu povedlo dát do vysílání odpornost, kterou můžou snad vydržet jen největší masochisti. Odpadem šetřím jako šafránem, ale tady po dvou dílech nemám jinou možnost. Možná se za měsíc na streamu objeví video od Kazmy, jak zas všechny převez, nevím nevím. Doufám, že to nezkazí nadějným herečkám kariéru. Pokud to není metahumor, tak hodnocení zhruba někde kolem 2%, To už snad raději zrnění.

• 24.6.2016  01:56
    Sisters (2015)

Hrozně nevyrovnaný film, párkrát jsem si říkal, co to kruci sleduju a několikrát jsem se zase hodně zasmál. Naštěstí, i když to místy není příliš vtipné, není to ani úplně krajně trapné. Od SNL patičky bych rozhodně čekal víc, ale známku kvůli tomu snižovat nebudu. Takže slabé 3 a 55%

• 24.6.2016  01:50

Poměrně zajímavý námět, hodně fajn herecké obsazení, na podobný žánr dost slušně natočené akční scény, ale chybí tomu lepší scénář a lepší vykreslení postav, 3 hvězdy jentak tak, za 55%.

• 16.4.2016  21:39
    Laggies (2014)

Vcelku příjemnej filmík s dost sympatickým obsazením. Keiru nějak extra nemusím, ale tady mi moc sedla, Chloe mám rád moc a Sam Rockwell je podle mě jedním z nejnedoceňovanějších herců (i když pomalu se to asi lepší). 75%

• 16.4.2016  21:28
    Pátá vlna (2016)

Předlohu jsem nečetl, takže nevím, kde se stala chyba. Jestli už v knize, nebo až v adaptaci. Ale je to obrovská škoda. Je tam pár výborných nápadů, ale k tomuspousta nesmyslů a nelogičností, které film potápí do těžkého podprůměru. Je to slušně obsazené, Chloe já můžu hodně moc, triky ujdou, ale nijak moc jich viditelných není. Jen ten scénář hapruje, problém je, že je docela dost důležitý. Pochybuju, že bude pokračování, které by se nabízelo. 30%.

• 3.4.2016  03:56

Taková jednohubka, sympaticky obsazená a zahraná, ale nic zas tak extra výjimečného.65%

• 3.4.2016  03:53
    Trumbo (2015)

O éře honu na čarodějnice v Hollywoodu i jinde jsem slyšel, ovšem jméno Dalton Trumbo mi povědomé nebylo. Teď houž ovšem nezapomenu. Skvělý příběh, o to silnější, že byl opravdový a naprosto úžasně zahraný. 95%.

• 3.4.2016  00:10

Chronologie je pro scenáristu asi sprosté slovo, trochu hraní s časem mi nevadí, ale tady to bylo až moc přehnané, na úkor příběhu. Herecky dost slušné, pokouší se to o atmosféru, ale jenom zasněžená krajina nestačí.Logické díry taky nejsou úplně ok u takového filmu a kupodivu občas i nedostatek napětí. 65%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22