Mozenrat

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2
    • 22.1.2018  12:32
    Rapl - Nástřel (S01E01) (epizoda) (2016)

Vzhledem k tomu že před shlédnutím prvního dílu Rapla jsem koukal na Vzteklinu a islandské mrazivé V pasti, nejsem možná s těmi dvěmi hvězdičkami úplně fér. Zatímco tyhle dva seriály mají na vykreslování atmosféry, postav a řešení případu X dílů, Rapl to zatím musí zvládnout v jednom. Ale každopádně je první díl pro mě velkým zklamáním - po všech těch chvalozpěvech ze všech stran jsem čekal mnohem víc. Atmosféra nic moc, většina postav nesympatických a plochých a případ narychlo představený a narychlo vyřešený. O pachatelově logice navíc darmo mluvit. Nad běžnou českou krimi-produkci to trochu vyniká, takže doufám že v dalších dílech půjde Rapl nahoru jak ve vykreslení atmosféry hloubky postav tak i v kvalitě případů.

• 5.11.2017  21:46

Opravdu hodně slabý díl a nepovedená vycpávka. Vůbec nezapadá do série a vyloženě kazí atmosféru i postavvu 11ky. Přeskakovat z hororového maloměstského školo-rodinného prostředí do velkoměstských punk-kriminálních Avengers? Jako vážně? Buuuu

• 27.12.2016  11:21

No vida, chce to nadhled, sebeironii a oproštění se od zavedených schémat a i američani dokáží natočit krásnou pohádku. A vůbec nevadí, že je to mišmaš všeho od Zora, tří mušketýrů až po Kolumba.

• 21.12.2016  19:47
    Pustina (TV seriál) (2016)

Vyšetřování zmizení čtrnáctileté dívky není vlastně v této úchvatně ponuré podívané to nejdůležitější. Prakticky se, až na jeden velký skok, v průběhu děje nikam příliš neposouvá. Jen spíše až do konce bloumá slepými uličkami a dovoluje nám při tom nahlédnout do života místního společenství. Můžeme tak sledovat postupný rozpad jedné vesnické komunity, několika vztahů, rodin a mnoha iluzí. Lidé v Pustině jsou zbaveni veškerých jistot, a to i těch jinak zcela samozřejmých jako je domov a krajina, Snaha starostky vzepřít se osudu je marná a i ona je nakonec ubita k pasivní beznadějné plavbě s proudem. Rozuzlení kriminální zápletky v posledním díle pak nakonec všemu tomu nasazuje pochmurnou korunu - tohle je tvé dílo Pustino, tohle jsi stvořila. Až při tom mrazí. Skvělí jsou jak Stivínová tak všichni dětští herci. Duškovi s Nohou se podařilo překročit svůj vlastní komediální stín, zvláššt v případě Duška jsem nečekal že zvládne věrohodně zahrát maniakálního agresivního podivína. Pustině prostě tleskám.

• 18.9.2016  23:04

Nikdy jsem nebyl fanda Star Trek universu. Na můj vkus je příliš pokrokově optimisticko-utopistický a navíc dělání mimozemských ras prostě tak že jim přidáme elfí uši, nakrabatíme čelo nebo z nich uděláme malé roztomilé figurky pro zasmání mi nepříjde ani vtipné ani uvěřitelné. Tento poslední Star Trek film lze ale v klidu posuzovat bez ohledu na jeho background jednoduše jako akční scifi. A to velice dobrou a povedenou akční scifi. Akční scény jsou epické, dialogy vtipné a vše to hezky šlape. Dokonce i příběh, který se z počátku zdá být prostinký má zajímavé rozuzlení. Ano ve filmu je řada logických lapsů: *spoiler* jako že pan X, který má k dispozici sto tisíc bodavých kamarádů vůbec potřebuje nějakou věc Y, že v táboře jeho stotisíc kamarádů je přítomno dohromady asi 10 chlápků s pistolema, prahistorická loď na závěr propluje mlhovinou s kteou mají problém nejmodernější plavidla ... atd. apod. *konec spoileru* Ale co, to lze tomu filmu s klidem v srdci odpustit. Mimochodem, Scotty má skvělý přízvuk! :)

• 17.9.2016  13:49

Film má dvě vrstvy. Na povrchu pitomá love-story s dialogy, vztahy, postavami (a herci) jako vystřiženými z nějaké jihoamerické telenovely. Ale pod povrchem čeká temná mrazivá zápletka do které jsou tyhle dvě hloupoučké husičky a jejich slizojidní houser vtaženi. Výborný je i zlom ve filmu, kdy se události opakují viděné z odlišné a vysvětlující perspektivy.

• 14.8.2016  08:40

Story a chování postav nedává vůbec smysl. Ale jinak je to docela svižná cool podívaná. Zvlášť v Imaxu.

• 9.7.2016  20:41

Překvapivě dobře zfilmovaná divadelní hra. Slušní herci - teda většinu filmu herečky, a výborný situační humor. Že je to nerealistické, často přehrávané, ukecané, odehrávající se prakticky na jednom místě a kdesi cosi? Je to sakra v základu divadelní hra, ne dokument ze svatby něčí sestřenice nebo monumentální velkofilm. Vše je ukryté v očekávání. Pokud se dokážete oprostit od touhy po komplikované zápletce, propracovaných hlubokých charakterech a epických exterierech, pak se můžete v klidu usadit a oněch svižně krátkých 77 minut sledovat chytře vtipnou figurkojidní absurditku a velmi dobře se u toho bavit. V případě, že se od takových očekávání oprostit nedokážete, tak se bavit opravdu nebudete, budete obacet oči v sloup a dáte tomu jedno hvězdičku na CSFD.

• 26.6.2016  10:26

Výborný film, který se kromě detektivní zápletky snaží obsáhnout snad všechny bolístky švédské (a nejen švédské) společnosti. Od vztahů muž - žena, rodič - dítě, přes zoufalý systém sociální péče, nedotknutelnost oligarchie, nezávislost novinářské práce, vztah k polo-nacistické minulosti, až po psychické nemoci a brutální sexuální násilí. Muži jsou tu, podobně jako v sérii The Fall, líčeni buď jako skryté sexuální bestie, nebo jako slabí, hroutící se a nerozhodní tvorové, kteří potřebují pomoci od sice utalčovaných ale přesto silnějších žen. Herci jsou výborní, především hlavní dvojice Daniel Craig a Rooney Mara. Nevím, jak rozsáhlá je původní knižní předloha, ale je vidět, že 158 minut je prostě na takový široce rozkročený obsah málo. Možná mělo jít o více-dílný film nebo seriál. Některé věci jsou tak jen naznačeny v několika scénách (vztah s dcerou) a jiné časově zhuštěny, takže nepůsobí příliš přirozeně (vztah dvou hlavních postav), Co se týká hlavního vyšetřování, podařilo se docílit pocitu napínavého odhalování temné záhady minulosti. Bohužel díky zkratkovitosti jsem se často ztrácel v tom, co konkrétně je právě odhalováno. Jak prohlásil Mikael na začátku vyšetřování - v postavách a rodinných vztazích velké švédské průmyslnické rodiny se dá dost těžko orientovat.

• 15.5.2016  14:38

Kdyby šlo skutečně o snahu o politicky nekorektní proti-přistěhovalecký/muslimský animovaný film, bylo by to alespoň nějak zajimávé. Mohli bysme se buď pohoršovat nad jeho zvráceností nebo naopak tleskat jeho odvaze (každý dle nátury). Bohužel tyhle náznaky pouze vyplývají z původního herního scénáře "přijdou prasata a ukradnou vejce" a žádný zjevný záměr tvůrců za nimi není. Takže ve výsledku se jedná pouze o nudný a nevtipný animovaný film, který se jen snaží přiživit na popularitě hry Angy birds. Pokud by to přišlo nezáživé jen mě coby dospělému, pořád by šlo ještě namítnout že jde přece o dětský film. Ale když se u něj nesmějí a usínají (vlastní zkušenost) i děti, tak => celkový palec dolů.

• 16.12.2015  13:45
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Kdo by čekal jen odvar z Ďablovy lsti, nedočká se. Naopak, Ztracená brána je hutnější, vyzrálejěí, s více dobrými herci a humorem který opravdu pobaví. Sehraná a sympatická hlavní dvojice (trojice) postav by si určitě zasloužila ještě jeden troj-film. Je-ště jeden! Je-ště jeden!

• 15.12.2015  18:22
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Na české poměry hodně slušné mysteriozní-krimi s dobrými herci. Vytkl bych tomu jen snahu být na závěr epický - scéna se zásahovkou působí dost nepatřičně - a finální odhalování celého "komplotu" je dost přitažené za vlasy. Na podobné záležitosti prostě tuzemský film nemá. Kdyby se scénárista drřzel při zemi, mohlo to dopadnou ještě lépe, než to dopadlo. Jo, a ten megaspoiler na plakátu volá po vraždě!

• 12.12.2015  14:18
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jako perverzní voajérská sonda do světa buranství, nevkusu, trapnosti, psychických poruch a "zajimavých" pokusů o bytový design je tenhle pořad vinikající. Fascinuje mě, že se do kuchařských pořadů vytrvale hlásí lidé, kteří evidentně neumí vůbec vařít nebo/a jsou extrémně vybíraví v tom, co jsou ochotni jíst.

• 12.12.2015  10:32

Celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na Na vlásku 2 se slabším a nelogičtějším příběhem a méně chytlavými písničkami. Stejná excitovaná dívka, která je na větvi z toho že jí někdo půstí z věže/hradu, koně vyměnili za soba, přidali vtipného sněhuláka Olafa a naopak dost otravné troly. Místo moře lampionů vizuálně uchvátí kouzla s ledem. Chápu, že nejsem cílová skupina, ale myslím že ani dětem není třeba už v druhém filmu sdělovat moudro že je super se za zpěvu písní otevírat krásám světa a lásky.

• 19.11.2015  13:07

Nejsem odborník na X-Men sérii, ale tohole je opavdu slabota. Příběh je hloupý, předvídatelný a hlavně nezajímavý. Místy možná až legrační. Pro fanoušky tam možná je pár "aha momentů", ale to ten film nečiní ani o kousek lepším. I akční scény jsou nezáživné ihned-zapomenutelné. Možná je to i tím, že v situaci kdy je hlavní postava nezničitelná (nebo kdy se střetává partička nadlidí s obyčejným vojenským plebsem), v podstatě při těch bojích ani o nic nejde.

• 1.11.2015  17:08
    Ghoul (2015)

Oceňuji, že ve filmu není tolik nechutností a řezničiny kolik byste očekávali když jde o film o kanibalovi. Bohužel tam ale není ani žádná strašidelná atmosféra, a tak se film snaží vyděsit pouze lekačkami. Musím říct, že to už je spíš nepříjemné sledovat roztřesený obraz kamery která přejíždí sem a tam a vy jen čekáte kdy za hlasitého zvuku něco vyrazí proti ní. Dočkáte se klasických prvků žánru rádoby-dokumentárních hororů: hrátky se záznamem kamer, světlem, komentáře vyděšených lidí za kamerou. Ničím nevybočuje ani nepřekvapí. Na to, že jde o czech-made to ale mohlo dopadnout mnohem hůře.

• 1.11.2015  14:32
    The Fall (TV seriál) (2013)

Kriminální seriály nejsou zrovna můj běžný oblíbený šálek čaje, ale The Fall mě velmi rychle dostal, Pádu do toho pozvolna plynoucího, atmosférového a hlavně ZNEPOKOJIVÉHO díla se už nedalo vyhnout. Zajímavě netradičně feministické, kdy velká část mužů jsou slabí tvorové neschopni nadhledu. Střih se opravdu nedá nazvat jinak než znepokojivý spojující často brutální scénu sexuální vraždy s rodinnými, intimními situacemi nebo dětským nevinným světem. Oba hlavní představitelé jsou skvělí a Gillian Anderson léta která uplynula od Akt X jen přidala na kráse. První série je dokonalá. V druhé sice děj malinko překombinovávají - některé náhody, policejní selhání a podobně. Navíc je znatelná snaha trochu ždímat emoce, oddalovat konec a těch pár snových vizí a halucinací si také mohli odpustit. Ale v závěru se to všechno nakonec ukáže jako smysluplné a vytvářející mrazivou tečku. .

• 1.11.2015  11:16

Strážci vesmíru po dvaceti letech zmutovane s Godzillou a Transformers? Pokud rezignujete na, kvalitu scénáře, herecké výkony a především logičnost děje (zrušíme program robotů a postavíme zeď? hehe) tudíž tak nějak přetrpíte místa kde roboti zrovna nebojují, tak je to celkem fajn podívaná. Velké, fakt hodně velké věci do sebe narážejí, mlátí se, škrtí a odhazují se v kulisách stříkající mořské vody, rozpadajících se mrakodrapů a na dně moře. A všechno je to pěkně barevné. Jinak ale darmo mluvit: pár nevtipných figurkojidních vědců/překupníků, hlavní nevýrazný klaďas, motivační projevy a jásot , rodinná traumata (rodič zemřeli, bratr zemřel, mindák z otce, schovanka ..). A to je vše.

• 4.9.2013  14:09
    Comeback (TV seriál) (2008)

Mezi ostatními českými sitcomy, které se utápí kdesi v hlubinách žumpy totálního marazmu, září Comeback jako betlémská hvězda. I on nám totiž zvěsutje jednu radostnou novinu: haleluja, humor v české seriálové tvorbě není zcela mrtev. On žije a je vtipný!

• 7.8.2011  21:23
    Dračí doupě (2000)

Jestli to měla být parodie na fantasy, tak se se velmi nepovedla. V případě že film byl míněn jako vážná fantasy, pak mi ohodnocenáí "odpad" příjde ještě jako příliš dobré. Příšerní herci kteří slovo "hrát" slyšeli asi jen v souvislosti s člověče nezlob se. Úděsné kostýmy u kterých vše kovové je rozhodně z plastu z plastu z plastu - autentičtější by vyrobil i slepý výrobce kostýmů na maškarní bál po dvou lahvích vodky. Už vím, asi byl film míněn jako horor .. protože každý, komu Dungeons a dragons něco říká, bude mít po jeho shlédnutí dlouho noční můry.

• 11.7.2011  08:21
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

Nevidím důvod proč se nad tím pohoršovat nebo dokonce zvracet odporem. Ano, je to napěchované pro našince zcela nepochopitelným patosem, emocemi a naděšením. Hemží se to tam vískajícími řvoucími tančícími designery a dělníky, dojatě slzícími tesaři, kteří celý díl nemluví o ničem jiném než jak postaví humidor .. a podobně. A do toho všho mumraje bezostyšně cpou viditlnější i méně viditelné reklamy na sponzory. Všichni se dřou do úmoru, aby stihli za sedm dní postavit úděsně kýčovité pokoje, v kterých se měří míra luxusu počtem televizních obrazovek na metr čtvereční. Nepochopitelná cizí kultura, Amerika ve své čisté podobě. U nás by něco takového nebylo možné ani omylem. Na jednu stranu se nad tím člověk právem ušklíbá a baví a na druhou stranu mu někde hluboko hlodá červíček jestli to není přecijen tak trochu škoda, že tenhle druh nadšení pro společnou věc u nás komunismus šmahem a zřejmě nadobro zdiskreditoval.

• 18.6.2011  13:54
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

I když je to vlastně pořád na jedno brdo, jen s drobnými obměnami překážek, to japonské dětské nadšení pro hru je opravdu hodně chytlavé a zábavné. Soutěž, která z anonymních soutěžících dokáže vypíchávat "hrdiny" zkoušející znovu a znovu zdolat horu.

• 18.6.2011  13:50
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

Arogantní protivní a dolaruchtiví američané doprovázení slizkým moderátorem buď pojídají všemožné nechutnosti, nebo někde visí/balancují/potápějí se. Člověku je skoro možná víc zle z těch soutěžících samotných, než z toho co dělají ...

• 28.1.2011  08:05

Oddechovka. Solomon Kane 2. Film se stejnou strukturou: neohrožený bojovník/pirát => dezertér/ztracená duše => zachránce.Jen o malinko méně temný ale zato s o hodně vydařenější závěrečnou částí. a méně komiksovými hrdiny. Pocit, který se v Solomonovi daří navodit jen v několika skvělých scénách v prostředku filmu (čarodejnice, klášter ...) se v honu udržuje po celou dobu - sice ne tak koncentrovaně ale stejně mrazí. Pro závěr I tady bohužel platí, že zlo je nejstrašidelnější dokud zůstává skryto a divák si není jistý. Ten létající vrchní je holt takovej divnej .. digitálně divnej. Každopáďo hodnotím lépe než "první díl" a nad těmi několika závěrečnými patos větami zavírám oči.

• 17.10.2010  10:15

Civilizace je jen tenká slupka. Stačí rozbuška v podobě pána s knírkem a z lidí, kteří si dosud žili v provorepublikové vesnické idilce, chodili společně do kostela a klábosili u piva, se stanou lidské bestie nenávidící do krve, třesoucí se o svůj život, využívající každé příležitosti k obohacení se. Jakmile se prolomí stavidla, doposud neškodné osobní závisti, klevety a spory nabydou obludných krvavých konců. Film o tom, že nejsou žásní hodní češi a zlí němci, že v každém z nás se schovává krvelačná zrůda čekající jen na vhodnou situaci. Film o tom, že "oni si začali" je jen stupidní výmluva, protože žádní "oni" nejsou, jsou jen konkrétní lidé. Režie i herci jsou kvalitní, neseděl mi jen (nevím proč) Kaiser. Vadilo mi i pár věcí na scénáři: například příliš kladný hlavní hrdina, který se poslední část filmu skoro jakoby mermomocí snaží být zabit, až moc časté používání češtiny i v komunikaci mezi čistě německými postavami (více titulků by rozhodně přidalo na realističnosti). Tenhle film jsme potřebovali jako sůl aby nám trochu naboural naší sebe-iluzi o holubičích povahách.

• 2.10.2010  22:33
    Tajemný let (2005)

Film má dvě části. První, delší, tajemně duchařinou příjemně mrazící. A druhou, akčnější, při které vyloží ty z prstu vycucané a děravé karty na stůl. Pachuť slátaniny pak bohužel zpětně prolézá celým příběhem, který se z počátku zdál být velmi stravitelný.

• 13.7.2010  21:13

Část filmu jsem přemýšlel, jestli fakt že mi v atmosféře a příběhu stále něco "hapruje" je velmi záludný scenáristicko-režisérský záměr, nějaká skrytá temnoabsurdní struna která jen čeká na svou pointu. Nakonec jsem ale došel k závěru, že je to prostě jen špatně napsané a natočené. Temnost a komičnost scén se vzájemně ruši a film tak v celku působí spíš roztěkaně, než že by se divák bál nebo bavil. Celé to samozřejmě drží nad vodou Johnny, a už kvůli němu Devátá brána stojí za shlédnutí. Budiž mu třikrát sláva.

• 11.7.2010  18:46
    Robin Hood (TV seriál) (2006)

Vezmete několik nevýrazných herců, navléknete je do vypůjčených středověkých kostýmů a necháte je běhat po lese. Dobré možná na letní táborovou hru. Středověký seriál alespoň s minimální atmosférou z toho však ne a nevytřískáte.

• 29.12.2009  20:08
    Avatar (2009)

Dobrá rada do života: až někdy budete coby zrádcovský všemi opuštěný a opovrhovaný loozer uplně na dně, stačí skočit na velkého oranžového ptakoještěra. Váš život se rázem změní - všichni vás budou najednou milovat a obdivovat coby vůdce, a to včetně samotné matičky přírody. Ale doma to nezkoušejte děti, pokud nejste přerostlí modří indiáni s ocasem. Dobře dobře, dost už o prostinkém předvídatelném eko-příběhu, vizuální megapodívaná ho hravě přebije. Opravdu JE na co se dívat. Ačkoliv mě samotná 3D forma filmu nijak neohromila a neviděl bych nějaký převratný rozdíl mezi 2D verzí, přesto dokáže tato do detailu opracovaná pastva pro oko člověka přibít do kinosedačky na celé tři hodiny. Budete ohromeni rychlou akcí, budete se rozplývat nad různobarevnými pralesními světýlky a vypiplanými příšerkami a budete dojatě fandití (ano trochu se vzhledem ke klišovitosti příběhu stydím) jinoplanetárnímu spravedlivému boji se zlou militaristickou hamižnou megakorporací. Avatar Vás dostane!

• 28.12.2009  09:36

Nesnesitelná rozmazlená děcka verzus mizerně zahraný poskakující a pitvořící se dospělý v beznadějně nevtipných situacích. "Vrcholem" (tedy spíš dnem) trapných a zcela marných pokusů o humorné scény je boxerský zápas s lesní zvěří.

<< předchozí 1 2