Fr

Fr

František Jukl

okres Liberec
VĚČNEJ OPTIMISTA aneb NASRANEJCH LIDÍ JE NA SVĚTĚ DOST (a je třeba jim trochu zkurvit průměr)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117
    • 19.11.2017  00:14

,,POTŘEBUJEME PŘÍBĚH, KTERÝ INSPIRUJE NÁROD“... /// Jak se dělal film v časech, kdy bylo všechno podřízený válce. (A taky o vztahu dvou lidí ve filmovým ansáblu.) Sympatická Gemma Arterton a okouzlující Bill Nighy v příběhu plným tragédií… Co si filmovej divák může víc přát? Snad jen radost, dojetí a vítězství života nad smrtí. Čekal jsem komedii a vona z toho vylezla dojemná romanťárna. A ten závěr…já snad napíšu nějakej (dobrej (samozřejmě…) scénář. Mít možnost sledovat v kině všechny ty emoce z mojí hodiny a půl, za tu námahu stojí! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2009 napsala Lissa Evans, neznám. 2.) Tenhle Dunkerk byl trapně válečnej! 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

• 18.11.2017  23:52
    Elle (2016)

,,STUD NENÍ DOSTATEČNĚ SILNÁ EMOCE, ABY NÁS OD NĚČEHO ODRADILA“... /// Elle je emancipovaná MILFka, která jde s dobou. Zřejmě proto necejtí potřebu nahlásit zprznění ve vlastním domě (no… ještě má i jinej důvod, ale…). Verhoeven si s námi (zase konečně) hraje. Rozehrává (pomalu) vztahový drama, ve kterým nahlížíme do jejího soukromý. Aby to prej nebyla nuda (což ovšem není), pro jistotu přidává stalkera. Takovej sexem naplněnej kousek rušnýho života, kterej má (zase) vypovídat něco o duševním rozpoložení ženský duše. Sice je to víc dramatický než trhrillerový, ale mně se tenhle pohled „do nitra“ a pod sukni líbil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu "Oh...", kterou v roce 2012 napsal Philippe Djian, neznám. 2.) Chcu slyšet ten příběh o pánovi, kterej dělal dětem křížek na čele. 3.) Sousedka má furt rozbitou držku. 4.) Thx za titule „dragon-_-“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 17.11.2017  22:21

“CO JSI ZAČ? NETVOR?“... /// Úvodní scéna jak ze samurajský (filmový) příručky. Nic pro slabší jedince, páč červama prolezlej chlápek, co nikdy neumře, jde s malou holkou pomstě naproti bez jakejchkoliv servítek. Zfilmovaná manga…takovej hrdinskej epos bez veršů, zajímavejma barvama (vobčas), postavama, vobrázkama, dialogama (který jsou spíš dlouhý monology) a několika obdivuhodnejma řežbama. Všichni se tady dokonale voháněj vším, co jim do pazoury padne a vytvářej nádherný krvavý cákance… Čekali jste něco jinýho?... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou japonskou manga sérii od Hiroaki Samury, neznám. 2.) Zjistím, kdo opravdu jsi!. 3.) Soupeře vždycky obelstím tím, že si useknu ruku ( nevím…u fotbalu to možná fungovat nebude …). 4.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ***** NAPĚTÍ *

• 11.11.2017  22:23
    Mumie (2017)

,,NĚKDY SE MŮŽE S MONSTREM UTKAT ZASE JENOM MONSTRUM…“ /// Svině, kterou úmyslně vymazali z historie a prokletej Cruise ve fantasy, která má bejt prej horor. Místy je přezombíkováno – vlastně přemumifíkováno (ale efekt je stejnej). Zaujme lamač kleteb Crowe (jako tím, že tam je), vztah Cruise a tý jeho archeoložky je jak z lacinýho románu. Natočený to není špatně (to snad ani nikdo nečekal)… jen je to trochu (asi víc…) blbý. Vůbec nefungujou vztahy, který prostě CGI nenahradí a ve finále se taky nevodehraje nic nezapomenutelnýho. Možná by stálo zato pouvažovat, jestli to nemělo bejt víc ve stylu Van Helsinga. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, vod koho nechcu dostat francouzáka. 2.) Mám bujnou fantasii. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne

• 11.11.2017  21:24

,,OBRÁTÍŠ SE K RODINĚ ZÁDY?…“ /// Ze začátku to vypadá pěkně debilně. Jakoby scénář psal trotl, schopnej vymyslet jen polonahý kubánský holky a namachrovaný týpky. A samozřejmě taky auta. Nebejt fajnový mrchy Theronový a Stathama, kterej funguje tak nějak sympaticky, je to kupení všemožnejch klišé alias „F&F“. Takže auta, honičky, autodestrukce (jakou svět neviděl) a exhibice zúčastněnejch. To poslední asi víc než vobvykle a ty jejich machovský kecy mě pěkně serou. Ke všemu jim chybí ftip. Moc mě to nebere, páč to akorát bouchá a dýmý. A ta kumulace nesmrtelnejch na jedno místo… (mrdám na přírodní zákony, ale musí to bejt zábava!). (Klidně bych mohl dát 3*, ale... proč?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle jsem sporťákem na Sibiři zlikvidoval ponorku. 2.) Vlastně ani nevím.... 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne

• 10.11.2017  23:02
    The Sinner (TV seriál) (2017)

,,PROČ SI NEMŮŽU NA NIC VZPOMENOUT?…“ /// Pomalý – až laxní budování příběhu, který ovšem zvratem v první části hodně navnadí. Jessica Biel jako tajemná žena, která vraždila na veřejnosti za denního světla a Bill Pullman jako vytrvalej polda, pátrající po motivu, jsou dobří příběhový tahouni. Pak ten motiv…Pomocí flashbacků mrkneme na to, co všechno dokáže Bůh, plusem je taky skoro až mysteriózní atmosféra. Pak přichází čas rozuzlení a Cora ztrácí část mejch sympatií, páč mám dojem, že je to blbá kráva – a nemůžu neříct, že to na vnímání příběhu nemá vliv. Místo nenávisti cejtím letargii, což je prostě špatně. Naštěstí je tady i kus toho překvapení (jako asi aby nebyla taková kráva), takže nakonec celkem spokojenost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2007 napsala Petra Hammesfahr, neznám. 2.) Holky si vodím zásadně do sklepa. 3.) Po starý zůstal na pláži krvavej flek. 4.) Thx za titule „J.e.t.h.r.o“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 10.11.2017  22:25

,,POSLALI JSTE MĚ DO ZASRANÝHO SRŠNÍHO HNÍZDA…“ /// Listopad 1989. Berlín je furt malým místem pro určitej typ lidí. Jejich počty se snaží snížit odvážná (ve všech směrech) a rozbitá (jakože i kozy má poškrábaný) Charlize Theron. Předvádí kousky, který ji můžou zabít a i když to vobčas není dokonalý, furt je to dost dobrá zábava. Jako bych četl komiks! (nečetl jsem ho, ale ten filmovej styl a to vyprávění…) Hodně ruční práce, nějaká ta střelba, vobčas zařve pár trabantů a příběh plnej pravd a lží. Baví mě to, ale samozřejmě se to nedá brát vážně (kecáš vole? Tys kvůli tomu dal jen 3*?) Je fajn, že Berlínská zeď má v tomhle druhu žánru co nabídnout! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „The Coldest City“, kterej napsal v roce 2012 Antony Johnston, neznám. 2.) Doma mi zakázali Johna Wicka (prej má velký koule). 3.) Thx za titule „czmimi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *

• 9.11.2017  22:40
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

,,JE TO VĚTŠÍ NEŽ VY…“ /// Narcos i na potřetí dostáli svý pověsti a publikum schopný naráz vstřebat historický fakta a drsnej příběh, seznámí s kšefty, vazbami i lidmi stojícími za impériem narkobaronů z Cali. Často předvádí dramatický maso, který vhodně doplňujou dobový záběry či úryvky projevů. Díky (téměř) kladnýmu hrdinovi, nakonec Escobarův fascinující charakter nechybí. Celá série NARCOS je dokonalou záležitostí, mapující nejdůležitější okamžiky z historie narkomafie a její sledování může způsobit závislost. Vyléčí ji „Mexická“ 4. série? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trošičku šňupu a často se ptám: „Odkud se bere?“ 2.) Nevím, kdy se odchází do důchodu. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

• 6.11.2017  00:14

,,POKUD NEUDĚLÁTE, CO MŮJ ZAMĚSTNAVATEL CHCE, ZARUČUJI VÁM, ŽE OBDRŽÍTE BALÍČEK …“ /// Vinc je kurevskej fešák! (zůstalo mu totiž kus charismatu z Temnýho případu). A taky vlastenec a rodinnej typ. Jen jednu chybu má – vsadil na špatnou práci. Sice je nejlepší tam, kde jiní nestačej, ale odměnou mu je 7 let v místnosti s dírou v podlaze. Čumět na zásadovýho chlapa (co se vydal špatnou cestou) v base s mírnou ostrahou by mohla bejt filmová nuda, ale naštěstí vo tom nemá cenu přemejšlet, páč Vinc dostává vod scénáristy do ruky trumfy, se kterejma umí zacházet. Bere nás do temnýho zákoutí americkýho vězeňskýho systému (předpokládám, že smyšlenýho, páč tohle by Amnesty International fakt nekousla). Kurva Jo! Takhle se má chovat chlap, kterýmu jde vo rodinu! Jestliže se nemá J. Wickovi šahat na psa, důchodcům na sociální jistoty, tak v zástupu těch, kteří si nechtěj nechat šahat na svoji starou, zaujímá Bradley Darrel Thomas přední místo. Vinci jsi Bůh! Prožít s tebou těch 78 dní byl fajnově brutální zážitek! P.S.: Rád jsem Vás zase viděl pane Udo Kiere… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Taťka má kolena plný střepů (nesere ho to, páč původně jsem neměla mít nožičky…). 2.) Miluju filmy, který jedou „na krev“ (nebo na mozek). 3.) Thx za titule „unchained“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

• 5.11.2017  23:36

,,ON ZA TO NEMŮŽE, JE SLEPEJ JAK PATRONA…“ /// Taková „limonáda“ o klukovi, kterej přišel o zrak, ale odmítá přijít o sny… Sali není žádnej debil (jako negramota), takže to má optimistickej podtext díky lehkýmu vtipu a solidní tempo, páč příběh nezatěžuje podrobnejma píčovina, ale přímočaře cílí k cíli. Konec je kurevsky přeslazenej, ale to se dalo (jelikož nikdo nechcípnul) celkem čekat. Ten kluk (jako Saliya Kahawatte) si zaslouží za svoje úsilí 5*. Film ne, ale když budete chtít, mile pohladí na duši, protože dobrejch (a slušnejch) lidí není nikdy dost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Mein Blind Date mit dem Leben“, kterou v roce 2009 napsal Saliya Kahawatte, neznám. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Nemíním na prvním rande řešit slepotu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

• 5.11.2017  22:21
    The Circle (2017)

,,VĚDĚT JE DOBRÉ, ALE VĚDĚT VŠECHNO JE LEPŠÍ…“ /// Ema má práci (mísu určitě taky, ale to by zase Hanksovu verzi Steva Jobse tolik nepotěšilo). Brzy je z ní transparentní člověk neomezenýho potenciálu, s náběhem na klíčovýho člena komunity cirklerů... Film vo tom, jak moc je dobrý sdílet svůj život s vostatníma. Omezilo by to kriminální činy… předešlo by se mnohým nemocem, ale… Ano, jde vo to, kam tahle ignorace soukromý může vést. Hodně – vlastně neustále se mluví (filozofuje asi ne, páč ve skutečnosti už toho určitě hodně funguje). Škoda, že ten (hlavní) podnět k zamyšlení je vlastně píčovina. Ale, že soukromý není věc veřejná – to mi zase jako taková píčovina nepřipadá. Asi to bude tím, že si ho celkem vážím, takže moje 4* berte s rezervou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Dave Eggers, neznám. 2.) V práci neustále poslouchám – „Pij, bav se a zůstaň nadšená“. (A nedělám v bordelu). 3.) Věřím, že tajemství jsou lži. 4.) Žiju sám, páč si myslím, že ženská mi může zničit život. 5.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 5.11.2017  21:53
    Temná věž (2017)

,,VE STŘEDU VESMÍRU STOJÍ VĚŽ A CHRÁNÍ NÁS PŘED TEMNOTOU. ŘÍKÁ SE, ŽE ZBOŘIT JI DOKÁŽE MYSL DÍTĚTE…“ /// Kluk co vidí napříč světy, Pistolník a Muž v černém, který likviduje všechny, kteří ho následují… Asi jedinou chybou je, že jsem čekal něco dospělejšího. Srozumitelně podaná, vodsajpající temná fantasy, na kterou bohužel brzo zapomenu. Těší mě, že se ke Kingovi přistoupilo s úctou (i když samozřejmě nemá smysl srovnávat s knižní podobou). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knižní sérii od Stephena Kinga z let 1998 – 2004, neznám. 2.) Miluju jednohubky. 3.) Thx za titule „dragon-_-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

• 5.11.2017  21:29

,,DĚLÁM VŠECHNO, CO MŮJ TÝM POTŘEBUJE. BUDEME PRO TO KRVÁCET!“ /// Z Douga je pojišťovák, mimčo na cestě, hokejová kariéra v prdeli. Aspoň že Patovi se vždycky postaví… Naštěstí pro nás – nic netrvá věčně (teda kromě toho péra), takže na Douga čeká další hokejová výzva… Fóry vo (dvojitý) penetraci (tvojí) mámy mě nikdy brát nezačnou. Ale i tohle prostě k příběhu Douga patří. Já si z toho vypichuju to vo tý sportovní vášni a snahu vysvětlit ženský, že TÝM JE VÍC NEŽ JEN HOKEJ. Pro ně tady bude hodně emotivních proslovů a pro hokejisty zase málo hokeje. Zato bitek… vlastně nejde ani tak vo to zvítězit, jako vyhrát K.O. Bohužel to není ani tak vtipný (jako jednička) což mě teda trochu sere. Takže jednou kouknout a ... „JO, VY ŠULÍNI!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda „Zmlácenejch a Potlučenejch“. 2.) Doma mi říkaj: „A neper se!“. 3.) Thx za titule „arilka“ a „Honze“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne

• 4.11.2017  22:39

“KDO JE SKUTEČNĚ ZODPOVĚDNÝ ZA SÉRIOVÉ VRAŽDY“... /// Super námět… škoda, že tady všichni hrajou (mezi sebou) hru vo největšího magora. Navíc nechápu, proč ten policajt… no to je jedno. Každopádně by se tenhle film v soutěži vo čuráčí hlavu umístil dost vysoko. Odměnou za utrpení (moje) je zlom v případu, kdy ta všechna debilita začne dávat tak nějak smysl. Taky těch následných 10 minut je thrillerově famózních. Pak už je to zase jedna velká banda idiotů – na čemž je nejhorší, že to není ani vtipný, ani zábavný... ani nic. Takže dvě... nebo tři *? Toť otázka... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) S nadějí očekávám první „Otázky Václava Moravce“ s masovým vrahem. (ne vole, drůbež se nepočítá…) 2.) Zjistím, jak se dá žluťácky dokurvit fajnovej scénář. 3.) Thx za titule „Necron“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

• 31.10.2017  22:31
    StartUp (TV seriál) (2016)

“AHOJ GENCOINE“... /// Trojice švorcáků shání prachy na projekt, kterej má změnit svět. Pomalej rozjezd. Máme tady několik postav různorodých sociálních poměrů a společenskýho postavení. Sledujeme nejen jejich snahu o vdechnutí života StartUpu, ale taky jejich osudy, který jsou díky tomu ovlivněny. Ne každej okamžik je zajímavej… každopádně ten gangsterskej týpek má co nabídnout. Postupně dobrejch okamžiků přibejvá a tak se Freemanovi nedivím, že se mu v seriálovejch vodách zalíbilo. Tahle parta je na tom u mě jako u investorů: zpočátku jim nedůvěřuju, ale nakonec mě přesvědčej, že si pozornost zasloužej. Před koncem jsem se bál, že v další sérii budou omílat ty samý sračky furt dokola… ale vono ejhle – překvapení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rozjíždím byznys s kradenejma prachama z drog. 2.) Mám nápad (a nemám prachy). 3.) Thx za titule „Pedros314159“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 29.10.2017  00:04
    Lekce (2014)

,,TEN, KDO TY PENÍZE UKRADL, BY SI MĚL UVĚDOMIT, ŽE NIC NEZŮSTANE BEZ TRESTU…“ /// Bulharskej Art film? Tak to mám (asi) premiéru. „Autentická“ kamera přibližuje tenhle Naděždin nedokonalej svět dostatečně věrohodně. Vstřebávám informaci, že učitelskej plat stojí za hovno. Pak beru na vědomí, že kvůli tý kameře serou tak nějak na tempo příběhu. (Chápu, že sociální drama nebude akční jízda, ale trochu švihu by neškodilo, přece jen uspat se chci nechat jinak…) Připomíná mi to Ulricha Seidla. Jen to není tak vlezlý. Ani drsný. Možná z toho cáká černej humor – nebo spíš morbidita úpadku člověka, na kterýho - když se posere, i hajzl spadne. Mám co dělat, aby pudy (spánek) nezvítězili nad uměním… Možná bych mohl tuhletu Naďu obdivovat. Nebo soucítit. Vlastně nevím… Vím jen, že mě ten její příběh hrozně sere! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nepředvídatelný události mě dostaly do sraček. 2.) Přemejšlím, jestli se někoho vojet nebo zabít. 3.) Thx za titule „desade“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

• 28.10.2017  23:39

,,A PŘÍSAHEJTE, ŽE NIKDY NIKOMU NEŘEKNETE, ŽE JSTE ŽIDI. TO NENÍ ZBABĚLOST…“ /// Čestní a hrdí Židé v Paříži. Všeho do času – řekli si Němci a zavedli tu parádu s hvězdou na voblečení. Ti moudřejší pochopili. A vydali se na cestu… Žádný ponurý ukrejvání, ale zdrhání na čerstvým vzduchu, s nebezpečím a bratrskou péčí (láskou). Osud (kterýmu jdou kluci vobčas naproti) se snima nesere (stejně jako Němci). Ale děcka bojujou… Takový pohádkový vyprávění s dětským (klukovským) podtextem, plný hrdinů (a trochy Vašuta), u kterýho se dá celkem stoprocentně upustit kroupa. (Což by nemělo překvapit ani cyniky.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Autobiografickou knihu „A Bag of Marbles“, kterou v roce 1973 napsal Joseph Joffo, ani film z roku 1975 neznám. 2.) Na vlastní bulvy zjistím, že je lepší přijmout bolest z fackování, než přijít o život ze strachu z něj. 3.) Thx za titule „katrab“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

• 28.10.2017  23:05
    Baby Driver (2017)

,,KDYŽ BYL MLADŠÍ, UDĚLAL JEDNU CHYBU. A OD TÉ DOBY HO TO PRONÁSLEDOVALO…“ /// Úvodní adrenalinová (?) honitba vyvolá dojem, že se Kurýr dočkal syna. Při loupežích totiž nejde vo to, co a jak ukrást, ale jak nejefektivněji vodjet (za zvuku mixu všelijaký muziky). Baby je hodnej, trochu jinej… prostě týpek, jehož úkolem je vohromit publikum. A daří se mu to! Po loupežnickým úvodu přichází romantický intermezzo… no ale já su celkem rád, když se jde zase loupit. Neříkám, že je to nuda, on i Debbie jsou sympaťáci, navíc si maj co říct (což ostatně platí i vo vostatních), ale je to prostě cílený na ty mladší – čemuž (asi?) vodpovídá i soundtrack. Zlodějská a romantická týnejdžerská jízda, která se snaží (a daří se jí to!) bejt pro všechny. Vodsejpá to, úniky jsou fajn, bohužel to ale nemám potřebu vidět znova. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem muzikální řidič. 2.) Pochopím, proč do akce nebrat lidi, kteří sami nechcou. 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *

• 26.10.2017  22:20

“NA VŠECHNO, CO PŘIJDE DO MOBILU, SE PODÍVÁME VŠICHNI“... /// Posezení s ukecanejma kamarádama – takže byt, v něm pár lidí a spousta keců. Taky to máte rádi? Já to miluju! Teda když je to vo něčem… No a tady je to vo tý malý černý skříňce, kterou maj (skoro) všichni (někdo i víc) a která (kolikrát) ukrývá kurevský tajemství. (že nemáš tajemství? Ale nepovídej…) A to, co zdá se bejt celkem legrace… Mobil tady nevybruje (ani nemusí!) každou minutu. Stačí občas a téma pro rozhovor je na světě. Konverzační drama ze života, plný pocitů a emocí. Manželství v tobě nevyvolává smutek a strach? Tak hrej!… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sháním tip na prímovou společenskou hru. 2.) Miluju „praní prádla“ před kámošema. 3.) Thx za titule „dankeroni“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 23.10.2017  21:30
    Wind River (2017)

,,V TÝHLE KRAJINĚ SE POSIL NEDOČKÁTE. TADY JE KAŽDÝ SÁM ZA SEBE“ /// Indiánská rezervace Wyoming, ochránce hospodářskejch zvířat – to se mi na Rennerovi líbí, může zahrát Avangera, ale i vobyčejnýho člověka s gráciíí vyšších hodnot. Takže země sněhu a indiánů a v ní rozmrdaná a mrtvá holka. Hej, hej, hej - tady prej štěstí nehledej, se po celou dobu snaží říct a ukázat Taylor Sheridan, frajer, kterej mně už 2x dokázal, že má budování atmosféry v malíkovi. Bohužel mi připadá, že tenhle „sněžnej western“ nemá zase tolik co říct jako ten western texaskej. Sice kouzlí s mrazem a sněhem, ale na sáně mě neposadil. Jako dobrý, ale… možná, kdybych měl péro na čelence… (3a půl!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju poučit, kdy je lepší zdrhnout a kdy se nechat sejmout. 2.) Nevím, že Indiáni jsou ohroženej druh. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

• 23.10.2017  17:45
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

„…ALE JÁ SE DOMNÍVÁM, ŽE KLÍČEM K POCHOPENÍ TOHOTO SPLETITÉHO ZLOČINU JE SOUSTŘEDIT SE NA ŘEZNÍKA A MALOMĚSTSKOU KADEŘNICI JAKO NA STŘED CELÉ UDÁLOSTI. EDOVI A PEGGY BLUMSQUISTOVÝM BYLO POUZE 29 LET, KDYŽ NASTALA NOC, KTERÁ NAVŽDY ZMĚNILA JEJICH ŽIVOTY…“ /// V mejch (hovno vidících) očích je tahle gangsterská „dvojka“ lepší vražedný „jedničky“. Dobře vypadaj nejen padouši, ale i poldové, a kurevsky mě bere, jak si drze a vokatě s divákem (teda se mnou) hrajou - příběhově i filmově. Mám spoustu „déjà vu“. Hlavně kvůli postavám, kterejch je o hodně víc a jsou zajímavý nejen tím, že se kolem nich furt objevujou mrtvoly. No a protože fandím těm průserářům (nedá se napsat těm dobrejm, páč těch bez viny je tady poskrovnu – a navíc jsou vohroženej druh), jsem často dost napnutej... I když to nevypadalo, nezapomněli ani na špetku toho černýho humoru, kterej posouvá každý (takže i tohle) krveprolití trochu jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak si se starou upevnit vztah. 2.) „Dějiny skutečnýho zločinu na americkým středozápadě“ jsem (zatím) nečetl. 3.) USA let sedmdesátejch jsou pro mě gangsteři, Black Sabbath a lítající talíře. 4.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **

• 23.10.2017  14:06
    Fargo (TV seriál) (2014)

„NÁSLEDUJÍCÍ UDÁLOSTI SE STALY V MINNESOTĚ ROKU 2006. JMÉNA PŘEŽIVŠÍCH BYLA ZMĚNĚNA NA JEJICH VLASTNÍ ŽÁDOST. Z ÚCTY K ZEMŘELÝM JE VŠE OSTATNÍ POPSÁNO PŘESNĚ TAK, JAK SE TO STALO…“ /// Mrazivej příběh z mrazivýho kraje. Série zvláštních vražd, který spojuje jedna osoba a Fargo. A dokuď se hádanka nevyřeší, lidi chcípaj a chcípaj… Dobře odvyprávěný, zajímavý postavy, charismatickej padouch a fabulace skutečnosti (podezírám Thorntona, že tam vraždil on, aby pak mohl vystřihnout svůj skvostnej seriálovej part). Série plná drsnejch scén, ze kterých (často nenápadně) vyčuhuje (ukrytej) ftip (černej pochopitelně) a která je (stejně jako Freeman) díl od dílu lepší a lepší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fargo? Neznám. 2.) Nechápu, proč lidský oko vidí ze všech barev nejvíc odstínů zelený. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ **

• 13.10.2017  23:08
    Silmido (2003)

,,JSTE ODSOUZENÍ VĚZNI, NEBO LIDÉ Z OKRAJE SPOLEČNOSTI... LIDSKÝ ODPAD. ALE POKUD SE OBLEČETE DO TÉTO UNIFORMY, NAŠE CÍLE SE SPOJÍ V JEDEN. OCHRÁNIT NÁŠ NÁROD. A SJEDNOTIT NAŠI MATEŘSKOU ZEM...“ /// V časech, kdy jsou plný internety toho Kim Čong-una, si je dobrý připomenout, že touha odstranit jednoho severokorejskýho parchanta už tady byla (bacha! Spoiler!). A vo tom to je – tenhle film. Výcvik, ve kterým slabý kusy vodpadaj a místo politickejch keců, jde spíš vo akci. Asijská (plánovaná?) pocta starejm válečnejm akčňákům, ve který se má skupina jedinců vydat někoho sejmout. Zajímavější se mi to zdá spíš tou druhou půlkou, která je takovou „Rambovkou“, která přejde do žlutý akčňárny (s trochou stranickejch keců), pohybující se na hraně mezi dobrem a zlem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se stát Korejským národním hrdinou. 2.) Miluju špinavý Korejce. 3.) Thx za titule „bloodyvc“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne

• 13.10.2017  22:37
    7 životů (2017)

,,KAREN SETTMAN BYLA MNOHEM VÍC, NEŽ KTERÁKOLIV Z NÁS. BYLA MY VŠECHNY! BYLA NAŠÍ RODINNOU...“ /// „Zjednodušená“ Netflixácká filmařina (žádný nabubřelý triky), sázející na nevočuměnou příběhou premisu a známej ksicht (pro jistu naklonovanej). Ten post-svět není nijaký nóvum, ale tenhle nápad tady asi ještě nebyl. Sedum jednovačnejch sester – sice žádný modelky, ale parádní (zase!) Naomi Rapace, která se nebojí ničeho (takže dokáže navázat spojení během spojení) a je dobře (pro děj), že jí během (až takový Bourneovský únikovky) docházej životy. Jeden neduh tahle podívaná má – je trochu (a zbytečně) rozvleklá. Ten čas nad údernejch 90 minut má na hodnocení větší vliv, než souhlas (či nesouhlas) s ideou dr. Cayman. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Těším se na svět, kde potkan bude nedostatkový zboží. 2.) Je nás tady prej moc a hledám řešení. 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *

• 7.10.2017  22:07
    Konvoj (2017)

“SPOLEČNĚ JSME VYJELI, SPOLEČNĚ I PŘIJEDEME“... /// Trochu thriller, trochu drama, trochu psycho. Charaktery členů eskorty, kteří převážej nebezpečnýho vězně, zapadaj do hry, která se postupně rozehrává. Příběh je dobře napsanej, Robert Więckiewicz je polskej hereckej klenot, takže přemejšlím, jestli to takhle opravdu u tý jejich vězeňský služby chodí (páč prej v Polsku je možný cokoliv). Příběh negraduje jen dějem, ale je zajímavý sledovat, jak se během „hry“ mění strany a jak dopadaj „přeběhlíci“. Navíc tohle není vo penězích. Možná i ta zápletka „o zločinu a trestu“ je vohraná. Ale tady se nehraje na nezapomenutelný morální ponaučení. Předpokládám, že divák se má všema těma korupčníma a emočníma výlevama hlavně bavit. Což možná bude pro někoho problém… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jak naložit s odpadem. 2.) Zjistím, proč Poláci chtějí, aby si TYHLE děti poseděli „u nich“. 3.) Thx za titule „Yusek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 3.10.2017  22:58

,,BYDLÍTE NA VESNICI. TAK CO ČEKÁTE!...“ /// Nevím proč (vlastně vím moc dobře!), ale v poslední době (letech) začínám mít rád víc zvířata než lidi. Tady se mi dostává zvířátek, běhajících za zvuku loveckejch zbraní požehnaně. Škoda, že víc nemrazí z charakterů, páč mě bavěj tyhle hrátky o lidský povaze a čím menší je místo, tím to je zajímavější a víc to vypovídá o nás, lidech. Tahle prdel světa není úplně malá, ale vybranej vzorek je dostačující. Dá vyniknout filmařině i hercům. Veškerá vážnost občas vezme „za svý“, když mám jako pobrat, že i zvíře toho může mít dost a uchopí spravedlnost do svých tlapek (pařátů…). Netradiční mstitelský drama, jehož útok na morálku by mohlo vocenit nejedno zvířátko. My, lidi, asi chceme trochu víc… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých“, kterou v roce 2010 napsala Olga Tokarczuk, neznám. 2.) Mám radši lidi než zvířata. 3.) Chcu slyšet tu „O hmyzím holokaustu“. 4.) Thx za titule „dankeroni“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 2.10.2017  22:00
    Úkryt v zoo (2017)

“VYVEĎ JE. PŘIVEĎ JICH, KOLIK TO PŮJDE!“... /// Úvodem blitzkrieg z pohledu zvířátek (i lidí samozřejmě) a pak příběh, příběh a zase příběh o hrdinství (převážně) manželů Zabinských, kteří pomáhaj a chráněj. Taková „schovková“ klasika, která nenechává člověka v klidu. Obrázky z ghetta, riziko prozrazení… zvlášť, když znáte to pořekadlo vo tom džbánu, vodě a studni. Soucítím s lidma (páč pak už to není vo zvířatech – vlastně je, ale…). Aby to nebylo tak jednotvárný, máme tady Varšavský povstání – takže jde de facto o válečnou historii Varšavy (a jedný Zoo). Životopisný drama, jehož natáčení bylo rozhodně zážitkem pro „X“ českých herců, a který víc než na utrpení sází na pomoc bližnímu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2007 napsala Diane Ackerman, neznám. 2.) Zjistím, že je lepší mít rád zvířata než lidi. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 23.9.2017  23:27

,,ŽIVOT JE TAK NEVYZPYTATELNÝ...“ /// Na úvod podotknu, že Jesse jako mladík doufající ve světlý zítřky v Hollywoodu a krásná Kristen, nezkažená svůdným městem, tvoří sympatickou dvojici, která nádherně zapadá do Allenova vypravěčství. V Allenově podání je prostě (téměř) každá žena svůdná a žádnej milostnej trojúhelník není vobyčejnej. Tak jako tenhle film, kterej sice „JEN“ ukazuje, že stará láska nerezaví, ale zapadá do Allenova vidění života, kterej je komedií psanou sadistou. Možná zde máme nejslabší pointu z posledních filmů, ale síla melancholických pocitů (nejen Bobyho a Vonnie) by mě dokázala přinutit jít s hodnocení vo hvězdu vejš. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sním o filmových hvězdách (a domu s bazénem). 2.) Kvůli hlasitýmu rádiu bych nikoho nezabil… (nebo jo?). 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

• 23.9.2017  22:34
    Masaryk (2016)

,,JSEM UPRCHLÍK. NEDOKÁZAL JSEM ZACHRÁNIT SVŮJ DOMOV...“ /// Film pro vlastence a ty, kteří věří, že Roden je hereckej démon… Smekám před rozhodnutím uvést nedabovanou verzi. Odpadaj tak nepříjemný pocity z Anthropoidu, protože Čech má mluvit česky, Anglán zase anglicky. Oceňuju, že si tvůrci dali práci s detailama. Třeba scéna z divadla, který dodává dramatičnost „O Patria Mia“ z opery Aida. Navíc duchapřítomný politický dialogy a zábavný ukázky, že Jan si uměl života užívat. Masaryk mě bavil. Dostal jsem scénáristicky a celkově filmově rozvinutý výborný politický drama z našich dějin, jenž ukazuje pocity (politicky) zrazenýho člověka a pozadí Mnichovský dohody. Konečně zase českej film, na kterej můžu bejt hrdej. I když asi nebude pro každýho… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Bavilo mě České století. 3.) Když lidi mluví, předpokládám, že lžou. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 23.9.2017  21:55

,,KDO JE ZVĚDAVÝ, BRZY UMŘE...“ /// Klasickej sci-fi úvod, kterej mě nechává chladným. Pak nová planeta… tady se už trocha vzrušení dostavuje. Ovšem průzkumná výprava amatérsky porušuje karanténní předpisy –tohle je diletantství, takhle dementně rozjíždět legendami opředenýho VETŘELCE! Chovat se jako kráva (dvě krávy) patří v mých hodnotách jinam... „VŠICHNI TADY CHCÍPNEME!“ (tak kurva aspoň nějaká jistota…) Nejmíň charismatická posádka ve Vetřelčí historii, který úspěšně konkuruje scénář. Ale ano, jsou tady i dobrý okamžiky. Navíc to ani není nuda. Jde jen vo to, kolik idiotismu (a androidního mudrování) jsem schopnej akceptovat. Mnohé kompenzuje krása vetřelčího zrození, ovšem po Prométheovi jsme Mr. Scott zase o kus zpátky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Objevil jsem pole s pšenicí (ve vesmíru). 2.) Umělák mně neustále zachraňuje život. 3.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117