Fr

Fr

František Jukl

okres Liberec
VĚČNEJ OPTIMISTA aneb NASRANEJCH LIDÍ JE NA SVĚTĚ DOST (a je třeba jim trochu zkurvit průměr)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118
    • 17.2.2018  22:10

“VŠECHNO MÁ SVŮJ DŮVOD. I TO, ŽE BYDLÍME U TEBE…“ /// Divný lidi (i ty Reese – v podstatě hraješ zase jen jakousi manželku). Divnej příběh (páč tam jsou ty divný lidi). 40tiletá bába (no dobře máma) a koloušek – takže ten týpek je taky divnej….ale možná je to pro holky. Nebo milfky. Idylický soužití třech mlaďasů u mámy se dvěma parchantama v L.A. Takže kolem máme svět filmu, jakoby celebrity… není to romantický, ani vtipný. Není to rodinný… možná nadržený… Ze života, kterej se mě netýká. Navíc z toho čumí takovej skrytej vopruz. Blee.. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak do baráku dostat 3 mlaďase. 2.) Nevím, jak dostat 3 mlaďase z baráku. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

• 17.2.2018  21:51

„NĚKDO NARUŠIL MOU TOUHU PO ODPOČINKU…“ /// Tak já vám nevím... hromada známejch herců, vyšetřuje tady jeden z nejslavnějších detektivů... ale je to jakási nuda. Ta paní vedle má furt nějaký připomínky (je to znalkyně, páč má doma všechny knihy + seriál a navíc je to manželka, takže ...) a já, jelikož jsem nečetl ani Babičku... no nestrhává mě to. I když je tady každej podezřelej a potencionální vrah (což asi má tak bejt). Dramatický finále je dostatečně dlouhý, ale nudím se. Prej PRAVEJ Poirot má úplně jinou osobnost. Prej, prej... nevím... ale film je nuda. I když hezky natočená. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1934 napsala Agatha Christie, neznám. 2.) David Suchet? Neznám... 3.) Ten novej Sherlock je zbytečně svižnej. 4.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

• 17.2.2018  21:35
    To (2017)

„DERRY JE JINÝ NEŽ MĚSTA CO JSEM POZNAL. KDYSI UDĚLALI VÝZKUM A VYPADÁ TO, ŽE TU LIDI UMÍRAJ NEBO MIZÍ ŠESTKRÁT VÍC, NEŽ JE PRŮMĚR…“ /// Kurva chlapče, nelez do toho sklepa! No tak nic... Tančící klaun a v hlavní roli děti. Zneužívání, šikana... není to samo vo sobě horor? A teď do toho ten pomalovanej šašek. Trochu to příběhově hapruje, taky s nima moc nesoucítím (prostě parchanti, co se chovaj, jako by neměli kouska rozumu...) a láska... ty vole v 21. století... Asi bych si dokázal představit pokračování, páč na tyhle týnejdžerský časy su už starej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1986 napsal Stephen King, neznám. 2.) Neznám ani tenhle film. 3.) Nevím, jak odradit parchanty od návštěvy cirkusu. 4.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

• 17.2.2018  21:06

„DOKÁŽEME TO!…“ /// Žádný sraní a šup, šup, jsme v horách a na zemi. Po zjištění, že na zvolání nikdo nereaguje, je třeba oprášit znalosti přežití... Je fajn, že ani on, ani ona, ani pes, nejsou extrémní idioti. Vobčas maj slabší chvilku, ale kdo ne (a to se ani nemusíme 24 hodin denně flákat na čerstvým vzduchu). Řešej jak přežít, moc se neshodujou, ale díky racionalitě to nakonec nějak dopadne, Hodně jde vo to, aby si ty dva (tři?) měli co říct, protože dobrodružství (- o který není nouze) prostě nemůžou vyplnit všechny ty dlouhý chvíle, než zjistěj, že spolu chtěj píchat. Navíc pro film je podstatná ta další část - to kurva není spoiler... to si fakt někdo myslí, že Winslet a Elba chcípnou, jo? Sice by to asi bylo dojemný, ale... Takže závěr je dost patosáckej a trochu tu celou černo bílou survivalovou romantiku sráží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2010 napsal Charles Martin, neznám. 2.) Nechápu, proč nemám lítat s veterány z Vietnamu. 3.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 17.2.2018  20:37
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

„TOHLE BYLA DO NEDÁVNA DOCELA KLIDNÁ VESNICE…“ /// Vzteklina, která má důvod - to zní hodně dobře. Navíc ten atmosferickej úvod hodně navnadí. A ten příběh! Super casting. Mix známejch, ale neprofláklejch herců s těma "vostatníma" jen zvyšuje atraktivitu českýho vidlákova. Severská krimi náš vzor!? Proč ne - dokud to funguje a když dokážou napsat podobný "studený" charaktery... nejen těch divnejch. Napětí je super. Přirozený situace... no jo, chovaj se vobčas jako kreténi... prostě lidi. Furt je zapotřebí ten nápad, jak ty lidi do situací dostat a to tady zvládli na výbornou. Závěr je sice kapku zbytečně debilní, ale to se dá prominout. Česká televize letos nasadila seriálovou laťku hodně vysoko. Vyhejbaj se lacinejm berličkám, nevařej z vody a kdyby chtěli, tak z toho udělali neuvěřitelnej hororovej biják, kterej by bodoval nejen v našich kinech. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Začal jsem slintat. 2.) Slintá i můj pes. 3.) Slintající starou jsem musel přikurtovat.. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***

• 16.2.2018  22:09
    Střelný prach (TV seriál) (2017)

“NAŠE SESTRA BYLA ROZMAČKÁNA JAKO SEMENA. NÁŠ BRATR ROZSEKÁN JaKO PRASE. BUDOU POMSTĚNI...“ /// Komorní historický drama, plný potírání katolický církve, což není zrovna čin, kterej by mě zrovna rozpálil do ruda. Tak snad děj… hezký mučení, ale taky hodně slov, který nudí (ale ten spánek jsem fakt přemohl!). Seznamování s politickou situací a příprava na akci, ve který má hrát hlavní roli střelnej prach. A samozřejmě muži katolický víry. Komorní je to furt. Venku se toho moc nevodehrává – a když tak kraviny. Závěrečnej díl přináší trochu vzrůša, ale je to takový umělý a nenáročný. Těším se aspoň na finále. Přestřelka je divná, asi proto, že chtěj ukázat nízkou inteligenci tehdejších lidí. Což je asi jediná emoce, která mě přepadá. Divný ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si užít čtvrcení a dušení. 2.) V mých pohádkách prohrává dobro se zlem. 3.) Jsem ochotnej položit život za něco, čemu jsem u prdele. 4.) Thx za titule „Nine9 a LordMazour“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

• 16.2.2018  21:47
    Mom and Dad (2017)

“MŮŽE TO BÝT PŘÍRODNÍ JEV…“ /// Virus (či co), kterej pomocí rodičů likviduje parchanty (v USA). Hororový herecký výkony. Vtipu moc není – teda jako beru, že to celý má bejt jako vtipný, ale nejlepší gag stejně nedotáhli do konce. Dlouho je to taková trhárna, ve který zombíky nahradila levnější varianta přinášející smrt. Překvapil mě Cage. Má tam fajn dramatickou scénu, která sem snad ani nepatří. Později z toho trochu tý černý morbidity kouká, ale myšlenka je černější než provedení. A celkem ujde ta závěrečná cca 20ti minutovka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přestala mě bavit hra na tátu a mámu. 2.) Umřel mi kámoš (a jeho máma se divně tlemí). 3.) Thx za titule „Kasparov88“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

• 16.2.2018  21:15

“NAJDI V SUBURBICONU SVŮJ DOMOV…“ /// Suburbicon – ideální místo pro život… Film o obavách bělochů z integrace černochů (řečeno na plnou držku), o rozhodnutích, který jsou dobrý pro rodinu (bílou) a postavách, se kterejma je po Coenovsku po právu zatočeno. Nakonec – nic z toho není dotažený do nejčernějšího konce. Teda možná je, ale … černoši jsou jen kulisou a rodina – tam to dopadlo podle vočekávání. Prostě je to plochý, jak žehlící prkno. Jestli si Clooney myslí, že ty nejlepší černothrillerový kusy vo zločinu budou nechávat Coenovi jemu, tak je magor! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Umřela mi máma. Táta přežil… 2.) Vyrůstal jsem vedle černochů a náš dům byl (vobčas) plnej mrtvol. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

• 16.2.2018  20:45
    Wonder (2017)

“PROČ JSEM TAK OŠKLIVÝ…“ /// Tak určitě je to dojemný. A nemůže za to jen ten kluk, kterej se narodil proto, aby vyčníval. Určitě je to poučný. A můžou za to všichni, kteří se pohybujou kolem Augusta. Vono to totiž není vo tom, vyhodit takovýhle dítě na mráz s vostatníma parchantka a říct – vrať se večer. Tohle je vo vobětavosti. Vlastní. Taky (a to hodně!) je to vo dětech. O jejich pocitech, vo tom, proč se někdy chovaj tak jak se chovaj a je to hodně zajímavý a fajn vyprávění. A hodně dojemný. Takovej skrytej útok na city. Není prvoplánovanej (ale je… já kurva vím!), protože vychází ze života. Různejch životů! Taky je to strašně moc o přátelství. Ale hlavně – jestli jsem to neříkal – je to dojemný! (KUREVSKY!) Tenhle film vznikl proto, aby si toho všeho svět všimnul. Šíří totiž převážně štěstí. A to je doufám nakažlivý. Jestli jo, tak budete bulet jak jelimani! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal R.J. Palacio, neznám. 2.) Všichni mi říkaj, že na prej vzhledu nezáleží (to je jak s tou velikostí…). 3.) Zjistím, že skuteční kamarádi se nehledaj snadno (ale že fakt existujou). 4.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

• 3.2.2018  22:32

„OD ZAČÁTKU S NÁMI MANIPULOVALI…“ /// Až dětinsky vyserepetičkovaný, barevný a přeplácený. Duo agentů jako od Kigsmanů, možná víc týnejdžersky atraktivní a Bessonova představa Pandory. Možná… Přeplácanost všeho druhu naštěstí nevohrožuje příběh a já obdivuju tu studnici nápadů – co krok to prd… teda spíš nějaká zajímavost (svět, příšery, živočichové, postavy). Jednoduchej příběh a přepálená stopáž, která ovšem díky těm serepetičkám nemá moc hluchejch míst. Prachsprostá zábava. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „Valérian a Laureline“, kterej udělali Jean-Claude Mézières a Pierre Christin, neznám. 2.) Když tvořím dějiny, jdou životy stranou. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

• 3.2.2018  22:17

„ZEMŘÍT PRO SPRÁVNOU VĚC JE NEJLIDŠTĚJŠÍ, CO MŮŽEME UDĚLAT…“ /// Skoro až thrillerový a adventurně komorní pátrání po narozeným (takže nevyrobeným) replikantovi. Cáká z toho technická dokonalost, ale taky dějová úspornost, takže je to místy pomalý, ale furt temný. Baví mě, jak je to odvyprávěný. Ten příběh s tím tempem a sci-fi ponurostí do sebe fajnově zapadá. Navíc to má v sobě překvapení… Villeneuve je machr. Nejen proto, jak dokázal s pár hercema naplnit 2 a půl hodiny. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Do Androids Dream of Electric Sheep?“. Kterej napsal v roce 1968 Philip K. Dick, neznám. 2.) Chcu ukázat starý, jak má fungovat moderní žena. 3.) Celý dny (i noci) prokecám s hologramem. 4.) Thx za titule „Jemu, tedy Idžorovi“ a „Holesinska.M“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ

• 31.1.2018  21:59
    Borg/McEnroe (2017)

“KDYŽ PROTI TRIUMFU I PONÍŽENÍ JAK PROTI SVŮDCŮM SPOLČENÝM JSI KRYT“... /// Švédsko dalo světu Volvo, skupinu ABBA a Björna Borga… (no možná i něco jinýho, ale…). A Amerika?… prostě jen vyprodukovala dalšího šílence (vím vo čem píšu – byl to můj tenisovej vzor!). Nejdřív to vypadalo na dva životopisy, ale ten Johnův je hodně stručnej. (Nakonec – to severský tvůrčí obsazení mluví za všechno.) Kulisu tomu dělá Wimbledon 1980, kterýho tématem bylo čekání na rozbití stroje jménem Borg. Palečky mám držet Björnovi, což mi nevadí, protože mám tyhle kluky, co něco uměj rád. Navíc Shia je super a Gudnasson… to je jako by Borg hrál sám sebe. Srovnání s filmem Rivalové je na místě, ale… Ano, jedná se o nejlepší film s tenisovýho prostřed (když vono jich moc není). Jenže na rozdíl třeba od Pelého, si moc neužijeme dramatickýho sportu. Psychologie tu je, ale nezainteresovanýmu publiku to asi stačit nebude. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) U sportu nedávám najevo emoce. 2.) Miluju tenisty se záchvatem vzteku. 3.) Thx za titule „Num71“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 31.1.2018  16:24
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

„LIDI NEMŮŽOU BÝT ODPOVĚĎMA. JSOU SPÍŠ OTÁZKAMA. JAKO TŘEBA: PROČ JSEŠ TAK NESCHOPNEJ TÁTA?“… /// Netflixovská týnejdžerská jednohubka o smutnejch věcech, z níž si můžou vzít ponaučení mladí i staří. Jde jen o to, jestli to ti první poberou a ti druzí vydržej. Příběh je, stejně jako jeho hrdinové, zvláštní. Vulgarity, krvavý cákance, rebelie hlavních postav, hra s divákem..., můžou vzbudit dojem, že sledujete něco neobvyklýho. Hodně lidí seriál osloví právě díky tomu. Asi bude záležet na věku. Oba hrdinové nemají z různých důvodů jednoduchý dospívání. Jsme svědky mnoha vnitřních monologů, kterýma dávají světu vědět něco o sobě. Svojí bezprostředností poukazujou na svý problémy. Postupně se z toho stává sociální drama, v němž je situace hrdinů čím dál víc bezvýchodnější. Obě postavy prochází vývojem a nutí diváka na ně měnit názor. Postupně odhalujou onu rejhu, kterou mají na srdci a v duši. Snaží se ukázat, že ten rebelskej útěk má za cíl něco víc, než jen užít si života. Že v tom jejich zkurveným světě je pro ně lepší bejt banditou a poslat všechny do hajzlu. Což je mimochodem přání každýho normálního teenagera. Nejsem dospívající puberťák. A už vůbec ne outsider (teda... aspoň si to myslím...). Možná proto na mě tenhle seriál nepůsobí nějak výjimečně. Vidím, že je jinej, odlišnej od televizní klasiky, ale čekal jsem něco jinýho. Víc odlehčenýho, vtipnýho. Tady jde o vážný věci (a nemyslím tím zabití). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej komiks, kterej v roce 2013 napsal Charles Forsam, neznám. 2.) Abych něco cejtil, strkám ruce do friťáku. 3.) Thx za titule „jneck“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

• 20.1.2018  23:02
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

„BĚHEM TĚCH DNÍ PŘED SEZNAMOVACÍM PLESEM SE ZDÁLO, ŽE SE CHCE VÍC A VÍC LIDÍ NAVZÁJEM ZABÍT.…“ /// Místo, kde je měřítkem kariéra a peníze. A základem rodina. Ale HLAVNĚ ženský, který chtějí válčit! Hodně dramatický, ukecaný, hodně postav a od 2.dílu super. Zdi luxusních baráků ukrejvaj ošklivý tajemství, který vyústí ve vraždu. Kdo je oběť. A kdo vrah? Každá má důvod někoho zabít. Navíc je tady ta šikana malý holčičky… nabízelo by se, že to bude seriál pro ženský. Na rozdíl od Příběhu služebnice bych řekl, že není. Tohle není umělý… tohle je život! Nejen žen, ale i mužů. Všichni totiž (občas) děláme špatný věci… Asi pro ty starší… nebo spíš dospělý, co ve vztazích a s děckama něco zažili. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsala Liane Moriarty, neznám. 2.) Stará říká, že lidi nad 40 by se neměli mazlit. 3.) Z děcka mi v 1. třídě udělali monstrum. 4.) Přemejšlím, co by tak mohlo spojit naše manželky… 5.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

• 20.1.2018  22:09

„CO POTŘEBUJEŠ?“ …“TVOJI DUŠI!…“ /// Sympatickej úvod, žádný zbytečný roztáhlý vysvětlování… a dům, ve kterým straší má návštěvníky. Děti a panenka… nebo duch? Funguje to celkem dobře, protože, kdo by neměl strach vo děti, že? Nakonec z ducha vylejzá ON… prostě jinej druh přítomnosti. Děti jsou tady hezky vystrašený (takže se bojím i já). Líbí se mi i ty „deformační“ kousky. Strašivý finále je dlouhý a na to, že je to vo panence a parchantech i dobrý. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Do huby mi nablila panenka. 2.) Mám rád Sandberga. 3.) Thx za titule „sarinka.luc a DoubleCorn“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

• 20.1.2018  21:40
    Insyriated (2017)

„Z TOHODLE DOMOVA MĚ NIKDO NEVYŽENE…“ /// Takhle my tady (v tý Sýrii) žijem. Máme byt v paneláku a když někomu spadne do vobejváku bomba, tak ho třeba vezmem k sobě. Že je nás moc? To se jen zdá… jakmile totiž někdo vyjde ven, je velká pravděpodobnost, že už se nevrátí. Doma se nenudíme. Když zrovna někdo nestřílí, tak bouchaj bomby. Nebo někdo klepe – což je vlastně asi ještě horší. Ale my, ženy, jsme statečný! ... Je libo trocha toho lidskýho utrpení? Komorní lidský drama, ve kterým je na malým prostoru dost postav, vystavenejch složitejm situacím. Silný…ale filmařskej zázrak to není. Prostě sbírka stresujících situací, vložená do jednoho dne. My ale víme, že válka je kurva a kdo v ní nejvíc trpí… (tak by mě zajímalo, proč k nám proudí zástupy mladejch mužů, když chudáci jsou vesměs ženy a děti…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak to vypadá, když maj v Sýrii den blbec. 2.) Budeme se stěhovat. Starej mele něco vo Sýrii. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

• 20.1.2018  21:03
    Tvář vody (2017)

„ŽIVOT JE VRAKEM NAŠICH PLÁNŮ…“ /// Guillermo Del Toro se rozhodl složit poklonu béčkovejm monster filmům a dokázat nám (tedy i mně), že dokáže vidět očima Jean-Pierre Jeuneta. Vznikl z toho film o samotě… a setkání s třetím druhem, ve kterým se pohádka mísí s píčovinou. Po matce! tady máme druhou profesní sebevraždu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na tomhle zvířátku jsem ujížděl už v padesátkách. 2.) Jsem tak nadržená, že bych z ryby vyšukala emoce. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 20.1.2018  20:42
    Jigsaw (2017)

„HRA PRÁVĚ ZAČALA…“ /// Důmyslný a zábavný smrtící hrátky s hříšníkama pokračujou. Hra je to jako vždycky jednoduchá a celý to pohodově vodsejpá. Co víc psát vo osmým pokračování? Prostě to baví, páč to není úplně debilní… (ale mě baví kde co…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, když ve světě vládne spravedlnost. 2.) Denně do mně hustěj – „žij nebo zemři!“. 3.) Thx za titule „sightl3ss“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

• 20.1.2018  20:30

„NÁSILÍ A ZLO PLODÍ JEN DALŠÍ NÁSILÍ A ZLO…“ /// Třetí celovečerák Martina McDonagha je jako vždycky originální, a tak trochu zvláštní, plnej černýho, absurdního či ironickýho humoru, suchejch hlášek a kreténů, kteří nechodí pro slůvko "fuck" daleko. Zhruba do půlky film jede podle známejch pravidel, ale pak to chytne vážnější, dramatickou vlnu. Hlášky dojdou a zůstane jen sarkasmus. Pro příběh je to dobře, protože prostě musí nějak skončit a postavy musí mít nějakej vývoj. A taky by bylo záhodno zjistit, kdo je vrah. (Nebo aspoň přinést naději.) O zábavu se staraj osvědčení herci s citem pro dramatický role s černým (nebo tím nejčernějším) humorným podtextem - Woody Harrelson, Sam Rockwell a hlavně Frances McDormand. Trpaslík Peter Dinklage zase parádně zapadá do sbírky bizarních charakterů, který se nesmazatelně vrejou do paměti. A přestože tady nic a nikdo neujde posměchu či znevážení (ironií osudu došlo i k tomu znásilnění), nechybí srdcervoucí vážný okamžiky. Billboardy jsou nejlepším McDonaghovým kusem a doufám, že letos urvou nějakou sochu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu ztrestat policajty (a vypálení stanice považuju za krajní řešení). 2.) Normální humor (třeba ten z českých komedií) mě nebere. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *

• 15.1.2018  21:26
    Sněhulák (2017)

„PROČ JSI POSTAVILA TOHO SNĚHULÁKA ČELEM K DOMU? JÁ JSEM TOHO SNĚHULÁKA NEPOSTAVILA…“ /// Přál jsem si, aby Sněhulák byl aspoň tak dobrej, jako zpracování knih Jussi Adler-Olsena (třeba Zabijáci). Volba Alfredsona zdála se býti tou pravou. Ovšem, ani on s triem scénáristů nedokázal vdechnout filmu knižní atmosféru. Fassbender = dobrá volba. Vůbec celej casting je „nerušící“. Taky smysluplný odhalování indicií v hezký severský atmosféře… jo zpracování solidní, takže nevadí, že začínáme za půlkou knižní řady. Je tu furt ponechanej prostor k dotočení úvodních knih. Napětí je oproti knížkám asi tak 30%, protože citový spojení s těma lidma je zákonitě slabý. Jestli se mám o někoho bát, tak ho musím znát… Ale jako úvod do problematiky by se to dalo přijmout. Ti co nečetli, asi půjdou s hodnocením vejš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2007 napsal Jo Nesbø, neznám. 2.) Nevím, z čeho udělat sněhulákovi hubu. Nebo hlavu. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 13.1.2018  23:22
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

“POTŘEBUJU PŘEŽÍT. KVŮLI NÍ…“ /// Tak až sem nás dostala antikoncepce a jiný sračky. K režimu, kterej… no to by stačilo, protože na postupný odhalování příběh hodně sází. Je to takový dost komorní holčičí povídání vo dystopický společnosti, ze kterýho nejsu moc odvázanej (i když třeba ty gestapácký metody… takže je to i komorně drsný). Problém nemám ani tak s tím, že se tyhle nehezký věci dějou ženám. Jen je asi nedokážu naplno procítit. Elisabeth Moss mi připadá divná, obyčejná, nepřitažlivá… prostě mě nechytá za srdce. Taky ty flashbacky z doby „normálu“ jsou vo ničem. Ukazujou normální život... Hmm… jako že ženský nebyly vždycky „jenom“ madrace. (?) Dystopickej svět je prostě vždycky pro někoho horší a pro někoho lepší. Lidský práva jsou nahrazený zákonama, který ve finále ti nejmocnější stejně nedodržujou. Dala by se o tom napsat úvaha na dvě strany, ale důležitější asi je, proč jsem dal 3*. Je to tak komorní…jako bych si knihu četl sám zalezlej v koutě. Většinou to bejvá klad, ale tady… Seriál vo píchání služebnejch. Bacha není to péčko, ale feministickej pohled na jakousi budoucnost, ze kterýho vychází ženskej citovej masakr. Když si myslím, že jako už se to rozběhne, tak zase nic. Zvrácený týrání ženský duše, který zákonitě musí zasáhnout ty podobně spřízněný. Snad se i já dočkám ve II. sérii, kdy „Offred“ přestane bejt „dívkou z krabičky". /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu, kterou napsala v roce 1985 Margaret Atwood, neznám. 2.) Držej mě doma na chov. 3.) Po znásilnění vždycky utvoříme kruh. 4) Thx za titule „Sizok a audit.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 13.1.2018  21:54
    matka! (2017)

“BÁSNÍK ŘÍKÁ, ŽE TENTO DŮM PATŘÍ VŠEM“... /// Začíná to jako horor, pokračuje to jako horor a končí to jako horor. Straší podivný postavy, straší i dům – nebo jen Jennifer straší ve věži? O záměrech lidí (a baráku taky) víme hovno, takže je to dlouho fakt solidní psycho. Psycho způsobuje i kamera. A to chování… prostě psycho horor, kterej mě nenechává klidným, i když zároveň vím, že je to strašná píčovina! Tohle prostě normální člověk s normálním počtem koleček nevymyslí. Hezký jsou Aronofskyho výjevy, ty ale obdivuju vždycky. Jenže… pak to začíná bejt ještě větší píčovina, než jsem myslel (a než to celý vypadalo). Místo nervů a depresí se začínám smát. Možná je to smích šílence, nevím, nejsem si už jistej ničím. Možná, že zrovna tohle Darren očekával. Možná, že jsem vlastně nic nepochopil, protože jsem před projekcí vynechal rozbor Bible. Ale možná jen Darren prostě moc dlouho poslouchal Mimikry. Druhá hvězda je za herce. Hrát v takovýhle magořině a ještě vypadat, jako že to celý chápou… Tenhle film posunul hranici filmovýho šílenství na neúnosnou diváckou hranici. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará skuhrá, že byl porod těžkej. 2.) Adam a Eva. Kain a Abel. Ježíš. Aronofsky. 3.) Noe byl na mě trapně srozumitelnej. 4.) Nevím, jak ze starý dostat lásku. 5.) Thx za titule „Sarinka.luc a UniCorn“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

• 13.1.2018  21:21

“TAKŽE TY JSI AVANGERS?“... /// Novej člen tohohle týmu si (asi) nemohl přát lepší film. Fungující postava, ucházející humor, sympatickej (konečně má Tobey Maguire rozmnýho nástupce!) týpek, dobrá akce a solidní našroubování na linku Avangers. Asi víc není třeba vočekávat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt mě ty restarty sérií bavěj. 2.) Nevím, jak vychovávat pavoučího teenegara 3.) Thx za titule „dragon-_-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *

• 13.1.2018  17:56
    Bright (2017)

„JEN „JASNÝ“ MŮŽE OVLÁDAT MOC HŮLKY“… /// Zajímavě poskládanej fantasy svět. Normální, ale díky rasový odlišnosti a často nesnášenlivosti jednotlivejch druhů, vlastně jinej. (I když – vemte náš svět a zkuste si místo Orka Jakobyho dosadit Romáka Lakatoše.) Navíc je v něm dostatek magie na to, aby udělala trochu vzrůša. Akce není nic převratnýho, prostě to jen „pucá“ a bouchá. A i když často stačí, aby Ayer vykrádal svoji Patrolu, má to svoje kouzlo – navíc i dobrý hlášky. Ano, tahle pohádka klidně mohla běžet v kině. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě integrace nepřizpůsobivejch do společnosti. 2.) Baví mě, když se všechno točí kolem klacku (i Noomi Rapace). 3.) Thx za titule „Sarinka.luc a czmimi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne

• 11.1.2018  19:59

„CHTĚL JSEM ŽÍT JINAK A PROŽÍT NĚCO NEOBYČEJNÉHO. VSTOUPIT DO NEZNÁMÉHO. OBJEVIT ZTRACENÉ KMENY, SKRYTÉ POKLADY. NEJTEMNĚJŠÍ SRDCE DŽUNGLE. A PRÁVĚ PROTO JSEM SKONČIL V JIŽNÍ AMERICE…“ /// Ztracen v džungli je určitě víc psychologickej než akční thriller. Vo tomhle dobrodružství se prostě musela napsat knížka a natočit film. Člověk tady bojuje nejen s přírodou, ale hlavně sám se sebou. V reálu je předvedený, kdy má smysl bulet nad poraněnou nohou či naopak nemá smysl bláznivě křepčit nad nalezenou šlápotou. Navíc mi dává celkem jasnou odpověď na otázku, jak velkej jsem dobrodruh. Daniel Radcliff si boj o přežití a těžkej život dobrodruha vyzkoušel v bizarním Švýcaráku. Taky tady dokazuje, že od Harryho Pottera ušel obrovskej flák cesty (nejen džunglí). Často (vlastně furt) jde o život, takže ze všeho nejdůležitější je to realisticky předvýst a nechat obecenstvo uvěřit. Straší se prostředím, děsivý je vynucený sebepoškozování a pojídání kdejakejch sraček. Všudypřítomná kamera si libuje v detailech a spolu se světlem a zvuky džungle, úspěšně pomáhá zakrejt nízkej rozpočet. Vytknout můžu slabší úvod (neslaný nemastný navázání vztahů), možná i halucinogenní odbočky, který nás z napětí džungle odvádějí (stejně jako Yossiho) mimo realitu. Velkým kladem je, že tahle „one man show“ přesně ví, kdy skončit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Jungle: A Harrowing True Story of Survival“, kterou v roce 1993 napsal Yossi Ghinsberg, neznám. 2.) Chystám se ztratit a nechcu dopadnout jako v tomhle fóru. 3.) Thx za titule „Sarinka.luc a UniCorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 29.12.2017  21:41
    Mimi šéf (2017)

„JDE O TO, ŽE ŠTĚŇATA KRADOU VŠECHNU LÁSKU…“ /// Animáky se prostě už dávno netočí pro děti. Ještě že (tipuju tak na 99%!) mám tohle za sebou. Mám na mysli období, kdy si to k nám nakráčel uřvanej parchant a rázem ovládl domácnost. Nemusel mít ani oblek ani kufřík, ale každýmu bylo okamžitě jasný, kdo je tady šéf… Samozřejmě… je to vo rodinným Δ, kterej se změní v ♥. Na světě je prostě dost lásky pro všechny… ale to už asi není téma jen pro animák. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Parchanta nám přivezl taxík (miminko vole…). 2.) Rozhodujeme se mezi dítětem a štěnětem. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne

• 29.12.2017  21:28
    The Punisher (TV seriál) (2017)

„BYL ZRAZEN PŘÍTELEM KVŮLI SLÁVĚ A PENĚZŮM… (COŽ JE NEJSPÍŠ TO NEJHORŠÍ, CO SE TI NA TOMHLE SVĚTĚ MŮŽE PŘIHODIT…)“ /// Sice se tady filozofuje míň než v Daredevilovi, ale pro příště bych doporučoval natočit 13 dílů a pak je sestříhat na konečnejch 10. To by byl panečku biják – neustálý vzájemný vodkrvování by bylo (vobčas) proložený úryvkama z Frankovi armádní minulosti (jak jinak než akční a krvavý). Takhle se to návykovou záležitostí stává někdy vod 7 dílu, kdy už je všechno podstatný řečeno, vztahový propletence nabíraj grády a jednání postav zvedá adrenalin. Závěrem můžu konstatovat, že Dolph Lundgren má v Jonovi Bernthalovi dobrýho následovatele! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále si vopakuju: „Na útěk z boje se nespoléhej, zaujmi otevřenou formaci, lehni si a čekej. Dočkáš se pak posil jako voják, drž se, drž se, drž se jako voják... 2.) Můj ksicht se prošel po rozbitým zrcadle (několikrát). 3.) Thx za titule „L0newolf a Xavik6“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

• 29.12.2017  20:45

„PANE HENNESSY, ŘEKNĚTE MI, KDO ZABIL MOU DCERU…“ /// Jako… dlouho celkem nuda. Teda kromě toho bombovýho úvodu. Brosnan a jeho parta si tam vodříkávaj politicko – ideologický dialogy a čeká se, až šedesátiletej Chan zjistí, že ještě může svým kumštem šířit paniku mezi politiky Velký Británie. Zábavná je hlavně závěrečná půlhoďka, která akčně zrychluje ukecanej děj. Taková béčková taškařice, ve který si Jackie Chan dělá co chce. (takže vlastně z vostatních kretény). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se vytvořit IRA odnož. 2.) Zjistím, že i se starým Číňanem se dá zahrát slušný divadlo. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

• 27.12.2017  22:16

„JEN SE BAV. VŠECHNO OSTATNÍ PŘIJDE SAMO…“ /// Óda na radost z fotbalu a jeho Krále. Co na tom, že Pelého hra je nasnímaná jako reklamní videoklip. V týhle zemi se prostě s míčem umí mazlit každá malá holka. Že CGI sportovním filmům pomáhá, bylo vidět třeba v Barvě vítězství. Tady zase pomohla vytvořit kouzla, který k nadpřirozenýmu fotbalovýmu jedinci prostě patří. Sportovní film pro českou (a zřejmě i pro tu brazilskou) bolavou fotbalovou duši. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím v Gingu. 2.) Tuhle mi říkal Maradona, že je král. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

• 27.12.2017  21:55

„A TROJZUBEC BUDE MŮJ…“ /// Sice je to už taková obehraná pirátská písnička, ale oproti …Na konci světa má tohle mysteriózno zase švih a ftip. Navíc oživení vnesli nový postavy, který už vokoukanýho Deppa v pohodě vyšoupnou z jakýkoliv bárky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se řekne záporák, odpovídám Javier Bardem. 2.) Rád si poslechnu pirátský legendy. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118