Zátopek (2021)

„TY MÁŠ BĚHAT, VYHRÁVAT MEDAILE A NE SE MOTAT DO VĚCÍ, KTERÝM HOVNO ROZUMÍŠ…“   Super příběh, normální dialogy, fajn režie, kamera a skvělej Neužil. Prostě dobrej film o velikánovi československýho sportu a zasranýho propojení komoušský ideologie se „vším“.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Můj život je o překonávání prahu bolesti. A o běhání.  ///                  PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Tři tisíce let touhy (2022)

„PO ČEM TOUŽÍ TVÉ SRDCE?…“   Filozofická konverzačka, promíchaná krásnou vizualizací. Džin má perfektní příběhy, ve kterejch o náhody není nouze, a když ho nechaj vyprávět… tak se mi ta pohádka líbí! Romantika jako prase (asi… páč když dokážete milovat někoho víc, než svou svobodu…) s důkazy, že láska dokáže bejt nebezpečná a udělat z vás šílence. Barevná pohádka plná filozofickejch úvah o šukámí s Džinem. Píčovina? Asi jo. Ale nějak mě to melancholicky lízlo.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku „The Djinn in the Nightingale's Eye“, kterou v roce napsala A.S. Byatt, neznám.  2.) Miluju příběhy! 3.) Můj osud závisí na ženským přání. ///  Thx za titule „lordek“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Athena (2022)

„NEŽ ZJISTÍME JMÉNA POLICAJTŮ, BUDE VÁLKA…“   Potomci na dávkách žijících migrantů v akci. Jde se do toho po hlavě a hned od začátku sledujeme pouliční válku, která přerůstá v policejní bezradnost,  a nakonec vítězí arabská „moudrost“. Bohužel tady nevidím nic víc. Žádný poselství… navíc postupně uvadají i emoce. Škoda, „Bídnici“ a „Severní Marseilles“ by si zasloužili přídavek.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Karim, Moktar, Seber, Abdel, Ouss...  2.) Zjistím, že Chánov je zlatý sídliště!  ///  Thx za titule „Lucie Mandziuková a Barbora Vrbová“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  *

Volavka (2022) (seriál)

„I TO, CO JE ZDÁNLIOVĚ NEPROPOJENÉ, PROPOJENÉ JE…“   Sympatickej hlavní hrdina a zajímavej „záporák“. Tak nějak si představuju psychopata! Celý se to odehrává hlavně ve vězení a podstatný jsou rozhovory mezi „Jimbem“ a Larrym. Pak je tady (taky fajn) linie s pátráním „tam venku“. Bavilo mě to! Zajímavá série o nestandardním masovým vrahovi s rozumným počtem dílů.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „With The Devil: A Fallen Hero, A Serial Killer, and A Dangerous Bargain for Redemption“, kterou napsali James Keene a Hillel Levin v roce 2010, neznám.  2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti.  3.) Časo mi říkaj: „Nenech se chytit a nikoho nezmrzač“. ///  Thx za titule „Karel Himmer“.                      PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Nepřivolávej nic zlého (2022)

„PROČ? PROTOŽE JSI MI TO DOVOLIL…“   Tak prej nemám jezdit nikam s lidma, vo kterejch vím hovno. A že manželství člověka tak nějak svazuje… Nejdřív je to vo ničem, pak to začne budovat znepokojující atmosféru a pak…? Pak skandální odhalení a nasrání, protože tihle píčusové se prostě nedokážou postarat ani sami vo sebe. A ten film je útok na psychiku, ale jinak… (Ty vole, já nevím!)   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Právě jsem zjistila, že jsem provdaná za čuráka.  2.) Do postele si beru děti svejch známejch.  ///  Thx za titule „wauhells“.                PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Nabídka (2022) (seriál)

„TENHLE FILM JE JAKO HYDRA! JEDNU HLAVU USEKNEŠ A DALŠÍ…“   Tak tohle je neuvěřitelný! Víte, mám rád třeba „Tenkrát v Hollywoodu“ pro tu nostalgickou atmosféru, která z filmu vyzařuje. Ovšem tady…. kurva tady z toho cáká a cáká a …Možná jsem se před tím mohl znova mrknout na „Kmotra“, abych si víc užil ty vtípky či pomrknutí, kterých je tady hafo. „The Offer“ je 10ti hodinovej film o filmu, jakej svět neviděl. Politika, vliv mafie, filmovej byznys, ženská emancipace, odkazy na další filmy (Love Story, Útěk, Nejtěžší yard…), herce a herečky… prostě seroš pro filmový fandy (kde ti, co znaj Kmotra, budou mít výhodu).   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) The Godfather.  2.) Chci svoje jméno na plakátu.  ///  Thx za titule „dusanho“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Blondýnka (2022)

„MŮŽETE MI ŘÍKAT NORMO…“   Artový a intelektuální drama, plný Hollywoodu padesátejch let. Jedno se tomu upřít nedá – Ana de Armas je OKOUZLUJÍCÍ! Jinak je to příšerně dlouhý, někdy fakt hodně artový a jestli o MM víte málo, tak i to vám (zřejmě) zvošklivěj. Je to totiž o životě, kterej nechcete prožít, takže místo oslavnýho životopisu očekávejte hodně depresivní film. Ovšem bacha – sama autorka knihy říká, že jde o fikci. Takže babo raď! Prostě zlatej „Můj týden s Marilyn“.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2000 napsala Joyce Carol Oates, neznám.  2.) Na filmy koukám kvůli kozám.  ///  Thx za titule „Vít Bezdíček“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  **

Bestie (2022)

„CO KDYŽ TEN LEV JEŠTĚ NEODEŠEL?…“    - a to je furt... řešej se píčoviny, všichni chtěj bejt klidní, ale stejně panikařej a ty dvě čůzy střídaj geniální okamžiky se stupidníma. To ale i táta…Ano, díky chování lidí je to znepokojující (ne vole lev jen plní svoji funkci…). Zvířátka jsou nádherný, lev nešťastnej a finále na píču. Ok, beru, že mě chcete houpat. Ale kurva točit sebou nenechám!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu na návštěvu ke lvovi.  2.) Zjistí, že na Safari se bez chirurga nejezdí.  ///  Thx za titule „lordek“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  **

Dětská odpovědnost (2019) (TV film)

„JE TADY KVŮLI VRAŽDĚ, NE PROTO, ŽE NECHODIL DO ŠKOLY…“   Takovej příběh z rodiny, která si svojí (ne)funkčností o nějakej průser koledovala. Pak už jen koloběh života, kterej čeká mladistvýho, podezřelýho z vraždy. Vyprávení s flashbacky z Rayova života se prolíná se současností – tedy přípravou a soudním procesem. Nevím, jestli chtějí dát odpověď na to, jestli je trestní odpovědnost od 10ti let správná. Já to bral jako takovou sondu do lidský existence, ve který systém není všemocnej a že za „jeho“ chyby často zaplatí někdo jinej. Spíš bych si pohrával s ideou, že za to, co vyroste z vašich dětí si můžete (většinou) sami!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti.  2.) Jsem pro (nebo proti) snížení hranice dětské odpovědnosti.  ///  Thx za titule „Vladimír Fuksa“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Bullet Train (2022)

„PŘÍTELI, PRO MĚ JE OSUD JEN JINEJ NÁZEV PRO MOJI SMŮLU. A TA MĚ PRONÁSLEDUJE JAKO … NEVÍM, NIC VTIPNÝHO MĚ NENAPADÁ…“   Vlak plnej napjatejch lidí. Pár jich chce někoho zabít, někomu by stačil jen ten kufr... Vyprávění v Ritchieho stylu (nebo snad samotnýho …?) a s happy Pittem, se jistě stane ozdobou akční a nevážný kinematografie. Škoda, že místo Shannona nemohl máchat katanou David Carradine! Bejt tam jeho souboj se Sanadou, tak je v tomhle bijáku snad úplně všechno! (jo, parádní štěky tady jsou…)   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Maria Beetle“, kterej v roce 2010 napsal Kōtarō Isaka, neznám.  2.) Mám rád toxický vztahy.  ///  Thx za titule „num71“ (a taky ghost206).                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ***  AKCE  ****  NAPĚTÍ  *