Mang zhan (2022)

„TATI, TY MÁŠ TAK VÝBORNEJ SLUCH! TOHLE JE DAR.…“   Tak na úvod solidní masakr, za kterej by se nemusel stydět žádnej „Raid“. Během něj příjde frajer o zrak a tak se z něj souhrou nešťastných (?) okolností stane superhrdina (jakože… von v tom kolikrát moc velkej rozdíl není…). Je to čínskej film, takže počítejte s tím, že to občas bude asijsky debilní. Ale mně jde hlavně o tu slibovanou akci a tý je fakt dost. Co dost! Kurevsky hodně! Tolik mrtvol snad bylo naposledy v Komandu (nebo v „Návratu krále“. Prej jich tam je nejvíc…). Škoda, že příběh je taková tuctovka, která se nedá brát moc vážně.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vymrdat se slepejšem.  2.) Prodávám bílý maso.  ///  Thx za titule „saturn_sk“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ****  NAPĚTÍ  ne

Pačinko (2022) (seriál)

„ČEKÁ TĚ HODNĚ TEŽKÝCH DNÍ.…“   Korejská sága. Začínáme někdy 1915 a sledujeme težkej život pod nadvládou Japonců, jehož tíhu si nesou Korejci v sobě až doposud. Jak to vím? To tady ukazujou – prolíná se současnost s minulostí a je to dramatický, o rodině, ženách…. ale spíš pro Korejce než našince. My prostě misku plnou bílý rejže ocenit nedokážeme. Můžeme se lehce něco přiučit o jejich historii a o nich samotných. Třeba že sní o lepší budoucnosti pro svoje děti. Ale to asi my všichni… Klidně by to mohlo mít další sérii. Ovšem o těch, co odešli z Japonska do Severní Koreje. To by panečku byla jiná pohádka!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2017 napsala Min Jin Lee, neznám.  2.) Vím, jak „chutná“ domov.  ///  Thx za titule „Jiří Sailer“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Stíny Manhattanu (2016)

„JESTLI ANI POLICIE NEDOKÁŽE ZJISTIT, PROČ TVŮJ MANŽEL ZMIZEL, TAK JÁ.…“   Od začátku to nasadí fajn vypravěčský tempo – takový noirový a k tomu ta hudba…. kurva furt mě to nutilo přemejšlet, kde jsem to jen… No jasně! Když si Ivonne sedla na tu židli – Základní instinkt! Prostě mi ho to chvilku připomínalo. I kvůli tý femme fatale a hrdinovi, zataženýmu do hry plný sraček. I když teda moc nechápu…. no ale to je jedno. Postupně tady máme takový skandální odhalení, ale už mě to moc nebere. Ne že by to bylo blbý, jen takový překombinovaný a i ten „noir“ smrádek je pryč.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Manhattan Nocturne“, kterou v roce 1996 napsal  Colin Harrison, neznám.  2.) Volala blondýna, že má pro mě námět na reportáž.  ///  Thx za titule „honzig78“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Podezřelá (2022)

„BÁLA JSEM SE, ŽE UMŘE. KONEČNĚ.…“   Srdce mně to nerozbušilo, hlavu zamotalo. Doteď prostě nevím, jestli jsem 20x usnul kvůli ději, autorovi titulků nebo vyčerpáním z tenisovýho zápasu. Každopádně jsem byl ztracenej… A protože nechci bejt podezřelej, vynechám hodnocení. I když to vidím tak na 2*!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará je podezřelá...  2.) Starej dělá na vraždách a zdá se mi poněkud zádumčivej.  ///  Thx za titule „Ananas125“ – ovšem příště si s tím pls víc pohrej!                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne

Západ slunce (2021)

„JÁ CHCI TAKY DOMŮ. SAMOZŘEJMĚ, ŽE CHCI. ALE…“   Tak celkem votrava. Neil místo aby odjel z dovči s ostatníma (dva parchanti a truchlící ženská), zůstává v Acapulku a chlastá a šuká. Na někoho by z toho šla (zřejmě) depka, se mnou to nic nedělá. Spíš bych chtěl, aby se to rychlejc posunulo a přišla nějaká pointa. Jakoukoliv, hlavně ať se kurva něco začne dít a dá to příběhu smysl. Přišla, příběh smysl dostal a já pochopil. Ale z filmu odvázanej nejsu.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všichni myslej že odjedu, ale já vím, že zůstanu.  2.) Hledám krásný místo, kde bych mohl...  ///  Thx za titule „saturn_sk“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Nejhorší golfista na světě (2021)

„MÁM U SEBE LEGENDU GOLFOVÉHO SVĚTA. MUŽE, KTERÝ PŘEKONAL REKORDY A PŘEPSAL HISTORII…“   Ten příběh není o slávě, ale o snech. A o rodině. A byť občas vybudí úsměv na rtu, je to spíš drama, protože Maurici Flitcroftovi svět (dlouho) neleží u nohou, ale snaží se ho zadupat. Ubíhá to perfektně a ten příběh je – stejně jako ten o „Orlu Eddiem“ prostě pravda! Kdo z vás je ochotnej si takhle splnit sen? Moje uznání si zasluhuje nejen Flitcroft, ale taky Mark Rylance.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou s novinářem Scottem Murrayem napsal herec a komik Simon Farnaby, neznám.  2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Vždycky mě bavilo bejt nejhorší. ///  Thx za titule „Veronika Dobrovodská“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Samaritán (2022)

„SAMARITÁN ŽIJE!…“   To je tak pitomý! Cílová skupina děti? Hrozná akce, děsný herecký výkony (všech) a nechápu, proč je to tak dlouhý? Asi aby mohl Sly mentorovat… Vobčas se mi u toho dělá špatně, hlavně proto, že jsem do toho šel dobrovolně. Kravina, která za ten čas rozhodně nestojí! A Sly? Hele… zlatej Cage v „Praseti“.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se o binární štěpení.  2.) Hledám superhrdinu. Beru kohokoliv!.  ///  Thx za titule „Pavla Le Roch“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne

Oslo (2021) (TV film)

„VYŘIĎTE MU, ŽE TEN DOKUMENT SPÁLÍME A POVEDEME PROTI NIM VÁLKU AŽ DO SKONÁNÍ SVĚTA! ALE ŽE JSME ZÁROVEŇ OTEVŘENÍ PROTINABÍDCE…“   Politickej film plnej lidskýho přístupu, při vyjednávání mírový dohody mezi Izrealem a Palestinou. Konverzačka o vynaloženým úsilí, vedoucí k překonání (jisté) nevraživosti mezi nesmiřitelnými národy. Jedním z producentů Spielberg, za kamerou Janusz Kamiński, mezi několika herci Karel Dobrý, Jana Plodková, Rosťa Novák (ml)… Hodně mě to bavílo!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal dramatik JT Rogers, neznám.  2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Zajímalo by mě. jak by vypadalo jednání mezi skíny a Romy.  ///  Thx za titule „Jiří Kobělka“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Starosta Kingstownu (2021) (seriál)

„MY ZÁKON NEPORUŠUJEME. JEN HO OHÝBÁME. ABY BYL MÍR. PRO VŠECHNY…“   Už od začátku ta vypadá jako luxusní záležitost. Celkem jasně a rychle zjišťujeme, jak tady v Kingstownu věci fungujou a kteří lidi s nima hejbou. Kromě „normálního“ děje jsme svědky třeba vězeňský popravy nebo se seznámíme s děvkou, co „žere“ chlapy za živa. Prostě parádní vomáčka kolem super příběhu. Místy drsný, ale účelný a není třeba si to brát moc osobně… A tu roli J. Rennerovi musí kde kdo závidět!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád sleduju nebe a peklo (který umí vytvořit jen člověk).  2.) Užívám si, když je v džungli mír  ///  Thx za titule „DannyKing112“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ///  2. SÉRIE - PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * - snižuji celkový hodnocení seriálu na 4* - více u série!

Vyšehrad: Fylm (2022)

„TATI, TY JSI BLBEJ, VIĎ?…“   Kretén Lavi a jeho (ucelenej) příběh se vyznačuje hlavně až neuvěřitelnou soudržností sportovního (takže nejen fotbalovýho) prostředí. Ze začátku mi to připadá debilní, ale naštěstí se z toho pak stává celkem ucházející píčovina, kterou nemá cenu nějak víc komentovat, nebo rozebírat. Prostě film pro kopačky. A to, že je Tomáš Rosický schopnej angažovat JL10, není zrovna v dnešní době moc vtipný… P.S.: Všechna čest tvůrcům, že na to dokázali našroubovat tu rodinnou linii.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kopal jsem za Vyšehrad.  2.) JL10.  ///                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ***  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne