Uncharted (2022)

„ZLATO SVĚTÍ PROSTŘEDKY…“   Tom Holland a jeho metrosexuální exhibice. Chce si to hrát na Indyho, ale má to blíž (i kvůli debilním berličkám) k Lovcům pokladů. Nebo spíš k Flinnu Carsonovi. Nejhorší je to finále, ve kterým vo nic nejde. Že by to bavilo teenagery? Pro mě ovšem píčovina. Nenáročná…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám Playstation.  2.) Od filmů očekávám lekci z dějepisu. 3.) Vždycky jsem se chtěl nechat zabít 500 let starou lodí. /// Thx za titule „Martin Petřík“                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne

Escape from Tarkov. Raid. (2019)

„NEMŮŽEME TO TAK NECHAT. MUSÍ ZA TO ZAPLATIT!…“   Válečnej videoklip. Super! Ten zvuk! Děj? Jsem v tom kapku ztracenej, ale válka je fakt fajnová (ukázaná vole!). Kameře se daří zachytit válečnou vřavu – i když na úkor detailu. Takže je to vlastně suchý a bezemoční váleční, který je ve svý krátký stopáži vlastně moc dlouhý a smysl příběhu pobírám, až při zmenšujícím se počtu bojovníků. Asi film pro nadšence…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Escape from Tarkov.  2.) Když jsem zachraňoval vojína Ryana, bylo v tom málo akce. /// Thx za titule „braxi“                PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne

Drzavni sluzbenik (2019) (seriál)

„JSME SRBSKÁ SLUŽBA. V SRBSKU MŮŽEME VŠECHNO…“   Takovej… veřejnoprávní seriál. Ovšem z těch lepších! Dozvíme se, co všechno má taková „služba“ na práci, jak žijou lidi v týhle organizaci a jaký jsou poměry – politický – v Srbsku. Zajímavější je to až v těch posledních dílech, hlavně kvůli tématu terorismu. Kvalitou podobný třeba našim „Stínům v mlze“. Neurazí, nenadchne. I když možná…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Makám pro stát.  2.) V práci zlo vyháníme taky zlem. /// Thx za titule „Selma55“                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *

Smečka (2020)

„MÁŠ TU KONKURENCI!“ … „SI DĚLÁŠ PRDEL. Z PRALESNÍ LIGY…“   Film o hokejový kabině. Jako že jsou v ní kreténi. A jestli se prej s tím dá něco dělat. Taky o tom, že to není sport pro chudý… Ale primárně je to o šikaně. A celkem dobře naroubovaný na ten hokej, protože sportovní kolektiv je… stejně jako jinej kolektiv… ale macho samci se v tom sportu (a kdysi na vojně) najdou zřejmě nejvíc. Fajn název SMEČKA, kterej (určitě chtěně) ukazuje onen kontrast – na rozdíl od smečky zvířecí totiž ta lidská moc na férový pravidla nedbá. Jestli na tohle budou koukat teenageři – jenom dobře. Ukazuje návod, jak situace řešit i jak je neřešit. Hodit by se to mohlo i tátovi a mámovi. A to ani jejich parchant nemusí žrát led. A taky by ses v tom mohl vidět ty trenére… (jakýhokoliv sportu).     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Setkal jsem se šikanou.  2.) Parchant se chová nějak divně. ///                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Poslední závod (2022)

„POVĚST NELHALA…“   Tak hodně mě baví casting. A pak to, že je to vlasteneckej film. Myslím, že většina z vás ví píču, kdo byl nějakej Hanč a už vůbec nepolemizuju o tom jeho posledním závodě. Takže pro mě, je to super sblížení s osobou, kterou jsem neznal. Parádní historická vzpomínka nejen na člověka, ale i na tu dobu, kterou jsme v dějepise proletěli, jako Hanč Krkonoše. P.S.: Natočí už kurva někdo konečně toho Bicana?     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti.  2.) Dozvím se, že Český lyžařský svaz… (dozvíš se!). 3.) Furt slyším „Kdo, když ne ty?“  ///                 PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Třináct životů (2022)

„NIKDY SE NEDOSTANOU VEN…“   Známej příběh. Tak proč na to koukat? A proč to má kurva takovýhle hodnocení? Všichni přeci víme, že… Aha. Tak vlastně takhle dopodrobna to neznám. Navíc mě neobtěžujou nějakejma srdceryvnejma monologama, ale jde o samotnou záchranu, takže kromě super obsazení si užívám i dosytnosti podvodních scén. A je to parádně dramatický! Z herců čiší profesionální pragmatismus a já obdivuju všechny ty lidi, kteří se zadarmo snažili pomoct. A jestli nevíte (jako já), kdo všechno tam zůstal, pak si možná i víc užijete ten záchranářskej adrenalin.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti.  2.) Parchanta mám v jeskyni.   /// Thx za titule „Pavla La Roch“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  **

Denní směna (2022)

„TAK CO MÁME DNESKA NA PROGRAMU?“... „JAKO KAŽDEJ DEN. LOVÍME UPÍRY!“…   Duo lovců, který má bavit protiklady (nebo tím, že se jeden vždycky pochčije…) a upíří sebranka, která vtipná není, ale je jí hodně, takže je koho lovit. Jde o akci, která občas zaujme vychytávkama nebo nasnímáním (jo, občas je super!), nebo tím, jak je blbá (jo, občas je to fakt trapný…). Podobně je to s příběhem, kterej je pitomější víc a víc (prostě čím víc se blíží konci…). Standardní Netflix, kterej pobaví náctiletý a ty, co nejsou „dějově“ náročný.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když filmy točej kaskadéři.  2.) V baráku mám upíří hnízdo.   /// Thx za titule „Vít Bezdíček“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne

Elvis (2022)

„KDYŽ JE NEBEZPEČNÉ O NĚČEM MLUVIT, ZPÍVEJ…“   Fantastická role pro Austina Butlera a hrozná pro Toma Hankse. Oba hrajou parádně a díky nim je tohle barevný, kamerově a kostýmově vyvoněný filmový pozlátko, něčím víc, než nudnou biografií. Luhrman se snaží zaujmout snad v každým obraze – a celkem mu to vychází. Navíc kromě hudby ukáže i kus politickejch dějin Ameriky. ELVIS je vyprávěnej z „kontroverzního“ pohledu a jde spíš o smutnej pohled na krále, obklopenýho pijavicema, kterej mohl bejt o kousek kratší.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když se na pódiu zpěvák kroutí a třese. (Ano i tebe Johne Lydone!).  2.) Znám všechny kolotočářský krále.   /// Thx za titule „Petr Putna“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Predátor: Kořist (2022)

„ŘÍKÁ SE, ŽE SEM PŘED DÁVNÝMI LÉTY PŘIŠLO MONSTRUM…“   Indiánka rychlá jako jelen, s trefou (tomahavkem) Robina Hooda. Pomalý budování atmosféry…, sledujeme život v indiánský vesnici… a teenegerku, která chce dokázat, že má na víc, než stát u plotny (indiánský). Hele… asi to nestálo majlant. Je to kurevsky jednoduchý a jestli mám rozumbradovat, tak víc tohohle,  než Šedejch mužů. Užijeme si celkem dost Predátora a občas i tý trochy krve. Pohodový béčko, který se dá vidět víckrát, byť nebude mít čím překvapit.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju věci, co krvácej a neumřou. 2.) Chystám se lovit něco, co chce ulovit mě. 3.) Miluju Kanadskou přírodu a Komančekej dialekt.   /// Thx za titule „Tomáš Slavík“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Pistol (2022) (seriál)

„SEREME NA VŠECHNY!…“   (Prý) celkem přesnej – ovšem s mírnou nadsázkou (kvůli efektu) vyprávěnej příběh jedný legendy. Od začátku hodně muziky ((ne)překvapivě hraje prim Bowie) a souvislosti, vedoucí k setkání psanců, co změnili hudební svět. Odzbrojující je zejména nástup Rottena, ale voni jsou všechny role (i vedlejší postavy) fajn. Ovšem Boom a Brodie - Sangter jsou jako dovopravdy! Seroš pro ty, kteří vědí. Nebo ty, kteří to chtějí pochopit. Moralisti totiž uviděj jen bandu více či méně rozbitejch týpků, směřujících k sebedestrukci. Prostě Sex Pistols… hudba plná vzteku a zvrácenosti generace bez budoucnosti, ze který se stala národní hrozba.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“, kterou v roce 2016 napsal Steve Jones, neznám. 2.) Chystám se zahájit revoluci poháněnou vulvou. 3.) Never Mind the Bollocks.   /// Thx za titule „Samanthe“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *