SgtPepper

Ondřej Šrom

okres Zlín

<< předchozí 1 2 3
    • 22.6.2016  17:53

Zatím asi nejvíc underrated film od Woodyho. Otevřel jsem ČSFD a přišla čirá nasranost z tak nízkého hodnocení. Nebudu psát proč. Mám pocit, že bych to ani nedokázal v pár řádcích shrnout. Jen mě mrzí, že to třeba odradí spoustu lidí. Pro ty, kteří váhají - Máte rádi Dostojevského? Jestli je odpověď ano, tak už prosím neváhejte.

• 20.8.2015  23:53
    Funny Games (1997)

Destrukce diváckých očekávání... dálkové ovládání... kult... prokovativní masterpiece...psychologické drama.WTF?!...Bezpochyby je to něco originálního, to ale nutně nemusí znamenat, že je to podařené. Proč si prostě nepřiznat, že jde o samoúčelnou "cool" artovou sračku místo filozofování nad "psychologickými" aspekty filmu a režisérovým úmyslem a já nevím čím vším ještě....achjo. Po skončení jsem nebyl ani šokovaný, ani zhnusený, ani ohromený... nasraný a zklamaný, nic víc.

• 3.6.2015  00:32
    Rány slovem (studentský film) (2015)

Dokument to není ani omylem. Spíš takový Katem prokládaný hudební sestřih. Škoda, že zatím nikdo nepřišel s ničím ambicioznějším. Myslím si, že tak velká osobnost, jakou Adam Svatoš bezpochyby je, by stála za dokument. Těžké hodnotit nebo soudit (alibisitcká trojhvězda). Po filmové stránce je to úplný prd do vířivky, po osobní jsem rád za každé nové video od Prago. Měli by popřemýšlet o rozšíření literárních osnov středních škol, protože takové čáry s jazykem, jaké předvádí právě Kato, umí málokdo. A to beze srandy.

• 4.4.2015  17:25

Nejstylovější film ever a zároveň vyznání lásky Samuraji od Melvilla. Nikdy bych nevěřil, že kombinace hiphopové kultury, černého samotářského samuraje a taliánských páprdů může tak neskutečně šlapat. Filmová magie, kterou bych mohl vidět stokrát a pokaždé bych v tom našel něco nového. Definice swagu.

• 3.3.2015  23:53
    Kafka (1991)

Soderbergh perfektně vylíčil pocity, jaké má člověk (já alespoň určitě) při čtení Kafkových knih. Paranoia, deepshit, "ONI", zámek, byrokracie... a ta ponurá Praha!

• 8.1.2015  08:26
    Interview (2014)

Haters gonna hate

• 9.8.2014  02:22
    Pod kůží (2013)

Je to jako byste Kubrickovi sebrali peníze a zfetovaného ho pohodili s kamerou do Skotska. Hooodně divný film (snad nejdivnější, který jsem kdy viděl), který by rozhodně stálo za to vidět v kině. Některé scény - a ne, nemyslím jen nahou Scarlett- se vám doslova zaryjí pod kůži. Hned po zhlédnutí jsem si říkal, jestli se film rochní ve své neuchopitelnosti, mnohoznačnosti a creepy atmosféře, a nebo je to jen nahodilá pseudoartová sračka. Vzhledem k tomu, že je půl třetí ráno a já nad tím celým furt přemýšlím, tak se přikláním spíš k první verzi. Jen to má neskutečně přestřelenou délku a v některých momentech tak film nepůsobí mysticky,ale spíš strašně uloudaně. Škoda...

• 10.6.2014  07:27

It's very important to be guilty. I'm guilty all the time and I never did anything.

• 12.2.2014  03:07
    Breezy (1973)

Breezy: Nejkrásnější zapadlý klenot, který jsem kdy mezi filmy našel. Promeškal jsem zpočátku titulek, že snímek natočil Clint Eastwood a teď, když si to tu na ČSFD prohlížím, tomu pořád ještě nemůžu uvěřit. Už dlouho jsem neviděl něco tak upřímného a lehkého a zároveň tak emocionálně silného. William Holden mě opět přesvědčil, že umí.

• 2.2.2014  21:13

Je mi líto, že dva tak fenomenální herci jako Geoffrey Rush a Emily Watson hráli v ...(**** ?!) tomhle. Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Jo a ta jazyková "autentičnost" byla fakt nesnesitelná. Není nad to, když se německý klučina zeptá angličtinou s německým přísfukem, jestli si někdo nepůjde zahrát soccer -.-

• 14.1.2014  11:06

Superhloupý, superdebilně nadabovaný (v 6 ráno ve vlaku s očima zalepenýma jak krtek jsem vážně neměl sílu číst titulky), superpředvídatelný (teda až na ten konec, ten byl tak stupidní,že ho nikdo nemohl čekat) akční snímek, ve kterém jsou oběti TAK supernesympatické, že jim snad ani nemůžete fandit. Zkrátka superfilm! Ty 2 hvězdičky dávám za pár napínavých scén a Halí Belí.

• 7.8.2013  22:05

Weir navodil dokonalou atmosféru, ale to je bohužel tak všechno. Každopádně je zajímavé pozorovat, jak se jako režisér vyvíjel. Díky picnicu mám teď potřebu vidět jeho snímky v pořadí tak, jak je natočil.

• 1.8.2013  17:16
    Zombi 2 (1979)

Nevidět to na filmovém festivalu, asi by moje hodnocení bylo opačné. Nehodnotím jenom film,ale hlavně atmosféru v sále. Kolující petlahev s vínem, dobře naladěné publikum, lehce cinklý a zábavný uvaděč a na plátně ultimátně blbá zombie řežba. Tomu říkam film! Meh.

• 25.7.2013  17:55

Moc nechápu, co se snažil básník říci. Jako pokus o poukázání na nechutný, nevkusný a kýčovitý zábavní průmysl dobré,ale nemůže to přece fungovat hodinu a půl (a možná to taky vůbec nebyl režisérův záměr, who cares). Dialogy byly neskutečně pitomé a to nemluvě o Francově donekonečna opakovaném -"Spring breaks, spring breaks... " (eh?). Radši si pusťte péčko.

• 24.6.2013  14:38

It's go go, not cry cry. Bože to byla dobrá sračka!

• 20.6.2013  15:34
    Barton Fink (1991)

Zatím nejlepší Coeni,co jsem měl možnost vidět.Pořádně se mi to zažralo do mozku a nemůžu na to přestat myslet. Dokonale zvrácený (snový?) film. A ten smysl pro detail! Musím to sjet znovu...

• 13.6.2013  23:47

Nebudu shovívavý jen proto,že se jedná o tak starý snímek. Nepopírám jeho význam, ani Hawksův talent a neuvěřitelnou nadčasovost. Jen to už dneska hned tak někoho neosloví. Ty super-teatrální herecké výkony byly k smíchu.

• 7.6.2013  00:31

Podmanivé, snové, surové, zkažené, minimalistické, chladné, neonové, nepřístupné. Dánský Lynch. Bohužel, trochu přes kopírák. Kdo to neviděl v kině, jak kdyby to neviděl vůbec. Už jen kvůli tak nízkému hodnocení musím dát 4 hvězdičky.

• 11.5.2013  23:44
    Konkurenti (1992)

V tom filmu se vůbec nic nestalo. Sto minut se dívám na tlachající karierní krysy z realitky a stejně to uběhlo tak rychle, až mi bylo líto,že už je konec. Myslím, že nebýt těch herců, musel bych to po prvních třiceti minutách stopnout a jít spat. Škoda toho konce, čekal bych lepší rozuzlení. Ale pod 5* jít nemůžu, to by se Jack Lemmon otáčel v hrobě jak větrák.

• 7.4.2013  21:35
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Ježiši kriste, ježiši kriste. Astroředidla 90. let se nám vrátila v plné parádě a pod nohy nám kladou "zlaté pruty". A Čvančarka už fakt vypadá jak chlap!

• 29.3.2013  21:05

Dost svižný a napínavý noir s Sterlingem Haydenem, kterého mám s každým dalším snímkem radši "Quit crying and get me some bourbon! " Čekal bych více hodnocení vzhledem k tomu, jak moc tehdy inspirovala Asfaltová džungle další filmové tvůrce. Plakát s Marilyn je vzhledem k tomu, jak dlouho stála před kamerou , srandovní.

• 26.2.2013  14:44
    Amarcord (1973)

Musel jsem se tím prokousávat nadvakrát, Fellini mě svým sledem náhodných rádoby vtipných scén skoro unudil k smrti. Opravdu nechápu ceny akademie a vlastně jakoukoliv cenu. Třeba mi to někdo někdy vysvětlí, já se o to podruhé už pokoušet nebudu. Asi jsem už příliš zdegenerovaný hollywoodskou filmovou mašinerií, ale s nálepkou "barbar" na čele kvůli tomu chodit nebudu.

• 23.12.2012  19:46

Nejkýčovitější sračka, kterou nejde nemilovat

• 22.12.2012  23:44
    Lovci lebek (2010)

Jednu hvězdičku prostě musím dát za to, jak jsem se královsky pobavil. V některých okamžicích to totiž bylo TAK špatné, až to opět začalo být dobré.

• 31.7.2012  12:45

Po technické stránce je to perfketní, ale obsahově se to belhá jak Ježíš ke kříži. Vždyť to, co tady Gibson roztahuje na 2 hodiny, dokázal Scorsese hravě stlačit do dvaceti minut.

• 4.3.2012  11:23
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Aneb když necháte Lucii Bílou mluvit déle než 3 vteřiny.

• 10.1.2012  17:04
    Fontána (2006)

Filosofická pouťová atrakce. Filmy "o všem a o ničem" nemám moc rád, ale na tento se dobře dívalo a něco jsem si z něj i odnesl (narozdíl od Mr. Nobody) .

• 29.12.2011  10:18
    Lost Highway (1997)

Nejdokonalejší filmová smyčka. "I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened."

• 28.12.2011  20:34

Někomu se může zdát The Straight story příliš přímočarý (natočil ho přeci samotný David Lynch!), někomu moc sentimentální nebo nudný. No pro mě je to nejkrásnější road-movie, jaké jsem zatím viděl.

• 27.12.2011  14:44
    Noc a město (1950)

Malý velký film prošpikovaný perfektními dialogy a noční londýnskou scenérií. Konec filmu mě nakonec přiměl k páté hvězdě.

<< předchozí 1 2 3