mnx

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.1.2021  12:04
    Mosul (2019)

Divácky náročnější snímek, kde banda arabských vikingů (říkají si SWAT) provádí svoji misi v rozstříleném Mosulu, obsazeném jednou z nejhorších teroristických organizací všech dob. Oceňuji použití arabštiny, stejně jako až na konci odhalený účel mise. Akční scény mohly být jistě lepší, ale zuřivé tempo celého filmu se upřít nedá. Těším se na další takový, protože jde o nesmírně zajímavé téma.

• 16.1.2021  00:22

Jednu si to zaslouží, protože se u vskutku "realistických" animací dinosaura královsky pobavíte :))) Vlastně i všechno ostatní je k smíchu, a jako nechtěná komedie to funguje dokonale.

• 7.1.2021  03:58
    Tatra kolem světa 2 (TV seriál) (2020)

Projektu fandím od počátku, a nezměnily to ani různé kontroverze provázející expedici, navíc některými lidmi záměrně přiživované. Pan Havlíček na mě působí především dojmem, že si jde tvrdě za svým cílem, a nenechá si to nikým vymluvit. Nezbývá než popřát, aby celou expedici zdárně dokončil, aby si i divák jako já připomněl první Tatru kolem světa, o které tak nadšeně četl v ABC, a z které je nakonec bohužel jen velmi málo dostupných filmových materiálů.

• 7.1.2021  02:24

Je velmi těžké jedním komentářem shrnout všechny pocity, které ve vás film vyvolá. Obzvlášť hned po shlédnutí. Říkáte si, že už se na to nikdy nepodíváte a nikdy na to nic nenapíšete, a přesto ve vás film ještě dlouho rezonuje a vybaví se vám některé scény, a nemyslím zrovna ty obscénní. I když režisér řekl, že tyto scény to byly ve skutečnosti jen náznaky bez přímého pohledu, a zbytek měla být práce fantazie diváka. S fantazií tedy film umí pracovat pořádně, a ta neuvěřitelně skvělá černobílá kamera tomu jen dodává. Kameře zdatně sekunduje precizně budovaná atmosféra, která by se dala místy i krájet. Možná by se k tomu chtělo dodat i "vidět jednou a zemřít". Ale možná... možná se na to zase jednou podívám :-) Bezpochyby je to top česká artovka a životní dílo pana Marhoula.

• 2.1.2021  22:08

Jeden velký, trapný nesmysl. Herci zvučných jmen se tu prolínají s naprosto neschopnými neherci, kteří se tam dostali asi nějakým omylem. Na scénách, které mají být vtipné, není vtipného vůbec nic, možná až na pár Vaňkových gagů. Není využit ani potenciál exteriérů, kameraman zabírá scény z nesmyslných úhlů, a i kolorit Tater zaniká v neustále šedé obloze - asi byl velký problém čekat na lepší počasí, které se tam mění každou chvíli. Opravdu je mi trapně i za Bartošku, Prachaře, nebo Vašáryovou, že se do něčeho takového nechali uvrtat. Ta jedna hvězdička je z milosti, protože jsem viděl i horší filmy.

• 2.1.2021  00:50
    Daria (2020)

A mně se tenhle český noir líbil, včetně mindfucku na konci. Dokonce tak, že zdejší hodnocení moc nechápu, protože herecké výkony i atmosféra odpovídaly na mnohem víc, než zdejších 36%. Navíc podobných filmů v našich končinách moc nevzniká, takže to bylo i vítané zpestření od všech těch rádoby komedií, kterých máme zase až moc.Včetně rádoby vtipných komentářů zde na čsfd ;)

• 30.12.2020  18:37
    Tenet (2020)

Další scifi variace na téma cestování časem, kde jsou časové paradoxy dohnané až ad absurdum. Ze začátku mi film přišel tak zmatený, že jsem si říkal, že si to budu muset pustit ještě tak 2x, 3x.. Není to nakonec vůbec potřeba, protože všechny ty opičárny na začátku i v dalším průběhu filmu dají nakonec smysl. Dále na můj vkus film trpí až přemírou akce, a myslím, že všechny ty "invertované" scény probíhající zároveň s normálním časem muselo být dost těžké natočit. Závěr dává tušit, že bude možná nějaké pokračování, tak se snad máme na co těšit. A snad v trošku sofistikovanější formě, s méně bum-prásk scénami.

• 30.12.2020  00:05

2 Za kameru... Zbytek šel naprosto mimo mě. Vážně nemám rád duchaplné všeobjímající rozhovory o ničem.

• 27.12.2020  03:39

Tak trošku nuda, ale zase nádherná podívaná na vesmír, i na nově objevený měsíc Jupitera (sakra, a já měl doteď zato, že i v dnešní době je zmapován každý větší šutr až k Plutu). Dále musím ocenit, že posádka vesmírné lodi se chová jako praví astronauté - tedy jako jedni ti z nejvycvičenějších a nejnabiflovanějších vůbec, na rozdíl od opolidí z mnoha vesmírných akčňáků. Poetičnost filmem jen hýří, jen škoda, že se nedostane obsáhlejšího vysvětlení, cože se to vlastně tady dole stalo. Trošku svižnější tempo by taky neuškodilo, dal bych pak za 5.

• 26.12.2020  14:12
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Jen by mě zajímalo, čím tenkrát tenhle "skvost" natáčeli. Nejspíš nějakými velmi "kvalitními" objektivy z produkce NDR nebo SSSR. Kvalita je jak ze třetí kopie VHS (pamětníci určitě ví). A to prosím viděno 26.12.20 na ČT1 HD. Texty písní jsou dobré (hrůzný agitační podtón v tomto případě vůbec neřeším), ale ty jsou opět často zabity falešným zpěvem a příšernou choreografií. Dost dobře nerozumím, proč se tento komunistický odpad musí každý rok znovu a znovu vysílat, a to ještě na veřejnoprávní TV..

• 13.12.2020  21:37

2 hvězdičky pro Redforda, a některé momenty. Například hezké vysvětlení, proč si vlastně vojáci salutují. Všechny ostatní hvězdičky pryč za slaboduchý příběh a do očí bijící nesmysly. Šéf věznice bude určitě čekat, až mu kancelář sejmou katapultem (bezchybně pracovat se s ním naučili asi během vycházek), a teprve potom na ně pošle vrtulník, a další a další...

• 25.11.2020  14:42
    Lucy (2014)

Je to taková fantasmagorie, ale na druhou stranu pohled na Scarlett Johansson vždycky potěší :) A efektní záběry cestování časem ke konci, i kvůli tomu to stojí vidět.

• 24.11.2020  22:47
    Code 8 (2019)

Za mě celkem super scifi akčí jednohubka. X-meni ani jiné komiksovky mě nezajímají, takže nemůžu říct, že to něco kopíruje. Kdyby to mělo více efektů - lidi se superschopnostmi se pro to přímo nabízejí, a trochu více rozvinuté charaktery, dal bych za 5. Hudba se vážně povedla

• 24.10.2020  08:16
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Je těžké hodnotit jedním komentem toto sedmisériové drama o 91 dílech, kde mnohé z nich byly naprosto vynikající, jiné byly slabší, a některé mě dost štvaly. Hlavní blonďatá postava mi nebyla příliš sympatická, zato mnohé jiné ano, včetně jejich příběhů. A myslím že nebudu sám, kdo do poslední chvíle čekal, jak to dopadne třeba s Taystee, jestli zůstane obětí do nebe volající nespravedlnosti nebo se jí dostane žádaného zadostiučinění, či s bývalým ředitelem, který se v závěru musí potýkat se slepičí kampaní metoo. Není to jen drama, často jsou některé záběry nebo rozhovory tak drsné, že bez velké komediální nadsázky by to snad ani nešlo, ale o tom je vlastně i celý život. Jsem rád, že postavy jsou zobrazeny tak jak jsou, a hlavní manipulativní, falešná a přelétavá postava sloužila jako zrcadlo spisovatelce předlohy nejspíš velmi dobře. Jinak jak tak koukám na komentáře, u mnohých rasistických homofobů vyvolal seriál také velké emoce, a přesto na něj koukali, což je nejspíš taky dobře :-)

• 9.10.2020  03:26
    Velké útěky z Berlína (TV film) (2019)

Parádní dokument s dobovými záběry o Berlínské zdi. Popisuje příběhy lidí, kteří chtěli utéct za svobodou z hnusné bolševické totality. Bohužel zeď byla hlídaná všemi možnými způsoby, a východoněmeckým soudruhům nedělalo žádný problém střílet do vlastních spoluobčanů, kteří se ji pokusili překonat. Vynalézavost některých lidí byla opravdu obdivuhodná - například jak ji překonal člověk v té trojské krávě? (to zazní jen na konci). Doporučuju taky film Balón, který je na podobné téma

• 22.8.2020  23:55
    Čundrcountryshow (TV pořad) (1994)

Podle mě jedna z nejepších zábavných a nenuceně vtipných show, které se v ČT vysílaly. Lidem s nízkým hodnocením asi chybí obyčejný humor :-)

• 16.7.2020  15:11
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Všem novodobým rudým nokům, flastencům a podobné havěti by tohle měli pouštět povinně, každý den. Díky pane Padevět.

• 26.6.2020  01:57
    Podivuhodná věda (TV seriál) (2018)

Prima Zoom se může jít s tímhle už vycpat. Jakoby těch ruských propagandistických pseudoblábolů nebyl už plný facebook nebo internet vůbec. Sputnikem počínaje a parlamentníma listama konče.

• 12.6.2020  10:17
    Země: Území záhad (TV seriál) (2014)

Pro pobavení dobrý

• 4.6.2020  10:15
    Sputnik (2020)

Popis, snímky z filmu a některé komentáře slibovaly ruského vetřelce, měl jsem ale problém film dokoukat celý. A to především díky kolosální nudě, která se vleče celým filmem, a které ani herecké výkony moc nepřidávají. Scifi asi nebude moc ruská parketa, lepší by bylo kdyby se věnovali svým aktuálním problémům, jako například skvělý Durak.

• 1.6.2020  12:51

Vlastně docela hezký náhled do tehdejších kšeftařských praktik, které rozrazil až agent v přestrojení. Nebýt některých nechtěně směšných momentů (bitka na konci), dám o hvězdičku víc.

• 25.5.2020  03:24

Spíše než komedie je to melodrama o trošku neortodoxní rodince, kde tatínkovi sice tak trošku straší ve věži, ale i přes svůj handicap (nebo možná díky němu) je to nakonec ten nejlepší táta, jakého si můžou jeho děti přát. Námět zní jednoduše a klišovitě, ale ve skutečnosti jsou ve snímku dobře načrtnutí démoni psychické poruchy, kterou se můžou "pyšnit" mnohé známé osobnosti. A není to další typická americká volovinka, jako spousty jiných. Tento film vás opravdu pohladí po duši. Co mě překvapilo - takový film a má jen 68%? Proč?

• 11.5.2020  23:22
    Aliance (2016)

Po Rezistenci jsem si nebyl jistý, jestli chci třetí pokračování ságy vůbec shlédnout, ale nakonec jsem to zkusil, a nelitoval. Třetí díl je nabušený různými scifi parádičkami od silových polí, přes inteligentní drony, až po celá staletí trvající experimenty na lidech. Najdeme tu i novodobé rasisty, kteří jakoukoliv odchylku od ideální genové výbavy shledávají jako bezcenný odpad. Akce je tu taky dost, a i když se tu zase najdou nějaké nelogičnosti (špatný déšť asi za hradbami neprší), tak příběhově to pěkně odsýpá. Za mě asi nejlepší díl ze série.

• 1.5.2020  11:29
    Out of Shadows (2020)

Chápu, že v době koronavirové si lidi hledají svou vlastní pravdu, proč celá ta šlamastika vznikla, a zda za tím není něco více. Nicméně už vícekrát dopodrobna rozebraný a vyvrácený hoax na téma pizzagate, a zde znovu konspiratiky vystavený na světlo mě jen utvrzuje v tom, že někteří lidé se své teorie o placaté zemi budou držet, i kdyby je poslali na výlet do vesmíru. A že tento a podobné výplody jsou vlastně jen výrobnou pro další společensky nebezpečné šílence, to už se snad ani zmiňovat nemusím.

• 5.3.2020  20:41
    Čističi (2018)

Celkem drsný dokument o práci, která rozhodně není pro každého. A i ti otrlejší by to měli dělat jen nějakou dobu, protože člověk je ze své podstaty veskrze tvor ovlivnitelný. Nejspíš proto to dělají anonymní Filipínci, kteří jsou rádi za každou lepší práci. V americe by už se zvedla vlna žalob od rodinných příslušníků.

• 13.2.2020  20:25

S hodnocením jsem několikrát váhal, jestli 3 nebo 4. Nakonec jsem musel dát takhle. Protože i přes spousty akce, kdy se neskrývají ani ta nejhorší zranění, dobrému scénáři, otce s shell shockem, výrazné vedlejší postavy atd., film dost padá na hlavní postavě, tedy jejím herci. Pokud si něco hledáte o Desmondu Dossovi, zjistíte že to byl zcela normální chlápek, který byl navíc velmi, velmi skromný. Hlavní herec působí spíš, že je slabomyslný. Český dabing tomu ještě dodává ("stlač si to"). Skromnost a blbost, to jsou 2 podstatně rozdílné věci. Ale nevím, třeba to američani nerozlišují..? :-) Škoda

• 12.2.2020  16:48

Dle mého mnohem lepší a uvěřitelnější verze Obchodníka se smrtí. I když komedie to moc není, škatulka "životopisný" sedí mnohem lépe. Důkazem je, že reálný hlavní tlusťoch podal žalobu na všechny, kteří měli něco společného s výrobou tohoto filmu :-) Rád bych viděl něco podobného i z českého prostředí, jak pořádně vydělat na dírách v systému. Nejen velká zvířata, jako byl třeba Mrázek, ale tyhle podobné menší ryby. A že by námětů bylo..

• 8.2.2020  15:41
    Aniara (2018)

Tenhle film je jedna velká depka. Cestující meziplanetární lodě jsou uvězněni v jejích prostorách, a mají jen velmi chabé naděje na nějakou záchranu. Během postupujících let v nekonečném kosmu jsme svědky různých proměn komunity, kdy i přes všechny možné berličky, co si lidi vytváří, postupně všichni propadají v naprosté zoufalství. Zvlášť když loď prolétne hypotetickým Oortovým oblakem, a tím defakto opustí sluneční soustavu. Pro uvědomění si, jak malincí vlastně jsme, a jak moc je důležité chránit naši vlastní planetu (protože to je, a ještě hodně hodně dlouho bude naše jediné místo pro život), splnil film svůj účel bez jakýchkoliv výhrad.

• 3.2.2020  00:46
    Pokoj (2019)

Na první pohled, ještě než to shlédnete, to vypadá jako další laciný béčkový horror s tématem opuštěného domu, kde žije jakési skryté zlo. Za béčkové peníze to natočené nejspíš bylo, ale ve výsledku se z toho nakonec vyklube takový civilnější Solaris bez vesmíru. Je to příklad toho, že i bez velkých peněz, bez vyhlášených herců, efektů a já nevím čeho ještě se dá natočit skvělý film, o kterém budete dlouho přemýšlet.

• 31.1.2020  20:39
    Wind River (2017)

Velmi koukatelný thriller z neobvyklého prostředí. Oceňuju jinou destinaci než L.A., Aljašku, Floridu nebo jinou filmově populární lokalitu, stejně jako náhled do současného nelehkého života původních amerických obyvatel, na které vláda dost slušně kašle - samotný závěr mluví za vše.

<< předchozí 1 2 3 4 5