mnx

okres Kladno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.7.2019  01:41

Nevím, ale když se alespoň pokusím si představit historické filmové sci-fi žebříčky třeba za 100 let, tak první vetřelec v nich bude jasně zářit a kralovat, zatímco tento snímek bude kdesi ve středu, ne-li na konci, a bude nejspíš k smíchu (podobně jako dnes některé scifi z padesátých let). Nemám nic proti technicko-vizuální stránce filmu, ta je famózní a skvělá, ale spíš proti těm šílenostem ve scénáři. Nebo ty rádoby hlubokomyslné úvahy o našem vzniku.. proč?? Zase na druhou stranu - nástupce kapitána měl být asi vážně takový s prominutím.. retard (velící lodi se 2000 kolonisty), aby na druhou stranu vynikla inteligence obou androidů. A pan Scott by se měl na ty další Vetřelce už raději vykašlat :/

• 10.6.2019  13:12
    Síť (1995)

Jediný důvod proč film vidět, byla Sandra Bullock, jinak tam nebylo dobrého snad nic. Pokud to ovšem nebudete brát jako komedii, to bych dal možná i víc hvězdiček, avšak tvůrci to mysleli zcela vážně :) Virus, který pojídá grafický chipset počítače, a tím mizí i pixely - to je jen třešnička na dortu. Pamatuju si, že to byl jeden z prvních filmů, který se šířil vypálený na cd ve formátu MPEG-1, a byl spustitelný na tehdejších 486 a Pentiích 1

• 9.6.2018  00:49
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Schválně jsem se podíval teď na jeden díl, abych si připomněl dobu, kdy by mi bylo cca 13. Docela jsem koukal, jaký že to vlastně skvost nám tehdejší ČS televize vkládala do hlavního vysílacího času. Byly 2 roky po revoluci, země se zmítala v různých privatizačních tunelech, šmejdi se vydávali za podnikatele z Harvardu a nechávali se vidět v reklamách, a na ef jedna šel Beverly Hills, kde byli všichni krásní, "cool" (no, až na ošklivou a hloupou Donnu), bohatí, řešili pořád dokola své ohromné problémy (kdo s kým spí, kdo s kým proč nespí, kdo se na koho blbě podíval anebo naopak nepodíval). Všechno se prostě zdálo tak dokonalé a růžové :) Jenom pochybuju, jestli by po tom dneska štěkl pes.

• 3.6.2018  15:39
    Ruská vojenská technika (TV seriál) (2013)

Zajímavá přehlídka ruských Ivanů (podle vizáže je min.polovina z nich posílena vodkou) a jejich nadupaných vozidel i zkušeností. Jen nevím, proč něco takového musí cpát Prima Zoom do svého vysílání. To už rovnou může vysílat severokorejskou vojenskou propagandu :)

• 21.4.2018  12:49
    Trosečník (1986)

Starý blbec a mladá ženština na neobydleném ostrově. Možná kdyby byl ostrov odlehlejší, a neměli by tam časté návštěvy v podobě australských jachtařů, nebo domorodců a jeptišek ze sousedního ostrova, tak by mu ze zoufalství dala víckrát :) Jinak film spíš působí jako stálá noční můra dvou rozdílných lidí téměř nuceně žijících spolu, než nějaká romance. Zajímalo by mě, jak hodně se film rozchází od knih obou reálných aktérů tohoto "dobrodružství".

• 5.4.2018  10:27

Moc dobře natočený špionážní thriller, popravdě až překvapivě dobře. Na hlavní herečku se dá koukat, a ona umí dokonce i hrát. To ve filmu neplatí o všech (Edgerton), a chybějící ruština možná zamrzela. Ale napětí, akce, velmi drsná výuka ve škole pro špiony, a taky "Putin" v podání strýce hlavní hrdinky.. byla to pecka :)

• 10.11.2017  16:46
    Posedlá démonem (2006)

Dokoukal jsem to celé, protože jsem myslel, že tam bude nějaké zajímavé vyústění. Nebylo, a varování v podobě laciné filmařiny berte hned ze začátku vážně :-)

• 19.3.2017  15:20

Nádherná komedie z dob tuhého socialismu. Dar od přítele Messra :) Je fakt div, že něco takového mohlo v té době u nás vzniknout.

• 7.1.2017  03:49
    I.T. (2016)

Tak jsem odvážně skouknul další emerickou Krávovinu, jen abych se ujistil, že takovýto typ filmů už vyhledávat nebudu. Celé je to tak hloupě klišovité a předvídatelné, že už po cca 10ti minutách jsem přemýšlel, jestli má cenu koukat dál. Dal jsem to, ale zase jsem dostal, co jsem zasloužil.. Technické věci ohledně hackerování hlavního hackera působí jako v Hackers z roku 1995. Přesněji řečeno naprosto stupidně a nereálně, ale v očích režiséra nejspíš velice cool, hlavně že tam jsou super animace, monitory všude kde se podíváš, a vůbec je to velice zlověstné. Pierce Brosnan, který měl celý ten hnůj nejspíše pozvednout, působí jak odporný snobák, navíc s hloupou manželkou a ještě hloupější dcerou. Postava hlavního záporáka je napsaná tak, že jsem přemýšlel, jestli není spíš magor tvůrce jeho charakteru. To zdejší hodnocení nad 50% mi připadá také jako docela úlet. Už nikdy víc..

• 3.1.2017  23:26
    Vinnetou (amatérský film) (2008)

Hahaha, 3. místo v nějaké Palacekamera. Tak, děcka, můžem jít všichni natáčet, myslím že po tomto mají šanci snad všichni :))

• 26.12.2016  13:21
    Morgan (2016)

Potomek slavného režiséra se nezapře, takže vymazlený vizuál a bezchybná režie + kamera jsou jisté. Mnozí tu píšou o předvídavosti děje, já ale asi patřím mezi ty tupější, takže mě závěrečná pointa celkem dostala. Raději se podívám na něco takového znovu, než na kraviny typu Deadpool & spol. :)

• 24.12.2016  16:44
    Mars (TV seriál) (2016)

Podle popisu to vypadalo na velmi zajímavý seriál, ale ve skutečnosti tento mix dokumentu a fiktivního martského dramatu působil lépe než rohypnol. Usnul jsem asi u třech dílů ze všech šesti. U těch dalších jsem měl na kahánku. Zajímavé je, že dokumentární vsuvky z Antarktidy nebo z mise Apollo byly na tomto mišmaši asi to nejlepší. Dramatické etudy, kdy na martskou základnu pošlou jako agronoma zjevného šílence (a to se přece u mise za stovky miliard vyplatí), je lépe snad ani nekomentovat. Škoda.

• 13.12.2016  03:43
    Tři bratři (2014)

Já myslel, že v Karkulce hrál vlk, ne ptakopysk cvrnklý aligátorem. Jako parodie na noční můry je to výborné, ale k pohádkám, které mají být určené hlavně pro děti, to má tedy hodně daleko..

• 11.12.2016  22:27
    Příchozí (2016)

Jooo! Tak konečně scifi, které se dá směle měřit s téměř 20 let starým Kontaktem, a možná ho v leččems i předčí. Žádný ubrečený Interstellar s grandiózní hudbou, ale skutečně originální nápad, který nutí diváka přemýšlet na plné obrátky. A to dokonce takovým způsobem, že divák po odchodu z kina začne uvažovat, jestli se tvůrci ohledně (ne)linearity času netrefili do té správné struny! Hudebně sice slabší, pár efektních scén se najde, ale i v tomhle jsou lepší filmy. Zde vítězí myšlenka a originalita na plné čáře, a tak to u správného scifi má být. Tohle bude kultovka jak vyšitá.

• 10.12.2016  10:44

Hledání života na Marsu inspirovalo tvůrce nejspíš natolik, že na jeho povrch dosadili látku vytvářející přímo živé mrtvé :) Zombie horrory mi sice nevadí, ale tohle bylo na mě trošku moc. Když k tomu připočtu nic moc herecké výkony, zmatenost děje i scénáře (ve jménech jsem se neorientoval vlastně až do konce), a odporný zvyk natáčet většinou v šeru s často blikajícími světly (což má nejspíš navodit tu správnou atmošku, ale zde to bylo spíš k vzteku), tak víc než jednu hvězdičku dát nemůžu. A i tu dám jen proto, že scifi je jako šafránu..

• 5.12.2016  22:46
    Leviatan (2014)

V tomle filmu bylo snad vše o současném Rusku. Možná by se chtělo napsat i - tento film je Rusko. Tak syrové, jak jen může být. Země, kde hodnota života moc neznamená, a moc peněz a postavení je nade vše, zatímco církev tomu morálně kvituje. Totální zmrzačení rodiny i jejich domova buldozerem - koho to zajímá? Je to hodně podobné Durakovi, kde je také ukázána zkorumpovanost a prohnilost v té nejhorší formě, zde se šlo ale ještě více do hloubky - ukázány jsou charaktery všech postav i s jejich chybami. Perlička se střílením do obrazů bývalých komunistických představitelů neměla chybu. "Jelcin? Ten mi přijde bezvýznamnej. A ten současný, na něj ještě nepřišla řada..". Možná to je celé na delší vstřebání, ale výsledek stojí za to.

• 5.12.2016  17:53
    Vox populi (TV pořad) (1994)

Vzpomínám na to. Mám dojem, že většina těch lidí co do budky vlezli a chtěli něco sdělit, byli buď už ožralí/sjetí nebo něčím totálně nasratí. Podle toho to taky vypadalo. Ono i ten koncept budky cca metr na metr byl špatný - do něčeho podobného mohl jít svůj světonázor vyjádřit tak akorát ten magor nebo ožrala. Ano, tehdy to byl čerstvý vítr od TV Nova - vítr přímo od hnoje.

• 22.11.2016  17:24

Novozélandské scifi z roku 1985. Cože? Jo, to je Quiet Earth, aneb Tichá Země. V České televizi ho kdysi dávali, myslím že to byl rok 1990 nebo 1991, a se slovenským dabingem. To byl vlastně důvod, proč jsem si ho celkem pracně našel, samozřejmě jen v původním znění. A nelitoval jsem. Atmosféru to má výbornou, postavy jsou vlastně jen 3 lidi, kteří asi jediní zbyli na celé zeměkouli (i když v tomto případě spíše jen na jednom z ostrovů Nového Zélandu). Nikdo jiný nikde není, dokonce ani jejich těla (až na jednu mrtvolku vědce). Důvod neznámý, jen hlavní hrdina ví, že to má cosi společného s nějakými tajnými pokusy vlády, a také se sluncem. Jelikož vidí a tuší náznaky další blížící se katastrofy, rozhodne se vzít nakonec situaci do vlastních rukou. Jo, tohle je to pořádné poctivé scifi, které by se měla točit i dnes, ale podobných je jako šafránu, což je škoda.

• 22.11.2016  13:08

Oceňuji elegantní vyřešení jednoho z časových paradoxů. Pokud se jedinec setká se sebou samým v jiném čase, tak oba prostě zmizí :) Jsou tu nějaké nedostatky hlavně ohledně logiky, ale u podobných filmů se tomu nevyhne nejspíš nikdo. Cílená klipovitost a handycam mi zde kupodivu nevadily (až na nějaká místa, třeba koncert). Ono asi záleží na celkovém vyvážení kamery, režie, stříhače.. Zde to všechno hezky ladilo a vůbec celý film je koukatelný.

• 16.11.2016  12:17

Toto je povinná podívaná pro všechny, kteří mají rádi filmy z divočiny. Divočina Skalnatých hor, Kanady, Argentiny a vůbec všech těch lokací, které si režisér navymyslel, je zde nasnímaná fantastickým způsobem. Většinou ultraširokoúhlou kamerou, za přirozeného světla, a se sluncem nízko nad obzorem. Když už někomu přijde, že v příběhu jsou nějaké trhliny, nedrží se přesně předlohy, a utrpení a neustálé podchlazení (díky kterému by se rány na těle měly lépe hojit?) hlavního hrdiny je někdy až k neuvěření, tak stále je zde ohromný prostor pro prosté kochání se. Oceňuji, že režisér se až na medvěda snažil vyhnout použití počítačových efektů a také umělého osvětlení. Jeho slova o možnosti použití zeleného pozadí, které by film výrazně zlevnilo, ale tím pádem by z filmu byla jen další sr**ka, by se měla tesat do kamene. Jo a umělý medvěd byl udělaný opravdu výborně :)

• 16.11.2016  11:57

Špatně zvolené herce nezachrání ani 3D, ani bombastické efekty. Film jako takový není úplně špatný, ale můj šálek kávy to rozhodně není, a humor je zde totálně out. Asi spíš pro ty američany, nebo nevím..

• 24.10.2016  14:08
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Hlad po dobrém scifi mě dovedl až k tomuto seriálu. Jeho sledování bylo však pro mě celkovým zklamáním, a v podstatě i ztrátou času. Počáteční nadšení z efektů brzy vyprchalo, to když jsem pochopil, že tato celkem tuctová scifi detektivka je rozlezlá do 10ti 45 minutových dílů, i když by to celé šlo nacpat do jednoho celovečeráku. Navíc je poslední díl jaksi bez konce, čímž asi tvůrci chtěli jasně naznačit další řadu, která bude nejspíš ještě nudnější než tato předchozí. Nezáživní a nepříliš přesvědčiví herci tomu moc nedodávají. Zdejší nadšení vlastně moc nechápu, asi jsem se díval na jiný seriál..

• 8.10.2016  12:36
    Durak (2014)

Další neskutečná ruská syrovost. Tentokrát nemilosrdně odkrývající prohnilé zákoutí ruské korupce, za což mohla jedna prasklá trubka. Ruské? Myslím, že u nás by se na podobné téma dalo natočit filmů několik, ale nikdo tu na to nemá koule.. Nic takového se přece na tom našem zlatém EU středozápadě nemůže dít, že. 4 hvězdičky za atmosféru. Kdyby byl dořešený konec, dal bych i pátou, ale i tak to stojí za to.

• 2.9.2016  11:43

Po vynikajícím začátku, kdy jsem se v kině málem pos**l strachy, následuje klasický horror s celkem předvítatelnýma lekačkama. Chyběl mi tam možná propracovanější děj, ale to se nedá asi od jednohubkového horroru moc čekat. Herecké výkony byly vynikající. Skvělý film pro ty, kteří se bojí v noci strašidel pod postelí :)

• 11.8.2016  23:04
    WikiLeaks (2013)

Nevím doteď, jestli měl film poukázat víc na revoluční wikileaks nebo na šílenstvího jejich zakladatele. Vizuální stránka mi vůbec neseděla. Takový blbosti se daly dělat v době Hackers, ale o 20 let později, kdy všichni znají počítače a umí je ovládat, to vypadá celkem divně. Herecké výkony byly slušné, ale zase ten scénář.. proč to proboha udělali takhle? Celkem vzato, další promrhaný potenciál. Možná někdo příběh Wikileaks natočí mnohem lépe.

• 7.8.2016  16:17

Ani nevím pořádně, za co jsem dal tu jednu hvězdičku. Když pominu nepravděpodobné chování šestice mladých lidí, kteří si nedokážou poradit s nějakým vraždícím magorem ve tmě, tak možná za to napětí a očekávání, co se stane ke konci. Nestalo se vůbec nic. Byla to zabitá hodina a půl. Žádné vysvětlení, kromě toho chabého na samém začátku filmu. Divák se nemá ani čeho chytit, nechápu pointu a co bylo vlastně účelem tohoto.. asi hororu?

• 3.8.2016  15:39

Hlavní hrdinka je hned od začátku v dvojitém průseru. Na odstranění prvního musí vynaložit dost velké úsilí, a potom přijde průser číslo 2, který události předchozího vlastně popírají. Tato vícevrstevnost a nejednoznačnost se mi líbí, tímto způsobem je film reálnější a jakoby více ze života, protože málokdy se setkáváme jen s jedním problémem. Scifi prvek ke konci byl trošku moc přehnaný, co se týče schopností hlavní hrdinky, ale co už. Konec možná naznačuje pokračování, a doufám, že to bude pokračování nejen názvem :)

• 12.7.2016  23:34
    San Andreas (2015)

Přes bombastické 3D efekty a nádherné ničení kalifornské krajiny vypadá dějová linka poněkud retardovaně. Vůbec celý výběr postav mi přijde katastrofální, a neseděla mi ani jedna, natož abych někomu něco herecky věřil. Možná tak jen to, že některé z nich daly dost za plastiku. Proč už se nedělají herecky poctivé katastrofáky jako třeba Skleněné peklo? Nejlepší by asi bylo si sehnat k filmu nějakou exotickou zvukovou stopu, tím pádem nevnímat nicotné žvásty (nebo si místo nich domyslet něco smysluplnějšího), a jen si užívat toho povedeného vizuálna. Teda ještě kromě amerických vlajek, na ty by mohl být už nějaký šikovný video filter..

• 8.7.2016  01:41
    Grimsby (2016)

Tato hrozivá směs nastartovaných análních otvorů, sloních vagín, homosexuálních praktik, nepohlavních přenášeních AIDS a ještě spousty dalších podobných věcí občas až zavání trapností, ale není to tak hrozné jako u podobně laděných komedií točených poslední dobou v Hollywoodu. Celkový dojem byl nad mé očekávání dobrý, a celkem jsem se bavil. Akční scéna s elektrickou Teslou model S potěšila. Doplněno: Zvyšuji hodnocení, myslím, že toto bude slušná kultovka :)

• 3.7.2016  23:47
    Komisař Moulin (TV seriál) (1976)

Ačkolik mám jinak kriminálky rád, tak komisař moula mi nikdy k srdci moc nepřirost. Nejspíš kvůli přílišné nudě a vleklosti, které jsou přítomné snad v každém díle, který jsem často i nechtěně shlédnul.

<< předchozí 1 2 3 4