Kryšpín

Kryšpín

Honza Marcinek

okres Rokycany
Snílek, žijící ve filmech

homepage
Twitter: kryspin

175 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 17.9.2011
  Steve McQueen
  (režisér)

  Steve Rodney McQueen se narodil v Londýně, kde i vyrůstal a poté odjel na střední školu Drayton Manor. Umění studoval na Hammersmith a West London College, pak studoval umění a design na Chelsea College of Art and Design. Výtvarné umění si osvojil na Goldsmiths College, kde se poprvé i začal zajímat o film. Goldsmiths opustil… (více)

  • 10.2.2011
  David O'Reilly
  (producent)

  David O'Reilly je filmový režisér a výtvarník žijící v Berlíně. Je známý tvorbou animovaných filmů, kde na estetice nezáleží. Když mu bylo 15 let, studio Cartoon Saloon (stálo u vzniku filmu THE SECRET OF KELLS, který byl nominován na Oscara) zřídilo pobočku v jeho rodném městě Kilkenny v Irsku a malý David je po tři roky… (více)

  • 9.2.2011
  Patrick Jean
  (režisér)

  Patrick Jean v roce 2002 absolvoval školu Supinfocom a debutoval ve společnosti BUF, kde pracoval jako 2D a 3D grafik pro reklamní a hrané filmy. Poté dělal animované závěrečné titulky pro televizní show, což mu pomohlo ke zdokonalení svých dovedností v grafickém designu a objevil novou zálibu, kterou nebylo nic jiného než… (více)

  • 9.2.2011
  Mamoru Hosoda
  (režisér)

  Mamoru Hosoda vystudoval olejomalbu na Kanazawa University of Arts and Crafts a než se stal režisérem, tak se jako animátor živil u seriálů jako CRYING FREEMAN A SLAM DUNK. Během devadesátých let pracoval na storyboardech a na přelomu století přijal první režijní nabídku k seriálu DIGIMON. Hosoda také spolupracoval s japonským… (více)

  • 25.1.2011
  Daniel Askill
  (režisér)

  Daniel Askill se narodil v Sydney roku 1977, pracoval mezinárodně jako režisér reklam, krátkých filmů a hudebních videoklipů. V jeho 19 letech vydal svoje první album, na kterém se podílel jako skladatel a producent, při té příležitosti vytvářel design desek, obalů a multimediálních projektů. Nejprve studoval design v Sydney a… (více)

  • 14.3.2005
  Darren Aronofsky
  (režisér)

  Po dokončení pouhých dvou celovečerních filmů se Darren Aronofsky stal jedním z nejvíce uznávaných nezávislých režisérů ve Spojených státech.

  Darren Aronofsky se narodil 12. února 1969 v New Yorkském Brooklynu. Sám se označuje jako “televizní maniak”, když ho v dětství matka posadila před televizi a řekla mu: “Už nikdy nebreč”.… (více)

  • 1.1.2005
  Makoto Šinkai
  (režisér)

  Makoto Shinkai se narodil v roce 1973 v japonském Naganu. Tato oblast je proslulá jako zimní letovisko díky své krásné a chladné krajině. Zde nasbíral inspirativní scenérie do svých děl. V roce 1991 zakončil studia na střední škole a až na druhý pokus v roce 1992 byl přijat na univerzitu Chuo v Tokiu se zaměřením na Japonskou… (více)

  • 1.1.2005
  Sergej M. Ejzenštejn
  (režisér)

  Po odchodu rodičů do západní Evropy mladý Sergej zanechává technických studií, vstupuje do Rudé armády a během občanské války staví mosty. Brzy začíná kreslit propagandistické plakáty a scénografické návrhy pro amatérské divadlo. Roku 1920 Ejzenštejn přichází do moskovského eklektického Divadla Proletkultu jako jevištní… (více)

  • 1.1.2005
  Stanley Kubrick
  (režisér)

  Stanley Kubrick se narodil v New Yorku a navzdory špatným známkám ve škole byl považován za inteligentního. Kubrickův otec Jack (lékař), který doufal, že změna prostředí přinese lepší školní výsledky, ho poslal v roce 1940 do Pasadeny v Kalifornii bydlet ke strýci Martinu Pervelerovi. Když se vrátil v roce 1941 do Bronxu, aby… (více)

  • 1.1.2005
  D. W. Griffith
  (režisér)

  Griffith nejprve hraje v mnoha Porterových "jednokotoučových" filmech a pak přichází do společnosti Biograph, kde režíruje své první dílo, Dollyina dobrodružství (The Adventures of Dollie, 1908), nové a nepříliš obratné zpracování Psa zachráncem. Při výrobě a režírování stovky kratších filmů Griffith rozvíjí svůj unikátní… (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace