Kvítek

Retro inside

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.8.2011  17:18
    127 hodin (2010)

Nemůžu si pomoct, ale autobiografickým námětům mám tendenci vždy připočíst body za odhalení událostí a příběhů, které by jinak mohly zůstat bez povšimnutí. Nejinak je tomu s Aronem, o jehož peripetiích jsem dosud neměla potuchy. Ač je jeho odvaha k činu (který vyžaduje pevně zavřené oči) obdivuhodná až nepochopitelná, krev v žilách mi James Franco nerozvířil. Na mysl mi přichází srovnání s lehce podobným Buried, kde se dostavila nesrovnatelná vlna soucitu.

• 12.11.2009  09:37
    2012 (2009)

Zlákána půlnoční předpremiérou jsem se vydala vstříc efektovému tornádu. Nevídaná spoušť mě semlela jak velká voda a přilepila hluboko do sedačky, aby mě náhodou nezasáhl nějaký ten yellow stone. Monstrózní kataklyzmatické sekvence doplňují příběhy o život se rvoucích tak, že téměř žádná ze 158 minut nepřichází nazmar. Nenudila jsem se ani u "definitivně zbytečné" poslední půlhodiny. To nic nemění na faktu, že 2012 čpí oním známým patosem na hony daleko a Johnu Cusackovi by výrazně prospělo být o něco míň Supermanem. Nakonec jsem ale dostala to, pro co jsem si přišla, a tak jsem ve 4 ráno na poklidné euroasijské tektonické desce zavřela nabažené oči.

• 23.5.2010  16:04
    4400 (TV seriál) (2004)

Postarší sci-fi seriál, na němž je patrný zub času a jehož některé scény dnes už vybízejí k pousmání. Přesto velice kladně hodnotím variabilitu jednotlivých epizod (zápletka s Alanou, linie s "The Marked", Isabel, Jordanem Colierem) a nezklouznutí k schématu "ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady naděláme zkázy dost." Obsazení mi nepříjde zas až tak trestuhodné, Baldwin a Scourisová jsou docela dívatelní, Shawn a Kyle víc než to. Jako výplň prázdninového seriálového vzduchoprázdna nemůže urazit.

• 18.10.2019  18:29
    50/50 (2011)

Netradičně lehký film o rakovině, který se mě dotknul. A bylo to příjemný hned na první dotek!

• 28.11.2009  21:15

Věc, ve které se momentálně vidím tak moc, až mě z toho mrazí.

• 26.8.2009  20:44
    Absolvent (1967)

K Absolventovi jsem přistupovala s patřičným respektem a očekáváním. A výsledek? Úchvatná kamera a střih, které činí většinu scén nezapomenutelnou (chtěla bych vypíchnout jednu, ale nejde to!) Věru věrohodně roztržitý a těžkopádný "mladíček" Dustin Hoffman v jedné ze svých životních rolí doprovázen stylovou mrchou Mrs. Robinson. Vtipně vybroušené dialogy a lehce ujeté vyvrcholení. To vše a mnohem víc neodmyslitělně spjato s legendárním hudebním doprovodem Simona a Gurfunkela. ABSOLVOVÁNO s velkým potěšením!

• 31.8.2009  14:51
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Roy, Jen, Moss, RICHMOND :D "This is the Internet " Výbuchy smíchu střídá spokojený připitomělý úsměv. It´s BRILLIANT !!!

• 6.2.2017  21:22

Zasněžený předvánoční Krumlov je nebe za Zemi! Člověk by nepotřeboval víc, než se brouzdat jeho zákoutími s vůní lahodných párečků v přítmí lamp. Když k tomu přidáte milostný souboj anděla matly a čerta svůdníka, tak si na Mikuláše užijete i zábavy. A vůbec tady nevadí, že příběh není nikterak originální a světoborný. Světový je tu pan Košťál, v bravurním podání Bolka Polívky, až na toho nerudného dědka byla radost pohledět. Anděl je doslova napěchovaný i dalšími známými tvářemi, které je docela příjemné v nebi či na zemi potkávat (až na Lucii Bílou a Veroniku Žilkovou). Nejen proto je Anděl Páně jedna z nejkrásnějších českých novodobých pohádek, co zahřeje i po Vánocích. Kino patřilo dětem a já jsem byla jedním z nich.

• 12.10.2009  10:23

Předvídatelní a připitomělí Andělé a démoni ve mě evokují stejnou otázku jako po prvním sexu - to bylo jako ONO? - s tím rozdílem, že téhle načančané blbosti zaručeně nepřijdu na chuť ani na druhý pokus.

• 7.7.2009  13:15

Na cestě z Athén do Istanbulu jsem se ani nebavila, ani nesmutnila a místy se nudila. Cesta z Olomouce do Varů byla rozhodně větší road movie než ta filmová [44 th MFFKV 2009]

• 17.3.2009  20:45
    Austrálie (2008)

„Velkolepá“ a mnou očekávaná Austrálie měla představovat jednu z filmových lahůdek roku a byla plánována na filmový večer s důležitou persónou. Nakonec jsem Austrálií prošla sama v rámci svého nemocenského filmového maratonu. Ještě že tak!!!O jedno velkolepé zklamání míň. Australská lahůdka se totiž po několika minutách začala kazit skokem klokaním. Marně jsem se v rozpálené australské krajině snažila najít avizované rozpálení mezi hlavními hrdiny. Několikanásobné odporně přeslazené happyendy mi zvedly hladinu cukru na úroveň diabetika, leč mě zanechaly zcela chladnou vůči „příběhu“ a osudům australských hrdinů. Výsledným dojmem z Austrálie bylo kromě jízlivého úsměvu nad touhle patlaninou zklamání větší než celý australský kontinent.

• 22.12.2009  14:10
    Avatar (2009)

Velkolepé zklamání. Vizuální dokonalost a panenské exotično horko těžko vyplní hluchá místa. Pompézní a "přelomový" Avatar je bohužel tak plitký a vzdálený, že bylo nad moje pozemské síly vytvořit si k čemukoliv z té nádhery vztah. Jediný, komu se jakžtakž podařilo upoutat moji pozornost, je Sam Worthington a to jen proto, že jeho hezounký look si vyloženě říká o přízeň. Neuvěřitelně předvídatelná šablona utlumuje možnost invence či napětí, na každém rohu existující podobenství s tuctem filmových skvostů je do očí bijící a do nebe volající. Otřesný český dabing slaboduchých dialogů byl poslední kapkou mého rozčarování. Nepamatuju si, že by mě kdy něco tak nádherného nechalo tak chladnou.

• 11.8.2009  10:04

Není to nic převratného. Je to něco důvěrně známého. A všechno se mi to trefilo do nálady.

• 28.7.2009  14:50

Za lehce perverzním titulem se skrývá nabuzovací sonda do postele několika párů, ve které si každý najde vysněnou a jste-li klikař už absolvovanou roli. Kromě obligátního zasunování a dalších směšných pohybů se mi díky bohu dostalo mnohem víc. Láska nevyřčená a vykřiknutá, pryžový dárek k narozeninám v hlavní roli, slečna "neuspokojená" a její herecký partner a tak trošku absurdní trojjízda mě úspěšně uspokojili. Nasnáším když "je to" jenom o sexu, a tohle nebylo. Kvalitní pojetí toho, jak mít kvalitní sex se vší tou omáčkou okolo. Duševní orgasmus jsem z toho sice neměla, ale i tak tohle číslo stálo za to!

• 30.3.2020  21:03
    Bille (2018)

Idylický snímek o ne zrovna idylickém dětství. Vlastně pěkný film, i když je vám po většinu času líto hlavní hrdinky, sladké dívenky Bille. Poetické záběry na lotyšské louky, lány, stromy jsou až dechberoucí a jsou skvěle doplněny městskou retro stylizací. Mé srdce plesalo nad tímto nádherným vizuálnem. Všechno je tak nějak opravdové a vy víte, že podobné zacházení i dnes zažívá mnoho dětí. A je vám z toho smutno. I tak, krásný filmový zážitek!

• 13.7.2009  13:17
    Billy Elliot (2000)

Příběh o drsných lidech z drsného prostředí, kterým se do cesty připletl jemný balet. Billy zatančil bezchybně, pro mě to ale stačilo pouze na tři silné hvězdy. Je mi to líto Billy, ale na víc se necítím.

• 24.8.2009  16:53

Neškodný teen příběh plný známých filmových i seriálových tváří, kde se toho vlastně moc neděje. Obyčejné vyprávění o jednom "obyčejném" americkém klukovi. Omlouvám se za neobjektivní hodnocení a předpojatě přiznávám, že afro klučík Shia mi k relativní spokojenosti stačil.

• 17.10.2009  20:01
    Black Books (TV seriál) (2000)

Nalákali mě na britcom z atraktivního prostředí knihkupectví. Dali mi arogantního ignoranta Bernarda, který by si zasloužil liskat od rána do večera. Pak je tu ale miloučký Manny a jeho hříva a Fran, která je prostě stylová. Celá bizardní trojka vytváří dost osobitou atmosféru vonící alkoholovým odérem, pravidelným bolehlavem, vyhazováním zákazníků, trháním knih a topinkami s marmeládou na stropě. Je už na vás, jestli si tuhle knížku zhltnete nebo s ní zatopíte v kamnech. Já jsem z toho smíchem neřvala, permanentní pohodový úsměv mě ale opustil jen výjimečně.

• 10.10.2010  12:11
    Bobby (2006)

Drama, které je víc než filmem o atentátu na senátora F. Kennedyho komorní mozaikou osudů obyčejných či výjimečných lidí, kteří byli (ne)náhodou při tom. Ač z plátna kouká jedna hvězda větší než druhá, (ne)děj tak nějak zlehounka plyne, místy i stojí, a zálěží už na vás jestli vám to bude nebo nebude vadit.

• 16.8.2011  17:01

Tak trochu suchá adaptace mého oblíbeného příběhu. Ani láska, ani nenávist se nezdají opravdové a srdcervoucí. S takovým obsazením a úchvatnými scenériemi věčná škoda.

• 14.8.2010  19:31
    Bratři (2009)

Režisérsky zvládnutá variace na stokrát omílané téma. Nic víc.

• 3.9.2009  16:13

Útěk před vězením úchvatnými scenériemi říznutý trefným vtipem jediného pravého muže Butche a přesně mířenými kulkami Sundance. Tahle dvojka je k nezaplacení !!! Ještě větší lahoda než Podraz.

• 13.7.2011  16:54
    Bílý pes (1982)

Taková karlovarská oddychovka s chlupatým rasistou a ponaučením: Pes, který štěká, kouše. I když mu servírujete hamburgery pod nos. Život je pes, nemyslíte? [46th MFFKV]

• 18.10.2019  18:22
    Casual (TV seriál) (2015)

Jak by řekla Val - I Just Love it !

• 26.2.2020  11:08

Děsný "zpracování" totálně pohřbilo celý proroctví, aniž by divák byl vůbec schopen objevit o co tady jde. Bez přečtení knihy se poselství filmu rovná nule, slovy jedné velké nule. Jediný, jak se tohle dá brát, je hodně špatnej vtip. Velký překvapení kolik relativně známých tváří se mihlo v tomhle příšerným braku.

• 31.10.2009  22:57

Chci ho! Gerard Butler rovnající se záruce mé spokojenosti v komedii "jak na něj", která spolehlivě splní svůj účel.

• 15.8.2010  15:03
    Crazy Heart (2009)

Maggie Gyllenhaal mi ukázkově pasuje do role uvěřitelných, obyčejných a přitom nádherných, silných žen nesoucích výdobytky chlapů a tíhu světa na svých bedrech. Čím dál tím radši se na plátně potkávám s touhletou dámou. Jeff Bridges, ke kterému jsem trpěla silnými antipatiemi od Záhadného zmizení, nezaostává o nic pozadu. Ač Crazy Heart není výjimečné svou látkou, Maggie a Jeff ho vyjimečným dělají.

• 9.11.2009  10:53
    Delikatesy (1991)

Nádherně bizardní chuťovka.

• 21.1.2009  16:00
    Disturbia (2007)

Poutavě bavící, (ne)příjemně mrazící. Jedinou chybou chutně namíchané Disturbie je to, že Shia není můj soused :)

• 13.7.2009  21:47
    Divoké vlny (2007)

JEDU NA TÉHLE VLNĚ!!! Za Interview s tučňákem si tvůrci můžou zaslouženě leštit trofeje! (narozdíl od Tanka). Ozvučení Codyho dokonale padnoucím hlasem Shii LaBeoufa je tou správnou mušličkou na dortu! Jdu si vyrobit prkno.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7