Kvítek

Petra Kvítková

okres Brno
Retro inside

• 17.3.2010  17:19

Navnaděna trailerem plným úžasných huňatých stvoření se dlouze těším... a říkám si, když už nic, tak si vystačím s roztomilostí chlupáčů. Nevystačila. I když mi šestý smysl říká, že Maxipříšerky mají něco (hodně?) do sebe a jsou hodně nezvyklým kouskem, výsledek byl takový - půlku filmu jsem přemáhala spaní a rozbolela mě hlava. Ale ta HUDBA!!! TA HUDBA!!!

• 15.8.2010  13:29

Místy úchylná fantasmagorie, která většinou diváků zůstala v lepším případě nepochopena, v horším nedodívána a odsuzována. Lidi, copak musíte pořád všechno chápat? Já teda ne! Některý věci se prostě nedají pochopit a má to tak být. Já to beru!

• 16.8.2011  17:41
    Ondine (2009)

I believe she´s a Selkie!

• 20.1.2010  19:51
    Otčím (2009)

Předvídatelný a průměrný zástupce žánru, který ovšem určitě nepřehlídnou fanynky Penna Badgleyho.

• 10.9.2009  18:57

Konečně záležitost, která se může honosit nálepkou "komedie". Hvězdu navíc za ultrasympaťáka Bradleyho Coopera, na kterýho je radost pohledět s tygrem, slepicí či opicí.

• 14.4.2010  17:45
    Pevné pouto (2009)

Hezky podaná rekonstrukce nehezké vraždy. Věrná stylizace 70.let vytváří optimální živnou půdu pro podivínské samotářské sousedy, kteří si krátí dlouhou chvíli stavěním impozantních domečků pro panenky. Vypravění odněkud mezi nebem a zemí je téměř mírumilovné a tudíž v rámci žánru velmi nestandartní - pro mě jeden z hlavních elementů, který pevně poutá pozornost.

• 4.9.2009  10:53

Hudební retro ujeťárna šplouchající famózním obsazením (Ajťáci rulez), kvalitními záseky a pohledným finále. Úplně na stejné vlně jsem naladěna nebyla, ale i přesto tohle radio ROCKS!

• 7.7.2009  13:55

Vydržela jsem kvůli poetickým obrazům a z úcty k výkonu handicapovaných protagonistů. A taky odsuzuju odcházení z kina během filmu. Jinak to na mě bylo příliš silný umělecký kafe. [44th MFFKV 2009]

• 14.8.2009  09:40
    Proroctví (2009)

Nadějný kousek, jehož závěr ovšem zcela nekoresponduje se zbytkem filmu, který vás napne jako špagáty.

• 15.8.2010  19:19
    Rozchod (2009)

Snímek, který by si stejně jako výtečný výkon Kristin Scott Thomas zasloužil mnohem víc pozornosti.

• 6.2.2010  15:11

Machinace s časem a sledem událostí vyznívající na prázdno. Nic nedávající a zoufalá snaha o prodloužení Donnieho odkazu, na kterou se ovšem díky líbivému vizuálnímu zpracování a stejně líbivým (více či méně známým) tvářím dá dívat. James Lafferty, Ed Westvick a Jackson Rathbone dovedou nalákat, o tom žádná.

• 10.2.2010  15:38

Bond. Sherlock Bond. Naspeedovaná verze nehynoucí legendy zaujme především vizuálem a suchým anglickým humorem. Ústřední trojice Downey-Law-Adams funguje na jedničku a na to že, v režisérském křesle sedí Guy Ritchie, se dá v ději kupodivu orientovat. V podstatě není moc co vytknout, těšilo mě, ale víc z toho asi nebude.

• 15.8.2010  13:25

Správce zaujme především svou civilností umožnující ztotožnit se s hlavním hrdinou dřív než byste řekli švec. Jeden z filmů na motivy "tohle se přece stává nám všem" a "takhle my tady žijem". Nebýt občasné nudy (nevěřila bych, že 92-minutový film je toho schopen) neměla bych námitek. Nečekaná přítomnost protagonisty hlavního hrdiny ve dveřích kinosálu hezky vzbuzovala pocit "toho chlápak už jsem někde viděla" ...jo, to je ON! Pan Správce!

• 27.6.2009  16:34

Pomsta padlých vykazuje víceméně všechny syndromy rádoby překonavatelů prvních dílů filmových trháků. Všechna ta upgradovaná a vytuněná transformace kolem je ze začátku lehce matoucí, srdceryvné scény přeslazené tak, že to pěkný není, ale maximální vizuální pastva pro oči pod taktovkou lidských i robotích sympaťáků protkaná hravým humorem dělá divy. Celkově vzato mě Pomsta padlých donutila padnout na kolena. S pohledem přibitým k plátnu a padající bradou se pro mě dvojka transformovala (minimálně) ve filmovou jedničku letošního roku. Miluju Transformers, miluju Sama Witwickyho, miluju Shiu LaBeoufa. A nestydím se za to!!!!!

• 30.11.2009  15:31

Nikdy, nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu...ale mně se to prostě líbilo. Po ryze amatérské emohračičce jménem Stmívání jsem šla do kina se skepsí gigantických rozměrů a pocitem, že vyhodím prachy do luftu. A ono se nějak povedlo transformovat druhý lážo plážo díl do formy, která permanentně nevybízí k opovržlivým úšklebkům. Mám tucha, že za to můžem děkovat "normálnímu" Jacobovi, kterej díky bohu odsunul constantly-in-pain boye na druhou kolej. Navzdory nepopíratelným muškám se New Moon narozdíl od předcházející soutěže o utrpnější ksicht může honosit přívlastkem film.

• 21.11.2009  19:41
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Chtěla jsem s hodnocením počkat až do konce první sezóny, ale desátý díl mě chytnul tak, že jsem nevydržela. O třídu vyšší spokojenost oproti Twilightu mají na triku chutní protagonisti ústředních rolí, napěchovanost zvraty a mnohem uvěřitelnější upíří svět. True Blood je pořád jiná meta, ale zlatá střední cesta taky není k zahození, ne? Ian Somerhlader coby lišácky ironický Damon je ta správná bonusovka!

• 12.8.2009  10:16

Johnny Depp sekundován Christianem Balem mezi smrští kulek hážou lopatou charisma na všechny strany. Člověk se ani po dvouhodinové jízdě ne a ne rozhodnout komu vlastně fandí víc. Mrazivost a krása 30.let k tomu. Břitký humor a stylovost Johnna Dillingera. Otočte se doprava, otočte se doleva, možná sedí mezi vámi :o) Famózní přestřelka v Little Bohemia a temném lese. Ač nefanda gangsterek, zvědavě vyhlížím srovnání s francouzskou verzí.

• 11.11.2009  10:19

Trailer pořád a pořád promítaný v kině ve mě vzbudil znechucení nad vznášejícím se domečkem s dědečkem morousem a do oblak si mi vůbec nechtělo. O to větší byl můj požitek z letu. Start mne překvapil hrou na vážnou strunu, vítr přifoukl chechtózní elementy, zloducha a přistání bylo do peřin. Navíc kdo by nechtěl smečku 150 mluvících, vařících a karbanických psů? Já teda rozhodně! Alfo, beto, gamo!

• 1.6.2010  14:02

Nenápadná road love-story, která s lehkostí a vtipem nabízí blízká setkání s láskou různého druhu. "Normálnost" dvou domnělých lůzrů, Burta a Verony z domečku s papundeklovým oknem, krásně kontrastuje s bizardností a životními osudy párů ostatních (aneb jak ze schízy přátel zjistit, že "doma" může přece jen být nejlíp). A která z nás by nechtěla slyšet "budu Tě milovat, i když budeš tak tlustá, že nenajdu tvoji vagínu." Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se mi to líbí.

• 7.7.2009  13:15

Na cestě z Athén do Istanbulu jsem se ani nebavila, ani nesmutnila a místy se nudila. Cesta z Olomouce do Varů byla rozhodně větší road movie než ta filmová [44 th MFFKV 2009]

• 17.3.2009  20:45
    Austrálie (2008)

„Velkolepá“ a mnou očekávaná Austrálie měla představovat jednu z filmových lahůdek roku a byla plánována na filmový večer s důležitou persónou. Nakonec jsem Austrálií prošla sama v rámci svého nemocenského filmového maratonu. Ještě že tak!!!O jedno velkolepé zklamání míň. Australská lahůdka se totiž po několika minutách začala kazit skokem klokaním. Marně jsem se v rozpálené australské krajině snažila najít avizované rozpálení mezi hlavními hrdiny. Několikanásobné odporně přeslazené happyendy mi zvedly hladinu cukru na úroveň diabetika, leč mě zanechaly zcela chladnou vůči „příběhu“ a osudům australských hrdinů. Výsledným dojmem z Austrálie bylo kromě jízlivého úsměvu nad touhle patlaninou zklamání větší než celý australský kontinent.

• 7.7.2009  13:54

Karlička jednoznačně obsadila post nejlepšího zástupce Mental power film festivalu. Vlk, který transformoval svou identitu a evidentní důkazy, které ho usvědčily, mi ještě dlouho budou lechtat bránici. Obdiv si mimo nášup situačního humoru zaslouží všichni handicapovaní aktéři a ti, kteří jim pomáhají. [44 th MFFKV 2009]

• 2.1.2010  12:03

Ou, srážka s blbou pohádkou bolí stejně jako srážka s blbcem.

• 31.1.2010  15:07

New York, New York I want to wake up in That city that never sleeps....nemůžu se ubránit srovnání s okouzlující francouzskou metropolí, a ty New Yorku, vycházíš z něj vítězně. Zkrouhnutí počtu povídek výrazně usnadňuje orientaci ve spletici osudů a umožňuje přilnutí k některému z nich. A ono se to daří u většiny - přibylo totiž humoru, aniž by tím utrpěla poetičnost, tajemno, krása dní všedních i nevšedních. Snaha o jemné propojejí newyorských osudů spojuje střípky v celek, ve kterém se člověk neztratí. Plejáda hollywoodských ikon spolehlivě funguje jako elementární lákadlo divákovy pozornosti - Shiu, Haydena a Bradleyho pohromadě v jednom úchvatném velkoměstě si prostě nejde neužít...New York, New York, New York...

• 21.2.2010  18:00

Nuda vypatlaná stejně jako hlavy libových frajerů. Každej, kdo se podílel na tomhle, by zasloužil ránu.

• 27.2.2009  11:12
    Oko dravce (2008)

Umělá inteligence šlapající na krk lidstvu? To už jsme tu párkrát měli ne? Vïdno, že se Aria učila od své babičky Viky, která připravila horké chvilky Willu Smithovi. Přesto má Oko dravce na motivy Já, robota a dalších podobných něco do sebe. Především má opět vynikajícího tahouna Shiu a už jenom pro něj nemůžu jít s hodnocením níž.

• 9.7.2009  16:04

Ani skvělá herecká plejáda (Brada jsem si vážně užívala), coenovsky chytře vykoumané propojení zdánlivě nepropojených osudů, pár bránici lechtajících hlášek a absurdních situací nevyřešilo můj základní problém - nebavila jsem se!!!

• 20.7.2009  16:37
    RocknRolla (2008)

Zavalena přívalem postav, nepřehledným dějem a několika povedenými záseky musím konstatovat, že můj první Ritchie nedopadnul...jsem z něho zmatená jako lesní včelka.

• 13.7.2009  13:21

Sledovat vynikajícího Willa Smithe v atypické utrpné poloze bylo díky sálodlouhé stopáži místy utrpením. Závěr ze mě vymáčknul slzu a tudíž učinil to čekání smysluplným. SPOILER!!! Bod za to, že Ben nevyměkl a dotáhnul tu záležitost s medúzou do konce. Opravdu stylovej způsob jak odejít.

• 21.1.2009  15:52

Sex ve měste THE SERIAL STORY je pro mě naprosto kultovní záležitostí a šest vtipem, lehkostí, sexem a botami nabitých sezón mám za sebou minimálně třikrát. Sex ve městě THE MOVIE pro mě byl až na pár povedených situací zklamáním. S přibývajícím věkem hlavních protagonistek ubývá šťávy a humoru, což nikdy není dobrá kombinace. Dodíváno jen z nostalgie a zvědavosti, kam a do čí postele vítr nakonec newyorskou čtverku zavane.