Kvítek

Petra Kvítková

okres Brno
Retro inside

• 1.3.2012  09:54

"Její život visí na vláásku!!!" "Erneste, ty jsi mě shodil ze schodů!" "Přiznej, že sis myslela, že jsem tuctovka!" "Teď musíme postupovat rychle...dojíme večeři..." "Opilá žena jede nebezpečně blízko u krajnice na Mulholland Drive" ...víc netřeba dodávat...kdo viděl a miluje, chápe.

• 9.11.2009  10:53
    Delikatesy (1991)

Nádherně bizardní chuťovka.

• 5.12.2010  16:32

Když v jedenácti pojmenujete svou barbie po jedné z hlavních postav, je to láska na celý život.

• 23.2.2010  17:56
    Kouř (1990)

Ale, ale, co to vidí oko mé modravé...Převážně nevážně o strastech a slastech šedivé doby minulé. Nevyčerpatelná zásobárna odzbrojujících hlášek a scén, na které víc než kdy jindy sedí nálepka kultovní. Totál(it)ní ujetina s hustou atmosférou, která si bere na paškál i sebe sama a nestydí se zato. V našich vodách unikátní počin, který MÁ CENU. JE TO TAK!

• 11.11.2009  10:22

Miluju flashbacky na filmy z dob, kdy mi ještě teklo mlíko po bradě.

• 31.10.2009  18:43

Sweet little something! Morgan Freeman coby chodící (řídící) optimismus hřeje víc než přímotop!

• 10.10.2010  12:40
    Wall Street (1987)

Stará dobrá Wall Street. Osmdesátková atmosféra je prostě nenahraditelná, stejně jako dvojka Douglas - Sheen. Udržet mě u filmu s finanční tematikou, to je výkon hodný Oskara.

• 7.7.2009  13:20

Surové, absurdní, místy černohumorné a depresivní servírování homosexuální tematiky...a přece jsem po první festivalové projekci odcházela spokojena. [44th MFFKV 2009]

• 13.7.2011  16:54
    Bílý pes (1982)

Taková karlovarská oddychovka s chlupatým rasistou a ponaučením: Pes, který štěká, kouše. I když mu servírujete hamburgery pod nos. Život je pes, nemyslíte? [46th MFFKV]

• 14.10.2009  09:55

Briane..."kázal" jsi o tom, jak si člověk má stát za svým názorem, tak tu je. Za scénu s ukamenováním, zrod Spasitele s vyzutou botou, první nedobrovolné kázání, Biguse Dickuse a pohodové ukřižování přijdeš do nebe. K záři Svatého grálu je to ale dál, než bys kamenem dohodil. Usnuvší spolubydlící to bohužel potrvzuje.

• 9.10.2009  09:50

"Řekněme..remíza?"  Mi-NI-málně začínám přicházet na chuť britskému humoru. NI,NI, NIc než pravda.

• 4.11.2009  10:48

Strhující exkurze pod pokličku léčebného ústavu pod taktovkou mistrného Jacka Nicholsona. Jeho svérázný R.P. McMurphy nechal chladným snad jen sestru Ratchedovou s celou její denní rutinou. Boj proti zlořádu je dlážděn jak bizardními situacemi a humorem tak strachem, zoufalými činy a vygradovaným závěrem. Hlavním posláním, které mi z kukaččího hnízda přiletělo, zůstává fakt jak snadno se zdánlivě osvobozující a lehkomyslné počínání může zvrtnout v kolektivní tragédii. Poděkování letí taktéž panu Formanovi za dokonalé ztvárnění "ukázkového ústavu". Pátá hvězdička chybí jen kvůli na mě až příliš rozvláčné stopáži.

• 27.7.2009  16:01
    Podraz (1973)

Spanilá jízda hollywoodských modrooček podtrhnutá dnes už legendární filmovou melodií.

• 5.12.2010  18:16
    Velký bazar (1973)

Velký bazar byl pojem už v dobách mého dětství a zub času mu neubral nic z jeho jedinečnosti. Fungoval jako zlepšovák nálady, funguje doposud. Tahle potrhlá čtverka mě nikdy nepřestane bavit a i po stopadesáté se budu smát vychytanému rituálu buzení, obřím budíkům, tlačenici v autobuse, pozdním příchodům do rachoty, sedánku na koberečku se šéfem a ostatním legendárním kejklím francouzských mániček. Kdo zná a má rád, určitě mi rozumí. Další legenda, která se nesmazatelně vryla do mého filmového srdce.

• 20.10.2009  20:15
    Kmotr (1972)

Nosné sloupy značky Al Pacino a Brando podpírají majestátné dílo, jež do všech stran velebeno jest. Hlubší feeling trochu scházel, aby bylo the BEST.

• 16.1.2020  11:18

O tom jak POMALU a POTICHU žhavit hutnou erotickou atmosféru. Tohle mi poškádlilo erotogenní zóny tím správným způsobem, vrrr !

• 27.12.2009  13:22
    Love Story (1970)

Oldschool is cool, ale když z Love Story nesálá láska, někde se asi stala chyba.

• 3.9.2009  16:13

Útěk před vězením úchvatnými scenériemi říznutý trefným vtipem jediného pravého muže Butche a přesně mířenými kulkami Sundance. Tahle dvojka je k nezaplacení !!! Ještě větší lahoda než Podraz.

• 16.3.2010  12:30

Po dlouhé době adaptace literárního díla, která se úspěšně vyrovnává vynikající předloze. Zdařilá Polanského verze je dokonalá téměř v každém ohledu. Rozvláčnejší stopáž v tomto případě díky zručné režii téměř ani nezaznamenáte. Příjemné jsou i výkony ženských hrdinek, vedle Rosemary v přesvědčivém podání Mii Farrow pak zvláště Minnie Cassavetové, jejíž neustálé zvědavé nájezdy přináší do okultního díla komediální rozměr. Zaskočilo mě Polanského vykreslení Guye, jenž na mě z knihy vůbec nedýchal tak panovačným dojmem. Dabing byl snad jediným rušivým elementem, zejména pak Rosemary vyznívající jako hloupoučká pipinka. Film oproti knize neztrácí nic ze své tajuplné atmosféry, kterou podtrhuje estetickým nasycením diváka. Já jak vidím tyhle šedesátkový interiéry a módu, jsem prostě jasná.

• 26.8.2009  20:44
    Absolvent (1967)

K Absolventovi jsem přistupovala s patřičným respektem a očekáváním. A výsledek? Úchvatná kamera a střih, které činí většinu scén nezapomenutelnou (chtěla bych vypíchnout jednu, ale nejde to!) Věru věrohodně roztržitý a těžkopádný "mladíček" Dustin Hoffman v jedné ze svých životních rolí doprovázen stylovou mrchou Mrs. Robinson. Vtipně vybroušené dialogy a lehce ujeté vyvrcholení. To vše a mnohem víc neodmyslitělně spjato s legendárním hudebním doprovodem Simona a Gurfunkela. ABSOLVOVÁNO s velkým potěšením!

• 9.9.2009  20:13
    Frajer Luke (1967)

Je to FRAJER! Paul Newman je ve vězeňským munduru tak rajcovní, že by s přehledem strčil do kapsy i Michaela Scofielda. Jenom toho Butche mám přece jen raději.

• 29.8.2009  18:07
    Hnus (1965)

Hnusná depka vykulené blondýny v autentickém podání nádherné Catherine Deneuve snímaná jímavou kamerou notně nahání husí kůži. Na praskliny na zdech se už nikdy nebudu dívat stejně:) Kromě psychozních stihomanských výjevů mě zaujala egoistická ignorace okolí vůči problémům jiných. SPOILER!!! Když jsou mrtvolky ve vaně, králíkova hlava týden v kabelce a mimózní blondýnka zalezlá pod postelí, je už na zájem trochu pozdě. Jo kdyby si holka s chlapama trošku zadováděla místo aby je brala svícnem po hlavě, mohlo to dopadnout jinak. Být fanouškem žánru a nebýt únavných tichých pasáží, jdu s hodnocením ještě výš. Každopádně můžu zaručit, že z tohodle PSYCHA vám bude pěkně HNUSNĚ.

• 15.8.2010  13:40
    Gepard (1963)

Tříhodinový epos s téměř nulovým příběhem vbuzující otázku jak je možné přežít velkofilm kde se 185 minut nic neděje? Je to snad odzbrojující krásou Claudie Cardinale? Je to očima Alaina Delona? Je to vůní krásné a neklidné Sicílie? Je to Lucinem Viscontim ? Kdoví ví, ale je to tam!

• 5.12.2010  16:28

JÁ to ráda horké!

• 6.8.2009  09:54

Nedotčena divadelní předlohou jsem zpočátku sváděla vnitřní boj nad otravnou apatyčností Bricka vůči životu a takové kočce jako je Maggie a málem jsem rezignovala (bez flašky). Brickovy modré oči mě na rozpálené plechové střeše udržely, a díky tomu. Pravda o nemoci Velkého taťky vyhrotila situaci, přinesla solidní rodinné drama s odkrytím pokřivených charakterů a skrytých pravd. Jsem ráda, že jsem tenhle boj nevzdala.

• 17.4.2017  20:20

Rebel mi tak nějak (ne)padl do noty. Není třeba okolků. Už v roce 1955 jsme všichni toužili po bezpodmínečné lásce a pochopení rodičů a toužíme po nich i v roce 2017. Pokud nám chybí, pereme se více či méně se životem. Podobnost čistě nenáhodná. Rebel na mě až moc vyhrocený a rebelující, i když ...vím proč.

• 17.4.2017  20:34

Marylin Monroe jako živoucí pokušení "tvrdě" pracujícího muže středního věku v krizi. Krize nekrize, takové sladké Marylin se prostě nedá odolat. I já bych byla úplně bezbranná. Viva ženské kráse a (ne)vinnosti! Ani bych nečekala, že se tolik pobavím. Lehké a příjemné jako čerstvý jarní vánek nebo vítr z podzemky.

• 1.9.2011  16:48
    Římanka (1954)

V Itálii zřejmě důsledně hrají na lásku na první pohled. Jinak se pobláznění a neustále skloňovaná "láska" vznikající z ničeho, nedají pochopit. Horkokrevní Italové se nám v Římě osudově zamilovávají jak na běžícím pásu, aniž by divák vlastně věděl, co je k tomu vede. Adriana zřejmě bere na muže, kteří jí neustále neběhají za zadkem a nevzdychají nad její dokonalostí, a tak sama vzdychá nejdříve nad svou první nešťastnou láskou Ginem, aby se později mohla rozplývat nad netečným odbojářem Minem. Nekonečný koloběh bezdůvodného pobláznění, odmítání, využívání nápadníků kdejaké pověsti a sociálního postavení coby hlavní dějová linie nějak nestačí. Chybí tam ty rozhovory, ty společně strávené chvíle, ty detaily. Chybí tam to proč?!

• 24.7.2009  10:04

Exkurze do starých "dobrých" časů nejtěžšího kalibru. Plejáda hereckých es pod kolena podlamujícím dohledem Burta Lancestera pohladí po duši a vy si budete přát, aby to trvalo věčně.

• 5.12.2010  16:26

Překrásná atmosféra a magično člověka obklopí ze všech stran a dává člověku sladké nutkání zase věřit na pohádky. Pro mě velmi pozitivní překvapení, které mě utvrzuje v tom, že není nad klasiku.