Kvítek

okres Brno
Retro inside

• 27.12.2009  13:22
    Love Story (1970)

Oldschool is cool, ale když z Love Story nesálá láska, někde se asi stala chyba.

• 22.12.2009  14:10
    Avatar (2009)

Velkolepé zklamání. Vizuální dokonalost a panenské exotično horko těžko vyplní hluchá místa. Pompézní a "přelomový" Avatar je bohužel tak plitký a vzdálený, že bylo nad moje pozemské síly vytvořit si k čemukoliv z té nádhery vztah. Jediný, komu se jakžtakž podařilo upoutat moji pozornost, je Sam Worthington a to jen proto, že jeho hezounký look si vyloženě říká o přízeň. Neuvěřitelně předvídatelná šablona utlumuje možnost invence či napětí, na každém rohu existující podobenství s tuctem filmových skvostů je do očí bijící a do nebe volající. Otřesný český dabing slaboduchých dialogů byl poslední kapkou mého rozčarování. Nepamatuju si, že by mě kdy něco tak nádherného nechalo tak chladnou.

• 30.11.2009  15:31

Nikdy, nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu...ale mně se to prostě líbilo. Po ryze amatérské emohračičce jménem Stmívání jsem šla do kina se skepsí gigantických rozměrů a pocitem, že vyhodím prachy do luftu. A ono se nějak povedlo transformovat druhý lážo plážo díl do formy, která permanentně nevybízí k opovržlivým úšklebkům. Mám tucha, že za to můžem děkovat "normálnímu" Jacobovi, kterej díky bohu odsunul constantly-in-pain boye na druhou kolej. Navzdory nepopíratelným muškám se New Moon narozdíl od předcházející soutěže o utrpnější ksicht může honosit přívlastkem film.

• 28.11.2009  21:15

Věc, ve které se momentálně vidím tak moc, až mě z toho mrazí.

• 22.11.2009  20:01

Viky Cabadaj pro mě po 25 letech rozhodně není borec na konec a za tenhle ubohej pokus o co vlastně? dávám palec DOLŮ!

• 21.11.2009  19:41
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Chtěla jsem s hodnocením počkat až do konce první sezóny, ale desátý díl mě chytnul tak, že jsem nevydržela. O třídu vyšší spokojenost oproti Twilightu mají na triku chutní protagonisti ústředních rolí, napěchovanost zvraty a mnohem uvěřitelnější upíří svět. True Blood je pořád jiná meta, ale zlatá střední cesta taky není k zahození, ne? Ian Somerhlader coby lišácky ironický Damon je ta správná bonusovka!

• 18.11.2009  10:00
    Nuda v Brně (2003)

S nudou v Brně je to jako s olivami. Buď je milujete anebo je nemůžete ani cítit. BRNO !

• 12.11.2009  09:37
    2012 (2009)

Zlákána půlnoční předpremiérou jsem se vydala vstříc efektovému tornádu. Nevídaná spoušť mě semlela jak velká voda a přilepila hluboko do sedačky, aby mě náhodou nezasáhl nějaký ten yellow stone. Monstrózní kataklyzmatické sekvence doplňují příběhy o život se rvoucích tak, že téměř žádná ze 158 minut nepřichází nazmar. Nenudila jsem se ani u "definitivně zbytečné" poslední půlhodiny. To nic nemění na faktu, že 2012 čpí oním známým patosem na hony daleko a Johnu Cusackovi by výrazně prospělo být o něco míň Supermanem. Nakonec jsem ale dostala to, pro co jsem si přišla, a tak jsem ve 4 ráno na poklidné euroasijské tektonické desce zavřela nabažené oči.

• 11.11.2009  10:22

Miluju flashbacky na filmy z dob, kdy mi ještě teklo mlíko po bradě.

• 11.11.2009  10:19

Trailer pořád a pořád promítaný v kině ve mě vzbudil znechucení nad vznášejícím se domečkem s dědečkem morousem a do oblak si mi vůbec nechtělo. O to větší byl můj požitek z letu. Start mne překvapil hrou na vážnou strunu, vítr přifoukl chechtózní elementy, zloducha a přistání bylo do peřin. Navíc kdo by nechtěl smečku 150 mluvících, vařících a karbanických psů? Já teda rozhodně! Alfo, beto, gamo!

• 9.11.2009  10:53
    Delikatesy (1991)

Nádherně bizardní chuťovka.

• 4.11.2009  10:48

Strhující exkurze pod pokličku léčebného ústavu pod taktovkou mistrného Jacka Nicholsona. Jeho svérázný R.P. McMurphy nechal chladným snad jen sestru Ratchedovou s celou její denní rutinou. Boj proti zlořádu je dlážděn jak bizardními situacemi a humorem tak strachem, zoufalými činy a vygradovaným závěrem. Hlavním posláním, které mi z kukaččího hnízda přiletělo, zůstává fakt jak snadno se zdánlivě osvobozující a lehkomyslné počínání může zvrtnout v kolektivní tragédii. Poděkování letí taktéž panu Formanovi za dokonalé ztvárnění "ukázkového ústavu". Pátá hvězdička chybí jen kvůli na mě až příliš rozvláčné stopáži.

• 31.10.2009  22:57

Chci ho! Gerard Butler rovnající se záruce mé spokojenosti v komedii "jak na něj", která spolehlivě splní svůj účel.

• 31.10.2009  18:43

Sweet little something! Morgan Freeman coby chodící (řídící) optimismus hřeje víc než přímotop!

• 24.10.2009  21:01
    Občan Kane (1941)

Občan Kane je jedním z těch filmů, u jejichž sledování máte pocit, že jde o něco velkýho. Co se ale nestalo. Příběh onoho "velikána" mě nevtáhnul, byl mi tak nějak jedno. Zásluhy za použité novátorské postupy archivnímu dílku nikdo nevezme a ani já tak nehodlám činit. Vypíchnout musím především vizuální stránku, která je na dobové poměry úchvatná. K tomu, aby si Občan Kane získal mou přízeň je to bohužel málo.

• 20.10.2009  20:15
    Kmotr (1972)

Nosné sloupy značky Al Pacino a Brando podpírají majestátné dílo, jež do všech stran velebeno jest. Hlubší feeling trochu scházel, aby bylo the BEST.

• 20.10.2009  20:10
    G-FORCE (2009)

Roztomilá blbůstka. Pro milovníky hlodavců jako vyšitá.

• 17.10.2009  20:01
    Black Books (TV seriál) (2000)

Nalákali mě na britcom z atraktivního prostředí knihkupectví. Dali mi arogantního ignoranta Bernarda, který by si zasloužil liskat od rána do večera. Pak je tu ale miloučký Manny a jeho hříva a Fran, která je prostě stylová. Celá bizardní trojka vytváří dost osobitou atmosféru vonící alkoholovým odérem, pravidelným bolehlavem, vyhazováním zákazníků, trháním knih a topinkami s marmeládou na stropě. Je už na vás, jestli si tuhle knížku zhltnete nebo s ní zatopíte v kamnech. Já jsem z toho smíchem neřvala, permanentní pohodový úsměv mě ale opustil jen výjimečně.

• 14.10.2009  09:55

Briane..."kázal" jsi o tom, jak si člověk má stát za svým názorem, tak tu je. Za scénu s ukamenováním, zrod Spasitele s vyzutou botou, první nedobrovolné kázání, Biguse Dickuse a pohodové ukřižování přijdeš do nebe. K záři Svatého grálu je to ale dál, než bys kamenem dohodil. Usnuvší spolubydlící to bohužel potrvzuje.

• 12.10.2009  10:23

Předvídatelní a připitomělí Andělé a démoni ve mě evokují stejnou otázku jako po prvním sexu - to bylo jako ONO? - s tím rozdílem, že téhle načančané blbosti zaručeně nepřijdu na chuť ani na druhý pokus.

• 9.10.2009  09:50

"Řekněme..remíza?"  Mi-NI-málně začínám přicházet na chuť britskému humoru. NI,NI, NIc než pravda.

• 3.10.2009  16:50

S každým dalším Tarantinem čekám TY dialogy. A on se podává buď slabej odvar nebo jsme o hladu. Pulp fiction sice stavím na piedestal, ale do nebes chválím vlka v rouše beránčím Landu a těžkýho pohodáře Alda the Apache s luxusním jižanským přízvukem. Ale chtěla jsem víc a on nepřidá, panchart! Ale to jsou malý věci. Nic to nemění na faktu, že VŠECHNO ostatní se mi HANEBNĚ líbilo!!!

• 25.9.2009  10:56

Po nářezové Planetě teror se člověk lehce nažhaví na pekelnou jízdu. Stuntman Mike svým Zabijákem řeže zatáčky stejně dobře jako těla dlouhonohých slečen aneb nehoda není náhoda :D Když dojde na výměnu rolí, dostává hra na kočku a myš mnohem větší drajv. Celý je to vlastně dost dobře rozjetý, ale jak už bylo řečeno, nekonečný nudný plky ženských ubírají Auťáku plyn. Strašná škoda zabitýho potenciálu. Radši to otočím znova na Planetu Teror.

• 24.9.2009  10:15

Milé, zelené, vtipné, drsné a první nakoukání do japonské kultůry. Fanoušek anime ze mě ani tak nebude, ale rachtající kostičky chci domů :D !!!

• 21.9.2009  16:25
    Tobruk (2008)

Z vizuálního hlediska pohledně urobeno. To bohužel nemění nic na tom, že mě žhnoucí peklo nechalo ledově chladnou vůči osudům zúčastněných.

• 16.9.2009  10:08
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Zápletka a lá Ajťáci v bledě modrém. Akorát o třídu níž. Jazyk teoretických a experimentálních fyziků je těžko pochopitelný lidem vlastnícím nižší IQ než Sheldon, takže se sice smějete nepoužitelnosti pánů vědců pro běžný život, ale fórky vyznívají jaksi do intelektuálního prázdna. Alfou omegou Big Bangu je pro mě vědátor Sheldon, jehož zdeformovanost se pohybuje na stupnici od roztomilosti k nesnesitelnosti. Nemůžu opomenout ani ženami paralyzovaného, alkoholem a sedativy uvolňovaného Raje. V Big Bangu si zkrátka každej najde svoje oblíbený postavy, nezapomentulný hlášky, scény a epizody, který vám spolehlivě rozechvějí bránici a potrápí šedou kůru mozkovou. Pro mě to ale na dosažení mety HIMYMu a Ajťáků stačit nebude.

• 13.9.2009  21:45
    Half Nelson (2006)

106 minut úžasného Ryana Goslinga !

• 13.9.2009  13:59

Obtížně hodnotitelnej film. Z rozjezdu velmi zajímavě a originálně udělaná exkurze mezi čtveřici konzumentů drog různého kalibru. Se zvyšujícím se počtem pilulek, absťákem a rostoucí dírou v ruce klesá únosnost pro lidské oko. Posledních 10 minut patří k tomu nejděsivějšímu, co jsem kdy ve filmu viděla. Vím, že od filmu takové ráže nejde čekat nic než hnus, bolest a beznaděj, ale takhle naservírované s tak morbidně šílenou hudbou to bolí na vlastní kůži (duši). Jak hodnotit film z kterého je vám navzdory všem kladům tak špatně, že se ani vlastně nechcete dívat??? Za všechna ta PRO dávám 3*, ale už to nikdy nechci vidět!

• 11.9.2009  18:53
    Noční let (2005)

Velice průměrný thriller, jehož největší devizou je děsivý Cillian Murphy a krásná Rachel McAdams.

• 10.9.2009  21:45

Přesvědčivý Ryan Gosling za asistence dalších hvězd odhaluje jedno velké PROČ Lelandovy smutkem přeplněné duše. Tak PROČ mě to až tak nevzalo?