Kvítek

Petra Kvítková

okres Brno
Retro inside

• 10.9.2009  21:45

Přesvědčivý Ryan Gosling za asistence dalších hvězd odhaluje jedno velké PROČ Lelandovy smutkem přeplněné duše. Tak PROČ mě to až tak nevzalo?

• 10.9.2009  18:57

Konečně záležitost, která se může honosit nálepkou "komedie". Hvězdu navíc za ultrasympaťáka Bradleyho Coopera, na kterýho je radost pohledět s tygrem, slepicí či opicí.

• 9.9.2009  22:31
    Gauneři (1992)

Gauneři jsou jedním z těch filmů, na které se těšíte jako malý dítě na Vánoce, ale jste zklamaní, když nedostanete to, co jste si přáli. Zklamání nezmírní ani padnoucí herecké obsazení, svěží námět, atmosféra ostrá jako břitva pana Modrého, pár zapamatování hodných hlášek a stylovej závěr. Jediné, ale to podstatné, co Gauneři vlastně podcenili jsou dialogy. To žvatlání o ničem je totiž docela nuda. Nejsem žádnej zarytej Tarantinovec, ale jak může někdo tvrdit, že Gauneři jsou lepší než Pulp Fiction nepochopím, ani kdybych si uřízla ucho.

• 9.9.2009  20:13
    Frajer Luke (1967)

Je to FRAJER! Paul Newman je ve vězeňským munduru tak rajcovní, že by s přehledem strčil do kapsy i Michaela Scofielda. Jenom toho Butche mám přece jen raději.

• 8.9.2009  19:21
    Donnie Darko (2001)

Donnie, Donnie...mystická to lahůdka, běžte do ní !!!

• 8.9.2009  19:07
    Zbouchnutá (2007)

Zbouchnutá je spíš než kulervoucí komedie příjemný film ze života. SPOILER!!! Postavení se buranského flákače tak dobře "k věci" a zamilování se úspěšné kočky do pana loosera mi přišlo trochu nepravděpodobné, ale budiž, zázraky se dějí. Plusové body za to, že se nejedná o další americkou jednoduchost. Více či méně známé situace a životní pravdy nutí člověka k zamyšlení a to není nikdy na škodu.

• 7.9.2009  12:52

Planeta Teror je jako neužitečný talent č.66. Nejspíš ho použijete jenom jednou (kdo by taky měl žaludek na opáčko) ale bude to mít grády. Rozsekaný hlavy, zlomený zápěstí, ufiknutý končetiny a rozpínající se hnisavý údy nikdy nebyly tak děsně cool a funny. V životě zkrátka nastane moment, kdy se najde užitek pro každej neužitečnej talent. KRVAVĚ COOL!

• 4.9.2009  10:53

Hudební retro ujeťárna šplouchající famózním obsazením (Ajťáci rulez), kvalitními záseky a pohledným finále. Úplně na stejné vlně jsem naladěna nebyla, ale i přesto tohle radio ROCKS!

• 3.9.2009  16:13

Útěk před vězením úchvatnými scenériemi říznutý trefným vtipem jediného pravého muže Butche a přesně mířenými kulkami Sundance. Tahle dvojka je k nezaplacení !!! Ještě větší lahoda než Podraz.

• 3.9.2009  11:15
    Warholka (2006)

Warholka se mi trefila do období nadšeného seznamování s tvorbou a osobností zakřiknutého pana Warhola. Úžasná Sienna Miller mi nabídla nejen příběh křehké Edie Sedgwick, ale i další rozměr života výstředního plechovkového mága, což nejde ocenit jinak než kladně.

• 2.9.2009  09:27

Milý film o tom, jak může být fajn nechat se někým ovlivnit a vyzkoušet nezkoušené. Jako "komedie" však tuctové, trošku zachraňuje originální zápletka a známé, sympatické seriálové tváře. Komedie k pohledání to ovšem nebyla.

• 1.9.2009  09:44
    Golfový sen (2005)

Snový příběh o tom, jak se neuvěřitelné stalo skutečností.

• 31.8.2009  14:51
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Roy, Jen, Moss, RICHMOND :D "This is the Internet " Výbuchy smíchu střídá spokojený připitomělý úsměv. It´s BRILLIANT !!!

• 29.8.2009  18:07
    Hnus (1965)

Hnusná depka vykulené blondýny v autentickém podání nádherné Catherine Deneuve snímaná jímavou kamerou notně nahání husí kůži. Na praskliny na zdech se už nikdy nebudu dívat stejně:) Kromě psychozních stihomanských výjevů mě zaujala egoistická ignorace okolí vůči problémům jiných. SPOILER!!! Když jsou mrtvolky ve vaně, králíkova hlava týden v kabelce a mimózní blondýnka zalezlá pod postelí, je už na zájem trochu pozdě. Jo kdyby si holka s chlapama trošku zadováděla místo aby je brala svícnem po hlavě, mohlo to dopadnout jinak. Být fanouškem žánru a nebýt únavných tichých pasáží, jdu s hodnocením ještě výš. Každopádně můžu zaručit, že z tohodle PSYCHA vám bude pěkně HNUSNĚ.

• 26.8.2009  20:44
    Absolvent (1967)

K Absolventovi jsem přistupovala s patřičným respektem a očekáváním. A výsledek? Úchvatná kamera a střih, které činí většinu scén nezapomenutelnou (chtěla bych vypíchnout jednu, ale nejde to!) Věru věrohodně roztržitý a těžkopádný "mladíček" Dustin Hoffman v jedné ze svých životních rolí doprovázen stylovou mrchou Mrs. Robinson. Vtipně vybroušené dialogy a lehce ujeté vyvrcholení. To vše a mnohem víc neodmyslitělně spjato s legendárním hudebním doprovodem Simona a Gurfunkela. ABSOLVOVÁNO s velkým potěšením!

• 24.8.2009  16:53

Neškodný teen příběh plný známých filmových i seriálových tváří, kde se toho vlastně moc neděje. Obyčejné vyprávění o jednom "obyčejném" americkém klukovi. Omlouvám se za neobjektivní hodnocení a předpojatě přiznávám, že afro klučík Shia mi k relativní spokojenosti stačil.

• 21.8.2009  15:14

Autobigrafický obraz zevlují newyorské mládeže z drsné čtvrti běžící ve dvou časových liniích. SPOILER!!! Shia LaBeouf ve své první not-so-sweet roli vypouštějící z pusy "ojel bych tě" a přesvědčivý bitkař Channing Tatum si krátí dlouhou chvíli ohýbáním holek ve špinavém mezipatře, hádkami s rodiči, vyřizováním si účtů basebalkou a hazardováním se životem. A do toho všeho Dito sní. Sní o tom, že tenhle denní chleba už konzumovat nebude. A tak jednoho dne všechny opustí ačkoliv oni nikdy nepoustí jeho a jde za svým snem. Ač je bolestný návrat do rodného hnízda po 15 letech utlačen do pozadí mladistvými dezoláty, stíhá i Robert Downey Jr. coby dospělý Dito s přehledem zaujmout. Podmanivé herecké výkony doplňuje padnoucí soundtrack. Autentičnost snímku zvedá jméno Dito Montiel v kolonce režiséra.

• 14.8.2009  09:40
    Proroctví (2009)

Nadějný kousek, jehož závěr ovšem zcela nekoresponduje se zbytkem filmu, který vás napne jako špagáty.

• 12.8.2009  19:49

Zack a Miri potvrdili, že není nadto utvořit si vlastní názor. Vůbec se mi nedostalo porce humoru, na kterou jsem byla nažhavená. Občasné závany vtipu místy smrděly trapnou jednoduchostí, která mě fakt nerajcuje. Jediný, co mě bralo, byl přechod prvního sexu (a hned pornovýstupu) dlouholetých kamarádů v milování. Fakt pěkně intimní moment. Víc si od sympatické neokoukané dvojky asi neodnesu.

• 12.8.2009  10:16

Johnny Depp sekundován Christianem Balem mezi smrští kulek hážou lopatou charisma na všechny strany. Člověk se ani po dvouhodinové jízdě ne a ne rozhodnout komu vlastně fandí víc. Mrazivost a krása 30.let k tomu. Břitký humor a stylovost Johnna Dillingera. Otočte se doprava, otočte se doleva, možná sedí mezi vámi :o) Famózní přestřelka v Little Bohemia a temném lese. Ač nefanda gangsterek, zvědavě vyhlížím srovnání s francouzskou verzí.

• 11.8.2009  10:04

Není to nic převratného. Je to něco důvěrně známého. A všechno se mi to trefilo do nálady.

• 6.8.2009  09:54

Nedotčena divadelní předlohou jsem zpočátku sváděla vnitřní boj nad otravnou apatyčností Bricka vůči životu a takové kočce jako je Maggie a málem jsem rezignovala (bez flašky). Brickovy modré oči mě na rozpálené plechové střeše udržely, a díky tomu. Pravda o nemoci Velkého taťky vyhrotila situaci, přinesla solidní rodinné drama s odkrytím pokřivených charakterů a skrytých pravd. Jsem ráda, že jsem tenhle boj nevzdala.

• 5.8.2009  09:17
    Výměna (2008)

Výměna kromě syna předně vyměnila moje neztotožnění se s právnickým řemeslem. Bezmocnost vůči zkorumpované ruce zákona mě pobuřovala natolik, že jsem měla sto chutí přihlásit se na práva (a to mám k právům tak daleko jako sviňský kapitán Jones k pravdě :) Moje neoblíbená, rudortá Angelina byla snesitelná, atmosféra elegantních 30.let mrazivá, výlet na hrůznou farmu překvapivý a spravedlnost vzkříšena. Fakt, že se tohle všechno stalo, mi svírá žaludek třikrát silněji.

• 1.8.2009  19:01

"Všiml sis před mým barákem cedule sklad mrtvých negrů?" :-D "Když má jeden parchant strach, může to druhýho parchanta zastřelit" :-D "Řekni mi jedno, kdy ses takhle rozhod? Jaks tu seděl a JEDL TEN VDOLEK? JO! :-DDD Bůh se do toho vložil !!!

• 1.8.2009  18:57

Z návštěvy Paříže, kterou miluji, jsem se vracela do reality měsíc. Během návštěvy filmové 18x jinak jsem se několikrát podívala na hodinky a pochopila, že je něco špatně. Možná kdyby povídek bylo míň a času na ty pro mě povedené víc, bylo by všechno dobře. Kdo ví?

• 30.7.2009  16:24
    Ned Kelly (2003)

Zbojnická based-on-true story. A to já ráda něco přiučím, obzvlášť tak bezbolestnou formou. Při rozšiřování obzorů jsem se VŮBEC nenudila a výsledný dojem rozhodně předčil nadhodnocenou Austrálii. Slušná podívaná s hvězdným hereckým obsazením a přesvědčivým výkonem (nejenom) Heatha.

• 28.7.2009  14:50

Za lehce perverzním titulem se skrývá nabuzovací sonda do postele několika párů, ve které si každý najde vysněnou a jste-li klikař už absolvovanou roli. Kromě obligátního zasunování a dalších směšných pohybů se mi díky bohu dostalo mnohem víc. Láska nevyřčená a vykřiknutá, pryžový dárek k narozeninám v hlavní roli, slečna "neuspokojená" a její herecký partner a tak trošku absurdní trojjízda mě úspěšně uspokojili. Nasnáším když "je to" jenom o sexu, a tohle nebylo. Kvalitní pojetí toho, jak mít kvalitní sex se vší tou omáčkou okolo. Duševní orgasmus jsem z toho sice neměla, ale i tak tohle číslo stálo za to!

• 27.7.2009  16:01
    Podraz (1973)

Spanilá jízda hollywoodských modrooček podtrhnutá dnes už legendární filmovou melodií.

• 27.7.2009  11:18

Veni Vidi Vici

• 24.7.2009  10:04

Exkurze do starých "dobrých" časů nejtěžšího kalibru. Plejáda hereckých es pod kolena podlamujícím dohledem Burta Lancestera pohladí po duši a vy si budete přát, aby to trvalo věčně.