Kvítek

okres Brno
Retro inside

• 20.7.2009  16:37
    RocknRolla (2008)

Zavalena přívalem postav, nepřehledným dějem a několika povedenými záseky musím konstatovat, že můj první Ritchie nedopadnul...jsem z něho zmatená jako lesní včelka.

• 20.7.2009  10:21
    Wrestler (2008)

Excelentní výkon Mickeyho Rourkea ANO, pády do ostatného drátu a sešívačkou do zad NE. Stupidní kombinace násilí a smrtonosných pastí mi nikdy nevoněla a její vydávání za sport mě hluboce irituje. Neholduju scénám navozujícím nevolnost a filmy radši sleduju s otevřenýma očima :)

• 20.7.2009  10:17

Hořkosladký Lektvar : do osvědčených ingrediencí přidáme hrst testosteronu a estrogenu, pořádně přilijeme nápoje lásky (nešetříme) a přisypeme pár flashbacků na mladého Ty-Víš-Koho. Jemně okořeníme viteálem, nějakým tím nemrtvým a mrtvým. Chaoticky mícháme 153 minut, občas přídáme něco navíc a ubereme všeho co dodává říz, abysme se náhodou nerozdivočili až moc. Doufáme, že aspoň někdo vypije lektvar bez remcání až do dna. Poznámka Prince dvojí krve pod čarou: Odchylky od pokynů paní učitelky Rowlingové jsou silně nežádoucí!!! Poznámka zklamaného diváka: Pane Yates, nepotěšil jste mě...ani já Vás nepotěším. Píšu Vám slabou trojku :(

• 16.7.2009  09:39
    Já, robot (2004)

Will Smith ve stylovém obutí šlape na paty emancipovaným robotům a jejich führerovi Viky. Osoleno špetkou humoru, podepřeno ocelovou rukou detektiva Spoonera, chytrým mozkem ledové paní(nny) psycholožky a solidaritou robotího cíti Sonnyho = svět je zachráněn, divák jakžtakž spokojen a JÁ ponaučena ... JÁ, ROBOTa v roce 2035 odmítnu i kdybych HO (ať má Sonny radost) vyhrála v loterii. To se radši naučím vařit :)

• 16.7.2009  09:26

Nemusí být pravidlem, že budete dojati k slzám. Nestalo se. Přesto dýchám vůni mého oblíbeného pana Irvinga a je mi dobře. Moc dobře.

• 13.7.2009  21:47
    Divoké vlny (2007)

JEDU NA TÉHLE VLNĚ!!! Za Interview s tučňákem si tvůrci můžou zaslouženě leštit trofeje! (narozdíl od Tanka). Ozvučení Codyho dokonale padnoucím hlasem Shii LaBeoufa je tou správnou mušličkou na dortu! Jdu si vyrobit prkno.

• 13.7.2009  13:27

Na filmové projekce animáků mě moc neužije, trojce Doby ledové jsem dala kinosální šanci zejména kvůli 3D formátu. Ten mě ovšem v porovnání s přírodovědnými dokumenty pražského IMAXU zklamal a dvě stovky vynaložené za získání dalšího rozměru vyšly téměř na prázdno. Rozčarování díky bohu zachránilo všechno ostatní - jakžtakž zápletka, osvěžující exkurze do doby meziledové, vynikající kabrňák Buck a jeho pravidla (Kdo prdí, chodí poslední :))), milostný souboj o ořech!!! a hlášky úderné tak, že jsem se několikrát pobaveně otřásla v základech. Sama jsem se překvapila tím, jak se mi to líbilo.

• 13.7.2009  13:21

Sledovat vynikajícího Willa Smithe v atypické utrpné poloze bylo díky sálodlouhé stopáži místy utrpením. Závěr ze mě vymáčknul slzu a tudíž učinil to čekání smysluplným. SPOILER!!! Bod za to, že Ben nevyměkl a dotáhnul tu záležitost s medúzou do konce. Opravdu stylovej způsob jak odejít.

• 13.7.2009  13:17
    Billy Elliot (2000)

Příběh o drsných lidech z drsného prostředí, kterým se do cesty připletl jemný balet. Billy zatančil bezchybně, pro mě to ale stačilo pouze na tři silné hvězdy. Je mi to líto Billy, ale na víc se necítím.

• 10.7.2009  09:31
    Vybíjená (2004)

Hvězdičku za Chucka Norrise a Hasselhoffa.Víc z toho nevybiju.

• 9.7.2009  16:04

Ani skvělá herecká plejáda (Brada jsem si vážně užívala), coenovsky chytře vykoumané propojení zdánlivě nepropojených osudů, pár bránici lechtajících hlášek a absurdních situací nevyřešilo můj základní problém - nebavila jsem se!!!

• 7.7.2009  13:55

Vydržela jsem kvůli poetickým obrazům a z úcty k výkonu handicapovaných protagonistů. A taky odsuzuju odcházení z kina během filmu. Jinak to na mě bylo příliš silný umělecký kafe. [44th MFFKV 2009]

• 7.7.2009  13:54

Karlička jednoznačně obsadila post nejlepšího zástupce Mental power film festivalu. Vlk, který transformoval svou identitu a evidentní důkazy, které ho usvědčily, mi ještě dlouho budou lechtat bránici. Obdiv si mimo nášup situačního humoru zaslouží všichni handicapovaní aktéři a ti, kteří jim pomáhají. [44 th MFFKV 2009]

• 7.7.2009  13:20

Surové, absurdní, místy černohumorné a depresivní servírování homosexuální tematiky...a přece jsem po první festivalové projekci odcházela spokojena. [44th MFFKV 2009]

• 7.7.2009  13:19

Rozhodně nenadchlo, ale ani neurazilo. Schizofrenická letuška v hlavní roli mě svou tupostí místy i bavila. [44th MFFKV 2009].

• 7.7.2009  13:15

Na cestě z Athén do Istanbulu jsem se ani nebavila, ani nesmutnila a místy se nudila. Cesta z Olomouce do Varů byla rozhodně větší road movie než ta filmová [44 th MFFKV 2009]

• 7.7.2009  13:14
    Matka (2009)

Projekci Matky zpočátku neobestíraly příznivé atributy. Zaprvé, časně dopolední Matce přecházely 3 hodiny spánku po náročném tažení v Poštovním dvoře. Zadruhé, vůbec ale vůbec nevyhledávám korejské filmy. Zatřetí, jsem jsem se k Matce dostala jen proto, že se na moje favority dostat z kapacitních důvodů nešlo. Začtvrté, zrodilo se velké překvapení 44. karlovarského ročníku. [44 th MFFKV 2009]

• 7.7.2009  13:11

Pohlazení po duši, které nabídla Cover girl, jsem po přívalu psychodetických tragédií ve Varech vítala s jásající otevřenou náručí. Brilantní taneční výkony, rozpustilá kabaretní hudba, oku lahodící kostýmy, odzbrojující humor a okouzlující dvojka Rusty a Danny si několikrát během projekce vysloužili potlesk nadšeného sálu. Tleskám dlouze ještě jednou - COVER GIRL Rity Haywortové je pro mě tou pravou a jedinou. [44 th MFFKV 2009]

• 2.7.2009  13:25
    Díry (2003)

V Dírách mě iritovala hloubka dělící dětské a dospělácké postavy. Problematičtí kopáči v táboře Zelené jezero jsou tak věrohodní a opravdoví, že se s nimi během chvíle ztotožníte. Stanley a Zero jsou ukázkovými kamarády do deště (díry) a jejich dojemné přátelství je hlavním tahounem příběhu. Dospěláci jsou na druhou stranu tak neuvěřitelně stupidní postavy, že situaci nezachrání ani jména Voight a Weaver a ku mé nevoli podkopávají zalíbení ve zbytku děje.

• 30.6.2009  13:20

Zápisník jedné lásky je průhledný už od své první stránky. I tak mě minimalistická zápletka typu "budu se vdávat, ale pořád tě šíleně miluju" a "naše láska zmůže všechno" přece jen trošku zaskočila. Plusové body si u mě Zápisník získává zasazením do doby nablýskaných bouráků, sympatických gentlemanů, rudých rtěněk a precizně vyčesaných účesů, do které se (mít stroj času) z fleku stěhuju. Navíc bílý dům s modrými okenicemi je tak idylický, projížďka na loďce mezi hejny ptactva tak snová, Noahův úsměv tak odzbrojující, Allie tak sladká a jejich láska tak pohlcující, že hubenou zápletku odpustíte a budete si přát, aby se tohle stalo vám.

• 27.6.2009  16:34

Pomsta padlých vykazuje víceméně všechny syndromy rádoby překonavatelů prvních dílů filmových trháků. Všechna ta upgradovaná a vytuněná transformace kolem je ze začátku lehce matoucí, srdceryvné scény přeslazené tak, že to pěkný není, ale maximální vizuální pastva pro oči pod taktovkou lidských i robotích sympaťáků protkaná hravým humorem dělá divy. Celkově vzato mě Pomsta padlých donutila padnout na kolena. S pohledem přibitým k plátnu a padající bradou se pro mě dvojka transformovala (minimálně) ve filmovou jedničku letošního roku. Miluju Transformers, miluju Sama Witwickyho, miluju Shiu LaBeoufa. A nestydím se za to!!!!!

• 25.6.2009  10:09
    Juno (2007)

Juno je film milý, svěží a vtipný tak moc, jako moc prořízlou pusenu má jeho hlavní hrdinka. Být v lůně cynické dračice, tak si zřejmě okoušu prenatální nehtíky, z pohledu out-sidera mladičké těhuli dávám významně palec nahoru.

• 24.6.2009  13:11
    Super drbna (TV seriál) (2007)

Skandální život manhattanské smetánky mně, maloměšťákovi střední vrstvy, místy lezl na nervy. Rozmazlení milionářští synkové a dcerky vozící si své luxusně oháklé prdelky do výběrové školy zásadně limuzínou, stejně jako davové šílenství okolo "Velké drbny" mě příliš nebraly. Navíc mě provázelo neutichající nutkání vyliskat některé hyperrozmazlené spratky, zejména Blair Waldorf a její stupidní očelenkované nohsledy. Manipulativní barbíny a charakterově ploché hezounky naštěstí vyvažuje několik velmi povedených "lidských" postav - zejména z nemilionářských řad rodu Humphrey, které potěší existencí kultivovaných zájmů, snů a plánů nezahrnujících pro změnu jenom intrikování. Inteligentní, ironický a správňácký Dan Humphrey je ztělesněním přítele se smyslem pro pravdu se srdcem na pravém místě. Úspěšně mu sekunduje neskutečně charismatický taťka Rufus, který je typem otce, o kterém sní každá (nejenom) malá holka. Podobně příjemná je i hlavní ženská hrdinka Serena van der Woodsen. Už kvůli nim stojí za to vzít Gossip Girl na milost!!!

• 17.3.2009  20:45
    Austrálie (2008)

„Velkolepá“ a mnou očekávaná Austrálie měla představovat jednu z filmových lahůdek roku a byla plánována na filmový večer s důležitou persónou. Nakonec jsem Austrálií prošla sama v rámci svého nemocenského filmového maratonu. Ještě že tak!!!O jedno velkolepé zklamání míň. Australská lahůdka se totiž po několika minutách začala kazit skokem klokaním. Marně jsem se v rozpálené australské krajině snažila najít avizované rozpálení mezi hlavními hrdiny. Několikanásobné odporně přeslazené happyendy mi zvedly hladinu cukru na úroveň diabetika, leč mě zanechaly zcela chladnou vůči „příběhu“ a osudům australských hrdinů. Výsledným dojmem z Austrálie bylo kromě jízlivého úsměvu nad touhle patlaninou zklamání větší než celý australský kontinent.

• 27.2.2009  11:12
    Oko dravce (2008)

Umělá inteligence šlapající na krk lidstvu? To už jsme tu párkrát měli ne? Vïdno, že se Aria učila od své babičky Viky, která připravila horké chvilky Willu Smithovi. Přesto má Oko dravce na motivy Já, robota a dalších podobných něco do sebe. Především má opět vynikajícího tahouna Shiu a už jenom pro něj nemůžu jít s hodnocením níž.

• 19.2.2009  15:51
    Magnolia (1999)

Tak nevím jestli mě rodiče v dětství upustili na hlavu, ale Magnolii říkám NE a nikdy více!

• 27.1.2009  10:31

Dostala jsem chuť na borůvkový koláč. That´s all.

• 21.1.2009  16:00
    Disturbia (2007)

Poutavě bavící, (ne)příjemně mrazící. Jedinou chybou chutně namíchané Disturbie je to, že Shia není můj soused :)

• 21.1.2009  15:52

Sex ve měste THE SERIAL STORY je pro mě naprosto kultovní záležitostí a šest vtipem, lehkostí, sexem a botami nabitých sezón mám za sebou minimálně třikrát. Sex ve městě THE MOVIE pro mě byl až na pár povedených situací zklamáním. S přibývajícím věkem hlavních protagonistek ubývá šťávy a humoru, což nikdy není dobrá kombinace. Dodíváno jen z nostalgie a zvědavosti, kam a do čí postele vítr nakonec newyorskou čtverku zavane.

• 21.1.2009  15:27
    One Tree Hill (TV seriál) (2003)

One Tree Hill se na první pohled tváří jako další prvoplánová záležitost vyrobená pro středoškolsky povinné teenagery. Netrvá ale dlouho ztotožnit se s výrokem, že je vážně jenom jeden Tree Hill. Mě přikoval na dlouhé hodiny k monitoru počítače a v postteenagerovském věku rozšířil moji seriálovou vášeň do nepoznaných rozměrů. I když se ochomítáme okolo dobře provařených témat (nejen) středoškolské lásky, přátelství na život a na smrt, trpkých životních chvil, životních snů a jejich pádů, šmakuje ta tolikrát ochutnaná směsice nějak jinak. Těžko říct, která tajná ingredience to má na triku, ale prostě je to tam!!! One Tree Hill se dotýká „obyčejných“ témat neobyčejným způsobem, a proto ho musím vyzdvihnout do seriálových výšin. Celou parádu podtrhuje skvostný soundtrack nabitý nevšedními a více než příjemnými songy, které potvrzují, že ART MATTERS !!! Libozvučnost ódy na One Tree Hill kalí pátá a šestá serie, které lze s přivřením obou očí považovat za chudé příbuzné špičkových předchozích čtyř řad. To, co dělalo tenhle seriál výjimečným, v Two Tree Hillu nenajdeme a zašlou slávu neopráší ani pár epizod ve starém dobrém duchu a už vůbec ne nechutně vyslazené finále. I přesto pro mě One Tree Hill nikdy nebude jenom seriálem. Byl pro mě záchranným lanem, když mi bylo na nic. Byl pro mě maximálně příjemnou kratochvílí, když mi bylo hej. One Tree Hill pro mě vždycky a napořád bude FRIEND WITH BENEFIT. Always & forever