megacik

robo koza

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.6.2019  10:19

Najprv som myslel, že druhú časť nič neprekoná, ale tu sa to stalo...toto bola predsa len najlepšia časť z celej série pre mňa, a to najmä preto, lebo sa vrátili pred začiatok prvej časti, a všetko vysvetlili. A aj tu ma prekvapilo zopár nových vecí, palec hore za túto časť, ako aj za celý seriál.

• 30.5.2019  10:00

Táto časť je tiež vynikajúca, škoda len, že ma nedokázala ničím prekvapiť. Väčšinu, čo sfilmovali v tejto časti, som už videl alebo čítal v historických dokumentoch...pri prvom sledovaní som si pripadal, ako keby to už pozerám po niekoľkýkrát. Toto dielko ale inak nemá chyby, je to skvele stvárnené a sfilmované.

• 24.5.2019  22:03

Tretia časť nedosiahla kvality fenomenálnej druhej časti, ale to sa dalo čakať. Nechce sa mi veľmi rozpisovať, s čím všetkým som nebol spokojný, na počiatku to však bolo určite Politbyro, kde boli zdôraznené hlavne vedecké kapacity, a ostatní členovia- politické monštrá(generáli, tajomník KGB) s obrovskou mocou tu hrajú akoby len vedľajšiu a pomocnú úlohu, ledva dostanú slovo.... proste, čakal som väčšiu prezentáciu moci v tomto seriáli. Možno som čakal aj viac filmovej akcie v okolí Černobyľu, nie iba suchú prezentáciu výsledkov v Moskve, ktorú aj tak všetci poznajú, lebo všetci vedia, ako to prebiehalo, práve z historických dokumentov. A kde je propaganda? V tejto časti ani náznak...nedalo sa asi toľko vecí vtesnať do tak krátkej časti, ale dúfal som..... Keď bude seriál ukončený, pozriem si to celé ešte raz, a možno zmením názor.

• 17.5.2019  10:11

Trochu nedôstojné zakončenie 5-hviezdičkového seriálu. Na tejto časti mi vadil hudobný podtón, mizerné herecké výkony, herecké obsadenie(Jennifer Sky je pre mňa jedna z najhorších herečiek vôbec) a kopu ďalších drobností. Kvôli neúmyselnému zabitiu, resp. nehode, za ktorú by prsatá herečka dostala nanajvýš podmienku, si naplánujú vraždu a vykonajú ju, to je aký nonsens. Teda....naplánujú je celkom silné slovo, lebo s plánovaním to ani nemá nič spoločné. A mafiánsky otec by sa nemal dôvod mstiť za nehodu....A tá kopa chýb, napríklad ryby, čo by v takom hluku a dupote nevydržali živé týždeň, akvárium, ktoré sa objednáva mesiace dopredu, tak ho očividne dodali menšie za pár hodín, resp. dní....ešte aj auto má Columbo nejaké modré, čo si pamätám, bývavalo šedé. Celkom odpad je táto časť, ale ako fanúšik Columba nemám to srdce...

• 16.5.2019  22:15

Čím novšia časť, tým väčší prepadák. Nechápem, že ich to ešte baví natáčať....Táto "nesmrteľná" séria u mňa skončila prvou časťou. Najviac ma ale štvalo, že sa tu objavila Zúbková víla, podobne ako v niektorých predchádzajúcich častiach. Dwayne nech si hrá tie svoje princezny, a autá by mal nechať chlapom.

• 15.5.2019  12:42

Tak toto bola neuveriteľne intenzívna časť....oproti mierne slabšiemu prvému dielu to bolo priam neskutočne majstrovsky natočené. Celú problematiku mám dopodrobna naštudovanú, pozrel som desiatky dokumentov, viem ako to celé prebiehalo, ale táto časť ma fakt prekvapila. Prekvapila ma až tak, ako prekvapila komunistickú stranu informácia, že radiácia nie je 3,6 roentgenu ale 15000 roentgenov. Táto epizóda je neprekonateľná. Myslím, neprekonateľná celkovo v rámci seriálov, natočených podľa skutočnej udalosti, nielen v rámci tejto série. Alexej Ananenko, Valeri Bezpalov a Boris Baranov....títo traja by mali mať pamätník v každom štáte nášho kontinentu, lebo najmä týmto vďačíme za to, že máme domov....

• 8.5.2019  15:48
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Kvalita prvej časti je výborná, atmosféra depresívna, sklamaný som však trochu zo skutočnej dĺžky tejto časti. 7 zbytočných minút na začiatku, 4 minúty tituliek na konci, a hneď sa dostaneme na 48 minút, ktoré prejdú ako voda. Viem, že natáčanie dalo zabrať, ale vedel by som si to predstaviť aj trochu inak. Chýba mi tam viac jednotlivých ľudských príbehov a menej no-name hrdinov. Pretože všetci vedia, na koho ukázať, keď sa povie Černobyľ, ale už málokto vie, komu ďakovať za to, že Európa je dnes obyvateľná..... Uvidíme ako to bude v ostatných častiach, každopádne ak to takto pôjde ďalej, myslím si, že radšej mohli urobiť 3 hodinový celovečerný film. Ako fanúšik dokumentov o Černobyle nemôžem dať plný počet, lebo myslím si, že všetky tie existujúce, v úhrne niekoľkohodinové, dokumenty(Napríklad Bitka o Černobyl, Nultá hodina a pod) nám toho povedia viac....ZAUJÍMAVOSTI - keďže ešte nie je možné pridať zaujímavosti, tak aspoň sem pridám jednu chybu, čo som si všimol...na začiatku prvej časti, keď požiarnikova žena spláchne toaletu, a v podstate ihneď otvorí dvere, je vidno, že záchodová doska je zdvihnutá, ako keby tam bol muž.

• 21.4.2019  11:30
    Terminál (2004)

Tu je dôkaz, že aj z nulového príbehu sa dá vytrieskať maximum, ak to zoberie do ruky ten správny človek. Však už len ten názov evokuje niečo napínavé, na prvé počutie si budete myslieť, že to bude film o IT špecialistovi, či hackerovi alebo nebodaj aj o terminátorovi, či inom akčnom hrdinovi, ktorý rád niekoho terminuje. Skutočnosť je však o niečo prozaickejšia. Jednoduchý človek s jednoduchou zápletkou a jednoduchou láskou. Ja ale nemám rád tieto typy filmov ala Forest Gump, s takýmto nešťastným záverom. Hlavný hrdina si síce svoj sen splnil, ale pre mňa to bol nebol vhodný záver, lebo mohol získať omnoho omnoho viac, ale režisér mu to, ako hlupáčikovi, neumožnil získať.

• 10.4.2019  11:45
    Colette (2013)

Podľa môjho názoru je toto výnimočné, až majstrovské dielo, mnoho prvkov bolo použitých z Vrbovej knihy, Ako utiekol z Osvienčimu. Film má výnimočne realistické exteriéry. Avšak zlý marketing, reklama a produkcia pod česko-slovensko-holandskom, zapríčinili, že film je málo známy a podceňovaný. Hodnotenie s ohľadom na dané skutočnosti je bohužiaľ také, aké je. Verím tomu, že keby na to dali hollywoodsky podpis, len mierne zväčšili rozpočet, film by sa dostal do prvej stovky najlepších filmov, pretože je rovnako dobrý a ponurý, ako napríklad aj Šedá zóna, Pianista, Anna Franková, Diablova dielňa, či Šindlerov zoznam....Za mňa 80%, ale s ohľadom na čudné hodnotenie dávam 5 hviezd.

• 7.4.2019  22:17

Keby som to videl v roku 1992, povedal by som si, že aký je to strašidelný a nechutný horor. Teraz v roku 2019 sa strašidelnosť vytratila, a zostala len tá nechutnosť. Ale bolo to napínavé a tá scéna kŕmenia zombíkov bola neskutočná. Jedno ale nechápem...ako ich mohlo napadnúť, že zombie dieťa tiež treba kočíkovať....

• 7.4.2019  16:11

Tak by som povedal, že toto nemalo ani hlavu ani pätu. Hlavní protagonisti sú zmätenejší ako zombíci, pričom zombíci to teda zahrali dobre, ale tie ostatné herecké výkony stáli za starú bačkoru. S trhákmi ako Zombieland alebo Shaun of the dead, sa to nedá vôbec nedá zrovnávať....pritom stačilo tak málo....jedného lepšieho herca a menej britského spomaleného (ne)humoru.

• 7.4.2019  15:58

Prvá tretina bola super, tam to ale aj vygradovalo, no a potom to už išlo len dolu vodou, asi došli nápady....teda ak nerátam to stínanie hláv. Mohlo to byť aj vtipné, ale herci to zle zahrali(asi boli premotivovaní, alebo režisér bol pôvodom Brit, neviem), plus aj prekladateľ to občas dovrzal. Výsledok bol taký, že som sa veľmi nenasmial, skôr by som povedal, že vôbec. Tento film by som definoval ako hviezdu, čo na začiatku neuveriteľne zažiari, ale neskôr aj príliš rýchlo zhasne, pretože posledné 2/3 filmu už neuvidíte nič, len samú nudu.

• 2.4.2019  14:28
    Metanol (TV film) (2018)

Výnimočná dráma, nemohol som sa od toho odrhnúť. Natočené na základe skutočnej udalosti, super. Napätie a skvelá hudba ešte lepšie. A aj keď som vedel, ako to dopadne, neviem, či som videl za posledný rok niečo napínavejšie.

• 23.2.2019  21:41
    Tři bratři (2014)

Škoda toho hnusného vlka, inak by som dal lepšie hodnotenie. Nemôžete proste pozerať s malými deťmi takúto rozprávku, kde sa objaví príšera ako z Votrelcov....však by mali ešte týždeň nočné mory....

• 29.12.2018  13:11
    Elysium (2013)

Mám rozporuplné pocity. Ťažko mi je vôbec definovať, čo všetko mi vadilo, asi to bude tým, že to bolo "tisíc" drobností na tomto filme...dve veci mi však vadili najviac....počínajúc Jodie Foster, ktorá tu vyzerá ako agresívny krátkovlasý mariňák, končiac zvláštnym happyendom, kde happyend pre niekoho znamená, že nebudeme sa tlačiť na ploche Zeme, t.j. 500 miliónov kilometrov štvorcových, ale budeme sa tlačiť na ploche tisíckrát menšej vo vesmíre. Tu je aj vidno, že príbeh, resp. zápletka poriadne kríva. V podstate v celom filme išlo iba o to, aby bola pre všetkých dostupná technológia lekárskej starostlivosti, nie iba pre vyvolených. Robotov robili na Zemi ako na bežiacom páse, tak ako je možné, že robotické Medic skrinky už nie. A kde ich vlastne vyrábali...vo vesmíre určite nie. Keby bola technológia dostupná na Zemi, keď aj za poplatok, všetci by im zvysoka kašľali na nejakú vesmírnu stanicu. Ale to by nemohol vzniknúť tento film. Efekty sú prijateľné. Škoda len, že som to nevidel v kine, možno by som dal aj viac.

• 12.12.2018  15:48
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je to tak neskutočne dobrý seriál, že sa čudujem sám sebe, ako je to možné, že som ho objavil až na konci roka 2018. Rekvizity, autá, ale i scenéria sú tak prepracované, akoby ho natáčali niekedy v minulom tisícročí, resp. akoby natáčali priamo Escobara pri čine. A najmä preto je to také skvelé.

• 4.12.2018  22:52
    Escobar (2017)

Penélope Cruz tu vyzerá ako historická rekvizita, je vidno, že jej už ťahá na päťdesiat. Dosť podstatne mi pokazila zážitok z filmu, inak by som dal aj lepšie hodnotenie. Alebo možno ani nie...celé mi to pripadá, akoby sa zo satana stal džentlmen, a bol na návšteve v nebi. Zdržanlivé gestá, a ružové okuliare mu boli nasadené už pri vstupe do nebeskej brány....alebo ako to ešte popísať...väčšina ľudí ani nemá šajnu, akým nechutným spôsobom a koľké kvantá ľudí dal Escobar zabiť, koľké tisíce rodín trpelo a trpí za jeho činy, a po zhliadnutí tohto akože životopisu môžu nadobudnúť mylný dojem, že Escobar bol vlastne starostlivý otec, filantrop a sympaťák....a že on vlastne odpravil väčšinou len tých zlých, pričom pomáhal stavať domy pre chudobných obyvateľov slumov. Oničom. Vykreslený je tu ako chudák, či žobrák, po ktorom ide celý svet, a pritom mal v časoch najväčšej slávy doma niekoľko(možno aj niekoľko desiatok) miliárd dolárov v hotovosti. Neoficiálne bol považovaný za najbohatšieho človeka planéty.

• 15.11.2018  16:10

Zombíkov je tu neúrekom, dokonca vyzerajú realisticky, streľba prebieha každú chvíľu, všade je veľa krvi, ale to je bohužiaľ všetko, čo dokáže tento rádoby horor ponúknuť. Zlé je teda úplne všetko ostatné, divná zápletka, v ešte divnejšom filme, nízkorozpočtovosť, a s tým súvisiace veľmi tmavé vnútorné priestory, odohrávajúce sa v podstate v jednej budove, do ktorej bezdôvodne nabiehajú zombíci, aj keď je vlastne uzamknutá...zombíci si v pohode vylezú na x-té poschodie, otvoria si aj dvere, ale na auto už majú problém vyliezť. Nulové efekty, resp. vizuálna stránka 80-tych rokov tiež na hodnotení nepridali. Ďalej zlé sú aj herecké výkony, a jednotliví herci, to je kapitola sama o sebe....toto je jeden z mála hororov, kde mi boli zombíci sympatickejší, ako samotní herci, proste takýmto ani nemôžete, ani nechcete držať palce. Tešil som sa na to, kedy ich konečne všetkých zožerú, a takmer sa mi to splnilo. Na to, že je to horor, napätie je na bode mrazu. K tomu všetkému ten hrozný dabing, ktorý z filmu robí nepozerateľný odpad. Jedna hviezda s odretými ušami. Keby počty zombíkov a zbrane z tohto filmu nakombinovali do filmu Rammbock, možno by Rammbock dostal aj Oscara.

• 14.11.2018  11:23

Zbytočné akože "pokračovanie" filmovej série, ktoré vôbec nemalo byť natočené. Nesympatickí herci, hlavne Bryce Howardová, ďalej otravní dedkovia, ktorí boli kedysi súčasťou skvelého začiatku tejto série, zbytočné rozhovory, zastaralé efekty. Ani detskí herci už nie sú takí, ako bývali. Proste, herecky, rozumovo, hudobne a vizážovo sa to celé zastavilo v roku 2001. Samozrejme nejaká modernosť sa tomu nedá uprieť, ale na rok 2018 je to tak veľmi slabé, ako viackrát použitý čajový sáčok. To, čo dokázal Spielberg v roku 1993, to o 25 rokov Bayona dosiahol len tak-tak, teda okrem toho, že to celé poriadne zhovadil. Život dinosaura tu má omnoho väčšiu cenu, ako život človeka, tak to už vôbec nechápem prečo....načo zachraňovať niečo, čo sa Vás pokúša zjesť, a ktorého obyčajný pohyb na akúkoľvek stranu, znamená Vašu istú smrť, však to nemá logiku. Takisto nemajú logiku steny a mreže, ktoré bez problémov udržia dospelého Tyranosaura, a ktoré neskôr dokáže zbúrať aj metrové dieťa iného dinosaura. Spielberg použil na výbeh Tyranosaura desiatky tisíc voltov, naproti tomu Bayona v roku 2018 na Tyranosaura použil 10cm tehlu zlepenú asi vápnom. Toto je proste odpad nad všetky odpady, ale nemal som to srdce, takže som dal aspoň jednu hviezdu za snahu.

• 14.11.2018  10:42
    Rammbock (2010)

Ako fanúšik tejto kategórie filmov môžem povedať, že to bolo príjemne pozerateľné, dokonca taký mierny nadpriemer. Ako bývajú niektoré zombie filmy extrémne rýchle a akčné, tak tu to nečakajte. Aby som sa ale neopakoval, tak negatívum bola pre mňa okrem iného aj absencia zbraní, t.j. tí čo prežili, poväčšinou bojovali holými rukami. Druhá vec, ktorá mi vadila, že film bol bez nejakého väčšieho nápadu, a teda aj málo zábavný pre bežného diváka. Nič to ale nemení na atmosfére, a na tom, že ja som sa bavil. Zdvojnásobte tomuto filmu rozpočet, exteriéry a stopáž, a možno to bude aj na nejaké menšie ocenenenie.

• 13.11.2018  10:31

Skrýše, krvilačné monštrá, streľba, boj o prežitie, kopa krvi, útek, hľadanie vakcíny, morálne dilema, a to všetko dokola a opakovane. Toto je presne podľa môjho gusta, takto má vyzerať skvelý zombie horor. Nekompromisný dej, s nekompromisným koncom. Škoda len tej roztrasenej kamery.

• 6.11.2018  14:01

Páčilo sa mi to, ale nestíhal som všetko tak rýchlo pobrať. Z marveloviek sa mi táto zdala najviac seriózna, aj keď i táto mala svoje infantilné komixové črty, napr. zápletka, ale i to, akým mejkapom pre diváka rozlišovali dobrých a zlých. Každopádne, pozeralo sa to dobre, ja som bol spokojný. Hudba a efekty sú síce sčasti okopírované z Matrixu....ale tých lepších 70% si toto dielo určite zaslúži.

• 4.11.2018  23:02

Bál som sa časov, keď zombie filmy už nebudú horory, ale len silené komédie bez vtipu, kde sa zombie zamiluje a možno aj splodí deti, a budú žiť, až pokiaľ sa medzi sebou nezožerú, tak tadá, toto je práve ten prípad. Herci sú ale fajn, trochu to zachraňujú, a keby nebola zápletka vycucaná z knihy tisíc a jedna noc, mohlo to byť ešte lepšie. Ale na druhej strane je to presne ako v rozprávke, t.j. spravodlivé, a každý aspoň dostal to, čo si zaslúžil. Presne v polovici filmu sa asi na 5 sekúnd objavil aj Bojnický zámok, čo ma vystrašilo viac ako ako celé zombie...

• 4.11.2018  16:32
    Náklad 200 (2007)

Možno sa to takto stalo, ale ako ich napadlo sfilmovať takúto nechutnú absurditu...a takouto formou? Veď jednotlivé časti filmu nemali hlavu ani pätu, a príbeh kríva tak, ako len môžu dve zlomené nohy krívať, však láska, pomsta, či peniaze ako hlavný námet filmových trhákov, sa tomuto veľkou okľukou vyhli. Všetky hlavné, ale i vedľajšie postavy konali akoby iracionálne...zase podľa skutočnej udalosti. Kurnik, mohli pridať aj niečo vymyslené, aby to trochu vyladili, ale nie... Keďže nič z ničím nesúvisí, nič nedáva zmysel, dá sa to vyložiť jedine tak že zobrali najväčšieho sadistického psychopata, v najväčšej diere, nech si robí čo chce, hlavne, aby to bola čo najväčšia prasačina. Asi iba vyvolení kajnšmetke si dokážu užiť tento snímok, nie je to ani len zďaleka pre každého. 10% dávam za napätie. Alexej Polujan už nežije, takže nič podobné hádam nevznikne.

• 2.11.2018  21:16

Farebná vesmírna sága od Bessona, kde sa okrem iného zoznámite aj s desiatkami imaginárnych vesmírnych ľudských druhov. Podobá sa to na jeden diel Futuramy, kde je to síce pekné, ale nezapamätateľné(však načo). Muselo dať práce, vytvoriť Futuramovské postavy v nekreslenom filme. Priznám sa, že niekedy mi bolo až mdlo, z toho trápna, keď som videl tie niektoré rasy. Dali si veľkú námahu, a pritom by stačilo, keby tam niektoré tieto smiešno-trápne postavy neboli. Vadilo mi ešte zopár nepodstatných drobností(napr. tie deti v podobne hlavných hrdinov), ale pozeralo sa to vcelku príjemne. Chcelo by to nejakého drsného a vtipného hrdinu, na plný počet....a hlavne.... od Bessona som čakal proste viac.

• 2.11.2018  15:47

Čo sa týka zombie apokalypsy, tak toto dielo ponúklo niečo ako "reálny podtext". Ak chcete depresívny film o osamotenosti a konci ľudstva, tak hurá do toho. Na druhej strane mi tu však chýbalo poriadne nákupné centrum a viac akcie. K dokonalosti mi tu teda ešte chýbalo okolo tisíc a viac zombíkov, 1x AK47 ako aj jedna alebo dve poriadne nažhavené osoby.

• 2.11.2018  15:39
    Patient Zero (2018)

Priemerný apokalyptický film. Na jednej strane zaujme nápadom s rôznymi typmi a vedomím nakazených, na druhej strane nič extra už neponúkne. Ale dá sa to pozerať, mne to zase až také zlé nepríde.

• 25.10.2018  12:55

Po dlhom čase konečne poriadny horor, ktorý človeka aj trochu vystraší. Na intenzívnejší zážitok odporúčam pustiť si to, keď ste doma sami, taktiež pri vypnutom osvetlení, prípadne pri šere sviečok, ktoré plápolajú niekde za Vami.

• 23.10.2018  14:21
    Smrt ve tmě (2016)

Klobúk dolu pred týmto dielom, presne takto má vyzerať napínavý krimi thriller, ktorý Vás nenechá vydýchnuť od začiatku do konca. Priznám sa, že neviem komu som mal držať palce. Či záporným zlodejom, lúpežníkom alebo ešte o kúsok zápornejšej zvrátenej postave, ktorá iba svojsky suplovala spravodlivosť. Nakoniec som držal palce najsympatickejšej postave a parádne som sa bavil.

• 22.10.2018  17:13

Vedel by som si predstaviť aj viac, pretože čakal som zombíkov, a dostal som mŕtveho psa. Čakal som horor, dostal som psycho-thriller, a keď nie tak vzdialený od potencionálnej reality. Na druhej strane to bola celkom strašidelná šou, a miestami to bolo fakt napínavé a nervydrásajúce. Keby ukázali aspoň jedného nakazeného alebo zombíka, dal by som aj 80%, takto však iba 60%

<< předchozí 1 2 3 4 6 7