nipandelm

okres Olomouc
Hororová a seriálová fanynka

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 11.11.2013  13:44

Hloupá vykrádačka všemožných slasherových klasik, která se nezmůže ani na jeden jediný originální nápad. Scénáristé dělají z diváků vyloženě blbce a hlavní hrdinka je nesympatická, slepá a především tupá kráva. Příšernost, která si nezaslouží pozornost.

• 23.10.2013  16:21

Naprosto epická komedie, která se nebojí ničeho. Mocně ujetá a neuvěřitelně vtipná, kde hlášky lítají přímo kulometnou rychlostí. Potěší i velké množství odkazů na různé filmy. A i když si myslím, že stopáž mohla být trochu kratší, přesto si nemůžu pomoct a hlavně za Backstreet Boys na konci a bezvadné využití I Will Always Love You, přihazuju pátou hvězdu.

• 22.10.2013  20:00

Je tu všechno, co od akčního filmu můžete očekávat. Výbuchy, střílení, bitky, hory svalů a sem tam nějaká ta hláška. Škoda, že tak v polovině film začíná výrazně ztrácet dech. Taky prostříhání a zkrácení by určitě nebylo ku škodě. Opáčko nebude potřeba, ale takhle jednorázově docela solidní zábava.

• 20.10.2013  00:43

Na jedné straně je to odporná citová vydíračka, která neposkytuje žádné řešení. Za to na straně druhé, máte tu čest s dokumentem, jež se nebojí ukázat krutou pravdu. Šokující, brutální, kontrovezní a opravdu velice těžko emočně snesitelný. Když už nic jiného, tak alespoň vám otevře oči a snad i donutí pořádně se zamyslet.

• 19.10.2013  23:11

Sportovní filmy jsou přesně něco pro mě. Nekriticky je miluju a často mám tendence je tak trošku nadhodnocovat, tudíž předem upozorňuju, že je nutno brát mé hodnocení s menší či větší rezervou. Snímek mi učaroval svojí příjemnou atmosférou, výborně zvoleným soundtrackem, americkým fotbalem a samozřejmě neuvěřitelně sympatickým castem v čele s Dawsonem Van Der Beekem a Jonem Voightem. Všem se pravděpodobně film nezavděčí. Já jsem ovšem velmi ráda, že jsem Varsity Blues viděla, protože mě krásně zabavil, nadchl a potěšil. A taky proto, že sportovních filmů není nikdy dost.

• 18.10.2013  13:05
    Big Hit (1998)

Typická odlehčená devadesátková záležitost, která nepostrádá vtip, správnou ujetost, napínavé akční scény a rychlý spád. Herecky film táhne především Lou Diamond Phillips, ale ani Marky Mark není moc pozadu. Jenom škoda, že největší krasavec Antonio Sabato Jr., se na obrazovce moc neohřál.

• 17.10.2013  11:26

Příjemný, nenáročný a milý snímek, u kterého nepociťuji potřebu, že bych se k němu někdy měla vracet. Nicméně, jako jednorázovka na relax je to film přímo ideální. A mistr Allen mi udělal radost.

• 16.10.2013  17:07

Špičkový thriller s výtečnýným nápadem. Nádherná Clara Lago v nezávidění hodné pozici aneb jak tvůrci dokázali přetavit v podstatě jednoduchý námět v dechberoucí snímek, který je napínavý, překvapující a neuvěřitelně působivý. Nebýt hrozně pomalého a iritujícího rozjezdu, který je jako vystřižený z libovolné mexické telenovely, tak bez rozmyslu pálím pětku.

• 10.10.2013  22:46
    Noc žraloka 3D (2011)

Extrémní nálož debility v příšerném snímku, ve kterém je snad úplně všechno špatně. Prostě hotová tragédie.

• 8.10.2013  14:29

U mě tento film nefunguje především z hlediska empatie. Sorry, ale chlapec byl neuvěřitelně hloupý, a to se mu bohužel vymstilo. Dostal, co si zasloužil. Tudíž, jakákoliv moje snaha o soucit s hlavním hrdinou, právě na tomto nehezky ztroskotává. Navíc, až moc scén se snažilo citově vydírat či šokovat, což v některých momentech působilo až neúsnosně. Jediné, co můžu vychválit do nebes, je pozoruhodný a téměř bezchybný výkon Brada Davise. Pokud si tento film budu kvůli nečemu pamatovat, tak to bude určitě zesnulý Brad Davis na vrcholu hereckých sil. Jinak ale snímek řadím spíše do průměru.

• 7.10.2013  09:42

Film má dobrý námět, to beze všeho. Ale zfilmováno je to monotónně, příběh postrádá gradaci nebo alespoň nějaké známky napětí, a tím pádem docela nudí. Každopádně, herci jsou na jedničku. Výborná herecká esa v poněkud zbytečném a zapomenutelném projektu.

• 6.10.2013  00:40
    Odpojit (2012)

Silné, pozoruhodné, chytré a ambiciózní drama. Jeden z těch filmů, které vás donutí se zamyslet a hned tak z hlavy nevyšumí.

• 11.9.2013  16:16

Masakrózní zážitek jako u remaku se bohužel nekoná. Ovšem i tak se dvojka hodně povedla. Znásilnění je hnusné, vyvolávající různé negativní emoce, takže potom všem zúčastněným parchantům opravdu přejete pouze to nejhorší. Pomsta je potom zase náležitě krvavá, mnohdy kreativní a hlavně po čertech uspokojující. Nemám moc co vyčítat, z mé strany téměř maximální spokojenost.

• 1.9.2013  00:56
    Madman (1982)

Ten film má tolik negativ, že je radši ani nebudu jmenovat všechny, a proto jejich výběr zúžím alespoň na tři zásadní. Zaprvé jsou to mizerní herci, kteří celou dobu zněli, jako kdyby scénář pouze předčítali. Druhým negativem je vskutku velice hloupé chování většiny postav, o jejichž inteligenci bychom mohli dlouze polemizovat. A třetím, ale určitě ne posledním negativem, je dosti komický vzhled zabijáka. Přesto všechno nebudu v hodnocení příliš přísná, protože Madman je celkem zdařilá slasherová srandička, která při své krátké délce nemá moc šancí výrazně nudit. Navíc vraždy jsou povedené, sem tam je to i napínavé a hlavně není nouze o velice povedenou atmosféru. Takže jako přímo stvořené pro jednu projekci.

• 1.9.2013  00:20
    The Wicked (2013)

V dnešní době natočit takovou zhovadilost a ještě to prezentovat jako horor? Nechápu, a asi to ani nechci chápat. Ani děti z mateřské školky by se jistě u The Wicked nebály. Natož tak bavily. Odpad je podle mého úsudku zcela spravedlivé a naprosto zasloužené hodnocení.

• 31.8.2013  11:23

Docela slabota. Od útěku psychopatů, během výpadku elektrického proudu, jsem očekávala mnohem větší odvaz. Takhle jsem dostala spoustu řečí, málo vražd, pouze malou dávku šílenství plus jednu velice legračně trapnou lechtivou scénu. Ale aspoň ten Donald Pleasence potěšil.

• 30.8.2013  21:17
    Evidence (2013)

Napřed ubíjející vykecávání dvou kravek, následuje bloumání a pobíhání po nevadské poušti a třetí část se věnuje vyvraždění několika postav. To vše ve značně vyčpělém formátu found footage. Malinkou satisfakcí je detektivní část, která ač se může zdát divná a nepřesvědčivá, tak i přesto baví. No a finální vyústění neshledávám jako originální ani překvapivé, ale spíše jako úsměvné. Co se mi ale hodně líbilo, byl psychopatický vrah svářeč, kterého bych si dokázala představit jako zabijáka v nějakém pořádně krvavém slasheru. Nezbývá mi než doufat, že se někdy v budoucnu takového filmu dočkám.

• 29.8.2013  12:36
    Kolonie (2013)

Pominu-li lacinost, nevýrazné herecké výkony a celkově ohavné vzezření, tak mi zůstává tuctový příběh, který nemá šanci čímkoliv zaujmout. Všechno co tato blbina předvádí, už tady bylo tolikrát, až to pěkné není. Poslední kapkou je nehorázná předvídatelnost, která alespoň trošku všímavějšîho a zkušenějšího diváka spolehlivě po pár minutách otráví. Do konce jsem se víceméně dostala jen díky setrvačnosti. Bohužel. Asi se dřív nebo později muselo stát, že i postapokalyptický žánr se v podstatě vyčerpá.

• 28.8.2013  12:33

Když už to začalo vypadat, že subžánr found footage je zcela vyčerpaný, z ničeho nic se objevila sci-fi Europa, působící jako čerstvý závan, protože jde na to tak trošku jinak. Od začátku až do konce se jedná o velice zábavnou, zajímavou a poutavou záležitost. Dokáže na diváka přenést zvědavost, touhu po informacích, ponorkovou nemoc, depresivní pocity ale také rozmanitou škálu emocí, které vévodí strach a nejistota. A přestože filmu nechybí poctivá dávka klišé a některé momenty jsou víceméně zbytečné a spíše na efekt, tak jednodušše nemám to srdce napálit filmu jiné hodnocení než 5. Europa je výtečné sci-fi, kterých není zas tak moc a já jsem ochotná některé věci přehlédnout, jelikož tuto novinku považuju za jeden z nejlepších filmů roku 2013.

• 26.8.2013  21:07
    Tower Block (2012)

Nejsem zastánce toho, že by každý snímek měl být přísně logický a za každých okolností smysluplný, tudíž ode mě se v tomto směru nadávek nikdo nedočká. Ráda totiž občas prohlásím své oblíbené "vždyť je to jenom film". Takže mozek byl při sledování "vypnut" a já jsem se nechala solidně pobavit šíleným sniperem a jeho oběťmi. Prostě jednoduchá, akční vyvražďovačka po anglicku s úžasným Jackem 'Cookem' O'Connellem.

• 23.8.2013  17:24
    Trans (2013)

Zmatené, překombinované a mnohdy nepochopitelné. Boyle film uchopil dobře. Hezky se na něj dívá, cool nádech je fajn, herci jsou do jednoho výteční, ale ta křečovitá snaha neustále překvapovat se nakonec nevyplatila. Jednorázovka, ke které se netřeba v budoucnu vracet.

• 21.8.2013  14:52

Film, který rozhodně není určen pro mainstremověji orientované publikum. Film, který se nebude líbit hodně lidem. Což je na jedné straně škoda, ale na straně druhé to chápu. Only God Forgives je totiž zdánlivě nudný, utahaný film, ale já patřím k té hrstce lidí, které se tato zvláštnost nakonec pořádně zaryla pod kůži. Gosling, vizuální stránka a hudba představují hlavní přednosti snímku, a jak tak vidím, asi mi ke spokojenosti stačí málo. Proto radši berte mé hodnocení s rezervou.

• 21.8.2013  14:15
    District 9 (2009)

Jeden z těch značně přeceněných filmů, který mě nezaujal, tak jako ostatní. Já tento film vnímám jenom jako další akčňárnu, kterých je přespříliš. Pár dobrých nápadů uznávám, ale to je tak všechno.

• 20.8.2013  13:15

Obyčejný biografický film, který ničím neoslňuje. Snad jen můžu zmínit, že příběh pornohvězdy Lindy Lovelace je podán velice vkusně a slušně. Žádné explicitní sexuální scény, žádné prvoplánové šokování, díky čemuž má podle mého názoru film možnost oslovit širší publikum. Jinak film ničím nepřekvapí, a tak jediný pořádný důvod proč někomu film doporučit je plejáda výborných herců zvučných jmen, z nichž nejvíce exceluje Peter Sarsgaard, který si evidentě libuje v silně nesympatických a záporných postavách.

• 18.8.2013  21:04
    Očista (2013)

Relativně dobrý nápad ovšem zpracován nezajímavě až obyčejně. První půlku se seznamujeme s pravidly očisty a ústřední rodinou, kdy tato první část převážně nudí. Druhá polovina je na tom o něco lépe, ale žádná sláva to taky není. Nemůžu se zbavit pocitu, že všechno co jsme mohli vidět tady, už bylo někde jinde. Naprosto neinvenční, bez nápadů a navíc předvídatelné. K hercům se netřeba výrazněji vyjadřovat, předvádí přijatelný standard, ale to je tak všechno. Jako celek je The Purge zcela zapomenutelný, nevýrazný, ale aspoň na jedno shlédnutí poměrně dobře bavící film.

• 28.7.2013  18:45
    Ve vlnách (2013)

Klasické šablonovité sportovní drama, ve kterém nechybí vzestup, problémy(drogová závislost, smrt nejlepšího kamaráda, nedostatek financí, atd.)a nakonec pád. Drift určitě není nic nového. Vše co je tu, jsem viděli už jinde a mnohokrát ve značně lepším podání. Já ale nemůžu jít pod 4. Mě si totiž Drift získal. Ať už slušným soudtrackem, slunečnou Austrálií společně s krásnými vlnami, retro atmosférou a pohodovým tempem. Největší pochvalu si ovšem zaslouží především Mylles Pollard, kterého jsem sice v dobách, kdy hrál v McLeod's Daughters, zrovna dvakrát nemusela. Tady Mylles předvádí velice slušný výkon a herecké kvality, díky kterým prakticky sám táhne celý film. No a co Sam Worthington? Ještě že má menší, časově méně výraznou roli, protože dívat se na něho je opravdu utrpení. Herecké dřevo, které navíc tady vypadá jak jeskynní muž. Brrr, prosím Same, takhle příště NE!

• 28.7.2013  18:07

Velice špatný film s queer tematikou, který je tak trapný, až se sama stydím za tvůrce. Výraznějšího komentáře není třeba. Mé hodnocení totiž mluví za vše.

• 27.7.2013  20:20

Každý máme nějaké Guilty pleasure. 80%

• 26.7.2013  10:54

Zábavná pohodovka, která nabízí parádní automobilové honičky, sem tam vtipnou scénku, výborný rockový soundtrack a v neposlední řadě velmi příjemné a sympatické herce. Škoda, že prakticky hned po skončení, si na něj pravděpodobně nikdy víc nevzpomenete.

• 25.7.2013  19:40

Nejlepší příběhy píše sám život. O čemž se můžete přesvědčit prostřednictvím krásného, dojemného a insipirativního Cravenova snímku, který je natočen podle skutečných událostí. V hlavní roli tradičně úchvatná Meryl Streep, která snad ani nepotřebuje žádný komentář. Herecká bohyně Meryl totiž opět podává brilantní výkon. Hudební fandy určitě potěší i přítomnost Glorie Estefan. A záverečný benefiční koncert v Carnegie Hall byl jedním slovem dechberoucí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9