nipandelm

nipandelm

Monika Š.

okres Olomouc
Hororová a seriálová fanynka


23 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Noční můra v Elm Street (1984)

  Legendární snímek, který si status kultovní zaslouží ze všech hororů nejvíce. Wes Craven stvořil jednu z nejlepších postav filmového světa. Freddyho Kruegera(geniálně ho ztvárnil Robert Englund), vtipálka kterého nic nezastaví. A horor získal dalšího nejslavnějšího filmového zabijáka všech dob. Tenhle snímek nemá jedinou sebemenší chybičku. Geniální atmosféra, fenomenální režie, skvělý scénář, nejlepší hudba, vynikající úvodní znělka a k tomu mladý Johnny Depp. Film jsem viděla snad stokrát, ale i po opakovaném shlédnutí mě vždy pobaví úplně stejně jako tenkrát, když jsem ho viděla jako malá poprvé.

 • poster

  Halloween (1978)

  Skvělá režie, výtečná Jamie Lee Curtis, dokonale mrazivá hudba. Mistrovské dílo, které i po 35 letech neztratilo nic ze své působivosti. Prostě skvostná klasika, která nikdy neomrzí!

 • poster

  Candyman (1992)

 • poster

  Narušení (1999)

  Nemocnice a psychiatrické léčebny?To je přesně něco pro mě.Miluju tenhle film a božskou Winonu.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

 • poster

  Silent Hill (2006)

  Atmosféra,která by se dala krájet.Vynikající nápad,který mě fascinuje.Režie je naprosto famózní,neboť Christophe Gans je jeden z nejlepších.Radha Mitchell snad nikdy nebyla tak sexy.Její herectví se mi velice líbí.Sean Bean je sympaťák a Jodelle Ferland výborná herečka.Efekty jsou...hmm,jak to říct?Originální,ojedinělé a jedny z nejlepších.Taky mi vždy běhal mráz po zádech,když se spustili sirény,když padal popel,také při fanatických výjevech,které vykonávali ti divní(asi)věřící(v nevím co?) nebo když se tam pokaždé objevila nějaká stvůra(ta na záchodě,obr s trojúhelníkem na hlavě nebo ten první,který vypadal jako byl měl na hlavě pytel).Taky nesmím zapomenout na extrémně napínavou scénu se setřičkami.Tento film je prostě nezapomenutelný.

 • poster

  Vřískot (1996)

  Viděla jsem to už tolikrát, ale stejně mě to pořád baví. Další milník v hororovém žánru, který si právem zaslouží kultovní status. Wes Craven je prostě borec a já ho zbožňuju. Je to takový novodobý Carpenter. Pokaždé má jednoduchou zápletku, kterou využije na 100%. Umí skvěle pracovat s atmosférou, výběr herců je taktéž velice kvalitní. Samozřejmě má k ruce i výbornou a nezapomenutelnou hudbu. A ke všemu tomu má v jeho filmech své pevné místo i humor. Snímek se taky dočkal řady napodobitelů, kterým se ale ani vzdáleně nepodařilo, se byť jen přiblížit kvalitě tohoto snímku. Jo, hold Vřískot je jen jeden!

 • poster

  Texaský masakr motorovou pilou (1974)

 • poster

  Hellraiser (1987)

  Nádhera.Další legenda z éry,kdy vznikaly samé kvalitní,kultovní a vynikající horory.Clive Barker,který tento příběh nejprve napsal a poté se i ujal režie,vykouzlil atmosféru,na kterou se hned tak nezapomíná.Málokdy se vidí,že by se někomu podařilo tak efektně a dokonale adaptovat svůj vlastní výtvor.Moji další pochvalu(jednu z mnoha)mířím k Cenobitům.Hned po Freddym jsou moji nejoblíbenější záporáci.Samozřejmě nejvíc jsem si oblíbila Pinheada,protože to je podle mě dokonalost sama.Další pochvala?Nápad,herci,efekty,prostředí,ve kterém se odehrává a v neposlední řadě hudba.Vždycky mě lákalo peklo a filmy s ním spojené,a díky tomuto filmu jsem si i chvílemi připadala blíž peklu.

 • poster

  Mučedníci (2008)

  Brutální. Krvavé. Dechberoucí. Drsné .Odporné. Děsivé. Šokující. Zvrhlé. Naprosto geniální!!!

 • poster

  Pád do tmy (2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace