Spielbergo

okres Plzeň

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 9.5.2020  19:16

Sophia Lillis, která mne tak uchvátila v To, tady vypadá jako support lesbiens. Kdyby byl film pojat konečně jednou jako příběh z reality a vynechaly se konečně různé rádoby hrůzostrašné magické pitominky, udělali by tvůrci lépe. Nakonec je tak na celém filmu jediné pozitivum legendární borgská královna Alice Krige, která si, i přes své šišlání, krade film bezostyšně pro sebe.

• 8.5.2020  17:03

Ve výčtu herců kupodivu schází představitelka hlavní role, krásná polská herečka Agnes Albright. Jinak pěkný oldschoolový Alien-feeling, vše správně temné až do konce. Jen mi přišlo trošku vtipná a nerealistická ta "bojová" scéna. Jinak silný nadprůměr a rozhodně lepší než Prometheus a spol.

• 27.4.2020  23:29
    Infiltrace: Obchod s duší (TV film) (2020)

Teda tomu říkám dokument o ničem. Snaha paní režisérky (asi) šokovat, vyznívá totálně hluše. Jediné, co v první cca půlhodině dokáže je, že se snaží dehonestovat různá setkání alternativně smýšlejících jedinců a snažit se v divákovi vzbudit dojem, jak strašně nebezpeční jsou. Ano, skutečně jsem bytostně cítil, jak mě ohrožuje paní, která si při pletí zahrady představuje, jak jí pomáhají skřítci a víly a jak se mě snaží sektářsky ovládnout pán, který si bůhvíproč myslí, že s ním hovoří "Paní vod". Ono natáčet různé sešlosti alternativců a vyznavačů podivných duchovních směrů je jistě velmi záslužná činnost, protože mnoho diváků se při pohledu na ně může na chvíli cítit jako ještě celkem normální lidé. I tak ale faktem zůstává, že je to zkrátka jejich pohled na svět a to, že ostatním připadají jako parta chovanců Bohnic na výletě na tom nic nemění. Pro režisérku jde ale zjevně o něco hraničícího skoro až se sektou Davidiánů a bere to jako důkaz, že všichni ti lidé jsou živnou půdou pro různé vědmy a šamany. V dokumentu vystupuje i doktor Honzák, který se ale celých 50 minut prakticky k ničemu nevyjadřuje (řekne všehovšudy cca 3 věty) a většinu času se režisérka omezuje jen na dlouhé záběry na jeho obličej, kdy sleduje její záběry ze skryté kamery. Vypovídací hodnota nula celá nula nic. Za co doktoru Honzákovi patří dík je, že alespoň přesně pojmenovává kámen úrazu. Ano, člověk, který je schopen uvěřit slibům politiků, že zrovna s nimi bude líp, je schopen bez mrknutí oka uvěřit i těmto rádoby duchovním, kterým jde ovšem v první řadě ne o jejich duši, ale o peněženku. A ano, "obchodníci s duší" suplují práci, která dříve příslušela farářům a ještě dříve kmenovým šamanům a duchovním představitelům obecně. Ovšem lidé, během posledních sta let soustavně odřezávání od náboženství, v posledních letech cítí, že jim v životě něco chybí a jelikož církev jim byla soustavně zhnusována (a často právem), hledají zkrátka jinou alternativu jak své duchovní potřeby ukojit. Tento dokument však nevypráví jejich příběh. Ani nakonec nějak nevím, co tím tedy vlastně paní režisérka chtěla říci.

• 21.4.2020  15:42

Velmi dobrý špionážní film, kde do poslední chvíle nevíte kdo je kdo a kdo na koho co hraje. Bohužel celek dost zabíjí úmorná 140 minutová stopáž, protože udržet tak dlouho pozornost by bylo moc i na Jamese Bonda. Jennifer to tu moc sluší a jsem zvědav, jakou ptačí roli si střihne příště.

• 13.4.2020  12:53
    O Šípkové Růžence (TV film) (2006)

Tak to je drsný. Zelenka prostřednictvím Fialovy hudební režie opět recykluje hudební motivy Svobodovy tvorby ze svých (ale i cizích) předchozích filmů, i když ten je už 5 let po smrti. Zajímalo by mě, zda je za tím snaha ušetřit, nebo to má nějaké prosté vysvětlení, třeba nějakou perverzní úchylku. Hned úvodní tóny jsou kopie úderného motivu z pohádky Rumplcimprcampr, během následující hodiny pak slyšíme do kostrbatých Žáčkových veršů zaznívat tóny z Nesmrtelné tety a dokonce občas můžete slyšet i melodie použité v Obecné škole. Greta Thunbergová by jistě takovou míru recyklace ocenila, mě jen vrtá hlavou, zda je skutečně takový problém angažovat nového skladatele a nechat ho složit něco originálního. Zbytek pohádky snad nemá cenu komentovat. Mohu snad jen konstatovat, že jak jsem nikdy neměl rád veršovanou Princeznu se zlatou hvězdou na čele, tak oproti tomuto veledílu jde prakticky o mistrovský kus světového formátu.

• 29.3.2020  15:37

Pokud si přečtete komentáře těch pár jedinců, kteří dávají odpad, pochopíte, že jsou to bez výjimky lidé, kteří nikdy nepochopili o čem Star Trek je a o nějakém jeho poselství ani nemá smysl se jim zmiňovat. Jsou to lidé nemající k filozofii Star Treku absolutně žádný vztah. Jsou to lidé bez fantazie. Lidé, kteří nevnímají svět kolem sebe, ani fakt, že Star Trek tento svět vždy zrcadlil a pokoušel se nabízet řešení. Ta řešení vždy byla kontroverzní a natolik novátorská, že se mnohým nelíbila, ale vždy je historie nakonec dohonila. První Rus na můstku... První polibek bělocha a černošky... První Klingon ve Flotile... První černý kapitán... První Fereng ve Flotile... První žena kapitánka... První homosexuální vztah... První technologická singularita... Dějiny se naštěstí neřídí podle zakomplexovaných břídilů. Ti (naštěstí vždy pouze dočasně) jen ztěžují práci těm s fantazií a nikdy si už na ně nikdo nevzpomene. Na závěr - ANO, dopadlo to jak jsem očekával, ale mé případné obavy byly v tomto případě neopodstatněné. Nádherné zakončení a definitivní uzavření příběhů Nové generace. A kdo ve druhé polovině epizody neuronil slzu, nemá srdce.

• 26.3.2020  22:10

Lovecraft se nikdy nedá přenést na filmové plátno a za tím si stojím. Vím, že to samé se kdysi tvrdilo o Pánovi prstenů, než přišel jakýsi pan Jackson (kterému pak megalomansky hráblo, ale to už je jiný příběh). Nicméně Lovecraft byl vždy o něčem úplně jiném, než o hororu. Byl o atmosféře, byl o tajemnu, byl o nevypověditelné hrůze a neznámých dálavách plných hemživého chaosu, jež zebou i spalují zároveň. Byl o mistrně napsaném textu. O popisech podávaných tak sugestivně a tak nádherným jazykem, že se vám v mysli okamžitě začaly zhmotňovat. Stačí pár řádků textu, a každý kdo chce naslouchat, se náhle ocitá třeba na opuštěné, staré silnici, táhnoucí se někam do hlubokých, temných a už na první pohled prastarých lesů Nové Anglie, a pozdně podzimní slunce, klonící se již k obzoru, kolem něj vykresluje nádherné barvy. Barvy, jež jsou s až v nečistém rozporu s temnotou lesů před vámi. Každý, kdo si mistra Lovecrafta zamiloval natolik osobně a hluboce jako já, vám potvrdí, že to o čem mluvím, je nevypověditelné a nejde uchopit ani racionálně, natož jakýmikoli fyzickými prostředky. Žádný film proto nikdy nemůže Lovecaftovo dílo vystihnout. Může se mu jen snažit co nejlépe přiblížit. A právě to se režiséru Stanleymu povedlo tentokrát dokonale. Rozhodně jedno z nejlepších filmových vyjádření jednoho z nejlepších Lovecraftových děl. A stejně jako předlohu, budete film buď nenávidět, nebo milovat.

• 4.3.2020  22:54

Typický Vašíček, hromada dohadů a domněnek absolutně nepodložená jakýmikoli důkazy. Sbírka nesourodých zajímavostí, jejichž záhadologický potenciál je většinou spolehlivě ubit během dvou tří vět, které čím víc chtějí vyznít bombasticky, tím víc vyznívají směšně. Největší záhadou na celém cyklu tak nadále zůstává, proč Arnošt Vašíček na stará kolena zblbnul a nechává se po vzoru Přemka Podlahy titulovat pane doktore.

• 23.2.2020  18:17

Trošičku lepší, než první díl, ale od poloviny už se zase bruslí na tenkém ledě nesmyslů vycucaných z prstu. Naprostý souhlas s uživatelem "tehol". Profesor Zelinka doufám zároveň vrátí svůj diplom, protože nechápu, jak vědec jeho úrovně může z úst vypustit větu: "Ale mohl být taky opsán ze starších zdrojů, které zanikly. A ty mohou být staré i 10 tisíc let." Jinak jsem byl velmi zklamán, že nebyla ani okrajově zmíněna zatím nejpravděpodobnější teorie, která je navíc podpořena největším množstvím důkazů, totiž že rukopis má původ v Americe. Viz http://www.zahadyzivota.cz/clanky/voynichuv-rukopis-3x-ocima-vedy-co-uz-bezpecne-vime/

• 18.2.2020  17:20
    Mr Bean: Funeral (2015)

Nenápadité, nevtipné, stejně jako předcházející svatba. Tady už jsem se nezasmál ani jednou. Nebylo bohužel čemu.

• 18.2.2020  17:18

Upřímné rozesmání pouze jedním gagem. Jinak trapné.

• 14.2.2020  18:48

Ty komentáře tady jsou fakt už směšné. Inu ale kdo to nepochopil doteď, už to nepochopí. To víte, bylo by třeba nakoukat toho víc, než pár filmů, drazí "kritici". Jo, taky bych našel mouchy, třeba Raffi bych vystřelil do Slunce a za vulgarity bych jim jí lísknul, ale to nic nemění na zatím slibně se rozvíjejícím příběhu. To hodnocení po epizodách mi vždy přišlo blbé, série se má vždy hodnotit až po skončení. Tak snad někteří, co tu už 3 díly vyhrožují, že se sledováním skončí, si konečně přestanou jen cintat pentli a odporoučí se sledovat něco jim intelektuálně bližšího a výrazně akčnějšího, kde děj jenom odsejpá. Třeba Modrý kód.

• 13.2.2020  18:31
    Irčan (2019)

Tři a půl hodiny dlouhá a neskutečně nudná parodie na gangsterky. Bůh požehnej tomu, kdo vymyslel rychlé přetáčení. Proč je film tak dlouhý si uvědomíte cca po 10 minutách, kdy se nic nestane, zato se asi 3x jede někam autem nebo někdo někam dlouho kouká a mlčí. Tyto scény jsou pak proloženy cca 30 minutami podstatného příběhu. Další z neskutečně přeceňovaných filmů. Obsazení prakticky všech žijících herců ze všech mafiánských filmů historie je snad Scorseseho vtipem a pokusem udělat si z diváků prdel. Tolik vyzdvihované digitální omlazování herců jsem vůbec nepostřehl, De Niro může být počítačově vyžehlený jak chce, ale jeho pohyby jsou stále jen pohyby 76letého dědka. Při akčních scénách chodí jako s plínou a pistoli drží jako prase kost. Kdyby s ní střílel svým stylem pew-pew, odkoukaným z dětských her s kapslíkovkou, netrefil by ani vrata od stodoly, natož něčí hlavu. Jeho výraz se navíc za těch 200 minut snad jedinkrát nezmění a jen dokazuje, že jeho herectví skončilo už před desetiletími. Pak si zřejmě nechal našít nastálo jeden ze svých oblíbených šklebů, protože už ho asi nebavilo výrazy jakkoli měnit. Ostatní byli zřejmě vybráni jen aby nalákali na svá jména, protože jediný, kdo je alespoň trochu podobný své postavě, je představitel Davida Ferrieho, který proslul zejména svou výpovědí k zavraždění Kennedyho, kteroužto neuváženost přežil přesně o 1 týden. Sumasumárum, přeobsadit film, zbavit se geriatrického parku, prostříhat a zkrátit max na 90 minut a bylo by to vcelku zajímavé dílko. Takto ze soucitu za mizernou jednu hvězdu.

• 13.2.2020  18:12
    Agora (2009)

Krásná studie fanatismu a film výjimečný v tom, že ukazuje odvrácenou tvář "mírumilovného" křesťanství (a víme, že ne jen ranného), které si nezadalo s šílenci z Islámského státu.

• 13.2.2020  18:05
    Život (2017)

Naprostý souhlas se soudruhem Verbalem. Kdyby byly poslední vetřelecké počiny alespoň z poloviny tak zábavné jako tohle, pak bych hýkal blahem. Má to mouchy, nicméně po vééélmi dlouhé době jsem viděl sci-fi (a vlastně jakýkoli žánr) film, který přizdisráčovsky nelpí na happyendu, jakkoli je nepravděpodobný a jakkoli by postrádal vešekrou logiku. Velmi příjemné překvapení a rozhodně výrazně uměle podhodnocený film.

• 8.2.2020  00:50

Velmi dobrá epizoda. Pomalé tempo tomu jen prospívá a užívám si každý záběr. Postupné odkrývání událostí z doby před 14 lety pokračuje. Pokračuje i postupné představování hlavních postav a oproti Discovery tak dostáváme příležitost si na všechny zvyknout a začít si k nim budovat vztah (ať už bude kladný či záporný). Nehrozí tak, že bychom na konci 2. série o někom věděli jen to, že má něco s okem, nebo že je asi robot, ale nepamatovali si ani jejich jména. Jelikož jsme se konečně přenesli k hranici 25. století, můžeme si konečně užívat nové technologie, aniž bychom si vyráběli voodoo panenky scénáristů a o půlnoci je rituálně mučili klingonským bodcem bolesti. Kdyby nic jiného, tento díl obrušuje další hrany chaosu, který do Star Treku vnesl JJ. Nejen, že konečně vidíme i Romulany s tradičními účesy, my vidíme opět i divnolebce z roku 2387/2285. A dozvídáme se, že stejně jako Zhaban jsou také z Romulu, jen prostě z jiné zeměpisné oblasti. Prostě takoví romulanští černoši/běloši/indiáni... dosaďte dle vkusu. Voilà, problém vyřešen, a to s elegancí Star Treku vlastní, krásně v duchu svého času legendárního řešení klingonské rasové otázky. Z Hugha charisma jen stříká. Tajemství dvou sester a ostatních sourozeneckých dvojic se dále prohlubují. A scéna v blázinci je dokonalá. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi to jediné, co s tím můžeme dělat.

• 7.2.2020  22:58
    The Fall Guy (TV seriál) (1981)

Seriály vysílané koncem 80. a počátkem 90. let jsou pro většinu lidí kultem a krystalickou nostalgií a "Kaskadér Kolt", jak jsme si ho s klukama překřtili, nebyl výjimkou. Jako většina jsme ho sledovali na německé ZDF či ARD a nerozumněli mu ani slovo. Ale žili jsme z toho stejně celý další týden a hráli si na všechny ty jeho kaskadérské kousky a představovali si, že jsme stejný drsňák s obřím teréňákem, který dokáže rozdávat tvrdé rány pěstí a chytá zločince. A když jsem asi po 30 letech konečně znovu uslyšel a uviděl úvodní znělku seriálu, málem mi ukápla slza dojetí. Vůbec se nedivím, že Marge Simpsonová tajně snila o Lee Majorsovi...

• 31.1.2020  22:51

Prosím vás, přestaňte už konečně brečet a fňukat, vy podělaná střední generace! Každej zneuznanej rádoby-trekkie, kterej viděl pár filmů, má potřebu se ohánět svými pseudoznalostmi Star Treku a všem vnucovat, jak jsou všechny nové seriály pitomé a blbě natočené. Nevím, ale asi jste viděli něco jiného než já. Smiřte se s tím, že Picard nebude jako TNG, jelikož sám Stewart se odmítl podílet na něčem, co by bylo jen nápodobou Nové generace. Hraje 94 letého muže, který je zklamaný světem a 10 let na venkově na penzi. A hraje to skvěle. Seriál není a nebude koncipován jako samostatné epizody, takže zavřete klapačky, čumte, buďte rádi za nový Trek a po skončení aspoň první série se dlouze zamyslete, dejte si facku a pak teprve prezentujte svý stupidní názory. Fakt nechápu proč na to teda čumíte, když vám po pouhých dvou dílech seriál tak strašně vadí a tak strašně nedává logiku. To fakt nesnesete jeden pomalejší díl? I když je narvaný novými informacemi a jede přesně v duchu toho co jsme všichni doufali - tedy že bude dále rozvíjet ST vesmír směrem do budoucnosti? Upřímně lituju vaše ubohý existence, který se nedokážou povznést nad pár drhnoucích drobností a nedokážou si prostě jen sednout a užívat si. Užívat si Star Trek, na který jsme čekali 20 dlouhých let.

• 24.1.2020  20:22

První díl skvělý. Tu nostalgii tam bylo nutné zdůraznit, jednak je to tvořeno pro skalní fanoušky a jednak je to o pánovi s téměř deseti křížky na krku (Picardovi je zde 94 let). Ten ale stále válí a pomalu si uvědomuje, že zemřít v posteli se pro legendu Hvězdné flotily vážně nehodí. Co se děje týče - nemám také co zatím vytknout. Stále jsem napjatý, zda bude zakomponováno něco ze Star Trek Countdown. Pokud ano, pak to bude ale minimum. Je ale skvělé, že děj pracuje s událostmi, které se odehrály na pozadí filmu Star Trek (2009). Rasy vypadají jak jsme zvyklí, lodě také, objevují se otázky... No slast. Závěrem - jsem přesvědčen, že při současné rychlosti vývoje technologií (viz pokrok Boston Dynamics za posledních 10 let) bude lidstvo do poloviny (maximálně do konce) století řešit podobný etický problém. A pak se opět ukáže, jak byl zase jednou Star Trek vizionářský.

• 18.1.2020  00:39

McAvoy v nápadné personifikaci Stephena Kinga dostává co 5 minut sežrat, jak neumí psát konce románů a To, že si tím film od počátku pokouší dělat alibi nezmění nic na faktu, že to King skutečně neumí. A když už má jeho kniha slušný konec, musí mu ho napsat jeho syn. Vrcholem oné "parodie" má být scénka v obchodě, kde prodavače, kdyby to někdo nepoznal, hraje sám Stephen King. Jenže vole Štěpáne, když tě to zjevně sere tolik, že si to musíš vnutit jako haha efekt do filmu, tak se radši zamysli nad tím, že na tom asi něco bude, když ti to očividně vyčítá každej druhej čtenář. Fakt nechápu, jak tenhle neumětel může mít tolik drzosti, že začínajícím spisovatelům dává rady, jak psát. Předlohu jsem se upřímně snažil přelouskat z plných sil, ale u šestitisícítřistasedmdesátéšesté stránky mi došel dech i trpělivost. Jaký je v knize konec tudíž netuším, ale dám krk za to, že se neliší od toho, co bylo představeno na plátně. Takže děs, ovšem nikoli v hororovém smyslu. Jediný, kdo za něco stál, byli mladí herci, ti byli skvělí a přehráli své dospělé a známější kolegy minimálně o třídu. Což ovšem ve věku Stranger Things publikum tolik neocení. Sophia Lillis je vyloženě krásná mladá dívka, i když je mi jí líto pro její částečnou podobnost s divnou Maggie Gyllenhaal. Nicméně To je přesně důvod, proč nechápu, že pro její dospělou verzi byla místo ní vybrána zcela odlišná Jessica Chastain. Holt asi stačilo být zrzavá. Klaun je po oba dva díly spíše úsměvný než děsivý a nechápu, proč i já neměl doteď klauny rád, jsou to docela vtipní chlapíci. Zejména některé jeho výtvory vyvolávají spíše WTF efekt a úsměv a To, že se vyděsíte, jde v drtivé většině na vrub laciné lekačce. O nějakých logických souvislostech nemá cenu ani mluvit a pokud má tak příšerné logické lapsy v knize i sám King, pak nechápu, jak se tato kniha mohla stát nejlepším celerem. I když ostatně to nechápu u většiny jeho knih. Zejména původ Klauna je zcela v mlze a přiznávám, že jsem vůbec nepochopil co tam vlastně vůbec dělal. To měl taky tři koule, že si ho ti ufouni zamilovali? A byli to vůbec ufouni? A co to bylo s těma indiánama? Proč radili něco, o čem věděli, že nefunguje? A proč byl Klaun na obrázku ze 18. století, když měl žít až někdy na počátku 20. století? A fakt škoda, že už dávno někoho nenapadlo na Klauna začít hulákat Klaune... Jako vážně? Prostě blázinec. Prostě zmatek. Prostě kravina na kvadrát. Prostě King.

• 14.1.2020  14:00
    Slunovrat (2019)

Stejně jako Shaymalanova Vesnice geniální ve své jednoduchosti, stejně jako Vesnice velmi špatně hodnocený. Nicméně pro skutečné milovníky hororů vpravdě klenot. Žádné lekačky, žádné přehnané nechuťárny - a čest výjimkám, které ovšem nejsou (jako jinde) zdaleka samoúčelné. Zdlouhavé tempo prospívá pečlivému budování atmosféry. Jakožto velký milovník tvorby mistra Lovecrafta jsem si vysloveně liboval a užíval atmosféru jedné výroční oslavy místního kultu Prastarých. Nakonec si zvyknete i na nesympatickou hlavní herečku a jejího //je to komplikované// s vizáží Chrise Pratta.

• 13.1.2020  13:34

Plně funkční bude samozřejmě až po představení seriálu Picard, do té doby jde jen o návnadu. Ale miluju drobné příběhy, kdy nám Star Trek připomene, že Federace není jenom Hvězdná flotila, a že většinu tvoří obyčejní lidé. A mimozemšťané. A pozvané mezipohlavní druhy.

• 3.1.2020  09:35
    Cesta na Vostok (TV film) (2011)

Skvělá a úderná dokumentární vzpomínka na jednu fázi mládí jednoho vědce, potažmo na jednu polární zimu, strávenou na sklonku roku 1963 na nejslavnější sovětské polární stanici a zároveň na nejchladnějším místě na planetě Zemi. "Američané dovezli na Vostok také několik časopisů. Jediný pornografický vzápětí někdo rychle ukradl..."

• 30.12.2019  16:48

Velmi zajímavá sonda, která i přes hodně kecání velmi rychle uteče a divák se dozví mnoho zajímavého - i k zamyšlení. Rozhodně bych uvítal podobný pořad, kde by se tvůrci soustředili více na reklamy samotné a udělali souhrn toho nejlepšího / nejhoršího, co se v devadesátkách v české (československé) reklamní tvorbě urodilo. To by byla teprv nostalgie.

• 30.12.2019  10:51

Tak zas tak špatné, jak jsem se po předchozí otřesné 8. epizodě obával, to nebylo. Rian Johnson byl poslán do Neznámých oblastí a za kameru se opět posadil Džej Džej. Koneckonců dojebal už reboot Star Treku, proč by nedojebal i Star Wars, že. Zpětně je tam skutečně mnoho lapsů a nelogičností a o tom, že vám bude konečně vše logicky vysvětleno, jako tomu v dobrých sériích na konci vždy bývalo, můžete zapomenout. 7. epizoda se sice setkala s velkou kritikou, ale já tehdy stále doufal, že tvůrci mají vše promyšleno a časem nám bude nabídnut ohromující děj plný dobře napsaných postav. Bohužel se dostavil Cimrmanův klasický prvek očekávání, následovaný prvkem zklamání. Postavy jsou mi během všech tří epizod zcela ukradené a na plátně jsou jen z toho důvodu, aby se tam hýbalo ještě něco jiného, než mimozemšťani a kosmické lodě. Daisy je moc hezká, ale zjevně neví, co si se svou mizerně napsanou postavou počít, takže výsledek je také rozpačitý. Nějaké hlubší motivy jsou sice předestírány, ale brzy se chatrně bortí, nebo jsou zcela bezostyšně zapomínány a odsouvány na slepou kolej. Když už jsou dotaženy do konce, nemají ani zdaleka žádaný wow efekt. Jeden přiklad za všechny. U "Luku, jsem tvůj otec" celý sál zůstane v šoku. U odhalení původu Rey člověk jen pokrčí rameny, řekne, že se to dalo čekat, usrkne z kelímku pepsi a poposedne si pohodlněji na sedačce. Je to zkrátka strašlivý průměr, na který žádný Star Wars fanda není zvyklý. Nebýt tolikrát zmiňovaného Mandaloriana, předpokládal by běžný konzument, že je tato značka v poslední fázi smrtelné křeči. Takto můžeme doufat, že časem lidem od Disneyho dojde, jak se má správná sci-fi pohádka psát, a že inspirace Kurosavou apriori vylučuje plytké dějové linky hodné Mickey Mouse a všech z Kačerova. PS: Naštěstí jsem poslední epizodu viděl ve 4DX sále, takže hluchá a nelogická místa byla u mě z větší části překryta zábavou ze škubajících sedaček, foukání větru, kropení deštěm a údery do zad, když na scéně někoho probodli. Kdo se chystá na podobné představení, může si s klidem jednu hvězdičku přidat.

• 30.12.2019  10:28
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Koukatelné to je, to bezesporu. Nicméně já nikdy nic od Sapkowského nečetl, Zaklínač mě minul téměř zcela. Jediné co jsem kdysi na půl oka viděl, byl polský seriál, který mě svým zpracováním a neherectvím většiny "herců" od dalšího zkoumání (možná zajímavého) světa Bílého vlka a jeho (ne)přátel spolehlivě odradil. Jo a taky jsem chvilku hrál první PC hru (která ten seriál převyšovala snad ve všem, kromě naprosto otřesného dabingu hlavní postavy, kdy Geralt zní jako po oboustranné mozkové příhodě). A vzhledem k mé téměř kompletní nepolíbenosti světem Zaklínače jsem doufal, že nový seriál mne do něj příjemným a inovativním způsobem uvede. Pravda nemohla být vzdálenější. Seriál na vás hned zpočátku začne chrlit desítky jmen postav a míst, z nichž mnohá jsou navíc pro ucho téměř totožná, o kterých vám ale zároveň neřekne nic dalšího či bližšího, takže nemáte jinou možnost, než je zapomenout, abyste udrželi v paměti ty, která se zdají mít pro další děj větší význam (mnohdy je zapomenete během dalších pěti minut). Jak praví Cimrmanův Karel Infeld Prácheňský ve hře Záskok: "Člověče, vy tam máte figur jak na orloji." Zhruba během 3. či 4. dílu vám pak začne docházet, že se děj pohybuje nejméně ve dvou rovinách, které spolu zřejmě nějak souvisí, ale vy nemáte ani páru proč. Snažíte se tak zachytit střípků informací (které na vás postavy chrlí plnými hrstmi), jako například, že mágové nestárnou (nebo možná jo, ale pomaleji, to jsem taky nepochopil), mimochodem prohozená věta o už 30 let trvající službě u dvora, nebo že ta praštěná holka, co tam od začátku zmateně pobíhá od jednoho masakru ke druhému, se vlastně ještě nenarodila a za otce bude mít zahradního všežravce. Maně na mysli vytane věta z dalšího Cimrmanova majstrštyku Němý bobeš: "Jeho děj vyprávět bych nesvedl. Autor vracel jej hned do minulosti a hned zase zpátky, takže jsem brzy nevěděl, kde vlastně jsem." Prostě zmatek, který bohužel nezachrání ani velkolepá výprava a CGI jedoucí naplno. Knihy se mi zatím pořád ještě číst nechce, takže možná při čekání na další sérii opráším PC a budu doufat, že mě hry do tohoto podivného světa zasvětí lépe, než tenhle mišmaš od Netflixu.

• 25.12.2019  23:24
    Čertí brko (2018)

Rozhodně lepší průměr, objektivně kolem těch 60-65%, takže na 4 hvězdičky to není. Ale vždy jsem rád, když vidím vývoj postav - třeba když to čert s hodností vraníka (vlastně vlka) časem dotáhne až na úřad Lucifera. :)

• 21.12.2019  19:25

Příběh první série se chýlí ke konci a tak nám děj začíná gradovat, ovšem že to bude takto kulervoucím způsobem, to jsem nečekal. Vždy jsem Star Wars považoval proti Star Treku za infantilní, ale s příchodem Rogue One jsem byl přesvědčen o opaku a Jon Favreau mě definitivně utvrdil v tom, že i Star Wars vás mohou přikovat do sedačky, pokud je má na starosti někdo, kdo má znalosti a hlavně KOULE! Kdo nedá 5 hvězd, nemá rád Star Wars.

• 28.11.2019  09:00

Z Krajních mezí jediný díl, který se mi vryl do paměti. Může za to nosný, velmi temný příběh a zejména pak geniální konec povídky. V hlavních rolích Terminátor T-1000, Tatanka a Wesley Crusher. Co víc by člověk od sci-fi mohl chtít?

• 24.11.2019  22:41

První tři díly Mandaloriana v sobě mají stokrát víc napětí, nápadů a původního ducha Hvězdných válek, než v sobě mají tři poslední trilogiové filmy...

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13