Spielbergo

Spielbergo

okres Plzeň

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
  • 22.5.2018  15:09
  Kravaťáci (TV seriál) (2011)

  Tak jsem si jednou v květnu 2018 řekl, že bych chtěl vidět televizní počin, ve kterém si zahrála novopečená manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu. Místo toho jsem objevil chytlavý seriál o mladém Jeffu Wingerovi a o tom, jak se podloudně a zcela mimochodem dostal k řemeslu elitního právníka a jak to vlastně bylo před tím, než ho odhalili, vykopli a on musel odejít na komunitní školu v Greendale...

  • 23.4.2018  17:37
  Stranger Things (TV seriál) (2016)
  ****

  Právě to, co zde jiní velebí, mě odpuzuje. Doufal jsem, že uvidím po čase nějaku originální mysteriózní pecku, když to tu všichni tolik chválí, a zatím... A zatím jsem dostal jen kydanec bez většího zájmu uklohněného eintopfu. Ten mix E.T. mimozemšťana, Akt X, Městečka Twin Peaks, kingovských a lovecraftovských hororů, slenderman-creepypasty a já ani nevím čeho ještě... To vážení přátelé není nic převratného, to je jen bohapustá vykrádačka všeho a všech. ---///jen pro představu: V odlehlém městečku v lesích, kde každý má svá tajemství (Twin Peaks) se objeví malá bytost s mimosmyslovými schopnostmi (E.T.) a parta místních dětí z okraje společnosti jí nabídne pomoc (Pavučina snů). Jak se ukáže, bytost byla předmětem experimentů zlotřilé vlády (Akta X), přičemž s ní mimoděk uprchla i příšera bez tváře (Slenderman), která ovšem žere maso a místo hlavy má Adelaide Kratzmarie (Adéla ještě nevečeřela, Šepot ve tmě, V horách šílenství). Mezitím starší sestra jednoho z pošuků chodí s městským alfasamcem, ale po očku pokukuje po zamlklém a odtažitém drsňákovi z chudé rodiny (Hloupý Honza, Twilight nebo doplňte libovolnou pseudosociální sračku z klasického amerického školního prostředí střední školy). A tak bych mohl pokračovat do nekonečna... ///--- Postavy šablonovité, zápletka předvídatelná, napětí vždy se zcela neoriginálním a předvídatelným koncem. Doplníme o laciné lekačky a máme kompletní dort od pejska a kočičky, notabene trochu oslizlý a zapáchající mokrým hadrem z pitevny. Jediné plusy vidím pouze v příjemně napsané hudbě svěžího elektronického retrostřihu a v malých hercích, kteří jsou po dlouhé době konečně jednu uvěřitelní - ačkoli, jak trefně poznamenal již soudruh Verbal, všechny děti vypadají jak z reklamy na libovolnou jadernou havárii. Po prvotním šoku ale zjistíte, že dětský ansámbl je zvolen kupodivu velmi dobře a mrňousové si své role vzali zjevně za své a jsou v nich skvělí. Millie Bobby Brown v roli Eleven pak bez diskuze o několik tříd přehrává své dospělé herecké kolegy, což je u jedenáctileté žáby více než obdivuhodné. I tak tohle ale rozhodně není ani zdaleka nejlepší seriál poslední doby.

  • 26.3.2018  11:10
  Spánek (TV film) (1980)
  *

  "Já vám řeknu jednu dobrou vtipnou historku. To jsme takhle jednou spolu jeli na chatu, no a malej večer ne a ne usnout..." "Aha. No a dál?" "No to je celý..." "Ach tak. Ha ha."

  • 22.3.2018  09:17
  Můj bratr Ota Pavel (TV film) (2015)
  *****

  Pro mě hromada zajímavých informací a historek o velkém spisovateli, o kterém jsem nyní zjistil, že nevím vlastně vůbec nic. Hugo splnil svou životní misi a své vzpomínky nám předal doslova za minutu dvanáct. Co stálo za vznikem slavných knih, jak rodina žila a jak tatínkovi Popperovi jednoho krásného dne došla trpělivost, že se po nich pořád někdo vozí kvůli "židovskému původu"... Mimochodem jsem přesvědčen, že mi jedna má češtinářka kdysi vštípila naprosto mylnou informaci, a sice že Otův tatínek a bratři zahynuli v koncentračním táboře. Po letech jsem zjistil, že je to všechno jinak.

  • 13.3.2018  11:07
  Nevěstky (TV seriál) (2017)

  Viasat by si mohl opravit ten komentář, aby se nepletly pojmy s dojmy. Doba byla georgiánská (podle králů jménem Georg - Jiří), tudíž i georgiánský Londýn. Je to podobné jako královna Victorie = viktoriánská doba. Gregoriánský je třeba kalendář nebo reforma, nebo ty divný zpěváci (ale to je zase podle papeže Řehoře - Gregora).

  • 12.3.2018  12:37
  Bába z ledu (2017)
  *

  O ničem. V momentě kdy tam začne lítat píča sem, píča tam a necháme to pro větší efekt říkat malé děti, tak jsem doma. To je tak cool, až je to na píču. Opět se potvrzuje, že čím větší bullshit o hovně, tím více Českých lvů. Hvězdička ze soucitu za to, že Kronerová s Novým asi vážně museli do ledový plzeňský vody.

  • 8.3.2018  16:35
  Tvář vody (2017)
  odpad!

  Kdyby rovnou přiznal, že chce vlastní film pro Abe Sapiena z Hellboye, udělal by pro film líp. Ale to by mu holt Akademie nelíbala prdel a nenarvala mu do ní slintajíc 4 oskary (WTF?!?). Dokonce i ty vajíčka... No dobře. Ale ten příběh? To jako fakt? To bych čekal od béčka z 90. let, ale od oskarového filmu? Zlý generál a ještě zlejší vládní agent? Hodní vědci a ještě hodnější uklízečka? Jasně, proč ne, prdneme do toho kozy s bobrem hned ve 4. minutě, abychom ukázali, že se toho nebojíme a aby aspoň půlka publika neutekla hned. Po půlhodině tam vrzneme šukačku, aby si to náhodou ještě zbytek nerozmyslel. Zapomněli jsme na něco? Jooo, aha, ještě hodná tlustá černoška, která se postaví svému budižkničemu-manželovi. A pak už můžeme společně na lobotomii, protože tohle jinak nedáme. Au au au, tohle opravdu bolelo...

  • 3.3.2018  18:47

  Nejlepší je na film koukat bez přečtení jakýchkoli popisů, hlavně toho hlavního, nechutně spoileroidního od Falcona. Rozhodně nejlepší thorovka a jedna z nejlepších marvelovek. Skvělá akce, neošoupaný a docela originální děj, který se sice točí kolem zkázy Asgardu, ale na Asgardu se do konce téměř neohřejeme (doslova). Naprosto geniální elektro soundtrack vše hází do úžasné hravosti videoher 80. a 90. let a třešničkou na vynikajícím dortu je Jeff Goldblum, který si zde neskutečně užívá každou vteřinu na plátně (a je to na něm zatraceně vidět!). Člověk chvílemi doslova čeká, že odněkud zpoza rohu ještě vyskočí některý ze Strážců galaxie, aby iluze bláznivé jízdy byla dokonalá.

  • 3.3.2018  15:45

  Jak je ten film blbej, tak je geniální. Jeden z těch filmů, který byl v době vzniku jedním z mnoha, ale který si v průběhu let získal tak obrovskou základnu skalních fanoušků, že se stal časem legendou. Na svou dobu celkem originální zápletka, drsná akce přirozeně propojená s vtipnými hláškami a svérázným humorem a po všech stránkách zcela originálně řešený pohled do budoucnosti - to vše z filmu dělá unikát. Vždy se tedy nechám rád znovu rozmrazit a projedu se elektrovozem kolem Knihovny prezidenta Schwarzeneggera do Taco Bell, abych si tam zanadával a nemusel používat ty praštěný [eee] posraný [eee] zkurvený [eee] pojebaný [eee] Spielbergo máte pokutu 5 kreditů za opakované porušení slovního morálního statutu! tři mušle.

  • 3.3.2018  15:30

  Homer Simpson: "Viděl jsem to ve filmu o autobusu, kterej se musel pořád prohánět po městě nejmíň stovkou. Kdyby zpomalil, tak by bouchnul. Myslím, že se to jmenovalo... Autobus, který nemohl zpomalit." Narážka v Simpsonech jen dokazuje, že tento film je jednou z nezapomenutelných akčních klasik 90. let a hodně dlouho stál na jejich pomyslném žebříčku hodně vysoko. Čas sice otupil ten ostrý břit, ale i tak jde stále o koukatelné dílko, kde se moc nekecá a jde se rovnou na věc. Doslova akční jízda od začátku do konce.

  • 16.2.2018  12:54

  Mrzí mě, že nikdo nenatočil něco podobně úžasného k 50. výročí Star Treku...

  • 13.2.2018  12:20

  Emmerichovská pohádka o tom, jak Leonidas, Hitlerova sekretářka a Gigolo po přechodu zachraňovali svět. V roli agenta Secret Service zde Butlera nahradila blonďatá diva, Gerald ale dobře ví, kdo kdysi zabránil Pádu Bílého domu i Londýna. Tentokrát zabraňuje pádům těch několika zbylých hlavních měst na matičce Zemi a ve vesmíru pak zabraňuje v pádu satelitům a předělané ISS. Devlin tentokrát bez svého teplého bratra vytvořil stejně dobrý, ne-li lepší katastrofický vypalovák, dokonce i nacionalistických výblitků bylo méně a prezident byl o fous menší drsňák. Kam na to ten Dean chodí... Jo, zmínil jsem už, že se jedná o dost zjevnou vykrádačku filmu Princip Noemovy archy (režie Roland Emmerich)?

  • 13.2.2018  10:04
  Jupiter vychází (2015)
  odpad!

  Teda já mám sci-fi rád, jakože hodně rád. Ale was ist zu viel, das ist zu viel... Milka Kumys si opět hraje na to, že hraje, ačkoli všechny její postavy vypadají ve výsledku stejně. Tedy stejně blbě. Ona je dřevo i když se snaží tvářit, že ne. A když se do toho ještě snaží tvářit dramaticky, pak jsou to teprve ty správný dvě půlky... K tomu přidejte naprosto stupidní dialogy, připomínající Cimrmanovo rekonstrukci textu od prof. Fiedlera: "KRUGE: Včera jsem se byl podívat u švagra. Má to tam hezký. SCHMIED: Já jsem si zašel včera do mlejna. WOLF: Já ani nevím, kde jsem včera byl. KRUGE: A co dělá vaše žena? SCHMIED: Je doma. KRUGE: Moje je taky doma. WOLF: Moje žena je taky doma." A tak to pokračuje další čtyři stránky...

  • 12.2.2018  12:18
  Rick a Morty (TV seriál) (2013)
  *****

  Seriálu jsem propadl navzdory jeho prvotnímu zhnusení mi ho českou mutací stanice Comedy Central (což je u nich pravidlem, jedou upoutávky na jeden seriál tolikrát dokola, až člověk odmítá sledovat cokoli nového a sebeskvělejšího už z principu). Jedno letmé přepnutí, jedna scéna s nájemným zabijákem Krombopulosem Michaelem... To mi stačilo. Tomuhle musím dát šanci. A kdy jsem se zamiloval definitivně? Jak už zde mnozí řekli, po první epizodě to nebylo. Myslím, že až Pan Misík mě ale definitivně stáhl do bahna humoru tak černého, že by mohl česat bavlnu. Je to hrubé, je to černé, je to absurdní, je to brutální a je to vulgární. Ale je to všechno neskutečně chytlavé, úžasně zábavné a po čertech dokonalé.

  • 9.2.2018  10:37
  Doktor Martin (TV seriál) (2004)
  odpad!

  Prakticky stejně otřesné, jako česká kopie s Donutilem. Tohle nemá s anglickým humorem nic společného. Nejvíc mě tu pobavil komentář uživatele vitekpe: "Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek)" Proboha, kdo kdy viděl pohlednou Angličanku? No chápu, když se vám líbí Parkinsonová... :D

  • 2.2.2018  10:01
  Frankenstein & Upír (TV film) (2014)
  *

  Téma zajímavé, ale to zpracování? Kýbl nudy...

  • 2.2.2018  09:27
  P.K. (2014)
  *****

  "Píkej" se po trošku úmorném a lopotném začátku naštěstí rozjede a když tu první půlhodinu překousnete, budete odměněni jedním z nejlepších filmů, které kdy byly natočeny. P.K. s neuvěřitelnou lehkostí a s naprostou samozřejmostí nakopává prdel všem světovým náboženstvím. Zároveň ale stejně lehce ukazuje, že samotnou boží existenci neodmítá a dává návod jak případného Boha hledat. Nepotřebujete k tomu nic a nikoho jiného, než vlastní srdce... Sci-fi téma je zde položeno skutečně jen jako základ a ve výsledku jde o velmi romantickou, velmi dojemnou a zároveň velmi svěží komedii, pro fajnšmekry navíc s hlubokým filozofickým přesahem. Tohle vám zkrátka v Hollywoodu nikdy nevznikne.

  • 30.1.2018  21:21

  Probíhá invent - arizácia... Neboli skutečně nápaditě pojatá jakože-arizace... V podání pana Kronera je to spolu s paní Kaminskou skutečným hereckým koncertem a úžasným dílem. Přiznám se, že jsem k filmu přistupoval s podezíravostí, nicméně byl jsem na konci přesvědčen, že nic jiného tu zlatou sošku dostat tehdy nemohlo. Zasloužili by si jí ale i oba hlavní představitelé.

  • 25.1.2018  08:32

  Tož je tu černoch, mexikánec, číňan, indián a tlusťoch... Dva úplně normální běloši jsou samozřejmě moc, takže chápu, že se navrhovalo, aby jeden z nich byl alespoň homosexuál, žena, nebo postižený. Dle mého názoru tam ta lezba na vozíku s Downovým syndromem vyloženě chybí...

  • 20.1.2018  18:52
  11.22.63 (TV seriál) (2016)
  ***

  Bohužel, pokud bych první nečetl knihu, která je zřejmě tou nejlepší, jakou kdy King vůbec napsal, pak bych asi hodnotil výš. Žena knihu nečetla a dala za pět. Já bohužel výš nemohu. Zejména když vezmu v úvahu kolik materiálu bylo vypuštěno a kolik naopak dovymyšleno a pozměněno úplně zbytečně, ačkoli to má ve výsledku naprosto devastující účinky na logičnost celého děje.

  • 19.1.2018  17:23
  Šest tváří Hitlera (TV seriál) (1995)
  *****

  3. díl se celý zabývá postoupením Sudet a napadením Československa. Trochu jiné, než v jiných dokumentech donekonečna omílané stejné informace.

  • 27.12.2017  12:03

  Svého času jedna z mých nejoblíbenějších. Všimněte si hudby, kterou skladatel Jiří F. Svoboda prakticky do notičky okopíroval z pohádky Čarovné dědictví, kterou ozvučil o 8 let dříve. Inu svá díla recyklují i v zahraničí (jeden z nejprofláknutějších je asi James Horner), tak proč si neulehčit práci a nenechat si za to zaplatit dvakrát... :D

  • 27.12.2017  11:59

  Mě se ta pohádka vždycky líbila. Jedna pikantnost - všimněte si, že hudba je stejná jako v pohádce Nesmrtelná teta. Nebyl on tam stejný skladatel? Nóóó jóóó, tak to je jasný... :D

  • 23.12.2017  12:33

  Výrazně akčnější a nadupanější než první díl... Zároveň také výrazně slabší a příběhově vyčpělejší. Těch oslích můstků tu bylo moc a celkově to ve mně nezanechalo žádný hlubší dojem. A navíc z Farga vím, že když chlapa namelete do karbanátků, nadělá to výrazně větší paseku...

  • 9.10.2017  22:39

  Tak tohle rozhodně stálo za to! Lorca je bůh, posádka stále propracovanější a zápletky správný mix starého průzkumnického Star Treku a nové líbivé akce. A má to styl. Sice nemusí sedět každému, ale vše je mnohem nápaditější, mnohem odvážnější a hlavně mnohem dospělejší. No, asi si na jednotlivé postavy moc nezvykejme, i v tomto vesmíru totiž platí staré klingonské přísloví: "Valar morghulis"...

  • 7.10.2017  17:05

  No... Tak to bylo až moc umělecký.

  • 2.10.2017  20:24

  Rozhodně poutavější než úvodní pilotní dvouepizoda, bez které by to ovšem nedávalo smysl, takže se bez ní neobejdeme. Loď zajímavá, a pravděpodobně ještě mnohem zajímavější v útrobách. Kapitán neskutečnej kanón, který po dlouhé době nevypadá jako karikatura důstojníka Federace. Posádka má potenciál a zatím mi všechny charaktery sedly. Sonequa je ve velmi nezáviděníhodné pozici, snaží se seč může, ale lehké to mít nebude. Scénáristé by z ní asi chtěli mít to nejlepší ze všech světů (vulkánsko-lidská Ripleyová a spol.). Přesto jí hodlám dát šanci. Temnější tón novému Star Treku sedí a nabízí zajímavé možnosti. Od dob Deep Space 9 jsem zatím neviděl Star Trek, který by ukazoval lidstvo i z jeho temných stran, takže jakýkoli pokus v tomto směru vítám. Star Trek byl vždy sympatický především tím, že ukazoval, že lidé jsou schopni své temné stránky překonat a být lepšími než by kdy mohli doufat. Hodnocení této epizody je zbytečně nízké, pojďme jim dát šanci!

  • 8.8.2017  20:54

  WTF?!? Vraťte mi dvě hodiny života...

  • 22.7.2017  00:20

  No, tak to je horor... Tedy ne že by se člověk bál, je to prostě jen otřesná, děsivá... nuda. Po velmi ošklivé představitelce s nevyslovitelným jménem, kterou Riddley obsadil do Promethea, jsem nečekal, že to jde trumfnout. Vím, Sigourney zamlada taky žádná diskotéka, ale tohle? Jak praví klasik, chce se mi zzzvvvrrrracet. Kačka Votrstounů se zřejmě tak vžila do chytání fantastických zvířat, že se upřímně dost děsím, abych jí nakonec příští rok neviděl i v novém Predátorovi. Vzhled něco mezi Charlesem Bronsonem a raněným kolouškem Bambim je fakt zážitek. No jak z hororu. Akorát se nebojíte a čelo vás za chvíli bolí od toho, jak jedete jeden facepalm za druhým. Veškeré bezpečnostní procedury vzal ďas, inu při placení efektů už nezbyly dolary aspoň na pár papundeklových skafandrů. A to je ještě asi to nejmenší, co vás na filmu bude trápit. Takže nakonec jedna hvězda za alespoň částečné propojení s původním vetřeleckým univerzem, které všichni tak milujeme. Nicméně otázky (hromada, vlastně spíš velehora otázek) zůstávají a já se jen bojím, že na další Riddleyho vetřelecké experimenty už nemám chuť, náladu a ani nervy.

  • 20.7.2017  22:01

  Výborná oddychovka, která ani na chvíli nenudí, navíc okořeněná neotřelým příběhem a vynikajícími hereckými výkony. Maximo je prostě boží, synovec "Jugo" je sympaťák a nestárnoucí Selma opět nádherná a sexy i v teplákách. Šel jsem na to s nedůvěrou, ale naštěstí trailer nevyplácl zdaleka všechno a já se nakonec královsky bavil. Takže to hodnocení tady vůbec neřešte, já mohu jen doporučit.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace