gogo76

človek...filmový, hokejový, ale človek

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97
    • 3.2.2018  19:54
    Vlčí děti (2013)

Mám rád tieto malé - velké filmy. Netreba velký rozpočet, stačí nazrieť do vojnovej či povojnovej histórie a príbehov a námetov na film nájdete toľko, že nebudete vedieť kde skôr začať. Detskí herci zahrali na výbornú, depresiu, smútok a beznádej cítiť z každého políčka a hlavne pre ženské publikum to nebude ľahké sledovanie. Bohužiaľ aj taká bola história a určite písala i tragickejšie príbehy. Škoda, že v úvode nie je celkom jasné na akom území sa nachádzame presnejšie kadiaľ sa deti túlali, prípadne ako sa tam dostala nemecká matka s deťmi...Detailami sa film veľmi nezaoberal, čo je trochu škoda, pretože ma film i postavy zaulali a rád by som sa dozvedel podrobnosti. V skratke je to "len" túlavá road movie z povojnového obdobia. 80%.

• 3.2.2018  19:27

Určite sa všetci zhodneme na tom, že Ben Affleck je lepší režisér než herec. Ako scenárista má čo dolaďovať, príbeh mi prišiel dosť nahustený na tú stopáž. Ako gangsterka funguje super, škoda nevyužitých ksichtov- vodca KKK- správne švihnutý magor a pekne drzý cápov syn, ten bol tak slizký, že som čakal dobrú scénu s jeho odchodom na druhý svet, ale nakoniec nič moc. Zoe Zaldana v roli Kubánky mi prišla divná, Kubánku si nepredstavujem ako černošku, ale inak ok. Prestrelky majú iskru, napätie a rivalita mezi nepriateľskými stranami je vykreslená skvele, škoda len toho Affleckovho charismatu. Presne ako píše Malarkey, keby bol v roli Aflecka niekto iný, mohol to byť super gagsta film. Ben mal len režírovať a hlavnú úlohu šikovne obsadiť hoci aj neznámym hercom a dopadlo by to určite lepšie. 70%.

• 3.2.2018  19:12
    Saljut-7 (2017)

"Na zemi by som toho chrobáka rozmačkol, tu je mi ho ľúto..." Rusi ukázali, že naozaj vedia držať krok i s tou najkvalitnejšou US produkciou. Ruská odpoveď na film Gravitácia sa vydarila, nemám veľmi čo kritizovať, snáď len ten často spomínaný americký záver, ktorý vadí väčšine užívateľov. Dobrá scéna s napojením Sojuzu, požiar, pitie vodky a pobaví letiaca hra z našich detských komunistických čias-" No počkaj". S malými úpravami to mohol byť kult. 80%.

• 30.1.2018  22:17

Počas sledovania mi občas napadlo či nesledujem nejakú ženskú verziu filmu Kuriér. Charlize to ide s lanom rovnako dobre ako Stathamovi s hadicou v spomínanom filme. Najaký čas som o film nejavil záujem, napriek tomu, ž filmy s Charlize vyhľadávam. Neporaziteľné ženské bojovníčky veľmi nemusím a myslel som, že film je zo súčastnosti. Až po zistení, že sa film odohráva v Berlíne tesne pred rokom 89 ma to začalo zaujímať a dal som filmu šancu. Žánrovo je to trochu chaos a za najväčšiu slabinu považujem, že nám Lorraine (Charlize) prezentujú ako neporaziteľnú a neomylnú. Z toho dôvodu viete predpovedať ako film skončí a celé to prestáva byť zaujímavé. Fajn bojové i akčné scény, sympatické a hviezdne obsadenie ale celkovo nevyvážené. S malými zmenami to mohol byť super film. 60%.

• 29.1.2018  20:51
    Take Shelter (2011)

Velmi atmosferický a silný film. Výkon M. Shannona je doslova oscarový, Jessica tiež nezaostáva a už vtedy potvrdila súčasnú silnú pozíciu v hollywoode. Film je napínavý i v momentoch keď sa dokopy nič nedeje. Divák len tuší, ale nie je si istý a to je veľmi silná stránka filmu. Pomalé tempo mi vôvec nevadilo, film mi dokonale sadol a uvažoval som aj nad plným počtom. Možno to časom dvihnem. Určite mu dajte šancu! 80%.

• 29.1.2018  20:28

Fakt ťažký prúser tento film...Nechcelo sa mi veriť, že tak skvelo obsadený film, ktorý mimochodom natočil už skúsený Sean Penn dopadne tak katastrofálne. Herecky ok, Charlize nesklame, ale tá hromada spomalených záberov, nefungujúcich vedľajších postáv a príbehu celkovo, to mi ostáva rozum stáť...Ešte raz sa musím pozrieť na meno režiséra, fakt Saen Penn?? Po prvých 30 minútach som vážne chcel film vypnúť a to sa mi nestalo už dlhé roky, hovorím si, že mu dám ešte 5-10 minút či nechytí druhý dych. Trocha chytil, ale i tak obrovské sklamanie. Štek J. Rena je neuveriteľný, jeho rolu mohol zobrať môj dedo. Rozhodovanie medzi 2-3 hviezdami bolo jednoduché. Film ktorý nikdy nechcem vidieť znova si tri hviezdy nezaslúži. Prvoplánový hnus a nefungujúci doják. 40%.

• 29.1.2018  20:07

"Later..."Ja som tolerantný človek, ale dívať sa 2 hodiny na chlapov ako si obchytávajú vajcia ma veľmi nebavilo. Ja viem, že som to prehnal, film má atmosféru, slušné dialógy i výkony, ale stále je to len "iná" love story, ktorá ma nikdy naplno nechytí. Keby som bol gay, tak by som určite nejakú hviezdu pridal. Po filmárskej stránke je to kvalitné remeslo, ale lepšie ako Ang Lee v Zkrotenej hore to už asi nepôjde. Beriem to len ako povinnú predoscarovú jazdu, keďže tento film zopár nominácií získal. Pre mňa nič moc, ale pochválim netradičný záver s titulkami. Kefovať broskyňu som ešte nevidel, mal som chuť to vypnúť, ale prežil som to. Jedno viem určite, žiadne "later" nebude, stačilo raz. 60%.

• 23.1.2018  20:05
    Tvář vody (2017)

Po novom filme G. Del Tora som skočil hneď, i trailer vyzeral lákavo, ale film je film a ten už nefungoval tak ako som si predstavoval. Obojživelné monštrum vyzerá dosť lacno a z traileru sa mi to dokonca zdal i film vhodný pre deti. Ešte že som ich ja magor nevolal k telke! Už pri mastrubovaní vo vani som niečo tušil, ale neskôr to prerastie do niečoho väčšieho a úchylnejšieho. Ťažko pochopím 13!! nominácií na oscara, ono Oscarom už posledné roky prestávam rozumieť úplne, ale ja som na tomto filme nenašiel oscarové vôbec nič. Môžme sa baviť o výkone M. Shannona, ale ten už oscara mal dostať za Take Shelter napr., tak prečo za toto? Je tu dobrá atmosféra z čias studenej vojny i výkony ostatných, ale ak film ako celok za moc nestojí, tak nemá cenu veľmi vyzdvihovať ani to čo sa vydarilo. Bolo by to možno fajn, keby sa Del Toro nesústredil na úchyláreň, ale urobil film o niečom inom, alebo jednoducho inak. 60%.

• 23.1.2018  19:22
    Lev v zimě (1968)

Historické filmy sú môj "šialok kávy", ale toto mi výnimočne nesadlo. Ústrednú melódiu poznám už dlhé roky a som rád, že po dlhých rokoch som sa dostal i k filmu ku ktorému patrí. Hudba, presnejšie hlavný motív je aspoň pre mňa tou najkvalitnejšou časťou filmu, hoci hudba počas filmu nie je tak výrazná. Pochváliť by som mal i herecké výkony, ale neurobím to. Dialógy sa mi zdali fajn, aspoň chvíľu...Potom príde zvrat, chaos, a zase zvrat a ja som sa v tej zvláštnej rodine začal strácať a film začal strácať i diváka, teda mňa. Dokážem veriť nekonečnej túžbe vládnuť a byť kráľom, ale nedokázal som sa naladiť a uveriť tým dialógom alebo postavám, ktoré sa 10 minúť dokážu smrteľne hádať, pomýšľať na vraždu, aby neskôr boli v náručí, spomínali na šťastné časy a o nemalú chvíľu na to zase sin zase priať smrť toho druhého. Som rád, že som to videl, ale raz to bude stačiť. 60%.

• 23.1.2018  19:09

Jak píše Malarkey, tiež mi to trochu pripomenulo Fargo, jak atmosférou, tak i účasťou F. McDormandovej. Myslím, že po tom, čo film nedávno získal 4 Zlaté glóbusy tu máme horúceho kandidáta na film roku, no dovtedy sa to ešte môže zmeniť. Každopádne je to kvalitný kúsok a film s kvalitným scenárom a výbornými hercami, ktorí majú čo hrať. Silná trojka McDormand, Harrelson a Rockwell vám nedovolí nudiť sa, napriek tomu, že akčné scény vo filme nie su takmer žiadne. Film má i uveriteľný záver zo života, jednoducho, tak to v živote chodí...Mám tušenie, že Harrelson alebo Rockwell majú veľké i vyrovnané šance na oscara vo vedľajšej úlohe. Uvidíme. 80%.

• 11.1.2018  19:42
    Za hranicemi (2011)

"Keď si mám vybrať medzi Stalinom a Hitlerom, tak beriem Hitlera..."Zaujímavý pohľad na vojnu z pohľadu neutrálneho Švédska. Ako vieme Švédi toho veľa nenabojovali, ale i tu sa nájde príbeh, ktorý stojí za to filmovo prerozprávať. Asi najviac ma zaujala postava bývalého fínskeho veliteľa, dodávala filmu tu pravú iskru, pretože na rozdiel od Švédov zažili Fíni s Rusmi nejeden masaker...Spočiatku sa to trocha vlečie, ale potom sa to rozbehne a zaujalo ma to. Škoda toho Nemca, ktorý ich zachránil, pýtal si väčší priestor, hlavne by ma zaujímali okolnosti za akých skončil mimo. To čo sa dozvieme z filmu vyznieva dosť skratkovito a málo dôveryhodne. Inak fajn vojnový film. 80%.

• 31.12.2017  23:46
    Wonder Woman (2017)

Keby nebol príbeh prepojený s 1. svetovou vojnou, tak pravdepodobne o film dlho nezakopnem. Herečka Gal Gadot je krásna žena, možno až príliš krásna, pretože občas posobí až smiešne pri všetkých tých akčných skokoch a blokovaní lietajúcich guliek. Toto je práve najväčší problém filmu. Jej učiteľka zomiera po "obyčajnej" strele z pušky, ale Wonder women lieta po bojovom poli a zbiera tisíce guliek...Celé to chcelo o čosi realistickejšie uchopenie, aj keď to v komiksovom žánri znie trochu divne. Cieľ bol splnený, deti majú ďalšiu komiksovú postavičku do zbierky...Už mi z nich začína hrabať a začínam byť i mierne alergický na všetky súčasné komiksové postavy. Nestačili nám X-meni? 60%.

• 31.12.2017  23:20
    Rozpolcený (2016)

Vidím, že po tomto je "rozpolcených" mnoho užívateľov. Pridávam sa na stranu tých, ktorí nový "hit" od takmer mŕtveho, kedysi slávneho Shyamalana považujú za kus bezcennej sračky. Asi prvý krát sa nezhodnem ani s Malarkeym, ktorý mal pocit, že sleduje niečo výnimočné...Asi som bol myšlienkami niekde úplne inde, ale ten film ma za celý čas vôbec nezaujal, nevystrašil, nerozosmial, nepohoršil ani nešokoval. Malý šok som zažil iba z toho ako nevýrazný a nudný film sledujem. McAvoy zahral ok, ale mne je to fuk. Prečo hrať 22 postáv, keď vo filme prezentuje sotva 5-6?Je všetkým, ale vlastne nikým. A celá skurvená pointa mala byť v tom, že "ty si tiež iná"? Ako iná? To, že je divná, nám je jasné od začiatku, ale za celý film sa o nej nedozviem takmer nič. Po strele z brokovnice sa McAvoy smeje do zrkadla? Prečo z chorého človeka robiť supermana? Mal to byť film o chorom človeku alebo komiksová sračka? Nechápem to štedré hodnotenie, mnohých asi oslovilo herectvo McAvoya, ale toto predsa musí zvládnuť každý herec, to by logicky nemohol byť hercom. Už to nikdy nechcem vidieť. 30%.

• 31.12.2017  22:41
    Pirko (2016)

Keď som prvý krát videl plagát k filmu, asi na obálke magazínu Cinema, tak som nevedel, čo si mám myslieť. Myslel som, že sa propaguje nejaký dokumentárny film o rómoch a nevenoval som tomu veľkú pozornosť. Trvalo takmer 2 roky než som zistil, že ide o slovenský film a mal som šťastie na tv premiéru. Od slovenského filmu veľa nečakáme, o to viac dokáže prekvapiť a tento fakt prekvapil. Príbeh už 100 x prevarený, ale teraz nesie slovensko-českú stopu a film ma upútal. Veľkú zásluhu na tom má výborná D. Zeleníková, ktorá hraje veľmi presvedčivo, nemá problém s nahotou a aj keď natočila dva filmy po sebe s podobným príbehom, tak má veľkú šancu stať sa vyhľadávanou herečkou. 70%.

• 31.12.2017  22:02
    Dunkerk (2017)

Toto je film stvorený pre velké plátno. Z traileru som vytušil, že film asi nebude o nejakom príbehu a je to tak. Nolan je výnimočný režisér a k filmu pristúpil tradične profesionálne a originálne. Film je o atmosfére, to je prvoradé. Máme tu postavy, sledujeme ich cestu peklom a ich osudy, ale o žiadnej z nich nemožno povedať, že je hlavnou postavou. Tu neskutočne silnú atmosféru má na svedomí aj Hanz Zimmer, ktorý zložil neskutočne adrenalínovú hudbu. Sama o sebe asi nebude príliš vhodná na samostatný posluch ale v spojení s vojnovým peklom to funguje neskutočne silne a občas som sa pristihol ako mi napätím búši srdce o čosi rýchlejšie. Chcete lepšiu pochvalu? Teším sa na blueray a film si rád znova vychutnám v HD kvalite. 100%.

• 31.12.2017  21:40
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Bol som veľmi zvedavý kam to dotiahla táto široká koprodukcia bývalých štátov Rakúsko-Uhorska. Mám rád historické filmy a chcel som veriť tomu, že to bude viac ako priemer. Bohužiaľ nie. Hlavná predstaviteľka ok, aj to obsadenie celkom ušlo, nikto vyslovene nerušil, ale veľký problém nastal v závere 1. časti, keď som si uvedomil, že som sa toho veľa nedozvedel. Ešte horšia správa je, že ani 2. diel v tom nie je o nič lepšie. Je obrovská škoda, že toľko času venujeme často nepodstatnýcm kecom dvorných dám, kostýmom a gýčovým interiérom a nedozvieme sa takmer nič o tom, čo Mária Terézia dokázala ako cisárovná. Niekto tu trefne spomenul, že by to chcelo 10 dielny seriál a poriadne tú tému do detailu rozobrať. Nielen osobu Márie Terézie, ale i vojny, vtedajšiu situáciu, vznik Rakúsko-Uhorska , prípadne to ukončiť jej rozpadom. Možno raz...Slabé tri hviezdy. 50%.

• 27.12.2017  22:37

Mám taký pocit, že "Piráti" idú už len na výpary alebo zotrvačnosťou, toto už fakt nebolo ono, ani Depp už nemá čím prekvapiť. Bolo by fajn to celé šikovne uzavrieť, ešte kým to nie je extra prúser. Niekedy ja fakt dobré odísť na vrchole...60%.

• 26.12.2017  12:56

Koncert bol skvelý, najviac ma zobralo to chlapské číslo s valaškami a klasika "Cingy lingy". Dokument o vzniku zas tak kvalitný nebol, ale ok. Mylne som si myslel, že to bude odvysielaný koncert. Mal som chuť si ho pripomenúť a nie počúvať kecy okolo. Nakoniec je to tak 50 na 50, ale stačí to na to, aby ste si urobili predstavu o vzniku i koncerte samom. 60%.

• 26.12.2017  12:51

Luc Besson je stále šikovný, len ten prebytok svojej fantázie a nápadov nedokázal ukočírovať. Film má slušný rozjazd, ktorý pripomenie Avatara, na potom je to neskutočný nával rôznych, planét, postáv a postavičiek a to sa všetko nedá vstrebať za jeden film. Je toho jednoducho príliš veľa. Deti budú určite spokojné, ale starší divák už potrebuje niečo viac ako len milé postavičky. C. Owen príliš nezapadol a celkovo je to škoda, pretože tu bolo cítiť obrovský potenciál. Luc sa musí viac snažiť, ale i tak mám pocit, že to najlepšie už nám dávno natočil...60%.

• 26.12.2017  12:40
    Mŕtve oči (TV film) (1971)

Krátky film Mŕtve oči ma upútal hlavne názvom, pretože tv film s podobným názvom som už videl. Išlo o tv film podľa rovnakej predlohy, novely R. Jašíka. Balada o mŕtvych očiach s M. Geišbergom na mňa urobila silný dojem a naparil som plný počet. Tento jeho starší predchodca je urobený rovnako dobre, len je príliš krátky na to aby som ho bral ako plnohodnotný film. Je škoda, že to tvorcovia nenatiahli na celovečerný film. Dobré hodnotenie si i tak zaslúži, tá knižná predloha je jednoducho tak silná, že to filmovo dobabrať snáď ani nejde...70%.

• 26.12.2017  12:27

Trochu gýčové, to je pravda, ale malo to svoje čaro a film si vás napriek tomu podmaní. Veľký podiel na tom má Emma Watson, ktorá krásne dozrela. Mňa jej Potterovky nezaujímajú a vyrástla z nej talentovaná a sympatická herečka. Celkovo výborné obsadenie, humor i napätie funguje. Z traileru som mal pocit, že to s trikmi bude opäť prehnané, ale vo filme to nakoniec nepôsobí rušivo. triky sú účelné a filmu pomáhajú. Celkovo spokojnosť a určite dobrá voľba pre príjemný večer. 80%.

• 26.12.2017  12:14
    Okja (2017)

Zaujímavé spojenie kórejského a amerického filmového priemyslu. Okja je netradičný film, možno skôr filmová rozprávka pre staršie deti . Je isté, že túto sviňu kríženú s hrochom?? alebo čo to má byť si určite všetci obľúbite. Cesta za ziskom v podaní Tildy Swinton v dvojúlohe i ceta za záchranou je plná prekvapení, vrátane drsných scén, kde tieto milé tučné stvorenia čakajú na masovú i mäsovú popravu, následne potravu...Toto deti asi už nebudú chcieť vidieť, ale i taký je život. 80%.

• 26.12.2017  12:01

Určite jedna z najvydarenejších rozprávok na tému drak. Deťom sa to veľmi páčilo, nám dospelým rovnako. Okrem výborného obsadenia Redford, D. Howardová či Karl Urban je tu vydarené spracovanie draka. Výborne vyrozprávaný príbeh vás chytí od úvodných minút. presne niečo také si predstavujem na vianočný večer alebo podvečer. Alebo budeme donekonečna nostalgicky sledovať nekonečné reprízy. V rámci žánru roddinný alebo detský si určite zaslúži vyššie hodnotenie ako má momentálne. U mňa veľmi slušných 80%, za deti určie i plný počet.

• 26.12.2017  11:48
    Yes Man (2008)

Typická komédia s J. Carreym, jednoducho presne taká aká vás napadne keď vyslovíte jeho meno. Občas sa usmejete, občas smiechom vybuchnete, ale dokopy stále iba príjemná oddychovka, nič viac. Niekedy to stačí, niekedy nie. Záleží od vašej momentálnej nálady. Vo vedľajšej roli výborný T. Stamp. U mňa silný priemer a uvažoval som aj nad štvrtou hviezdou. 60%.

• 26.12.2017  11:39
    Lov (1971)

Skvelý western na ktorý som doteraz nemal šťastie. Ak tento film niečo pripomína tak rozhodne Divokú bandu od S. Packinpaha. Zbožňujem jeho legendárny western a tento Hon s G. Hackmanom a O. Reedom mi ho veľmi pripomenul. Hrdinovia spočiatku nepôsobia príliš sympaticky, ľady sa prelomia až neskôr, u niekoho možno vôbec. Dobre som sa pobavil pri scéne s broskyňami "a poznáš aspoň nejaké písmeno?", no inak je film dosť vážny a drsný i na dnešnú dobu nie to ešte na rok 1971. Western má čím prekvapiť, je dobre zrežírovaný a vôbec nezostarol. Mnohým tunajším užívateľom nesadol záver, ja ho však naopak musím vyzdvihnúť. Mne sadol dokonale.100%.

• 26.12.2017  11:26
    Zlato (2016)

M. McConaughey sa pred pár rokmi šikovne vyšmykol zo škatuľky hollywoodskeho romantického maznáčika a začal brať serioznejšie roly a svoju kariéru smrteľne vážne. Jeho filmy v posledných rokoch sú zárukou kvality, minimálne tej hereckej. Film Gold nie je tak priamočiary ako by sa podľa názvu mohlo zdať. Občas sa v tom strácal i sám M. McConaughey a divák rovnako s ním, ale v závere musíme všetci uznať, ako to len chytro E. Ramirez vymyslel...70%.

• 26.12.2017  11:05
    Fort Apache (1948)

Western Fort Apache láka predovšetkým hviezdnym obsadením. Vo filme to výborne iskrí medzi Waynom a Fordom, všetky ich spoločné scény a konflikty sú výborné a nenudia. Problém je dĺžka, niektoré pasáže sa zbytočne tiahnu a nie veľmi dobre funguje i časté striedanie komických a romantických pasáží. Trochu prestrihať a výsledok by bol o dosť zaujímavejší. 70%.

• 26.12.2017  10:50

Myslím, že tento film môžem smelo označiť za film , ktorým moja obľúbená T. Collette naplno prerazila. Myslím, že na tému "svadobný film" som nič lepšie nevidel a je dosť možné, že nič lepšie už ani nevznikne. Ja viem, nikdy nehovor nikdy, ale predsa...Film výborne zobrazil chudobné rodinné pomery Murriel a práve v tomto sa film líši od hromady podobných, romantických, presladených hovadín. Skvele je obsadený i zahraný otec rodiny ale zapadli i všetci ostatní. Murriel si jednoducho obľúbite, je iná, ale je fajn, má rada ABBU a konečne sa chce vydať. Vo filme mi chýbalo iba jediné. Po plánovanej svadobnej fraške tvorcovia vôbec neukázali ako si Murriel aspoň čiastočne zaslúžila to, že jej slávny plavec povedal, "že sa v jej spoločnosti cíti dobre". Inak nemám čo vytknúť. Výborná komédia s dobre riadenou sociálou linkou a fantastická T. Collette. V rámci žánru "romantická" komédia dávam jemne nekompletný plný počet. 90%.

• 26.12.2017  10:32

Vydarená ducharina , ktorá zbytočne nenaťahuje. Má to svižné tempo, minutáž 85 minút hovorí za všetko. Kto má horory napozerané, tak veľmi prekvapený nebude, ale i tak to celkom funguje. V menšej ale dobrej roli sa objaví Casper Van Dien, ktorý mal kedysi sľubne nabehnuté na hviezdnu kariéru, ale buhužiaľ niekde zapadol...70%.

• 26.12.2017  10:21
    Úkryt v zoo (2017)

J. Chastain neskutočne valcuje, je veľmi sypatická, prirodezene krásna, bez zbytočných plastík a namysleného holywoodskeho pozlátka. Aspoň tak na mňa pôsobí. Film považujem za vydarený aj keď sa nezaryje pod kožu tak intenzívne ako som si želal. K skvelej Jessice výborne zapadol i D. Bruhl v roli nemeckého dôstojníka. Film nemá výrazne slabé alebo hluché miesta ale nemá ani silné a nezabudnuteľné, ktoré by vás strhli. Celkovo jemne nadpriemerný film s výbornou Jessicou kde ma mrzí iba nedostatok vojnových scén, už keď sme v období tej 2. svetovej...70%.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97