gogo76

človek...filmový, hokejový, ale človek

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98
    • 10.6.2018  22:06
    12 Strong (2018)

Ani po rokoch nedokážem prísť na chuť Ch. Hemsworthovi, proste ako herec mi veľmi nesedí. Už úvod filmu naznačil v akých sračkách sa budeme nasledujúce dve hodiny pohybovať. V úvode vidíme útok na "dvojičky" a Ch. Hemsworth sa nasral a rozhodol sa rozkopať celý Afganistan..., aspoň tak debilne je to v úvode podané. Od filmu podľa skutočnej udalosti čakáte rezervovaný prístup, rešpekt a úctu k skutočným postavám. Polovica filmu pripomína Ramba 3, ale tam je to ok. Tu jednoducho cítite a viete, že takto sa film podľa skutočnej udalosti nerobí. M. Shannon max. nevyužitý, doslova nudný. Jediná postava , ktorá drží film nad vodou je afgánsky veliteľ a niektoré akčné scény(rakety smerom na kopce) celkom ušli. neviem ako prijali film skutočné postavy, ale ja by som veľmi šťastný nebol. ++++ V prvej scéne navádzania bômb, spadnú bomby mimo a náš "rambo" musí ísť bližšie, riskovať život! aby dal správne súradnice. Hovorím si, to debil nedokáže pripočítať 200-300 metrov?? V jednej z ďalších scén už to dokáže, to je fakt zaujímavé... A taký magor robí veliteľa?? 60%.

• 29.5.2018  22:56
    Dukla 61 (TV film) (2018)

"Havíř je nejhloupější člověk na světe. Pán Búh mu schoval robotu pod zem a aj tam ju našel..." Toš já sú Slovák, ale toto bolo skvelé. Mnohým vadia herci z Prahy, ktorý nemajú v krvi tú moravácko-ostravskú mluvu, ale ja som sa skvele bavil. Vulgarizmy lietajú z každej strany, ale výborne dopĺňajú atmosféru, vôbec nepoburujú ani neurážajú jednoducho ich beriete ako súčasť rozhovorov, pretože oni takto, v skutočnosti ešte horšie naozaj rozprávajú. Herci vybratý výborne, peter Nádasdi v roli Kovácsa neustále bavil, hlášky sypal jedna radosť. Atmosféru má film takú, akú mu môžu závidieť i filmy tlačené do kín. Po nedávnom skvelom Metanole je tu ďalší tv film, ktorý dáva poriadne na prdel všetkým kinofilmom. V miestach kde hudba nehrá, vôbec nechýba a užívate si zvuky podzemia a keď zaznie, tak jemne dopĺňa dej, je príjemná a neruší. Hodnotím plným počtom , pretože ma prvý diel nadchol tak, že ani druhý, prípadne slabší diel by to neovplivnil. Verím, že i ten druhý diel bude minimálne za 4 hviezdy. "Vy chuji !!! kto tam načmáral ty nápisy na vozíky, co??" 100%.

• 27.5.2018  21:59

Navnadený som bol poriadne, ohlasy to malo slušné a v hororoch som dosť doma, takže som sa tešil. Zopár ľakačiek funguje, mnohé sa dajú predvídať, ale potrebovalo to o čosi silnejšiu hororovú atmosféru. Sám by som ho asi veľmi hororom nenazýval, je to skôr psychologický soft horor. Ako rodinná komorná dráma funguje rovnako dobre, má to slušnú atmosféru, ale dosť zamrzí, že o "nich" vlastne nevieme takmer nič. Film zbehne ako voda, má iba 85 minút, preto sa tá otázka sama ponúka. Prečo to nešlo viac do hĺbky??10 minút navyše by každý v pohode zvládol a filmu by to určite pomohlo.80%.

• 23.5.2018  22:01
    Den 12. mann (2017)

Wau!! Toto bola bomba! Naposledy som takto žasol pri severskom Under Sandet. Medzitým som videl zopár vojnových filmov, ale ani jeden nebol tak intenzívny, ani jeden ma nedokázal naplno pohltiť. Mám veľmi rád i dobrodružné filmy, preto som bol z filmu úplne mimo, pretože sa navzájom previazali dva moje najobľúbenejšie žánre. Ak by potencionálny divák nevedel , kam si film zaradiť, tak film pripomenie hlavne Biele peklo alebo Útek zo Síbíri. Niekto neveriacky krúti hlavou, čo všetko dokázal hlavný hrdina prežiť, ale treba si uvedomiť, že ak ide človeku o holý život, dokáže neuveriteľné veci. Tak je to aj s tou scénou v ľadovej vode, kde väzňom hlavný záporák, inak výborný J.R. Meyers, meria čas. S vedomím istej smrti by každý z nich vydržal vo vode o dosť viac...Je tu mnoho výborných scén, poteší i dosť hororová atmosféra v "hoteli Savoy", ale výborná správa je, že film klape naplno aj v scénach v ktorých sa nič mimoriadne nedeje. Má to tempo, atmosféru, výborné herecké výkony i krásne severské a horské lokácie. Veľký priestor dostáva i nemecká strana a to je dobrá správa, pretože tým pádom má hon na tohto človeka omnoho silnejší náboj. Režisér H. Zwart zatiaľ nič mimoriadne nenatočil, ale toto mu fakt vyšlo. Skvelý film, akých nikdy nebude dosť. 100% čistých jak čerstvý severský sneh...

• 20.5.2018  22:50
    7 životů (2017)

Veľmi solídne sci-fi, ktorému by sa dalo mnoho vytknúť, ale príbeh ma neuveriteľne bavil. Hlavná myšlienka s preľudnenou planétou bola výborná, dá sa povedať, že i pomerne aktuálna a výkon N. Rapace v "7- úlohe" je skvelý. Možno by bolo lepšie, keby tých postáv bolo menej, boli prehľadnejšie, ale hádam nebudem spoilerovať, ale skôr navnadím ak prezradím, že nie všetky sestry prežijú a odchod každej z nich je pomerne silný. Akčné scény sú výborné a pomerne krvavé, čo ma trocha prekvapilo. W. Dafoe mohol dostať pár minút naviac a privítal by som i pár scén z preľudnenej planéty, bežný život sestier, začlenenie sa do spoločnosti...Celkovo ma film bavil, malo to obrovský potenciál, doslova nábeh na kult. Dávam plný počet, ale zároveň myslím na to ako nezabudnuteľný film to mohol byť keby, keby...90%.

• 17.5.2018  22:35

O čom to kurva bolo? Niekam išli, zhulili sa a nedošli...To je asi celý príbeh v skratke, inak sledujeme sfetovanú dvojku a ich výpady a úlety a v podstate sledujeme čokoľvek, čoho je sfetovaný človek schopný i neschopný. Ťažko hodnotiť takýto film, keď čakáte film, teda myslím aspoň s nejakým príbehom a dostanene obyčajné sfetované nič...Herecky všetci ok, pravdepodobne rozdávali fet priamo na placi, ale film je pre veľmi zvláštnu skupinu divákov. Nechápem ako si toto niekto môže dať medzi obľúbené filmy. Je to film z kategórie, ktoré stačí vidieť raz v živote a nikdy viac. Opakovane si to môže dať len veľmi divný človek...40%.

• 17.5.2018  21:36
    Metanol (TV film) (2018)

Veľmi kvalitná tv produkcia. Mnohé celovečerné filmy by si mohli zobrať príklad. Film má všetko, čo má dobrý film mať a navyše má silný bonus v podobe "podľa skutočnej udalosti". Je to neuveriteľné, ale vždy sa nájde nejaký blb, ktorý sa nejak nechvalne zapíše do dejín. Občas sa zdá, že čím neuveriteľnejšie príbeh vyzerá, tým je pravdivejší...Veľkú pochvalu posielam L. Vaculíkovi, ktorého som dlhší čas nevidel. Trochu zostarol, ale na druhej strane herecky "posilnil" , dostal do tváre ten správny výraz a rola celkovo mu sadla perfektne. Na Slovensku sme si vtedy pri každom dvihnutom poháriku dávali bacha a robili si srandu, či to nie je z Česka...Srandu z toho nemala hromada ľudí, ktorá na to doplatila, či už smrťou alebo následkami. Dúfajme, že sa už žiadny idiot nenájde...Vzhľadom na to, že sa jedná o tv film dávam plný počet. 90%.

• 9.5.2018  22:31
    Nepřátelé (2017)

Ch. Bale posledné roky neprežíval najlepšie časy, nemal nejaký výraznejší hit, ale na druhej strane ani prepadáky. Tento film ho v mojich očiach opäť vrátil do silnej pozície. Jeho výkon si dovolím označiť za oscarový, veľa toho síce nenarozprával, ale očami a gestami zahral dokonale. Úvod bol silný, ale mohol byť silnejší, keby režisér do toho nevbehol veľmi zbesilo. Dal by som ešte 2-3 minúty na bližšie zoznámenie s rodinnou, o to silnejšie mohli nasledujúce scény chytiť diváka pod krk. Western asi zažíva dobré obdobie, za posledný rok vzniklo zopár zaujímavých snímkov, hlavne Brimstone, 7-dielny seriál Godless, prípadne The ballad of Lefty Brown. Film má veľmi pokojné tempo, nazval by som ho westernovou road movie.Prakticky celý film putujeme na vysnívané miesto, zažijeme nejaké to prepadnutie ale ide tu hlavne o zblíženie medzi náčelníkom a kapitánom. Privítal by som nejakú silnejšiu scénu medzi týmito hereckými velikánmi. Wes Studi...Kto iný by to dokázal lepšie, kto iný by sa typovo do tejto role hodil viac? Nenapadá ma nikto, Wes Studi bol ideálna voľba. Potešil som sa, keď som ho videl na tohoročných oscaroch, ale nečakal som, že sa opäť stretneme tak skoro. Vadila mi občas príliš odtiahnutá kamera, v súbojoch mohla ísť bližšie, inak ako starý westernový fanda nemám veľmi čo kritizovať. Pochválim ešte R. Pike, ktorá zahrala tiež skvele. 90%.

• 2.5.2018  22:04
    Godless (TV seriál) (2017)

Westernová pecka, ktorá je pre fandov žánru sázka na istotu, bežný divák možno nájde zaľúbenie v žánri, v ktorom sa doteraz nevidel. Režisér S. Frank neprišiel s ničím objavným, ale všetkým postavám vdýchol život a ponúkol priestor natoľko, aby vás jednoducho dostal tam kam chce. Všetky postavy vo filme, či už zlé alebo dobré, majú svoju dávku charizmatu. Najväčšiu radosť som mal, keď som zistil, že seriál má "iba" 7 dielov. Fakt nemusím tie seriály s nekonečným množstvom sérií, pozrite kam to dotiahol taký Walking dead - spočiatku pecka, ktorá sa postupne utopila vo vlastných sračkách a dnes to už ani nesledujem. Toto tu nehrozí. Celý film postupne smeruje k záverečnému finále, ktoré je veľmi kvalitné, drsné a krvavé. Dosť ma zaujala herečka Merrit Wever, tá chlapská postava v ženskom tele jej výborne sadla a nielen jej. Hudba rovnako výborná . Jeff Daniels bol s výsledkom určite spokojný, v ničom lepšom ho asi neuvidíme. Max, spokojnosť a hneď ako vyjde dvd alebo bluray tak kupujem a vychutnám si to v plnej kráse. +++ Film obsahuje výborne natočenú nezabudnuteľnú a neočakávanú scénu, v ktorej zomrie jedna z dôležitých postáv, nechcem spoilerovať, ale scénu som si pustil niekoľkokrát. Prezradím iba, že v tom hrá dôležitú úlohu slnko. Budete vedieť o čo ide. 100%.

• 23.4.2018  21:45
    Kanopí (TV film) (2014)

Veľmi zaujímavý chlap, presne moja krvná skupina. Ten, ktorý nikdy nečaká, že sa niečo urobí samo, jednoducho to urobí. O stromodomoch chodieva seriál na Animal planet, ale netušil som, že majú takú konkurenciu a už vôbec nie zo Slovenska. Skvelé názory na život, 100% súhlas so všetkým , čo vypustil z úst. 100%.

• 15.4.2018  22:25
    Bába z ledu (2017)

Neviem z akého dôvodu je tento film stále v modrých číslach, lebo podľa mňa je to určite jeden z tých naozaj dobrých a kvalitných filmov, akých paradoxne v Čechách v poslednej dobe nevzniká zas tak veľa,napriek tomu, že sa tam točí množstvo filmov. Najsilnejšia zbraň tohoto filmu je jednoznačne jeho civilnosť a reálnosť, fakt to trochu pripomína tie kvalitné severské filmy z poslednej doby v ktorých povie pohľad viac než 10 slov. Z. Krónerová jednoznačne kraľuje a s O. Novým si výborne sadli. Sex. scéna o ktorej sa pomerne veľa hovorilo je dosť odvážna vzhľadom na ich vek, ale režisér to podal celkom stráviteľne, navyše ju okorenil humorom. Olivový olej vždy dobre padne. Rodinné scény a vzájomné vzťahy boli veľmi dobré, ale mohlo sa na nich ešte viac zapracovať, čo je u mňa jediné mínus. Myslím, že Český lev je v správnych rukách. 80%.

• 15.4.2018  21:43
    Já, Tonya (2017)

M. Robbie predviedla úžasný výkon, ale jej mama v podaní A. Janney bola ešte lepšia a oscara si určite zaslúžila. Dobrá mrcha, kto by chcel takú mater?? Nie som si istý či rozoberanie nasledujúceho deja alebo rozhovory na kameru filmu pomohly, ale klasickou cestou by to možno bolo lepšie. Mal som pocit, že to film zbytočne trieštilo. M. Robbie určite musela niečo na korčuliach nacvičiť, ale šikovné triky alebo kvalitný strih z nej urobili skutočnú ľadovú hviezdu. Dobrý film zo športového prostredia mi vždy urobí radosť a keď je podľa skutočnej udalosti, tak je to pre mňa povinnosť. 80%.

• 15.4.2018  21:14

Spielberg bol kedysi pojem. Dnes mám pocit, že mu to akosi nejde. Nominácia tohto filmu na oscara je podľa mňa nezaslúžená, mám pocit, že sa tam film ocitol hlavne kvôli téme. Američania radi poučujú čo a ako, čo je správne a čo nie. Film nemal ani na nomináciu a právom nezískal žiadnu sošku, ak sa nemýlim. Prvú pol hodinu sa film akosi vlečie, nevedel som sa naladiť a nebavilo ma to. Potom sa to postupne rozbehlo, v závere fajn, ale na štvrtú hviezdu to u mňa nestačilo. Ďalší film z kategórie "akademická nuda" presne ako to Spielberg dal už dvakrát - Amistad a Lincoln. Už by aj stačilo...60%.

• 1.4.2018  17:47
    Kundun (1997)

Trvalo mi 20 rokov, kým som sa k tomuto filmu odhodlal. Scorsese je macher a to najlepšie čo urobil bolo, že to všetko natočil s nehercami, nepchal do filmu žiadne celebrity. Nádherné exteriéry, neherci to zvládli prekvapivo dobre a k tým nádherným obrazom dodal hudobný doprovod fantastický P. Glass. 80%.

• 1.4.2018  17:35
    Lady Bird (2017)

Nepochopil som nomináciu tohto filmu na oscara a to nebola jediná tohto roku nad ktorou som nechápavo krútil hlavou. S. Ronanová hraje skvelo a s prehľadom, ale tento film o mladej rebelke je tak nevyužitý, až je to do plaču. Hádka s mamou, nezhody v rodine, to celkom šlo, ale postupne je film čoraz prázdnejší a nudnejší a po záverečných titulkoch ani neviete o čom to vlastne bolo. Iba priemer na jedno pozretie. 60%.

• 1.4.2018  17:05

Popravde nechápem to štedré hodnotenie, veľmi ma to nebavilo. Jumanji z roku 1995 sa mi zdal príbehovo o dosť lepší. Skupina divákov do 15 rokov bude určite nadšená, ale mne tam chýbalo viac humoru. Moc vtipných momentov som tam pre seba nenašiel. Nenašiel som tu ani dosť dobrodružstva, ani trikov, ktoré by ma ohúrili, jednoducho samý priemer od začiatku až do konca. Slabé tri hviezdy, berte ako rodinný priemer. Deti boli spokojné, za mňa kľudne i biedne dve hviezdy. 50%.

• 1.4.2018  16:50

Tešil som sa na tento film. Mám rád filmy s touto tématikou a nutno povedať, že drtivá väčšina z nich sú žánrovo hlavne komédie, dobrodružný alebo kombinácia oboch. Najväčší problém tohto filmu je práve to, že sa tvári smrteľne vážne. Spočiatku ma to bavilo. Po najlepšej scéne filmu, telefonát s manželkou po zmenšovaní, ktorá mala už len jedno obočie, som čakal úplne iný priebeh. Smola, že film vykročil smerom, ktorý nebol práve šťastným riešením. Podľa mňa mal M. Damon utiecť do "veľkého sveta" za svojou manželkou a snažiť sa ju presvedčiť aby sa vrátila. Len tá jeho cesta by bola obrovským dobrodružstvom. Škoda...Jeho love story s malou ukecanou vietnamkou nebola uveriteľná. Za celý film nepreskočila jediná iskra a nebola tam jediná scéna, po ktorej by mi bolo jasné čo na nej Damon videl. Dobrou, vtipnou, ale dosť nevyužitou postavou je Dušan (Ch. Waltz), rovnako ako je nevyužitá celá druhá polovica filmu. Obrovská škoda, bol v tom obrovský potenciál. 60%.

• 1.4.2018  16:33

"Viem, čo budem mať napísané na náhrobnom kameni, Ja som ten, čo neposlal Gretzkého na nájazdy..."Po výbornom dokumente 38 si väčšina Čechov povzdychla, kedy aj mi natočíme tak skvelý dokument o hokeji. No a zrazu je tu! Nie je to dokument o výnimočnom jednotlivcovi, ale o sile kolektívu a o tom hokej všobecne je. Dokument má skvelú formu, výborný nápad s VHS, ale čo ocením asi najviac je široký okruh informácií a to nielen priamo hokejových. Venujeme sa aj situácii v býbalom Československu, náladám i problémom obyvateľstva i nenávisti voči Rusom a ich systému, ktorú sme si mohli vybiť jedine v tom hokeji...Cením si všetkých zúčastnených najmä zo zámoria, ktorí boli ochotní niečo na kameru povedať, škoda, že sa nepodarilo zlomiť W. Gretzkeho. Po tak dlhej dobe som aj pozabudol,že Gretzky na nájazdoch chýbal, čo je z dnešného pohľadu nepochopiteľné...Celkovo skvelý dokument, ktorému nemám čo vytknúť, pre Čechov a hokejových fandov povinnosť, ktorá nesklame. 100%.

• 25.3.2018  22:53
    Vlákna (TV film) (1984)

Tak toto ma dostalo. Film už nie je najmladší, navyše kvalita v akej som film sledoval tomu tiež nepomáhala, ale spočiatku som mal pocit, že to bude nuda. Postupne však spoznávame postavy a dianie okolo, atmosféra začína hustnúť a po jadrovom útoku som sa nestačil diviť. Tento malý tv film dokázal to, čo nedokázali iní režiséri s miliónovými rozpočtami. Tak realistický a drsný film som určite nečakal. Po tom čo uvidíte ľahko prepáčite skromnejší rozpočet, lacnejšie postupy a občasné montáže, jednoducho ostane len drsná reálosť, ľudské trápenie, krik a beznádej. Ak raz niekto natočí remake s dnešnými možnosťami a neposerie to, tak všetci spadneme na zadok. Ja som takmer spadol a to je film z roku 1984! Pre mňa ešte donedávna úplne neznámy film. Som si istý, že po zhliadnutí na neho nikto nezabudne. 100%.

• 25.3.2018  22:42

Asi tak nejak si predstavujem obraz nemeckej armády. Aj tu boli dobrí a slušní chlapi, proste ľudia rôznych povách, tak ako všade, ale to malé dobro je vždy zadupané nejakým tvrdým esesáckym hajzlom. Mladíka, ktorého prevelili len preto, že počúval džes má dobré srdce ale i poriadnu smolu na prúsery. Poliaci i Nemci robia veľmi kvalitné filmy, preto som nepochyboval, že táto koprodukcia kvalitu prinesie. Záver je silný, ale chcelo to viac zapracovať na postavách a ich vzťahoch. S výsledkom som spokojný, ale určite to šlo lepšie. 70%.

• 25.3.2018  22:10
    Krotká (TV film) (1967)

Na tv film neskutočne kvalitné dielo, ktoré celé stojí na výbornom hereckom výkone C. Filčíka. Takmer celý film prerozpráva svojím vnútorným monológom , ktorým rozoberá, spomína a komentuje celý vzťah so svojou čerstvo mladou ženou. Z. liška dodal kvalitný hudobný doprovod, jak inak, preto dám kľudne plný počet. Za málo peňazí ,veľa muziky, tento film vytrieskal z predlohy maximum. 100%.

• 25.3.2018  21:35
    Beomjoidosi (2017)

"Tú letenku môžeš kľudne roztrhať, do lietadla sa nedostaneš..." Už dlhšie som si nedal žiadnu "kórejčinu" , tak som skúsil túto gangsterku a dostalo ma to. Kórejská gangsterka to je pre mňa pojem, oni to jednoducho vedia. Dokázali to už niekoľkokrát a vždy veľmi kvalitne a ani tentokrát to nie je inak. Je to opäť klasika, v kórejskej gangsterke asi niet miesto pre strelné zbrane. Užijeme si hlavne nože, palice a občas nejaké to kladivo. Poriadne "kladivá" má i hlavná postava policajta, skvelý, fakt skvelý a navyše veľký sympaťák - Doeg-seok Ma. Asi som našiel svojho obľúbeného kórejca...Rozdával zvláštne ale veľmi účinné "dlaňovky" ako kedysi Bud Spencer, vždy keď ju dal veľmi dobre som sa bavil. Film podľa skutočnej udalosti, opäť veľmi drsný, občas vtipný s veľmi slizkým hajzlom, ktorému prajete skorý koniec. Záverečná bitka na WC bola doslova adrenalínová, dlho som tak kvalitný súboj nevidel, malo to grády...Celkovo veľké prekvapko, vrelo doporučujem, hlavne všetkým kritikom kórejských filmov. 90%.

• 15.3.2018  20:03
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Potešilo ma, že opäť moderovala Adela, je fakt výborná, vie byť pohotová a vynájde sa v každej situácii. Jej humor je presne moja parketa. Vtip s Mečiarovou pesničkou jej vyšiel dokonale, výborne som sa bavil. Odkazy politikom mi až tak neprekážali, nebolo toho zas tak moc a súčasná situácia si to asi vyžaduje. Hudobný doprovod nič moc, píšťalka pre kecálkov bola dosť otravná a zvukovo nepríjemná, myslím, že stačilo jemne začať hrať a nie brkať na nervy. Minulý rok to bolo o dosť lepšie. Ceny sú myslím v správnych rukách. Zuzana krónerová si to určite zaslúžila a bolo cítiť i úprimný potlesk z hľadiska, takže hádam nikomu nevadilo, že to zhrabla Slovenka. Veľkú radosť mi urobil krásny song . 70%.

• 7.3.2018  20:32
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Už roky zásadne nesledujem priamy prenos plný reklám a strojenej nudy. Sledujem to na druhý deň cez archív, kde všetku reklamu pretočím. Ak mám komentovať program, tak nebol úplne najlepší, chýbalo mi viac humoru, ale moderátor J. Kimmel mi sedí. Minulý rok bol vtipnejší, to je fakt. Spevácke čísla ma veľmi neoslovily, dosť nudné a strojené. Najväčší problém vidím v tom ako Oscary strácajú svoju iskru a prestíž tým, že každý rok dávajú ceny slabším a slabším filmom...Nikdy doteraz sa mi nestalo aby som ignoroval oscarové filmy alebo ich priemerne hodnotil! Začalo to priemerným filmom Birdman, potom Spotlight, minulý rok opäť nevýrazný Moonlight a teraz vrchol Tvár vody... 4x po sebe priemerný pre mňa absolútne nezaujímavý film, to nebolo zvykom. Ešte donedávna bol oscarový film pojmom, dnes mám pocit, že prišla doba, keď si musím rozmyslieť či chcem oscarový film vidieť.13 nominácií filmu Tvár vody jednoducho nepochopím, ale i ostatné filmy neboli nič moc. Fandil som Dunkirku a Trom bilbordom, fajn bola i Ja Tonya. Všetko ostatné dosť priemerné. Prečo hodnotím štyrmi hviezdami? Program bol viacmenej fajn, ale veľmi ma potešil filmový zostrih fakt nádhera , potešil i G. Oldman, S. Rockwell a rozosmial W. Beatty. Zase...70%.

• 4.3.2018  21:57
    Mládí (2015)

P. Sorrentino točí filmy s dokonale prepracovanou réžiou. Podarilo sa mu dať dohromady hviezdnu hereckú zostavu a vystačil si s kúpeľňovým mestečkom kdesi v Alpách a jeho okolím, kde sa schádza finančne dobre zabezpečená klientela , vrátane slávnych a verejne známych ľudí. Napr. taký Maradonna...Skvelá scéna s kopaním tenisovej loptičky, ale to bolo jeho maximum , ktoré na odtučňovacej kúre dokázal...Viacero väčších či menších postáv rieši svoje problémy a spája ich len priestor. Výborní herci, dobrá atmosféra a dokonalá Sorentinova réžia. 80%.

• 4.3.2018  21:31

Pôvodný Blade Runner je fajn film, na dobu svojho vzniku výnimočný, ale nikdy som nepatril do skupiny, ktorí ho nazývajú kultom a bolo mi celkom jedno, že sa točí pokračovanie. Až meno režiséra a hlavnej postavy naznačili, že by to mohlo dopadnúť dobre. Z môjho pohľadu veľká spokojnosť, film má tu silu dostať vás občas do "meditačnej polohy", kde vás film úplne pohltí atmosférou a vy len čumíte...R. Gosling bol výbornou voľbou a tá imaginárna love story ma chytila za srdce. Poteší učasť H. Forda i prepojenie s prvým filmom. Zatiaľ určite silné štyri hviezdy a váhal som aj nad plným počtom. Teším sa na reprízu v HD kvalite na blueray. 80%.

• 4.3.2018  21:09

Niet pochýb o tom, že toto je veľký herecký koncert G. Oldmana, ktorý W. Churchilla stvárnil geniálne a jeho nominácia na oscara je pochopiteľná. Film celkom dobre popisuje obdobie i udalosti tej ťažkej doby a film ma určite nenudil. To je však iba môj uhol pohľadu, názor človeka, ktorého toto obdobie zaujíma. Určite horšie dopadne z pohľadu diváka, ktorému je to jedno a chce vidieť iba dobrý film. I ja musím objektívne priznať, že film je dosť komorný a chcelo to zopár scén z bojiska, pohľad na nemeckú prípadne ruskú protistranu, jednoducho to niečím oživiť. Takmer som dal štvrtú hviezdu, ale s chladnou hlavou musím dať priemer. 60%.

• 25.2.2018  22:40

D.D.Lewis sa vo filme objaví len občas, ale vždy je to zážitok. Dúfam, že si herecký koniec kariéry ešte rozmyslí. Ak existuje nejaký dôvod vidieť tento film, tak sa volá D.D. Lewis. Réžia je fajn, občas nápaditá, ale problém vidím v príbehu, ktorý vám toho veľa neponúkne. Čakal som nejaký zvrat, alebo silnejšiu scénu, ale dokopy nič moc. Záver je z kategórie pri ktorom si povzdychnete "A to je všetko?" Bohužiaľ ano. Tohoročné oscary nemajú nejakého jednoznačného favorita a keby vyhrala Nit z prízrakov, tak to by som sa čudoval. Zapadá veľmi presne aj do kategórie "akademická nuda", presne ako Spielbergove Amistad či Lincoln. Fajn na pozretie, super výkon D.D. Lewisa, ale ako film roka ani náhodou. 60%.

• 25.2.2018  22:17

"Môžeš si také fúzy dovoliť?" Ako novinku pred troma rokmi som to očakával, ale po slabšom hodnotení som to dlho ignoroval. Časom hodnotenie stúplo a bol som zvedavý aj na Ch. Theron a L. Neesona. Humor mi prekvapivo sadol, bavil som sa celkom slušne, občas výborne. Ch. Theron je skvelá, usmievavá a zjavne mali dobrú náladu všetci obsadení herci. Niekto si to možno nevšimne, ale v malej roli (2-3 sekundy) sa tu mihne E. McGregor alebo R. Reynolds i iní známi herci. S. MacFarlanea nepoznám, ale toto mu celkom sadlo. Prekvapila ma aj herečka A. Seyfried, ktorej som vždy s posmechom vyčítal veľké oči a ona si dokázala urobiť srandu i sama zo seba, čo oceňujem. Fajn soundtrack a poteší odkaz na film Návrat do budúcnosti. Celkovo svižné, príjemné a vtipné dielko. 80%.

• 25.2.2018  21:34

"Moje slovo síce nikdy nič neznamenalo, ale v tomto prípade znamená..." Vždy sa poteším , keď v tomto žánri vznikne niečo nové. Western o chlapíkovi, ktorého nikto neberie vážne zaujeme hlavne netradičnou hlavnou postavou, ktorá má od hrdinu a drsného pištoľníka poriadne ďaleko. Príbeh o pomste je zaujímavo rozohratý, na konci už je to klasika, ktorá veľmi neprekvapí, ale ani neurazí. Pochválim hudbu a jednoznačne výkon Billa Pullmana, ktorého som v ničom lepšom nevidel. A tá pieseň k filmu v záverečných titulkoch je tiež super. 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98