gogo76

okres Košice
človek...filmový, hokejový, ale človek

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96
    • 20.10.2017  22:36
    Smrť sa volá Engelchen (TV film) (1960)

Ešte donedávna som netušil, že existujú dve verzie filmu Smrť sa volá Engelchen, a aby prekvapení nebolo málo v obidvoch si zahral i Vlado Muller. Aj keď ide "iba" o tv film, kvalitu má. Film odvysielala stv ako pamiatku na K. Fialovú, ktorá tu hrá jednu z hlavných úloch. Zahrala fajn, len to kopanie do nemeckého dôstojníka pôsobilo trochu trápne. I. Mistrík tradične super, rovnako Vlado Muller a v dobrej roli partizánskeho veliteľa sa blisol L. Haverl. Často hudbu vo filmoch chválim, tu som však mal pocit, že pôsobí rušivo, pri bežných dialógoch hrala klasika zbytočne a filmu skôr uškodila. Celkovo sa jedná o pomerne kvalitný film, duo Kadár a Klos však z Mňačkovej predlohy vymačkali o čosi viac. 70%.

• 19.10.2017  20:25
    Ešte sa nevraciam (TV film) (1975)

"Navliekli ma do uniformy a spolu s tisíckami ostatných ma poslali do Ruska vraždiť a zabíjať slovanských bratov..." Ani som nedúfal, že ešte objavím nejaký slovenský vojnový film, ktorý nepoznám a dokáže ma upútať. Veľkú zásluhu na tom má I. Mistrík ako predstaviteľ hlavnej roly, ale veľmi spokojný som bol aj s hudbou "slovenského Morriconeho" S. Stračinu, ktorý ma ešte nikdy nesklamal. Vojnové scény tu veľmi nehľadajte, film je komorne ladený, ale príbeh slovesnkého vojaka, ktorý sa zobudí v rumunskej nemocnici bol veľmi dobrý. Zamrzí tradičný problém, keď sa Slovák bežne dorozumie s Rumunom , Ukrajinkou...Keby každý hovoril svojím jazykom , filmu by to výrazne pomohlo! Vzhľadom na to, že ide iba o tv film musím vyzdvihnúť veľkú kvalitu a povzdychnúť iba nad tým, že sa tvorcom nepodarilo zohnať viac peňazí. Za zmienku stojí i rola Hansa v podaní českého herca J. Třísku na počesť ktorého bol film odvysielaný.

• 17.10.2017  19:10
    Wind River (2017)

"Keď povieš pravdu, dám ti šancu..." T. Sheridan je na dobrej ceste stať sa uznávaným režisérom. Ako scenárista už úspechy zaznamenal a týmto filmom dokázal, že na to má aj ako režisér. Film nemá komplikovaný dej, čo osobne beriem ako výhodu, pretože v poslednej dobe mám pocit, že filmy chcú šokovať za každú cenu a často sa stáva, že vo výsledku je z toho guláš, ktorý nedáva zmysel a vo výsledku je z toho iba chujovina. Silnými zbraňami filmu sú hlavne atmosféra a miesto deja, ktoré nám nie je veľmi známe a veľmi pomohlo i dobré obsadenie. Chytilo ma to a nespustil som z filmu oči a to je u mňa znamenie, že by som filmu mal dať plný počet. Možno nie úplne čistých, ale takýchto filmov sa nikdy neprejem, takže si to určite zaslúži. 90%.

• 13.8.2017  11:28
    Shot Caller (2017)

Filmy z väzenského prostredia, to je takmer stávka na istotu. A s takým hercom ako je N.C. Waldau alias "Lannister" zo svetoznámeho seriálu Hry o tróny? Kurva už len kvôli nemu...Film má zopár chýb, asi za najväčšiu považujem, že režisér nedal väčší priestor tomu ako si "Lannister" vo väzení vybudoval vedúcu pozíciu, je to len v náznakoch, čo trochu zamrzí. 5-10 minút spoza mreží by film ešte kvalitatívne dvihlo. Prelínanie časových rovín minulosť-súčastnosť dobre funguje, herci sú vybratí starostlivo a dobre zapadli. Režisér Ric Roman Waugh už u mňa zabodoval filmom Zločinec , rovnako odporúčam vidieť. Aj tam bolo podobné "obsadenie". Ešte jeden podobný film a začnem ho podozrievať, že je členom Bieleho bratstva! Určite jeden z tých naj filmov tohto roku čo som videl. 90%.

• 5.7.2017  20:03

Presladená prázdnota. Retríver je moje najobľúbenejšie plemeno, čoskoro tohto krásovca budem vlastniť, ale film musím ohodnotiť objektívne. Trailer vyzeral lákavo, ale výsledok ma strašne sklamal. Asi najväčšie pramení z toho, že film je rozsekaný na kapitoly, v ktorých sa umierajúci pes znovu zrodí v ďalšie pekné šteňa a film začína nanovo. V polovici som už nevedel čo sledujem. Minipríbehy? Umelecký pokus o dojímanie? Najväčším problémom ostávajú jednotlivé kapitoly, ktoré vlastne nič nespája. Vždy je tu iný pes a iné postavy, takže si nemáte kedy vytvoriť nejaký vzťah k postavám a o príbehu nemôže byť ani reč. Priznávam, že som sa dosť nudil a takmer som to vzdal, ale prišla posladná kapitola, ktorá konečne nadviazala na tú prvú i keď dosť lacným oblbovákom. Filmy L. Hallstroma mi vždy sedeli, toto je prvý krát, čo som mu neprišiel na chuť. 40%.

• 5.7.2017  19:46

"Dúfam, že posledný krát vydýchneš pri lízaní mojej mušličky..." Ach jáááj...Ani vy sa nestačíte čudovať kam to až deNiro spadol? Mám z neho pocit, že by sa dal v pohode ukecať i na účinkovanie v Ordinácii v ružovej záhrade. Aby som len nekritizoval, asi 2-3 krát som sa dobre zasmial, ale to je asi tak všetko. Ostala len hromada trápnych kecov, nepodarených vtipov a príbeh, ktorý sa dá predvídať už po niekoľkých minútach. Neviem ani ako to hodnotiť. Pridať mu hviezdu za to , že sa mu vúbec podarilo rozosmiať ma? 50% je tak akurát, ale tri hviezdy sa mi zdajú dosť. A DeNiro?? Kurva spamätaj sa! 40%.

• 5.7.2017  19:35
    Bohové (2014)

"Takže jeho srdce môže žiť ďalej v niekom inom? Poliaci ma neprestávajú udivovať kvalitou svojej kinematografie. Určite i tam vznikajú zlé filmy, ale tých kvalitných je o dosť viac. Príbeh o prvej transplantácii srdca v Poľsku má dobre vystavaný príbeh i uveriteľné postavy. Keďže situácia v Československu bola veľmi podobná, tak nie je problém nasať atmosféru socializmu a doby, v ktorej sa odohráva. Zaujímalo by ma nakoľko je prevdivá scéna v ktorej sa doktori a sestry pustia do rekonštrukcie svojpomocne. Možno to vo filme pôsobí trocha divne, ale verím, že niečo pravdy na tom bude. 80%.

• 5.7.2017  19:29

Peniaze sú vždy veľká inšpirácia. Ak je v tom navyše i záchrana vlastného brata, necháte sa v pohode nahovoriť na kadejakú zvrhlosť. Pomerne neznámy "hororík" ťaží hlavne z atmosféry uzavretého priestoru a nepredvídateľnosti, pretože šialený milionár je schopný všetkého. Trocha zaskočí záver, ale prečo nie? 70%.

• 5.7.2017  19:20
    Džamila (1969)

Zaujímavý príbeh z kirgizských polí o chlapcovi a jeho tajnej láske. Vyhovovalo mi osadenie príbehu do vojnových čias, napriek tomu, že film žiadne vojnové scény neobsahuje. Je to obdobie, keď je väčšina mužov na fronte a na poliach i v domácnostiach sa musia obracať hlavne ženy. Film je prevažne v ruštine, sem tam zaznie nejaké to kirkizské nárečie. Postava Džamily je výborná. Je to sympatická, pracovitá a sebavedomá mladá žena. Určite si budem pamätať scénu naháňania na koňoch, kde by mal vyhrať muž, ale vyhrala Džamila, no a potom nevydarený vtip s ťažkým vrecom obilia. Nesadol mi záver s kreslenými obrázkami, ktorý film zbytočne zjednodušil a sťahuje ho do detskej kategórie. Hra s farbami pôsobí aspoň na mňa ako nevydarený pokus o umenie. Škoda toho, inak fajn film. 70%.

• 5.7.2017  19:08

Od nového "mega Konga" som toho veľa neočakával, pretože nejako nezdieľam to smerovanie hollywoodu v nových blockbustroch. Kong bude ešte väčší, Batman si to rozdá so Supermanom, nahádžeme super hrdinov do jedného filmu (Avengers)...Išiel som do toho hlavne kvôli deťom, ale vo výsledku som bol milo prekvapený, navyše prepojenie s vojnovou tématikou, konkrétne Vietnam, takže super. Veľmi dobré hlášky sypal J.C. Reilly. Triky výborné, obsadenie tiež a príbehovo som žiadne prevratné dielo nečakal, takže spokojnosť. 80%.

• 19.6.2017  22:28
    Život (2017)

"Ostanem tu vo vesmíre, ľudia sú zkurvysyni..." Abslútne nechápem ako je možné, že toto výborne sci-fi svieti v modrých farbách a hodnotenie nepreskočilo ani 70%! Pravdepodobne mnohých nasrala výrazná podobnosť s filmom Votrelec, mne to však nevadilo vôbec. Na filme sú vidieť peniaze , atrmosféra je úplne perfektná a v podstate som za celý film nenašiel nejaký hluchý alebo nudný moment. Dokonca i scény, v ktorých sa nič zásadné nedeje iba sa napr. spomína na život na zemi, sú podané a prezentované zaujímavo. V niektorých momentoch zaznie veľmi dobrá hudba , ktorá mi občas pripomínala Vangelisa. Soundtrack celkovo chválim, pretože i depresívna hudba bombasticky funguje! a poháňa dej. Ďalším tromfom je nepredvídateľnosť. Tipoval som , kto ostane na žive a tip mi vlastne i vyšiel, dokonca i spôsob smrti, ale úplný záver to všetko obrátil hore nohami. Samotný záver si dovoľujem označiť za úplne bombový! Takto má končiť horor a takto kľudne môže končiť i sci-fi. U mňa jedno z najlepších sci-fi za posledné roky spolu s Interstellarom a Gravitáciou. K dokonalosti chýba pár minút navyše, v pohode by som ich zvládol i s radosťou prijal. Možno časom nejaká rozšírená edícia na blueray, ktovie... 90%.

• 4.6.2017  17:26
    Mami! (2014)

"Mami, zaslúžiš si niečo lepšie, nie retarda ako som ja..." Uff, tak toto bol silný zážitok, ktorý na to spočiatku vôbec nevyzerá. Psycholická dráma, to je môj obľúbený žáner a toto bola dokonalosť a ukážka toho ako dnes robiť moderný a silný film, ktorý diváka osloví. Silné herecké trio odviedlo maximum a silná kamera vás bez problémov vtiahne do deja i života mami a jej syna, ktorý s ním nie je jednoduchý a pri troche nepozornosti môžte prísť i o život. Mrzelo ma jedine , že sexi koktajúca kámoška od vedľa, sympatická neznáma Suzanne Clémentová, nedostala o čosi väčší priestor. Niektoré otázky neboli z jej strany zodpovedané, ale je možné, že na ne nechcela odpovedať. K silnému zážitku veľmi pomohol veľmi vkusný soundtrack a napr. tanečná scéna z kuchyne bola úplne úžasná a s radosťou som si ju pridal medzi svoje obľúbené na youtube. Nezvyčajný obrazový formát som začal vnímať až pri scéne kde Steve obraz natiahne rukami na širokouhlý. A záverečná scéna so songom od Lany Del ray? Neskutočne silná... Tak mladý režisér a tak vyspelý a kvalitný film? Nech sa ti darí bratu...Celkovo silný a nezabudnuteľný film, akých potrebujeme viac. 100%.

• 3.5.2017  21:48
    Utrpení (1997)

Na človeka sa toho občas zosype až moc a keď v sebe nosíte traumy ešte z detstva je to neúnosné. A tak i Nick Nolte si v tomto filme prežíva svoje utpenie...Jeho večne ožratý a násilný otec je nanič, k tomu mŕtva matka, vyhazov z práce, nezhody s bývalou manželkou a dcérou a oporu nenachádza ani v novom vzťahu so S. Spacek. Keď si k tomu pripočítate neskutočnú bolesť zuba tak sa zdá, že sa proti vám otočil celý svet. Prvá polhodina tejto drámy je trochu menej záživná, ale s príchodom otca v podaní J. Coburna je to o dosť lepšie. Celkovo slušná dráma , tej depky je tu trochu moc, ale nezabije. A čo ťa nezabije, to ťa posilní. 60%.

• 3.5.2017  21:33

Prvý diel bol veľmi vydarený, pes tam dostal väčší priestor a spolu s roztomilým chlapcom vytvorili úžasne sympatickú dvojicu. Nejde nespomenúť úžasný soundtrack i nádhernú pieseň k filmu. V tomto o dosť slabšom , ale stále pozerateľnom pokračovaní zaznie známy hudobný motív z prvého filmu len veľmi jemne, maskovane a spozná ho len ten, koho očaril tak ako mňa. Pokračovanie je dosť predvídateľné, mierne nainé a určené výlučne deťom. Pekná príroda, pes i dobré obsadenie mi nedovolia ísť pod 3 hviezdy, ale sklamanie priznať musím. Neskutočne som čakal na moment, keď Angelina vysvetlí ako sa dostala do jaskyne bez zranenia! , ale nedočkal som sa. Divák si to má asi domyslieť sám. 60%.

• 18.4.2017  21:11
    Ten večer (2007)

Úplne náhodou objavený film na stanici AMC. Čakal som nejaký priemerný romantický film, ale ono je to skôr dráma, ktorá ma dokázala dojať. Mám rád tento štýl rozprávania príbehov, kde človek na smrteľnej posteli spomína na staré zlaté časy. Atmosféra výborná a skvelých hercov toľko, že by dokázali obsadiť minimálne 6 celovečerných filmov. Znova sa mi potvrdilo akou skvelou herečkou je Toni Collette a je mi fakt ľúto nehody N. Richardson, ktorá práve naberala správny kurz. Film funguje dobre ako romantický film i ako dráma a film o vzťahoch. Scéna spevu na svadbe kde spievajú duet i dajú menší tanec C. Danes a Patrick Wilson je úžasná. Dal som si ju asi 3x po sebe. Myslím, že dosť podhodnotený film. "So Leila...This is for you..." 80%.

• 18.4.2017  20:56

"Povedal som, že ich nepoužívam, nie že s nimi neviem zaobchádzať..." Mám na tento skvelý western nádherné spomienky ešte z čias VHS. Letel som vtedy na westernoch s C. Eastwoodom, ktoré vtedy požičovne chrlili jeden za druhým a keď už nebolo čo, tak som taký znechutený a znudený skúsil Quigleyho. To som však netušil ako skvelý western to je. T. Sellecka som v ničom lepšom nevidel a Alan Rickman sa po tomto dobre pripravil na svoju najznámejšiu rolu Hanza Grubera v Smrtonostnej pasci a ďalej sa viezol na vlne zlých chlapíkov, neskôr napr. Robin Hood. Film má veľmi dobrý spád, skvelý humor, akčné scény a nádherné prostredie Austrálie. Ak si k tomu pripočítate skvelého záporáka v podaní už spomínaného A. Rickmana a úplne geniálny soundtrack od B. Poledourisa, tak ja nemôžem inak ako plný počet. Bavilo ma to pred vyše 20-timi rokmi a pobavilo i dnes na stanici AMC. Český dabing je tu iný než som ho poznal z VHS. Ten starší bol samozrejme lepší. 100%.

• 18.4.2017  20:34
    Infiltrátor (2016)

Už som dlhšie nesledoval film s drogovou tématikou, naposledy asi Sicario, ale toto je vydarený film. Obsadenie skvelé, Meno B. Cranston som veľmi nepoznal, jeho seriál Perníkový tatko som nevidel. Po tomto si ho budem pamätať . J. Leguizamo to je klasika, jednoducho stávka na istotu. Má na tieto role všetky predpoklady, Tvár, pichľavé oči, rodený latino a jazyk mexicano, ten týpek hravo zapadne medzi bandu mafiánov a drogových dealerov. Film má mnoho napínavých scén, pretože hlavní hrdinovia nasadzujú svoj krk každý deň, a nikto netuší, ktorý môže byť ten posledný. Príbeh dobre dopĺňa i rodinná linka hlavného predstaviteľa i mladá "falošná nevesta" v podaní D. Kruger. Skutočná postava Roberta Mazura vraj bola na premiére filmu a vyjadril veľkú spokojnosť. Ja tiež. 80%.

• 18.4.2017  20:17
    Štvanice (1966)

Výborný film. Najprv som to sledoval ako novinku, ale scéna na vrakovisku mi pripomenula, že som to niekedy veľmi, veľmi dávno ešte v detstve videl v Československej televízii. Najviac na mňa zapôsobil M. Brando. Opäť toho veľa nenarozpráva, hraje s kľudom a predsa je neprehliadnuteľný. Scéna kde ho zmlátia na vlastnej policajnej stanici je neskutočná a nečakane realistická. V tých rokoch boli pästné súboje dosť biedne natočené, krv tiekla len výnimočne. Arthur Penn to zobral veľmi vážne za to ho fakt chválim a presne takto vyzerá váš ksicht, keď sa do vás pustí niekoľko chlapov, aj keď občas stačí i jeden...A. Penn myslel na detaily a to je dôležité. Príbeh je celistvý, každá linka i postava tu má svoje miesto, jednoducho film obstojí i v dnešných časoch a stojí za váš čas. 100%.

• 17.4.2017  14:31
    Mlha v srpnu (2016)

Pozoruhodný film Mlha v srpnu ukazuje nemecké dejiny z uhla, aký sme ešte nevideli. O utrpení Židov sme videli desiatky i stovky filmov, ale existoval i tajný plán na postupné usmrcovanie chorých a postihnutých pacientov v rôznych sanatóriách. V skvelej roli sa prezentuje skúsený S. Koch ako riaditeľ sanatória, navonok ľudský, ale v hĺbke duše chladný. Veľa priestoru dostávajú detskí herci a zvládli to výborne. V menšej roli opäť zažiaril K. Markovics , mám pocit, že je s pribúdajúcim vekom čoraz lepší a má šťastie na zaujímavé role. Jediný problém inak výborného a historicky pomerne presného filmu vidím v tom, že ma nejako emočne nezasiahol. Možno to bol zámer , zbytočne diváka citovo nevydierať a ukázať surovú pravdu tak ako sa stala. Nemcov chválim, že neodvracajú oči od svojich minulých hriechov! 80%.

• 17.4.2017  14:23

Ako niekto trefne napísal P. Berg je skvelý po technickej stránke, ale ako rozprávač príbehov je skôr primerný. Asi preto ma prvá polovica filmu až tak nezaujala, prišiel atentát a stále si vravím, čo na tom filme všetci vidia. Keď som jedným okom skontrolobval zostávajúci čas, zistil som, že do konca zostáva viac ako hodina a tušil som, že to pravé ešte len príde. A to fakt prišlo! Zaujímavé to začína byť až po atentáte, prehľadávanie ulíc, pátranie, pouličné prestrelky a hádazanie po domácky vyrobenýcch bômb. Medzi Bergom a Wahlbergom asi preskočila iskra, spolupracujú často, ale tu sa mi Mark nehodil. Tie typicky americké kecy po atentáte, kde manželke hovorí čo videl, ma fakt otrovovali. Viac scén tu zaváňalo americkým štandardom -"patriotizmus a súdržnosť američanov za každú cenu". Celkovo slušný film, ale mohol byť výnimočný. Stačilo vymeniť Wahlberga, ubrať z patriotizmu a prvú polovicu o čosi viac oživiť. 80%.

• 17.4.2017  14:13
    Gangster Ka (2015)

Nečakane skvelá a dobre pozerateľná gangsterka made in Czech republic. Prišli sme na to, až aj v našich končinách sa to dá. Možno to chce len šikovného režiséra (to je maličkosť, že?) , dobrý scenár a obsadiť asi menej známe tváre. Koho by zaujímalo vidieť stále tých istých... Najzaujímavejší bol mafián, rozprávač, ktorého hral srbský herec Bjelac. Ja si neviem fakt predstaviť staré známe české tváre ako hrajú gangsterku...Výnimkou je J. Hanzlík v menšej roli. Prekvapila ma V. Svátková, Slovenka s českým menom. Fakt pekná a talentovaná, kde bola doteraz? Hlavný gangster menom Kraviec ma dosť zaskočil, asi trikrát som si scénu, kde sa predstavuje pretočil, či som dobre počul...Moje priezvisko znie takmer rovnako...Výsledok musím pochváliť a teším sa na pokračovanie. 80%.

• 17.4.2017  13:58
    Jackie (2016)

Presne ako píše Malarkey. Strojená nuda. Dve výstižné slová, ktoré popisujú moje pocity. Na film som sa tešil, Kennedy je pojem a dúfal som, že pohľad Jackie na celú situáciu okolo atentátu a tesne po ňom budú max. zaujímavé. Film však výrazne sklamal. Pochvalu si zaslúži jedine N. Portman, ktorá zahrala výborne. Tam klady snímku končia. Vo filme je príliš veľa zbytočnej hudby, zbytočného filozofovania, poučovania a smútku. Kombinácia časových rovín tiež nebola úplne šťastná a rozhovory s kňazom či bratom neboli podané strhujúcou formou, ale pôsobili ako nudná výplň. Atentát dostal skutočne malý priestor a to ma dosť nasralo. Celkovo výborný námet na film, ktorý však režisér nedokázal pretaviť v dobrý film. Svetlo sveta uzrel film, na ktorý sa veľmi rýchlo zabudne...60%.

• 17.4.2017  13:50

"Někdy žene nezbývá nic jiného, než být mrcha..." Trailer zdobili prívlastky ako "veľkolepý" a "best film of the year" a to ma fakt navnadilo. Meno T. Hackford malo a má zvuk. Film spustí hlavnú zápletku hneď od úvodu a postupne mi padala sánka čoraz viac... Kurva, to je šialene dobrý film, hovorím si, ako to, že som na neho natrafil až teraz??? Bol som v tom, že všetko zásadné som už videl. Výkon K. Bates je úžasný, nezabudnuteľný a doslova oscarový. Keby som mohol tak jej toho oscara predám osobne! Film je jedna parádna jazda, ktorá chytí a nepustí. Scény K. Bates s ožratým mužom, ktorého tiež výborne zahral D. Strathaim sú nezabudnuteľné. Na film som myslel aj týždeň po zhliadnutí a vážne som rozmýšľal, ktorý film obetujem, aby som Dolores dostal do svojej "top 10". Úžasný, adrenalínový film, ktorý ma rozobral úplne na súčiastky. Doporučujem všetkým! Päť hviezd žiariacich ako diamanty! 100%.

• 17.4.2017  13:33
    Volyň (2016)

"Nemci sú menej nebezpeční ako ukrajinské bandy..." Každý kto sa spoň trochu zaujíma o 2. svetovú vojnu a Československo určite počul výraz Wolyňskí Češi. Mnohí z nich sa neskôr pridali k Československej armáde... O masakroch medzi ukrajinským a poľským obyvateľstvom v tejto oblasti som nevedel. Keďže sa filmu ujali Poliaci vedel som, že to bude kvalitné i drsné zároveň. Slovo drsné alebo kruté naberá v niektorých scénach iný rozmer a dobre to vystihla jedna z postáv vo filme. "Ani zviera nie je schopné toho čo človek..." Povedal by som, že slabšie povahy by sa mali filmu radšej vyhnúť, aj keď som si vedomý, že tieto slová znejú skôr ako reklama, lákadlo alebo test odolnosti. Spočiatku to tak vôbec nevyzerá , film začína poľsko-ukrajinskou svatbou, komplikovať sa to začne o čosi neskôr. Ak mi film celú dobu niečo pripomínal , tak určite ruský film Idi i smotri. Namiesto vystrašeného chlapca tu máme mladú Poľku Zosiu, ktorá je celý čas na úteku, nechápe a nechce pochopiť...Tak to je...Človek je najväčšia sviňa na svete...Filmu chýbajú jedine silné emócie, nedokázal mi zovrieť hrdlo, uroniť slzu...Iba nechápavo sledujete neskutočné zverstvá a možno to bol cieľ. Objektívne možno 80% , ale za tú surovosť, reálnosť a vypovedanú pravdu dávam plný počet. 100%.

• 17.4.2017  13:20

Menej známy československý koprodukčný film rozpráva príbeh Emilky, ktorá sa dostáva do nemeckej rodiny. Mala byť pravdepodobne hlavnou postavou, ale zatienil ju ruský herec v roli náhradného otca - nemeckého dôstojníka a zároveň veliteľa koncentračného tábora. Film má zaujímavý príbeh, hlavne druhá polovica, ale filmu chýbajú silnejšie emócie, aby sa film divákovi zaryl hlbšie pod kožu. 60%.

• 17.4.2017  13:09
    Aftermath (2017)

Arnold na staré kolená začína podávať zaujímavé herecké výkony, čo by som ani ja, jeho starý fanda nepovedal. Otázne je nakoľko mu pristanú tieto role zronených a uplakaných otcov. Film má atmosférou dosť blízko k jeho poslednému filmu Maggie. Arnold urobil určite maximum, ale film je hlavne režisérova vízia a to v tomto prípade nevydalo na viac ako priemer. Vo výbornej roli sa prezentoval K. Zegers , asi nikto by s ním nemenil. Nie je ľahké mať na svedomí toľko životov. Hlavný problém filmu je, že sa až príliš sústredí na utrpenie hlavných hrdinov. Celý je až po okraj preplnený žiaľom a smútkom, no paradoxné je, že vás až tak citovo nerozhádže. Aftermath na papieri scenára asi nevyzeral zle, ale výsledok trochu sklamal. Dúfam, že Arnold bude mať šťastie na nejakú silnú rolu a film ktorým silno zaboduje. Prajem mu to! 60%.

• 17.4.2017  13:00
    Kocour Bob (2016)

Stačilo vydieť plagát k filmu, dobré hodnotenie a neodolal som. Mali sme kedysi takmer rovnakého kocúra na chate, ale po 2 rokoch sa niekde stratil...Týmto filmom som si ho rád pripomenul a musím povedať, že ma film potešil i príbehom aj kvalitou. Film rozdáva optimizmus aj keď je hlavný hrdina v dosť biednej situácii. Kocúr Bob bol skvelý a je dobré vedieť , že vo chvíli, keď vás život nebaví vás dokáže nakopnúť k životu obyčajný pouličný kocúr. Takéto filmy o znovunájdení chuti do života sú rozhodne veľmi prospešné a poučné a dajú vám rozhodne viac než hocktorý americký blockbuster. Film 80%. Kontajnerový, pouličný, ale inak veľmi výnimočný kocúr Bob 100%.

• 17.4.2017  12:53

Veril som, že Červený kapitán bude skvelý film, námet podľa knihy D. dána bol veľmi sľubný. Je veľká škoda, že sa dobrý príbeh nepodarilo skĺbiť s filmovým materiálom k spokojnosti diváka. Jednoznačne treba pochváliť vizuál a atmosféru. S tým si tvorcovia dali prácu a výsledok naozaj poteší. Ďalším veľkým plusom sú skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených, najmä O. Kaisera a nečakane i M. Suchánka. Kto by to do neho povedal, že? V tak dobrej roli som ho nikdy nevidel a jednoznačne odkryl svoj skutočný potenciál. Prvá vyšetrovacia polovica filmu má spád a je zaujímavá. V druhej sa režisér unáhlil a chcel to vyriešiť na spôsob "USA thriller" , čo bola veľká chyba. Príbeh sa akosi vytratil, už ani nebolo dôležité kto a prečo. Je to škoda, pretože našliapnuté bolo k skvelému filmu, no vyšiel priemer. 60%.

• 26.3.2017  22:38
    Vent d'est (1993)

"Promiňte mi Otče, ale bolševici by si s tím listem vytřeli prdel..." Skvelé, absolútne skvelé...Veľmi dlho som si prial vidieť takýto film a ani som netušil, že existuje. Pohľad na vojnu z tohto pohľadu nám ponúka iba máloktorý film. Útok na Rusko bol hlavne o porážke komunismu až potom o zaberaní územia, hoci sa to všeobecne hovorí presne naopak alebo ešte horšie nespomína vôbec. V tých časoch bol komunista a žid najväčší nepriateľ. Slovenskí vojaci, ktorí tiahli do ZSSR spolu s Nemeckom videli zverstvá napáchané NKVD na vlastné oči a aj to bol dôvod, prečo voľby v roku 1946 v Českoslovesnku celkovo síce vyhrali komunisti, ale na Slovensku nie...Príbehy podľa skutočnej udalosti sme v posledných rokoch zvykli brať s rezervou, ale tu som nemal pochyby veriť tomu, čo vidím. Od prvých minút som vedel ako tí ruskí chudáci v nemeckých uniformách skončia, ale netušil som, že ich v závere dostanú tak lacno...Stačili sladké reči, kus čokolády a hodinky...Dialógy som doslova hltal, fakt veľmi zaujímavý film. Scéna stretnutia generála Smyslovského so sovietskymi predstaviteľmi je neskutočne silná a výkon Malcoma McDowella je najlepší aký som videl, presnejšie najsympatickejší. Fandil som generálovi Smyslovskému a našťastie mal viac rozumu i šťastia než Vlasov. Ruskí boľševici takto sladkými rečami alebo násilím vlákali späť do vlasti mnoho Rusov bojujúcich s Nemcami, ale prežil len málokto. Veľmi si cením tento film, pretože ukazuje vojnu tak ako ju vidím ja. Neexistujú zlí Nemci a dobrí Rusi. Všetko je skutočne oveľa komplikovanejšie . ---------- Koho film zaujal a rád číta knihy, tak určite odporúčam knihu s českým názvom " "NEZAPOMENUTELNÉ" od N.N. Krasnova. Kniha je z veľkej časti dosť podobná tomuto filmu a je o tom ako Angličania porušili sľub a vydali V Rakúskom Linzi tisíce ruských kozákov do rúk sovietov. Autor zázrakom prežil v ruských lágroch, napísal o tom knihu, ale v roku 1959 záhadne zomrel, pravdepodobne pomsta KGB za vydanie knihy a svedectvo. ---- +++++++++ Užívateľ Tormentor665 by si mal naštudovať zverstvá boľševikov od čekistov, gulagy, cez NKVD až po napr. "Stalinovu" Katyň...a potom by iste uveril, že generál Smyslovský je vedľa tých červených hajzlov svätý muž... 100%.

• 9.3.2017  22:00
    Souboje robotů (TV pořad) (2015)

Vždy keď na to natrafím, rád si to pozriem. Niektoré súboje dokážu byť neskutočne napínavé. Novodobí gladiátori...80%.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96