Misoponia

Misoponia

. .

okres Brno

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4
  • 23.10.2018  12:30

  Velká očekávání, hodně reklamy, ale překvapení se nekoná. Srovnání s Pustinou je spíš úsměvné. První díl nudný, pomalý, s rušící a k příběhu se nehodící hudbou (mám pocit, že Česku chybí kvalitní tvůrci hudby k filmům. Proč všude cpát klavír a basu? Neexistují jiné hudební nástroje? Co takhle trochu elektroniky? Hudebně jsme ve filmech (s několika málo výjimkami) sto let za opicemi). Matěj Anděl nevýrazný. Uvidíme, co další díly, ale tohle byla nuda a šeď.

  • 27.7.2018  08:16

  Film nepřinesl dějově vlastně nic nového, co bychom se nedočetli už v reklamním popisu filmu, takže z toho důvodu pro mě trochu zklamání. Ono 77 minut na rozvinutí nějakého děje taky není moc. Byly tam vtipné momenty a hlášky, ale nic, co si zapamatujete (kromě podle mě velmi vtipné narážky na Scény z manželského života Ingmara Bergmana, kterou ale zaregistrují asi jen filmoví fandové).

  • 20.6.2018  09:49
  Mlčení (1963)
  ****

  Psychologický film s mnoha metaforami, který se dá vyložit několika způsoby. Připadalo mi, že dvě sestry nejsou ve skutečnosti dvě osoby, ale jedna bytost trpící maniodepresivitou/rozdvojením osobnosti/bipolární poruchou a celý film je vlastně studií tohoto psychického onemocnění a toho, jak takový člověk jedná v mánii a v depresi. Hotel a okolí hotelu byly metaforou okolního světa - hlavní hrdinky nerozuměly cizí řeči (absence komunikace, ale i vyjádření bariéry mezi sestrami/sestrou a lidmi v okolí). Zároveň tam byly takové až snové sekvence (tank, trpaslíci), které mi připomněly sen z dalšího Bergmanova filmu Lesní jahody. Rozhodně film k zamyšlení.

  • 5.5.2018  09:12

  Ze začátku hodně slibné (i když od tak jednoduchého námětu nejde očekávat příliš), ale pak se celý náboj toho filmu kamsi vytratil. Postavy jednaly hodně nelogicky. Proč když věnovali tolik času a úsilí tomu, aby se ukryli a chránili před nepřáteli, tak v rozhodující okamžik udělali vždycky naprostou pitomost?

  • 7.3.2018  16:18
  Oscar 2018 (TV pořad) (2018)
  *

  Neuvěřitelná nuda a trapnost, kterou jsem musela jen proklikat, protože sledovat to celý, asi si raději vydloubnu oči. A to jsem až doteď poctivě sledovala každé předávání. Bohužel mi to připadalo jako odvar z minulého ročníku, ale bez Matta Damona a nějakého zajímavého momentu, hudební vystoupení se taky moc nepovedly. Jestli Kimmel nedokáže přijít na nic lepšího než "my 9-year old self" a rozdávání cukrovinek publiku v kině, tak je asi něco špatně. Nominované filmy až na Three Billboards nezajímavé. Když může dostat Oscara v hlavní kategorii a za režii taková dementní slátanina jako je Tvář vody, tak už asi cokoliv. Oscaři ztrácí prestiž. Pryč jsou ty časy, kdy bylo předávání zábavné a za něco stálo (třeba 2009 s Hughem Jackmanem). Kimmela už ne, prosím.

  • 5.2.2018  17:31
  Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)
  ****

  "Lenko, neserte mě!" Bohužel jsem Blaníka objevila až v roce 2018, což mě trochu mrzí. Kvalita dílů i jednotlivých řad kolísá, ale jako celek je to stále nadprůměrné, zvlášť v kontextu české tvorby. "Jdu kadit."

  • 31.1.2018  20:28

  Už úvodní scéna, kdy hlavní hrdina jede na kole, mi připadala strašně dlouhá a nudná. Připomnělo mi to film Vesničko má středisková (který se však s tímhle filmem nedá srovnávat). Ve filmu se nic neděje. Musím souhlasit s tím, jak už tu někdo psal, že postavy jsou šablonovité, což dost vadilo. Kohák neumí hrát, jediné, kde ho snesu, je v divadelních představeních Partičky, tam svým neherectvím nemá co posrat, protože je to improvizace.

  • 5.1.2018  20:05
  Tvář vody (2017)
  **

  Takzvaně netradiční lovestory. Romance mezi "monstrem" a uklízečkou mi přišla trošku (trošku dost) nechutná, např. ty scény s vajíčkem... nevím, co na téhle skoro zoofilii mělo být romantické. Konec to totálně zabil, litovala jsem dvou hodin strávených v kině sledováním tohoto filmu. Vadila mi del Torova snaha zalíbit se publiku - téma diskriminace gayů a černochů mi k příběhu vůbec nesedělo. Bylo tam až moc témat dohromady. Dvě hvězdy dávám za hlášky postavy, kterou hrála Octavia Spencer a za herecký výkon Michaela Shannona. Světlým momentem filmu pro mě byla taneční scéna, ta se povedla.

  • 29.12.2017  15:38

  Třetí film Wese Andersona, který jsem viděla a opět jsem se utvrdila v tom, že se mi jeho filmy nelíbí.

  • 3.10.2017  19:34
  To je vražda, napsala (TV seriál) (1984)
  odpad!

  Já tenhle seriál prostě nesnáším. Angela Lansbury je mi neskutečně protivná. Je to stupidní a pořád dokola.

  • 5.3.2017  02:26

  Nudný, vlekoucí se film s naprosto nesnesitelným hudebním doprovodem.

  • 23.2.2017  10:23
  La La Land (2016)
  ***

  Sladký kýč. Pořád jsem čekala, že mě La La Land něčím zaujme nebo překvapí, ale nestalo se tak. Je to klasický hollywoodský blockbuster, romantická slaďárna, ve které je tolik cukru, až mě z toho bolely zuby. Film je příliš dlouhý a občas nudný, několikrát jsem se v kině dívala na hodinky. Zároveň je to celé takové naivní, až jsem si říkala, jestli to myslí vážně nebo jako parodii. SPOILER Závěr ve stylu "co by mohlo být" mi přišel jak okopírovaný z filmu Mommy Xaviera Dolana, což mě naštvalo (protože je to můj oblíbený film), samozřejmě že tento styl vyprávění byl použit již v mnoha snímcích, ale do La La Landu mi to vůbec nesedělo. Líbily se mi některé písničky (City of Stars, Fools Who Dream). Opravdu nechápu, proč dostal La La Land tolik nominací na Oscara. Trapas na Oscarech tenhle film v mých očích ještě snížil a jsem ráda, že Oscara nezískal.

  • 26.12.2016  18:48
  Endorfin (2015)
  *

  Film, který se snaží být strašně experimentální a zajímavý, ale ve výsledku je to ničem a sledování tohoto "díla" je ztrátou času. Připadalo mi to jako opravdu hodně špatná snaha napodobit Lynche.

  • 2.12.2016  20:33

  Šla jsem do kina a místo filmu, na který jsem měla koupený lístek, hráli Dívku ve vlaku. Po prvních několika minutách jsem chtěla odejít z kina, protože jsem ten film nechtěla vůbec vidět, tušila jsem, že to bude blbost, ale nakonec jsem zůstala. Je to jeden z těch typů filmů, kterých se teď točí mraky, podle úspěšné bestsellerové knižní předlohy. Což už trochu naznačuje, že příběh bude pravděpodobně nudný kýč, protože lidi dnes čtou průměrné, ničím zajímavé příběhy, erotické romány nebo knihy o upírech a podobné literární skvosty. Příběh je předvídatelný, nudný, měla jsem co dělat, abych neusnula. Vůbec mě nezajímalo, jak film dopadne a po pár dnech si skoro už ani nepamatuju, jaká byla zápletka. Podprůměrnost, kterou trochu pozdvihl herecký výkon Emily Blunt.

  • 28.11.2016  23:11
  Agnus dei (2016)
  ***

  Podruhé v jednom týdnu v kině ve filmu Max Richter - On the Nature Of Daylight. Nejdřív Příchozí, teď Agnus Dei. Jaksi to podruhé ztratilo tu hloubku.

  • 18.10.2016  19:18
  Hamlet (divadelní záznam) (2016)
  *

  Nevím, zda to bylo špatnými hereckými výkony nebo divnými kostýmy nebo obojím dohromady, ale tuto inscenaci jsem nebyla schopná dokoukat do konce.

  • 23.7.2016  18:51
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *****

  Seriálu jsem se záměrně vyhýbala až do roku 2016, protože mi připadal celkem o ničem a nemám moc ráda fantasy. Byla to chyba. Mám takový pocit, že většina lidí, co zde seriálu dali odpad, nevidělo víc než pár dílů nebo neviděli možná žádný díl. Sama jsem si předtím myslela, že tento seriál je jenom další krávovina pro puberťáky. První řada obsahuje snad až příliš erotických scén, ale s dalšími díly jich postupně ubývá. Děj seriálu je zajímavý a obsahuje mnoho zvratů a zalíbil se mi natolik, že jsem všech 6 řad seriálu zhlédla během tří týdnů. Kvalita jednotlivých řad seriálu je značně nekonzistentní a některé díly mě trochu nudily. Zároveň je patrná snaha tvůrců šokovat diváky, aby se o seriálu bavili na sociálních sítích a dělali GoT ještě větší reklamu, což ale chápu (HBO). Je to prostě seriál pro masy a tak k němu i přistupuji. Oblíbené postavy: Tyrion Lannister, Jon Snow.

  • 15.1.2016  22:36
  Show Jana Krause (TV pořad) (2010)
  **

  Oproti Uvolněte, se prosím výrazný pokles kvality a narůstající bulvarizace. Ale je pravda, že jsou tam někdy i světlé výjimky.

  • 24.10.2015  22:58

  Češi prostě tenhle typ pořadů neumí dělat. Tempo celé show je dost pomalé a rozvleklé, neškodilo by přidat více vtipu (což je právě to, co se mi líbí na americkém DWTS). Příliš mnoho trapného Ebenova moderování, jeho styl humoru mi nesedí. Kostková v show pouze ukazuje výstřih a slouží jako ramínko na šaty, její přínos je nulový, bylo by dobré na její místo dát někoho jiného, show by to určitě pozvedlo. Někdy mi vadí neinovativnost hudby pro jednotlivé tance (nejprofláklejší taneční písně), ale dají se najít i světlé výjimky. Šaty tanečnic jsou jak z devadesátých let. Zdá se mi, že s vymýšlením něčeho nového/lepšího pro tuto show si v ČT opravdu nedělají hlavu, pouze recyklují pořád dokola to samé, což se týká i moderátorů a poroty a nekonstruktivního hodnocení tanců, Révai v 90 % komentářů řekne, že mají přidat víc energie... O nic tam vlastně nejde, takže nemá cenu to sledovat ani někomu fandit. Raději sleduji americkou DWTS, i když tam jde hlavně o show, o technice tance nemůže být moc řeč (pokud chcete vidět opravdovou taneční soutěž, doporučuji Youtube, kde je toho mraky). Na druhou stranu, show se od předchozích let zlepšila (byla mnohem trapnější). (2015, řada VII).

  • 23.9.2015  12:44

  O ničem. Jestli tam byl nějaký humor, tak to asi šlo mimo mě.

  • 7.9.2015  08:21
  Sense8 (TV seriál) (2015)
  ***

  Od seriálu Wachowských jsem očekávala něco inovativního, což se nekonalo. Postavy a jejich chování jsou dost stereotypní a dialogy a vývoj děje dost předvídatelný. Líbí se mi ale humor a náznaky parodie určitých typů filmů (mexické telenovely, romance, akční filmy). Některé hlášky, co v seriálu zazněly, byly opravdu povedené.

  • 17.4.2015  15:19
  Mami! (2014)
  *****

  Přímý zásah. Viděno s anglickými titulky, kde mi ten počet sprostých slov zase tolik nevadil, možná že s českými by to bylo horší. Líbila se mi propracovanost postav. Výborné herecké výkony. Nemyslím si, že točit film ve formátu 1:1 je nějaké pozérství nebo snaha zaujmout publikum. Na závěr přidám citát, co Dolan odpověděl na otázku, jak vytváří charaktery postav: "I think I work a lot with the actors. It's their characters, so it's their creation too. I would say that I'm a fan of creative people. In every possible meaning of that. I love creative artists. People who believe in the importance of details. Character's not only someone who walks around saying lines. It's someone who wears nail polish and wears wool socks in their sandals. And they have designs on the back pockets of their jeans, they have highlights in their hair, they have a way to laugh, they have a way to cry, they have a way to fan their eyes, because they're too emotional suddenly. All these little details that we find so much pleasure in finding with the actors are to me the difference between a movie where you don't care about human beings and the movie where you do care about human beings."

  • 15.3.2015  15:47
  Antikrist (2009)
  odpad!

  Strach, hnus a deprese.

  • 11.1.2015  15:11

  Srovnávat tenhle film s výborným Only Lovers Left Alive nejde, Jarmusch je o několik tříd lepší. Tohle byla taková nějaká matlanice všeho možného, ale pěkně se na to dívalo, i pár vtipných momentů se tam našlo. S postavami jsem se nesžila. Nic převratného a nic, co bych zatím neviděla jinde.

  • 6.1.2015  20:58

  Pokud chcete vidět film o krasobruslení, tak se na tohle nedívejte. S krasobruslením nemá společného nic. Autoři použili snad všechna hloupá klišé, která o tomhle sportu kolují mezi lidmi, kteří o něm vědí prd. Jako fanynce vrcholového krasobruslení mě tenhle film vyloženě štval, protože si z něj dělá srandu a prezentuje ohrané stereotypy. Hlavní hrdinka je na facku a zamilovanosti hlavní dvojice jsem nevěřila ani na chvíli. Hokejista předělaný na krasobruslaře? Jasně, haha. Chápu, že je to jen hloupý romantický film, ale ani tak na to nešlo koukat, jak už psali jiní, příběh je otřepaný, kýčovitý a nudný, některým scénám či hláškám jsem se musela smát, jak byly hloupé.

  • 3.12.2014  01:15

  Filmová lahůdka s výbornou hudbou.

  • 3.12.2014  01:13

  Prvoplánové, předvídatelné, nudné.

  • 3.12.2014  01:10
  Nezvyklé chutě (2013)
  odpad!

  Natočené dost amatérsky, špatná kamera i střih, nedalo se na to moc dívat. Nemůžu dát ani jednu hvězdu, bohužel. Námět byl celkem dobrý, ale závěrečná scéna to pohřbila. Asi nejhorší z celého bloku krátkých filmů na Mezipatrech 2014.

  • 14.10.2014  20:37

  Vleklé, příšerně dlouhé záběry. Ale skvělý Haluk Bilginer.

  • 14.10.2014  20:32
  Dancing with the Stars (TV pořad) (2005)
  ****

  Mnohem lépe provedené a odmoderované, než jiné jazykové verze téhle soutěžě, co jsem zatím viděla. Sledované řady: 16, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25. Oblíbené řady: 16 (Zendaya), 18 (Meryl Davis), 19 (Alfonso Ribeiro). Hodně záleží na soutěžících, některá řada je horší, jiná lepší.

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace