Misoponia

okres Brno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.10.2017  19:34
    To je vražda, napsala (TV seriál) (1984)

Já tenhle seriál prostě nesnáším. Angela Lansbury je mi neskutečně protivná. Je to stupidní a pořád dokola.

• 5.3.2017  02:26

Nudný, vlekoucí se film s naprosto nesnesitelným hudebním doprovodem.

• 23.2.2017  10:23
    La La Land (2016)

Sladký kýč. Pořád jsem čekala, že mě La La Land něčím zaujme nebo překvapí, ale nestalo se tak. Je to klasický hollywoodský blockbuster, romantická slaďárna, ve které je tolik cukru, až mě z toho bolely zuby. Film je příliš dlouhý a občas nudný, několikrát jsem se v kině dívala na hodinky. Zároveň je to celé takové naivní, až jsem si říkala, jestli to myslí vážně nebo jako parodii. Závěr ve stylu "co by mohlo být" mi přišel jak okopírovaný z filmu Mommy Xaviera Dolana, což mě naštvalo (protože je to můj oblíbený film), samozřejmě že tento styl vyprávění byl použit již v mnoha snímcích, ale do La La Landu mi to vůbec nesedělo. Líbily se mi některé písničky (City of Stars, Fools Who Dream). Opravdu nechápu, proč dostal La La Land tolik nominací na Oscara. Trapas na Oscarech tenhle film v mých očích ještě snížil a jsem ráda, že Oscara nezískal.

• 26.12.2016  18:48
    Endorfin (2015)

Film, který se snaží být strašně experimentální a zajímavý, ale ve výsledku je to ničem a sledování tohoto "díla" je ztrátou času. Připadalo mi to jako opravdu hodně špatná snaha napodobit Lynche.

• 2.12.2016  20:33

Šla jsem do kina a místo filmu, na který jsem měla koupený lístek, hráli Dívku ve vlaku. Po prvních několika minutách jsem chtěla odejít z kina, protože jsem ten film nechtěla vůbec vidět, tušila jsem, že to bude blbost, ale nakonec jsem zůstala. Je to jeden z těch typů filmů, kterých se teď točí mraky, podle úspěšné bestsellerové knižní předlohy. Což už trochu naznačuje, že příběh bude pravděpodobně nudný kýč, protože lidi dnes čtou průměrné, ničím zajímavé příběhy, erotické romány nebo knihy o upírech a podobné literární skvosty. Příběh je předvídatelný, nudný, měla jsem co dělat, abych neusnula. Vůbec mě nezajímalo, jak film dopadne a po pár dnech si skoro už ani nepamatuju, jaká byla zápletka. Podprůměrnost, kterou trochu pozdvihl herecký výkon Emily Blunt.

• 28.11.2016  23:11
    Agnus dei (2016)

Podruhé v jednom týdnu v kině ve filmu Max Richter - On the Nature Of Daylight. Nejdřív Příchozí, teď Agnus Dei. Jaksi to podruhé ztratilo tu hloubku.

• 18.10.2016  19:18
    Hamlet (divadelní záznam) (2016)

Nevím, zda to bylo špatnými hereckými výkony nebo divnými kostýmy nebo obojím dohromady, ale tuto inscenaci jsem nebyla schopná dokoukat do konce.

• 23.7.2016  18:51
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Seriálu jsem se záměrně vyhýbala až do roku 2016, protože mi připadal celkem o ničem a nemám moc ráda fantasy. Byla to chyba. Mám takový pocit, že většina lidí, co zde seriálu dali odpad, nevidělo víc než pár dílů nebo neviděli možná žádný díl. Sama jsem si předtím myslela, že tento seriál je jenom další krávovina pro puberťáky. První řada obsahuje snad až příliš erotických scén, ale s dalšími díly jich postupně ubývá. Děj seriálu je zajímavý a obsahuje mnoho zvratů a zalíbil se mi natolik, že jsem všech 6 řad seriálu shlédla během tří týdnů. Kvalita jednotlivých řad seriálu je značně nekonzistentní a některé díly mě trochu nudily. Zároveň je patrná snaha tvůrců šokovat diváky, aby se o seriálu bavili na sociálních sítích a dělali GoT ještě větší reklamu, což ale chápu (HBO). Je to prostě seriál pro masy a tak k němu i přistupuji. Edit 8/2017: 7. řada je výborná, hodně mě to začalo bavit a nemůžu se dočkat dalších dílů. Oblíbené postavy: Tyrion Lannister, Jon Snow.

• 15.1.2016  22:36
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Oproti Uvolněte, se prosím výrazný pokles kvality a narůstající bulvarizace. Ale je pravda, že jsou tam někdy i světlé výjimky.

• 25.12.2015  22:06
    Tři bratři (2014)

Splácanina několika pohádek (O Šípkové Růžence, O Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách). První z nich ještě celkem šla, když se člověk dokázal přenést přes zpěv některých účinkujících, ale pak to šlo do kytek. Červená karkulka paskvil a během posledního příběhu jsem to přestala sledovat, "inspirace" dvanácti měsíčky mi nepříjemně připomněla otřesnou "pohádku" Dvanáct měsíčků, kterou dávali v TV tři roky nazpět.

• 24.10.2015  22:58

Češi prostě tenhle typ pořadů neumí dělat. Tempo celé show je dost pomalé a rozvleklé, neškodilo by přidat více vtipu (což je právě to, co se mi líbí na americkém DWTS). Příliš mnoho trapného moderování Ebena, jeho styl humoru mi nesedí. Kostková v show pouze ukazuje výstřih a slouží jako ramínko na šaty, její přínos je nulový, bylo by dobré na její místo dát někoho jiného, show by to určitě pozvedlo. Někdy mi vadí neinovativnost hudby pro jednotlivé tance (nejprofláklejší taneční písně), ale dají se najít i světlé výjimky. Šaty tanečnic jsou jak z devadesátých let. Zdá se mi, že s vymýšlením něčeho nového/lepšího pro tuto show si v ČT opravdu nedělají hlavu, pouze recyklují pořád dokola to samé, což se týká i moderátorů a poroty a nekonstruktivního hodnocení tanců, Révai v 90 % komentářů řekne, že mají přidat víc energie... O nic tam vlastně nejde, takže nemá cenu to sledovat ani někomu fandit. Na druhou stranu, show se od předchozích let zlepšila (byla mnohem trapnější). (2015, řada VII).

• 23.9.2015  12:44

O ničem. Jestli tam byl nějaký humor, tak to asi šlo mimo mě.

• 10.9.2015  21:13
    Stopy života - Derniéra (TV film) (2015)

Herecké výkony některých jsou strašné. Celý seriál má naprosto nehodící se soundtrack. Hudební podklad je v 99 % všech scén a ruší hlavně při dialozích. Lépe by bylo nedávat tam hudbu žádnou nebo jen do některých scén, tahle je dost iritující. Neustálé záběry na budovu nemocnice mají asi sloužit k tomu, aby divák pochopil, že se další scéna bude odehrávat v nemocnici (to bychom bez toho opravdu nepoznali). Hudbu změnit a nahradit některé herce (herectví Cibulky je opravdu "skvost") a možná by to bylo i koukatelné.

• 7.9.2015  08:21
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Od seriálu Wachowských jsem očekávala něco inovativního, což se nekonalo. Postavy a jejich chování jsou dost stereotypní a dialogy a vývoj děje dost předvídatelný. Líbí se mi ale humor a náznaky parodie určitých typů filmů (mexické telenovely, romance, akční filmy). Některé hlášky, co v seriálu zazněly, byly opravdu povedené.

• 17.4.2015  15:19
    Mami! (2014)

Přímý zásah. Viděno s anglickými titulky, kde mi ten počet sprostých slov zase tolik nevadil, možná že s českými by to bylo horší. Líbila se mi propracovanost postav. Výborné herecké výkony. Nemyslím si, že točit film ve formátu 1:1 je nějaké pozérství nebo snaha zaujmout publikum. Na závěr přidám citát, co Dolan odpověděl na otázku, jak vytváří charaktery postav: "I think I work a lot with the actors. It's their characters, so it's their creation too. I would say that I'm a fan of creative people. In every possible meaning of that. I love creative artists. People who believe in the importance of details. Character's not only someone who walks around saying lines. It's someone who wears nail polish and wears wool socks in their sandals. And they have designs on the back pockets of their jeans, they have highlights in their hair, they have a way to laugh, they have a way to cry, they have a way to fan their eyes, because they're too emotional suddenly. All these little details that we find so much pleasure in finding with the actors are to me the difference between a movie where you don't care about human beings and the movie where you do care about human beings."

• 15.3.2015  15:47
    Antikrist (2009)

Strach, hnus a deprese.

• 11.1.2015  15:11

Srovnávat tenhle film s výborným Only Lovers Left Alive nejde, Jarmusch je o několik tříd lepší. Tohle byla taková nějaká matlanice všeho možného, ale pěkně se na to dívalo, i pár vtipných momentů se tam našlo. S postavami jsem se nesžila. Nic převratného a nic, co bych zatím neviděla jinde.

• 6.1.2015  20:58

Pokud chcete vidět film o krasobruslení, tak se na tohle nedívejte. S krasobruslením nemá společného nic. Autoři použili snad všechna hloupá klišé, která o tomhle sportu kolují mezi lidmi, kteří o něm vědí prd. Jako fanynce vrcholového krasobruslení mě tenhle film vyloženě štval, protože si z něj dělá srandu a prezentuje ohrané stereotypy. Hlavní hrdinka je na facku a zamilovanosti hlavní dvojice jsem nevěřila ani na chvíli. Hokejista předělaný na krasobruslaře? Jasně, haha. Chápu, že je to jen hloupý romantický film, ale ani tak na to nešlo koukat, jak už psali jiní, příběh je otřepaný, kýčovitý a nudný, některým scénám či hláškám jsem se musela smát, jak byly hloupé.

• 3.12.2014  01:15

Filmová lahůdka s výbornou hudbou.

• 3.12.2014  01:13

Prvoplánové, předvídatelné, nudné.

• 3.12.2014  01:10
    Nezvyklé chutě (2013)

Natočené dost amatérsky, špatná kamera i střih, nedalo se na to moc dívat. Nemůžu dát ani jednu hvězdu, bohužel. Námět byl celkem dobrý, ale závěrečná scéna to pohřbila. Asi nejhorší z celého bloku krátkých filmů na Mezipatrech 2014.

• 14.10.2014  20:37

Vleklé, příšerně dlouhé záběry. Ale skvělý Haluk Bilginer.

• 14.10.2014  20:32
    Dancing with the Stars (TV pořad) (2005)

Mnohem lépe provedené a odmoderované, než jiné jazykové verze téhle soutěžě, co jsem zatím viděla. Sledované řady: 16, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25. Oblíbené řady: 16 (Zendaya), 18 (Meryl Davis), 19 (Alfonso Ribeiro). Hodně záleží na soutěžících, některá řada je horší, jiná lepší.

• 13.10.2014  18:52
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Chtěla jsem zůstat u čtyř hvězd, ale protože jsem četla všechny tři knihy dávno před tím, než seriál vůbec začali dávat, musím zaokrouhlit dolů. I přesto, že jsou knihy taky dost béčkový, děj je roztahanej a jsou tam někdy debilní dialogy, jsou prostě lepší. Tady přibyly postavy, který v knize nejsou (hackerka Dutch Velders) a jsou tam podle mě úplně zbytečně. Uznávám, že srovnávat knižní předlohu a seriál moc nejde, ale seriál mě trošku zklamal. Podívám se ale i na druhou sérii, až vyjde. První řada: 60 %.

• 12.10.2014  10:26
    Kmen (2014)

Nebudu popírat, že hlavní zajímavostí (a předností) filmu je, že je celý ve znakové řeči bez titulků. Takhle funguje v podstatě jako němé filmy ze začátků kinematografie. Příběh je pěkně vystupňovaný až do překvapivého závěru. Odcházela jsem z kina s pořádnou depkou. (Be2Can 2014)

• 12.10.2014  10:23

Ty dlouhé předlouhé záběry jízdy metra v první půlce filmu mě málem přinutily film vypnout. Dívat se asi 2 minuty v kuse, jak někdo kouří cigaretu? To mělo mít nějakou hloubku?

• 21.4.2014  19:17
    Pot, slzy a naděje (TV seriál) (2014)

Myslím, že tvůrci se měli dopředu zamyslet nad třemi otázkami: 1. Kdo je cílové publikum? 2. Co chtějí dokumentem říct? 3. Jak strukturovat jednotlivé díly? (Proč neudělali každou epizodu pouze o jednom z dětí a místo toho přeskakují od jednoho k druhému?)

• 6.3.2014  20:07
    Líbánky (2009)

Nechápu, kde se vzala ta vysoká hodnocení. Viděli jsme to samé? Ten film neměl žádný děj. Cinema Mundi 2014

• 2.3.2014  13:06

Je zajímavé, že režisér do hlavních rolí obsadil neherce. Nevím, jestli to v tomto případě nebylo spíše na škodu. Cinema Mundi 2014

• 1.3.2014  14:35
    Wajma (2013)

Hloupé je, že zápletku filmu se divák dozví hned na začátku (v první polovině) a další směřování děje mu nepřinese nic nového, bylo to takové předvídatelné. Snaha šokovat násilnými scénami, trochu moc tlačení na pilu. Konec mi připadal useknutý. Cinema Mundi 2014

<< předchozí 1 2 3 4