zlabus

okres Praha
vším unaven

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 24.1.2019  20:39
    Daredevil (TV seriál) (2015)

První série 80%, druhá série 95%.

• 24.1.2019  20:37
    The Punisher (TV seriál) (2017)

První série 75%

• 16.1.2018  01:20

Velice slabé tři hvězdy. Harrison občas absolutně mimo, scénář osciluje mezi geniálním a těžkopádným a k tomu je to pocitově neuvěřitelně dlouhé a utahané. Je poznat, že Sturges už byl na ústupu. 50%

• 8.1.2018  18:21
    Stroj času (1960)

Po dobu první hodiny to bylo na opravdu hodně silné čtyři hvězdy. Svižně plynoucí děj, na svou dobu a žánr překvapivě netoporný a sympatický hlavní hrdina, příjemné pozvolné skoky časem, hodně vizuálních nápadů (sledování vývoje doby skrze proměny a vývoj šatů na figuríně považuji za geniální motiv) a pochopitelné varování ohledně užívání jaderných zbraní. I přechod do daleké budoucnosti se ze začátku dařil a divák napjatě očekával, jak se vše rozklíčuje. Bohužel pak dojde na finále, a to filmu opravdu ohromně škodí. To, že Morlokové už dnes vypadají opravdu komicky bych u skoro šedesát let starého snímku asi byl s to skousnout (byť je to v příměm kontrastu s tím, jak většina ostatních triků naopak nezastarala téměř vůbec, zde je Oscar za efekty skutečně na správném místě), co mi ovšem vadí, je to, že z klidného a přemýšlivého snímku se stává akční a stupidní akční balast, který je v hrubém nesouladu se zbytkem jinak chytrého a sympatického fillmu. Škoda, mohlo to být lepší, ale i takhle to určitě stojí za vidění. 70%

• 11.12.2017  02:21
    Wind River (2017)

90%

• 27.4.2017  01:43

Silně uvažuji o plném počtu. 90%

• 1.4.2017  00:24

Roztomilý mix westernu a heist movie. Nejedná se o nic světoborného, ale je to velice příjemný (nad)standard, který celou dobu baví a příjemně se na něj dívá.70%

• 16.2.2017  00:18
    Ploty (2016)

Zaoukrouhluji nahoru jen kvůi mé lásce k divadelním konverzačkám. Uvidím, jestli časem přeci jen tu čtvrtou hvězdu nesundám, protože i já sám jsem si vědom toho, že to má zlehka přepálenou stopáž a místy to jen klouže po povrchu. Jinak herci (až na přehrávajícího Williamsona) naprosto dechberoucí. 70%

• 9.2.2017  23:32

Velice nekonzistentní směs komedie a dojímavého životopisného dramatu, která bohužel nefunguje ani v jedné poloze, natož pak jako celek. Hodně utrápené tři hvězdy. Od Frearse bych čekal více a Meryl Streep už bere nominace na Oscara pravděpodobně jen za účast.

• 6.2.2017  22:08
    Moonlight (2016)

Rozhodně ne špatné, jen poněkud tuctové bez silnějšího závěru. Dojem, že jsem podobných filmů viděl desítky mi divácký zážitek přeci jen poněkud kazí. 70%

• 3.2.2017  01:05

• 12.12.2016  23:32

S přimhouřením všech očí, které mám...

• 25.1.2016  00:06

Každý, kdo o tomhle mluví jako o krimi, by se měl probudit, protože Zločin v šantánů je očividně a bez debat černohumorná satira na fungování socialistické justice, která se ovšem bohužel naplno rozjede až ve své druhé polovině. Celkem rozumím tomu, proč sám Menzel tvrdí, že Šantán je jeden z jeho nejméně podařených filmů, protože ta šance tu byla ohromná. Přesto se však ani omylem nejedná o špatný film a rozhodně stojí za to mu těch 85 minut věnovat, minimálně kvůli obsazení a skvělému Svěrákovi. 70%

• 24.1.2016  15:17

• 19.1.2016  00:49

První čistokrevně špatný Peckinpah. 50%

• 9.11.2015  00:56
    Ant-Man (2015)

Čtvrtá přištála hlavně za velice vynalézavou a zábavnou finální akcí. Mašinka Tomáš nikdy nebyla více zábavná. 75%

• 6.11.2015  00:07
    Tom Horn (1980)

Umírající epocha, umírající žánr, umírající legenda. McQueen uměl odejít. 80%

• 1.11.2015  00:36

S přehledem nejlepší díl série a naprosto špičková zábava. 90%

• 28.9.2015  22:01

Velice solidní osmdesátková krimi, jejíž mnohými zatracované pozvolné tempo vyprávění mi naprosto sedlo, stejně jako solidní vizuální stránka a pro osmdesátky tak klasická minimalistická hudba. Kvalitativně srovnatelné s remakem. 70%

• 24.9.2015  23:17

Pecka. John Hughes je v Evropě (a u nás speciálně) mezi širokou veřejností skoro neznámý tvůrce, jehož jméno by lidem teoreticky mohlo být povědomé maximálně ve spojení s pozicí scénáristy Sám doma, přesto patří v USA k legendám a nejlepším tvůrcům 80's. Navíc si teď z hlavy nejsem s to vybavit žádného tvůrce, který by uměl s takovou lehkostí a bez závanu trapnosti točit filmy o náctiletých. Klobouk dolů a musím říct, že je škoda, že toho nenatočil víc. To samé platí i o Johnu Candym, který tady maximálně exceluje. Uncle Buck, Breakfast Club i Ferris Bueller's Day Off jsou pak filmy, jejichž zápletky sice můžou znít naprosto tuctově, ale scénář a režie z nich činí roztomilé sondy do života americké mladé generace let osmdesátých, které rozhodně za vidění stojí. 85%

• 24.9.2015  23:11

Neuvěřitelně silné v maličkostech, a to jako dobových, tak i režijních, typově úplně skvěle obsazené, protože všichni vypadají doopravdy jako ze 40. let (špatné castingy do dobových filmů jsou v ČR naprostý základ), královsky napsané a hlavně odehrané. Duška jsem nikdy moc nemusel a dneska už k němu mám celkem silnou averzi, ale tady podává životní výkon. Kouzelně se tu mísí žánry, když se doopravdy během půl minut přeskakuje z komedie do dramatu a obráceně, ale přesto to celé působí neuvěřitelně konzistentně. O tom, že se jedná o jeden z mála českých filmů, kde se osvobození nepopisuje jen jako "rozdávání šeříků", nemluvě. Pro mě osobně nejlepší popřevratový český film. Wir müssen zussamenhalten... 100%

• 24.9.2015  23:06

Vaugh mě hodně baví se svou touhou bořit klišé a přistupovat k žánrům hodně atypickým způsobem, ale Kingsman je první jeho film, u kterého jsem si po skončení filmu neříkal: "wow". Je tam hned několik naprosto epických momentů (scéna v kostele je bez debat to nejšílenější, co šlo letos v vodách áčkové produkce vidět a scéna s ohňostrojem vybuchujících hlav je taktéž nezapomenutelná), ale jako celek mi to přišlo v kontextu Vaughnovy tvorby trošku tuctové a slabší. Ale někdy tomu dám druhou (od vysokých očekávání oproštěnou) šanci. 70% Edit:Podruhé už to bylo lepší a Kingsman se bez problému usadil na jistých čtyřech hvězdách a moje plná důvěra ve Vaugha stále trvá. 80%

• 24.9.2015  23:00
    Chappie (2015)

Ten trapný moment, když jste jeden z technicky nejzručnějších režisérů mladé generace, ale prostě nemůžete odolat touze si psát svoje scénáře, protože Vám to u prvotiny vyšlo a Vy máte dojem, že to umíte. Ten film má solidné atmosféru, ale absolutní a totální hloupost toho scénáře to neskutečně potápí. Hlavně opětovné upřednostnění sociální podtextu ve scénáři, což už začíná být o Blomkampa poněkud otravný kolorit. Popravdě mám dost zásadní obavu o Blomkampův Vetřelčí film, protože by si scénář měl opět psát sám. Ach jo. 50%

• 24.9.2015  22:57

Tak jsem se konečně dostal k tomu zajít do kina na Maxe a nemůžu říct, že bych toho v nejmenším litoval. Maximální zábava, ve které se nikdo s ničím moc nepáře a film, který rozhodně ani v nejmenším nevypadá na to, že by ho psal a točil pán, kterému je sedmdesát a jeho nejakčnější film za poslední tři dekády byl Babe 2: Prasátko ve městě. Svým pojetím maximálně starosvětská a přímočará zábava, která se dneska u velkoprodukcí už prostě nevidí a popravdě mě celkem hodně, ale opravdu hodně, zaráží, že tomuhle někdo z Warnerů přiklepl skoro 200 mega rozpočet. Celkem věřím tomu, že dotyčný při sledování finální verze váhal, jestli zvolí provaz nebo se radši rovnou zastřelí. Každopádně jsem rád, že Max nepropadl a po DVD a BR pravděpodobně bude v celkem sympatickém zisku, protože to dokazuje, že všechny dnešní blockbustery prostě nemusí být sterilní a bezpohlavní seskupení těch nejtupějších žánrových klišé. Za to veliký dík! 95%

• 24.9.2015  22:53
    Whiplash (2014)

Letos jsem opravdu nečekal, že mě nějaký film z Oscarové desítky nadchne, ale těžce jsem se spletl. Whiplash je totiž naprosto špičkové hudební drama s (očekávaně) geniální hereckou kreací J.K.Simmonse a pořád odmítám ověřit, že na režijní stoličce opravdu seděl devětdvacetiletý debutant, klobouk dolů. Za mě se jedná s přehledem o nejlepší drama roku 2014 a nutno podotknout, že všichni tři Oscaři jsou maximálně zasloužení. 90%

• 24.9.2015  22:51
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Koment k druhé řadě: Tak jestli první série TD byla zoufale natahovaná, tak nemám nejmenší poněti jak popsat to, co jsem zažíval při sledování série druhé. Během osmi epizod (tedy během cca 450-ti minut) se reálnému vyšetřování a dění kolem případu samotného věnuje odhadem 120 minut, zbytek času pak divák tráví ponořen do zkoumání duší hlavních postav a může se tedy věnovat Farrellovu skomírajícímu vztahu s malým synem, který je v péči ex-manželky, rodinným starostem, traumatickému dětství a partnerským problémům Rachel McAdams a samozřejmě také bojům Taylora Kitsche s popíráním vlastní homosexuality. No já nevím jak Vy, ale já kvůli tomuhle doopravdy na detektivní seriály nekoukám. Abych nebyl úplně škarohlíd, tak to má opět celkem fajn atmosféru, je to režijně profesionálně odvedená práce a Farrell s Vaughem jsou pání herci, ostatně Vaugha a jeho postavu považuji za hlavní devízu druhé řady a jediný důvod, proč mě vlastně až tak šíleně moc neštve, že jsem s tímhle ztrácel čas. Ta postava je totiž skvěle napsaná a sám Vaugh s naprostým přehledem dokazuje všem pochybovačům, že na vážné role prostě má a osobně doufám, že se v brzké době opět v nějaké ukáže.

• 17.9.2015  00:12
    Miami Vice (2006)

• 8.9.2015  00:44

• 14.4.2015  23:46

S počtem repríz roste výsledný dojem a já tenhle Svěrákův počin oceňuji čím dál tím víc. 90%

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14