Expanze (2015) (seriál)

1. série - 90%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 70%, 5. série - 90%.

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Jako klluk jsem miloval TMNT, o chvíli později jsem se zamiloval do Batmana. Nesuďte mě, jsem jenom člověk. 90% (hodnoceno v rámci subžánru animovaných komiksovek)

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

1. série - 100%, 2. série - 80%, 3. série - 90%, 4. série - 90%, 5. série - 90%, 6. série - 90%.

Čtyřicet pušek (1957)

V reakci na místní nízké hodnocení zaokrouhleno nahoru. Každopádně se jedná o téměř až geniální mix noiru a westernu, který o dobrých pár let předběhl svou dobu. Civilní, skvěle napsané a zahrané, jdoucí mimo velkou většinu (nejen) tehdejších žánrových škatulek a hlavně brilantně natočené a zrežírované. Chci víc Fullera! 90%

Daredevil (2015) (seriál)

První série 80%, druhá série 95%.

Musíme si pomáhat (2000)

Neuvěřitelně silné v maličkostech, a to jako dobových, tak i režijních, typově úplně skvěle obsazené, protože všichni vypadají doopravdy jako ze 40. let (špatné castingy do dobových filmů jsou v ČR naprostý základ), královsky napsané a hlavně odehrané. Duška jsem nikdy moc nemusel a dneska už k němu mám celkem silnou averzi, ale tady podává životní výkon. Kouzelně se tu mísí žánry, když se doopravdy během půl minut přeskakuje z komedie do dramatu a obráceně, ale přesto to celé působí neuvěřitelně konzistentně. O tom, že se jedná o jeden z mála českých filmů, kde se osvobození nepopisuje jen jako "rozdávání šeříků", nemluvě. Pro mě osobně nejlepší popřevratový český film. Wir müssen zussamenhalten... 100%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak jsem se konečně dostal k tomu zajít do kina na Maxe a nemůžu říct, že bych toho v nejmenším litoval. Maximální zábava, ve které se nikdo s ničím moc nepáře a film, který rozhodně ani v nejmenším nevypadá na to, že by ho psal a točil pán, kterému je sedmdesát a jeho nejakčnější film za poslední tři dekády byl Babe 2: Prasátko ve městě. Svým pojetím maximálně starosvětská a přímočará zábava, která se dneska u velkoprodukcí už prostě nevidí a popravdě mě celkem hodně, ale opravdu hodně, zaráží, že tomuhle někdo z Warnerů přiklepl skoro 200 mega rozpočet. Celkem věřím tomu, že dotyčný při sledování finální verze váhal, jestli zvolí provaz nebo se radši rovnou zastřelí. Každopádně jsem rád, že Max nepropadl a po DVD a BR pravděpodobně bude v celkem sympatickém zisku, protože to dokazuje, že všechny dnešní blockbustery prostě nemusí být sterilní a bezpohlavní seskupení těch nejtupějších žánrových klišé. Za to veliký dík! 95%

Whiplash (2014)

Letos jsem opravdu nečekal, že mě nějaký film z Oscarové desítky nadchne, ale těžce jsem se spletl. Whiplash je totiž naprosto špičkové hudební drama s (očekávaně) geniální hereckou kreací J.K.Simmonse a pořád odmítám ověřit, že na režijní stoličce opravdu seděl devětdvacetiletý debutant, klobouk dolů. Za mě se jedná s přehledem o nejlepší drama roku 2014 a nutno podotknout, že všichni tři Oscaři jsou maximálně zasloužení. 90%

Tmavomodrý svět (2001)

S počtem repríz roste výsledný dojem a já tenhle Svěrákův počin oceňuji čím dál tím víc. 90%