Netvor z Černé laguny (1954)

Moc milá a velice přímočará záležitost. Škoda jen, že tempo první poloviny se bohužel nepřenese do té druhé, kde minimálně posledních 20 minut je poněkud monotónních. Nutno ale říct, že sám netvor je na 50. léta naprosto skvěle udělaný, nikde na vás nedýchnou papundeklové triky nebo okatá zadní projekce, celé je to vkusné a decentní a Julie Adams je kočka. P.S.: Jo a scéna "synchronizovaného plavání" je bez debat geniální a nadčasová. 70%

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

1. série - 100%, 2. série - 80%, 3. série - 90%, 4. série - 90%, 5. série - 90%, 6. série - 90%.

Masaryk (2016)

Kdybych neznal historii a nevěděl, že zhruba 70% dění ve filmu je historicky nepřesné a místy zcela smyšlené, tak bych hodnotil výš, protože Masaryk jinak rozhodně není špatný film a jsem vlastně rád, že vznikl, minimálně proto, že Jan Masaryk je velice zajímavá postava českých dějin a jeho vystupovaní v událostech od Mnichova po únor 1948 rozhodně nelze vykládat nijak černobíle. Škoda, kdyby to mělo lepší scénář, mohl to být naprosto skvělý film, takhle je to jen na české poměry nadprůměrné, což je bohužel prostě málo. 70% hlavně za odvahu se komplikované látce věnovat, za Karla Rodena a režiséra Ševčíka.

Čtyřicet pušek (1957)

V reakci na místní nízké hodnocení zaokrouhleno nahoru. Každopádně se jedná o téměř až geniální mix noiru a westernu, který o dobrých pár let předběhl svou dobu. Civilní, skvěle napsané a zahrané, jdoucí mimo velkou většinu (nejen) tehdejších žánrových škatulek a hlavně brilantně natočené a zrežírované. Chci víc Fullera! 90%

Zredigováno (2007)

Tak tohle se moc nepovedlo, je to takové Oliver Stone meets Blair Witch Project, bohužel herecky na úrovni druhého zmiňovaného, což je největší překážkou pro to, aby ona originální a superrealistická forma vyprávění mohla pořádně fungovat. Mám velké podezření, že ty 3 hvězdy dávám hlavně kvůi DePalmovi a jeho snaze natočit trochu jiný film.50%

Nátlak (1959)

Umím si představit i plný počet. 90%

Daredevil (2015) (seriál)

První série 80%, druhá série 95%.