Nevěrně tvá (1948)

Velice slabé tři hvězdy. Harrison občas absolutně mimo, scénář osciluje mezi geniálním a těžkopádným a k tomu je to pocitově neuvěřitelně dlouhé a utahané. Je poznat, že Sturges už byl na ústupu. 50%

Stroj času (1960)

Po dobu první hodiny to bylo na opravdu hodně silné čtyři hvězdy. Svižně plynoucí děj, na svou dobu a žánr překvapivě netoporný a sympatický hlavní hrdina, příjemné pozvolné skoky časem, hodně vizuálních nápadů (sledování vývoje doby skrze proměny a vývoj šatů na figuríně považuji za geniální motiv) a pochopitelné varování ohledně užívání jaderných zbraní. I přechod do daleké budoucnosti se ze začátku dařil a divák napjatě očekával, jak se vše rozklíčuje. Bohužel pak dojde na finále, a to filmu opravdu ohromně škodí. To, že Morlokové už dnes vypadají opravdu komicky bych u skoro šedesát let starého snímku asi byl s to skousnout (byť je to v příměm kontrastu s tím, jak většina ostatních triků naopak nezastarala téměř vůbec, zde je Oscar za efekty skutečně na správném místě), co mi ovšem vadí, je to, že z klidného a přemýšlivého snímku se stává akční a stupidní akční balast, který je v hrubém nesouladu se zbytkem jinak chytrého a sympatického fillmu. Škoda, mohlo to být lepší, ale i takhle to určitě stojí za vidění. 70%

Válečný vůz (1967)

Roztomilý mix westernu a heist movie. Nejedná se o nic světoborného, ale je to velice příjemný (nad)standard, který celou dobu baví a příjemně se na něj dívá.70%

Ploty (2016)

Zaoukrouhluji nahoru jen kvůi mé lásce k divadelním konverzačkám. Uvidím, jestli časem přeci jen tu čtvrtou hvězdu nesundám, protože i já sám jsem si vědom toho, že to má zlehka přepálenou stopáž a místy to jen klouže po povrchu. Jinak herci (až na přehrávajícího Williamsona) naprosto dechberoucí. 70%

Božská Florence (2016)

Velice nekonzistentní směs komedie a dojímavého životopisného dramatu, která bohužel nefunguje ani v jedné poloze, natož pak jako celek. Hodně utrápené tři hvězdy. Od Frearse bych čekal více a Meryl Streep už bere nominace na Oscara pravděpodobně jen za účast.

Moonlight (2016)

Rozhodně ne špatné, jen poněkud tuctové bez silnějšího závěru. Dojem, že jsem podobných filmů viděl desítky mi divácký zážitek přeci jen poněkud kazí. 70%