Dovlatovka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.10.2013  10:00
    Gravitace (2013)

Intenzivní zážitek z 3D IMAXu, ačkoli jinak 3D neholduji, spíš ho nemám ráda...ta hloubka vesmíru je ale opravdu namístě. Z filmu nebude legenda i přes jeho inovativní přínos v technické a technologické oblasti, protože tu přece jen chybí hlubší příběh, myšlenka nebo emoce. Ale to nevadí a proč by to tak vlastně mělo být? Pořád voláme po originalitě a když nám ji někdo dá a zprostředkuje nám intenzivní zážitek a zábavu, tak se nám zas nelíbí, že to vyprchá, protože tomu něco chybí zase někde jinde... kašlete na to, pěkně se usaďte hluboko do sedadla, nasaďte brýle a užívejte.

• 11.2.2013  22:40

Málokdy mám pocit, že režisér drží film tak pevně v rukou jako Bigelow. Od Hurt Lockeru opět o slušný kus dál! Technicky dokonalé, budování napětí jak cyp, konec zvládnutý bez jakéhokoli patosu a přehnané hrůzy. Žádná úlitba divákům, tady se nehraje na to, proč to hrdinka dělá. Není to třeba, ta postava vysvětlování nepotřebuje. Nikdo z nás to nepochopí a pokud je člověk ochotný divák, nebude to ani potřebovat. Nikomu se nevnucuje názor na mučení, nutné oběti atd., ale přesto (nevím, jak je to možné) film není chladný (což Hurt Locker trochu byl). Desplatova hudba vynikne až nakonec, zato zanechá podobně silný dojem. Už dlouho jsem neviděla film, na kterém nemůžu najít chybu. A jsem upřímně ráda, že ho natočila ženská!

• 17.8.2012  23:01
    Polski film (2012)

Jeden z nejlepších a nejmodernějších českých filmů poslední doby. Odvážný, kombinující žánry, techniky i nápady...možná trochu náročný pro české publikum. Je potěšující, kolik českých herců se účastnilo. Prostě výborné! 90 %.

• 17.8.2012  22:52
    Kinsey (2004)

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná!

• 1.7.2012  11:21
    Sunset Blvd. (1950)

Neuvěřitelný zážitek, naprosto nadčasový, hluboký, emocinální, umělecký...poslední věta vám leží v hlavě hodně dlouho!

• 22.12.2011  10:59

Dokonalé! Ve své hrůze a depresi naprosto dokonalé! Po sledování jsem si řekla jen "no do prdele". Obdivuju každého, kdo se na filmu podílel, že do toho šel. Obzvlášť Tildu Swinton a režisérku. Do tohohle se vžívat, to chce sakra odvahu. Ze mě nejlepší film roku 2011! Hudba geniální, btw.

• 12.3.2011  21:16

Ledové, kruté, nádherné, láskyplné...přes extrémně pomalé tempo nechybí napětí, podporované občasnou atmosferickou hudbou a jinak dosti hrůzostrašným tichem. Skvělé souznění žánrů a skvělí dětští herci.

• 8.1.2011  00:43

Absolutně strhující a nejspíš téměř dokonalé. Naprosté soustředění na jedno jedniné, v tom film kopíruje příběh a koneckonců i balet jako takový...geniální zvuková stránka, geniální herci, geniální Darren Aronofsky. Ale po shlédnutí je divák zralý aspoň na jednoho panáka.

• 18.10.2010  12:38
    Sherlock (TV seriál) (2010)

To lehké zpomalení v první půlce druhého a lehké zkopnutí v závěru třetího dílu tvůrcům odpouštím, protože tohle je moderní britská televizní tvorba v nejlepší formě se vším všudy. Ad Cival: Spíš "Ritchie my arse", ne? :-D

• 15.7.2010  18:03
    Počátek (2010)

Nářez, nářez, nářez. Inception možná ještě překročilo má očekávání. Akce tak akorát a skvělá, propracovaně zapojené do logiky filmu (rozhodně ne samoúčelná!), silné emoce vázané na dost těžká témata (vina, sebevražda), stoupající napětí, které je ke konci celé akce "vnuknutí" téměř nesnesitelné! Herci skvěle fungují jako tým i jako jedinci, Ellen Page konečně dostala šanci ukázat, že umí skvěle zahrát dospělou postavu, Marion Cotillard je geniální. O DiCapriovi není třeba ani mluvit, velice mě překvapil Watanabe. Hudba Hanse Zimmera není tak okázalá jako batmanovská, nicméně je stejně slvělá. Chris Nolan dokázal skvěle sladit aktraktivitu s myšlenkovou hloubkou! Dám si to ještě několikrát. Zatím 100%.

• 20.12.2009  10:44
    Avatar (2009)

"Krása" ve všech ohledech. Takhle vypadá krása zhotněná ve filmu. Za 166 minut se nenudíte. A vůbec to není tak "zelené", jak někteří tvrdí. Spojení člověka s přírodou energií je součástí myšlenkových systémů po staletí, a že jsem si zničili vlatsní planetu? Dejte pokoj, to je i v Červeným trpaslíkovi...

• 8.11.2009  00:13

Dlouhé, obrazné, lyrické, náročné...zatraceně skvělé!!!

• 31.10.2009  14:53
    Volavka (2002)

Po shlédnutí je naprosto jasné, že Scorsese to i s takhle skvělým podkladem (originální scénář jako podklad pro americký) nezvládl. Volavka je přehledná ačkoli složitá, psychologická ačkoli hongkongská. Herecké výkony přesně zapadají do celku. Až mám dojem, že jediný DiCaprio v remakeu pochopil, o čem ten příběh je, což je dost smutné...

• 4.10.2009  21:03
    District 9 (2009)

Daly by se vytýkat jemné nepodloženosti nebo nelogičnosti, ale proč? škoda si kazit zážitek. masakr!

• 12.7.2009  01:37

Dokonalý příklad toho, jak udělat z dramatu ze sportu populárního jen v USA film pro diváky na celém světě, kteří budou sedět se zaťatými pěstmi a upřímně fandit těm klukům. Formální stránka vyrovnává dílčí příběhy postav, které by jinak byly klišé až hanba. Navíc hrdinové filmu ve finále vlastně vůbec nejsou hrdiny. Bomba!

• 10.7.2009  08:43
    Wrestler (2008)

Sešívačkou do kůže, divadlo pro lidi, popírání stáří...a z toho všeho vystupuje opravdový člověk, který je tak trochu Ram Robinson a tak trochu spíš Mickey Rourke sám. Téměř dokonalý důkaz toho, že Darren Aronofsky má nejen odvahu, ale i schopnost nechat tryskat emoce z plátna bez jakýchkoli formálních i obsahových experimentů a vychytávek. Tenhle film má opravdu na to, aby vás přesvědčil, že život je teď a tady a že i když jste po kolena ve sr***, vždycky za to stojí.

• 20.6.2009  19:16

Neveřím, že tihle chlapi nejsou nejlepší kamarádi a tahle vegas akce se ve skutečnosti nestala. Prostě nevěřím:-) Nejlepší komedie od Zbouchnuté!

• 28.5.2009  15:22
    Star Trek (2009)

rytmické, akční, zábavné a přitom s ohledem na povahu příběhů ST vůbec ne hloupé! A takhle pěkně zasadit Simona Pegga do kolektivu, to se opravdu povedlo! Ono se to celé zatraceně povedlo.

• 8.3.2009  19:08
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

I na téhle show je vidět, že Black Books je Moranovo dítě...humor podobný, občas dost drsný, občas roztomilý a okouzlující. Během dvou hodin stihne Moran po vzoru Pythonů urazit několik skupin lidí a přitom být k sežrání. Smějete se nahlas a pořád přemýšlíte, jestli v těch jeho vlasech nežijou nějaká zvířátka:-)

• 12.1.2009  13:57

V podstatě netřeba komentovat, tohle se prostě musí vidět. Po shlédnutí jsem ráda, že Mann dostal do rukou Public Enemies...

• 28.8.2008  15:23

90%. jsem velký příznivce batman begins a ačkoli objektivně je temný rytíř maximálně povedený, na ten poslední bodík mi chyběl ten nepojmenovatelný pocit uvnitř...bomba motorka, neuvěřitelný joker (napsaný i zahraný), skvělá hudba.

• 30.3.2008  23:58
    Divoši (2007)

Závažné téma, nedotýkající se jen málokoho, výborný scénář, dobře vyvážený humor, skvěle napsané a ještě lépe ztvárněné postavy. Hoffman je prostě univerzál, veřím mu i ty slzy nad smaženými vajíčky!!!

• 5.2.2008  13:28
    Pokání (2007)

dokonalé, plakala jsem a neměla slov.

• 8.7.2007  15:34
    Zodiac (2007)

90% fincher jinak a prece skvele!

• 15.3.2007  11:42
    Dreamgirls (2006)

Hodně teatrální jako pozůstatek broadwaye, písničky, co mají posunovat děj jsou slabší. Ale vystoupení a nahrávání je výborné, Murphy válí a každá písnička Hudson mi trhá srdce. I love you I do nebo Listen (je víc k ději) si Oscara zasloužily. Beyonce je hodně pěvecky utlumená, ale hraje obstojně.

• 2.11.2006  19:39

Vydechla jsem az pred kinem...masakr!kdyz si tak kamera tancuje mezi kulkama a pristane na ni par kapek krve, ani vas nenapadne, ze neni prava!

• 14.9.2006  12:52

V tomhle filmu by se nemělo opomíjet téma strachu. Ta představa je děsná: jste malej kluk a bojíte se pořád, každou vteřinu, když jste vzhůru! A Osmentově podání je tohle to, co si s každým dalším shlédnutím užívám víc a víc.

• 28.8.2006  09:05

Nic Park je prostě trpělivý bůh plastelíny! Je to plné odkazů, které já nepostřehnu, plné humoru (krysího!!!) a hlavně je to tak krásné!!!

• 25.5.2006  09:21

Úctyhodné, kvalitní, působivé...víc než dobrá pocta cestujícím. Tohle si absolutní hodnocení zaslouží.

• 27.3.2006  11:25
    Spojenec (2006)

Skvělé, skvělé, skvělé! Mainstream? No a? Skvělý Washington, skvělá Foster a Owen to taky nepokazil...a skvělá hudba (ten song k titulkům!). Sice to teď vypadá, že nemám jiné slovo v zásobě, ale...skvělé! Jen nevím, kterej trouba to přeloži jako Spojenec:-(

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8