Dovlatovka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 17.4.2016  21:54
    Temné kouty (2015)

Špatný scénář, špatné obsazení, špatná atmosféra. Knihu doporučuju, na film se vykašlete.

• 23.4.2017  10:45
    Godzilla (2014)

Viděno podruhé a ještě lepší. Líbí se mi základní myšlenka i relativně "realistické" zpracování. Možná to nemusí všem vyhovovat, ale je naprosto logické, že po startu zaměřeném na postavy, jdou lidi v podstatě stranou, protože proti třem stometrovým monstrům překvapivě nemají šanci a vlastně ani nejsou v hledáčku těch potvor. Herci tu sice pak nemají moc co hrát, ale je-li to v souladu s konceptem, že existuje nějaká vyšší přírodní rovnováha, která je mimo naši kontrolu a kterou můžeme maximálně narušit (a nést následky), ale rozhodně ne ovládnout, proč ne. A některé záběry jsou naprosto parádní, včetně seskoku do potemnělého SF. Komu chybí více soubojů monster, ničení celých měst za denního světla a srdceryvné řeči hrdinských postav, ať si pustí Pacific Rim. 90 %.

• 6.10.2013  10:00
    Gravitace (2013)

Intenzivní zážitek z 3D IMAXu, ačkoli jinak 3D neholduji, spíš ho nemám ráda...ta hloubka vesmíru je ale opravdu namístě. Z filmu nebude legenda i přes jeho inovativní přínos v technické a technologické oblasti, protože tu přece jen chybí hlubší příběh, myšlenka nebo emoce. Ale to nevadí a proč by to tak vlastně mělo být? Pořád voláme po originalitě a když nám ji někdo dá a zprostředkuje nám intenzivní zážitek a zábavu, tak se nám zas nelíbí, že to vyprchá, protože tomu něco chybí zase někde jinde... kašlete na to, pěkně se usaďte hluboko do sedadla, nasaďte brýle a užívejte.

• 9.6.2013  18:22

Čtyřka s odřenejma ušima...zběsilé tempo se zbytečným množstvím převratů (než to člověk zpracuje už jsou věci jinak), není dost času na postavy (některé jsou ale úplně zbytečné, kvituju velký prostor pro Scottyho) a emoce přijdou výjimečně (paradoxně díky bohu za Spocka, i když je tu ta účelová "výměna rolí"). Filosofické otázky, které v jedničce přece jen měly váhu, nejsou tak zásadní a plynou tak nějak bez povšimnutí. Cumberbatch a Pegg jsou lahůdkoví (ačkoli záporák by občas na můj vkus mohl maličko ubrat). Žádná nolanovská temnota se nekoná, ale to asi nikdo nečekal. Bavila jsem se. Ale chtěla jsem maličko víc...no, temnoty. Ale pro Hvězdné války dobrý výhled!

• 11.2.2013  22:40

Málokdy mám pocit, že režisér drží film tak pevně v rukou jako Bigelow. Od Hurt Lockeru opět o slušný kus dál! Technicky dokonalé, budování napětí jak cyp, konec zvládnutý bez jakéhokoli patosu a přehnané hrůzy. Žádná úlitba divákům, tady se nehraje na to, proč to hrdinka dělá. Není to třeba, ta postava vysvětlování nepotřebuje. Nikdo z nás to nepochopí a pokud je člověk ochotný divák, nebude to ani potřebovat. Nikomu se nevnucuje názor na mučení, nutné oběti atd., ale přesto (nevím, jak je to možné) film není chladný (což Hurt Locker trochu byl). Desplatova hudba vynikne až nakonec, zato zanechá podobně silný dojem. Už dlouho jsem neviděla film, na kterém nemůžu najít chybu. A jsem upřímně ráda, že ho natočila ženská!

• 31.1.2013  12:10
    Argo (2012)

Film výrazně pozvedá propojení s tehdejším Hollywoodem, které ho u mě staví nad průměr. Technicky skvělé, výborná výprava a herecké výkony, ale trochu mě mrzí určité přes koleno lámané momenty (jedna hodná muslimka, aby se neřeklo, zvedání telefonu na poslední chvíli), zjednodušování a akcentování tématu hrdinství (ano, vím, že si to předobrazy zaslouží). Gradace je tak nějak umělá, nepřirozená. Ale možná je to hrdinství dneska třeba připomínat, kdo ví...

• 2.12.2013  00:14

ten moment rozhodnutí pro svatbu, když vedle skaut skáče na trampolíně...miluju W.A.

• 31.1.2013  11:36
    Hemingway a Gellhornová (TV film) (2012)

Naprosto zbytečně natahovaná romance, která (vzhledem k významnosti postav) postrádá hloubku a tempo, snaží se pracovat s historickými záběry a zasazovat do nich herce, na což technicky nemá a neumí to. Bez té snahy o obrazovou pestrost a vylepšení s hodně nepovedeným výsledkem (snad kromě Dachau) by to bylo možná o kousek lepší. Od HBO bych ze zkušenosti čekala něco lepšího.

• 17.2.2013  22:11
    Hitchcock (2012)

Je to sice průměrný životopisný film, ale pro každého opravdového filmového fanouška bude potěšením. Hopkins je skvělý a Mirren ještě lepší. Brzy si znovu pustím Psycho.

• 24.2.2013  00:23
    Let (2012)

Výborné téma a slušně vystavěný příběh, technicky skvělý úvod...ale ty rádoby dramatická uchopení lahvičky ginu, nacházení boha a humorné vložky (ne, opravdu si nemyslím, že je legrace, když člověka totálně namol dávají dohromady koksem) to srážejí. Ani starý dobrý Denzel nemá občas sílu to uhrát. Škoda. 70%

• 28.10.2012  15:31
    Looper (2012)

S nízkým rozpočtem a přitom obsazením Willise a hodně žádaného Gordona-Levitta už je předem jasné, že těm dvěma se to muselo hodně líbit, když do toho šli. Ano, z toho nápadu šlo možná vyždímat víc sci-fi, ale to by šlo na úkor dramatů jednotlivých postav a jejich vztahů. A to by byla škoda. A je to originální scénář! To se počítá.

• 31.1.2013  11:57

Mám radši upovídaného Tarantina než střílícího a vybuchujícího Tarantina. Uznávám, že Django je komplexnější, provokativnější a na pevnějších základech postavený film než předchozí Tarantinovy filmy. Tarantino má postavy domrtě promyšlené, ale ve zpracování na to celkem kašle... viz Schultozovy pohnutky. Závěr taky nemusel bejt rozdělenej na dvě epizody, když už je hlavní padouch mrtvej... Ale je to dobrý, hodně dobrý.

• 17.8.2012  23:01
    Polski film (2012)

Jeden z nejlepších a nejmodernějších českých filmů poslední doby. Odvážný, kombinující žánry, techniky i nápady...možná trochu náročný pro české publikum. Je potěšující, kolik českých herců se účastnilo. Prostě výborné! 90 %.

• 21.10.2013  22:06
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Doporučuju všem angličtinářům! Někdy až příliš rychlé, a to jak dějově, tak jazykově...někdy by to možná chtělo něco málo popsat nebo vysvětlit. Skvělá hudba (ve stylu Sherlocka). Ústřední trojice je skvělá, seržant a inspektor jsou postavy, ke kterým na konci série přilnete. Stejně jako k postavení žen...žádná žena v tomhle seriálu není šťastná a může s tím jen máloco dělat. To je možná atribut seriálu, který mnozí pominou...Seriál rozhodně nabízí víc než kriminalistické rádoby lahůdky. Nicméně asi každá bychom vzali do náručí Jeroma Flynna, seržant Drake je úžasná postava. A to není nijak detailně popisovaná. Prostě kombinace dobrého scénáře a skvělého hereckého výkonu.

• 30.7.2012  09:09

Film má spoustu malých much a mušek, několik zbytečných vět a několik nereálných momentů, které trochu narušují Nolanovo pojetí Batmana. Nicméně, je to o Batmanovi , nikoli o jeho protivnících (jako Temný rytíř), je to současné, apokalyptické, sexy, epické a dojemné. A nikoli na jedno shlédnutí.

• 17.2.2013  22:19

Pro mě průměrná romantika a průměrné drama o zvedání se ze dna. A dohromady to ještě nijak zásadně neklape. Herci jsou skvělí, scénář mi přijde trochu chaotický a motivace postav kolikrát podivná. Nemůžu si nevzpomenout na Lepší už to nebude. Podle mě jeden z nejpřeceňovanějších filmů loňska. Ale to vystoupení na taneční soutěži je skvělý, smích skrz slzy. Bohužel, zbytek filmu takový není.

• 7.2.2012  09:56
    Bůh masakru (2011)

U druhé poloviny jsem se dobře bavila, u první jsem měla chuť odejít, protože jsem opravdu nechápala, proč se na to divám...divadlo se nedá jen tak bez úprav převést na plátno a takový mistr jako Polanski by si s tím měla poradit lépe. Nicméně vzhledem k zábavné druhé polovině to rozhodně není ztráta času. A navíc pak budete rádi, že váš manžel není korporátní právník nebo etnolog.

• 9.1.2012  11:34

Velice aktuální a překvapivě velice hluboké. A velice pravdivé.

• 25.2.2012  15:45
    Den zrady (2011)

Bohužel...s tímhle obsazením a nisným tématem by to chtělo trochu šťávy. Je to čisté, přesné, ale až příliš chladné a uhlazené. Chtělo by to víc scén jako mezi Goslingem a Giamatim, kde se na povrch proderou emoce, které úplně chybí v milostné linii...čekala jsem o ždibíček víc. Nicméně herecky skvostné. Politika je svinstvo, to víme.

• 29.1.2012  13:32
    Děti moje (2011)

Payne tentokrát spíše tragický než bavící (Bokovka). Nedokážu neobdivovat jeho schopnost harmonicky spojovat tragično a komično, vybírat fantastické herce a zprostředkovávat emoce o základních životních věcech. Ta havajská hudba je hrozná, ale všechno ostatní bylo krásné, smutné, opravdové.

• 9.7.2011  18:59
    Hanna (2011)

Kdo nezná filmy Joe Wrighta, asi mu Hanna nebude držet pohromadě a bude mu připadat jako prázdná hra s formou. Hanna je tomu rozhodně blíže než geniální Pokání, nicméně i tak má jistou "duši". Je však roztříštěná a divák si ji musí dát dohromady sám (jako hlavní hrdinka). Pokud se na to vykašle, Hannu asi odepíše. Já nikoli, líbila se mi, akce je skvělá, Chemical Brothers jsou super a Saoirse je geniální!!!

• 7.2.2012  09:49

Souhlas se všemi komentáři, které dělí Huga na nádhernou poctu kinematografii a průměrný rodinný příběh. U mně prvé převážilo, tak mě druhé zase tak nerozčilovalo. Nicméně jako pocta filmu a lásce k filmu u mě Super 8 zabodovalo víc.

• 15.4.2012  13:53
    Ironclad (2011)

Paul Giamatti luxusní...neusnula jsem jen proto, že jako dějepisný barbar jsem si nemohla vzpomenout, jestli ti Frantíci přijdou :-)

• 7.2.2012  09:59

špionážní filmy nejsou můj šálek kávy...nebo v tomto případě čaje. Nicméně to je důvod pro 80%, protože jinak tenhle film nemá chybu! Ono to nakonec o té zápletce zase tolik není...chvíli mi to trvalo, naž mi došlo, jak zajímavá postava je George Smiley. Chci, aby Gary Oldman dostal Oscara a chci si vzít Benedicta Cumberbatche :-)

• 23.2.2012  11:24
    Moneyball (2011)

Ačkoli nám Evropanům je baseball v podstatě cizí a láska k němu nám nic neříká, tenhle film je tak dobře napsaný (bez amerického pathosu) a velice slušně natočený (sportovním záběrům, kombinaci s televizními a archivními se možná mohlo věnovat trochu víc pozornosti), perfektně zahraný. A téma zodpovědnosti za svá rozhodnutí (pracovní i osobní) a potřeba si za nimi stát, i když se vkrádají pochybnosti, to by dneska potřebovalo vidět mnoho lidí ve vedoucích funkcích. A taky o tom, že i když márte nápad, nejste nikdo a nestojí za vámi někdo s možností rozhodovat, jste v háji. A Jonah Hill umí hrát!!!

• 22.12.2011  10:59

Dokonalé! Ve své hrůze a depresi naprosto dokonalé! Po sledování jsem si řekla jen "no do prdele". Obdivuju každého, kdo se na filmu podílel, že do toho šel. Obzvlášť Tildu Swinton a režisérku. Do tohohle se vžívat, to chce sakra odvahu. Ze mě nejlepší film roku 2011! Hudba geniální, btw.

• 29.1.2012  13:36

Jiné než švédská adaptace, jiná (lidštější) Lisbeth, jiný (bezohlednější) Mikael...kočka...stylovější, emocionálnější. Úvodní sekvecni si stáhnu jako videoklip. Hudba masakr. Fincher as I like him.

• 25.5.2011  17:50
    Paul (2011)

Ne tak vtipné jako Hot Fuzz, ne tak dynamické jako Soumrak mrtvých, ale o to upřímnější. Láska ke sci-fi v každém okénku a postava Paula je...sympaťák každým coulem!

• 25.5.2011  17:54

Méně akce, méně humoru...méně všeho, na co jsme od Pirátů zvyklí. A to ještě méně než v trojce! Výborná je scéna s mořskými panami a výborný je Goeffrey Rush. Celá zápletka s otcem a dcerou dává jen s povzdechem vzpomenou na zpětně dobře vystavěný vztah Will a jeho otce...pětku už ani nechci.

• 7.2.2012  09:53

Nemám ráda Paříž, protiví se mi nadřazenost některých intelektuálských umělců (Hemingway je fakt osina v zadku!)...ale miluju tenhle film! Tohle se mnou dokáže opravdu asi jen Woody. Vtipné, lehce poetické a Owen Wilson hraje Woodyho Allena stejně dobře jako všichni ostatní herci, kteří kdy hráli Woodyho Allena. Scéna s Adrienem Brodym jako Dalím je fantastická!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8