Dovlatovka

Česko
Pracující

homepage

• 9.1.2012  11:29

Proč ten dlouhý, pomalý, nudný rozjezd? Proč ten zbytečný dovětek? Proč Irene Adler? Proč proboha 169 minut? Ale to mezitím lepší než v jedničce. Potalčím v sobě iracionální principiální nesouhlas s tím, že nejbritštějšího z britských detektivů hraje Američan,a dám lehce nadhodnocené 4*.

• 15.3.2011  10:00

Máme svobodnou vůli nebo jsme řízeni něčím či někým vyšším? A nemáme-li svobodnou vůli, má smysl za ni bojovat? A pro co? Pro lásku! Možná je to lehce upravené romantické klišé, ale výborně natočené s perfektními hereckými výkony (Anthony Mackie je kouzelný) a skvělou chemií mezi ústřední dvojicí. Emily Blunt je sympatická a nádehrná a Matt Damon prostě je jeden z nejlepších herců současnosti i při dialozích, skládajících se prakticky jen z milostných vyznání. Pro ženy za 4*, pro muže za 3*.

• 24.2.2013  00:27

Až příliš troufalé? Ano, přímé psychologické drama o tom, jak rodina a výchova ovlivňují naše životy by bylo schůdnější, pochopitelnější a hodnotitelnější. Tenhle film se asi nedá známkovat. Nicméně Stanley Kubrick by z něj možná měl radost.

• 15.3.2012  13:51
    Stud (2011)

Zajímavé...chodit do práce, souložit, koukat na porno a občas pohonit. Zdá se to jako pohoda a pak najednou zjistíte, že už si neumíte povídat s lidma a když to po vás někdo chce, jste z toho nervózní a radši si jdete zase zasouložit. Závislost na sexu nejspíš existuje, závislý může člověk být v podstatě na čemkoli. Líbilo se mi, že režisér nedělal kompromisy, chlapi jsou prasata, ale ženský taky nejsou andělé...doma chodíme nazí...a sex nemusí být vždycky pěkná věc nebo zábava. Film není vyloženěn šokující, ale obzvláště po tom, jak odporně zobrazené jsou poslední sexuální scény, se člověku mo skočení moc mluvit nechce...

• 28.10.2012  15:23
    Win Win (2011)

pěkné je, že nejde o fotbal, baseball nebo hokej...ale řecko-římský zápas. Bohužel přehnaná snaha o průměrnost a uhlazenost. Otázky položené filmem (vztah k matce-feťačce, vydělávání na starých lidech) jsou totiž až příliš složité na tak jednoduchý přístup a příliš závažné na takovou pohodu.

• 9.7.2011  18:49
    Ženy sobě (2011)

Jako žena a fanynka produkce Jude Apatowa dávám palec nahoru. Není to dokonalé, ale je to lepší než oba celovečerní Sexy ve měste dohormady. A fekální scéna je geniální. Držím Kirsten Wiig palce jako autorce, producentce i herečce dál!

• 8.3.2010  21:17

tohle mohl natocit kdokoli...vizualne krasne, obcas vtipne a sem tam pekny napad, at uz od burtona nebo od carrolla. ale prazdne, a to jak obsahove tak emocionalne. bohuzel.

• 13.3.2011  11:50

Skvělý film se skvělou kamerou, skvělou hudbou a fantastickými herci. Nevidět nejdříve švédský originál a nevědět, že scénář se až na malé detaily prakticky neliší, a že zpracování je o ždibíček méně dokonalé, dám 5*. Ve švédském filmu se holt k emocím musíte propracovávat s postavami, Američané musí mít všechno přístupnější. Chloe Moretz je ohromná!

• 22.1.2011  22:24
    Fighter (2010)

Není to ničím originální, takových příběhů už bylo, témata byla probrána už stokrát...ale pokud to bude vždycky takhle dobře, není si nač stěžovat. Baleovi hodně prospělo stáhnutí se z hlavních rolí, na jejichž extrémech stál jeho film a stát se součástí kvalitního celku, do kterého se dokázal začlenit i při fyzičnosti svojí role. Wahlbergovi role sedla a ženské obsazení je bezchybné.

• 18.2.2012  19:23

škoda trochu ndného zpracování tak nosného tématu...pro ženy asi 10x zajímavější než pro muže.

• 13.3.2011  11:54

tak křehké a nádherné, jako Carey Mulligan sama. Žádné moralizování nebo filosofické úvahy nad jinak zatraceně nosným tématem. Tohle je romatické drama, které jen stojí na dosti neobvyklých základech. Miluju Andrew Garfielda!!!

• 15.7.2010  18:03
    Počátek (2010)

Nářez, nářez, nářez. Inception možná ještě překročilo má očekávání. Akce tak akorát a skvělá, propracovaně zapojené do logiky filmu (rozhodně ne samoúčelná!), silné emoce vázané na dost těžká témata (vina, sebevražda), stoupající napětí, které je ke konci celé akce "vnuknutí" téměř nesnesitelné! Herci skvěle fungují jako tým i jako jedinci, Ellen Page konečně dostala šanci ukázat, že umí skvěle zahrát dospělou postavu, Marion Cotillard je geniální. O DiCapriovi není třeba ani mluvit, velice mě překvapil Watanabe. Hudba Hanse Zimmera není tak okázalá jako batmanovská, nicméně je stejně slvělá. Chris Nolan dokázal skvěle sladit aktraktivitu s myšlenkovou hloubkou! Dám si to ještě několikrát. Zatím 100%.

• 18.10.2010  12:38
    Sherlock (TV seriál) (2010)

To lehké zpomalení v první půlce druhého a lehké zkopnutí v závěru třetího dílu tvůrcům odpouštím, protože tohle je moderní britská televizní tvorba v nejlepší formě se vším všudy. Ad Cival: Spíš "Ritchie my arse", ne? :-D

• 28.12.2012  09:07

Nejlepší je asi vidět zpětně 80.léta...he's like me, man, he loves tits and Motley Crue :-)

• 8.1.2011  00:43

Absolutně strhující a nejspíš téměř dokonalé. Naprosté soustředění na jedno jedniné, v tom film kopíruje příběh a koneckonců i balet jako takový...geniální zvuková stránka, geniální herci, geniální Darren Aronofsky. Ale po shlédnutí je divák zralý aspoň na jednoho panáka.

• 28.12.2012  09:05

Co když ženská přistupuje k lásce jako chlap a chlap jako ženská? Hra se stereotypy je to nejlepší na tomhle chytrém, zábavném a nakonec docela poučném filmu.

• 20.12.2009  10:44
    Avatar (2009)

"Krása" ve všech ohledech. Takhle vypadá krása zhotněná ve filmu. Za 166 minut se nenudíte. A vůbec to není tak "zelené", jak někteří tvrdí. Spojení člověka s přírodou energií je součástí myšlenkových systémů po staletí, a že jsem si zničili vlatsní planetu? Dejte pokoj, to je i v Červeným trpaslíkovi...

• 4.10.2009  21:03
    District 9 (2009)

Daly by se vytýkat jemné nepodloženosti nebo nelogičnosti, ale proč? škoda si kazit zážitek. masakr!

• 27.1.2010  22:06
    Dorian Gray (2009)

tak buď gotický horor nebo Wildea, obojí nejde! A Ben Barnes neumí hrát!

• 7.2.2010  00:32

The devil rulezz!

• 5.4.2010  00:01
    Komici (2009)

Judd Apatow neudělal špatný film, jen je mnohem osobnější než všechny jeho předchozí kousky. Zasmějete se u něj párkrát a to ještě musíte dávat pozor a trochu se vyznat v americkém šoubyznisu. Ale snaží se říct víc o tom, jak žijí lidé, jejichž prací je "být legrační", to se cení a nedopadlo to tak zle. Navíc je ze všeho hodně cíti, že všichni lidi, co tenhle film dělali, jsou kamarádi... A Seth Rogen fakt neměl hubnout :-)

• 24.6.2009  15:02

Coraline je dětská a, přece nenudí dospělého, občas trochu umělecká, a přece ne nudná, občas vtipná, a přece v některých momentech docela děsivá. Ano, není obsahově příliš originální, ba naopak, ale copak to vadí? Pokud v sobě člověk má někde ono pověstné dítě, Coraline ho probudí. Jen mohla být tak o 10 minut kratší.

• 19.3.2011  21:26
    Loudilové (2009)

Překvapivě vtipné a co víc do toho chtít?

• 8.3.2010  21:21
    Nine (2009)

hudebne slabsi nez chicago, obsahove stejne rozmelnene a povrchni. z cisel stoji za to jen fergie, kate a marion. pro me prozatim marshalluv nejslabsi film a nejslabsi muzikal, ktery byl posledni dobou v hollywoodu udelan.

• 20.6.2009  19:16

Neveřím, že tihle chlapi nejsou nejlepší kamarádi a tahle vegas akce se ve skutečnosti nestala. Prostě nevěřím:-) Nejlepší komedie od Zbouchnuté!

• 28.3.2010  23:59
    Pevné pouto (2009)

Vím, že to celé dohromady nedrží...skvělé momenty napětí a další detaily jsou ale tak skvělé, že převládlo pozitivní přijetí.

• 4.8.2009  15:28

Curtis válí. Zábava, skvělá muzika, fantastičtí herci (výkvět britských komiků + jeden přirozený a přesvědčivý Američan) a srdce, jehož láska k rock'n'rollu je cítit až do poslední řady kina.

• 14.5.2011  13:27

Poslední dny jednoho z největších Rusů britskýma očima? Ano a lepší než očima Rusů! Klasický ruský pathos omezený na nezbytné minimum. Nádherně lidské a civilní podání L.N. Tolstého v podání Plummera, klasická ruská vášeň a obliba v teatrálních projevech v podání Mirren, Giamatti a McAvoy bezchybně přihrávají. Dnes již téměř nepředstavitelné dilema mezi filosofií a reálným životem. Dilema, kterým nejvíc trpěl, aspoň podle tohoto výkladu, sám Tolstoj. Který byl navíc, a to je dosti odvážný pohled, ve své době skutečnou celebritou. Výborné!

• 7.2.2010  22:27
    Precious (2009)

Nemám slov...jestli máte pocit, že se vám vede špatně, pusťte si Precious. Hodně drsné prohlédnutí...

• 2.8.2012  13:59

Na americkou teenagerskou (nefekální) komedii o muzice to není úplně zlý. Sice objevovat v roce 2009 ska je poněkud opožděné, ale pár dobrjech fórů a muzika jakž takž. A líbí se mi představa, že nějakej šestnáctiletej amík ví, jak znějí thin Lizzy :-) 50 %