Dovlatovka

Pracující

homepage

• 28.5.2009  15:22
    Star Trek (2009)

rytmické, akční, zábavné a přitom s ohledem na povahu příběhů ST vůbec ne hloupé! A takhle pěkně zasadit Simona Pegga do kolektivu, to se opravdu povedlo! Ono se to celé zatraceně povedlo.

• 10.7.2009  08:57

Film, který vám nedá nic zadarmo. Bude vám vnímání stěžovat roztřesenou ručkou i mimo akci, zrnícím digitálním obrazem, na který se při nočních scénách nedá prakticky koukat, střílečkami přesně (a záměrně) na hranici přehlednosti. Chce to soustředění téměř po celých 140 minut a když se vám to povede, najdete v hlavním hrdinovy člověka, nikoli jen kriminální legendu. Člověka, který měl smysl pro humor a který se vzpíral řádu světa až do momentu, ačkoli začínal tušit, že se mu to nemůže vyplatit. Depp rulezzz, Bale a Cotillard (díky bohu za její angličtinu) výborně sekundují. S Nelítostným soubojem nelze srovnávat, jinak bude přání otcem zklamání!

• 29.1.2012  13:22

Jak si bohatí uvědomují, že existují chudí a nešťastní...ale hlavní postava vyzvedává průměrný až podprůměrný příběh a nudné pojetí o několik stupňů.

• 12.3.2011  21:16

Ledové, kruté, nádherné, láskyplné...přes extrémně pomalé tempo nechybí napětí, podporované občasnou atmosferickou hudbou a jinak dosti hrůzostrašným tichem. Skvělé souznění žánrů a skvělí dětští herci.

• 8.9.2012  18:12

přínosný historický exkurz, skvělý pro doplnění hudebního vzdělání. filmově a emocinálně bez invence a hloubky, ale what the hell.

• 3.4.2010  21:31

Fantastický námět, kterému by slušelo méně konvenční zpracování, které by lépe udrželo pozornost. U závěru jsem hrůzou zavírala oči.

• 9.9.2008  15:37

Estetický zážitek u mě převážil...nebýt jeho bude to slabota:-( Snad bude del Toro u Hobita více dbát na příběh. Žrala jsem souboje Luka Gosse!!!

• 4.5.2008  20:12
    Iron Man (2008)

Robert Downey si užívá,Jeff Bridges nemá vlasy a mě to baví. A o tom to je. 75%

• 30.5.2009  22:13
    JCVD (2008)

Vkusný návrat!

• 27.12.2010  10:52

Zklamalo mě, že i přes dějovou gradaci nijak negraduje napětí...a celkově je ho tam vzhledem k prostředí méně než bych si představovala. Navíc mi přišlo, že chemie "po drátě" mezi DiCapriem a Crowem přiliš nefunguje. Půměr, bohužel.

• 25.1.2009  22:49

Úvod filmu je naprosto obrazově i obsahově strhující! Střední pasáž zpomaluje a konec naprosto záměrně bollywooduje. Ale proč ne, jsme přece v Indii. Zajímavý a skvěle natočený film, těžící zjevně z výborného scénáře, z všeobecné znalosti Milionáře (včetně kontrastu filmového a televizního světa a snímání) i ze skvěle vedených mladých herců. Možná příliš pohádkové, ale Danny Boyle zjevně umí i tenhle žánr:-)

• 17.2.2009  09:50
    Milk (2008)

Film je výborný, ale úplně nejlepší je v momentech, kdy vyplouvají na povrch skutečně intimné emoce postav. Když politika ustupuje do pozadí, viz telefonický rozhovor Milka a Scottyho. Konečný dojem sráží příliš patetický závěr...ale pokud to tak bylo, ok, bylo to tak. Formálně nijak objevné. Vedle výborného Penna, od kterého se snad výkon horší než skvělý ani neočekává, vynikají výborní Hirsch, Franco a především Brolin.

• 5.3.2009  15:00

Sam Mendes se opakuje a i když se opakuje stále na vysoké úrovni, mohl by se svým talentem zkusit něco jiného. Je pravada, že nás citlivější uvrhe tento snímek minimálně na pár hodin do deprese, ale jednoduchým východem (nikoli nouzovým) je vědomí, že zobrazená situace už není zdaleka aktuální. Ano, rodiny se stěhují na vesnice a ženy se tam nudí i u nás, ale není to něco, z čeho bychom dnes museli utíkat. Nicméně sílu ten příběh dvou lidí má především díky hereckým výkonům a tomu, že tohle se asi v životě skutečně stává. Bohužel.

• 23.1.2009  11:10

No country for old men byl hlavní chod, dosti těžký na zažívání...ale potom, co jsme ho přece zpracovali, dostali jsme chuť na desert. Lehký a jen tak na chuť...a bratři Coenové nám ho dali. Není dokonalý, ale potěší a zlepší náladu.

• 1.3.2009  11:21
    Pochyby (2008)

I na divadelní adaptaci je film příliš chladný a nepřístupný, jako hlavní postava. Možná je na vině i to, že zobrazené prostředí a problematika nám středoevropanům příliš neříká. Herecké výkony skvělé, ale prostě mě to nezasáhlo.

• 6.2.2009  01:02

Filmové zamyšlení nad lidským životem tak komplexní, že je mu třeba vzdát hold. Přestože by mu možná slušelo méně dokonalé a více emotivní zpracování, které by ho možná zpřístupnilo širšímu diváctvu. Rothovi patří za scénář výtka v podobě přílišné podobnosti s Forestem Gumpem (ale to vem čert) a poděkování za nádheré ženské postavy. Hlasuju pro to, aby se David Fincher občas vrátil k žánrovým filmům.

• 31.5.2009  09:40

Při pomalém tempu, které navíc hodně zeslábne ve střední třetině (přelíčení), rozhodně ne film pro každého. Nicméně mě oslovil a znovu a znovu tleskám Fiennessovi, který v jakkoli krátkém čase ne plátně dokáže divy!

• 20.3.2010  18:24
    Samotář (2008)

Možná je život opravdu složitější, když o něm zbytečně moc přemýšlíte. Krásný film, příjemná hudba a skvělí herci. Ellen Page je nepřekonatelná!

• 8.9.2009  17:21
    Smrt on-line (2008)

Průměrný napínák se špetkou vyvražďovacího koření. Není to zlé, občas je to i napínavé. Na sobotní televizní večer OK.

• 17.2.2010  22:55

Tenhle film točila ženská??? Nářez! A ten pocit po titulcích...svět, ve kterým žijeme, je občas vážně na hovno.

• 11.8.2009  16:15
    Soudný den (2008)

Se správnou mírou nadhledu docela zábava.

• 12.1.2009  14:02
    Street Kings (2008)

Vcelku standartní policejní drama s výborným hereckým obsazením a s rádoby laděním do filmu noir. Scénář by mohl držet více pohromadě a zvolit poněkud méně patetický závěr - nebo ho lépe podložit. Ale Keanu táhne. A vidět Hugh Laurieho ve filmu je taky fajn:-)

• 28.8.2008  15:23

90%. jsem velký příznivce batman begins a ačkoli objektivně je temný rytíř maximálně povedený, na ten poslední bodík mi chyběl ten nepojmenovatelný pocit uvnitř...bomba motorka, neuvěřitelný joker (napsaný i zahraný), skvělá hudba.

• 10.7.2009  09:08
    Tohle je Sparta! (2008)

Horší než všechn Scary Movies dohromady a to tak desetkát!

• 26.9.2009  20:32

Irská černá komedie - tak u nás neobvyklému popisu filmu se dá těžko odolat. Někdy více černé než komedie, několik velmi vtipných momentů. Plus moje láska k Dylanu Moranovi - subjektivních 75 %.

• 28.8.2008  12:45
    VALL-I (2008)

Jen díky Pixaru jsem začala chodit na animáky do kina. Tenhle robůtek je fajn, i když souhlas s některými komentáři - poněkud prázdný. Strašně často jsem měla pocit, že tohle všechno už jsem někde (hrané) viděla - třeba chodby lodi mi připomínaly Hvězdu smrti atd. Pobavila jsem se, bylo to roztomilé, optimistické a lepší než hromada jiných snímků, ale Ratatouille to prostě není.

• 2.11.2008  20:53

Woody si užívá, divák se baví ani sám neví proč - španělská atmosféra, nereální hrdinové v reálných situacích, krásně ženy, hodně vína. Podle mého nejlepší z posledních Woodyho filmů.

• 2.9.2012  15:38
    Vlk (2008)

Nejen pro Středoevropana velice zajímavé téma dilematu mezi ochranou ohrořených druhů a nutností bránit stádo jako zdroj obživy, ale také poněkud náročnější pomalé zpracování bez stálého tempa. Nicméně jsem se opět přesvědčila, jak Skandinávci umějí vyprávět a předávat emoce bez zbytečných řečí a popisu prožívání postav. A s nádhernou hudbou.

• 12.1.2009  14:05
    Výměna (2008)

Skvělý, kompaktní a silný příběh - jak to jen Eastwood umí. Krásná výprava a naprosto skvěle využitý talent Angeliny Jolie, která ke svému výkonu nemohla použít slova (v podstatě opakuje stále jen "this is not my son"), přitom však dokáže být nádherně dobová a mít neustále slzy v očích.

• 10.7.2009  08:43
    Wrestler (2008)

Sešívačkou do kůže, divadlo pro lidi, popírání stáří...a z toho všeho vystupuje opravdový člověk, který je tak trochu Ram Robinson a tak trochu spíš Mickey Rourke sám. Téměř dokonalý důkaz toho, že Darren Aronofsky má nejen odvahu, ale i schopnost nechat tryskat emoce z plátna bez jakýchkoli formálních i obsahových experimentů a vychytávek. Tenhle film má opravdu na to, aby vás přesvědčil, že život je teď a tady a že i když jste po kolena ve sr***, vždycky za to stojí.