Dovlatovka

Pracující

homepage

• 29.1.2009  11:50
    Yes Man (2008)

Je to docela legrace, ale to je všechno. Člověku s trochou životních zkušeností se přece jen teorie "říkej ano všemu a budeš šťastný" příčí jako nereálná až nebezpečná.

• 13.3.2009  22:36

Kéž by každá romatická komedie byla taková. Kevin Smith má fantastické ženské hrdinky. Přirozené, milé a oduševnělé krásné. Na Banks je to vidět možná ještě víc než na Rosario Dawson v Clerks 2. A Seth Rogen v romatické erotické scéně??? Fuck yes!

• 13.3.2008  10:36

Obávám se, že tady někdo zapomněl, že film potřebuje slušný scénář, aby byl opravdu dobrý...z počátku to jde, ale v druhé polovině se to rozpadne do nepochopitlené scénáristické břečky:-(jakž takž, když se hodně budete soustředit, pochytíte nějaké vzájemné ovlivnění hlavních postav...ale ten závěr?! A hlavně hlavní postava Bena Wadea, nad níž se dámské recenzentky tak rozplývají, je nepodložená a nepochopitelná (nikoli však tajemná!)...a občas je to prostě jen Russel Crowe v klobouku:-( Čímž vůbec nesnižuji jeho herectví, ale kde nic není... Bale se ve svém typickém ponoření do postavy drží, co mu síly stačí. Pěkný výprava, pěkná hudba a Christian Bale k tomu...průměr a trochu i zklamání:-(

• 16.2.2009  13:48

Ačkoli mám moc ráda písně Beatles (a na tom u tohohle filmu taky záleží), tak musím uznat, že některé slouží pouze jako vycpávky, stejně jako některé postavy a dílčí příběhy. Obsazení hudebních hvězd bylo podle mého naprosto zbytečné a navíc posiluje v divákovi pocit, že jde jen o pozlátko. Příběh Judea je totiž docela fajn, mužské party jsou skvěle zazpívané a některá hudebně-taneční jsou dobrá a posunují děj...ale kdyby toho všeho bylo o 45 minut míň, byla bych spokojenější.

• 25.2.2008  00:00
    Až na krev (2007)

Zatím jen dle špatné kopie:-(...daniel day-lewis = oscar, to se nedá svítit. Dokonalý, stoprocentně odvedený herecký výkon, kdy herec už není hercem a nelze ho takk vnímat. Takové malé převtělení. Film o deformaci lidské duše, kde se o ničem prodobném prakticky nemluví. Film o honbě za úspěchem, když úspěch je jediné, co zbývá člověku, který nemá v nitru nic, nemá po čem toužit a pro co žít. Naprosto nekompromisní Andersonovo zpracování, které divákovi nedá nic zadarmo a donutí ho přemýšlet, o čem se tu vlastně vypráví a proč...90%

• 5.2.2008  13:37

Wes Anderson se pozná na 100 honů a ani tady se nezapře. Není to tak skvělé jako Život pod vodou, ale je to milé, vtipné, krásné a šílené. A je obdivuhodné, jak dobře může fungovat tak nesourodá trojice herců. 60%

• 30.3.2008  23:58
    Divoši (2007)

Závažné téma, nedotýkající se jen málokoho, výborný scénář, dobře vyvážený humor, skvěle napsané a ještě lépe ztvárněné postavy. Hoffman je prostě univerzál, veřím mu i ty slzy nad smaženými vajíčky!!!

• 1.4.2008  16:03
    Duška (2007)

Tvůrci sice Holanďané, děj se odehrává v Amestrdamu, ale poetika filmu je vezskrze východní (těžko zde asi rozlišovat mezi ukrajinská a ruská). Nejen Duška, ale především hlavní hrdina, ač Holanďan, je jak vystřižený "hodný trouba" z ruské literatury. Evropští tvůrci se ale nenchávají strhnout východním tíhnutím k existenciálním otázkám a věci života, stárnutí a smrti nechávají jen v naznačených metaforách. Už jen proto, že film nemá téměř žádné dialogy. Poetické, milé a zábavné. Přitom rozhodně ne plytké a zbytečné.

• 3.7.2008  09:15

90% o 10% méně snad jen za ty falshbacky, bez kterých bych se obešla...i když chápu, že některým divákům tohle (velmi střídmé) vysvětlení vyhovuje. Z počátku se zdá, že o únosy dětí ani nepůjde, že to bude pozadí pro hlavního hrdinu, ale nakonec??? fuuu, pesimističtější epilog jsem dlouho neviděla! Ben Affleck se možná našel, a to je dobře. Nelze nevzpomenout na snímek Hollywoodland, kde hraje ne zrvona dobrého herce, který se hledá v jiných pozicích.

• 30.3.2008  16:27

Absolutně neberte (při vší úctě) ohled na synopsi. Ano, hrdinova žena zemřela v Iráku a on neví, jak to říci dcerám...ale jeho vztah k armádě jistě neprochází otevřenou krizí. Vyčítá si, že kvůli zraku nemohl na blízký východ odjet on namísto Grace a hledá cestu ke svým dcerám. Vše stojí na silných, nicméně přesně odměřených emocích, dětských hercích a jako vždy skvělém Cusackovi. Zajímavostí je, že hudbu k filmu složil Clint Eastwood a zpívají mj. Jamie Cullum (titulní Grace is gone) a Sheryl Crow. Velmi smutné a velmi krásné.

• 15.3.2007  11:52

Tenhle film postavu Lectera neshodí, to by musel za něco stát, aby ho fanoušci brali vážně. Ullilel sice vypadá trochu jako Bernal či Christensen, ale když otevře pusu, má herecky do prvního jmenovaného hodně daleko. Je trochu divné vidět stejný zámeček jako v Obsluhoval jsem anglického krále...a jako vždy Vašuta. Navíc všichni herci mají přízvuk a z toho je člověk po pár scénách unavenej. Gong Li vůbec nevypadá jako Japonka... a hlavně to nemá atmosféru a napětí! 40% je možná ještě moc.

• 25.2.2008  00:19
    Juno (2007)

Těžko věřit, že ve filmu o otěhotnění šestnáctky může být tolik pozitivní energie a optimismu. Allen Page a Michael Cera jsou boží!

• 9.1.2008  08:27
    Já, legenda (2007)

3,5 hvězdy. Scénář je pohříchu špatný, kulisa prázdného NY ostudně nevzužitá a triky špatné (opravdu záměrně?). Uměle nastavovaný přesah a odporně pánbíčkovský konec. Ale přesto se člověk neubrání pocitu, že je to krásné a že Will Smith je fantastický. a to na nějakých těch 6/10 kupodivu stačí.

• 25.1.2008  12:32

Film z hereckou a produkční účastí Clooneyho - dvě možnosti. Oddechovka nebo náročnějšé snímek s morálním přesahem. MC je jednoznačně to druhé a je to špička (7 nimonací na Oscara). Herci bez chyby, scénář až na miniautrní vady velmi dobrý a jeho realizace taktéž. Tony Gilroy si pro debut vybral dobré téma a sestavil skvělý tým (jste za vodou, když vám v nejhorším může poradit Sydney Pollack, ne?). Diváka nutí myslet a dávat pozor, aby z filmu něco měl, a vyzývá k několikerému shlédnutí. Na první u mě nešlo o to, že náš svět je občas žumpa plná sr***k, ale o pohled na to, co vám účast na těch věcech může udělat s duší a životem. Beru.

• 13.4.2008  21:39

Teze "před smrtí si co nejvíc užít" se zjevně těžko zpracovávala do hodinu a půl dlouhého filmu, resp. scénáře. Ono se skoro nic neděje a je jen na divákovi, zda se spokojí se standartně skvělým herectvím mistrů Freemana a Nicholsona. Já jsem se asi bohužel nespokojila a třeba z Freemana na mě koukala energie naprosto odporující charakteru postavy (za což ho neviním, přeju mu to). Přehlídka světových památek připomínala chvílemi spíš Oceanovu dvanáctku...ale co si budu nalhávat, taky bych ráda zemřela smířená a spokojená. Lidsky dojemné, dobře zahrané, ale udělat "jen dobrý" film s takovým hereckým materiálem je možná trochu škoda.

• 5.2.2008  13:28
    Pokání (2007)

dokonalé, plakala jsem a neměla slov.

• 6.12.2008  23:57
    Purukogi (2007)

Pěkné, zábavné...chuťovčička:-)

• 8.7.2007  15:32

Zábava na plný koule! To mi stačí. Že se tam skáče ze stíhačky? A kdo jinej by tohle měl dělat než Bruce Willis!

• 24.2.2008  23:47

Atmosféra, co by se dala krájet, ticho, co "hraje", minimalistické herectví všech zúčastněných, výborné dialogy...ale je pravda, že tenhle film asi není pro každého. někomu bude chybět spousta věcí (závěr, brolinův konec)...ale můj pocit byl "ano, takhle to má být". 90%

• 8.11.2009  00:13

Dlouhé, obrazné, lyrické, náročné...zatraceně skvělé!!!

• 8.7.2007  15:34
    Zodiac (2007)

90% fincher jinak a prece skvele!

• 3.4.2010  14:13
    Alpha Dog (2006)

Tenhle film zachraňují nadprůměrné herecké výkony mladých herců, jinak bez nápadu a chvílemi až nudné. Timberlake, Yelchin, Swayne, Seyfried slušné, Hirsch a především Foster fantastičtí. Toť vše.

• 19.10.2006  19:37
    Candy (2006)

dobrý film, nenudí a jointa bych si těsně po shlédnutí asi nezapálila, ale...je to trochu schematické a typizované. Prostě jako by to tu všechnu už bylo, to už jsem někde viděl - to je ten pocit. herci přirození, heath ledger se myslím hodí v tom, že z něj ten chlapeckej pocit "ono už to nějak dopadne" pořád kouká. ale depka na mě padla slušná, to musím přiznat.

• 9.5.2006  18:36

Po filmařské stránce o ždibínek lepší než Noční hlídka, ale obsahově to na moje vnímání byl trochu moc velkej chaos.

• 8.1.2007  18:21

90% - velká spokojenost!

• 15.3.2007  11:42
    Dreamgirls (2006)

Hodně teatrální jako pozůstatek broadwaye, písničky, co mají posunovat děj jsou slabší. Ale vystoupení a nahrávání je výborné, Murphy válí a každá písnička Hudson mi trhá srdce. I love you I do nebo Listen (je víc k ději) si Oscara zasloužily. Beyonce je hodně pěvecky utlumená, ale hraje obstojně.

• 25.7.2006  16:14

Originál jsem neviděla. Film konkrétně je slabší, než jsem doufala. Začátek je rychlý a nevýrazný, některé motivy (oběma zemřel otec) jsou nadbytečné. Bullocková není špatná, ale prostě to neutáhne. Proto nejsilnější je 2.třetina filmu, která stojí hlavně na Reevesovi. V jediné společné scéně je cítit, že mezi herci to funguje výborně, ale o tom ten film bohužel není. Občas se i kamera zatváří zajímavě, ale to jsou jen náznaky, bohužel. Hudba příliš komerční a místy nemístně happy. A závěr radši ani nebudu komentovat, to bych musela být sprostá. 50 procent.

• 7.4.2008  09:30
    Euforie (2006)

Naprostý souhlas se všemi komentáři, které vychvalují lyrickou obraznost snímku. Nicméně při šíři ruské duše režisér zapomněl, že film není jen sledem obrazů, ale více či méně kompaktním celkem. Některé obrazy jsou až úchvatné (záběr na dva domy a mezi nimi utíkající ženy...), ale pokud si zachováte odstup (což při typicky rusky vyhrocené emocionalitě není pro evropského diváka problém), samoúčelnost na Vás z plátna jen srší! Ivan Bunin by o příběhu Euforie napsal strhující povídku, ale měla by tak dva a půl stránky.

• 14.5.2011  13:32
    Fontána (2006)

Na Aronofského nezvykle chladné a neosobní...tři roviny se neprolínají tak hladce, jak by bylo záhodno. Ačkoli má jít o oddanou lásku a pomíjivost žviota, je to celé nějaké prázdné. Rachel Weiss je nicméně okouzlující v obou rolích.

• 12.5.2006  07:58

Atmosféra před prvním velkým útokem je zatraceně hustá, napětí sílí. Útoky jsou brutální, ale ne tolik, aby se na to nedalo koukat. Pak přijde zlom, kdy ti hodní už nemají co ztratit a začínají být naštvaní a vynalézaví. Konec s nezničitelným hrdinou je pak odlehčením ala Vřískoty pana producenta a já za něj děkuju. Jsem totiž strašpytel a díky tomu závěrečnému pousmání jsem v klidu dojela domů a spokojeně usnula. Vynikající zvuk a hudba!