Dovlatovka

Česko
Pracující

homepage

• 16.10.2006  09:36

Takhle výborně jsem se už dlouho nebavila. Vkusné, zábavné, svižné...nikdo si ve filmu nezapálí a vůbec to není o kouření. Katie Holmes jsem to opět nevěřila, ale aspoň dostala palmou:-)90%

• 6.6.2006  19:05

Vím, že jsem možná jediný člověk na světě, ale horzně se mi to líbilo. Jasně, je to pohádka. Ale miluju, jak Crow pracuje s hudbou. Horzně ráda budu slepě věřit, že i tak vlezlou a ulítlou holku někdo chce. Hvězdu dolů za ten sebevražednej motiv, bez něj by to šlapalo mnohem líp. I když Crow je první, kdo Blooma donutil hrát!!!

• 16.3.2006  13:33
    Faktótum (2005)

není to nudný, není to super zábavný, ale pasáže, kdy se mluví o psaní, jsou působivý. Nechápu, jak se Bukowski mohl dožít tak vysokýho věku.

• 25.7.2010  15:19
    Hooligans (2005)

Krásně opravdové a přes svou "britskost" (bez titulků těžké sledovat) přístupné. Líbila se mi kamera při bitkách a britský hudební doprovod. Kdo by to řekl, že takový film může dobře natočit ženská.

• 22.2.2006  15:34
    Hostel (2005)

Je to odfláknuté po téměř po všech stránkách. Jako Češku mě štve to, že si Roth nedal žádnou práci s detaily. Ale jinak si my ani Slováci stěžovat nemusíme. Němci i Američani vypadají jako úchylný zvířata a Rusové tam taky mají svoji roli...Evropa je prostě drsná a Američani blbí, ale horor to tedy rozhodně není. Jako komedie docela dobrý.

• 31.3.2006  19:24

Nejsem fanynka Lynche, takže se mě nijak nedotklo, že rozuzlení bylo nakonec docela pochopitelný. Je neuvěřitelný, že Ewan McGregor dokáže být sexy i v těch odporných krátkých kalhotách:-) A Ryan Gosling byl tak dobrej, že jsem ochotná zapomenout na tu hrůzu jménem "Mladý Herkules".

• 15.5.2006  08:13

Ačkoli si na předchozí scénáře Shanea Blacka moc nepamatuju, tenhle se mi přes svoji nekonzistenci dost líbí. Ty hlášky a charaktery jsou prostě skvělý. Neinvenční režie se dá taky díky tandemu DOwney - Kilmer překousnout. "Neusekla jsem ti právě prst?" "Je na zemi. Mohla bys ho zvednout? Nemůžu se tam ani podívat" :-) Bomba! Škoda, že podobný komedie už se dneska moc netočí.

• 7.4.2006  18:16

První třetina mě zaskočila...já a nudit se u Woodyho Allena? Jo, bohužel. Ale nakonci jsem to napětí musela rozdýchávat. Woody si prostě vyzkoušel něco novýho, na což má plné právo. Ale pořád jsem cítila, že koukám "jen" na film. I když při některých scénách mě zamrazilo, prostě mě to nevtáhlo. Postavy jsou spíš loutky vedené náročným scénářem, při vší snaze a kvalitách hlavních představitelů (zvlášť Rhys-Meyerse). A Dostojevskij? Přesně podle hesla "If you have to steal, steal from the best":-)

• 23.3.2006  17:24
    Nepohodlný (2005)

Hvězdičku dolů jen proto, že je to opravdu až moc formálně náročné. Není to nepochopitlené, ale mě nakonec oslovila mnohem víc milostná linie, než ta sociálně-morálně-politická. A tak by to možná nemělo být. Nicméně je nádherné sledovat, jaký může být výsledek, když se sejdou dva nádherní a nadaní britští herci, kteří by to nedokázali zkazit, i kdyby chtěli.

• 11.7.2010  00:22
    Noční let (2005)

Murphy je boží!!!

• 1.5.2006  14:54

Nemyslím si, že je tohle pro náročného diváka. Je to přetláskaný, asi ve snaze ukázat několik podob lásky nebo co...trochu mi to připomnělo Italštinu pro začátečníky, kde se taky trochu umírá a hodně miluje. Jenže tam si nikdo z vraždy nedělá šoufky (i když to je nejzábavnější část filmu) a nesnaží se filosofovat o divadle. Já těm Francouzům prostě nerozumím...

• 25.3.2006  12:58

Tohle by si moc Evropanů nebo Američanů nedovolilo. Černý jako bota a velmi vtipný, což jsem nečekala. Ale chce to určitej typ smyslu pro humor...ne všichni v sále se smáli:-( Osobně nechápu žánrové zařazení drama/krimi. Dramatu je tam maximálně tolik co komedie a krimi tam není vůbec...slovo satira by se asi taky hodilo.

• 8.8.2006  14:47

Ono to není špatné a je to docela zábavné (každému musí být jasné, že Troška ve Slunce, seno...zase tak moc nepřestřelil:-), ale obávám se, že tohle opravdu málokoho zajímá. Navíc postup dokumentování situace na vsi není nijak invenční (vyslechnu názor každého zvlášť a nakonec je konfrontuji) a je to celé (až na konec) hrozně statické. Původně plánovaný rozbor vlivu uniformy na lidské jednání by byl možná zajímavější. Předfilm "čtyři kroky dvojpůlka" je nakonec zajímavější, i když to bylo původně jen zadání za studií a člověk někdy nevěří svým uším a očím. Úspěch Ženy pro měny se, obávám se, opakovat nebude.

• 27.3.2006  11:20

Dobrý, ale ne tak dobrý jako 8 mile. Možná mi to kazila potřeba simultánního překladu, ale nepodupávala jsem si nebo neklepala prstem do sedačky...a ne úplně jsem tomu věřila. Ale ty scény nahrávání se mi fakt líbily.

• 25.5.2006  11:38
    Tráva (2005)

Musím přiznat, že jsem se docela dobře bavila. Příliš ostentativní protivládní momenty jsou opravdu trochu na škodu a hudební čísla by mohla být kratší. Nicméně se mi líbila ta, která evokují Pomádu, Jesus Christ Superstar nebo Chicago. A hlavně Alan Cumming. Opět si libuje v několika úchlyných rolích a připomíná mi Monty Pythony v nejlepší formě. Jesus Christ Show je naprosto výborná!

• 28.8.2006  09:03

Sla jsem do kina desne unavena, po druhe dam urcite 5*!Gromita miluju!

• 6.12.2008  23:55
    Wangui namja (2005)

90%

• 25.1.2009  00:49

Ellen Page je prostě úžasná!

• 1.3.2006  17:21

Nedávám 5*, ale ani nevím proč. Něco mi tam nesedělo, ale nevím co. Každopádně fantastický exteriéry, režie a herci. Ledger přesnej a Gyllenhaal roztomilej (až to bolí). Milostný scény nejen důvěryhodný, ale i krásný. Dva pěkný kovbojové jsou lepší než jeden:-)

• 3.9.2006  00:03

Na celovečerní debut zatraceně dobré. Trochu dlouhé, ale bylo by dobré pouštět to lidem hned po Motocyklových denících...okouzlující je to stejně.

• 8.3.2009  19:08
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

I na téhle show je vidět, že Black Books je Moranovo dítě...humor podobný, občas dost drsný, občas roztomilý a okouzlující. Během dvou hodin stihne Moran po vzoru Pythonů urazit několik skupin lidí a přitom být k sežrání. Smějete se nahlas a pořád přemýšlíte, jestli v těch jeho vlasech nežijou nějaká zvířátka:-)

• 5.9.2009  10:28

V žádném případě nesledovat nadabované. Jak může někoho napadnou dabovat rappera?!!!!!!

• 17.8.2012  22:52
    Kinsey (2004)

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná!

• 25.4.2006  14:31
    Libertin (2004)

Nakonec to nebylo tak umělecké, jak všichni strašili:-)Johnny Depp a John Malkovich v jedné scéně...herecký koncert! Jedna hvězdička dolů za přílišné protahování hrdinova konce a málo scén z divadla, které podle mě byly nejsilnější. A kvalitně podkreslující hudba...Do you like me now?Já tedy ano.

• 1.3.2006  18:47
    Mechanik (2004)

Díky fantastickému Baleovi spíše jako psychologický film o tom, jak se dá přijít o rozum - za ****. Jako thriller by to bylo spíš za 50%, ale motiv žlutejch lístečků (který denně používám) je dobrej.

• 25.1.2008  12:18

jako dokument nejspíše velice slušné...ale nějak nejsem schopna překonat odpor, který ve mně někteří členové kapely vzbudili (a to jsem jejich muziku mívala kdysi opravdu ráda!). Navíc si myslím, že Lars Ulrych si s tvůrci dělal trochu co chtěl a hodně hrál (ještě větší egoista, než jsme čekali). Dost mi chybělo i zvýraznění časové rozmezí mezi skoky (kdo má ty dny odečítat?) - jsou v sobě a najednou vesele nahrávají a chválí se navzájem? kde se stal ten zlom a proč ve filmu není? není to špatné, ale mohlo to být lepší. ale i horší.

• 16.3.2006  13:49

Až moc dobrej film a hlavní představitel na to, o kom to je. Bylo by záhodno aspoň naznačit, jak všechny tyhle myšlenky o rovnosti a následný revoluce dopadly. To se v hodnocení nedá jen tak přejít. Ale ta cestovatelská část je super!

• 20.4.2008  16:54
    Na dotek (2004)

Jedna která neví, co chce. druhá která to ví naprosto přesně. jeden který je slaboch a hlupák. druhý který je macho a magor. námět nuda, dialogy nic moc (a nemyslím si, že je to původem v divadelní hře) - ale mike nichols zachraňuje, co se dá. Herci jsou dobří...roberts by mohla být víc depresivní, lawovi nedokázal chaotickou postavu jednoznačně pochopit a usměrnit. Portman je sladká, ale Owen ten "f***ing bastard" vládne všem.

• 29.1.2012  13:19

Asi musíte mít ráda Iana McEwana, aby se Vám líbil tenhle film...já mám a film se mi líbil především po vizuální stránce. Daniel Craig skvělý!

• 3.4.2010  19:48

Kdo miluje britský humor, bude spokojen. A Dylana Morana vidím vždycky ráda :-)