Dovlatovka

Pracující

homepage

• 28.8.2008  12:45
    VALL-I (2008)

Jen díky Pixaru jsem začala chodit na animáky do kina. Tenhle robůtek je fajn, i když souhlas s některými komentáři - poněkud prázdný. Strašně často jsem měla pocit, že tohle všechno už jsem někde (hrané) viděla - třeba chodby lodi mi připomínaly Hvězdu smrti atd. Pobavila jsem se, bylo to roztomilé, optimistické a lepší než hromada jiných snímků, ale Ratatouille to prostě není.

• 3.7.2008  09:15

90% o 10% méně snad jen za ty falshbacky, bez kterých bych se obešla...i když chápu, že některým divákům tohle (velmi střídmé) vysvětlení vyhovuje. Z počátku se zdá, že o únosy dětí ani nepůjde, že to bude pozadí pro hlavního hrdinu, ale nakonec??? fuuu, pesimističtější epilog jsem dlouho neviděla! Ben Affleck se možná našel, a to je dobře. Nelze nevzpomenout na snímek Hollywoodland, kde hraje ne zrvona dobrého herce, který se hledá v jiných pozicích.

• 28.6.2008  22:48
    Drsný časy (2005)

klasika tohohle tématu a tvůrce...bale neuvěřitelnej, jako vždy.

• 4.5.2008  20:12
    Iron Man (2008)

Robert Downey si užívá,Jeff Bridges nemá vlasy a mě to baví. A o tom to je. 75%

• 2.5.2008  15:03
    Godzilla (1954)

Monster film s překvapivě hlubokým myšlenkovým základem...60%

• 20.4.2008  16:54
    Na dotek (2004)

Jedna která neví, co chce. druhá která to ví naprosto přesně. jeden který je slaboch a hlupák. druhý který je macho a magor. námět nuda, dialogy nic moc (a nemyslím si, že je to původem v divadelní hře) - ale mike nichols zachraňuje, co se dá. Herci jsou dobří...roberts by mohla být víc depresivní, lawovi nedokázal chaotickou postavu jednoznačně pochopit a usměrnit. Portman je sladká, ale Owen ten "f***ing bastard" vládne všem.

• 13.4.2008  21:39

Teze "před smrtí si co nejvíc užít" se zjevně těžko zpracovávala do hodinu a půl dlouhého filmu, resp. scénáře. Ono se skoro nic neděje a je jen na divákovi, zda se spokojí se standartně skvělým herectvím mistrů Freemana a Nicholsona. Já jsem se asi bohužel nespokojila a třeba z Freemana na mě koukala energie naprosto odporující charakteru postavy (za což ho neviním, přeju mu to). Přehlídka světových památek připomínala chvílemi spíš Oceanovu dvanáctku...ale co si budu nalhávat, taky bych ráda zemřela smířená a spokojená. Lidsky dojemné, dobře zahrané, ale udělat "jen dobrý" film s takovým hereckým materiálem je možná trochu škoda.

• 7.4.2008  09:30
    Euforie (2006)

Naprostý souhlas se všemi komentáři, které vychvalují lyrickou obraznost snímku. Nicméně při šíři ruské duše režisér zapomněl, že film není jen sledem obrazů, ale více či méně kompaktním celkem. Některé obrazy jsou až úchvatné (záběr na dva domy a mezi nimi utíkající ženy...), ale pokud si zachováte odstup (což při typicky rusky vyhrocené emocionalitě není pro evropského diváka problém), samoúčelnost na Vás z plátna jen srší! Ivan Bunin by o příběhu Euforie napsal strhující povídku, ale měla by tak dva a půl stránky.

• 1.4.2008  16:03
    Duška (2007)

Tvůrci sice Holanďané, děj se odehrává v Amestrdamu, ale poetika filmu je vezskrze východní (těžko zde asi rozlišovat mezi ukrajinská a ruská). Nejen Duška, ale především hlavní hrdina, ač Holanďan, je jak vystřižený "hodný trouba" z ruské literatury. Evropští tvůrci se ale nenchávají strhnout východním tíhnutím k existenciálním otázkám a věci života, stárnutí a smrti nechávají jen v naznačených metaforách. Už jen proto, že film nemá téměř žádné dialogy. Poetické, milé a zábavné. Přitom rozhodně ne plytké a zbytečné.

• 30.3.2008  23:58
    Divoši (2007)

Závažné téma, nedotýkající se jen málokoho, výborný scénář, dobře vyvážený humor, skvěle napsané a ještě lépe ztvárněné postavy. Hoffman je prostě univerzál, veřím mu i ty slzy nad smaženými vajíčky!!!

• 30.3.2008  16:27

Absolutně neberte (při vší úctě) ohled na synopsi. Ano, hrdinova žena zemřela v Iráku a on neví, jak to říci dcerám...ale jeho vztah k armádě jistě neprochází otevřenou krizí. Vyčítá si, že kvůli zraku nemohl na blízký východ odjet on namísto Grace a hledá cestu ke svým dcerám. Vše stojí na silných, nicméně přesně odměřených emocích, dětských hercích a jako vždy skvělém Cusackovi. Zajímavostí je, že hudbu k filmu složil Clint Eastwood a zpívají mj. Jamie Cullum (titulní Grace is gone) a Sheryl Crow. Velmi smutné a velmi krásné.

• 30.3.2008  16:10

nad rámec "pouhé" dobré detektivky staví Blata atmosféra a okolnosti příběhu, kde hlavní roli hraje izolace islandské civilizace. co všechno může způsobit jedna nemoc, když jednou jedinkrát pronikne do genetické výbavy národa...a vcelku působivá hodební složka, za kterou by se nemusel stydět slušný horor.

• 21.3.2008  22:32

V první řadě je jasné, proč by Bale šel u podobného tématu i do slabšího scénáře - jeho otec byl pilot. Sice civilní, ale létání jako jediná láska jinak dosti jednoduchého hlavního hrdiny mu za to určitě stála. I za to jeho pověstné hubnutí... I za opětovnou změnu mluvy (srovnejte třeba i jen s Dokonalým trikem!). A je naprostá pravda, že Bale je 90% všeho, co je na tom filmu dobré. Společně se střední částí (mezi útěkem a záchranou občas vykoukne i zajímavější poetičnost). Je fajn, že Herzog neudělal z džungle past plnou smrtonosných tvorů, to je sympatické. Hudba Klause Badelta je na můj vkus v tomto druhu filmu až příliš slyšet. A přeslazený konec? Sice ano, ale když přežil něco podobného...musíte to tomu Dieterovi přát:-)

• 13.3.2008  10:36

Obávám se, že tady někdo zapomněl, že film potřebuje slušný scénář, aby byl opravdu dobrý...z počátku to jde, ale v druhé polovině se to rozpadne do nepochopitlené scénáristické břečky:-(jakž takž, když se hodně budete soustředit, pochytíte nějaké vzájemné ovlivnění hlavních postav...ale ten závěr?! A hlavně hlavní postava Bena Wadea, nad níž se dámské recenzentky tak rozplývají, je nepodložená a nepochopitelná (nikoli však tajemná!)...a občas je to prostě jen Russel Crowe v klobouku:-( Čímž vůbec nesnižuji jeho herectví, ale kde nic není... Bale se ve svém typickém ponoření do postavy drží, co mu síly stačí. Pěkný výprava, pěkná hudba a Christian Bale k tomu...průměr a trochu i zklamání:-(

• 25.2.2008  00:19
    Juno (2007)

Těžko věřit, že ve filmu o otěhotnění šestnáctky může být tolik pozitivní energie a optimismu. Allen Page a Michael Cera jsou boží!

• 25.2.2008  00:00
    Až na krev (2007)

Zatím jen dle špatné kopie:-(...daniel day-lewis = oscar, to se nedá svítit. Dokonalý, stoprocentně odvedený herecký výkon, kdy herec už není hercem a nelze ho takk vnímat. Takové malé převtělení. Film o deformaci lidské duše, kde se o ničem prodobném prakticky nemluví. Film o honbě za úspěchem, když úspěch je jediné, co zbývá člověku, který nemá v nitru nic, nemá po čem toužit a pro co žít. Naprosto nekompromisní Andersonovo zpracování, které divákovi nedá nic zadarmo a donutí ho přemýšlet, o čem se tu vlastně vypráví a proč...90%

• 24.2.2008  23:47

Atmosféra, co by se dala krájet, ticho, co "hraje", minimalistické herectví všech zúčastněných, výborné dialogy...ale je pravda, že tenhle film asi není pro každého. někomu bude chybět spousta věcí (závěr, brolinův konec)...ale můj pocit byl "ano, takhle to má být". 90%

• 5.2.2008  13:37

Wes Anderson se pozná na 100 honů a ani tady se nezapře. Není to tak skvělé jako Život pod vodou, ale je to milé, vtipné, krásné a šílené. A je obdivuhodné, jak dobře může fungovat tak nesourodá trojice herců. 60%

• 5.2.2008  13:28
    Pokání (2007)

dokonalé, plakala jsem a neměla slov.

• 25.1.2008  12:32

Film z hereckou a produkční účastí Clooneyho - dvě možnosti. Oddechovka nebo náročnějšé snímek s morálním přesahem. MC je jednoznačně to druhé a je to špička (7 nimonací na Oscara). Herci bez chyby, scénář až na miniautrní vady velmi dobrý a jeho realizace taktéž. Tony Gilroy si pro debut vybral dobré téma a sestavil skvělý tým (jste za vodou, když vám v nejhorším může poradit Sydney Pollack, ne?). Diváka nutí myslet a dávat pozor, aby z filmu něco měl, a vyzývá k několikerému shlédnutí. Na první u mě nešlo o to, že náš svět je občas žumpa plná sr***k, ale o pohled na to, co vám účast na těch věcech může udělat s duší a životem. Beru.

• 25.1.2008  12:18

jako dokument nejspíše velice slušné...ale nějak nejsem schopna překonat odpor, který ve mně někteří členové kapely vzbudili (a to jsem jejich muziku mívala kdysi opravdu ráda!). Navíc si myslím, že Lars Ulrych si s tvůrci dělal trochu co chtěl a hodně hrál (ještě větší egoista, než jsme čekali). Dost mi chybělo i zvýraznění časové rozmezí mezi skoky (kdo má ty dny odečítat?) - jsou v sobě a najednou vesele nahrávají a chválí se navzájem? kde se stal ten zlom a proč ve filmu není? není to špatné, ale mohlo to být lepší. ale i horší.

• 9.1.2008  08:27
    Já, legenda (2007)

3,5 hvězdy. Scénář je pohříchu špatný, kulisa prázdného NY ostudně nevzužitá a triky špatné (opravdu záměrně?). Uměle nastavovaný přesah a odporně pánbíčkovský konec. Ale přesto se člověk neubrání pocitu, že je to krásné a že Will Smith je fantastický. a to na nějakých těch 6/10 kupodivu stačí.

• 30.9.2007  15:07

jako komedie velice zábavné! s přispětím stupidního překladu a dabingu extra zábava. proto **. "Bude pršet" "Mistře, prší!" "Já to říkal"

• 8.8.2007  11:09

Možná jsem blázen, ale JB mi prostě sedí. Tohle je naprostej úlet, ale já jsem se královsky bavila. Taky se ukazuje, že rockova subkultura je bez vztahu k této hudbě jen kýčovitá a směšná, ale láska, to je prostě láska. A Satan to rozjíždí! JB rulezzzz!!!

• 8.7.2007  15:39

Film si nehraje na hlubokomyslné přetváření školáků jako například Sestra v akci 2 a nikoho se zdravým rozumem snad nenapadne, že jde o něco jiného, než o sólo pro Jacka Blacka. Sólo pro jeho hlas (vynikající btw.!), kytaru a komediální talent. Dostal mě nákres dějin rocku a metalu na tabuli...bomba. Bavila jsem se!

• 8.7.2007  15:36

číňani a shakespeare? no nevim, moc mi to nesedlo a obcas jsem nevedela, ci armada zrovna utoci a na koho vlastne:-) ale bavilo me, jak si Yimou dela naprosto co chce:-)

• 8.7.2007  15:34
    Zodiac (2007)

90% fincher jinak a prece skvele!

• 8.7.2007  15:32

Zábava na plný koule! To mi stačí. Že se tam skáče ze stíhačky? A kdo jinej by tohle měl dělat než Bruce Willis!

• 22.6.2007  13:01
    Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

Výbroný námět, ale tvůrci se na něj bohužel moc spoléhali. Některé momenty, scény (zastavování času, pokoj č.9) či záběry slibují mnohé, ale za chvíli se naděje zase ztrácí. Dialogy radši nekomentuju. Peter Krause taky možná nebyl nejlepší volba, stejně jako Marguliesová. kdyby se lost room roztáhl na vícedílný seriál, kde by každému předmětu byl věnován dostatečný čas, nebylo by to tak chaotické a nebyl by třeba uspěchaný závěr. takhle jen průměr, ačkoli hlavně druhá polovina druhého dílu je napínavá a dobrá.

• 30.3.2007  13:12

Marca Forstera zjevně zajímají zákoutí lidské fantazie různého druhu...milé, optimistické a nápadité. Jak scénáristicky, tak co se castingu týče. Dustin Hoffman je (dle mé zkušenosti) jako literární vědec ještě hodně umírněný:-)