Dovlatovka

Česko
Pracující

homepage

• 15.3.2007  11:52

Tenhle film postavu Lectera neshodí, to by musel za něco stát, aby ho fanoušci brali vážně. Ullilel sice vypadá trochu jako Bernal či Christensen, ale když otevře pusu, má herecky do prvního jmenovaného hodně daleko. Je trochu divné vidět stejný zámeček jako v Obsluhoval jsem anglického krále...a jako vždy Vašuta. Navíc všichni herci mají přízvuk a z toho je člověk po pár scénách unavenej. Gong Li vůbec nevypadá jako Japonka... a hlavně to nemá atmosféru a napětí! 40% je možná ještě moc.

• 15.3.2007  11:42
    Dreamgirls (2006)

Hodně teatrální jako pozůstatek broadwaye, písničky, co mají posunovat děj jsou slabší. Ale vystoupení a nahrávání je výborné, Murphy válí a každá písnička Hudson mi trhá srdce. I love you I do nebo Listen (je víc k ději) si Oscara zasloužily. Beyonce je hodně pěvecky utlumená, ale hraje obstojně.

• 8.1.2007  18:21

90% - velká spokojenost!

• 2.11.2006  19:39

Vydechla jsem az pred kinem...masakr!kdyz si tak kamera tancuje mezi kulkama a pristane na ni par kapek krve, ani vas nenapadne, ze neni prava!

• 30.10.2006  17:24
    Iluzionista (2006)

Obavam se, ze s dvema herci extrakvalit a asi celkem zajimavou predlouhou se dalo udelat vic. to, co si pan Burger (udajne) pripsal do scenare je krome detektive Uhla uplne k nicemu. Cely film by se mohl tocit kolem osobnosti Eisenheima a jeho triků, ale to by ty triky musely byt na nejake urovni. Rozhodne bych se nevytahovala tim, jak dlouho na nich ceske studio pracovalo, protoze za nic nestoji. Zlaty prvni Harry Potter a tesim se na The Prestige. To snad bude o kouzelnicich, protoze Iluzionoista je cert vi o cem. Prijemna hudba, ktera podkresluje scény jinak postradajici naboj a napeti. Herci nevyuziti az beda.

• 30.10.2006  17:19

Nemůžu si pomoct, ale celým filmem mě v podstatě provedl DiCapro, jasně nejvýraznější výkon (i postava) filmu. Nicholsonova postava, to už je fakt moc, místy se člověk musí smát (a to není Analyse this), Damon trochu nevýraznej, celkově trochu chaos a přehannej konec. Hudba mě docela bavila. Asi se na tu Volavku podívám. Uplná nuda to nebyla, ale čekala jsem víc víc víc.

• 19.10.2006  19:37
    Candy (2006)

dobrý film, nenudí a jointa bych si těsně po shlédnutí asi nezapálila, ale...je to trochu schematické a typizované. Prostě jako by to tu všechnu už bylo, to už jsem někde viděl - to je ten pocit. herci přirození, heath ledger se myslím hodí v tom, že z něj ten chlapeckej pocit "ono už to nějak dopadne" pořád kouká. ale depka na mě padla slušná, to musím přiznat.

• 16.10.2006  09:36

Takhle výborně jsem se už dlouho nebavila. Vkusné, zábavné, svižné...nikdo si ve filmu nezapálí a vůbec to není o kouření. Katie Holmes jsem to opět nevěřila, ale aspoň dostala palmou:-)90%

• 18.9.2006  17:00

Není to úplně bez bez chybičky (třeba scéna s Virginií Madsen je nadbytečná), ale celkově zatraceně dobré. Matt Damon je se projevil jako pan herec.

• 14.9.2006  13:25

Možná jsem divná, ale podle mě to zase takovej propadák není (nemluvím o tržbách). Má to všechny Shyovi nedostatky (sebsestřednost, neschopnost pracovat s nadpřirozenými bytostmi...) a byly by z toho klidně i tři filmy. Pohádka, komedie o baráku plném podivínů a thriller o vlkovi s trávou na zádech. Fantasy stránka je chabá až běda, do mytologie to daleko. Ale párkrát ke to lekavé a občas i napínavé. Výborná je hudba a naprosto luxusní je Giamatti, jehož citové uvolnění by asi uzdravilo i mě. I přes to hrozný koktání...Od Shyamalana se asi i po Vesnici (líbila se mi) čekalo víc, ale existuje spousta mnohem horších filmů. 60%

• 14.9.2006  12:52

V tomhle filmu by se nemělo opomíjet téma strachu. Ta představa je děsná: jste malej kluk a bojíte se pořád, každou vteřinu, když jste vzhůru! A Osmentově podání je tohle to, co si s každým dalším shlédnutím užívám víc a víc.

• 5.9.2006  16:42
    Volver (2006)

Takhle Almódovara můžu i já. Zaprvé jsem ženská a za druhé to není nijak zvrhlé...žádná skoronekrofilie nebo travestie, prostě milá a dojemná tragikomedie o pár ženskejch, který v životě dělají, co můžou. A Penelope konečně zase něco hraje a hraje dobře. Je krásná a mně by se líbilo, kdyby už nikdy nehrála v žádným hollywoodským trháku, protože ve španělštině jí to prostě šlape!

• 3.9.2006  00:03

Na celovečerní debut zatraceně dobré. Trochu dlouhé, ale bylo by dobré pouštět to lidem hned po Motocyklových denících...okouzlující je to stejně.

• 1.9.2006  09:45

Chrisitana Balea je na tohle až škoda. Ale když má člověk dobrou náladu, docela se u toho pobaví.

• 28.8.2006  09:05

Nic Park je prostě trpělivý bůh plastelíny! Je to plné odkazů, které já nepostřehnu, plné humoru (krysího!!!) a hlavně je to tak krásné!!!

• 28.8.2006  09:03

Sla jsem do kina desne unavena, po druhe dam urcite 5*!Gromita miluju!

• 26.8.2006  21:16
    Marta (2006)

Je to tak na 65 procent. Je to nereálné a v některých momentech příliš artové na to, aby to bylo pro obyčejného diváka, ačkoli režisérka chce vyprávět o strachu a pudu sebezáchovy. Nicméně sekvence útěku Marka před odvodem, scéna znásilnění a úplný konec (film končí přesně v momentě, kdy končit má) jsou ale výborné a ukazují, že Marta Nováková umí moderně a efektně pracovat s obrazem ve chílích napětí a akce. Výborné jsou pohledy ze zhora, které evokují pocit, že místo děje je pořád sledováno. Škoda, že jsou trochu nedůsledně využity. Doufám, že Marta Nováková bude mít na asijském festivalu úspěch a v příštím snímku se vydá blíž divákovi bez ohledu na umění.

• 15.8.2006  14:38

Musím si to ještě urovnat, ale obávám se, že se mi to moc nelíbilo. Moc se mě to nedotklo a zatím velmi kladně hodnotím jen Maggie Gyllenhaalovou. Jinak moc amerického Ježíše, rodiny, opěvovaného hrdinství... Příběhy obou hrdinů ujdou, obzvlášť pod sutinami to funguje, ale pak se to celé rozpadá pohledy celého světa na tragédii...Paul Greengrass me u United 93 málem zabil, tady to nefungovalo.

• 8.8.2006  14:47

Ono to není špatné a je to docela zábavné (každému musí být jasné, že Troška ve Slunce, seno...zase tak moc nepřestřelil:-), ale obávám se, že tohle opravdu málokoho zajímá. Navíc postup dokumentování situace na vsi není nijak invenční (vyslechnu názor každého zvlášť a nakonec je konfrontuji) a je to celé (až na konec) hrozně statické. Původně plánovaný rozbor vlivu uniformy na lidské jednání by byl možná zajímavější. Předfilm "čtyři kroky dvojpůlka" je nakonec zajímavější, i když to bylo původně jen zadání za studií a člověk někdy nevěří svým uším a očím. Úspěch Ženy pro měny se, obávám se, opakovat nebude.

• 1.8.2006  13:07

Překvapivě dost zábavné, ačkoli zdaleka ne doknalé. Snaha o psychologičnost (samozřejmě v rámci možností žánru) jde, bohužel, na úkor akce a tempa. Konec byl příliš natahovaný a té akce bylo zatraceně málo! Sekvence s letadlem (včetně Pety Wilson:-) byla výborná! Taky jsem nepochopila, proč tvůrci víc nekonfrontovali Luthora se Supermanem, neb Kevin Spacey by se dal využít mnohem mnohem víc. Dokonce mi připadlo, že ho občas brzdili. Vůbec se mi nelíbila Lois. Nic proti Kate, ale zuřivou reportérku fakt nedá. Naopak velmi vděčná role pro Jamese Marsdena. Ale stojí to každopádně za vidění.

• 27.7.2006  10:24

Celou první polovinu se mi nechtělo věřit, že se v sále vůbec někdo směje nahlas. Vtipy byly příliš primitivní a dětinské, v čemž určitě hraje roli to, že překvapení z pojetí Johnnyho Deppa je dávno to tam. Triků na mě bylo až moc a pirátskou mytologii ať si Verbinski strčí někam, ale když došlo na pořádnou akci (tj. od nalezení truhly), bavila jsem se na výbornou! A hudba opět velmi dobrá, někdy možná příliš výrazná. Konec (co proboha ty zpomalené záběry?!) předvídatelný a málokdo si bude do trojky kousat nehty napětím, jak to bude dál. Kieru a Orlanda chválabohu nikdo nenutil hrát něco realistického, takže to taky ušlo. Souhlas s Civalem, celkový dojem z filmu nakonec neodpovídá realitě, ale je to skvělá zábava na léto a minimálně na dvě shlédnutí.

• 25.7.2006  16:14

Originál jsem neviděla. Film konkrétně je slabší, než jsem doufala. Začátek je rychlý a nevýrazný, některé motivy (oběma zemřel otec) jsou nadbytečné. Bullocková není špatná, ale prostě to neutáhne. Proto nejsilnější je 2.třetina filmu, která stojí hlavně na Reevesovi. V jediné společné scéně je cítit, že mezi herci to funguje výborně, ale o tom ten film bohužel není. Občas se i kamera zatváří zajímavě, ale to jsou jen náznaky, bohužel. Hudba příliš komerční a místy nemístně happy. A závěr radši ani nebudu komentovat, to bych musela být sprostá. 50 procent.

• 24.7.2006  19:10
    Silent Hill (2006)

Dokonalý film to rozhodně není. Ale je to fungující chaos (proměna Silet Hillu)! Ze hry znám jen první díl, proto mě dost zklamala vrcholná scéna v kostele. Líbilo by se mi to komornější, ale scéna se sestřičkami a Pyramidheadem...napětí i v palcích u nohou! Obsazení sedí, detaily ze hry jsou dokonalé (i kolo sotjí tam, kde má), i když mi trochu chybělo rádio. Závěr jsem nepochopila, ale to nevadí. Hustý, hustý, hustý!

• 8.6.2006  16:43

Na romatiku dost chladné a odměřené. Farrel i Hayeková dobrý, ale moc se k sobě nehodí. Celkem mi to přišlo příliš "literární". Ale kniha musí být výborná.

• 6.6.2006  22:08

Uchvátné obrazově a vlastně na všechny způsoby.... Když já má ráda, když je ve filmu aspoň jedna postava, která není vyšinutá, úchylná nebo je třeba úplně nudná. Takovej dotek reálna:-) Protože jestli jsme všichni takoví, jdu si skočit.

• 6.6.2006  19:06
    Domino (2005)

Až budu mít chuť na vtipnou akčňárnu, rozhodně se vrátím k tomuhle! Na obsah kašlu.

• 6.6.2006  19:05

Vím, že jsem možná jediný člověk na světě, ale horzně se mi to líbilo. Jasně, je to pohádka. Ale miluju, jak Crow pracuje s hudbou. Horzně ráda budu slepě věřit, že i tak vlezlou a ulítlou holku někdo chce. Hvězdu dolů za ten sebevražednej motiv, bez něj by to šlapalo mnohem líp. I když Crow je první, kdo Blooma donutil hrát!!!

• 4.6.2006  08:54
    Sexy Pistols (2006)

jedna hvězda za vtipný moment sem tam a druhá za to, že tohle se asi chlapům bude líbit. Nechat Hayek a Cruz dělat kliky ve vodě je od Bessona zatraceně vypočítavý nápad:-)

• 4.6.2006  08:45
    Solaris (2002)

Tarkovského adaptaci neznám, takže nemůžu porovnávat. Nicméně se mi to opravdu líbilo. Vizuálně horzně příjemné (včetně obou hlavních představitelů) a i přes nedějovost to uteče hrozně rychle. A je to pochopitelné, což je ve srovnání s jinými snímky velké plus.

• 28.5.2006  14:51
    Trosečník (2000)

one man show...60% i za scénu pádu letadla.