NinadeL

NinadeL

Markéta Nedvědová

okres Praha
Kann denn Liebe Sünde sein?

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162
    • 15.7.2018  21:38
    Nancy Drew (TV film) (2002)

Nancy Drew 2002 je přesně na půl cesty mezi seriálem z roku 1995 a filmem z 2007. Čistě chronologicky, tak i kvalitou. A jelikož se opět jedná o adaptaci předlouhého seriálu a výsledkem je jediný televizní filmeček, ztrácí taková Nancy své hlavní kouzlo. Ale samozřejmě chápu, že byla snaha uspěchat jakoukoli novou Nancy, aby ji bylo možné věnovat Carolyn Keene aka Mildred Wirt Benson.

• 15.7.2018  20:17
    Nancy Drew (TV seriál) (1995)

Nancy Drew 90. let, jaká byla? Jako pokaždé šla s dobou, tentokrát tady máme sexy brunetku s mikádem. Situace jsou stále podobné, stále přesně takové, jaké zkušení čtenáři/diváci podvědomě očekávají. Nancy se začíná zabydlovat v novém místě, aniž by měla dost času na cokoli, zaplete se do prvního případu. V průběhu pátrání se seznámí s těmi, které budeme vídat během celého seriálu opakovaně. Ve výsledku nic zvláštního, rozhodně se nejedná o top mezi adaptacemi Nancy, ale v 90. letech bych to milovala. Cílovka jsou spíš mladší teeni, zhruba ti, kteří právě odrostli Bojíte se tmy?

• 15.7.2018  20:08

Zlatá 70. léta v americké televizi, úlety 60. let už se poněkud uklidnily, nová generace odrostla a byl konečně čas na cosi nového. A skutečně byl prostor i pro celou linii ženských hrdinek, byly tu Charlieho andílci, Isis se Shazamem, Bionic Woman se Six Million Dollar Manem, sólová Wonder Woman nebo i ta nová Nancy Drew s Hardy Boys. Nancy Drew 70. let se zařadila bok po boku mezi tehdejší kriminálky a přinesla trojici mladých neokoukaných kukučů. Všichni měli báječné vlasy a cit pro řešení nejrůznějších případů. Co by si tehdejší teenager mohl přát? Nancy pro každou generaci je trochu jiná, ale vždy okouzlující s tím svým starosvětským fištrónem.

• 15.7.2018  19:15
    Sedmilhářky - Série 1 (série) (2017)

7/7 Vysloveně příjemné překvapení. Už při ohlášení spolupráce Davida E. Kelleye s Nicole Kidman a Reese Witherspoon jsem zbystřila. Po čase jsem nebyla příliš spokojená s nálepkou "další seriál HBO", ale napodruhé jsem si Sedmilhářky vychutnala. Není nutné si tvořit názor předem, je to klasická náplň představy o kvalitní televizní tvorbě s herečkami, které do domácího prostředí malého plátna přinášejí skvostné herecké zkušenosti z kina. Nic víc, nic míň.

• 15.7.2018  19:07

Epilog s Irenou je ideálním koncem té jedné kouzelné prima sezony, během níž Danny zamotal hlavu mnoha a mnoha kosteleckým děvčatům navzdory válečným časům. Protektorátní mládež je skvělé téma a právě zde bylo zachyceno zdaleka nejupřímněji.

• 15.7.2018  18:50
    Drunk History (TV seriál) (2013)

Well, tohle je nějaká podivná podivnost. Ok, možná, že je to i vtipné, ale asi tak na úrovni věřte - nevěřte. Takže díl, co jsem viděla, 5.7 řeší záhadu zmizení Agathy Christie. A ožralou Agathu hraje Kirsten Dunst.

• 15.7.2018  17:57

Dosti boží záležitost. Zpočátku jsou to samé hubinky sem, hubinky tam, později mutera honící mladý zalíbený párek sezdá, že jsou jí střežená kuřátka fuč. A kdepak fuč? Nuceně přespávají uvnitř hradu Karlštejn. Načež z komediálně romantického úvodu se z Noci na Karlštejně stává exkurze do 14. století a žánr se mění v drama. Pěkná záležitost, ráda bych viděla někdy znovu bez toho otřesného tracku jakéhosi nevkusného DJ, kterého si najal kdosi v pomatení mysli pro účely značně nevkusného projektu Anežka LIVE!! Tyhle alternativně pojaté projekce jsou jen ku zlosti.

• 15.7.2018  17:40
    Lumpíci (TV seriál) (1990)

Nejlepší :) Dávná vzpomínka ze SuperMaxu, dnes oživená formou super vtipného comicsu.

• 15.7.2018  17:14

Druhý pokus na smeč s Irenou dopadá téměř tragicky. Ale je to rozkoš, Aňa jako horolezkyně. Nicméně romance stále pokračuje a další na řadě je Irenina sestra v podání Vilhelmový. Ta jako jediná sice hraje jako prase mezi vší tou nadanou mládeží od pána boha, ale za pár let je tady dožene (to již víme). Tento teletín jest pastvou humoru. Inu smích nad smích, případně smích jako na běžícím pásu.

• 15.7.2018  17:11

Tentokrát si Danny zuby brousí na půvaby Andrey Černé (toho času čerstvé mlejnské princezny), respektive na její nožky výborně zvládající charlestonové kroky. Krásné.

• 15.7.2018  17:08

V této episodě Danny miluje dívky hned dvě, anebo je Marie-Karla opravdu jen jediná kouzelnice, umělkyně a ještě ke všemu nadaná hudebnice? Ten díl zdobí parádní hudební číslo kombinující klasiku s jazzem. Fabelhaft.

• 15.7.2018  17:06

Zábavnost o tom, jak Danny miloval zároveň Irenu (Geislerku) a Marii (Elsnerku). Krásné, jak se tu formují všechny ty budoucí tváře českého filmu a televize. V malých rolích jsou tu dívčí drbny Ježková či Hrachovcová, a i ti hoši jsou tu skorem všichni, Matonoha, Wehrenberg nebo Řezníček.

• 8.7.2018  22:37

Vynikající. Skvělé téma, výborné zpracování. Obdivuhodné herecké koncerty. Skvostné setkání hereček několika generací. Geislerová (půvabná, křehká a zároveň velmi silná a agresivní) a Kuklová zastupují ty nejmladší, za střední generaci je tu Chýlková s Blanarovičovou a z nejstarších Bohdalová, které opravdu stačí jen několik málo obrazů, aby vykreslila ve své roli celý život tak plasticky, jak jen je to možné. Lze litovat pouze jediného, totiž, že se jedná o minisérii.

• 7.7.2018  20:57
    Play mam'zelle Nitouche (TV film) (1972)

Neuvěřitelná crossdressová šílenost. Nie, raději klasiku nebo Oldřicha Nového.

• 7.7.2018  20:52
    Mamzelle Nitouche (TV film) (1977)

Tato verze Nitouche je cenná především svým zpracováním úpravy Oldřicha Nového. Nový se vcelku podstatně odklonil od klasiky a aktualizoval látku pro svůj naturel. Osobně jsem sice více přivykla Nitouche ze 30. let s tváří Anny Ondry, ale ten příběh z penzionátu je zkrátka příjemný tak i tak. Pro srovnání dvou odlišných přístupů je tenhle televizní projekt ideální.

• 7.7.2018  20:39
    Až po uši - Série 2 (série) (2017)

2. série je dost nijaká, postavy se sice posunuly v životě, ale bezúčelně, a Praha je zasněžená. Doufala jsem, že to celé bude poněkud méně iritující, ale opět se to nestalo. Jedinými klady zůstávají nevšední krásy Prahy méně známé (Holešovice, Libeň), poněkud povadlo nadšení pro náplavku, ale samozřejmě nevymizelo zcela. Co dodat? Aňa hraje svou Šárku podobně jakoby interpretovala své sloupky z Elle, její partner nejspíše spadl z Marsu, vztahy na pracovišti kosmetického centra jsou tak strašlivě mimo, že k tomu nelze zvolit žádné existující přídavné jméno. Linka odehrávající se na horách jakoby vypadla ze snu někoho, kdo před usnutím znovu viděl Sněženky a nevěděl, co je na nich dobrého. "Nejhorší výkony" by byla skvělá kategorie pro udělování domácích tuzemských hereckých malin, škoda, že se to neděje. Boj by to byl lítý zejména mezi Krobotovou a Majerem. Nebo snad mezi Polívkovou a Čermákem? Ulevilo se mi, že tentokrát epizod bylo méně, ačkoli pokud bude ještě jeden návrat tohoto formátu, tak bych prosila jen pětiminutové webizody o tom, jak si Aňa sedí na vínku s Kolesárovou. Na tom by snad nic k pokažení nebylo.

• 7.7.2018  20:39
    Až po uši - Série 1 (série) (2014)

Kam se poděl ten HBO touch? Aha, do pobočky Europe. No, je otřesné, nakolik to šustí papírem a herecky je to naprosto nedohrané. A to jsem se těšila. Vlastně na všechno, na Aňu, pražské lokace. Ale místo scénáře situace bez ladu a skladu? Ne. Aňa Geislerová se ve své roli nudí, Anna Polívková karikuje něco, co není karikovat třeba, naprosto netuším proč by Hynek Čermák měl hrát nadsamce, Jitka Čvančarová by se měla vrátit do Dokonalého světa a stát v koutě a být estetická, Jana Kolesárová určitě zaujme místní lesby, ale celkově to vypadá jak když by Olmer zfilmoval nejbanálnější Borůvku či Brusinku Nesvadbové. Kapitolou samo pro sebe je fungování starší generace, která tu má tvář Hanzlíka, Švandové a Gýrové. Zoufalost a zmar. Plus perlička z PR na závěr, jen tady se zřejmě povedlo jako první promo fotku zveřejnit totální spoiler celýho finále seriálu, ale kdo by to řešil, že ano? Jeden díl jsem přežila i na #finaleplzen

• 7.7.2018  19:59
    Letiště - Série 2 (série) (2007)

Druhá série prakticky nestojí za komentář. První vygradovala absolutní nechtěnou parodií. Naštěstí pro všechny na obou stranách pomyslné barikády se natočilo už jen 34 epizod. Přišlo několik nových tváří (z nichž nejvýraznější byla bývalá hvězdička z Ordinace Linda Rybová), již překombinované vztahy se ještě více zamotaly ad absurdum a celé to vyústilo naštěstí naposledy v cosi, co snad ani nemuselo být. Absolutní ztráta času.

• 7.7.2018  19:38
    Letiště (TV seriál) (2006)

Zpětně je to docela zážitek. Směs neuvěřitelného amatérismu, nesmyslných změn žánru, ale i několika vcelku dobrých dílčích nápadů. V době premiéry jsem se nedívala, po té to byla na spoustu let nedostupná záležitost. To až díky Prima Play je možné si doplnit dříve netušené obzory moderního českého televizního obsahu.

• 26.6.2018  13:31
    Letiště - Série 1 (série) (2006)

Primácké cosi z pracovního prostředí. Novácká konkurence k pilotům byli právníci ze Světel pasáže. Zpětně po letech je celkem zajímavé sledovat, kdo je passé a kdo stále hraje, stojí za kamerou nebo skládá znělky. Jinak je to samozřejmě extrémně slabá záležitost, kde je víc Slováků, než bývalo v kraji zvykem. Líbí se mi ale odvaha Geislerky vrátit se do českého seriálu po 12 letech. Tehdy se totiž naposledy objevila v Prima sezóně a jen výjimečně v zahraničních projektech. Nu a dnes se nebojí ani HBO. Čili tenhle oslí můstek je drobnost, která potěší kouzlem nechtěného. Její linka sleduje v cca 25 dílech rozházených po sérii čítající celých 84 epizod vzestup a pád české call girl Lenky Couralové. Lenka zprvu létala jako luxusní eskort s různými klienty po celém světě a protože často využívala služby společnosti Central Airlines, netrvalo dlouho a zapletla se také s jejími zaměstnanci. Roztomilá romance se rozehrála mezi postavami Geislerky a Řezníčka, zajímavé interakce měla například s Nebřenským, mladým Švehlíkem nebo Bendovou (tehdy primácky velmi protěžovanou hvězdičkou z Rodinných pout). Ale v momentě, kdy se vyčerpala základní příběhová linka o call girl, která se zamilovala do rozvedeného se závazky, šlo to celé do kopru. Návrat Lenky po mnoha dílech byl napsaný jako parodie na malou českou akční krimi. Celkově druhá polovina série se stala parodií sebe sama a už to ani vzdáleně nedávalo jakýkoli smysl. Legendárními se staly sólové výstupy Boba Klepla předstírajícího vztek nebo naprosto neuvěřitelné používání známých filmových melodií. Nu, každý nějak začínal a ty první pokusy o české nekonečné seriály neměly na růžích ustláno. Otázka samozřejmě je, zda bylo nutné si tyhle formáty zkoušet a zda je tak malý trh potřebuje.

• 19.6.2018  12:20
    Hašler... (divadelní záznam) (2017)

Kohoutova hra na objednávku nemá dobrou pověst. Hašler... je revuální koláží na motivy životopisu nejslavnějšího českého písničkáře. Vybrané úseky ze života doplňují písňová pásma a lineární příběh narušují vstupy z herecké zkoušky. Skutečně je to spíše koláž na motivy, než soudržný životopisný kus. Töpferův tým se snaží apelovat, vzpomínat a připomínat. To samo o sobě není špatným krokem. Jen je toho na jednu plochu příliš. Zdaleka nejsou načrtnuty všechny důležité kapitoly z Hašlerova života, místy je hra příliš podbízivá. Leč podařilo se jí to hlavní, o Hašlerovi se opět mluví, opět přemýšlí.

• 18.6.2018  21:29

Je mi líto, ale málem jsem nepřežila. Obecně se zájmem sleduju nejrůznější končiny české tvorby, Pawlowská mi nevadí, Renč je prostě úkaz a není nuda sledovat jeho kariéru, Issová mi nevadí, červená knihovna i pro 21. století může být úplně v pohodě. Ale tohle je prostě omyl. Aktuálně je těch zaměnitelných vdávacích filmů víc, ale doufám, že ty další nevěsty budou jen podobné, třeba televizně vypadající a nebo jenom lehce trapné, ale hlavně bez mexického tria, nelogicky navazujících scén a nejrůznějších nefunkčních úletů.

• 13.6.2018  16:38

Pocitový film o jednom (ne)zvyklém trojúhelníku. Z volné kolekce "život, jaký je". A vy, milé dámy, které jedete vintage, vezměte si to k srdci.

• 11.6.2018  15:35

A to jsou ty FAMU výsledky. Absolventka FAMU točí film z prostředí konzervatoře na letním soustředění. To je prostě konec. Zatímco předchozí film Slobodanky prakticky nikdo neviděl, na ničem nevyšel a knížka se dodnes válí v LK, tak tohle je zase pozdní příklad z rodiny falešné nostalgie. Tak dík za další zbytečný film o dnešní mládeži. Spousta promarněných šancí, zejména ta, ve které neexistuje žádný argument pro změnu názoru konzervatoristů, kteří jsou nejprve proti zkoušení Starců a pak hned po jedné kouzelné projekci jen jedna z nich zahlásí, že si v tom každý něco najde. S takovou si opravdu každý to něco najde úplně ve všem a teoretické předpoklady by měly zmizet nejen z těch bájných AMU škol. Sbohem do kamen.

• 8.6.2018  12:14
    Single Lady - Série 1 (série) (2017)

Na první dobrou jsem se nechala odradit. Tenhle formát z Playtváku byl over the top ve všech ohledech. Humor z youtube, Misha a jeho šílenosti. Věčně vykalená Plodková, tajemný taxikář a ničím nelimitovaný život v Óčku. Podivné vztahy, všichni burani, všichni s vyřídilkou, kterou je jenom nepříjemný poslouchat. Ale ona je v tom do určité míry zachovaná poetika Rudolfové ze Zoufalců a z Rozkoše. Je vidět, že má své oblíbené situace a herce a tomu se věnuje. Jen tentokrát v jiné stopáži. A nakonec to i smysl dává. Byla by ale škoda, kdyby se Jitka měla zahrabat na internetu na vždy.

• 7.6.2018  13:08

Dlouho jsem nevěřila Asterixovi ve 3D, ale ono je jednoduše dobré. Původní comicsové album je krutě trefné, sleduje problémy galské vesničky zase v novém světle a tak nějak lépe vyhovuje konzumnímu dnešku (ačkoli už je z roku 1971). Ve filmu jsou neuvěřitelně skvělé fóry, ať už ty konverzační nebo ryze filmové. Pochopila jsem právě včas, že filmový Asterix není fenomén včerejška, neb Le Secret de la potion magique přichází do kin již letos.

• 7.6.2018  13:00
    Hitler a ženy (TV film) (2001)

Moje oblíbené téma. Ale tentokrát ve slabém provedení, nekvalitní ukázky, stokrát viděné, slyšené a řečené. Nic nového pod sluncem.

• 28.5.2018  20:04

Zajímavý díl připomínající skutečnost, že i Dušan Klein patří mezi slovenské židy, kteří měli za války namále. Jeho návrat na místa, kde za války pobýval, byl samozřejmě hodně emotivní.

• 28.5.2018  17:54

Nadějné vyhlídky patří ke klasickým románům, které ráda vídám v nejrůznějších adaptacích zas a znovu. A i tato je velice příjemná. Jen nejčastěji vzpomínám na tu s Michaelem Yorkem. Tady jakoby se zdálo, že Newellovi nestačí drama předepsané Dickensem a musí si ještě cosi přidat. Ale poučen z minulosti by vědět mohl, že toto opravdu stačí. Už tak dost byl velký experiment obsadit jako Havishamovou Helenu Bonham Carter, která se jen málokdy poddá svému okolí a hraje si stále to svoje. Na druhou stranu v seriálové verzi měla stejný problém i Gillian Anderson, které si zas myslela, že hraje ledovou královnu. Ale ona měla jen zlomené srdce... Bez příkras.

• 28.5.2018  17:32

Toto se opravdu příliš nepovedlo. O mrtvých sice jen dobře, ale Rickman režisér, to nebylo to pravé. Celé je to poměrně nesmyslné, hrátky s historií nemusí být vždy fail, ale mělo by to dávat nějakou logiku. Taky ani ta Kate neměla z čeho vytvořit něco.

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162