NinadeL

NinadeL

Markéta Nedvědová

okres Praha
Kann denn Liebe Sünde sein?

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 41 80 120 159
    • 19.10.2017  13:30
    13. komnata Báry Basikové (TV film) (2007)

Basiková má skvělý hlas a tuto komnatu vidím kdykoli ráda znovu, už jen pro ty proměny v čase. A doufám, že si zase udělám víc času na poslech Stromboli.

• 19.10.2017  13:29

Drama vrcholí a na pozadí armádního případu se nabízí otázka - bude Exner opět lovit nové kotě? Těším se na další epizody.

• 19.10.2017  13:28

Dobrý karikující případ z vojenského prostředí je opět narvaný až k prasknutí současnými hereckými tvářemi (Čvančarová, Langmajer...), takže skoro nezůstává prostor na rozvíjení postav kolem Exnera a jejích životů mimo kriminální vyšetřování. Což je poměrně škoda. Ale velmi jsem se pokochala společnými scénami dvou českých legendárních zrzek, které se proslavily zejména odhalenými scénami - Hrubešovou a Kerekes. Takto vedle sebe nádherně vynikají jejích přednosti (vzhled) i mínusy (čistě intuitivní herectví).

• 19.10.2017  13:24

Vysloveně slabší kousek, tak jak byl rozehrán v minulém díle, naštěstí povýšil opět na cosi sledovatelného především Viky Preiss. A samozřejmě moje dojetí nad tím, že se i v takovém seriálu našlo místo na holčičí romanci mezi Šeredovou a Poullain (Polívkovou).

• 19.10.2017  13:20

Slabší z případů elegantního Exnera. Je sice z hlavního tématu cítit hlavní přednost Erbenových předloh (vzpomeňme na Poklad byzantského kupce), leč tentokrát epizodní postavy sehrané takovými jako je Vondráčková (Plekancová) celku poněkud škodí.

• 19.10.2017  13:16

Klasická ztráta času. Nezajímavý, slabý a celkově papírem šustící sitcom ve stylu ČT podle Obermannové, která nikdy pro televizi nic dobrého nenapsala. Když k tomu přičtu naprosto šílené výkony takových pitvořících se "dam" jako je Melíšková nebo Tomicová, přepínám.

• 19.10.2017  13:10

Na prvním místě je nutné uvést, že se dochoval jen fragment a ten se dočkal archivní "péče" v roce 1955. Čili dodaná hudba není vhodná, zásahů se dočkala zjevně i střihová skladba atd. Nelze tedy sledovat a hodnotit, jako kdyby dílo bylo jen postaršího data. Chápu sice, že dnešní študáci nemají vztah k adaptacím Němcové, ale co je moc, to je příliš. Druhý problém je kontext uvedení takového fragmentu. Děcka na FAVu většinou neocení nic a v komentářích se jen mezi sebou socializují, a pokud je bez úvodního slova předhozen stejný fragment do celkově nezajímavého a nevyváženého programu Ponrepa, tak se samozřejmě hraje pro prázdný sál. A to i když je projekce nesmyslně spojena s výstavou Vilém Ströminger 115 let. Čili škoda takového filmu, o jehož zpřístupnění je tak bídně postaráno. Neb při vsazení do kontextu a sledování například zmíněných proměn adaptací velké české spisovatelky, bylo by se o čem bavit. Stejně tak by byl zajímavý moment rozklíčování absence výrazných hvězd, možností vývozu atd. Takto nám zůstávají jen nechápavé oči hledící na další rutinní výkon L. H. Struny (a to ještě v lepším případě).

• 19.10.2017  12:56
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Průměrný obsah odpovídající klasickému obsahu na Streamu. Hype kolem Marie už stačil.

• 11.10.2017  22:18

Rozkošné bloopery z natáčení Blackmailu. Během toho filmu vznikla celá řada bonusových materiálů, včetně legendární zvukové zkoušku s Anny. Tohle je ale ještě o level výš, Hitch ukazuje Cyrilovi jak Anny nejlépe líbat, hodně jí zlobí, leze jí pod sukni a Cyril si s ní taky pohrává. Byli to všichni rošťáci ;)

• 11.10.2017  21:59
    Yesterday's Witness (TV seriál) (1969)

V mediatéce BFI jsem viděla díl The Talkies Come to Britain, něco fascinujícího. Polovina je věnována Blackmailu s Ondrákovou, Hitch o ní nemluví jako Němce (!), což samo o sobě je skvělé (pravý opak těch rozhovorů s Truffautem). Další polovina je věnována pak celé generaci těch hereček, kterým zvuk zkomplikoval kariéru - Mabel Poulton nebo Chili Bouchier.

• 11.10.2017  21:18

Ty rozhovory Hitche a Françoise jsou až příliš kanonizovány. A toto je dokument sloužící jen k tomu, aby mýtus pokračoval a žil dál svým vlastním životem. Ačkoli některé faktografické chyby jsou opravdu nepříjemné a je to únavné vidět je zafixované znovu i v tomto dokumentu. Nicméně pro vážné zájemce je přínosné si zapolemizovat a nenechat se zviklat.

• 11.10.2017  21:14

Dokument moderovaný Richardem Toddem se věnuje slavné historii studia v Elstree. Pro nás navždy bude nejzajímavější účinkování Anny Ondrákové tamtéž v letech 1928 a 1929. Okouzlující léta němého filmu, nástupu zvuku až do tehdejší současnosti jsou přiblížena přehledně a natolik poutavě, že jsem neodolala a Elstree jsem také navštívila. Inu za Prahou a přece v Praze je Barrandov, za Londýnem Elstree.

• 11.10.2017  21:11
    Radio revue (1930)

Klasická revue na způsob Hollywood revue, jakých bylo na přelomu 20. a 30. let mnoho. Tentokrát z Elstree a za asistence Hitchcocka. Co ale skutečně okouzlí, jsou hudební vsuvky v Technicoloru a Pathécoloru.

• 11.10.2017  19:57
    The Last Tycoon (TV seriál) (2016)

Poslednímu nedokončenému románu F. Scott Fitzgeralda je zřejmě nedokončený seriál souzen. Nádherné prostředí inspirováno Hollywoodem poloviny 30. let kombinuje skutečné a fiktivní (inspirované) postavy a dává nám zakusit celý ten mechanismus továrny na sny v jejích nejlepších letech. Série Amazonu The Last Tycoon (Poslední magnát) patří mezi ty nenápadné drahokamy seriálové tvorby, které by ideálně měly na to oslovit celé spektrum publika poslední adaptace Gatsbyho, ale v televizi je bohužel poněkud upozaděn. Doufám ale, že ne navždy. Fitzgeraldovský svět je stále vynikající, lákavý, bouřlivý a smyslný. Troufám si tvrdit i velmi aktuální. A proto se nechte unášet peripetiemi kolem nejnovější produkce typu A a až budete hotoví, pokračujte třeba se seriálem o Fitzgeraldově manželce Zeldě - Z: The Beginning of Everything, celé se to pak nádherně zacyklí.

• 10.10.2017  20:54

Bla, bla, bla... Kubrick, Haneke a jejich nemanželský syn von Trier měli nehodu a narodilo se jim tohle. Nesměla chybět Kidmanka a Colin (o to lépe, o co už se sehráli v poslední Coppolce - anebo naopak? - česká distribuce je matoucí, jako obyčejně). A někdo tvrdil, že se to celé tváří jako klasická Ifigenie. Takže jo. Smála se celá Lucerna, ČSFD zatlesko a NinadeL se pronudila. Ale už je zvyklá, protože Kidmanka čelila i Kubrickovi a von Trierovi, takže se nelze ničemu divit.

• 6.10.2017  01:43

Naprosto zbytečné tomuto tématu věnovat celovečerní dokument. Zaštítěné téma v podobě medailonku tohoto prostého prostějovského blba korunuje prach obyčejné sdělení, že ten, kdo plácá nenávistné nesmysly je ve skutečnosti neškodný nezralý syn naivní matky. Klusák opět pracuje jen s prázdnými frázemi a (nechtěnou?) groteskností. Nač konfrontovat tak řečeného neonacistu s fakty a věnovat mu pozornost? Tento druh člověka je sice otravným hmyzem, ale fakticky škodí jen sám sobě. Jeho život nesměřuje nikam, ale zároveň také nechodí volit, neúčastní se demonstrací a jednoduše přežívá na svých bludech a omylech. Ve společnosti máme zajímavější a závažnější jevy, než je tento. První dámy naší dokumentaristiky dokáží tvořit ve svých filmech příběhy a výpovědi, které mají hodnotu. Pokud Klusák tuto ambici sdílel, při nejmenším poslední dekádu se jí již nevěnuje. Škoda.

• 6.10.2017  01:32

Líbezné a malebné vyprávění podle vzpomínek na dětství z pera Zdeňka Svěráka. Co víc si přát? Ideální podoba ideální látky. Nemělo by smysl nechávat tento projekt mimo Janův Biograf. Takto je to v pořádku.

• 2.10.2017  15:31
    Z: The Beginning of Everything (TV seriál) (2015)

Pravda, čekala jsem větší Fitzgeraldovskou smršť po novém zpracování Gatsbyho, ale dobře. Díky Amazonu tu máme jednu sérii o Zeldě a jednu sérii o posledním magnátovi - velmi příznačně nedokončenou. Jaká je tedy Christina Ricci v roli Zeldy? Netradiční jižanská kráska plná energie, první žabec bouřlivých 20. let? Ano, přesně taková. Sebevědomá, atraktivní a okouzlující, ideálně taková, aby mohla zosobnit múzu velkého spisovatele. David Hoflin je pro změnu Fitzgeraldem toužícím, ambiciózním, s nenaplněným egem a zároveň vášnivě milujícím. Kratší formát jednotlivých epizod činí ze Zeldy radostné jednohubky z mého oblíbeného období přelomu 10. a 20. let. 20. století. Navíc skvěle vybrané dobové hity Aint She Sweet? nebo Makin' Whoopee. Prožijeme si tu dobu, kdy vznikaly romány Na prahu ráje (This Side of Paradise, 1920) a Krásní a prokletí (The Beautiful and Damned, 1922) a jediné, čeho můžeme litovat, že se Zeldou v této podobě nemůže strávit více času.

• 1.10.2017  16:34

Vysloveně okouzlující pokračování hereckého případu. Kanyza a Němcová v rolích filmových a rozhlasových režisérů, Navrátil šéfující 1. podzemnímu antikvariátu, Pat a Mat pátrající, Exner slušící, já jsem happy.

• 30.9.2017  23:27
    Tudorovci - Série 4 (série) (2010)

Láme mi srdce ta závěrečná rošáda mezi královnami Jindřicha VIII. Kateřina Howardová je jen křehké kuřátko, Anna Klévská po získání nezávislosti začíná být poprvé oblíbená... Dcery z předchozích manželství zrají pro své vladařské povinnosti až nakonec celý ten chaos musí rozseknout zralá Kateřina Parrová v podání mé oblíbené Joely Richardson (Nip / Tuck). Pokud člověk k tomu dvoru Tudorovců nepřilnul ani ve 4. sérii, má srdce z kamene. A samozřejmě bych si stejné téma dokázala představit v šesti a více sériích, konečně je tu otec Jindřicha VIII. a skutečnost, že jeho zájem o Boleynovic děvčata započal už u jejich matky... a na druhém konci to trvalo, než se prostřídal Eduard VI., Bloody Mary a Alžběta I. Zkrátka, je to inspirativní část dějin.

• 30.9.2017  20:22
    Tudorovci - Série 3 (série) (2009)

Ani bych si bývala nevšimla, že Janu Seymourovou hrají dvě různé herečky, tak moc nevýrazná postava to byla. Ale svou roli splnila dokonale. Něžná, křehká matička Eduarda VI., která usmířila Jindřicha VIII. s jeho dcerami Marií a Alžbětou. S jejím porodem vyvrcholila předčasně kvalita celé série a na čas Tudorovci ztratili své kouzlo. Společně s truchlením nad Janou, přišla nicméně nutnost se překlenou k manželce č. 4 - k německé princezně Anně Klevské. Asi byla dobrá volba ji obsadit zpěvačkou Joss Stone, už pro tu nutnost vyvolat dojem, že opravdu není na svém místě. Nač hledat skutečné důvody, proč nebyla vítaná, když už ve vedlejší místnosti čekala Kateřina Howardová (nebezpečně vyhlížející teenka Tamzin Merchant ze Salemu), že? A kdo byl ještě skvělý a s kým už do další série nepokračujeme? Samozřejmě James Frain (True Blood) jako Thomas Cromwell.

• 29.9.2017  01:16

Ač nerada, tak musím přizvukovat té nespokojené části diváků. Tulipánová horečka skutečně mohla být dalším příběhem na způsob Dívky s perlou. Nicméně neexistující souhra mezi Vikander a Waltzem činí celý zážitek poměrně nevěrohodným až nesnesitelným. Ty tam jsou časy Královské aféry. Nebo to byl jen malý omyl a Alicia tento přešlap ustojí a dostojí nadějí do ní vkládaných v posledních pěti letech jako do nové ideální herečky kostýmních dramat? Uvidíme.

• 29.9.2017  01:10

Jeden z těch lepších DC animovaných filmů. Je velká škoda, že na rozdíl od filmu předloha nevyšla česky. Protože tenhle alternativní svět stojí za pozornost.

• 29.9.2017  01:08
    Tlustá jako já (TV film) (2007)

Podobný námět jako Těžce zamilován, naštěstí natočen jako průměrné televizní cvičení s tehdy vycházející hvězdičkou Kaley Cuoco.

• 29.9.2017  01:07
    Cary Grant (TV film) (2015)

Hollywoodská legenda aneb navzdory celosvětové slávě celý život marnotratným synem.

• 29.9.2017  01:05

Helena Bušová měla to štěstí, že se jí podařilo založit rodinu a tedy je možné se dnes setkat i s tímto bilančním dokumentem. Srovnatelné osudy prožila například Truda Grosslichtová, o níž byla napsána kniha. Jiný typ recepce se dotkl fenoménu Zity Kabátové (ta se dočkala celé 2. kariéry) nebo Jarmily Novotné (ta má dnes vlastní festival). Bušová se tedy zařadila mezi ty šťastnější herečky první republiky, o jejichž odkaz je pečováno. Nyní je tedy přiblížen její životní příběh, komplexní zmapování její kariéry by mělo následovat.

• 29.9.2017  00:48

Snad proto, že životopis Bellové není totéž, co Lawrence z Arábie, není nadšení tak veliké. Nicméně setkání Kidmanky a Herzoga nabízí nevšední pocitový zážitek. Politika Středního východu, samozřejmě úloha ženy ve společnosti a mnoho dalších atraktivních témat rámu Herzog do pláten plných pastelových barev, Kidmanka se rozpomíná na své role z mládí, pro které vždy měla svůj pověstný esprit. Dobrodružství s magickým nádechem, taková je Královna pouště. Vhodné doporučit například těm, kterým učarovala Zahrada Allahova.

• 29.9.2017  00:37
    Boop (2011)

Tudy ne!

• 24.9.2017  23:26
    Tudorovci - Série 2 (série) (2008)

Druhá série má výraznější spád, korunovace Anny Boleynové je skutečně atraktivní téma, stejně jako její poprava. Nutno sledovat velmi rychle, pak adrenalin samozřejmě stoupá nebo klesá - dle uvadajícího postavení druhé královny Jindřicha VIII. Narození Alžběty je vpravdě prorocké, jak by také ne, když se Hirst věnoval oběma filmům o jejím zlatém věku. Skvělé jsou i scény z Vatikánu, Meyers hraje jako o život a krásně se stává zhýralejším a zhýralejším. A to ho ještě tolik čeká! Křehká Jana Seymourová, například.

• 24.9.2017  23:22
    Tudorovci - Série 1 (série) (2007)

První série Hirstových Tudorovců na Showtime zahájila novou éru oblíbenosti historických seriálů pro diváky uvyklé přemýšlet, užívat si tabuizovaná témata a směle si vybírat mezi tím nejlepším z nabídky z těch nejlepších televizních dramat (kromě Sho takový program zastupuje dlouhodobě HBO, v poslední době také Starz). Ten příběh je dostatečně známý, pletky rodiny Boleynových s Jindřichem VIII. inspirují již od počátku kinematografie, počínaje Mélièsem a Lubitschem a nekonče Chadwickem v posledních letech. Legendárním nicméně zůstává převyprávění Kordy Šest žen Jindřicha VIII. (1933). A jaký je tedy královský dvůr s Jonathanem Rhysem Meyersem v hlavní roli? Na počátku jen poměrně přímočarý, uhlazený a poklidný (stejně jako Kateřina Aragornská) a proto ideální pro vpád Boleynových děvčat. Ve vedlejších rolích jsou skvělí Sam Neill a Henry Cavill. Česká Wiki křičí cosi o historických nepřesnostech, ale o ty nikdy nešlo v první řadě, důležité je obecné povědomí o kultuře Tudorovců, o zlidštění jmen z učebnic dějepisu a rozhýření divácké fantazie. A nadšení pro intriky a reformaci. A toho je tu přehršel. Divák inspirovaný pak už sám dostuduje literaturu po vlastní ose.

<< předchozí 1 2 3 4 41 80 120 159