NinadeL

NinadeL

Markéta Nedvědová

okres Praha
Kann denn Liebe Sünde sein?

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 47 93 138 184
    • 23.5.2020  22:33

Solidní příspěvek k tématu počátků Velké války. Cele v tradici Vávrových historických fresek, kde se s velkými dějinami setkávají obyčejní lidé.

• 23.5.2020  19:18

Nádherný zážitek. Z četných adaptací Hemingwaye patří tato první mezi ty nejlepší. Film, který se zdál být nadčasový už v době premiéry jím zůstal i pro dnešní dobu. Vše je, jak má být. Všichni jsou na svých místech (skvělý Cooper i Menjou, báječná Hayes). Vše je autentické, nechybí nic, nepřebývá nic. Doporučuju doplnit životopisem Láska a válka. A samozřejmě četbou předlohy.

• 23.5.2020  13:41
    Zepter vaří s Italem (video kompilace) (2010)

Trojice speciálních pořadů a 12 receptů, ve kterých Ridi s různými přáteli vaří v nádobí Zepter. Praktické rady, nápady a typy jak co nejlépe pracovat s nádobím, které už většina diváků má doma. DVD vyšlo jako speciální bonus k různým sadám Zepteru. Ridi v Zepteru standardně vaří i v jiných show, toto je speciální vydání propagující různé vychytávky na všechny ty nejrůznější systémy na dlouhotrvající uchovávání potravin atd. Jako čistě funkční návody jsou ty pořady dobré, pro ostatní, kdo by chtěli vařit s Italem bez Zepteru podobná show nemá smysl. Případně hrozí katastrofa v kuchyni.

• 19.5.2020  22:52
    Brokovnice (TV film) (1992)

87. okrsek si něco takového nezasloužil.

• 19.5.2020  22:51
    Skládačka (TV film) (1991)

České porevoluční adaptace McBaina jsou jedna velká legranda. Hodně naivní, umělé a dokonce i Páter Knox vedle toho vypadá, že by si došel pro Oscara.

• 19.5.2020  22:50

Nádherný kousek ze série filmů s Mauricem Chevalierem a Jeanette MacDonaldovou. Tenkrát na motivy Lehárovy klasiky.

• 19.5.2020  22:42

Naprostá klasika video půjčoven = dnes už samozřejmě naprosto passé záležitost.

• 19.5.2020  22:34

Kdysi velmi oblíbený "velký romantický" zážitek. Ale dnes už jen málokdo pamatuje na roztomilost Meg Ryan...

• 19.5.2020  22:23

Jednoduše krásný vílečkový filmeček. Zvonilčina dobrodružství dokáží potěšit a rozzáří i velmi chmurné dny.

• 19.5.2020  22:19

Jeden z těch odžitých filmů s Julianne Moore. Pečlivé, citlivé, pravdivé.

• 19.5.2020  22:17
    Marie Stuartovna (TV film) (1988)

Překrásná syntéza Schillera a Donizettiho.

• 19.5.2020  22:15

Nádherný zážitek.

• 19.5.2020  22:14
    Zrození Evy (2002)

Relaxační video. Za celovečerní film bych to nepovažovala.

• 19.5.2020  22:12

Hodně dospělý film, skvělá sonda do hlubin ztrápených lidí.

• 19.5.2020  22:08

Kdo by nemiloval Garpa? Zatímco 90. léta měla Forresta Gumpa, o dekádu dříve to byl Garp. Film, u kterého je těžké na první pohled identifikovat jeho stáří, což je naprosto skvělá devíza. Nadto je tu báječná postava transky Roberty, která mi zlomila srdce.

• 19.5.2020  22:02

Důležité téma zpracované velmi citlivě. O pár let pozdě stejně dobře rezonovala Skrytá čísla.

• 19.5.2020  21:59

Tennessee Williams, to je čistý americký Jih. A jako takový je jen pro otrlé.

• 19.5.2020  21:46
    Stargirl - Pilot (E01) (epizoda) (2020)

Nějakou dobu u toho na HBO GO měli označení 7+ :D A ono to víceméně sedí, 12+ už je přeci jenom jiný kafe.

• 19.5.2020  21:20
    Batwoman - Série 1 (série) (2019)

Zatímco komiksy s Batwoman jsou 18+, seriál je pro 12+ a tím by mohlo být řečeno vše. Skutečně nedává příliš smysl do CW rodiny seriálů podle DC komiksů přidávat sólovou Batwoman, protože všechno ostatní je takové rozjuchané a divácky atraktivní zejména pro teeny. Ale stalo se a teenageři byli vystaveni první lesbické (a židovské) hrdince. Teoreticky je to skvělý krok, ale jak ze zralého čtení natočit něco, k čemu týden co týden budou usedat mlaďoši? V první řadě necháme na postech nejdůležitějších rodiče, ve druhé řadě vypíchneme sílu sesterského pouta a necháme to probublat směsicí hlášek, vedlejších postav z Gothamu a máme výsledek. Herecky je mnohem lepší, než stoická Ruby Rose v hlavní roli, veteránka Rachel Skarsten jako psychopatická Alenka, která už před lety hrála v seriálové verzi Birds of Prey. Zajímaví jsou sidekickové. Na pováženou je nicméně míra zobrazovaného násilí, které zdánlivě odlišuje Batwoman na sto honů od vysloveně pozitivní Supergirl a dalších parťáků v trikotech s pláštíky. Ale pokud tušíte, kdo je Nocturna nebo Duela Dent, přičtěte si body. Sem tam je prostor i na kvalitní L drama a různé pomrkávání na DC vychytávky. Takže jde jen o to, nakolik to s DC adaptacemi myslíte vážně.

• 19.5.2020  21:06
    Batwoman (TV seriál) (2019)

20/40 Batwoman sama o sobě je velmi zajímavá postava. Její původní verze sahá až do roku 1956 a její moderní inkarnace je tu s námi od roku 2006. Dříve to byla typická srandička ze silver age, jakých bylo na stránkách komiksů s Batmanem mnoho. Dnes je to jeden z hrdých členů široké Bat-family. Když komiksy s Batwoman vycházely pod jmény Grega Rucky a J. H. Williamse III byla to naprostá lahoda. Každý sešit ať už Detective Comicsu nebo sólové řady Batwoman byl skvělým výtvarným počinem, příběhy měly skvělou atmosféru, často dvoustránkové koláže bylo možné prohlížet celé hodiny. Skvělý byl crossover s Wonder Woman, budování vztahu s Maggs Sawyerovou... Ale po té přišel první animovaný film a nyní také hraný seriál v rámci Arrowverse. A ten je úplně jiný a pro milovníky předlohy je to čistá facka.

• 17.5.2020  14:04
    Archangel (TV film) (2005)

3/3 Takový klasický Harris. Bohužel obsazení Daniela Craiga a rozdělení do 3 epizod na DVD z toho dělá spíš televizní podívanou. Ale koho vzrušují dodnes přežívající mýty o Stalinovi, ten si požne.

• 10.5.2020  22:49
    Cizinka - Série 5 (série) (2020)

5. série Hořící kříž je už zcela jiný seriál, než jakým byla Outlanderová na počátku. Pokud člověk přežil tento díl i v knižní podobně, tak už zřejmě zvládne od Gabaldonové všechno. Ale představa, že jsme teprve v polovině, je fakt náročná. Sice mám pořád zájem i do budoucna o všechny ty komiksy a audioknihy, nicméně po zkušenosti s touto sérií se seriál stává tou nejméně zajímavou částí celého rozvětveného světa o dynastii Fraserových. Problémy života v Severní Karolíně před rokem 1772 jsou lemovány tolika fatálními situacemi, takže na závěr, kdy už to bylo skutečně maso, jsem naprosto otupěla. Pomalu každý díl jde někomu z hlavních hrdinů o život, znásilnění a jiné extrémní násilí je na denním pořádku a do toho se Claire snaží o takové legrácky jako je výroba penicilinu nebo vynález injekční stříkačky. Ale tak hlavně, že smlouvy jsou podepsané už na 7. sérii...

• 10.5.2020  19:32

Sladké jak cukřenka.

• 10.5.2020  19:31
    Iveta Bartošová: Proč nejsi tam kde já (hudební videoklip) (2000)

Vzpomínka na slabší muzikál Monte Cristo.

• 8.5.2020  16:26

Justice League Dark je partička vysloveně příjemných postav. Kdo by nemiloval Zatannu, Deadmana nebo Johna Constantina? V tomto filmu se setkávají se Swamp Thingem i s klasickou JL a je na ně radost pohledět. Nejsem si jistá, jestli je to materiál i pro hraný film, ale animáky beru s otevřenou náručí. .

• 2.5.2020  16:58

Tohle je naprostá marnost. Jakoby tým zapomněl, že má jen kratičký formát a celé to končí uprostřed věty. Jen tak na okraj je dobré vnímat různé detaily, pořád se zdůrazňuje, že v emigraci Andrea Sedláčková přibrala a od stolu se takové věci řeší skrze různé odborníky. A pak zase není úplně jasné, jestli měla opravdu šanci pokračovat ve studiu tam, kde ho přerušila. Přeci jenom po půl roce mimo školu se tvářit, že se nic nestalo a nabízet zápis do dalšího semestru jako mávnutím kouzelného proutku, to FAMU dobré jméno nedělá.

• 2.5.2020  16:21
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Upřimně doufám, že toto je poslední setkání Andrey Sedláčkové s jejím alteregem Renatou Soukupovou. Už Opravdová láska byla červená knihovna jak hrom a dál nám neuvěřitelné příhody této hrdinky nemají co nabídnout. Renata je čím dál tím více Andrea, aniž by si to Andrea - autorka jakkoli obhájila. V předchozích 4 filmech například nic nenaznačuje, že by se Renata byť jen částečně zajímala o film. A nyní nejen, že sbírá materiál na knihu o svém otci, kterou úspěšně prodává do Francie, ale také se automaticky stává režisérkou filmové adaptace. Chápeme sice, že se to celé děje jenom proto, aby si prožila záletný poměr s hercem, který hraje jejího otce... Ale to už takový bizár, že by si to Sedláčková skutečně měla nechat pro sebe.

• 2.5.2020  16:05
    Opravdová láska (TV film) (2007)

V navazujícím filmečku na Krásný čas se Sedláčková soustředila na nesourodou mileneckou dvojici Wilhelmová/Kaiser a nenechala nikoho na pochybách, že její Renata má vleklý problém se svým otcem, který přetrvává i po jeho smrti. Místy je to snaha o něco, co později Vejdělek natočil jako Tátovu volhu, bohužel. To se pak i sahne po takových nesourodých dílčích epizodkách se Štěpánkovou, Šulcovou nebo Drahokoupilovou.

• 2.5.2020  15:58
    Krásný čas (TV film) (2006)

Naivita Sedláčkové pokračuje. Tento filmeček je sice blíž předchozímu dílu Můj otec a ostatní muži, ale ty příhody a návaznosti na předchozí události jsou vysloveně k smíchu. Roden hrající šlechtice je taky kapitola sama pro sebe. A kdeže se vlastně vzala ta profi odbornice na Francii, když jsme minule opouštěli děvčátko, které teprve získalo azyl 17. listopadu 1989? Ani raději nebudu řešit nelogiku rozbití vztahu s kamarádkou, která ještě za studií a v Paříži tvořila pevný bod v Renatině životě a posléze stačilo, aby se nepohodly v otázce chlapů a pohádky byl konec navždy.

• 2.5.2020  15:45
    Můj otec a ostatní muži (TV film) (2003)

Jako volné pokračování filmečku Ze života pubescentky to sice nedává moc smysl, ale jako samostatné dílko by to byla taková klasická tvorba tehdejší ČT. Herecky je to naprosto jasné, Wilhelmová, Geislerová, Trojan... a obsahově lehká nostalgie po době před listopadem 89. Hodně autobiografických prvků, trocha té Paříže, následné devadesátkové naivity a hlavně ta Táňa, která se tváří, jako by pořád hrála tu pubescentku. Tyhle autorské počiny mají často velmi mírného dramaturga a v tomhle případě je to skutečně průser. Chápu, že se Sedláčková potřebovala vyjádřit, ale odstup ani nadhled se nedostavil.

<< předchozí 1 2 3 4 47 93 138 184