NinadeL

NinadeL

Markéta Nedvědová

okres Praha
Kann denn Liebe Sünde sein?

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 42 82 123 163
    • 11.11.2018  20:00

Velice průměrné, mnoho problematických tvrzení, chybí shrnutí na téma Výmarský film, epilog o filmu po poválce. Mnoho tvrzení je hned v další větě vyvráceno, nadinterpretace kam se podíváš. Vhodné pouze pro začátečníky, kteří si nevšimnou ničeho konkrétního, jen si uchovají v paměti dojem "zajímavé kapitoly z dějin německého filmu" - neboť i výběr osobností, o kterých se zde hovoří nejčastěji, je sporný. Žánry prý nebyly a najednou si ukazujeme tu sci-fi, tu noir, tu meledohrama, tu muzikál, komedii, drama, akční film... Lilian Harvey se filmem Glückskinder nerozloučila s německým filmem před odchodem do Hollywoodu, ale naopak už byla zase rok zpátky z nepovedeného pokusu o to se stát hvězdou 20th Century Fox ve dvou sezónách 1933/1935. Tento komentář by mohl být dlouhým seznamem pochybení, ale doba se změnila, dnes si celou řadu citovaných filmů můžete sami koupit a nastudovat. A nemusíte se jen fixovat na "úlet" Ingrid Bergmanové v Die vier Gesellen.

• 11.11.2018  15:53

Proslavená opereta Ralpha Benatzkyho tentokrát ve filmovém zpracování Karla Lamače. Film byl společnou prací Hade-Filmu a Ondra-Lamač-Filmu, společností pracujících pro Bavarii. Látka je ovšem takové povahy, že si zde neumím představit Anny Ondrákovou ani v malé, ani ve velké roli. Ten silný rakouský folklór není nic, v čem by se cítila jako ryba ve vodě. Na rozdíl od kosmopolitně laděné Nitušky nebo Netopýra. Nicméně herec Hermann Thimig byl skutečně zajímavým materiálem pod vedením Lamače pro kosmopolitní komedie, i pro tyto lidové náměty, jakými v tom nejlepším slova smyslu byla operetní férie U bílého koníčka. A kromě něho zde perlí ostatně také miláček Theo Lingen. U Heřmana nutno připomenout jeho začátky u Lubiče (Ossis Tagebuch) i role partnerské právě s Ondrákovou (Jedinou noc v ráji a Kiki), dále u Lamače jinou zpěvnou komedii Karneval a láska a jeho patrně nejslavnější převlekovou komedii vůbec - Viktor a Viktoria (bok po boku s Renate Müller). Nu, jest to každopádně zážitek a jak pravili v programu, je vhodné býti propuštěn jako vrchní a být nově angažován - doživotně - jako manžel. Ostatně, z dobové propagace také víme, že jde o nejskvělejší Lamačův film vůbec, hraný v Evropě i za mořem. Na co tedy čekáte? Zpíváme všichni a pěkně podle not: Im weißen Rössl am Wolfgangsee...

• 4.11.2018  20:02

Typický příklad bezohledné formy vítězící nad obsahem. Bohužel, Nocturnal Animals jsou opravdu krásný zážitek pro oko, oceňuju všechny detaily prolínání románu v hlavním příběhu, trojí barevné schéma, ale víc nic. Zdá se mi poněkud nedostačující, aby takový počin, o kterém se hovoří v superlativech, pojednával jen o tak běžném momentě v životě, jakým je vyrovnávání se s rozchodem. Mezilidské vztahy mají své začátky a konce, je to tak prosté. Ale je život skutečně tak málo inspirativní, aby nenabízel ani o kapku více? Díky alespoň za ten silní herecký soubor, díky nimž ty šablonky alespoň trochu fungují. Amy je estetická a krásně melancholická, Jake zemitý a Michael zas a znovu klasický drsňák. Knihu Tony and Susan (1993) vynechám.

• 24.10.2018  10:17

Už to bude pomalu 10 let od životopisu Romy Torstena C. Fischera, ve kterém hlavní roli ztvárnila Jessica Schwarz. Dnes máme jako Romy Marii Bäumer v intimní epizodě ze sklonku jejího života. Předchozí životopisný film se zaměřil na 60. léta, tentokrát jde o zachycení atmosféry na začátku 80. let. Nikdo doposud neměl odvahu na ten německo-rakouský zázrak z 50. let, ani na francouzská 70. léta, což jsou mnohem tradičnější vrcholy kariéry fenoménu Schneider. Ale budiž, soudobý trend životopisů se vyhýbá velkým časovým úsekům jak jen může, móda velí prožít s hvězdou jen pár dní, týden už je přeci jenom příliš dlouhá doba. Takže 3 Tage in Quiberon vypráví spíše o médiích a vztazích mezi hvězdným objektem (v tomto případě Romy v době před La passante du Sans-Souci), lidmi ze soukromí (v tomto případě její přítelkyně z dětství Hildy Fritsch), novináři (Michael Jürgs zde získal nesmrtelný portrét) a fotografy (dávný přítel Romy Robert Lebeck). Komorní drama se škálou emocí v uzavřeném prostoru, to je přeci oblíbený formát. Tak proč ty emoce nefungují? Portrét zralé Romy je naprosto v pořádku, arogance vůči generaci Sissi je směšná a neznalost kariéry její matky Magdy Schneider spíše trapná než co jiného. Ale dnešní trend miluje vyprávění ve zkratce bez složitých úvah, příliš mnoho dat, informací a názorů by mohlo uškodit. A proto je výsledný film tak úspěšný, festivaly tleskají a někdo by mohl být nadšen i z té černobílé estetiky. #DasFilmFest

• 22.10.2018  09:25

Kdo si pamatuje to senzační objevení v 90. letech, ten bude nadšen ještě o trochu víc. #DasFilmFest

• 22.10.2018  09:13

Příjemný zážitek z #DasFilmFestu. Adaptace románu Am Anfang war die Nacht Musik, kterého se v češtině nedočkáme. Nicméně případu von Paradis a Mesmera se věnovalo autorů více, z klasiků například Zweig v Léčení duchem. Film Barbary Albert sleduje zlomové roky slepé současnice Mozarta, Marie Theresie von Paradis, jenž díky Mesmerově léčbě znovu začne vidět. Intimní pohled do světa opuštěného jedince ve společnosti plné zájmu o povrchní atrakce, klevety a senzace, z dob, kdy se věda musela vyrovnat se šarlatánstvím.

• 14.10.2018  11:30
    Pobertové (1969)

O adaptacích Faulknera jsem vždycky jen četla. Ty první měly problémy s cenzory a velké hvězdy, ty pozdější se staly autentickým pojednáním o povaze amerického jihu. A Pobertové? Širokoúhlý barevný dobrodružný film o dospívání v podmínkách doby, ve které mít auto bylo něco. V hlavní roli Steve McQueen na jistotu.

• 13.10.2018  11:42
    Mallory (2015)

Tvorbu Heleny Třeštíkové mám přeci jenom raději v televizi. Tyhle "velké" dokumenty jsou jen nahuštěný a načančaný časosběr. Takže tentokrát je to story o Mallory, která po detoxu změnila svůj život a šla dál a dál. Nemá sice štěstí v lásce, ale drží si život, abstinuje, buduje vztah se synem, nakonec i bydlí a dokonce si začala dělat školu. Je to fajn změna po Katce a koneckonců i po Reném. Ale pokud mám absolvovat nějaký hlubší ponor, chce to cyklus a hlavně se nedívat na dokument o tom, jak to Mallory rozbalila ve Varech.

• 17.9.2018  08:46
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

8/8 Herecké koncerty dneška na motivy hereckých koncertů včerejška. Na to konto bylo již napsáno mnohé a byla bych ráda, kdyby se našlo víc zájemců o skutečné kariéry Bette a Joan před rokem 1945, neb jejich labutí písně byly skutečně jen jednou kapitolou z mnoha. Každopádně Murphy je dobrý průvodce po klasice pro dnešní zájemce o pop, kteří by jinak klasický Hollywood ignorovali.

• 15.9.2018  14:25

Ne, díky. Další talošská volovina o tom samém. Hloupé večírky, hledání smyslu života, skloňování pojmů z literatury, cosi o církvi, cosi z historie. A samozřejmě sex a spoutaná láska.

• 6.9.2018  00:05
    Přešlapy - Série 3 (série) (2010)

Závěrečná série je hodně velká bomba. Z nových tváří jsou tu zajímavé nové postavy hrané Myšičkou a Rybovou. Naše partička prochází neuvěřitelnými situacemi, Petr se znovu žení, Karolína podléhá nové vášni, tu a tam vystrčíme hlavu z obvyklých kulis jejich pražských bytů zase někam ven. Je to dobré zralé drama, které stojí za to vidět. Druhé šance v této podobě jsou skutečnou novinkou.

• 26.8.2018  21:16
    Přešlapy - Série 2 (série) (2010)

Pokračování primáckých Přešlapů není špatné, chybí sice úvodní rekapitulační úvod z první série, ale jinak je to hodně fajn. Každý díl stojí samostatně i pokračuje v delších dějových linkách. Herci se svými postavami sžili. Je dobré mít možnost sledovat takto otevřenou výpověď o životě třicátníků v českých reáliích.

• 25.8.2018  12:29
    Přešlapy - Série 1 (série) (2009)

Český seriálový mix Couplingu a The Story of us. Tehdy to nebylo nic moc, ale zpětně už nejsem tak unavená z toho obsazení. K výročí Primy a jejích 25 let jsem ochotná tolerovat víc. Sem tam je tu dobrý fór s Betkou Stankovou a její slovensko-maďarskou vyřídilkou. Na české poměry jsou tu dobré popkulturní odkazy, ani cinefil nemá být proč uražen. Radka Zuzky Norisové totiž ráda kino náročného diváka.

• 14.8.2018  12:36

Tak určitě, závěr basnického seriálu je tu na jistotu. Nostalgická hodnota převažuje, ale celé to bohužel funguje jako speciální díl seriálu, s filmem šestí básníci nemají nic společného. Do televize neškodný obsah. Ale co jsem si přečetla Pecháčkovu předlohu, rozněžnila jsem se nad vzpomínkou na natáčení na Kladně... Bylo hezké být u závěru kariéry Dušana Kleina osobně.

• 14.8.2018  12:31

Osobnost producenta / režiséra Miloslava Šmídmajera je často podepsána pod filmy, které nejsou vyloženě špatné, ale ani vyloženě dobré. Má rád Jirku Mádla, mladé nadějné herečky (ideálně ze Slovenska) a pokouší se vrátit českému filmy kdysi oblíbený žánr crazy komedií. Místy se podaří dílčí nápad, někdy jednotlivý nápad, ale jako celky jsou ty jeho filmy slabší. Zde přišla na přetřes poměrně zajímavá hra a nápad vtipně pojednat o zákulisí něčeho, co je zjevně inspirované v Ulici. Hůl nad výsledkem nelámu, ale chápu, že i tento tzv. průměr je nutný k existenci celku.

• 14.8.2018  12:25

Na počátku byla divadelní hra a je to velmi znát. Obsazení je nicméně hvězdné, takže pro fanoušky dialogů takových, jakoby je napsal sám život, jasná volba.

• 14.8.2018  12:23

Veskrze průměrný film ze zákulisí natáčení Mary Poppins, respektive o dlouhé cestě, která vedla k jejímu natočení. Pro milovníky Disneye povinnost, pro ostatní zapomenutelný zážitek.

• 15.7.2018  21:38
    Nancy Drew (TV film) (2002)

Nancy Drew 2002 je přesně na půl cesty mezi seriálem z roku 1995 a filmem z 2007. Čistě chronologicky, tak i kvalitou. A jelikož se opět jedná o adaptaci předlouhého seriálu a výsledkem je jediný televizní filmeček, ztrácí taková Nancy své hlavní kouzlo. Ale samozřejmě chápu, že byla snaha uspěchat jakoukoli novou Nancy, aby ji bylo možné věnovat Carolyn Keene aka Mildred Wirt Benson.

• 15.7.2018  20:17
    Nancy Drew (TV seriál) (1995)

Nancy Drew 90. let, jaká byla? Jako pokaždé šla s dobou, tentokrát tady máme sexy brunetku s mikádem. Situace jsou stále podobné, stále přesně takové, jaké zkušení čtenáři/diváci podvědomě očekávají. Nancy se začíná zabydlovat v novém místě, aniž by měla dost času na cokoli, zaplete se do prvního případu. V průběhu pátrání se seznámí s těmi, které budeme vídat během celého seriálu opakovaně. Ve výsledku nic zvláštního, rozhodně se nejedná o top mezi adaptacemi Nancy, ale v 90. letech bych to milovala. Cílovka jsou spíš mladší teeni, zhruba ti, kteří právě odrostli Bojíte se tmy?

• 15.7.2018  20:08

Zlatá 70. léta v americké televizi, úlety 60. let už se poněkud uklidnily, nová generace odrostla a byl konečně čas na cosi nového. A skutečně byl prostor i pro celou linii ženských hrdinek, byly tu Charlieho andílci, Isis se Shazamem, Bionic Woman se Six Million Dollar Manem, sólová Wonder Woman nebo i ta nová Nancy Drew s Hardy Boys. Nancy Drew 70. let se zařadila bok po boku mezi tehdejší kriminálky a přinesla trojici mladých neokoukaných kukučů. Všichni měli báječné vlasy a cit pro řešení nejrůznějších případů. Co by si tehdejší teenager mohl přát? Nancy pro každou generaci je trochu jiná, ale vždy okouzlující s tím svým starosvětským fištrónem.

• 15.7.2018  19:15
    Sedmilhářky - Série 1 (série) (2017)

7/7 Vysloveně příjemné překvapení. Už při ohlášení spolupráce Davida E. Kelleye s Nicole Kidman a Reese Witherspoon jsem zbystřila. Po čase jsem nebyla příliš spokojená s nálepkou "další seriál HBO", ale napodruhé jsem si Sedmilhářky vychutnala. Není nutné si tvořit názor předem, je to klasická náplň představy o kvalitní televizní tvorbě s herečkami, které do domácího prostředí malého plátna přinášejí skvostné herecké zkušenosti z kina. Nic víc, nic míň.

• 15.7.2018  19:07

Epilog s Irenou je ideálním koncem té jedné kouzelné prima sezony, během níž Danny zamotal hlavu mnoha a mnoha kosteleckým děvčatům navzdory válečným časům. Protektorátní mládež je skvělé téma a právě zde bylo zachyceno zdaleka nejupřímněji.

• 15.7.2018  18:50
    Drunk History (TV seriál) (2013)

Well, tohle je nějaká podivná podivnost. Ok, možná, že je to i vtipné, ale asi tak na úrovni věřte - nevěřte. Takže díl, co jsem viděla, 5.7 řeší záhadu zmizení Agathy Christie. A ožralou Agathu hraje Kirsten Dunst.

• 15.7.2018  17:57

Dosti boží záležitost. Zpočátku jsou to samé hubinky sem, hubinky tam, později mutera honící mladý zalíbený párek sezdá, že jsou jí střežená kuřátka fuč. A kdepak fuč? Nuceně přespávají uvnitř hradu Karlštejn. Načež z komediálně romantického úvodu se z Noci na Karlštejně stává exkurze do 14. století a žánr se mění v drama. Pěkná záležitost, ráda bych viděla někdy znovu bez toho otřesného tracku jakéhosi nevkusného DJ, kterého si najal kdosi v pomatení mysli pro účely značně nevkusného projektu Anežka LIVE!! Tyhle alternativně pojaté projekce jsou jen ku zlosti.

• 15.7.2018  17:40
    Lumpíci (TV seriál) (1990)

Nejlepší :) Dávná vzpomínka ze SuperMaxu, dnes oživená formou super vtipného comicsu.

• 15.7.2018  17:14

Druhý pokus na smeč s Irenou dopadá téměř tragicky. Ale je to rozkoš, Aňa jako horolezkyně. Nicméně romance stále pokračuje a další na řadě je Irenina sestra v podání Vilhelmový. Ta jako jediná sice hraje jako prase mezi vší tou nadanou mládeží od pána boha, ale za pár let je tady dožene (to již víme). Tento teletín jest pastvou humoru. Inu smích nad smích, případně smích jako na běžícím pásu.

• 15.7.2018  17:11

Tentokrát si Danny zuby brousí na půvaby Andrey Černé (toho času čerstvé mlejnské princezny), respektive na její nožky výborně zvládající charlestonové kroky. Krásné.

• 15.7.2018  17:08

V této episodě Danny miluje dívky hned dvě, anebo je Marie-Karla opravdu jen jediná kouzelnice, umělkyně a ještě ke všemu nadaná hudebnice? Ten díl zdobí parádní hudební číslo kombinující klasiku s jazzem. Fabelhaft.

• 15.7.2018  17:06

Zábavnost o tom, jak Danny miloval zároveň Irenu (Geislerku) a Marii (Elsnerku). Krásné, jak se tu formují všechny ty budoucí tváře českého filmu a televize. V malých rolích jsou tu dívčí drbny Ježková či Hrachovcová, a i ti hoši jsou tu skorem všichni, Matonoha, Wehrenberg nebo Řezníček.

• 8.7.2018  22:37

Vynikající. Skvělé téma, výborné zpracování. Obdivuhodné herecké koncerty. Skvostné setkání hereček několika generací. Geislerová (půvabná, křehká a zároveň velmi silná a agresivní) a Kuklová zastupují ty nejmladší, za střední generaci je tu Chýlková s Blanarovičovou a z nejstarších Bohdalová, které opravdu stačí jen několik málo obrazů, aby vykreslila ve své roli celý život tak plasticky, jak jen je to možné. Lze litovat pouze jediného, totiž, že se jedná o minisérii.

<< předchozí 1 2 3 4 42 82 123 163