• Krátkometrážní

Herkules - Série 3 (1996) (série)

3. série běžela souběžně s 2. sérií Xeny. Takže například halloweenské epizody Mummy Dearest a Girls Just Wanna Have Fun na sebe výborně navazovaly. Výborné jsou epizody Princ Hercules, Suprise (s Callisto), svatební When a Man Loves a Woman, crossover Judgment Day, Herkules za dob francouzské revoluce Les Contemptibles nebo Atlantis.

Herkules - Série 2 (1995) (série)

Výborná 2. série, která souběžně běžela s 1. sérií Xeny. Poprvé se tu setkáváme s Autolycem (Bruce Campbell) a jsme svědky zrození Afrodity (Alexandra Tydings) z mořské pěny. Skvělé jsou epizody s matkou nestvůr nebo svatba Alcmeny (Liddy Holloway) s Iasonem (Jeffrey Thomas).

Herkules - Série 1 (1995) (série)

Legendární 1. série, jejíž epizody jsou ještě pořád hodně epické. Skoro se tomu ani nechce věřit. Vrcholem je samozřejmě trilogie s Xenou The Warrior Princess, The Gauntlet & Unchained Heart, ale i ostatních 10 epizod stojí za to. Zejména As Darkness Falls. Z této série vyšlo na českých DVD pouze prvních 11 dílů.

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Je sice poněkud zvláštní, že i do cyklu pouhých pěti filmů se jim vešel střihový díl, ale budiž. I v tomto formátu se podařilo hodně. Je to plné nostalgie, aby bylo později z čeho čerpat.

Hercules v podsvětí (1994) (TV film)

Neodolatelná dobrodružství Herkula z bájného podsvětí. Měli jsme štěstí, že jsme se do Hádu mohli v obou seriálech podívat opakovaně.

Herkules a ohnivý kruh (1994) (TV film)

Můj nejoblíbenější herkulovský film. Skvělé dobrodružství, během kterého se Herkules dal dohromady se svou ženou (Tawny Kitaen).

Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Další výborný film, tentokráte symbolicky s Deianeirou (Renée O'Connor). Tématicky o něco temnější, než předchozí amazonky, přesto vynikající. Tento film na českém DVD nevyšel.

Hercules a Amazonky (1994) (TV film)

Legendární první film, kterým to všechno začalo. Herkules (Kevin Sorbo) se střetává s amazonkami, mezi kterými najdeme symbolicky i Lysii (Lucy Lawless). Vše je na svém místě, Iolaos (Michael Hurst) i Zeus (Anthony Quinn).

Xena - Série 6 (2000) (série)

Závěrečná 6. série je vysloveně příjemný mix klasických nápadů a moderního pojetí seriálu. Sice se to celé odehrává po onom posunu o 25 let dopředu, Xenina dcera Livie bývala šampionkou Říma, ale po setkání s matkou zvolila podobnou cestu jako ona a změnila se v mírotvorce (a změnila si jméno na Evu). Xena a Gabby jsou ostřílené parťačky, odolají svodům Lucifera i nástrahám saharské pouště. Do Xenina světa není problém zaintegrovat severskou mytologii a učinit Xenu jednou z bájných valkýr. Zároveň není problém se vrátit do Říma a vypořádat se s Caligulou (Alexis Arquette). Výborné jsou i epizody z 20. století nebo alternativní budoucnosti (co by bylo, kdyby Caesar Xenu nezradil...). Konec dobréý, všechno dobré. Legendární seriál nám toho nabídl skutečně mnoho. Nelze zapomenout na šarvátky s Callisto a Alti, na komedie plné přátelených bohů a bohyň z bájné hory Olymp. Několik osobností překročilo svůj stín a pokračovali na takových projektech jako Pán prstenů nebo (Ash vs) Evil Dead. Prorazila i Xenina kaskadérka Zoë Bell v Tarantinových filmech. Závěrečný dvojdíl vyšel na DVD také jako samostatný film.

Xena - Série 5 (1999) (série)

Období 5. série nebylo pro seriál snadné. Souběžně vysílaný Herkules se dočkal svého konce. Kevin Sorbo se naposledy jako Herkules objevil právě tady. Xenu (i Lucy Lawless) čekalo těhotenství. Uzrál čas na druhou muzikálovou epizodu. Většinu série chodila Xena v novém kostýmu a získala i nový chakram. Jako vzpomínka na události předchozí řady tu zůstávala amazonka Amarice (Jennifer Sky). Po smrti Caesara bylo logické, že se Xena zapojí i do příběhu Antonia a Kleopatry... A celý seriál bylo nutné posunout v čase o 25 let dopředu. Ano, to všechno se stalo. A i když původní plány vypadaly jinak, výsledek rozhodně není špatný. Změnil se styl, bylo znát, že show překročila svoji 100. epizodu a bylo nutné se vyrovnat s klasickou podobou seriálu a novými epizodami. Princezna bojovnice ale neztratila své kouzlo ani po pěti letech. Naštěstí se ukázaly jako liché obavy těch, kteří si mysleli, že poslední série bude věnována výhradně nejmladší generaci, Livii (Adrienne Wilkinson), ztracené dceři Xeny vychovávané Římem. V době 5. série byl také chystaný ještě jeden spin-off pod názvem Amazon High, ale nápad na samostatný amazonský seriál se neujal a materiál natočený pro jeho pilotní epizodu se proměnil do řadové epizody Xeny Lifeblood.