• Krátkometrážní

Daria (1997) (seriál)

39/65 This is my stuff / Got to get off / I might go pop / Excuse me, Excuse me ... Your standing on my neck / la la la :)

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Jako neskalnímu příznivci mi více sedla celovečerní podoba Záhady hlavolamu a Vorlova miniatura Rychlé šípy.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

8/8 Klasická situační komedie z pera Fan Vavřincové, která publikovala již před válkou v Listu paní a dívek a Ahoj na sobotu. Mimo Rodinku se proslavila též Evou tropící hlouposti. Poměrně zdařilé počátky nového televizního formátu bohužel poněkud kalí existence velmi nepodařeného stejnojmenného filmu Patrika Hartla z roku 2008. Celou trapnou situaci zachránil až Dušan Klein, který natočil regulérní pokračování seriálu s původními herci. Takto mohou být Poldinky navždycky v klidu.

Californication (2007) (seriál)

Je sice pěkné, jak je to zvrhlé, což je fajn, ale ten americký vztah otec-dcera to snižuje na dno.

Black Books (2000) (seriál)

18/18 Je to moc ze života a život knihkupců je tragický.

Kleopatra (2003) (divadelní záznam)

Scénická stránka věci velice dobrá, to se musí nechat. Rozhodně tedy na to, jak "omezeně" inovuje Broadway své inscenace.

Winx Club - Výprava do ztraceného království (2007)

AGAMENON by rád patřil do exkluzivního klubu, se kterým Winx srovnává, bohužel si nechal při sledování Barbie filmů doma soudnost a neodhalil základní věc. Totiž to, že ty jsou na rozdíl od Winx velice dobře vstřebatelné v jakémkoli věku a vhodné jsou pro obě pohlaví... Ale na to to chce pročítat anglické weby, nikoli ty české. Samotnou Výpravu do ztraceného království pak považuji za akceptovatelný doplněk k seriálu, který jeho věrné divačky (předškolačky) v pohodě přijmou. Neřeší dokonce ani změnu animace a dějem jsou nadšeny.

Discopříběh (1987)

Riskovat propadnutí náměstí v Plzni kvůli závěrečné echt scéně mi příjde marnotratné tehdy i dnes. Přesto mi vyprávění páně Soukupově přijde smysluplnější, než-li vzpomínky Michala Davida na téma, kde se hudebně inspiroval. Přeci jenom dělat po deseti letech od Saturday Night Fever a po čtyřech letech od Staying Alive totéž po česku, to je trochu zpátečnické. A Mariana Slováková je bohužel stejná nula jako je Andy Kraus tragéd.

Pra pra pra (2000) (seriál)

Ale Ringo, jistě to šlo lépe... Či snad měl Filip pravdu a seriál skutečně předběhl svou dobu? Aneb v roce 2000 produkovaný a s ostudou odvysílaný "poklad" se v roce 2011 mění na zlatou klasiku na DVD. Kam ten svět spěje.

Discopříběh 2 (1991)

K úplný spokojenosti mi už jen chybí společná sexy scénka Kánská/Čížkovská na tý plovoucí posteli. Ideální film z neopakovatelné porevoluční kolekce Dědictví aneb Kurvahošigutntág - Kamarád do deště II a Playgirls 1 a 2. To je panečku skanzen.