Sykon

Sykon

okres Chomutov

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 12.11.2015  20:26

I když příběhově to není nikterak objevné, tohle krátké dílko mě oslovilo především svou vizuální stránkou...

• 18.7.2015  17:31
    Slow West (2015)

Jeden z těch filmů, kde jsem váhal mezi vyšším a nižším hodnocením. Navzdory pomalejšímu tempu a naprosto tuctové zápletce prakticky bez větších zvratů mě ten film totiž vtáhl do sebe, a když sem tam hodil nějakou černohumorný vtípek, dlouho jsem si myslel že hodnocení je jasné. Jenže jak mě Slow West bavil když jsem na něj koukal, druhý den jsem si z něj vybavoval jen asi dvě scény, tak mělce se u mě vryl do paměti. A o to víc jsem si začal uvědomovat, jak přímočaře nezajímavý hlavní příběh ve skutečnosti byl. Až tak moc, že chápu ty, kterým se film prostě netrefil do nálady (nebo vkusu) a označí ho za bezbřehou nudu. Takže nakonec dávám jen 3*, ale hůl nad tímto snímkem rozhodně nelámu, protože pokud bude ta správná příležitost a nálada, klidně se na něj podívám znovu.

• 21.6.2015  11:50
    Gooyeochinkeuleob (TV seriál) (2015)

Zatímco u jiných seriálů se modlím, aby už producenti přestali trápit diváky a skončili s nimi, tak se nic neděje. Ale když už jednou rozkoukám seriál který mě baví svou lehkostí, vtipem, hudbou a přirozenými postavami (ve kterých si snad každý najde komu fandit), tak zrovna ten se dočká zkrácení o čtvrtinu... A bohužel je to na tom konci znát, i když je to pořád jeden z nejlépe vyřešených předčasných konců, jaké jsem viděl. Je to seriál, který bych klidně doporučil někomu, kdo hledá lehký, hravý seriál, kde se neřeší nic světoborného, ale o to sympatičtěji ve výsledku zapůsobí.

• 3.1.2015  15:22
    Modeonpameo (TV seriál) (2014)

Tohle rozhodně není seriál pro každého, a už vůbec ne pro někoho kdo nemá s korejskými komediemi žádné zkušenosti. Takovou záplavu nejrůznějších šíleností všech možných druhů by totiž nemusel rozchodit. Ostatně i v seriálu samotném mnohokrát zazní "V téhle vesnici jsou všichni šílení". Ovšem z druhé strany, kdo alespoň tuší, jak vypadá sranda po korejsku a nic proti ní nemá, tak ten bude mít o zábavu postaráno celých dvacet dílů. V každém díle se totiž najde něco, co mu polechtá bránici. Kromě různě zábavných postav i postaviček mě v tomto seriálu bavila ještě jedna věc - hudba. Každý díl jsem byl zvědav, jestli v pozadí nezachytím nějakou známou melodii. A seriál má v tomto směru dost co nabídnout, kromě Hong Kiho hlasu totiž zazní jako podkres k dění na obrazovce písničky z nejrůznějších seriálů a filmů, od Boys Before Flowers až po Frozen.

• 1.1.2015  23:30
    Last Kung Fu Monk (2010)

Bohužel musím říct, že jsem viděl i lépe natočená domácí videa. Na tomhle filmu je totiž špatné úplně všechno, možná s výjimkou hlavního hrdiny. Ten jako jediný z celého hereckého obsazení vypadal že o bojových uměních opravdu i něco ví, ale zase o hraní neví vůbec nic. Hodně smutné je ovšem to, že i s tím svým jediným používaným výrazem patří v konkurenci "herců" v tomto snímku k těm nejlepším. Jistou naději jsem vkládal v bojové scény, které by mohli snímek alespoň trochu podržet. Ovšem ve chvíli, kdy se větší "akčnosti" scény mělo dosáhnout tím, že se záběr prostě pustil evidentně zrychleně, tak to už jsem nějak nedokázal přejít (ale jinak doporučuji při souboji ve škole sledovat i dění v pozadí... shaolinská filozofie v praxi).

• 1.1.2015  22:50
    Haiseukool - reobeuon (TV seriál) (2014)

High School - Love On je taková ta klasická korejská romantika za střední jen napůl, ale se vším co k tomu patří. Takže divák si dosytosti užije záběrů na uslzené obličeje poněkud iritující hlavní dvojky, spoustu utíkání od ničeho k ničemu (nebo od někoho k někomu), chytání za zápěstí a nesmím zapomenout na hromadu moralizování a na Osudovou Předurčenost . Protože jsme v Koreji tak nechybí ani poměrně propracovaný systém šikany a žehlení skandálů penězi (resp.novou podlahou do tělocvičny). Doposud klasika. Čím se ale seriál snaží odlišit, jsou ne až tak často viděná témata, především neúplná rodina a život s nevlastním rodičem. Nicméně i takhle netradiční oživení je pro mě zabité scénáristickým zpracováním i hereckými výkony (především myšlenkové veletoče učitelky etiky mi přišly neuvěřitelné). Především v druhé polovině to byl hodně nedůstojný pokus o melodrama, navíc pokus roztáhnutý na příliš mnoho dílů a řešící pořád jeden a ten samý problém stále dokola. Druhá, velice slabá, hvězdička je za pár povedených vtípků z první části seriálu.

• 29.11.2014  18:59

Trochu jsem po první sérii nevěřil, že by mohla vzniknout druhá, přece jen je to dost ujetá sranda která spoustě lidí nic neříká. Ale kupodivu druhá série vznikla - a je úplně stejná jako ta první. Yuusha je hrdina na baterky, parta jeho společníků (především kouzelník) by v žádném jiném univerzu nepřežila ani odchod z první vesnice, a nepřátelé? Modrá kartonová cibule je příklad jednoho z těch "trikově" náročnějších. Ale zároveň ta absurdita baví, příběh se zbytečně neloudá a v každém díle je čemu se smát.

• 6.11.2014  11:15
    Haikjú!! (TV seriál) (2014)

Sportovní anime prakticky nesleduji, a proto by možná některý z protřelejších fanoušků tohoto žánru nemusel s mým nadšeným hodnocením souhlasit. Mě ten seriál ovšem nadchnul tou správnou kombinací principů známých ze sportovních filmů obecně, humoru a "frenemy" vztahu dvou hlavních postav. Nemluvě o povedené animaci. Haikyu prostě nastavil jiným sportovním anime která uvidím laťku hodně vysoko. A doufám že bude i druhá série...

• 4.10.2014  09:59
    Nobunaga no Chef (TV seriál) (2014)

Ve druhé sérii pokračuje příběh šéfkuchaře Kena, který se z dnešního Tokia náhodou přenese do středověkého Japonska, kde právě vrcholí boj o sjednocení země. Ken se dostane ke dvoru daimjóa Oda Nobunagy, kde ho svým kuchařským uměním přesvědčí o své užitečnosti při sjednocení země a ukončení období válčících států. Jinými slovy je to naprosto stejná blbost jako první série, protože v konceptu, hercích ani celkové úrovni seriálu se nic nezměnilo. Jediné, co se změnilo, byl můj přístup k tomuto dramatu. Po jedničce už jsem si na tenhle podivuhodný mix fantasy, kulinářského magazínu a lekcí historie totiž už tak nějak zvykl. Proto o stupeň lepší hodnocení, přestože vůči první sérii to není úplně fér.

• 12.7.2014  13:37

To, že Země je přelidněná a zdrojů je nedostatek není novinka ani pro svět, ani pro mě osobně - základní školu už mám pár let za sebou. A bohužel tenhle film mi nic jiného než "máme tu problém" neřekl. Alespoň že my Češi nejsme k tomuto problému hluší a svým dobrovolným vymíráním přispíváme k jeho řešení. Jen doufám, že nás v tom ostatní hráči, jako třeba Indie nebo Čína, nenechají samotné.

• 22.6.2014  16:53

Od odpadu tenhle "skvost" uchránily především dvě věci: Některé záběry byly na tenhle typ filmu (tzn. "Déčko") i celkem pěkné. A za druhé bez mučení přiznávám, že po asi deseti minutách sledování téhle "zábavy" jsem k tomu začal dělat něco smysluplnějšího. Špatní herci, nenápaditě zpracovaný tuctový děj ani do očí bijící modré plátno v pozadí mě totiž nepřesvědčili o tom, že by si víc pozornosti zasloužili. Vážně jsem zvědav, jestli k tomu vznikne i zmiňovaný druhý díl, protože já k tomu nevidím nejmenší důvod.

• 27.4.2014  12:07

Jackie ve slušné kondici, hromada vtipů a parodie na všechno možné. Zatímco před Jackieho komediální akcí vždycky smekám klobouk, ve zbytku filmu mi to značné přehrávání ne vždy sedlo.

• 6.4.2014  10:33

Musím přiznat, že když jsem měl období, kdy jsem od Dostojevského hltal každou knížku, která se mi tehdy dostala do rukou, jedno z jeho nejznámějších děl - Zločin a trest - mi bohužel uniklo a už jsem se k němu nevrátil. Proto nemůžu posoudit u filmového zpracování věrnost příloze, ale můžu posoudit atmosféru - a ta rozhodně byla jako vystřižená z Dostojevského knížek (a to že byl snímek černobílý, ji ještě umocňovalo). Jen mě občas mrzela až přílišná teatrálnost některých scén, které pak nepůsobily dramaticky, ale spíš parodicky. Celkově se ovšem povedlo těžkou předlohu zfilmovat velmi slušně.

• 16.3.2014  17:15

Plusový bod za nápad použít Frankensteinovo monstrum jako hlavního hrdinu. Půl bodu za gotickou katedrálu. Mínusové body za všechno ostatní.

• 16.3.2014  17:13

Tenhle film má pro každého něco: pěknou animaci, piráty (dokonce i s vlající vlajkou se zkříženými hnáty na stožáru), vesmír, vesmírné lodě (jedna včetně záďové nadstavby a klasického kormidelního kola), milostný trojúhelník, trauma z minulosti, souboje jak kontaktní tak i mezi vesmírnými koráby), mimozemšťany, ekologii a mnoho dalšího. To vše zahalené do příjemného steam punkového vizuálu. Jenže stejně jako ten dort, co vařili Pejsek a Kočička, je tohle dílo dost těžké na strávení. Možná bych se na to koukal jinak, pokud bych byl seznámen s nějakou předlohou... Bohužel nejsem, takže pro mě obdobný propadák jako jiná vesmírná loď.Největší dojem tak z celého filmu zanechala písnička od mých oblíbených One Ok rock v titulcích.

• 16.3.2014  17:00

Útěkářské filmy mám rád, a tenhle sliboval kvalitní podívanou, ale po prvním "seznamovacím" útěku už to šlo jen z kopce. Arnold i Sylvestr se snažili (Arniemu bych tentokrát i přiznal nějaké to hraní) ale pomalý a v některých chvílích předvídatelný scénář prostě nezachrání. No a ten konec, postavení veškerého dosud vývoje na hlavu? No, takže i když to nebyl kdovíjaký zázrak, na sobotní odpoledne to stačilo.

• 16.3.2014  16:53
    Zvíře (1977)

Pohodová francouzská komedie, viděna s výborným českým dabingem. Belmondo je prostě jeden z hereckých velikánů a tady to dokázal s hravostí a nadsázkou. Klasika, na kterou se klidně rád podívám znovu.

• 16.3.2014  16:48

Bohužel tento film u mě nefunguje v rovině komediální - i když uznávám, s daným námětem to mohlo sklouznout do mnohem přízemnějších vod - a už vůbec ne jako drama, podle místního žánrového rozdělení. Nic proti Vinci Vaughnovi nemám, ale ačkoliv typově do role zapadl na jedničku, o hereckých výkonech se moc mluvit nedá. Co mi ovšem na tomto snímku vadí nejvíc, je ta strašná happyendovská přeslazenost. Čeho je moc, toho je prostě příliš. Ale jak říkám, mohlo by být i hůř, a svého diváka si Delivery Man najde.

• 11.3.2014  19:24
    Fan chan (2003)

My Girl je příjemný snímek s vynikající nostalgickou atmosférou, vzpomínkami na dětství a dětské lotroviny. A jsou to vzpomínky příjemné, dobře natočené i zahrané. Ovšem trochu mi tam scházel i jiný hybatel než jen ta nostalgie po ztraceném mládí. Kvůli této - nedá se říct chybě, spíše můžeme mluvit o vlastnosti - se u mě tedy jedná o film, který klidně doporučím, ale do mojí topky patřit nebude.

• 2.3.2014  18:07
    Vampire Knight (TV seriál) (2008)

Anime, které je (nejspíš) úvodem k něčemu, co po takovémto "navnazení" jen tak neuvidím.

• 2.3.2014  18:04
    Ong-bak (2003)

Klobouk dolu před výborně (a bez triků) natočené akční scény. Bohužel, neustálé opakování těch efektnějších záběrů a prakticky žádný příběh z filmu dělají jen dlouhou přehlídku kopů a úderů bez jakéhokoliv směřování a hlubšího dojmu.

• 2.3.2014  17:53
    Byeoleseo on geudae (TV seriál) (2013)

Na korejských romantických komediích si (možná na rozdíl od většiny lidí kteří je sledují) cením zejména té komediální části, nikoliv té romantické. Proto většinou ze seriálů bývám nadšený tak do poloviny, kde se komedie přepne na romantiku / melodrama, s čímž pro mě tím pádem veškerá očekávání končí a začíná jen útrpné čekání na konec. Ale někdo musel moje nářky vyslyšet a v You who came from stars jsem se konečně dočkal seriálu, který násilně nepřepíná žánrové polohy, ale naopak je nechá mezi sebou prostupovat. Málokdy se mi stalo, že bych tři díly před koncem zažil výbuch smíchu, který by nebyl sarkasticky zaměřený na "drama" na obrazovce, ale vyvolaný opravdu povedeným vtípkem. Stejně tak zřídkavé je i to, že postavy jsou napsány uvěřitelně, ne pouze černobíle načrtnuté charaktery. V kombinaci se zajímavě navrženou zápletkou (v tomto případě ovšem podle mého názoru jen málo využitou, přestože pohledy do minulosti, ačkoliv zábavné, nehrály až takovou roli, jakou jsem zpočátku očekával) tu mám seriál, který možná není převratný, ale je natolik dobře udělaný, že v rámci žánru si s přivřenýma očima plné hodnocení zaslouží.

• 23.2.2014  11:41

Je až děsivé, jaké praktiky může jakákoliv tajná policie používat. Tady byla zobrazena pouze úplná špička ledovce, a proto je v tomto filmu děsivější spíše atmosféra strachu a až strojové výkonnosti STASI, spíš než nějaká konkrétní brutalita. Z této stránky má očekávání byla naplněna, ovšem čím jsem byl zklamán, bylo jednání postav. Naprosto jsem nechápal motivaci hlavního "hrdiny" najednou obrátit. Proto pouze průměrné hodnocení.

• 18.2.2014  19:05
    Yeppeun namja (TV seriál) (2013)

Tohle nebude Geun Seokův nejpovedenější snímek, ale ani ne ten nejhorší. Seriál trpí typickým korejským mixováním žánrů, které se tentokrát neprolínají, jako spíš střídají - a to mnohdy dost rázně. Ale zpočátku je to zábava, a ten uspěchaný konec jsem ochotný odpustit, když jsem zjistil, že scénáristé museli seriál náhle zkrátit o čtyři díly.

• 18.2.2014  18:59

Jedna hvězdička je navíc za historickou hodnotu. Viděno totiž dnešním okem, vyčítal bych Caligariho kabinetu přehnané až parodické výkony herců, divné masky a do závěrečné pointy i zvláštní kulisy s vcelku nic neříkajícím dějem. Ale právě onu závěrečnou pointu, která převrátí vnímání filmu o sto osmdesát stupňů, bych i dnešním okem uvedl jako příklad toho, že film může působit lacině, ale pokud má dobrý nápad, lze ho považovat za dobrý snímek. To by si mohlo víc dnešních filmařů vzít k srdci.

• 13.2.2014  18:17

Ještě před kinem jsem měl drobné pochyby, jestli to nebude až příliš rodinný film, ale rád uznám - mýlil jsem se. Naopak si říkám, co si asi z tohoto filmu odnesou děti, protože jsem z něj rozhodně neměl ten "pro děti" pocit. Hláška střídala hlášku a já se už dlouho u filmu takhle nenasmál. Možná to je jen jedna velká reklama na kde co, ale tak výborně udělaná, že není tu co řešit. Nevím, jak se budu bavit u opětovného shlédnutí, ale rozhodně na něj dojde.

• 13.2.2014  18:09
    Gravitace (2013)

Skvělé připomenutí toho, jak moc je člověk mimo své přirozené prostředí křehký tvor. A také toho, jak má neuvěřitelnou schopnost vytvářet si problémy kamkoliv vkročí. I přes nedostatek příběhu je Gravitace výborný atmosférický film, kterému Sandra Bullock rozhodně pomohla, ale v hlavní roli je skvěle vykreslené prostředí, ve kterém se její postava pohybuje.

• 13.2.2014  18:01

Mé seznámení s touto sérií dopadlo lépe než jsem čekal. Tento film je totiž tak špatný, až mě to vlastně rozesmávalo, a některé scény rozhodně utkví v paměti... Kdyby se ten film sám o sobě nebral tak vážně, a ty humorné scény tak nebyly vlastně nechtěným vedlejším efektem, klidně bych tomuto béčku dal i vyšší hodnocení. Že by mě ale nalákal na ostatní díly série, to ani ne.

• 13.2.2014  17:50

Poněkud krátký kraťas. Dobře napsaný, dobře vymyšlený, ovšem příliš brzy ukončený. Nicméně jako připomenutí (a drobné popostrčení k znovushlédnutí) Iron Man série výborné.

• 8.2.2014  13:09

Mass Effect Paragon lost sice má trademark známé herní série a dokonce se v něm mihne pár známých postav, ale jinak s atmosférou hry nesnese srovnání. A pokud bych dal stranou mé (uznávám že spíše povrchní) znalosti univerza hry, tak se sice snímek vyhne prohřeškům vůči hře, ale bude působit o to zmateněji. A třešničkou na tomto zapáchajícím dortíku je nehezká animace, ze které bych třeba krogana nepoznal, kdyby mi to hrdinové ve filmu neřekli. Po obdobně "povedeném" snímku Dragon Age začínám mít dojem, že přes veškeré zkušenosti s animací kde čeho, animáky podle her nebudou silnou stránkou Japonců.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12