Rango (2011)

To co zpočátku vypadalo jako parodie na westerny, se nakonec vybarvilo jako jejich velká pocta. A trochu nečekaně musím u animáku vyzdvihnout hudbu, která opravdu sedla a často i mě i dost překvapila svou nápaditostí.

Temný rytíř povstal (2012)

Strhující, byť místy trochu přestřelený, závěr Batmanovské ságy. Jak jsem (starého) Batmana nemusel, tato série mě přesvědčila o kvalitách tohoto hrdiny.

Šidžúšičinin no šikaku (1994)

Obávám se, že právě ona zde vychvalovaná neutralita, která je ve snímku opravdu dost patrná, mě osobně spíš ve finále odradila. Vždyť tento příběh si vysloveně říká o vtáhnutí do děje. A v tomto případě, pokud bych neznal knižní zpracování, bych si z děje neodnesl téměř nic.

Pohraniční pásmo (2000)

Není to můj první film s podobnou tematikou, a člověk si až říká, že kdyby se ti dole jednou dohodli, ti nahoře by s tím nemohli udělat vůbec nic. Alespoň takový je narůžovělý pohled kinematografie, to že nejrůznějších fanatiků, se kterými není domluva možná,je všude plno a ve státě typu KLDR si je ještě cíleně pěstují, by asi tolik netáhlo. Každopádně výborný film u kterého jsem se nenudil ani vteřinu. Především mě bavilo, jak se z počátečního "jak to tedy vlastně bylo" postupně stávalo mnohem naléhavější" proč?".

Útěk ze Sibiře (2010)

Na jedné straně nádherná krajina a opravdu dramatický příběh, na straně druhé ale poněkud nezáživné zpracování. Ne že bych se u toho nudil, ale prostě mi scházel asi nějaký pořádný zvrat. Nebo uvěřitelnější utrpení, když to řeknu trochu cynicky, protože si nějak nemůžu pomoct, ale velkou část filmu to vypadalo, že prodírat se nekonečnou ruskou Sibiří je celkem hračka. Takové to "Jasně, máme hlad a je nám zima, ale to nějak půjde". Přitom v reálu to muselo být peklo, obzvlášť bez jakéhokoliv vybavení... I tak ale si film zaslouží minimálně šanci, protože vysloveně špatný rozhodně není.

Hotaru no Hikari (2012)

Tak trochu z nostalgie po prvních dvou sériích seriálu dávám za 3*, ale celkově mě film spíš zklamal. Pár vtipných okamžiků se sice najde, ale celkově je snímek příliš střelený bez očekávaného efektu.

Strom života (2011)

Tento film je tak nesmírně hluboký, že jsem místy nedohlédl na dno, a tím pádem mi utekl smysl toho všeho. Neodpírám mu zajímavou kameru, jejíž záběry by se ale hodily spíše do přírodovědného filmu, ne do rodinného dramatu, kterým Strom života, ačkoliv se ze všech sil snaží tvářit jako něco víc, je. A rodinné drama by to mohlo být dobré, pokud by se někdo obtěžoval přidat trochu nápaditější děj a někdo jiný by ho nezazdil střihem, který skáče z místa na místo a z postavy na postavu, aniž by to mělo nějaký hlubší smysl. Takhle je to jen zajímavý vizuální experiment, ale ne pro někoho, kdo si nepotrpí na (samoúčelně) artové filmy.

Temné stíny (2012)

Sem tam se z temných stínů vyhoupne nějaký zajímavý nápad, který ovšem stejně rychle jako se objevil i rychle zmizí. Je to škoda, protože zábavní potenciál by tu byl. Takhle se jedná jen o přehlídku podivných charakterů, jejichž sledování mě sice na chvíli zaujalo, ale že bych se nemohl od filmu odpoutat se rozhodně říci nedá.

Beullaindeu (2011)

Především ze začátku velmi dobrý a napínavý film, který ovšem tak trochu testuje, na co všechno je divák ještě ochoten přistoupit. A já jsem na všechny schopnosti hlavní hrdinky, přičemž některé jsou téměř nadlidské, i přistupoval a film mě bavil. Až do závěrečného přestřeleného akčního finále, které bohužel srazilo hodnocení na průměr.

Na samotě u lesa (1976)

Klasika, která dokazuje, že i v Čechách se dá natočit vtipná, a hlavně vkusná komedie...