zzowiie

zzowiie

• 1.3.2013  00:30
    Leptirica (TV film) (1973)

Ideální pro Filmový festival pro otrlé a večery s vínem a davem kolem sebe.

• 30.5.2012  01:29
    Om Shanti Om (2007)

Tenhle snímek mě přivedl k bollywoodské kinematografii a myslím si, že jsem nemohla mít lepší start. Naprosto mě fascinovala přehlídka žánrů, které film stihnul prostřídat, taneční choreografie, barvy a šarm Shahrukha Khana. Film asi nepadne do oka každému, přece jen jde o jinou kulturu. Ale já ji přijala všemi pěti hvězdičkami.

• 8.5.2012  00:19
    The Artist (2011)

Tento film možná příliš zjednodušuje mezník filmových dějin (přechod ke zvukovému filmu), ale musíme mít stále na mysli, že se jedná jen o film, ne o dokument, který se snaží sdělit pravdu. Ti, kteří se o filmovou historii zajímají, vědí jak to bylo (resp. jak to asi bylo), ti kteří toho tolik vědět nechtějí, se pokochají filmem, který nemá hluché místo a který diváky baví od začátku do konce. U sledování se nad celou problematikou třeba zamyslí a začnou hledat informace o tom, jak to teda vlastně bylo. Mnohé to může přivést ke sledování některých němých filmů. Ať už se k tomu divák postaví jakkoliv, nemůže filmu upřít jeho hravost, která se neomrzí. K tomu přidejme lásku ke zvířatům a okouzlující představitele hlavních rolí a nemůžeme se divit, že tento snímek byl velkou konkurencí filmu Hugo, a jeho velký objev na Cenách akademie.

• 7.5.2012  23:55

Dvě hvězdičky jen z toho důvodu, že jsem daný režim nezažila a dokážu se na filmy tohoto typu dívat jiným pohledem. Jinak upřímně lituju tehdejší diváky a chápu, proč se sovětským filmům vyhýbali (byť některé z nich jsou skvělé).

• 23.4.2012  00:49
    Fontána (2006)

Film, který by diváci měli vidět nejlíp na plátně. Pro mě jeden z mála filmů, které si budu pamatovat. Mnozí se tu vyjádřili, že jim vadí příliš jednoduše vyjádřená myšlenka filmu, ale já v tom problém nevidím, naopak by byla škoda, kdyby byl film složitý a byl jen pro "vyvolené", kteří jsou schopni mu zcela porozumět a odhalit veškeré taje. Jeho jednoduchost krásně ladí s vizuální "složitostí".