Danula13

Danula13

činnost všelijaká

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.2.2012  13:27

Nevím, proč autoři ten svůj televizně inscenační výtvor nazývají komedií. Tam snad nebyl za celý film jediný solidní podařený vtip ani solidní humorná scénka. Seriálový originál je proti tomuto průšvihu oscarová záležitost.

• 20.9.2011  21:16
    Alois Nebel (2011)

Vizualizace, vizualizace .... a ještě jednou vizualizace. Ano, vo tom to je. Směs občasných záblesků děje uprostřed "Artové" nicoty, s totální absencí smysluplného příběhu, jen šeď a sudetoněmecká prázdnota. Nevím, na co si to veledílo hraje, ale je to nestravitelné.

• 17.9.2011  07:20

Šel jsem na to do kina kvůli zdejšímu hodnocení s mírnými obavami, ale vcelku příjemné překvapení. Možná by si to ode mne zasloužilo jednu hvězdičku navíc.

• 17.9.2011  06:55

Já jsem to přežil bez úhony a dcera se solidně bavila, co chtít víc ? Je to na hvězdy 2, ale za ty odpady dementů, co hodnotí podle trailerů, dávám nakonec 3.

• 16.9.2011  13:30

Jeden z těch lepších a slušně koukatelných produktů z fabriky alá JCVD.

• 8.9.2011  06:39
    Expozitura (TV seriál) (2009)

Bez napětí, bez nápadu, bez atmosféry a s otravně provařenými ksichty. Nový seriál v novém "cool" hávu, ale nudný příběh, nudní herci a děj ? Měl jsem stále nutkání to přepínat jinam, ale vydržel jsem .... protentokrát.

• 23.5.2011  08:33
    4teens (TV seriál) (2011)

Překvapení se nekonalo. Sterilní, nudná a politicky korektní veřejnoprávní televizně-inscenační tvorba. Další trapná ukázka promrhaných peněz koncesionářů. Tvůrce seriálu evidentně zajímaly úplně jiné věci, než je realita života dnešní mládeže.

• 9.4.2011  06:54

Nebýt existence těch uprchlíků, myslel bych si, že jde o propagační materiál Čedoku. Děj jednoduchý, pointa žádná. Zrovna tak mohli natočit film o uprchlících z amerického koncentráku za WW2 pro Japonce (a podobné "živly"), kteří budou utíkat krásnou severoamerickou přírodou a Aljaškou do Japonska. Vyšlo by to nastejno.

• 28.3.2011  22:08
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Záměrem byl asi vytvořit krimi seriál navlečený do moderního hávu, ovšem s naivně pojatými prostřihy a občasnými úlety roztřesenou kamerou, která působí více rušově než nějak cool. Herci v hlavních rolích postrádají alespoň nějaké charisma, které by ten seriál nějak utáhly. Zápletky jsou vesměs stupidní a bez napětí. Nevím, jestli to měl být český pokus o určité napodobení slavných kriminálek z Las Vegas, New Yorku a Miami, ale v každém případě se nepovedl.

• 17.3.2011  12:50
    Bytost (1982)

Stará hororová klasika, z které přímo čiší 70-80 léta 20.století a nastupující nová hororová éra. Z dnešního pohledu diváka odkojeného klipovým střihem a neustálou akcí může snímek "The Entity" připadat trochu zdlouhavý a nudný, ale pamětníci (jako já) jistě ocení na tehdejší dobu výbornou horovou atmosféru a několik zajímavě originálních duchařských scén s nádechem erotična.

• 16.3.2011  17:22
    Odcházení (2011)

Třebaže se někteří tady snaží tuto patlaninu obsáhle tzv. "intelektuálně okecat", zachránit ten paskvil nemohou, ani kdyby se rozkrájeli. Ta bezradnost (i u některých recenzí v médiích) je tak viditelná a snaha se z toho intelektuálními řečičkami vyžvanit, je až trapná. Jejich modla Havel prostě vytvořil nestravitelný brak, který se neokecá. --- Ač nerad, nezbývá mi, než abych se takto netradičně kriticky vyjádřil k uvedenému obsahu filmu, kde jen několik vět (!!) splňuje to, co od obsahu filmu očekávám. Vše ostatní jsou jen trapné oslavné ódy a propagace V. Havla, ta očividnost tohoto holého faktu je opravdu do očí bijící. Že vám to tady na CSFD stojí za to.

• 24.2.2011  06:10

Netradiční mysteriózní komorní počin se zajímavou duchařskou atmosférou (ikdyž chvílemi pokulhávající). Chybou tohoto snímu je, že si hraje na víc než ve skutečnosti je. Obal DVD ani uvedený obsah filmu totiž každému divákovi po shlédnutí jistě nepřijde jako poctivá hra ze strany distributora. Postupně narůstající hutná atmosféra je zmatenými scénami zbytečně srážena na kolena a pracně vytvářené erotično mezi hlavními představitelkami se svým zmateným lesbickým vyvrcholením zcela jistě nenaplňuje ani v nejmenším očekávání mužské poloviny diváků, třebaže díky svůdné kráse kypré Leely S. tam je nemalý potenciál to dotáhnout na vyšší level.

• 19.2.2011  14:00
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Jelikož se nechci opakovat, tak si zájemci mohou přečíst můj komentář k dalšímu veřejnoprávnímu seriálovému "skvostu", k seriálu "Znamení koně".

• 19.2.2011  13:53
    Znamení koně (TV seriál) (2011)

Recyklované tváře a recyklovaný příběh s atmosférou "veřejnoprávní nudy", nic nového a nic překvapivého. Stále stejná plejáda provařených tváří opět dostala od ČT možnost si přivydělat. A znovu opakuji, že jsem pro zrušení té černé díry na naše peníze. Ať se ČT zprivatizuje nebo zakóduje pro předplatitele. Proč mám být nucen povinně platit službu, kterou nechci využívat ?

• 17.2.2011  07:45

Vynikající vizuál virtuálního hi-tech světa, umocněný dokonalou hudbou. Na to se prostě nedá nejít do kina a pro fanoušky "starého" Trona je to takřka povinností. Ovšem filozofové, mudrci a hloubavci (nad nesmrtelností chrousta) nechť sedí doma a čekají, jejich oskarový čas v tomto případě ještě nenadešel.

• 14.2.2011  17:06
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Tento seriál si své příznivce jistě najde. Kvalitativně je to "telenovelácký" mírný nadstandart a to i se všemi svými nedostatky a chybami. Odvažuji se odhadovat, že před nějakými 15 lety by se možná popularitou rovnal i se slavnou zelenookou Esmeraldou. Ovšem ty nekonečné sladkobolné či dramatické záběry, během kterých si stihnu uvařit i kafe a nic se tam nestane, to opravdu není můj šálek kávy.

• 18.9.2010  07:16
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Co jméno, to PAN herec. Geniální dílo, skvěle natočené, skvěle zahrané. Tvůrcům se podařilo vytvořit dokonalou atmosféru předválečného pražského pavlačáku, to celé umocněné výbornou hudbou.

• 17.9.2010  20:55

Vieweghova knižní předloha je myšlenkyprostý nechutně zavánějící "kompost" a tvůrcové tohoto filmového výtvoru mají "kompost" evidentně velmi rádi. No, ono když se točí podle takového škváru, to by na rejžovské židličce nezachránil ani génius. To vše přitom po vydařených a sympatických jihomoravských Bobulích, ale kdeže ty loňské sněhy jsou.

• 5.9.2010  22:56
    Konspirátor (2010)

Hodnotit zatím bohužel nemůžu, ale snad již brzy. V Roberta Redforda a jeho Konspirátora vkládám vcelku velké naděje, že toto věru zajímavé téma uchopí tak, jak od něj očekávám a odvážně se do toho opře. Doufám, že to nedopadne jako "Andělé a démoni", kde se zajímavé konspirační téma Iluminátů zcela vytratilo ve prospěch triviální thrillerové zápletky o pomateném úředníkovi z Vatikánu, prahnoucím po papežském stolci. Ale zpět ke Konspirátorovi. Abrahama Lincolna zavraždil John Wilkes Booth údajně jako akt pomsty za prohranou válku jižanské Konfederace a údajně kvůli nesouhlasu se zrušením otroctví, které prezidentova administrativa prosazovala. Spiklenci plánovali zavraždit také viceprezidenta Andrewa Johnsona a státního tajemníka Williama Sewarda. Zajímavost první : Junius Brutus Booth, otec atentátníka Johna Wilkese Bootha, napsal 30 let před synovým atentátem na Lincolna dopis prezidentu Andrew Jacksonovi, ve kterém mu hrozil, že ho zabije. Později se pod tíhou důkazů doznal a prezidentovi se za dopis omluvil. Zajímavost druhá : Lincolnův státní tajemník William H. Seward byl zvolen do Senátu jako anti-zednářský kandidát anti-zednářské strany "The Anti-Masonic Party". Ta vznikla jako hnutí nespokojených lidí, kteří se obávali toho, že se tyto mocné tajné společnosti snaží vládnout zemi navzdory republikánským principům. Spouštěčem byla "aféra Morgan", která mnoho lidí utvrdila v tom, že zednáři vraždí své oponenty. Zajímavost třetí a nejdůležitější : Prezidenti Abraham Lincoln, Andrew Jackson a také např. Thomas Jefferson aktivně a úspěšně bránili mocným bankovním kartelům ovládnout americkou měnu, stejně jako např. onen William H. Seward. Jejich výroky na toto téma jsou dostatečně známé a jsou populární mezi příznivci konspiračních teorií ohledně kritizovaného ovládání soukromých "centrálních bank" mocnými globálními bankovními korporacemi.

• 5.9.2010  09:58
    Dokonalý svět (TV seriál) (2010)

Nedůvěryhodný a hloupý příběh na pokračování s přehlídkou několika sympatických ženských dekoltů a mnoha nesympatických postav. Slátanina, při které mi bylo úplně jedno kdo je kdo, proti komu a s kým. To už byla záživnější i ta "Redakce".

• 4.9.2010  11:27
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Hosté občas vtipnější a zajímavější, občas zase nudní a zbyteční. To stejné platí i pro občas rádobyvtipné Krausovy postřehy a prupovídky směrem k hostům. A to stejné platí pro celý Krausův pořad jako takový. Angažovaný člen globalistického Havlova bratrstva pravdy a lásky (stejně jako jeho bratr) prahnoucí po vlivu na chod veřejnoprávní televize a končící prozatím na Primě. Tak jo, uvidíme ... !

• 29.8.2010  11:00
    Nepohodlný (2005)

Na můj vkus trochu rozvláčné, nicméně výborné drama ze světa velkých korporačních peněz ve stínu globalizace a zkorumpované politiky. Ano, o tom je dnešní svět, před kterým normální smrtelníci záměrně zavírají oči.

• 29.8.2010  10:41

Slušně natočený oddychový film pro celou rodinu. Bez zbytečných hluchých míst, kdy dobrodružná podívaná pěkně odsýpá až do očekávaného optimistického finále.

• 28.8.2010  20:29
    Cesta do středu Země (TV film) (2008)

První polovina filmu se celkem slibně rozbíhala, výprava se zdála být slušná a přestože televizní efektová pachuť byla občas cítit, říkal jsem si, že by ... ? Ovšem druhá polovina mě zcela zklamala. Tajemnost a dobrodružnost příběhu se zvrhla v lacinou televizní blbinu, která zcela ignorovala základní logičnosti děje. Škoda.

• 10.8.2010  06:16

Chcete poznat pravou tvář Henryho Kissingera ? Tento dokument je dobrým začátkem.

• 30.7.2010  19:38
    Skandál v Čechách (TV film) (2001)

Nudná a nezajímavá Sherlockovina, která se vleče a vleče a vleče a neutíká to a neutíká.

• 29.7.2010  21:57
    Famílie (TV seriál) (2010)

Výborný a zábavný konverzačně situační seriál sršící vtipem z rodinného prostředí. Lauren Graham alias Lorelai ani tentokrát nezklamala a vede si výborně.

• 29.7.2010  21:46
    Zapomenutí (TV seriál) (2009)

Průměrný krimi seriál (pro tentokrát) s průměrným Ch. Slaterem, osvěžený půvabnou kráskou Michelle Borth. Některé díly jsou ucházející, jiné jsou vysloveně nudné. (50%) Ach jo, kde jsi můj oblíbený seriále "Na doživotí" s Damianem Lewisem.

• 29.7.2010  07:02
    Kill Buljo (2007)

Jak se pokusit uspět s parodií na nějaký známý oblíbený film ? Autory asi napadlo, že se nebudou pokoušet natočit něco vtipného a že se pokusí zahrnout diváky alespoň nějakými nechutnostmi, které snad osloví nějaké ty úchyly a část adolescentního diváctva. Autory zavřít na doživotí a pouštět jim tam za trest od rána do večera filmy ze zlaté kolekce světové kinematografie.

• 29.7.2010  06:49

Přiznám se, čekal jsem to horší. Je to sice opravdu dějová slátanina, ale díky absenci zbytečných hluchých míst, je to vlastně akce střídající akci na překvapivěji solidní úrovni.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6