hrona

hrona

okres Praha
Jirka

54 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
  • 12.6.2018  08:44
  Oko jehly (1981)
  ***

  Výborný výkon nemilosrdného špiona Donalda Sutherlanda. Jako válečný snímek film funguje bezvadně, Bohužel za mě do doby než se Donald dostane na jihoangliciké pobřeží. Po té film přesedlá ze super válečného bijáku ve spíše průměrný romantický thriller., zmírní tempo a byť buduje hustou atmosféru je zbytečně natažený se závěrem typickým spíše pro Rosamunde P..... či jak se vůbec ta paní přes romantiku jmenuje, při kterém vlastně lze úplně vypustit a zapomenout na děj, který předcházel ostrovní romanci.

  • 9.4.2018  08:30

  Tondu Blaníka mám moc rád, při sledování seriálu mě některé díly dohání až k slzám, a pravda u některých i ta 7 minutová stopáž je dlouhá. Tento film je přesně ta samá cesta.. Po dobu prazidenstké kampaně do nepodání podpisu jsem se královsky bavil. Pak film ztrácí sílu, přichází spousty umělých nehumorných situací, Havloidního šílenství za celý film bylo opravdu až moc a celkové směřování děje už pomalu také omrzí. Je pravdou, že tomuto modelu zkrátka sluší krátká stopáž. 95 minut je silné sousto i na tak velikého lobistu jakým bezesporu Toonda Blaník je. Takže Toníku z velkého světa září reflektorů - prosím o návrat zpět do té malé pohodové seriálové roklinky a věnovat se dále aktuální politické scéně, tak jak to umíš jen ty.

  • 7.4.2018  09:34

  A opět je tu Liam, opět jako cestující, tentokrát z letadla přestoupil na vlak. Je přeci jen o něco tvrdší a jako bejvalej polda umí i rány rozdat a více zabojovat. Stejně jako u Non stopu má film šťávu a napětí prakticky do doby, než proběhne odhalení a vlaková akce, pak se z toho stává solidní průměrné digitální Béčko s jasným a dokolečka se omílajícím dějem. Ale ať je to jak chce Liam je pro mě od dob 96 hodin akční hrdina numero uno a ať je scénář kolikrát sebepitomnější, když vezme do ruky telefon a začne komunikovat, opět se natěšeně připoutám k TV a neodtrhnu se až do závěrečných titulků. Takže za mě je tento film výborná oddychovka a relax, který jsem si užil od začátku až do samého konce. Už teď se těším na akce v dalších dopravních prostředcích.

  • 19.1.2018  11:33
  Baa Baa Land (2017)
  *****

  Super film, akce střídá akci a rozhodně nenudí. Chválím tvůrce zejména za výběr lokací. Takový rozsah nepojmou ani bondovky.

  • 11.10.2017  04:51

  Tento díl, mě moc potěšil. Pravá a nefalšovaná Star - trek výprava s nápadem, pravda nejsem tak zběhlý v tomto žánru, takže srovnání nechť provedou jiní, ale mě se díl moc líbil. O to víc, díky účasti mých oblíbenců Roberta Kneppera a Liama Neesona.

  • 1.10.2017  12:29

  Tak tedy holky, klobouk dolů, velice odvážně vstoupily do tohoto projektu. Za leckeré scény by se červenaly i Roccovy kolegyně, tato stránka věru je výtečná. Děvčici pohledné a velice sexy. Co se týče zpracování, dlouhé kamerové záběry otáčející se kolem celého bytu se snímáním věcí a detailů nejen tělesných se mi také věru líbilo. Na druhé straně, tento minimalizmus v podobě pokoje, a pohledu na chodbu je strašlivě zdlouhavý, 107 minut filmu na tento prostor je opravdu moc. Holky chvilku potlachají, pak na to vlítnou, pak zase potlachají, do toho občas vtipné jsou vstupy hotelového poslíčka, ale je jich dosti málo. Na jedno podívání film rozhodně stojí, myslím, že osamoceným zejména chlapcům, potažmo dívkám zůstane v přehrávači již delší dobu. Ale jako celek průměr.

  • 28.9.2017  18:15
  Malý Sheldon - Pilot (E01) (epizoda) (2017)
  **

  Nevím no, zatím žádná sláva. Není se vůbec čemu smát. Mladého Sheldona ala autisty je mi spíš líto, než aby mě bavil. Zlatá Báječná léta.

  • 27.9.2017  23:41
  Američtí bohové (TV seriál) (2017)
  *

  Vůbec jsem netušil, co mám od tohoto seriálu očekávat, vydal jsem se tedy na fanouškovskou projekci. Nuž tedy ta hvězdice je určitě za hudební vložku, neb ta je skvělá. Bohužel toť vše, po dvou dílech musím konstatovat, že matroš, který se tady hulí, opravdu není to pravé ořechové pro mojí personu. Za mě již nikdy více. Ruce pryč od Amerických bohů.

  • 17.9.2017  16:51

  Velice silný, extrémně dojemný válečný příběh. Je vyprávěn velice jemně obrazem a zároveň silně, chvílemi až brutálně dějem, z pohledu dětských hrdinů. Jedno vím, na film se znovu jen tak nepodívám, ale určitě jej nějaký čas udržím v mysli. Zásah na divákovi emoce je zde v silném zastoupení.Vynikající hudba.

  • 2.9.2017  20:47

  Absolutní spokojenost. Tomuhle filmu jsem zkrátka věřil i přes zdejší prapodivná kolísající hodnocení. Knížku jsem četl několikrát a tak věrné zpracování s mojí fantazií vyloženě předčilo má očekávání. Moc děkuji pánům Svěrákům za natočení téhle lahůdky, předchůdce jednoho z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Herecky, scénicky, hudebně i slovem, za mě jednička s hvězdičkou.

  • 24.8.2017  09:31

  A mě se to líbilo, komedií s takovouhle oddechovou tématikou, bez tragických, či posmutnělých vyústění je v českých luzích a hájích za poslední léta jako šafránu. Pravda z komediálního potenciálu dospělých herců by se dalo vymlátit víc, ale na druhou stranu lepší méně, než přehnaně moc. Rozhodně film nenudí a dokáže příjemně odreagovat a pobavit. Jen houšť takových výtvorů.

  • 26.7.2017  21:46

  Nuž tedy čekal jsem větší nářez při tomto obsazení. Pánové jsou super, ale ten příběh je až moc tuctovej a obyčejnej, zkrátka chybí tomu ,,drajv,, Pravda, jsem zhýčkán, takovými těmi uau efekty, také celou dobu na ně film připravuje, ovšem ve finále se vlastně vůbec nic převratného nestane a celková gradace snímku je spíše v posledním tažení, stejně jako sami hlavní představitelé.. Tahle herecká partička by si přeci jen zasloužila lepší námět. Ne že by se divák nepobavil, úsměvných situací je tu dost, ale........ tři a půl hvězdice směrem dolu je myslím tak akorát.

  • 9.7.2017  16:58
  John Wick 2 (2017)
  ***

  Johnovi Wickovi začínám pomalinku přicházet na chuť, Zatím co jednička byla pro mě moc jednoduchá, dvojka, také neoplývá žádnou intelektuálštinou, ale pochopil jsem tak nějak, co tím chce básník říci a ten střílecí Raid si prostě užíval o to více. Docela se těším na příště

  • 9.7.2017  08:34

  O Janu Němcovi jsem už něco málo věděl, takže tento příběh pro mě nebyl, zase až takovou novinkou. Na druhou stranu o to více, jsem si tento autobiografický snímek užil z hlediska provedení . Mám opravdu moc rád neotřelé a zajímavé nápady. Vlk z Královských Vinohrad spadá přesně do této kategorie. Vyloženě mě bavilo na film koukat, jako na hraný dokument s občasnými dobovými záběry. Mádl zapadl a Roden, tomu dává tou svou dikcí ,,je mi to fuk,, , potřebný audio komentář, jen kdyby občas tak nedrmolil. Film má dobrou stopáž, takže na pohodu. V tomto případě se jedná spíše o obsah, než o provedení, jde tu o filmařovu zpověď formou hraného dokumentu, ne o klasický biják.

  • 8.7.2017  19:55
  Noc a zmatek (1958)
  ***

  Tak mám to za sebou, a musím se přiznat, že jsem rád, že už je konec. Pro mě jednoznačně jeden z nejhorších filmů z Gabinem. Čekal jsem Noir krimi ve stylu Maigreta a místo toho dostal divnou romantickou směsici namíchanou s prvkem detektivky s absolutním nezáživnem v celém rozsahu. Vůbec se nedivim, že po tomhle veledíle nehrábla ČT v minulých letech. Ale abych jen nehanil, film dost zachraňuje vynikající hudební jazzová vložka a pravda, že pohled na rozjařeného Gabina mě v některých chvílích také dostával do úsměvu Co se týče českého znění Karel Heřmánek na tuto Gabinovku sedl velmi dobře, zbytek osazenstva je trošku peklíčko. Hoodně slabé tři hvězdice.

  • 23.6.2017  09:27

  Některé díly tohoto seriálového projektu jsou prostě neskutečně dobré. Tento díl bych jednoznačně zařadil mezi ty absolutně nej....

  • 13.6.2017  08:51

  Takhle dobře zpracovaný příběh s vyhrocenou pointou jsem snad ještě neměl tu čest vidět. Dva lupiči pohybující se po obydleném domě dorozumívající se mezi sebou pouze posunky, nutno dodat, že v té tichosti, ve které celý příběh plyne, i smát se člověk snaží potichu. Velice zdařilá jednohubka. .Ostatně jako celý seriál.

  • 4.6.2017  18:41

  Tomas Milan jako nemilosrdný hrbatý zabiják a sympaťák Merli jako nekomrpomisní s ničím se nemazlící policista. Film má dobrou pointu, akce střídá akci, od začátku do konce se člověk nenudí. Celý film je prošpikován různými kriminálními epizodkami ze špinavého podsvětí Říma, přes to ne úplně zapleteny do mafiánských sfér. Trošku mi vadil fakt, že kdykoliv se začalo dít jakékoliv bezpráví na obyvatelstvu, vždy se náhodně objevil hlavní hrdina, který vše urovnal buď zbraní anebo pěstí. Ale ve výsledku je to v pohodě koukatelné i v aktuální době. Zkrátka kdo chce vypnout a pobavit se nad pořádnou akcí, ne moc přemýšlet, Řím plný gangsterů je dobrá volba.

  • 3.6.2017  16:28

  Italské krimi s Maurizio Merlim, který zde ztvárňuje, statně jako ve spoustě jiných poliziotetesci filmech, nekompromisního kriminalistu, který převáží ostatně jak už název napovídá korunního svědka proti mafii z bodu A v Itálii do bodu B do Ameriky. Co čert nechce Mafie se to dozví a snaží se jim všemi prostředky cestu překazit. Co se týče Italské části je to akčňák své doby na jedničku, splňuje vše do puntíku, co od filmu očekávat. Bohužel Americká část působí strašně šroubovaně, prostě tak nějak divně neuvěřitelně a na můj vkus filmu zbytečně ublížila. Každopádně ve své době krimi s velkým K a hvězdičkou před filmem.

  • 2.5.2017  22:01
  Švýcarák (2016)
  **

  U tohoto snímku jsem se hlavou málem ukroutil, celou dobu jsem si říkal,, co to sakra je za úděsnou bejkárnu,, ale přiznám se, že jsem byl na druhou stranu u filmu jak přikován a čekal co z toho vyleze. Je to hodně netradiční materiál, na můj vkus dost fekální a také dost ujetý, na druhou stranu po herecké stránce na pohodu. Paul Dano už je zkrátka mezi úchyláky zaevidovaný no a Harry v celku ušel. Oba film s přehledem drží na té své bizarní uzdě až do konce a to je prosím pěkně postaven pouze na dialogu, o ději zde opravdu mluvit moc nelze. Každopádně je mi líto konce, ten bych viděl o několik desítek vteřin dříve. Hodně film sráží.

  • 7.4.2017  08:13
  Peter Gabriel (TV film) (2009)
  ***

  Dokument hodně zaměřený na Peterovo studio a jeho projekty s různými etnickými skupinami a hudebníky zahrnující jeho charitativní činnost v oblasti muziky. Rozhodně se nejedná o žádný Peterův životopis, jako takový. Suma sumárum v celku zajímavý dokument, ale 52 minut je přeci jen dlouhá doba na rozbor tohoto tématu.

  • 26.3.2017  17:51
  Modrý kód (TV seriál) (2017)
  odpad!

  Prošel jsem dvouhodinovým peklem v podobě premiérového dvojdílu, přiznám se, že mi z toho celého výtvoru bylo hůř, než kdybych byl krvácejícím skutečným pacientem v tomhle panoptiku. Tady Prima hodně ustřelila.

  • 12.3.2017  10:50

  Jsem celoživotní Vladimírův fanda, vždy když je ohlášeno jeho nové album, je to pro mě zásadní událostí roku, které nikdy nezklame. Co se týče dokumentu, nesmírně vkusně a řemeslně natočeno. Všechny milníky Vladimírova života jsou zde zaznamenány velice decentně, jasně, emočně a věcně. Moc pěkný počin. Nezbývá, než umělci popřát ještě mnoho sil a zdraví ať slouží a ještě prosím o nějakou novou muzičku.

  • 11.3.2017  10:58
  Hlava 22 (1970)
  ****

  Jako kluk jsem četl knížku několikrát. Beru toto dílo jako jedno z nejlepších literárních výtvorů minulého století. Zhlédnout film mi ovšem trvalo převelice dlouho. V dobách, kdy jsem denně sledoval MASH jsem se několikrát o tento film pokoušel, bohužel nikdy nedokoukal, jelikož halucinace, ztvárnění šílenství a podstatně větší drsnost příběhu se s MASHEM úplně neshodovala, ani filmovým. V tomto ohledu kniha byla podstatně vtipnější a přeci jen fantazie je fantazie. Nicméně na celý film jsem se podíval až letos po letech. A musím říct, že se jedná o opravdu velkolepé dílko. Je to tedy pravda časově krapánek delší, s místy zbytečně hluchými, ale nic to nemění na tom, že je film velice zdařilý, nabitý slavnými jmény a zpracovaný vynikajícím uměleckým ztvárněním některých knižních pasáží.

  • 29.1.2017  19:33
  La La Land (2016)
  *****

  Poslední dobou jsem nějak na měkko z romantických bijáků. Nevím, jestli stárnu, bo se možná točí lepší náměty, které nemíchají tento žánr s tuctovými komediálními gagy, ale je to zkrátka fakt. La La Land je jednoznačně pohlazením, nejen v oblasti vizuální a herecké. Ryan s Emmou jsou prostě skvělí, křehkost a vcítění se do rolí u obou herců je dokonalé. Jedná se ovšem také o velice kvalitní hudební počin. Vynikající provedení na poli hudebním, ostatně co jiného čekat od tvůrců Whiplashe, Rozhodně zde zaplesá hudební cítění každého, kdo jen trošku přičichl k tak užasnému hudebnímu žánru jakým je jazz. Jedním slovem prostě parádička.

  • 14.1.2017  16:03
  Grand Piano (2013)
  ****

  Damien Chazelle scénárista tohoto snímku má mojí plnou pozornost. Prakticky veškeré filmy, ve kterých je zainteresovaný ať už režijí, či slovem jsou výjímečné, právě kvůli impozantní hudbě, která se odehrává vždy na pozadí jeho dramat. Jinak tomu není ani v tomto filmu. Celý film je velice gradační, Elijah Wood je je skvělý a jeho hra na klavír, snadno uvěřitelná. Trošku mě zamrzelo rozuzlení celého filmu, které bylo na můj vkus a vůbec excelentnost filmu až příliš fádní, zbytečně akční a vesměs obyčejné. Každopádně velice příjemný a koukatelný film ve stylu Telefonní budky

  • 8.1.2017  19:36
  Nádraží (TV seriál) (2017)
  ***

  Ouje, tady se někdo inspiroval pořadem Come Fly With Me pánů Lucasse a Walliamse, s rozdílem, že bude přeci jen dostupnější pro obyčejný Český lid nádraží, než letiště. Každopádně nejvtipnější fórky jsou takřka zkopírované, ale co, humor téhle partičky každý zná a kdo jej nemá rád, nic mu nebrání se na takový pořad vůbec dívat. Já už jen ze zvědavosti jej sledovat budu a přiznám se, že některé Sokolovy výstupy mě v celku pobavily.

  • 5.1.2017  10:35

  Novodobý western, místo koní se používají auťáky, zbraně jsou také převážně novodobé, ale příběhem, celkovým provedením, hereckými výkony s drsnou vizáží, silnými slovy a v neposlední řadě skvélým soundtrackem, strčí do kapsy i lecjakou typickou kovbojku.

  • 1.12.2016  22:18

  Milý fando westernového žánru, pokud zvolíš tento film, něco zažiješ. Krom dvou sympaťáků hlavních hrdinů a hrdinky, zažiješ necelé dvě hodiny opravdu nevšedního zážitku. V první polovině filmu a to prosím doslova tě film totálně ukolíbá. Drama střídá drama, věčné tlachání a jakýsi pokus o ztvárnění možného i nemožného filmového umění, hraničící s artem. Do toho všeho film obsahuje neskutečně na western nudnou hudební vložku, která při puštění filmu v nočních hodinách spolehlivě přinutí sledovače zavřít oči a nechtít je již více otevřít. Suma sumárum z těží dvě hvězdice. Ovšem pak přijde na řadu druhá půlka, odhalení záporáka Woodyho a jeho rasistických sklonů a jde se do akce. V tu chvíli se dostávají na řadu kolty a opakovačky a o akci přestane být nouze. Finální duel mezi oběma herci je vyloženě lahůdka alespoň co se týče natočených westernů v tomto století, moc jsem si to užil 4-5 hvězdic. Suma sumárum celý film jako celek lepší průměr.

  • 26.11.2016  20:24
  Strašidla (2016)
  ***

  Troška točí slátaniny, to je poslední dobou fakt, ale nemůžu si pomoct, pohádky se mu některé docela povedly. Tenhle film pohádkový je, nadhodnocuji, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení mu musím pomoci, jelikož do jednoho pytle s Babovřeskama ani Kameňákama jej rozhodně házet nehodlám. Za mě průměr, možná s trošku delší stopáží, ale rozhodně film neurazil, dokonce se film obejde i bez natěšenosti a přehnanosti gagů, zkrátka na Zdenkovu filmografii je to úspěch.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace