hrona

Jirka

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 14.6.2019  22:13
    Trhlina (2019)

3 hvězdice, ale hodně s těží. Knihu jsem četl, chvilku před shlédnutím. Měl jsem tedy možnost srovnávat. A musím říct, že z hlediska celkového vyznění a sdělení autora příběhu světu, mi přijde film oproti předloze hodně odbytý. Spousty naťuklých nedořešených věcí, informace k celému příběhu hozené letem světem, naopak spousty zásadních knižních scén zatajeno. Skvělá je hudební složka.

• 14.3.2019  11:28

Kdyby se do 2 série stále nemotala ta otravná linie s mafiánama, seriálu by to rozhodně prospělo, jelikož mám pocit, že se podstatně od prvního dílu postupně série vylepšuje. Případy jsou zajímavější, než z kraje ale jakmile se tam objeví ten strejc v kriminále, celé mě to vždy naprosto otráví. Mimochodem průřez českou populární scénou v každém díle je docela masakr, viz tento s Babi Waňkem.

• 4.3.2019  10:36

Film je určen pro projekční plátno planetária. Musím se přiznat, že se u mě dostavil přímo Uau efekt, jelikož tak neskutečně promakané záběry a digitalizace mě utvrdila, že filmy, které se uvádí v 3D viz např.Avatar, Gravitace a jiné jsou jen chabou náplastí na to, jak by měl film tohoto druhu vypadat - stačí pořádné ( obrovské plátno ) a banda zapálených nadšenců, kteří této technologii rozumí a je z toho zážitek na který se nezapomíná a to prosím pěkně bez brýlí. Pravda, text je trošku více odborný, než by mohl být, pro děti to úplně není, ale jízdu si tedy divák užije. Měl jsem co dělat, abych se z toho točení zastavil.

• 3.3.2019  12:52

Povídkový western bratří Coenů není vůbec špatnou záležitost, pravda, s mojím hodnocením trošku převyšuji, ale je to hlavně díky zdejšímu většinovému názoru, film mi přijde hodně podceňován.. Nemůžu si pomoci, ale v každé povídce jsou prostě pánové originální a jasně čitelní. První povídka, podle které se i film jmenuje převyšuje všechny, na druhu stranu je až moc ulítlá, naopak taková povídka s vykradením banky, i zlatokopecká balada s Waitsem - to jsem si opravdu užil se vším všudy, příběh z karavanou má zase grandiozní konec a dostavníkové potlacháníčko je zase skvělá konverzačka, nejslabším článkem dle mého názoru je povídka s Liamem a jeho potulným divadlem. Jako celek to ovšem funuje skvěle. Nádherné digitální scenérie divokého západu - v nově natočených westernech takové krajinky prostě chybí, drsní a špinavý cowboyové, nadupané hlášky, co do krve, soubojů a střel si divák také užije. Jediné co bych vytkl je písničkářství, písní a hudby je zde poměrně dost, ale na bratry Coeny to zkrátka není ono, je to takové moc přeslazené, přejodlované a snadno zapomenutelné.

• 2.1.2019  19:13
    Predátor: Evoluce (2018)

Asi jsem udělal chybu, že jsem na biják nešel do kina, třeba by mě tam ta zdejší euforie nějak chytla. Nicméně doma v televizi je to naprostá příšernost, postrádám zde jakýkoliv náznak alespoň trošku inteligentního humoru nádechu devadesátek. Blackovy filmy ať už po stránce scénáristické i režisérské mám moc rád, ale tady tedy ustřelil. Divně chovající se nesympatické a nesourodé postavy, zvířátka z kosmu, mluvící predátor? Zkrátka hrůza děs běs. Je pravda,že díky tomuto filmu zařadím snad i souboj mezi Vetřelci a Predátory o několik stupňů výše. Škoda, že hlavní roli nevzal do rukou Štefan, anebo Chuck, alespoň tam tomu predátorovi mohli vydloubnout oči, nebo ukopnout hlavu.

• 16.12.2018  21:58
    Hastrman (2018)

Veliké díky panu Havelkovi za tak překrásný film, jakým Hastrman je. Démonický Karel Dobrý, sexy Simona Zmrzlá,nádherné prostředí vsazené do aktuální doby. Musím vyzdvihnout i hudební složku, ta mě moc bavila. Jen dle mého názoru zbytečně useklý závěr. Nicméně DVD je obdařeno alternativním koncem, který toho spousty osvětlí. Škoda, že nebyl použit na přímo.

• 10.11.2018  18:38
    Nepřátelé (2017)

Je to dlouhé, dosti utahaně, brutální, nemilosrdné a přes to filmově nádherné ztvárněné. Nešlo odtrhnout oči a neztratit pozornost ,ačkoliv některé záběry byly až moc dlouze trvající. Díky úplnému závěru za mě plnohodnotné. Zkrátka a dobře, western, který má co říct a na dnešní dobu velice dobře natočený. Jednoznačně role pro Christiana Balea, konečně se ten kluk ušatá našel a tenhle film opravdu patří jenom jemu - řekl bych doposud jeho životní role. Samozřejmě i Rosamunda excelentní + zbylé osazenstvo také vybráno s citem. Pro mě jako pro western fandu, bych trošku vytkl hudbu, která se sice kloubí s dlouhými záběry a zapadá, ale nějaký silnější motiv se objevit mohl. Jinak naprostá spokojenost.

• 9.11.2018  15:45
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

První série byla výborná, skvělý výběr herců, v každém díle proběhl jeden super song, výborně rozpracovaný příběh gradujícího až do úplného finále, které se opravdu povedlo. Druhá série stejní herci tedy samozřejmě ti co přežili první sérii, příběh pokračuje, už jen trošku nereálnější variantou, ale co by, děj se udržuje také celkem v napětí. Co mě otrávilo byla absence songů, myslím od čtvrtého dílu, úplně zmizela. Ovšem, to, co tvůrci budovali cca do osmého dílu, se najednou jakoby úplně rozfouklo a stala se z toho prachobyčejná rádoby detektivka stavějící na hlavu, vše co doposud proběhlo. S tím, že poslední díl, po těch necelých 20 hodinách obou sérií, neskutečně odbytý a absolutně nedotažený. V celku by se dala natočit další sérka, myslím, že by se dalo dost dobře pokračovat v tomto experimentálně mozkově pracujícím duchu, ale dle mého názoru lepší, než se v tom nimrat již nic dalšího nerozjíždět.

• 28.9.2018  23:08
    Léto 84 (2018)

Tedy musím uznat, že jsem velice mile překvapen, jelikož natočit retro biják z 80 let v tomto duchu jsem nečekal. Co se týče děje, je to opravdu zdařilá podívaná. Parta kluků, která má podezření, že jejich soused je sériový vrah, rozkrývání důkazů, zároveň dospívající hlášky , výběr protagonistů a ta dobová instrumentální hudba, prostě pecka. No jo, jenže na konci film ztratí veškerý svůj půvab. Jakoby zkrátka tvůrcům došly nápady, a začali kombinovat, nemyslím si, že je to vyloženě hororová podívaná, jak zde někteří zmiňují, v celku nejedná se o žádný krvák, ale ta nelogičnost a vyústění úplně popírá veškerý detektivní náboj, který tenhle film provází. Opravdu veliká škoda.

• 3.8.2018  09:57

Jsem moc rád, že se filmují knížky. které jsou kriminálními bestsellery ( Adler Olsen, bo ,,Rowling - Gailbraight ), v případě prvního zmiňovaného jsem přelouskal tři první knihy, než jsem přesedlal na filmové zpracování. Volání kukačky měl několikrát v ruce a zároveň obrovský problém se do knihy začíst. Za to necelé tři hodinky, produkce BBC a Tom Burke s Holiday Grainger mě přesvědčili, že po žádné další knížce s touto tématikou již sahat nemusím, nebudu se trápit a zároveň nepřijdu o zajímavé případy. Budu zkrátka pozorovat tyhle dva ufouny v jízdě a pátrání v dalších zamotaných příbězích. Moc mě to baví. Jen tak dál.

• 12.6.2018  08:44
    Oko jehly (1981)

Výborný výkon nemilosrdného špiona Donalda Sutherlanda. Jako válečný snímek film funguje bezvadně, Bohužel za mě do doby než se Donald dostane na jihoangliciké pobřeží. Po té film přesedlá ze super válečného bijáku ve spíše průměrný romantický thriller., zmírní tempo a byť buduje hustou atmosféru je zbytečně natažený se závěrem typickým spíše pro Rosamunde P..... či jak se vůbec ta paní přes romantiku jmenuje, při kterém vlastně lze úplně vypustit a zapomenout na děj, který předcházel ostrovní romanci.

• 9.4.2018  08:30

Tondu Blaníka mám moc rád, při sledování seriálu mě některé díly dohání až k slzám, a pravda u některých i ta 7 minutová stopáž je dlouhá. Tento film je přesně ta samá cesta.. Po dobu prazidenstké kampaně do nepodání podpisu jsem se královsky bavil. Pak film ztrácí sílu, přichází spousty umělých nehumorných situací, Havloidního šílenství za celý film bylo opravdu až moc a celkové směřování děje už pomalu také omrzí. Je pravdou, že tomuto modelu zkrátka sluší krátká stopáž. 95 minut je silné sousto i na tak velikého lobistu jakým bezesporu Toonda Blaník je. Takže Toníku z velkého světa září reflektorů - prosím o návrat zpět do té malé pohodové seriálové roklinky a věnovat se dále aktuální politické scéně, tak jak to umíš jen ty.

• 7.4.2018  09:34

A opět je tu Liam, opět jako cestující, tentokrát z letadla přestoupil na vlak. Je přeci jen o něco tvrdší a jako bejvalej polda umí i rány rozdat a více zabojovat. Stejně jako u Non stopu má film šťávu a napětí prakticky do doby, než proběhne odhalení a vlaková akce, pak se z toho stává solidní průměrné digitální Béčko s jasným a dokolečka se omílajícím dějem. Ale ať je to jak chce Liam je pro mě od dob 96 hodin akční hrdina numero uno a ať je scénář kolikrát sebepitomnější, když vezme do ruky telefon a začne komunikovat, opět se natěšeně připoutám k TV a neodtrhnu se až do závěrečných titulků. Takže za mě je tento film výborná oddychovka a relax, který jsem si užil od začátku až do samého konce. Už teď se těším na akce v dalších dopravních prostředcích.

• 19.1.2018  11:33
    Baa Baa Land (2017)

Super film, akce střídá akci a rozhodně nenudí. Chválím tvůrce zejména za výběr lokací. Takový rozsah nepojmou ani bondovky.

• 11.10.2017  04:51

Tento díl, mě moc potěšil. Pravá a nefalšovaná Star - trek výprava s nápadem, pravda nejsem tak zběhlý v tomto žánru, takže srovnání nechť provedou jiní, ale mě se díl moc líbil. O to víc, díky účasti mých oblíbenců Roberta Kneppera a Liama Neesona.

• 1.10.2017  12:29

Tak tedy holky, klobouk dolů, velice odvážně vstoupily do tohoto projektu. Za leckeré scény by se červenaly i Roccovy kolegyně, tato stránka věru je výtečná. Děvčici pohledné a velice sexy. Co se týče zpracování, dlouhé kamerové záběry otáčející se kolem celého bytu se snímáním věcí a detailů nejen tělesných se mi také věru líbilo. Na druhé straně, tento minimalizmus v podobě pokoje, a pohledu na chodbu je strašlivě zdlouhavý, 107 minut filmu na tento prostor je opravdu moc. Holky chvilku potlachají, pak na to vlítnou, pak zase potlachají, do toho občas vtipné jsou vstupy hotelového poslíčka, ale je jich dosti málo. Na jedno podívání film rozhodně stojí, myslím, že osamoceným zejména chlapcům, potažmo dívkám zůstane v přehrávači již delší dobu. Ale jako celek průměr.

• 28.9.2017  18:15

Nevím no, zatím žádná sláva. Není se vůbec čemu smát. Mladého Sheldona ala autisty je mi spíš líto, než aby mě bavil. Zlatá Báječná léta.

• 27.9.2017  23:41
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Vůbec jsem netušil, co mám od tohoto seriálu očekávat, vydal jsem se tedy na fanouškovskou projekci. Nuž tedy ta hvězdice je určitě za hudební vložku, neb ta je skvělá. Bohužel toť vše, po dvou dílech musím konstatovat, že matroš, který se tady hulí, opravdu není to pravé ořechové pro mojí personu. Za mě již nikdy více. Ruce pryč od Amerických bohů.

• 17.9.2017  16:51

Velice silný, extrémně dojemný válečný příběh. Je vyprávěn velice jemně obrazem a zároveň silně, chvílemi až brutálně dějem, z pohledu dětských hrdinů. Jedno vím, na film se znovu jen tak nepodívám, ale určitě jej nějaký čas udržím v mysli. Zásah na divákovi emoce je zde v silném zastoupení.Vynikající hudba.

• 2.9.2017  20:47

Absolutní spokojenost. Tomuhle filmu jsem zkrátka věřil i přes zdejší prapodivná kolísající hodnocení. Knížku jsem četl několikrát a tak věrné zpracování s mojí fantazií vyloženě předčilo má očekávání. Moc děkuji pánům Svěrákům za natočení téhle lahůdky, předchůdce jednoho z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Herecky, scénicky, hudebně i slovem, za mě jednička s hvězdičkou.

• 24.8.2017  09:31

A mě se to líbilo, komedií s takovouhle oddechovou tématikou, bez tragických, či posmutnělých vyústění je v českých luzích a hájích za poslední léta jako šafránu. Pravda z komediálního potenciálu dospělých herců by se dalo vymlátit víc, ale na druhou stranu lepší méně, než přehnaně moc. Rozhodně film nenudí a dokáže příjemně odreagovat a pobavit. Jen houšť takových výtvorů.

• 26.7.2017  21:46

Nuž tedy čekal jsem větší nářez při tomto obsazení. Pánové jsou super, ale ten příběh je až moc tuctovej a obyčejnej, zkrátka chybí tomu ,,drajv,, Pravda, jsem zhýčkán, takovými těmi uau efekty, také celou dobu na ně film připravuje, ovšem ve finále se vlastně vůbec nic převratného nestane a celková gradace snímku je spíše v posledním tažení, stejně jako sami hlavní představitelé.. Tahle herecká partička by si přeci jen zasloužila lepší námět. Ne že by se divák nepobavil, úsměvných situací je tu dost, ale........ tři a půl hvězdice směrem dolu je myslím tak akorát.

• 9.7.2017  16:58
    John Wick 2 (2017)

Johnovi Wickovi začínám pomalinku přicházet na chuť, Zatím co jednička byla pro mě moc jednoduchá, dvojka, také neoplývá žádnou intelektuálštinou, ale pochopil jsem tak nějak, co tím chce básník říci a ten střílecí Raid si prostě užíval o to více. Docela se těším na příště

• 9.7.2017  08:34

O Janu Němcovi jsem už něco málo věděl, takže tento příběh pro mě nebyl, zase až takovou novinkou. Na druhou stranu o to více, jsem si tento autobiografický snímek užil z hlediska provedení . Mám opravdu moc rád neotřelé a zajímavé nápady. Vlk z Královských Vinohrad spadá přesně do této kategorie. Vyloženě mě bavilo na film koukat, jako na hraný dokument s občasnými dobovými záběry. Mádl zapadl a Roden, tomu dává tou svou dikcí ,,je mi to fuk,, , potřebný audio komentář, jen kdyby občas tak nedrmolil. Film má dobrou stopáž, takže na pohodu. V tomto případě se jedná spíše o obsah, než o provedení, jde tu o filmařovu zpověď formou hraného dokumentu, ne o klasický biják.

• 8.7.2017  19:55
    Noc a zmatek (1958)

Tak mám to za sebou, a musím se přiznat, že jsem rád, že už je konec. Pro mě jednoznačně jeden z nejhorších filmů z Gabinem. Čekal jsem Noir krimi ve stylu Maigreta a místo toho dostal divnou romantickou směsici namíchanou s prvkem detektivky s absolutním nezáživnem v celém rozsahu. Vůbec se nedivim, že po tomhle veledíle nehrábla ČT v minulých letech. Ale abych jen nehanil, film dost zachraňuje vynikající hudební jazzová vložka a pravda, že pohled na rozjařeného Gabina mě v některých chvílích také dostával do úsměvu Co se týče českého znění Karel Heřmánek na tuto Gabinovku sedl velmi dobře, zbytek osazenstva je trošku peklíčko. Hoodně slabé tři hvězdice.

• 23.6.2017  09:27

Některé díly tohoto seriálového projektu jsou prostě neskutečně dobré. Tento díl bych jednoznačně zařadil mezi ty absolutně nej....

• 13.6.2017  08:51

Takhle dobře zpracovaný příběh s vyhrocenou pointou jsem snad ještě neměl tu čest vidět. Dva lupiči pohybující se po obydleném domě dorozumívající se mezi sebou pouze posunky, nutno dodat, že v té tichosti, ve které celý příběh plyne, i smát se člověk snaží potichu. Velice zdařilá jednohubka. .Ostatně jako celý seriál.

• 4.6.2017  18:41

Tomas Milan jako nemilosrdný hrbatý zabiják a sympaťák Merli jako nekomrpomisní s ničím se nemazlící policista. Film má dobrou pointu, akce střídá akci, od začátku do konce se člověk nenudí. Celý film je prošpikován různými kriminálními epizodkami ze špinavého podsvětí Říma, přes to ne úplně zapleteny do mafiánských sfér. Trošku mi vadil fakt, že kdykoliv se začalo dít jakékoliv bezpráví na obyvatelstvu, vždy se náhodně objevil hlavní hrdina, který vše urovnal buď zbraní anebo pěstí. Ale ve výsledku je to v pohodě koukatelné i v aktuální době. Zkrátka kdo chce vypnout a pobavit se nad pořádnou akcí, ne moc přemýšlet, Řím plný gangsterů je dobrá volba.

• 3.6.2017  16:28

Italské krimi s Maurizio Merlim, který zde ztvárňuje, statně jako ve spoustě jiných poliziotetesci filmech, nekompromisního kriminalistu, který převáží ostatně jak už název napovídá korunního svědka proti mafii z bodu A v Itálii do bodu B do Ameriky. Co čert nechce Mafie se to dozví a snaží se jim všemi prostředky cestu překazit. Co se týče Italské části je to akčňák své doby na jedničku, splňuje vše do puntíku, co od filmu očekávat. Bohužel Americká část působí strašně šroubovaně, prostě tak nějak divně neuvěřitelně a na můj vkus filmu zbytečně ublížila. Každopádně ve své době krimi s velkým K a hvězdičkou před filmem.

• 2.5.2017  22:01
    Švýcarák (2016)

U tohoto snímku jsem se hlavou málem ukroutil, celou dobu jsem si říkal,, co to sakra je za úděsnou bejkárnu,, ale přiznám se, že jsem byl na druhou stranu u filmu jak přikován a čekal co z toho vyleze. Je to hodně netradiční materiál, na můj vkus dost fekální a také dost ujetý, na druhou stranu po herecké stránce na pohodu. Paul Dano už je zkrátka mezi úchyláky zaevidovaný no a Harry v celku ušel. Oba film s přehledem drží na té své bizarní uzdě až do konce a to je prosím pěkně postaven pouze na dialogu, o ději zde opravdu mluvit moc nelze. Každopádně je mi líto konce, ten bych viděl o několik desítek vteřin dříve. Hodně film sráží.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13