Válečná banda (2015)

Upřímně domluvit se s partou kamarádů, hodit na sebe vojenské hadry, zalézt do Prokopáku, nasadit paintballové zbraně a do toho týpka, který to celé natočí na kameru, dopadlo by to úplně stejně jako tento produkt. Partička šesti nevycvičených vojáčků, kterým stačí párkrát vyběhnout na kopec s pytlema na zádech a už jsou nejlepší válečná banda armády, do toho Lundgren jako takový hodný strýček na pokec. Goss jako šéfik, kterýho prostě musíte litovat díky jeho osudu a Rourke mihnoucí se ve dvou záběrech jako otrkaný velitel zadávající téhle bandě prakticky nemožnou misi. A k té misi? Když tato parta pobije rotu německých vojáků s pancéřovanými vozy tím, že na ně použije dva granáty a jeden zásobník z kulometu, se ještě překousnout dá, ale že si nakráčí přímo do německého prý nejlépe zajištěného objektu, aniž by mrkli okem, tam vše během dvou záběrů vystřílí a na závěr splní, nebo nesplní misi? To už opravdu hlava nebere. Použité lokace - les, cesta a stará továrna. Spojlerů se zde obávat není potřeba. Ztráta času každého, kdo si tento film vloží do přehrávače.

Divné století (1996) (pořad)

Písničky a prostředí jsou super, hudební um pánů Vřešťála, Plíhala, Pastrňáka a dalších je nediskutovatelný, ale Jarek zrovna dobrým řečníkem v tomto pořadu není.

Americký sniper (2014)

Tak nevím, jestli tvůrcům šlo o to víc ukázat, jaký byl tenhle vojáček hrdina, anebo jaký byl vygumovaný zelený mozek. Každopádně natočeno v celku s citem, bohužel se film neobešel bez klasického bušení se v prsa amerického klišé, ale což, k tomuto ději to nějak tak jakž takž patřilo. Cooperovi jsem tu roli fakt i věřil, Sienna a její sexy manželka mi ze začátku také navozovala celkem příjemné šimrání. Tak jen jediné co bych vytkl, krom zmiňovaného amerikanismu, bylo zbytečně rychlé přeskakování mezi válkou a domovem, ale jinak fajn.

The Gambler (2014)

Film špatnou myšlenku rozhodně nemá. Ale problém Gamblera padá především na uvěřitelnosti. Ať Wahlbergovi dle slov mafiánů. kterým dluží peníze jde o život. Z celého děje je spíš navozen pocit, že bossové půjčující peníze jsou spíš takový hodní strýčkové, kteří hlavnímu hrdinovi udělují lekce v chování a domlouvají mu slovy Ty TY Ty, takže nejakčnější a nejnapínavější částí se stávají z celého filmu samotné sázky, kdy čekáte, co hlavnímu hříšníkovi padne. Zbytek je obyčejným průměrným příběhem, bez špetky kriminálního žánru, či snad dokonce thrilleru, spíše jde o takové odlehčené drama sice s vynikajícím hereckým výkonem hlavního hrdiny, žijícího dvojitý život, ale zkrátka z takového námětu šlo vytřískat mnohem, mnohem víc s takovým hereckým ansámblem.

Zátah 2 (2014)

To, co bylo dokonalé na jedničce, ta naprostá pohodovost, vypnutí mozku a sledování jak si to frajeři co nejbrutálněji rozdávají ve velikém činžáku tady u dvojky trošku skomírá. Proč? Jelikož tomu dali tvůrci příběh. Jde tak trošku o indonéského Kmotra, samozřejmě kopačky, pěsti a lámání všeho možného i nemožného zde také je, ale pro mě zbytečně dějové a přiznám se, těch 150 minut je již docela dlouhých a chvílemi zbytečně natažených. K tomu všemu rozlišit a přiřadit týpky ve smokingu k danému gangu mi dalo také celkem zabrat. Ovšem, pravda na finální trojboj se určitě vyplatí počkat. Vrátil jsem se v čase a vzpomněl na trojici s pánem s copem v Gigant Shaolinu. Takže za mě o fous horší, než předchozí počin, ale stále vysoce na úrovni.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Česká republika má Obecnou školu, Slovensko Rukojemníka. Jde sice o drsnější film, přes to se jedná o dobrou podívanou. Herecké obsazení je velice podařené, jak u dětských představitelů, tak u dospělých všech zúčastněných. Film doporučuji jednoznačně sledovat v originálním slovenském znění, neb na plackách vyšel i z neznámých důvodů předabován do češtiny a to je tedy peklo, dokonce i od herců, kteří mluví sami sebe. Snad jen malinko přidat humoru a ubrat politiky by neuškodilo, ale jinak velmi příjemně strávených sto minut.

Železná srdce (2014)

Tento film ve mě vyvolal rozpoluplné pocity. Na jedné straně celkem dobrý příběh s patetickým předvídatelným koncem, nádherně vybrané lokace, při sledování celého okolí zaplesá každý, kdo má rád válečný žánr, koor bitva s tančíky, těch je hodně málo. Na druhé straně doporučuji film sledovat bez zvuku. Extrémně tupé dialogy dokazují naprostou neandrtálnost amerických vojáků. Z některých hrdinských žvástů je člověku až nevolno, nechutný patriotismus a poukázání na to, že nebylo většího hrdiny, než vojáka který to frickům pořádně bez emocí narval přímo do prd...

Pan Pip (2012)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film ve kterém se prolíná život obyvatel Papuy: Nové Guiney, v politicky velmi nestabilní a konfliktní zemi s románem Charlese Dickense Nadějné vyhlídky.Laurie je zde opět nesmírně charismatický jeho úlohou je zžívat se s místními domorodci, učit je a poznávat moderní svět a kulturu, četbou již zmiňovaného románu. Víra, kultura, válčení, metaforizmus a svým způsobem poetika, toť společným jmenovatelem tohoto silného dramatu.

Zátah: Vykoupení (2011)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Tento film mě katapultoval do kraje devadesátek, jako střelu. Připadal jsem si jako v nějaké počítačové hře, vyčistit patro a tradá do dalšího, až jich bude patnáct a zabiji úhlavního nepřítele objeví se Game Over. Velice surový film, kde se nešetří krve ani zlámaného všeho co se dá a vlastně i nedá na těle zlomit. Vynikající po bojové stránce i střel si tu také divák užije. A teď bych se chtěl zeptat pánů filmařů: ,,Ruku na srdce, určitě to všichni herci a komparzisti přežili?,,

Šachová partie (1994)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film je celý věnovaný královské hře. Skvostně nakostýmováno, interiéry také veliíce nádherné. Pierre zde představuje pastora a ochránce šachového génia, který má vnitřní problém sám se sebou a se ženami. Poeticky laděný příběh, nejedná se o žádné velké drama, zkrátka příjemný film, ovšem pozor z té ladnosti občas až nuda pocítěna.