Shadowrat

okres Praha-západ

<< předchozí 1 2 3
    • 29.11.2018  03:23
    Temná věž (2017)

Takhle opravdu ne. Předlohu jsem četl a dost se mi zalíbila. Ještě před čtením posledního dílu jsem si všiml, že existuje tento film. Vědom si toho, že bych mohl přijít o závěr v knize tím, že mi bude zprostředkován filmem, ale současně zvědav, jak se filmaři vypořádají s tak rozsáhlým dílem a ještě ho vměstnají do hodiny a půl jsem ho shlédl. Ne... ne. A NE! opravdu nechápu, co se tím filmaři snažili říci. S předlohou to má společné snad jen jména hlavních postav. Děj se příběhu ani nepřiblíží a samotný obsah filmu taky moc nefunguje. Když jsem pochopil, že nemá cenu hledat nic společného s předlohou, snažil jsem se na film dívat jako nezaujatý divák... a to se podařilo - film mě nezaujal. Dobře, kdyby z toho vyšlo průměrné béčko sci-fi/fantasy tak ok, ale tohle opravdu nefunguje na všech frontách. Mrzí mě to i z toho důvodu, že tento film není dobrým lákadlem pro potenciální čtenáře předlohy.

• 27.12.2017  03:55
    Star Wars: Síly osudu (TV seriál) (2017)

Postavy, které známe z filmů a seriálů žijí své "nudné" životy a zde máme několik ukázek. Aneb scény, které byly z finálních filmů a seriálů vystřiženy pro svou nedůležitost. Ale oceňuji různá propojení.

• 27.12.2017  03:17

Tak beru to jako akční sci-fi, které nějak navazuje na předchozí ságu SW a dělá to značně po svém. Nevadí mi jiný styl vyprávění, práce s už známým či neznámým v universu SW, ale vadí mi ty věci, které by mi vadili u kteréhokoli jiného filmu, kdy mám pocit, že se něco stane jen proto, aby se naši hrdinové dostali ze svízelné situace a nebo se to naopak nestane, protože by se tím něco vyřešilo příliš rychle a naši hrdinové by opět byli v nevýhodě. Dál se budu opírat do konkrétních momentů a dějů, takže SPOILER! Jedna dějová linka - První řád nahání lodě Povstalců/Rebelů, ale tak, že je pronásledují rychlostí důchodce a občas po nich hodí kamenem. Vypadá to, že se celá šarvátka těchto dvou skupin zmenšila na tyto dvě skupinky lodí a kdo zůstane poslední vyhraje. Jinak fakt nevím, proč by naháněli pár lodí několik hodin a občas po nich vystřelili, aby se neřeklo. Finn a Rose - další dějová linka má jasný cíl, získat člověka, který je machr přes kódy a pomůže Rebelům uniknout. Ale místo toho je chytne policie, zavřou je do vězení, pak najdou úplně náhodou jiného chlápka, který by jim mohl pomoct, tak jdou zpátky na pláž, kde ještě jejich loď je, aby ji vzápětí někdo zničil, ale oni se stejně nějak dostali zpátky k pronásledovaným Rebelům. Tedy vlastně ne, zajme je První řád a když je chtějí popravit, tak náhodou všichni, ale úplně všichni v jejich okolí zemřou a tak se můžou vrátit ke svým. Nakonec, když se Finn chce obětovat, aby všechny zachránil, tak mu v tom Rose zabrání, protože ho miluje... Hm... Jo... Tohle fakt ne. Tahle linka mi opravdu nedala nic. Žádné důležité info, žádnou zajímavou zápletku, žádný posun postav, prostě nic. Bylo potřeba jen zaplnit cca půl hodiny filmu něčím a to je právě toto. Linka Ren a Kyla je podstatně zajímavější a je pěkné, jak se tu pohrává s novou realitou že už nejsou Jediové ani Sithové a co by se s tím dalo dělat. Smrt padoucha Snokea která je sice zajímavá, ale nijak napínavá. Prostě víme, že se to podaří a že vyváznou. Chybí mi napojení se na postavy, mít o ně strach a jít s nimi za jejich cíli. Líbí se mi i "výcvik" Ren, který je víceméně jen "sebeobjevováním," protože Ren to všechno evidentně prostě umí. Luke ji dá jen tři drobné lekce, které ale mají svůj význam. Závěrečné "vymícení" Rebelů a zásah Luka je jedna z mála částí filmu, kdy jsem měl konečně pocit, že opravdu o něco jde. Takže ano, je to pěkné, ale nelíbí se mi, když jsou tam logické díry, které jsou fakt dost znatelné.

• 2.12.2016  21:39

Tohle se jim opravdu moc nepovedlo. Vizuálně si grafici vyhráli, ale to je tak vše. Zatímco v původním filmu to bylo aspoň trochu uvěřitelné, tady to bylo podáváno všechno hrozně zkratkovitě. Jako by scénáristy napadlo "uděláme to vtipnější, odlehčenější, pár duchařských klišé a stereotypů z hororu, dáme tam odkazy na původní filmy a ještě to odlehčíme". Výsledek vůbec nedrží pohromadě v podstatě čímkoli. Hemsworth mě tam nejprve doslova ***** svou tupostí, ale byla to asi jediná konstanta v tomto filmu. Fakt škoda, i když vizuálně to bylo celkem pěkné, ale to bohužel nevyváří 2 hodiny toho ostatního.

• 28.11.2016  00:32

WTF?! Co tohle mělo být? Budu spoilerovat. Ok, tak popořádku, máme tu dvě planety, které jsou si tak blízko, že jsou jen pár set metrů od sebe. Stále. Vůči sobě ani nerotují. Ok, gravitace je tu přeci obráceně. Tedy jen v jednom světě. A pak napadne jednoho chlapíka, že by chtěl jít do druhého světa kvůli své lásce. Ok. Tak dlouhé dny střádá materiál, aby si vyrobil zátěž do druhého světa a mohl se tam volně pohybovat. Nakonec se mu to podaří, ale je tu problém. Hmota s opačnou gravitací při styku s hmotou s druhou gravitací po (přesněji řečeno blíže nespecifikované a značně pružné) době začne hořet. Přeskočíme cca střed filmu, který byl taky zmatený a dost utahaný. Sice pěkné obrazy, ale to je tak vše. Čím dále jsme v ději tím více se tvůrci neobracejí na to, co bylo nastaveno už v úvodu. Je jedno jaká je kde gravitace, je jedno na co by měla působit, je jedno, co se tam vlastně dělo, nakonec se oba zamilovaní setkali, ona řekne: "Jsem těhotná," kamera se od nich vzdaluje a je konec. Ok, tak tohle bylo fakt divný. Bohužel ne příjemně divné.

• 27.12.2015  20:52

Tak jsem viděl nové Hvězdné války a odcházel jsem z kina s jedinou, ale všeobsahující větou: Bylo to dobré, ALE... To ale v sobě nese spoustu drobností, rozporů, dohadů a nelogičností, kterými se to ve filmu hemžilo. Rozhodně se nedá říci, že by to nebyl dobrý film, ale na rozdíl od předchozích SW jsem odcházel s tím, že mi tam chybí třeba nějaký hudební motiv, který byl vždy charakteristický ať už pro nějakou postavu nebo situaci, ale také s myšlenkou, jestli opravdu toužím po tom podívat se na tento film znovu. Samozřejmě, že se na něj znovu podívám, abych se mohl víc zaměřit na detaily a kochat se scénami a obrazy, ale asi mi tím hlavním lákadlem nebude samotný děj. Jak musí uznat kdokoli, kdo viděl předcházející filmy, sedmý díl se hemží odkazy na minulé, až je toho už trošku moc. Samotný děj se dá dost stručně popsat a předvídat. Chybí mi tam nějaký náznak tajemnosti, něco, co by bylo v pozadí a v dalším dílu se objevilo a vyrazilo nám to dech. Tady jsem zažíval spoustu momentů, kdy jsem se nestačil divit, co se to na plátně děje, ale to šlo právě o ty drobnosti. Samotný konec mě hodně překvapil i tím, že jsem čekal, že se jeho děj bude odehrávat až v dalším filmu, ale i tím, jak byl podán. Jak tu už někdo psal, film samotný není ukončený, takže je opravdu jen úvodem k dalším filmům, které pro svůj význam pokračuje. Současně by ale bylo dobré, kdyby vznikl nějaký film, který my nás do nových faktů ze světa vzdálené galaxie uvedl, protože když jsme nad filmem pak debatovali, během tří hodin jsme zjistili další a další skutečnosti, které by bylo potřeba vysvětlit. Takže závěrem, ano Abrams zpracoval Episodu VII se ctí a úctou k fanouškům, ale příběhu chyběla hloubka, na kterou jsme si zvykli v předcházejících episodách.

• 24.12.2015  20:47
    Korunní princ (TV film) (2015)

Bohužel ani tato pohádka mě nepřesvědčila, že nové české pohádky jsou dobré. I při notné dávce snahy přijmout styl vyprávění jsem se nemohl ubránit značnému počtu nelogičností a rozvláčného děje. Podle chování ostatních postav žili princové celý život zavřeni na hradě a nikdo je nikdy neviděl. Co bylo jedno z mála pozitiv jsou scény v zapovězeném lese u čaroděje, jinak nic moc.

• 25.12.2014  20:01

Ztrácím se. Úplně se ztrácím v tom, co se tam děje. Uběhne mezi jednotlivými scénami pár minut nebo dní, nechápu motivaci a jednání postav a samotný příběh se mi ani po půl hodině nepodařilo v tomhle nesmyslu najít. Co to bylo?!

• 22.9.2014  00:55

Ok, takže asi tak. Jde opravdu o celkem povedený sci-fi snímek, který určitě stojí za shlédnutí. Jediné co mi na něm trošku... ani ne tak vadí, jako spíš neimponuje je zápletka. Zápletku tohoto typu jsme viděli už v tolika filmech a tolika seriálech, že tady je to jen něco čím, se děj posouvá kupředu, ale určitě nejde o něco, co jsme ještě neviděli, či o zápletku, která nám vyrazí dech.

• 21.8.2014  23:54

Na komixy to nebude mít nikdy. Animované verze byly také zvládnuté mnohem lépe a hrané... prostě odnášejí to, že jsou hrané a montuje se do nich stále moc rádobyvtipných situací a narážek, které místo aby vše pozvedaly naopak srážejí. Za sebe můžu říci, že jsem se obával, co provedli tentokrát, ale s drobnými připomínkami můžu říci, že už je to alespoň skousnutelný průměr s několika dobrými momenty.

• 18.8.2014  03:57
    Bez návodu (2013)

Krásný film. Komedie a drama, vtipné a úsměvné situace fantazie střídá drsná realita. Ale o tom to asi je, je to prostě přenesený život do podoby filmu. Nemůžete ho brát příliš vážně a přeci to někdy jinak nejde. Za mě, je to krásný kousek, na který se rád podívám znovu. I když potitulkovou scénu bych s klidem vynechal a nechal raději ještě v klidu doznít závěr filmu.

• 14.5.2014  02:18

Co se mi na tom líbí: To že to vzbuzuje emoce, některé nápady koncertní scény, nahlédnutí do zákulisí vzniku koncertu (ale to je u dokumentu celkem předpokládatelné, že). Co se mi na tom nelíbí: To že to vzbuzuje extrémní emoce, prvoplánovost některých promluv, komentářů a situací. Dále nakolik je to opravdové a nakolik hrané, ale to se stejně nikdy nedovíme. Co by mě zajímalo: Kolik fanynek ochraptělo během koncertu? A zda by Justina samou láskou, někdy hraničící s fanatismem, roztrhaly na kousky, aby měly kousek svého idolu.

• 21.3.2014  03:43
    Velká ryba (2003)

Vzpomínám si, když jsem ho viděl poprvé. Byl letní večer a promítání pod širým nebem. Pocity, vzpomínky a dojmy se mísily s dějem filmu. Krásný film, krásný příběh, krásné vyprávění.

• 16.3.2014  03:06

Nemůžu si pomoci, tento film se mi líbil. A to i přes dost hořkou chuť v závěru.

• 25.2.2014  03:53

Snažil jsem se naladit na notu tohoto filmu, ale nepodařilo se. Dějově je dost chaotický, postavy mě nijak neoslovily až na schizofrenického čaroděje, který mě překvapivě pobavil. Myslím, že hodinová stopáž by filmu slušela více, děj by nebyl tak vláčný a svižnější tempo by snad dalo rychleji zapomenout na to, že jste se na to dívali. A prosím, nesrovnávejte ho s Brave, to si Brave nezaslouží.

• 24.2.2014  05:56

I když je děj značně předvídatelný a nevím proč jsem stále myslel na Apple je to příjemná oddychovka.

• 23.2.2014  05:13

Film má zajímavý děj, do kterého je divák vržen stejně nečekaně jako hlavní hrdina. Dramatické situace se postupně skládají, až vidíme celý obrázek zápletky filmu. I přesto, že mě film oslovil, jsem přes jeho dost volné tempo nedokázal udržel pozornost. Ani mi nechyběla nějaká akce, psychologie byla silnou stránkou děje, ale různé prostoje tempo prostě shazovaly.

• 21.2.2014  00:21
    Faktor 8 - Smrtící virus (TV film) (2009)

Co to bylo? Zařadil bych tento film i žánru komedie. Pokud se budeme na snímek dívat jen jako thriller tak nás převálcuje až neuvěřitelná stupidita všech "profesionálů" v druhé polovině filmu. Dokonalé jsou scény, kdy je sice nějaké východisko, jak třeba nějakou hypotézu potvrdit, ale protože "to by trvalo dlouho," tak raději saháme k ještě pomalejšímu nicnedělání.

• 17.2.2014  22:42
    Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! (divadelní záznam) (2014)

Tak takhle opravdu ne.Raději komornější verzi, kterou uvádějí v Celetné. Toto byl Cyrano bez Cyrana, verše bez veršů a zpěv bez zpěvu.

• 28.1.2014  14:17
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Po shlédnutí první a druhé série nezbývá než tvůrcům zatleskat. Vzít předlohu a zabalit ji do současné doby, ale tak, že to nijak neruší a současně zůstávají všechny detaily... to je prostě skvělé.

• 19.1.2014  15:40
    Letadla (2013)

Čím je Pixar jedinečný? Příběhem. Tady jsem ho bohužel dostával po malých balíčcích, které spolu moc neladily. Je tu značná podobnost s prvními Auty a už při úvodních scénách jsem si říkal, dobře, tohle hodně zkrátili, ale asi chtějí mít více prostoru pro hlavní dějovou linku. Tady jsem se bohužel spletl. Hodně. Po shlédnutí musím říci, že mě tento film značně zklamal. Nevím, jestli se u něj může bavit dítě, neb vtipných situací je tam pomálu. Pro dospělé publikum, je to zase značně utahaný film, který má spoustu nelogičností (ale dobře, je to pohádka). Je také možné, že vytvořili film, který byl opět dokonalý jen měl dvojnásobnou stopáž. Ze střižny pak vzešlo toto. Je to škoda a děsím se pokračování.

• 10.1.2014  05:47
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Jsem rád, že něco takového vzniklo. Jsem rád, že jsem to mohl vidět i když jen ze záznamu. A jsem rád, že na toto představení už tak dlouho lidé chodí pro nabrání sil, nalezení směru, zamyšlení a nebo jen pobavení.

• 3.1.2014  01:05
    Cabin Fever (2002)

Přemýšlím, jestli ta zmatenost byla zamýšlená nebo to filmaři nezvládli. Také kontinuita příběhu je na několika místech dost narušena, asi v místech natáčení plynul čas různou rychlostí. Nelogické a někdy až groteskní chování postav přičítám tomu, že je to horor a je tam skupina mladých lidí, kteří to mají už od začátku spočítané. Každopádně je začátek dost utahaný a druhá polovina filmu má alespoň nějaký spád.

• 2.1.2014  22:56

U této komedie jde humor ruku v ruce s blbostí a trapností střídajících se situací. Pár hezkých momentů tam je, hlavně, když Eddie zjišťuje, co je jeho manželka zač, ale jinak nic moc.

• 2.1.2014  03:40

Vcelku zajímavá komedie, i když mi to komediální moc nepřišlo. Sledoval jsem různé životní situace Lucy, které ji různě ovlivnily a formovaly. Po představení nápadníků a zjištění, jak je film koncipován se z něj stane trochu detektivka, kdy jsem si odškrtával jednotlivé podezřelé. Závěrečná volba je jasná cca od poloviny filmu.

• 30.12.2013  07:00
    Křupan (2000)

I na romantickou komedii je tu míra blbostí přemrštěna a v ději je dost zásadních trhlin. Rádoby moralizující linka je tu spíše komická. Zpočátku alespoň trochu sympatické postavy a děj, který se zdá být předvídatelným se stočí do podivného patvaru, ze kterého jen občas vykoukne něco zajímavého. Závěrečný dovětek je jakýmsi pokusem potrestat alespoň některé ze "záporných" postav.

• 30.12.2013  02:14

Velmi zajímavý film s krásnou hudbou a dost optimistickou představou, co by se dělo, kdyby se něco takového stalo. Ale na druhou stranu je to příjemná změna od jiných katastrofických snímků, kde se lidé vzájemně vraždí, jsou drceni čímkoli a po tisících umírají. Nejde tu o potřebu uniknout, utéci před katastrofou, ale zvládnout ji, překonat a pokusit se s ní žít dál.

• 20.12.2013  06:59
    Pot a krev (2013)

Je neuvěřitelné, že se něco takového opravdu mohlo stát.

• 19.12.2013  00:43
    Elysium (2013)

Už při shlédnutí traileru k tomuto filmu jsem nějak nechápal, o co hlavnímu hrdinovi jde a proč má potřebu na privilegované útočit. Při sledování filmu jsem se bavil čím dál méně a rozhodně jsem si film neužil tak, jako třeba Oblivion. I chování hlavního hrdiny je pro mě dost podivné. Proč provokuje strážníky, když ví, že má dost vroubků a že ho nebudou mít v oblibě? I když se děj celkem rozeběhne, drží v dost plochém jednání postav. Závěr filmu ve mě nechal dost rozporuplné pocity a spoustu otázek, hlavně co se týká budoucího stavu Elysia a lodí. Pokud to na Zemi vypadá tak, jak to vypadá, nedovedu si představit, že by lodě po nějakém čase lidi nezničili a osud Elysia se asi brzy protne s osudem Země. Od filmu jsem nic moc nečekal, ale bohužel jsem dostal ještě o dost méně. Pokud bych vyzdvihnout nějaké klady, tak určitě hudební a vizuální stránku filmu. Bohužel scénář je o dost nosnější prvek.

• 19.12.2013  00:33

Po o dost horší dvojce je trojka alespoň příjemným průměrem. I když jsem při sledování filmu měl pocit, že se smrtka nemusí moc snažit, nebo že v jejím plánu, jak někoho nechat zemřít figuruje ústřední dvojice. Nápad s fotografiemi je zajímavý, ale stále se opakující "prohlédneme si fotografie, abychom věděli..." se mi zdá dost stereotypní a neuvěřitelné.

<< předchozí 1 2 3