fugyx

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.2.2018  20:50
    Nápadníci (TV film) (1981)

+hrali Oľga Šalagová, Eva Landlová

• 24.2.2018  22:57
    Vlci - Epizoda 20 (E20) (epizoda) (2018)

Nesledujte záverečné titulky - megaspojler :/

• 24.2.2018  00:19
    Vlci - Epizoda 18 (E18) (epizoda) (2018)

Postupne to začína a ide do tuhého. „Jaruš, dones čipsy!“ :D

• 8.2.2018  00:09
    Vlci - Epizoda 13 (E13) (epizoda) (2018)

František Kovár si túto úlohu vychutnáva, žeriem mu každé slovo aj s navijákom. Starý prípad a manipulácia o moc sú ťažiskovým námetom, no táto dejová linka je potlačovaná inými, čo je škoda...

• 3.2.2018  21:22

Výborný diel, režisér Janda to vzal za pačesy. A, naozaj, máte krásny vokatív!

• 31.1.2018  22:27
    Dozrievanie (TV film) (1981)

Ovocinár-agronóm, ktorý medzi stromami páli pneumatiky, prepočul som kvôli čomu, no i v tej dobe muselo byť súdruhom jasné, že to je pítschovina... Zasmial som sa na postave pani Hany Grissovej, tá postava jej skvele sadla :)

• 25.1.2018  08:38
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

FTV a Voříšek hľadali prezidenta a vyrobili pritom grc roka. Lacná estráda. Preto by komerčné televízie debaty robiť ani nemali.

• 22.1.2018  00:21
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Dovolím si povedať, že ide o výkladnú skriňu a najlepší program ČT24! Osobnosť moderátora, Daniela Stacha, je sťažňová v tomto prípade: zaujíma sa o daného hosťa z profesijného i osobného hľadiska, má výborne naštudovanú problematiku a je jedno, či sa jedná o prírodovednú, alebo humanitnú sféru. Nemáte problém sledovať diskusiu o filozofii, náboženstve, dermato-venerológii či termo-nukleárnej fúzii. Česká televízia má v tíme jedného z najlepších moderátorov. Bez zaváhania päť hviezd!

• 14.1.2018  22:21
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Azda prvý film s touto tematikou - vážnou, no podanou humorne -, ktorého pointou je, že sloboda nie je vždy samozrejmosťou. Proč nemůžete žít jako my? Nevyčnívat. Skvelý humor, herci, grécke slnečné prostredie i ponuré uličky v ČS. Najviac pobavila Vídeň :D

• 5.1.2018  21:58

Prečo som si toto pozrel až dnes, keď odišiel Marián Labuda? :(

• 26.12.2017  23:49
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Po skončení mi prišla na um jediná otázka: Bude pokračovanie? Nečakal som podrobný a do bodky presný životopis, našťastie, sa tak ani nestalo. Filmové spracovanie zaujalo a zameralo sa skôr na osobnosť panovníčky v zmysle jej prístupu, hodnotách. Spolupráca televízií štyroch krajín v tomto zložení tu nebola a snáď sa zopakuje. Keďže herecky je to rozmanité, zvedavý som bol na dabing a nemôžem si pomôcť - (v slovenskej verzii) ako Diana Mórová nadabovala Zuzanu Stivínovú, to je niečo; keby si úlohy vymenili, bezpochyby by to dopadlo rovnako skvostne.

• 19.12.2017  12:14
    Lucrezia Borgia (TV film) (1974)

Naprosto úžasné! Kristínová exceluje.

• 5.12.2017  10:44
    Balada o dome a chodcovi (TV film) (1983)

Och. Môj. Bože. V knihe toto životné filozofovanie zrejme vyznie zaujímavo, ale tutok to hraničí s desnosťou. "Keby bol Orientálec, veril by na fátum." + Karol Machata, Viera Strnisková, Peter Rúfus, Jozef Šimonovič, Štefan Kožka, Alojz Kramár.

• 26.11.2017  21:39

Normálne tam pichneš ruky do teho? :D

• 26.11.2017  19:30

Joj, dobre to je rozohrané! Novinárka, prokurátor, médiá, politika, organizovaný zločin.. všetko dokopy..

• 14.11.2017  18:22
    Doloroso (TV film) (1994)

Veľmi podarené :) I keď pri takom búrlivom vzťahu s otcom to nebolo nič veselé, celkový výsledok sa podaril :) Kovár, Rysová i Hrčka thumb up.

• 13.11.2017  11:32
    Huncúti a veseličky (TV pořad) (1976)

Hrali: Eva Krížiková, Eva Kristínová, Ivan Krivosudský, Teodor Piovarči, Stano Dančiak, Marián Labuda, Jela Bučková, Viera Pavlíková.

• 1.11.2017  19:47
    Vymodelujem more (TV film) (1984)

Pri úvodnej scéne som to mal chuť vypnúť, no potom ma to dostalo - rozvíjanie prvých citov a zároveň svet zrakovo znevýhodnených detí. Krásne, milé, smutné i veselé.

• 23.10.2017  11:11
    Zbierka zaujímavostí (TV film) (1985)

Krásny, milý filmík. Umelecké vnímanie farieb tohto sveta očami pána Klondajka sa mi veľmi zapáčilo. Ak príbeh nedáva zmysel, záverečný návrh pána riaditeľa všetko vypovie. PS: aké šťastie sme mali, že sme mali pána Kiša.

• 28.9.2017  01:24
    Prerušujem pojednávanie (TV film) (1975)

Hoci tu hrajú aj herci, ktorých mám rád, musím povedať, že je to xujovina jak voda v koši. Neviem ako vtedy, ale dnes určite o rozvode nerozhoduje senát. A aký aktívny, všeschopný vysvetliť, vydedukovať z pár viet, z pár minút usudzovali kadečo o morálke a charaktere manželov a detí, uvádzajúc všelijaké psycho-filozofické pateórie. Napríklad jedna už spomenuvšia - ak niekto pije, je aj chybou manželky. Takúto chobotinu si pomyslieť, nieto napísať do scenára, je na facku. A autorovi tejto pozoruhodnej myšlienky a filmu mali ihneď zabaviť všetko, čím by mohol písať. O samotnom priebehu toho akože súdu je škoda hovoriť - kadejaké postupy a otázky, výpovede na preskačku, spory právnikov, nad všetkým sa mi rozum zastavoval. Nehovoriac o múdrostiach, ktorými nás sudca s prísediacimi obdarúvali celý čas. Sudca vyzval právnika manželky, aby nebol lyrický, keď použil spojenie „jatriť dušu“, ale o pár minút vypustí blábol typu: „Medzi mladými modernými ľuďmi, najmä dnes, prihodí sa kadečo. Ale obraz spomienky by napriek tomu nemal stratiť svoj dôstojný rámec. Ak sa skutočnosť dostane do protirečenia s predstavou, alebo ak sa niekto privčas citovo rozdá, vznikajú rozklady. A, verte, nie sú lichotivé myšlienky ako ‚Škoda!‘, ‚Prečo?‘.“ Je to také žalostné, že mi ani nevadí, že to skončilo pred vynesením rozsudku. Na jednej strane hodina umelých fráz je perfektné sebatrýznenie, na strane druhej príklad toho, že takto sa to nerobí.

• 22.9.2017  11:05
    Rentabilita (TV film) (1989)

„Pravda – to je exportný obal na trhu hlúpostí.“

• 4.8.2017  11:20
    Sokovia (TV film) (1986)

Klasická komédia so záletkou niekoľkonásobnej zámeny osôb, veľmi podarenej. Inscenáciu vyšperkovali Kroner svojou prefíkanosťou a pani Krížiková, ktorej postava oplývajúca obľubou k cudzím slovám bola lahôdkou. „Ak dehonestuješ moju dôveru, ktorú do teba participujem, navždy si garantuješ moju malicióznosť a nebudem ti pardónovať ani tvoju simplicitu.“

• 25.6.2017  21:48
    Vivat Marína! (TV pořad) (2017)

Pocta veľkej herečke, ktorá si obdiv, uznanie a úprimné želania bezpochyby zaslúži! Záverečná Manon Lescaut... nádherné.

• 2.6.2017  23:57

Úvodná pasáž patrí medzi tie, ktoré nič neprekoná. I will not yield!

• 30.5.2017  20:44
    Chýbajúci článok (TV film) (1986)

Kostýmy a masky perfektné, celý čas som sa na tom smial :D tu sa mohli poriadne vyblázniť.

• 27.3.2017  21:22

Možno sa to zdá rozťahané, ale ja nepochybujem, že to je všetko veľmi dobre premyslené a nakoniec to pekne do seba zapadne, na to sa teším. Na jednej strane nové malé postavičky dvoch chlapcov, no ich význam divák pochopí na konci, keď objav v lese bude dôležitý pre vyšetrovanie. Detektívi postupne nedôverčivo prepájajú obete, podozrivých, svedkov z troch prípadov. To napätie, kedy na to všetko prídu, keď my diváci to už vieme, bude ešte asi chvíľu trvať, a to je dobre! A to sa do toho ešte zamotá linka s archeologičkou. A musím to spomenúť - hudobným motívom prvej série bola pieseň Take Me to Church od Hoziera a interpret má zrejme vplyv na autorov, pretože tu použilli Arsonist's Lullabye, snáď nie naposledy :)

• 22.3.2017  19:47

Po detektívnej trilógii od Andreja Lettricha (Smrť prichádza v daždi, Vrah zo záhrobia a Volanie démonov) som narazil i na toto dielo a som tomu viac než rád! Výborne vystavané jednotlivé diely, z ktorých cítiť niečo nadprirodzené. Avšak nie kvôli téme okultizmu, s ktorou sa vo filme narába, ale vďaka výborným výkonom, hlavne skvelého Ctibora Filčíka alebo pani Rysovej v prvej a pána Machatu v druhej časti. Dej neustále postupuje, nezastavuje sa. TV film ako sa patrí!

• 12.3.2017  19:07
    OTO 17. ročník (TV pořad) (2017)

Celé som to dopozeral len kvôli samotným výsledkom, dokrútkam k nominovaným a sieni slávy. Ostatné okolo - žalostné a mierne afektované ako prejav pani producentky pri vyhlasovaní absolútneho OTA. A aj zásluhou moderátorov. Ako poznamenali - piatykrát po sebe, a bolo to vidno. Špecialitou jednoho z dvojice sú výzvy na spontánny potlesk, ktoré sa prelínali celým večerom. Šarmantne to predviedla aj Adela v úvode: „Váš utíchajúci potlesk je absolútne neadekvátny.“ Odovzdávanie Levov zvládla s gráciou, tentoraz sa podľa vlastných slov spoliehala na oporu v Sajfovi. Výsledkom boli zmätky, nepochopená improvizácia, skákanie do reči a rečí ocenených... Na jednej strane počas večera zazneli výčitky voči bulváru - koniec koncov aj pri odovzdávaní špeciálnej ceny týždenníka Plus 7 dní dali šéfredaktorke jasne najavo, čo si o bulváre myslia - na strane druhej hneď v úvode tvorcovia žartovali nad rozchodmi v šoubiznise, ak to malo byť parodické, tak práve naopak. Viac radšej nič... Iba snáď len to, že najemotívnejšími momentmi boli: Meky Žbirka V slepých uličkách a spievajúce publikum; cena redaktorke spravodajstva Leone Kočkovičovej Fučíkovej in memoriam a prejav jej manžela; a Božidara Turzonovová v sieni slávy, kde jej miesto jednoznačne patrí za umenie, ktoré celý život stvárňovala a odovzdávala.

• 10.3.2017  21:53

Ako sa píše v anotácii, ide o jeden z najdramatickejších prípadov / dielov seriálu, humorné vsuvky boli v tomto prípade len výnimočné. Prvý prípad napadnutého notára urobil mostík do Slavičína, kde sa následne rozbehlo vyšetrovanie prekvapujúco nechutného prípadu. O to viac, že epizóda bola inšpirovaná reálnymi udalosťami, udržali tvorcovia vážnosť celého dielu. Jedinú pochybnosť som mal nad samotným priznaním - museli si uvedomovať, že aj keď si predĺžia život, tak ich trest smrti neminie... Ale v jednoduchosti pováh, aké stvárňovali, tento prístup je možný, i keď v kontraste s množstvom bystrých výhovoriek počas výsluchu... V závere zaujala postava sudcu Janotu, ktorý neskrýval zhnusenie a snahu uzavrieť prípad čím skôr. Jeden z najlepších dielov.

• 8.3.2017  22:07

Posledná veta hovorí za všetko: „…vstoupil do světových dějin jako místo, kde se střetlo to nejlepší, co člověk dokáže, s tím nejhorším, čeho je vůbec schopen.“

<< předchozí 1 2 3 4 5 6