fugyx

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 5.9.2018  08:50

S postavami sa postupne oboznamujeme, každá skrýva niečo, čo ju ovplyvňuje.Určite toho nebude málo. Len by si scenáristi mali dávať pozor, aby to neskĺzalo do žánru typu "Rodinné záležitosti". Našlo sa pár hluchých miest, ktoré by sa dobre vyplnili, keby sa rozvinula téma, ktorej sa v časti venovali - operovať aj bez súhlasu / neoperovať a nechať zomrieť - tu podľa mňa žiarila samotná pacientka - Soňa Ulická. Pri nemocničnom seriáli sa napätie dá navodiť rýchlo, aj sa to neraz podarilo v prípade nutnej transplantácie srdca. Či operácia s pilníkom a slamkou v lietadle nie je príliš, nechám bokom.

• 17.8.2018  21:15

Detektívka s miernym nádychom politiky - to môžem. Od prvopočiatku Columbo tušil kto je vrah, teda vlastne, že ide o vraždu. Zavesil sa na podozrivého a sliedil, snoril, šťúral. A potom sa pripol na slabý článok, na senátora. Ach, spindoctori sú skoro vždy väčší machri ako kandidáti? Myslím, že v tejto časti predviedol najdlhší návrat za podozrivým s vetičkou: "Just one more thing, sir." - vyslovil ju po tom, ako mu podozrivý ufujazdil na aute a on trikom jemu vlastným (mojej žene, pani Columbovej, by sa taký osviežovač páčil...) rozptýlil sekretárku, zistil, kde má právnik-vrah schôdzku a potom sa na tom mieste s onou vetou, vykúkajúc spoza dverí, objavil.

• 12.8.2018  23:59

Pre mňa jedna z najlepších epizód od prvej série. Možno práve preto, že ide o poslednú časť, keď sa Columbo na vyše desaťročie odmlčal. Pre niekoho jednoduchšia zápletka (pre mňa rozhodne nie), no o to viac dalo námahy všetko rozpliesť, rozuzliť, rozpárať. Azda jeden z mála dielov, kedy vrah nestratil s Columbom trpezlivosť - Colombo bol s Devlinom tak často, ako sa len dalo a on ho neposlal niekam, nevyhodil, nezvýšil hlas, ale iba veršujúc objednával či nalieval. Paradoxom je, že vrah vlastne pašuje zbrane a zásobuje teroristov z IRA, ale aj tak je sympatický - whiskey, írske pivo, zbrane, noblesu mu dali rýmy, verše, spev. Ale aj tak napokon sa naplnilo: ″Let each man be paid in full.″ / „Ať každý dostane, co mu náleží.“

• 9.8.2018  13:23

Jeden z pár dielov, v ktorom je vrah sympatický Columbovi aj divákovi. Sám to povedal v svojom príhovore - zatvoril aj ľudí, ktorých mal rád, lebo boli inteligentní, vtipní, milí. Tentoraz mal statnú súperku a bez odkazu od obete by asi mal problémy niečo dokázať. "Just one more thing, lieutenant." "Yea, ma'am?" Pre mňa výnimočná epizóda.

• 1.8.2018  00:26

Columbo tu nemá ani nikoho iného podozrievať. Objasnil dômyselne pripravenú vraždu, a čo viac, i keď to nijako nevyjadril, bolo z neho cítiť ľútosť k dcére obeti - nie kvôli hendikepu, ale pre osobu páchateľa. (psa prvýkrát oslovil "Harry")

• 27.2.2018  20:50
    Nápadníci (TV film) (1981)

+hrali Oľga Šalagová, Eva Landlová

• 24.2.2018  22:57
    Vlci - Epizoda 20 (E20) (epizoda) (2018)

Nesledujte záverečné titulky - megaspojler :/

• 24.2.2018  00:19
    Vlci - Epizoda 18 (E18) (epizoda) (2018)

Postupne to začína a ide do tuhého. „Jaruš, dones čipsy!“ :D

• 8.2.2018  00:09
    Vlci - Epizoda 13 (E13) (epizoda) (2018)

František Kovár si túto úlohu vychutnáva, žeriem mu každé slovo aj s navijákom. Starý prípad a manipulácia o moc sú ťažiskovým námetom, no táto dejová linka je potlačovaná inými, čo je škoda...

• 3.2.2018  21:22

Výborný diel, režisér Janda to vzal za pačesy. A, naozaj, máte krásny vokatív!

• 31.1.2018  22:27
    Dozrievanie (TV film) (1981)

Ovocinár-agronóm, ktorý medzi stromami páli pneumatiky, prepočul som kvôli čomu, no i v tej dobe muselo byť súdruhom jasné, že to je pítschovina... Zasmial som sa na postave pani Hany Grissovej, tá postava jej skvele sadla :)

• 25.1.2018  08:38
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

FTV a Voříšek hľadali prezidenta a vyrobili pritom grc roka. Lacná estráda. Preto by komerčné televízie debaty robiť ani nemali.

• 22.1.2018  00:21
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Dovolím si povedať, že ide o výkladnú skriňu a najlepší program ČT24! Osobnosť moderátora, Daniela Stacha, je sťažňová v tomto prípade: zaujíma sa o daného hosťa z profesijného i osobného hľadiska, má výborne naštudovanú problematiku a je jedno, či sa jedná o prírodovednú, alebo humanitnú sféru. Nemáte problém sledovať diskusiu o filozofii, náboženstve, dermato-venerológii či termo-nukleárnej fúzii. Česká televízia má v tíme jedného z najlepších moderátorov. Bez zaváhania päť hviezd!

• 14.1.2018  22:21
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Azda prvý film s touto tematikou - vážnou, no podanou humorne -, ktorého pointou je, že sloboda nie je vždy samozrejmosťou. Proč nemůžete žít jako my? Nevyčnívat. Skvelý humor, herci, grécke slnečné prostredie i ponuré uličky v ČS. Najviac pobavila Vídeň :D

• 5.1.2018  21:58

Prečo som si toto pozrel až dnes, keď odišiel Marián Labuda? :(

• 26.12.2017  23:49
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Po skončení mi prišla na um jediná otázka: Bude pokračovanie? Nečakal som podrobný a do bodky presný životopis, našťastie, sa tak ani nestalo. Filmové spracovanie zaujalo a zameralo sa skôr na osobnosť panovníčky v zmysle jej prístupu, hodnotách. Spolupráca televízií štyroch krajín v tomto zložení tu nebola a snáď sa zopakuje. Keďže herecky je to rozmanité, zvedavý som bol na dabing a nemôžem si pomôcť - (v slovenskej verzii) ako Diana Mórová nadabovala Zuzanu Stivínovú, to je niečo; keby si úlohy vymenili, bezpochyby by to dopadlo rovnako skvostne.

• 19.12.2017  12:14
    Lucrezia Borgia (TV film) (1974)

Naprosto úžasné! Kristínová exceluje.

• 5.12.2017  10:44
    Balada o dome a chodcovi (TV film) (1983)

Och. Môj. Bože. V knihe toto životné filozofovanie zrejme vyznie zaujímavo, ale tutok to hraničí s desnosťou. "Keby bol Orientálec, veril by na fátum." + Karol Machata, Viera Strnisková, Peter Rúfus, Jozef Šimonovič, Štefan Kožka, Alojz Kramár.

• 26.11.2017  21:39

Normálne tam pichneš ruky do teho? :D

• 26.11.2017  19:30

Joj, dobre to je rozohrané! Novinárka, prokurátor, médiá, politika, organizovaný zločin.. všetko dokopy..

• 14.11.2017  18:22
    Doloroso (TV film) (1994)

Veľmi podarené :) I keď pri takom búrlivom vzťahu s otcom to nebolo nič veselé, celkový výsledok sa podaril :) Kovár, Rysová i Hrčka thumb up.

• 13.11.2017  11:32
    Huncúti a veseličky (TV pořad) (1976)

Hrali: Eva Krížiková, Eva Kristínová, Ivan Krivosudský, Teodor Piovarči, Stano Dančiak, Marián Labuda, Jela Bučková, Viera Pavlíková.

• 1.11.2017  19:47
    Vymodelujem more (TV film) (1984)

Pri úvodnej scéne som to mal chuť vypnúť, no potom ma to dostalo - rozvíjanie prvých citov a zároveň svet zrakovo znevýhodnených detí. Krásne, milé, smutné i veselé.

• 23.10.2017  11:11
    Zbierka zaujímavostí (TV film) (1985)

Krásny, milý filmík. Umelecké vnímanie farieb tohto sveta očami pána Klondajka sa mi veľmi zapáčilo. Ak príbeh nedáva zmysel, záverečný návrh pána riaditeľa všetko vypovie. PS: aké šťastie sme mali, že sme mali pána Kiša.

• 28.9.2017  01:24
    Prerušujem pojednávanie (TV film) (1975)

Hoci tu hrajú aj herci, ktorých mám rád, musím povedať, že je to xujovina jak voda v koši. Neviem ako vtedy, ale dnes určite o rozvode nerozhoduje senát. A aký aktívny, všeschopný vysvetliť, vydedukovať z pár viet, z pár minút usudzovali kadečo o morálke a charaktere manželov a detí, uvádzajúc všelijaké psycho-filozofické pateórie. Napríklad jedna už spomenuvšia - ak niekto pije, je aj chybou manželky. Takúto chobotinu si pomyslieť, nieto napísať do scenára, je na facku. A autorovi tejto pozoruhodnej myšlienky a filmu mali ihneď zabaviť všetko, čím by mohol písať. O samotnom priebehu toho akože súdu je škoda hovoriť - kadejaké postupy a otázky, výpovede na preskačku, spory právnikov, nad všetkým sa mi rozum zastavoval. Nehovoriac o múdrostiach, ktorými nás sudca s prísediacimi obdarúvali celý čas. Sudca vyzval právnika manželky, aby nebol lyrický, keď použil spojenie „jatriť dušu“, ale o pár minút vypustí blábol typu: „Medzi mladými modernými ľuďmi, najmä dnes, prihodí sa kadečo. Ale obraz spomienky by napriek tomu nemal stratiť svoj dôstojný rámec. Ak sa skutočnosť dostane do protirečenia s predstavou, alebo ak sa niekto privčas citovo rozdá, vznikajú rozklady. A, verte, nie sú lichotivé myšlienky ako ‚Škoda!‘, ‚Prečo?‘.“ Je to také žalostné, že mi ani nevadí, že to skončilo pred vynesením rozsudku. Na jednej strane hodina umelých fráz je perfektné sebatrýznenie, na strane druhej príklad toho, že takto sa to nerobí.

• 22.9.2017  11:05
    Rentabilita (TV film) (1989)

„Pravda – to je exportný obal na trhu hlúpostí.“

• 4.8.2017  11:20
    Sokovia (TV film) (1986)

Klasická komédia so záletkou niekoľkonásobnej zámeny osôb, veľmi podarenej. Inscenáciu vyšperkovali Kroner svojou prefíkanosťou a pani Krížiková, ktorej postava oplývajúca obľubou k cudzím slovám bola lahôdkou. „Ak dehonestuješ moju dôveru, ktorú do teba participujem, navždy si garantuješ moju malicióznosť a nebudem ti pardónovať ani tvoju simplicitu.“

• 25.6.2017  21:48
    Vivat Marína! (TV pořad) (2017)

Pocta veľkej herečke, ktorá si obdiv, uznanie a úprimné želania bezpochyby zaslúži! Záverečná Manon Lescaut... nádherné.

• 2.6.2017  23:57

Úvodná pasáž patrí medzi tie, ktoré nič neprekoná. I will not yield!

• 30.5.2017  20:44
    Chýbajúci článok (TV film) (1986)

Kostýmy a masky perfektné, celý čas som sa na tom smial :D tu sa mohli poriadne vyblázniť.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6