fugyx

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.6.2020  10:48
    Mercadet (TV film) (1988)

Výborné, výborné

• 27.5.2020  10:40
    Malý omyl (TV film) (1971)

+ Eva Poláková, Ondrej Jariabek, Leopold Haverl, Michal Belák, František Plevka, Kamera Jozef Hakl

• 26.5.2020  09:36
    Nečakaná návšteva (TV film) (1972)

Eduard Bindas, Eva Krížiková, Juraj Paška, Naďa Kotršová, Viliam Polónyi, Dušan Blaškovič, Elena Kucháriková, Ivan Krajíček, Jozef Kuchár Kamera: Jozef Hakl

• 15.5.2020  10:42
    Hrdina (TV film) (1978)

Mikuláš Onufrák, Emília Čížová, Andrej Mojžiš, Mária Markovičová, Ján Mistrík, Magda Čaplová, Valéria Caplová, Ernest Šmálik, Štefan Šafárik, Emil Tomaščík kamera: Jozef Hakl réžia: Peter Jezný

• 25.4.2020  00:27
    Tri svadby (TV film) (1979)

Tá chémia medzi hercami je cítiť. Tento televízny film je ukážkou toho, že i divadlá mimo bratislavských scén majú čo ponúknuť - väčšina bola z martinského divadla.

• 20.4.2020  07:53
    Nevina (divadelní záznam) (2016)

+ Marián Geišberg V poslednej dobe som videl niekoľko hier v réžii E. Kudláča a každá z nich mala silnú tematiku a prevedenie. Vrelo odporúčam.

• 14.4.2020  21:34

Vidieť tak túto hru naživo! Toto muselo dať námahy naštudovať.

• 13.4.2020  22:47
    Lakomec (divadelní záznam) (2020)

Skvelé prevedenie skvelej hry. Polívka exceluje, radosť sa dívať. A tie vsuvky! "Konečně herec!" 😂

• 10.4.2020  13:08
    Timon Aténsky (TV film) (1973)

Prečo toto doteraz ležalo zaprášené v archíve? Výborná inscenácia so skvostným obsadením!

• 13.10.2019  22:23

Autori neopisujú skutočnosť, ale vychádzajú zo skutočných udalostí. Ide naďalej o fikciu. Tieto udalosti otriasli spoločnosťou natoľko, že ich spracovanie (akékoľvek) si zaslúžilo väčšiu hĺbku.Tuná vyšetrovatelia si ledva obzreli miesto činu, nič nevedia a súčasne premiér oznamuje nové skutočnosti. Dôveryhodne to teda nepôsobí aj preto, že (hoci seriál nie je skutočnosť) spomínaná tlačovka sa odohrala o dosť neskôr. Samozrejme nemožno neoceniť tvorcov, že sa do toho pustili so správnym hnevom. (Nepriamo spomenuli i prezidentku - ktovie, či v čase nakrúcania bola už v úrade.) a veľké plus pre Vlada Černého!

• 20.5.2019  19:00
    Klec (TV film) (2019)

Tak to je na Lva, pani Gálová.

• 8.5.2019  11:14
    Filharmonie (TV seriál) (2019)

Filharmónia bojuje o svoju existenciu a na pomoc si zavolá velehlasnú dirigentku Hèlené Barizetovú, ktorá prichádza po dvadsiatich rokoch do Paríža, a s ňou i zápletku hodnú divadelných dosiek. Svojím prístupom si časť orchestra získala, iných presvedčila časom. Návratom Filharmónie na výslnie má byť koncert (v poslednej časti), ktorého skladbu komponuje Barizetovej muž. Ten si začal s hornistkou a dirigentkino krachujúce manželstvo na chvíľu ovplyvní jej prácu. Okrem toho si nesie bremeno minulosti - dedičnú chorobu, ktorú možno zdedila po matke, no testovaniu sa dlho bráni. Hneď na začiatku si vybrala pre prvé husle mladučkú Sèlene - jej obdivovateľku s pohnutým detstvom. Navyše orchester si musí získať dôležitého sponzora, milionára Crozesa, zhodou okolností, Hèleninho dávneho ex. Pištoľ so slonovinovou rukoväťou v grafike seriálu nie je náhodou. Kriminálnou zápletkou je podivná smrť klarinetistu, považovaná za samovraždu, a pokus otráviť dirigentku. Svoju rolu zohrá i v záverečných scénach. Toľko k obsahu, ktorý vôbec nie je nezaujímavý. Samotná hudba sa nesie celým seriálom a je to lahoda pre ucho. Pri Vltave som mal zimomriavky. Takisto pri záverečnej skladbe (Philia's song od Ettiena Peruchona).

• 3.5.2019  20:55

Lisa & jazz & New Orleanse 😍😍

• 3.5.2019  14:21

Tak ako zo zbrojovky nezostalo (takmer) nič len spustnutý areál a firmami rozobrané budovy, tak podobné nič je aj z tohoto akože filmu.

• 30.4.2019  22:42

Rovnaké zhnusenie tvorcov z vtedajšej situácie v Taliansku pociťujem po vzhliadnutí filmu i ja zo situácie u nás v súčasnosti. Bolo vyjadrené veľmi výstižne. La verità non è sempre rivoluzionaria.

• 26.12.2018  19:10
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Koľko zloby na internetoch počas Vianoc. Tfuj! Pekné to bolo. Len nedabovať!

• 5.9.2018  08:50

S postavami sa postupne oboznamujeme, každá skrýva niečo, čo ju ovplyvňuje.Určite toho nebude málo. Len by si scenáristi mali dávať pozor, aby to neskĺzalo do žánru typu "Rodinné záležitosti". Našlo sa pár hluchých miest, ktoré by sa dobre vyplnili, keby sa rozvinula téma, ktorej sa v časti venovali - operovať aj bez súhlasu / neoperovať a nechať zomrieť - tu podľa mňa žiarila samotná pacientka - Soňa Ulická. Pri nemocničnom seriáli sa napätie dá navodiť rýchlo, aj sa to neraz podarilo v prípade nutnej transplantácie srdca. Či operácia s pilníkom a slamkou v lietadle nie je príliš, nechám bokom.

• 17.8.2018  21:15

Detektívka s miernym nádychom politiky - to môžem. Od prvopočiatku Columbo tušil kto je vrah, teda vlastne, že ide o vraždu. Zavesil sa na podozrivého a sliedil, snoril, šťúral. A potom sa pripol na slabý článok, na senátora. Ach, spindoctori sú skoro vždy väčší machri ako kandidáti? Myslím, že v tejto časti predviedol najdlhší návrat za podozrivým s vetičkou: "Just one more thing, sir." - vyslovil ju po tom, ako mu podozrivý ufujazdil na aute a on trikom jemu vlastným (mojej žene, pani Columbovej, by sa taký osviežovač páčil...) rozptýlil sekretárku, zistil, kde má právnik-vrah schôdzku a potom sa na tom mieste s onou vetou, vykúkajúc spoza dverí, objavil.

• 12.8.2018  23:59

Pre mňa jedna z najlepších epizód od prvej série. Možno práve preto, že ide o poslednú časť, keď sa Columbo na vyše desaťročie odmlčal. Pre niekoho jednoduchšia zápletka (pre mňa rozhodne nie), no o to viac dalo námahy všetko rozpliesť, rozuzliť, rozpárať. Azda jeden z mála dielov, kedy vrah nestratil s Columbom trpezlivosť - Colombo bol s Devlinom tak často, ako sa len dalo a on ho neposlal niekam, nevyhodil, nezvýšil hlas, ale iba veršujúc objednával či nalieval. Paradoxom je, že vrah vlastne pašuje zbrane a zásobuje teroristov z IRA, ale aj tak je sympatický - whiskey, írske pivo, zbrane, noblesu mu dali rýmy, verše, spev. Ale aj tak napokon sa naplnilo: ″Let each man be paid in full.″ / „Ať každý dostane, co mu náleží.“

• 9.8.2018  13:23

Jeden z pár dielov, v ktorom je vrah sympatický Columbovi aj divákovi. Sám to povedal v svojom príhovore - zatvoril aj ľudí, ktorých mal rád, lebo boli inteligentní, vtipní, milí. Tentoraz mal statnú súperku a bez odkazu od obete by asi mal problémy niečo dokázať. "Just one more thing, lieutenant." "Yea, ma'am?" Pre mňa výnimočná epizóda.

• 1.8.2018  00:26

Columbo tu nemá ani nikoho iného podozrievať. Objasnil dômyselne pripravenú vraždu, a čo viac, i keď to nijako nevyjadril, bolo z neho cítiť ľútosť k dcére obeti - nie kvôli hendikepu, ale pre osobu páchateľa. (psa prvýkrát oslovil "Harry")

• 27.2.2018  20:50
    Nápadníci (TV film) (1981)

+hrali Oľga Šalagová, Eva Landlová

• 24.2.2018  22:57
    Vlci - Episode 20 (E20) (epizoda) (2018)

Nesledujte záverečné titulky - megaspojler :/

• 24.2.2018  00:19
    Vlci - Episode 18 (E18) (epizoda) (2018)

Postupne to začína a ide do tuhého. „Jaruš, dones čipsy!“ :D

• 8.2.2018  00:09
    Vlci - Episode 13 (E13) (epizoda) (2018)

František Kovár si túto úlohu vychutnáva, žeriem mu každé slovo aj s navijákom. Starý prípad a manipulácia o moc sú ťažiskovým námetom, no táto dejová linka je potlačovaná inými, čo je škoda...

• 3.2.2018  21:22

Výborný diel, režisér Janda to vzal za pačesy. A, naozaj, máte krásny vokatív!

• 31.1.2018  22:27
    Dozrievanie (TV film) (1981)

Ovocinár-agronóm, ktorý medzi stromami páli pneumatiky, prepočul som kvôli čomu, no i v tej dobe muselo byť súdruhom jasné, že to je pítschovina... Zasmial som sa na postave pani Hany Grissovej, tá postava jej skvele sadla :)

• 25.1.2018  08:38
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

FTV a Voříšek hľadali prezidenta a vyrobili pritom grc roka. Lacná estráda. Preto by komerčné televízie debaty robiť ani nemali.

• 22.1.2018  00:21
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Dovolím si povedať, že ide o výkladnú skriňu a najlepší program ČT24! Osobnosť moderátora, Daniela Stacha, je sťažňová v tomto prípade: zaujíma sa o daného hosťa z profesijného i osobného hľadiska, má výborne naštudovanú problematiku a je jedno, či sa jedná o prírodovednú, alebo humanitnú sféru. Nemáte problém sledovať diskusiu o filozofii, náboženstve, dermato-venerológii či termo-nukleárnej fúzii. Česká televízia má v tíme jedného z najlepších moderátorov. Bez zaváhania päť hviezd!

• 14.1.2018  22:21
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Azda prvý film s touto tematikou - vážnou, no podanou humorne -, ktorého pointou je, že sloboda nie je vždy samozrejmosťou. Proč nemůžete žít jako my? Nevyčnívat. Skvelý humor, herci, grécke slnečné prostredie i ponuré uličky v ČS. Najviac pobavila Vídeň :D

<< předchozí 1 2 3 4 5 6