Lewisek

okres Děčín
Student

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 12.4.2019  00:08

Když zremixujete 50 Shades of Grey s Twilight a chcete z toho vytvořit drama podobné např. Keith (2008). Navzdory tomu, že dějová linka je totálně plytká, bych řekl, že to je ve své kategorii běžný průměr.

• 30.11.2018  23:39

Zdaleko to pro mě není nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale 5 hvězd si zaslouží. Nikdy jsem nebyl na koncertu Queen, ale po tomhle filmu, jako bych byl. Má to za mě mouchy. Chvílema jsem u filmu přemýšlel, jaké mu dát hodnocení, ale chvílema vás dostne do sedaček tak, že oedejdete nakonec ze sálu zpoceni.

• 9.9.2017  08:52
    Dunkerk (2017)

Miluju Nolana. Perfektne odvedena remeslna prace. Bohuzel, za me asi jeho nejslabsi pocin za posledni leta :( Videno v IMAX.

• 9.9.2017  08:43
    Temná věž (2017)

Videno v 4DX.

• 8.5.2015  23:35
    Ex Machina (2014)

Film obstojí spíše jako zábava, než aby otevíral prostor pro filozofickou [nebo snad inženýrskou? (: ...] debatu nad okolnostmi souvisejícími s AI. Snímek rozhodně nenudí a chvílemi jsem registroval, že nejsem jediný zmrazený a k sedadlu přikovaný divák v kině. Problémy vidím spíše v uchopení té problematiky, citáty Hawkinga nebo Gatese v traileru napovídaly, že to bude "něco většího". Ve skutečnosti je to spíš nadprůměrně dobrý film. Odborníci na umělou inteligenci budou spíše zklamaní, zatímco průměrně inteligentní nadšený divák bude pravděpodobně spokojen. Dobře to vystihl: Arbiter. Jedinými pozitivy pro mě byly pak myšlenky testování AI a úvahy nad vlastním "vědomím" vytvořené inteligence.

• 6.5.2015  10:08
    Jídlo, s.r.o. (TV pořad) (2014)

Přijde mi, jako kdyby pod tlakem výrobců, kteří se nechtěli moc účastnit pořadu, který by je pouze kritizoval, Roman v dalších sériích (vyjma prvních několika dílů) trochu vyměkl. Ale možná je to jen můj dojem.

• 6.5.2015  10:01

Skvělý film. Mnoho výstižného tu již bylo napsáno. Bohužel mi ve způsobu zpracování neustále něco málo chybělo. Začátek trochu "klišoidní", střední část trochu rutinní, poslední třetina je povedená. Celkový dojem velmi dobrý. Dostal jsem to, co jsem očekával vzhledem k traileru.

• 28.4.2015  22:12

Film jako takovej bych asi hodnotil 4*. Protože je to ale podle skutečný události a dozvěděl jsem se tak o dalším zajímavým příběhu, dám plný počet.

• 9.3.2015  22:55
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Viděno 2.5 série.

• 9.3.2015  22:54
    One Tree Hill (TV seriál) (2003)

Celkem viděno 7/9 sérií. První 4 teen-drama série jsou velmi odlišné oproti následujícím, kde se dost mění i žánr.

• 9.3.2015  22:45
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Viděny zatím všechny díly a některé nejednou.

• 9.3.2015  22:42
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Viděno 2 a půl série.

• 9.3.2015  22:40
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Viděny první 2 řady komplet.

• 9.3.2015  22:36
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Každý díl viděn "nespočetně krát" v češtině i angličtině. Důvodů, proč právě tento seriál je příliš mnoho :))

• 9.3.2015  22:30
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Viděny první 3 série.

• 5.2.2015  15:08
    DoktorKA (TV pořad) (2014)

Účel by neměl světit prostředky, byť je chválihodný. Cajthamlovou a ty její hosty lze vystát maximálně 10 minut, pak mě z těch psychologicky duchaplných žvástů začala přepadat gastroenteritidiální horečka.

• 8.11.2014  15:17
    Interstellar (2014)

Hned jak se mi přestala točit hlava po zhlédnutí, jsem si říkal, že trailery byly lepší. Pokud čekáte podobnou nálož jako u Inception a tudíž podobný efekt překvapení, můžete být i trochu zklamaní. Zatímco Inception táhly velkou měrou akční scény, tady silně převažuje dramatická složka, která mě osobně až tolik nebrala. V první části jsem měl chvílemi trochu pocit, že se nudím. Mnoho věcí není ve filmu vysvětleno, a tak sledujete spíše změť scén s ne úplně jasným pozadím. Každopádně pak se vše dokonale změní a člověk se po chvíli začne divit, jak komplexní dílo to je. Přestože tedy mám k filmu výhrady, je to jeden z mála filmů, které bych rád viděl víckrát. Dokonce pochybuji o tom, že by někdo v současné době byl schopen takové dílo zpracovat lépe.

• 11.5.2014  02:19

WTF is this shit about ...? Škoda, že někdo zvoře tak ambiciozní téma a poměrně slušnej začátek. Film strašně plave sám v sobě, jakoby autor nevěděl kudy kam a při snaze obsáhnout do těch 100 min všechny zajímavý myšlenky, zapomněl že film musí být trochu konzistentní, aby byl pro diváky koukatelný. To se moc teda nepovedlo. Ale na to, že jde o debut, tak to dopadlo ještě celkem slušně. "You're fucking soldier, it's not your job to think. You follow orders!"

• 16.1.2014  17:27

"If P = NP, then the world would be a profoundly different place than we usually assume it to be. There would be no special value in "creative leaps," no fundamental gap between solving a problem and recognizing the solution once it's found. Everyone who could appreciate a symphony would be Mozart; everyone who could follow a step-by-step argument would be Gauss..." — Scott Aaronson, MIT. Intelektuální rozprava nad důsledky rovnosti P=NP. Líbí se mi, že se točí filmy, které rozšiřují všeobecné povědomí o matematice a jejím využití v současném světě. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi malý film, tak musím pochválit místy výbornou hudbu, bez které by byl film pro laiky jen bezbarvým obalem fádních myšlenek. Dokažte, že P=NP a vyřešíte nejdůležitější otevřený problém matematiky, změníte současný svět a přepíšete dějiny lidstva. Zatím nikdo nedokázal, že to tak není :) ...

• 8.12.2013  16:58
    Zmizení (2013)

"Typická zodiacovina" - přesně tohle sousloví mě napadlo asi po půlce filmu. Atmosféra, kamera, hudba na výbornou. Zarostlý Hugh Jackman mě nebavil tolik jako Jake Gyllenhaal, kterému jsem věřil o něco víc. Po dlouhé době zase kvalitní krimi thriller.

• 8.9.2013  21:46

Občas vtipná, průměrná a příliš dlouhá komedie ze života. Bohužel si po pár dnech nevzpomínám o čem to vlastně bylo a jak to dopadlo...

• 14.5.2013  18:04
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Ulice je děsnej seriál o ničem, ale tohle je horší... P.S.: Mám gympl. Autoři tohoto seriálu ale nemaj zřejmě ani ZŠ.

• 1.5.2013  18:53

Je to jako když se sejde Prince of Persia, Princess Xena a Jar Jar Bings, aby bojovali ve Star Wars proti diktátorovi Commodovi. Ale nuda to není.

• 11.3.2013  21:51
    Kolotoč (TV pořad) (1996)

Musím dát 2 hvězdy! Jednu za to, že v té době mi bylo asi 6 let a tak jsem byl inteligencí a znalostmi na úrovni soutěžících a druhou za to, že dnes některé díly obstojí jako luxusní komedie (nebo parodie? :D) - viz některé místní komentáře :D.

• 15.2.2013  20:21

Nemůžu si pomoct, ale první část byla strašná nuda. Bylo to takové "o ničem", i když herci hráli dobře. Skutečně mě začal film bavit až když se začala naplno řešit taneční soutěž. Bohužel vycpávky ohledně otcova sázení, stále utíkajícího kamaráda z blázince a nekonečná touha se spojit s bývalou Nikki tomu příběhu jen škodí. Nakonec to je netradiční a dobré, ale není to skvělé a bohužel to na mě nezafungovalo.

• 26.1.2013  22:46

Tady budu přísnější, ale popravdě a upřímně to žádnej velkej trhák není. Pokud bych to vzal postupně, tak námět je skvělej a Kathryn Bigelow u The Hurt Locker dokázala, že umí natočit skvělý moderní 'akčňák' z válečného prostředí, ale ZDT prostě nemá potenciál, drive a nakonec to je nuda. Film v mém případě obstál jako "historické" drama, ale ne jako akční thriller. A nominace Jessicy Chastain? Tomu taky nějak nerozumím. Dost se mi ale v první části líbil Jason Clarke jako agent.

• 18.1.2013  18:15

Výborný pohled na tsunami "zevnitř". Trochu mě mrzí, že nebyl závěr pojat více ze široka. Chápu, že film vypráví příběh jedné rodiny, ale u filmu s takovouto tématikou by se nějaké věnování obětem hodilo. Jinak to na mě zafungovalo a zapůsobilo, navzdory tomu schématu.

• 14.12.2012  19:57
    Ladíme! (2012)

Tak trochu reklama na Apple a Annu Kendrick. Soundtrack je moderní a mladí jej určitě ocení. Elizabeth Banks je super doplněk, ale Anna Camp opravdu nevypadá na 20, svojí mimikou mi dokonce připomínala ještě starší Veru Farmigu. Vzhledem k tomu, že na tyhle školní muzikály moc nekoukám, tak jsem byl spokojenej.

• 8.12.2012  22:36
    Patrola (2012)

Film, kde (podle IMDB) uslyšíte 326x slovo "fuck" a 111x "shit", což ve spojení s námětem a la policemani v LA mluví za vše. Taky jsem zjistil, že policajti nepoužívají pásy. Herci jsou super, samotný film těží celkem z napětí, ale trochu jsem postrádal nějaký "nosný" děj.

• 16.11.2012  23:59

Velká srdcovka z mého dětství. Po dalším zhlédnutí přidám komentář, jak se na to kouká o pár let staršíma očima :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6