martins

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 10.7.2020  13:04
    Horákovi (TV seriál) (2006)

Na dvě hvězdy málo, na odpad zase nikoliv. Dal bych 1,5. Hlavně za účast některých opravdu dobrých herců typu Bareše, Hraběty nebo Šulcové. Benešová hrála vždycky především tělem, nikoliv hereckým umem. Učitelkou leda v sexu než na škole. Ještě horší Vágnerová, která bohužel hraje až do dnešní doby a ještě k tomu často. Sitcom průměrný, pokus o český Krok za krokem ubohý, ale hlášky a některé scénky překvapivě dobré.

• 24.4.2020  17:44
    Druhý dech (TV seriál) (1988)

Nenapsal to Jaroslav Dietl a není to ještě Gottwald či Rodáci, takže 2*. Výborné herecké obsazení, úvodní melodie a zpěv Dalibora Jandy. Méně je možná více a k J. Abrahámovi by to chtělo jinou herečku, padesátiletí P.Čepek a pí. J Hlaváčová znovu rodiči?a ani ta kritika zemědělství a JZD není taková, jak se snažil scenárista v roce 1990 namluvit. Zákony pohybu o 12 let byly mnohem kritičtější..

• 22.4.2020  22:18
    Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál) (1985)

I přes skvělé herecké obsazení je seriál hodně populistický době a ani závěrečné veřejné odsouzení postavy Brožka( Haničinec) jako zrádce moje sympatie nezvýšili. Téměř celá rodina Cirklů komunisti a závěr korunuje vstup Jakuba st. do strany.

• 22.4.2020  22:14
    Eliška a její rod (TV seriál) (1966)

Seriálová prvotina Dietla velmi povedená, výborné herecké obsazení, bohužel, úpadek tvorby Dietla v pozdějších 70. a 80.letech je tragédie.

• 22.4.2020  22:09
    Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál) (1967)

Nejlepší Dietlovský seriál, nádherné písničky, vůně svobody 60.let, herecké výkony D.Vostřela či pí.janžurové. Nadčasové hlášky, účast evropských hvězd H. Auffraye nebo U Jürgense, nejpovedenější asi díl Albrecht z Valdštejna, dále Betlém či Křeslo. Nejslabší asi Loupež století a příliš mne neoslovil ani Monte Christo, ikdyž je tam Modlitba. Po padesáti letech premiéra nalezeného dílu Dinosaurus bohužel jen s původními písničkami.

• 22.4.2020  21:49

Kinodabing 5* , verze ČT 3*.

• 22.4.2020  21:48

Naprosto skvělý film, kam se hrabe M.A.S.H, tohle je životní role Alana Aldy.. ještě lepší slyšet film v kinodabingu, Eliška Balzerová vs. Ladislav Frej..

• 22.4.2020  21:44
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Ne, ne, neustále dokola vysílaný seriál. To se nedá, jednou, dvakrát to člověk vydrží, ale prakticky nepřetržitě od r.1994 (Nova) a nyní Prima opravdu ne.

• 22.4.2020  21:39
    The Perfect Kiss (2018)

Ikdyž je tam má oblíbenkyně z 90.let Martina playgirls Adamcová, vzhledem k účasti marmelády Vondráčkové podobně jako u dalších filmů Kvaska nebo Decibely lásky nehodlám si kazit oči shlédnutím této perly..

• 22.4.2020  21:35

Na poslední výsledky české kinematografie se jedná o nadstandard, upřímně jsem se docela pobavil filmové naivitě Anny, která se snaží uniknout z rodinného stereotypu se stárnoucím playboyem, který se vydává za majitele panství, když je pouze předákem a má všeho všudy dvě košile a jedny kalhoty. Režisér Adamec odvedl dobrou práci, Hanzlík - Antalová dobře zahráli své postavy, bohužel většina ostatních už tolik ne, hysterka Vondráčková i ty její filmové děti neštěstí. Stejně jako tradičně Kostková- Nvota. Výborná scéna naopak hádka Etzler, Motlová - Chýlková, k tomu Uršula Kluková. Slušný průměr.

• 22.4.2020  21:20

Na socialismus nadstandardní film, ikdyž paní Kolářová zde hodně uťapnutá..

• 22.4.2020  21:17

Proti třeba Ulici ještě super film, Marek i Etzler opět nezklamali bohužel slabé je ženské osazení v čele s vypasenou Čvančarovou, tragickou Decastelo nebo tupou Myslivcovou, snad jen ta Vanda a Kohoutová trochu vybočují.. scénář slabý, ale jsou tam i slušné záblesky humoru.

• 22.4.2020  21:08

Po 15 letech od Bolera hrají Polívkovi znovu otce s dcerou.

• 6.4.2020  20:52
    Killzone (1985)

Půlka filmu vypadá, že se jedná o zajetecký tábor ve Vietnamu, ve skutečnosti se jedná o fiktivní tábor americké armády pro veterány, kde vojáci procházejí psychickým mučením že strany plukovníka a jeho mužů převlečené za Vietkong. Hned na začátku příběhu jsou dva uprchlíci chyceni, mučeni a zastřeleni. Hlavní postava Jason McKenna pak jedné noci uprchne a ostatní se vydají za ním. Na jeho stranu se přidá poručík, ale je zabit kolegy, které McKenna pak za pomocí pastí postupně zabije, pak se v příběhu objeví čtveřice civilistů a McKenna objeví i těla mrtvých uprchlíků. Rozhodující střet s fanatickým plukovníkem pak vyvrcholí tento film.

• 2.4.2020  22:54

No vrátil se tam Přemysl Rezek i Olda Kaiser, ale zase umřeli Sova st. a Ina. Celkově asi lepší než předchozí řada i ta Slovenka Jurčová poprvé nedabovaná, ale hovořící česky byla moc dobrá.

• 2.4.2020  22:51

20.let je znát, herci zestárli, tvůrci zemřeli, ale celkově to zas tak špatné nebylo, ikdyž Pěnkava syn a jeho Rómka tragédie. Naopak se mi líbili Machovcovi. Nejhorší postava Šinkorová.

• 2.4.2020  22:49
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Pokud měl Jaroslav Dietl volnou scenáristickou ruku, jako v tomto případě, tak dokázal, napsat skvost, jinak bohužel v době normalizace hlavně v 70.let s výjimkou Písařů totální paskvil viz Hamři, Okres, Muž na radnici či Odyssea. Dietlův vrchol představuje především uvolněná 60.léta, ale právě Nemocnice byla asi jeho největší tvůrčí práci, ikdyž osobně dávám přednost Sanitce. Nemohu jinak než dát čtyři hvězdičky, legendární hlášky Dr.Štrosmajera jsou už dnes zlidovělé. S panem Högerem by to asi bylo určitě jiné, stejně jako postava Karla Sovy, kterou měl, hrát Jan Tříska. Ale Ladislavové Chudík a Frej to zvládli výborně.

• 1.4.2020  16:33
    Kamarádi (TV seriál) (1969)

První série výborná, druhá horší, chybí postava Bertíka, postava Gábina nechutně mutuje, herci jsou o čtyři roky starší..

• 1.4.2020  16:30
    O poklad Anežky České (TV pořad) (1993)

Nejlepší soutěžní pořad po revoluci, krásná místa, spousta historie, pěkné moderátorky, i herecké výkony. Trochu prkenný Marek Eben.

• 1.4.2020  11:28

Další z filmů o ruské občanské válce, podobně jako Šestý kdo jde na smrt. Rudí a spravedliví a v menšině bojují proti Solovjovi a jeho bandě v Tajze. Nový 18 letý velitel z Moskvy?Petrohradu? Přijede do Turkmenistánu? Tádžikistánu?zamezit vykořisťování zdejších obyvatel hordou bílých. Film samozřejmě je populistický. Narážky na vládu cara a obdivování vrahů Pugačova či Razina?. A ta závěrečná scéna?

• 1.4.2020  11:19
    Mezi piráty (1971)

Velmi dobrý pirátský film a ty rybičky?a la Piraňa..

• 1.4.2020  11:17

Trochu naivní, trochu zvláštní, ale rozhodně dobrý western. Úvodní scéna s indiány zbytečně dlouhá, osadníci s vojáky se určitě nemohli bránit, tak dlouho obrovské přesile, učitelka kde se naučila střílet? Apači rozhodně nejsou, tak hloupí a že by se sedm žen dokázalo, tak rychle pohybovat?

• 1.4.2020  11:09
    Lov (2020)

Milé překvapení, opravdu jsem se skvěle pobavil, hlavní hrdinka pořádně drsná, škoda té rychlé smrti pěkné bloncky. Po scéně s vlakem slabší a hodně slabý je závěrečný ženský souboj a nakonec rozuzlení příběhu úplně na ruby. Rasistický?asi proti bílé rase, protože žádné mrtvoly černochů či Asiatů ve filmu nejsou, jo a dvanáctý soutěžící je zabit hned v letadle.

• 27.3.2020  10:29
    Televarieté (TV pořad) (1970)

Ein Kessel buntes po Česku, možná byl i o něco dříve. Velký soudruh Vladimír Dvořák a k němu Bohdalová schopná upsat se každému režimu. Vtipné scénky, některé dobré písničky i většina bohužel tragické. Narozdíl od dnešní doby však nejméně o třídy výše.

• 21.3.2020  20:46

Skvělá pohádka asi po Pyšné princezně druhá nejlepší, ale navíc je bez těch socialistických nesmyslů. Koprodukce s tehdejší NDR, hvězda Rolf Hoppe v roli krále, poslední dokončený film Jana Libička, skvělá úvodní píseň a zároveň jeden z posledních hitů tria K. Svoboda - J.Štaidl - K. Gott. Povedená je i německá verze, inu mistr Vorlíček je král pohádek. Bez Libušky Šafránkové a Pavla Trávníčka, ikdyž s hlasem J. Svojtky si už neumíme, představit vánoce a co teprve v zahraničí!!snad nejvýdělečnější československý film. S paní Preissovou by asi tak roztomilá Popelka nebyla.

• 21.3.2020  20:35
    Metráček (1971)

Začátek normalizace a takový lepší film, hlavní hrdinka plnoštíhlá Jitka, k ní tehdy hodně štíhlý V.Jandák, který jí postupem let váhově dohonil, skvělí herci Myslíková, Vala, Mrkvička, Růžičkovánebo Lipský.. oddychový film. Jako bonus mladá Libuška Šafránková a Ivan Vyskočil v dabingové roli. Ve filmu zazní písně: Dynamit (Olympic), Krása skrývaná (Miluška Voborníková), Nejlíp jsem se měl (Jaromír Mayer) a Dávný kavalír (Josef Laufer).

• 20.3.2020  11:42

Viděl jsem nejprve Útěk z L.A, ale tohle je úplně jiný level, první spojení Russell- Carpenter..k tomu Donald Pleasence a Lee Van Cleef.

• 20.3.2020  11:39
    Mlha (1980)

Velmi dobrý horor, ale Halloween je o chlup lepší.

• 20.3.2020  11:35

Rozhodně ne westernová komedie, ikdyž na začátku příběhu to možná, tak vypadá, nechybějí zde komické situace i vtipné hlášky postupně však počet mrtvých neustále přibývá.. lupiči, krásné ženy, mexická armáda, k tomu lovci odměn a i mexičtí banditos..

• 20.3.2020  11:29
    Dny hněvu (1967)

Aneb jak se za pomoci zkušeného pistolníka stane z nuly obávaný zabiják, který se nakonec postaví svému učiteli.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17