martins

martins

Martin Grossmann

Česko

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 19.6.2018  17:51
  Čertoviny (2017)
  **

  Troškův návrat?určitě nejlepší jeho počin od dob Nejkrásnější hádanky, slušný děj, dobře vybraní herci, triky a kostýmy skvělé, ale přece jen Jasněnka nebo Princezna ze mlejna to není.. něco tomu chybí..

  • 19.6.2018  17:37

  Už spíše pro zasmání než pro pořádné strašení...Chucky stále ve formě, ale ne v jednom, ale hned ve třech balení!!aspoň dobré hlášky, promyšlené vraždy a návrat Andyho(Alex Vincent)..Chucky vraždící v ústavu pro duševně choré, Nicka oddávající se sexu, Tiffany opět v ženské nikoliv panenkovské postavě...a nakonec to přenesení do těla Nicky?to už bylo vážně moc...popírání faktů z předešlých dílů, s tvůrci zřejmě nehnulo..

  • 19.6.2018  17:30
  Šepoty (1990)
  ***

  Rozvedená spisovatelka Catherine při návratu domu narazí ve svém bytě na šíleného Clavela, který si vytipoval jako svou další svoji oběť, Catherine se za pomoci pistole podaří útočníka odrazit, ale přivolaná policie nenajde jediný důkaz, že by byl v bytě někdo jiný, krom nože, který pokládá za Catherin. Pouze detektiv Tony věří, že je spisovatelka v nebezpečí..Clavel to druhý den zkusí znovu a tentokráte Catherine jej dokáže zranit nožem, když je vzápětí nalezeno Clavelovo mrtvé tělo, myslí si, že je po všem, ale noční můra teprve začíná.. Béčkový thriller, který nepostrádá napětí a sex...v roli detektiva Tonyho Chris Sarandon známý z Dětské hry.. Určitě bych nebral Catherino bydlení ani zadarmo, strašidelná čtvrť a výtah rovnou ke dveřím do bytu...

  • 29.5.2018  18:28
  Očista (2013)
  ***

  Ani v zabezpečeném domě se rodinka Sandinových nemůže schovat před Očistou!!!dcera Zoey tam má potají přítele, který si chce jen popovídat s otcem a jen tak náhodou ho chce zastřelit, syn Charlie pustí domu bezdomovce, po kterém pase skupinka náctiletých bohatých teenagerů a ke všemu milý sousedé, kteří se rozhodnou, že už je finančně ždímali dost dlouho..solidní film, ikdyž některé scény jsou dosti přehrávané..

  • 29.5.2018  17:59
  Dabing Street (TV seriál) (2018)
  ***

  Pro milovníky českého dabingu skvělá analýza, jak se dělá dabing, pro ostatní taková česká oddechovka..obsazení mohlo být lepší, Voříšková opět tragická, její postava hipperky budí spíše pousmání, Hynek Čermák i Václav Neužil Ok. Melíšková spíše než hrání se oddává sexu..Myšička a Krobot skvělí, bohužel jejich role spíše epizodní, to samé platí i pro Trojana nebo V. Preisse, ale po dlouhé době s vyjimkou Marty a Věry konečně dobrý počin od ČT..

  • 29.5.2018  17:55

  Po dlouhé době opravdu skvělá americká komedie, fiktivní rodina Mullerových si jede pro kousíček a půl marihuany do Mexika..vystupují jako rodina, přestože se prakticky neznají, dealer David, aby splatil dluh svému šéfovi Bradovi, najme striptérku Rose jako svoji manželku, bezdomovkyni Casey a souseda panice Kennyho jako svoje děti, aby mu pomohli propašovat zboží v karavanu, shodou náhod, však místo pár gramů veze několik kil, hraniční brána č.1 je zavřená, v patách má skutečného majitele drog, k tomu rodinku policisty z protinarkotického oddělení...

  • 27.2.2018  17:11

  Pokus o vylíčení tragické události, které vedla k 72 mil. obětí. Částečně se film natáčel v tehdejším Československu. Významná česká stopa za i před kamerou(Korbelář, J. Hrušinský, Z. Srstka atd). Evropské hvězdy Plummer(František Ferdinand) a Maxmillian Schell(Šarac) a Brazilka Florinda Bolkan(Žofie). Film se sice opírá o historické skutečnosti, ale některé jsou zde vylíčeny nepravdivě(chybí odpovědnost Srbska, zvláště armády, která atentátníky vycvičila a vyzbrojila a nese tak hlavní vinu na atentátu, obyvatelstvo, které čin odsoudilo a dokonce lynčovalo atentátníky), Princip, Čabrinovič a Grabež nebyli umučeni, ale zemřeli ve věznici na turberkulózu nebo nedostatečná bezpečnostní opatření(žádná armáda v ulicích, ale sotva 120 policistů a šestimístné nikoliv čtyřmístné vozidlo arcivévody. Celkově tedy film je lehkým nadprůměrem, který má zbavit Srbska odpovědnosti z podpory atentátníků, oslavou hrdinství mladých Bosňanů, kteří svým činem rozpoutali krvavé peklo a odlehčením zde jsou pěkné Balkánské písně a účast Jany Švandové a Libušky Šafránkové.

  • 27.2.2018  16:53

  Po dlouhé době akční áčko, Samuel L. Jackson v 70 letech jako mladík, bezva hlášky, honičky a střílení. Ryan Reynlods opět dobrý, Gary Oldman nebo Salma Hayek milým osvěžením. Některé přestřelky sice trochu přehnané, přesto skvělý film...

  • 31.12.2017  02:07
  Sestřička Jackie (TV seriál) (2009)
  ****

  Po dlouhé době opravdu skvělý seriál, moc jsem se bavil. Ikdyž jsem k němu přišel relativně nedávno, od dob Deníku Doktorky jsem lepší seriál z nemocničního prostředí opravdu neviděl. Reprezentativní vzorek sester, kterému vévodí Jackie feťačka a nevěrná manželka, která vystupuje jako v práci jako svobodná, přestože má milujícího manžela a dvě rozkošné dcery, Grace totálně mimo a Fionu, vymýšlející si nemoci. K tomu šílená doktorka O ´Harová, léčící pacienty v lodičkách, gay bratr Thor, cvalda Zoye, playboy doktor Finch a ředitelka Gloria, která si může hodit mašli...

  • 20.12.2017  17:35

  Bohužel za mne nejslabší díl z celé série. Film nenabízí opravdu nic převratného, slabé výkony většiny postav a asi nejslabší Boyeaga, jeho Finn je ještě trapnější než v první epizodě. Jak Rogue one i Síla se probouzí navnadili fanoušky, tak tohle je velké zklamání. Staré postavy Hamill a Fisher vcelku ok. Ale krom dvou vesmírných bitek a souboje Reye a Kyla s Snokovou gardou a návrat chodících pevností z Impéria na závěr a návrat Jody na pár okamžiku, co by celkem vydalo asi na 60 minut, vyplňuje zbytek filmu Reyinin trénink nebo nezáživné tlachání rebelů. Film by si zasloužil nejméně o třetinu kratší stopáž...

  • 28.11.2017  19:20

  Kdysi se mi to líbilo více než první díl, dnes už mi to příjde jako pohádka. Přesto solidní pokračování a úspěch finanční mimo USA.

  • 28.11.2017  18:50

  Blbost, narozdíl od výborné jedničky, tohle fakt byl děs, ani Lana Clarskon a David Carradine film nepozvedli než na hodně podprůměrný film.

  • 28.11.2017  18:45
  Barbar Conan (1982)
  ****

  Jo jo klasika, první velká role pro Arnieho, před hvězdným Terminátorem. Cymeřan Conan po patnácti letech se vypořádá s Tulsou soudcem a zachrání princeznu a stane se později králem...

  • 28.11.2017  18:41
  Hundra (1983)
  **

  Lepší béčko z 80 let. LL v další ze svých spoře oděných rolí. Mečem se umí dobře ohánět..Hundra a její pomsta za vyvraždění Amazonek a cesta k hledání vhodného samce k oplodnění..

  • 28.11.2017  18:38

  Lara Clarkson nádherná, úvodní sekvence s vesnicí dobrá, pak ještě osvobození zajaté kamarádky, ale pak až dva bojové scény slabé..

  • 28.11.2017  18:20

  Slabší než jednička, ale za Lisu Foster jedna hvězda navíc..

  • 28.11.2017  18:14

  Nějak mne to nezaujalo, předchůdce Hackerů mladý středoškolák prolomí heslo a dostane do obranného systému jaderných střel řízených počítačem. ikdyž PC technologie o malinko starší než jsem já, vypadá zajímavě. Narozdíl od ságy Terminátora, zde člověk dokáže umělou inteligenci zastavit. První velká herecká příležitost pro Matthewa Brodericka. Zajímává i Ally Sheedy v roli Jennifer, oba si pak následně zahráli v podobné tématice Projekt X respektive Číslo 5 žije..

  • 28.11.2017  18:06
  Pieces (1982)
  ***

  Matka si vybíjí zlost na manžela, že jí opustil na malém synovi, kterého přistihne při skládání puzzlí s nahou ženou, prohlíží mu věci a syn si mezitím dojde pro sekyru a matku rozseká, pak vše narafičí, aby to vypadalo jako na venkovního pachatele. Po 40 letech se objeví tajemná postava s motorovou pilou, která si z obětí rozřezá s vyjimkou předposlední oběti, kterou vykuchá nožem a vezme si postupně hlavu, trup, ruce a nohy. Podezření padá na správce tělocvičny, kde se vraždy většinou staly, toho hraje u nás známý Paul L. Smith(dvojník Buda Spencera z filmů o Šimonovi a Matoušovi). Velmi dobrý béčkový horor.

  • 24.11.2017  13:30

  Nejlepší akční film za poslední dobu... Mark Walhberg sice není úplně prototypem akčního hrdiny, ale to nebyl ani svého času Nicolas Cage. Danny Glover co by slizký záporák taky cool. Politické spiknutí o údajném atentátu, takové filmy prostě miluji...

  • 24.11.2017  13:24

  Zbytečné, drahé, dlouhé. Opravdu čtvrté pokračování už asi nemělo, vzniknout. Ikdyž strýček Benny je k pokukání. "Říká se rýže...". Ani Gibson, Glover a Pesci a spol. neztratili nic z minulosti, ale přece jen už je to ohrané a ne tak srandovní, jako předešlé díly. René Russo už jen jako doplněk na pár minut, Chris Rock spíše k otrávení a Jet Li všechny převyšoval, ale nakonec vyhraje opět Riggs...

  • 24.11.2017  13:17

  Oproti jedničce i dvojce nejméně o třídu horší. Ne tak herecky, původní sestava zůstala a i Stuart Wilson v roli záporáka výborný, navíc je zde skvělá kopačka Rene Russo, ale dějově je to takové nemastné, neslané. Hodně hluchých míst. Střelba na stadione, honička v autech s penězi. 2x opakující se scéna s bombou. Navíc český dabing mohl být pestřejší.

  • 24.11.2017  13:10
  Strašáci (1971)
  ****

  Přeměna pacifisty Dustina Hoffmanna v tygra. Učitelova manželka si o znásilnění dlouho koledovala. Takhle zacházet s muži. Výborné drama.

  • 24.11.2017  13:08
  King Kong (1976)
  ****

  Jeden z prvních porevolučních filmů na který si pamatuji. Výborná scéna souboje Konga s Hadem a závěrečná honička ve městě. Spoře oděná Jessica Lange v první své roli a Jeff Bridges jako její ochránce. Skvělý český dabing Vašut, Postránecký a Šplechtová..

  • 24.11.2017  09:51

  Největším problémem filmu je věk obou hlavních představitelů, inu skoro dvacet let od dvojky je prostě znát. Přesto se jedná o solidní zábavu. Kvalit jedničky to sice nedosahuje, ale přesto jsem se pobavil, na rozdíl od amerického remaku. Jen ten úvod a závěr filmu bych vystřihl, ale scény hlavně Malfetově domě, v kočáře a v krčmě jsou bomba. Přidávám jednu hvězdičku za natáčení v ČR a účast českých herců např. Marek Vašut..

  • 8.11.2017  18:48
  Gympl (2007)
  **

  Vzpomínka na moje nedávná středoškolská léta. Taková česká obdoba kdysi slavných Prci, prci...Hodnotil bych výše, ale ty scény se sprejerstvím, vandalstvím a chování protekčního spratka Kolmana jr.sráží moje hodnocení. Jinak skvělí herci jako Hanák, Schmitzer, Holubová a hlavně Jan Kraus, sice nedostal moc prostoru, ale ve čtyřech scénách bomba. I výkon někdejšího ministra Teličky velmi dobrý. K tomu pěkné kočičky jako třeba Lenka Jurošková. Narozdíl od mnoha jiných, i po deseti letech neztratil nic ze své aktuálnosti...

  • 8.11.2017  18:39
  Vejška (2014)
  *

  Bohužel jen slabý odvar prvního dílu. Opět Vorel jr. a Mádl, forky ohrané, výkony herců až na vyjímky hrozné, jen 75 minut, ale sotva polovina z nich je aspoň průměrná. Čtyři postavy středoškoláků, nyní už vysokoškoláků a tři postavy rodičů, kteří mají ve filmu až na Jana Krause spíše jen epizodní charakter. Citelně chybí Holuboová, Schmitzer nebo Šteindler. Vávra se snaží, ale nedosahuje kvalit obou, Kohák, to ani nemá cenu hodnotit. Protekční Josefíková se snaží vymanit ze škatulky naivek a princezen, v postavě mrchy, která jde tvrdě za svým, ale spíše po litování a k smíchu. Jedna hvězda za pěkné kočičky Votavové nebo Kružíkové, který alespoň trochu zmírnili nepříjemný dojem a za Jana Krause, opět skvělý v roli Kolmanna staršího.

  • 8.8.2017  18:29

  Jojo dalších z těch historických béček z 80 let. Italové vyměnili žánr westernu za fantasy. Není to špatné, opět smyslná Sabrina Siani v roli princezny Valkari, která jediná přežila masakr královské rodiny. Zlý Morak se za pomocí velitele stráže chopil hradu a musí se před úplňkem s princeznou oženit, aby získal Ohňový trůn. Princezně pomáhá svalovec Siegfried..

  • 8.8.2017  18:17

  Horší než ostatní filmy se SS, která zde má pouze malinkou úlohu...

  • 9.5.2017  17:09

  Nejslabší část trilogie, zcela poplatná době...

  • 9.5.2017  17:08

  Komunistický režisér Ivo Toman, přeceňování významu úlohy KSČ a rudé armády, tendenční film, snad jen ten Karel Hlušička a pár dalších se snaží aspoň trochu něco zahrát..

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14