Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Duše (2020)

Tak mělo to duši...Je to trochu jiné, než ty ostatní animáky. Šlo to hodně do hloubky, až na hranici bytí a nebytí. Filozofování o tom, co bude po tom a cestě na druhý břeh asi není pro každého. Dávám čtyři hvězdy, vede to k zamyšlení a fórky s kočkou mě vždy pobaví.

plakát

Stranger Things (2016) (TV seriál)

Předem se omlouvám za spoilery. Tak předně je to klasický seriál, který se snaží vykrádat snad všechno a sem tam přihodí nějaký ten nápad a k tomu spoustu klišé. První série bezva, něco neotřelého, seznámení se s postavami. Tajemno, žádné tlačení na pilu a jeden demogorgon spolu s upside down tomu úplně stačí. První série pro mě za 4 hvězdy. Druhá série na to šla jinak, je třeba přidat nové postavy (pozn. Bob byl bezva, škoda ho), víc násilí, krve a víc demogorgonů a protože to nestačí tak taky nějakého mozkožrouta. Na mě to už tak nezabralo, druhé sérii dávám 3 hvězdy. Pak přišla třetí série. Tak vidím, že je to určené pro děti, tolik líbaček a narážek o sexu jsem vážně u drama/fantasy/horor nečekal, ale musím si asi zvykat. Do toho kompozice zlých sovětů, jakýsi fake terminátor a vnitřní lokace jako z Jamese Bonda (Dr. No) a všechno postavené na akční řežbě a hororových vyvražďovačkách. A na konci jedno super klišé - tak otočíme klíčem na tři... Dávám za třetí sérii jen dvě hvězdy, tohle mne už minulo.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Tak (na) trošku dobrý. Dá se na to dívat. Sice příběh až tak nic moc, ale drží to pohromadě a má to hezký vizuál. Jedno se starýmu Troškovi musí nechat - krajiny, zámky, kostýmy a záběry to on umí. Dávám 3 hvězdy.

plakát

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Mě se to v rámci Vánoc líbilo. Sice je to princezna a půl sranda dance, ale to mi vůbec nevadilo. Matouš Ruml je sympaťák a bezva chlap :) Marek Eben funguje jako konferenciér, ale hlášky má uhlazeně dobré. Eva Josefíková je ta nejhezčí princezna z poslední doby. Jakub Egon Prachař je pěkný záporák. Dávám tři hvězdy.

Čertí brko (2018)

Ty jo, nápad asi dobrý, ale to provedení je hrůza. Čerti jsou tady líčeni jako ožralá hloupá hovada. Hlavní hrdina Jan Cina je přitroublý čertí vynálezce, kterému jsem palce držet nedokázal. Judit Bardos je hezká, ale dialogy nic moc. Ondřej Vetchý se měl předvést jako velký vládce pekel Lucifer, ale byl nevýrazný. Jedině snad úlisný Jan Budař, byl správně vychytralý a záporný, ale to nestačilo. A ty uřvané písničky to už jen dorazily. Tak dvě hvězdy.

Ženy v běhu (2019)

Tak dobře se na to dívá. Film ocení hlavně ženy a nejen v běhu. Všichni se mají vlastně fajn, žádná skutečná krize nehrozí, jenom si tak navzájem spolu laškují. Některé pointy a hlášky mi přišly až moc prvoplánovité, našroubované a škrobené. Ale jak jsem řekl, dobře se na to dívá, všichni jsou vlastně sympaťáci největší. Dávám tři hvězdy. Kdybych byl žena, dám i čtyři hvězdy.

Úniková hra (2019)

Takový fajnový mix Kostky a Saw. Ale líbilo se mi to, dobře to odsýpá, technicky je to na vysoké úrovni plus je tam několik neotřelých nápadů. Dávám 4 hvězdy.

7 životů (2017)

Mělo to fakt šťávu, dávám 5 hvězd a nestydím se za to. Režie je ve stylu "padni komu padni" a tak to má být. Noomi Rapace si těch sedm životů fakt vychutnala. Jen nevím, který ji bavil nejvíc. Doporučuji vidět.

Město 44 (2014)

Jako příběh dobrý, jestli to je pravdivý příběh podle skutečných událostí tak mě je těch Poláků fakt líto, naše květnové povstání proti tomu musela být jen procházka růžovým sadem. Na mě moc krvavé a moc naturalistické. Také střídání kýčovitých romantických scén a drsné reality mi nedělalo dobře - připadal jsem si jako by mi někdo přepnul Mlčení jehňátek na Kouzelnou školku. Hlavní hrdina toho v prostřední části filmu moc nenamluví. Dávám 2 hvězdy.

Kolonie (2015)

Tak mě se to líbilo, bylo to napínavé až do konce a hlavní herci to hezky zahráli. Je to sice mírně depresivní, ale *spoiler* dopadne to dobře. Co na tom, že *spoiler* neuvidíte Emmu nahou. Teda uvidíte, ale tak chytře, že ji "citlivá" místa kryje fíkový nebo jaký list. Dávám 4 hvězdy, dobře se na to dívá.