Kung Phooey! (2003)

Taková ptákovina, parodie, která paroduje snad i sama sebe. U pár scén, které mi připomněly Bruce-Leeho a Jean-Claude van Damma jsem se lehce pousmál . Dávám 1 hvězdu.

Specialitka šéfkuchaře (2008)

Příjemná komedie o homosexuálech. Příběh polechtá vaši bránici, aniž by došlo k zesměšňování gayů. Netradiční milostný trojúhelník on ( homo, ví to o sobě) + on (homo, tuší to o sobě) + ona (hetero, o tom první to ví, do druhého se zamiluje). Z tohoto schema vyjdou docela komické situace. Dávám 3 hvězdy.

Avatar (2009)

Po technické stránce (efekty, provedení) dávám v této době 6 hvězdiček. Po obsahové stránce (příběh, postavy) dávám 4 hvězdy. Průměrně tedy 5 hvězd. Záruka = u tohoto filmu se nebudete nudit (jako u většiny filmů pana Jamese Camerona, který zná recept proti nudě).

Po přečtení spalte (2008)

Coenové jsou úleťáci, ale mám jejich humor rád. Dávám 4 hvězdy.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Občas mi to přípomínalo spíše kreace Saši Barona Kohena. Některé momenty vtipné, jiné spíše nechutné. Vztah Izrael - Palestina popsán "věrně" a závěr jako z pohádky se mi tam vůbec nehodil. Dávám 3 hvězdy.

Věc (1982)

Jením slovem - vynikající. Nutno vidět. Není mnoho filmů, které mne připoutaly k obrazovce a nedovolily odejít ani na WC. Toto je jeden z nich. Musím dodat, že jsem seděl jsem před vypnutou TV, ještě chvíli po skončení filmu. Dávám 5 hvězd.

96 hodin (2008)

Skvělá akce a rychlý spád. To jsou hlavní devizy tohoto filmu, které vám zabrání zažít pocit nudy. Hlavní hrdina se řídí pravidlem: "Napřed střílím a pak se ptám - Kdo jste a co tu děláte?" Je vidět, že francouzi neztratili cit pro napínavý film. Není to žádný utahaný hollywoodský doják se spoustou trapných vysvětlovaček a sáhodlouhých rozhovorů mezi postavami na sebe mířícími revolvery. Také reálie Paříže tomu dávají šmrnc. Takže 4 hvězdy.

Střelba na psy (2005)

Děsivě odporné, nejspíš jde o věrný obraz občanské války v roce 1994 ve Rwandě. Hotel Rwnada je asi o něco lepší film, ale oba stojí za to vidět. Dávám 4 hvězdy.