Černobyl (2019) (seriál)

Tak toto dílo splnilo mé očekávání asi tak na 120 procent a minimálně o dalších 30 procent je překročilo. Asi jediný seriál, který jsem hltal epizodu po epizodě a vždy netrpělivě čekal až vyjde další. Bylo to tak úžasné, hrůzostrašné, fascinující, dechberoucí a já se nemohl dočkat co přijde dál a zároveň se toho obával. O Černobylu jsem toho přečetl hodně, po ulicích Pripjati se občas přes streetview projdu a tento vizuální zážitek bylo to, co mi chybělo. Dávám 5 hvězd tvůrcům a skládám čest památce všech, kteří si tímto peklem prošli.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Důstojné uzavření série třetím dílem - doufám že zůstanou u trilogie, další díly jsou zbytečné. Námět zajímavý, i finále se dočkáme. Ale už tomu dochází dech, je to jen taková milá taškařice. Dám také tři hvězdy, ale je to slabší než předchozí díly. Nejlepší na tom jsou ty závěrečné titulky a finální hudba od DJ Tiësto.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Podobně zábavné jako jednička, v podstatě je to logické pokračování jedničky. Pár nových vtípků, staří známi hrdinové a jejich nové osudy. Dávám 3 hvězdy.

Hotel Transylvánie (2012)

Fajn animák, který hraje na strašidelnou notu. Zajímavá myšlenka udělat z Drákuly hoteliéra, ale funguje to a postavičky jsou zábavné. Dávám 3 hvězdy.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Dávám 4 hvězdy. Vizuálně i námětem hodně podobné filmu Obchodník se smrtí. Holt nejlepší příběhy napsal sám život. Skvělý Tom Cruise.

Obchodník se smrtí (2005)

Dávám 4 hvězdy. Natočeno hodně realisticky. Film který odhaluje holou pravdu v celé své nahotě - světové velmoci prodávají pomocí překupníků své zbraně do všech válečných zón a tak udržují válku naživu. Jó, je to velký byznys. Ani se nechce věřit, že někdo o tom dovolil natočit film. Skvělý Nicolas Cage.

Upgrade (2018)

Joo to vám byla jízda. Konečně film co má spád, nápad a všechno to pasuje na sebe. Sice než se to rozjede, tak to chvíli trvá, ale vyplatí se počkat. Nechat si dát čip do míchy, který vás naboostuje a pak ten čip nechat hacknout, to chce fakt mít koule. Jako režie a scénář fakt hustý, naposledy mě takhle dějově pohltil snad jen děda Matrix nebo strejda Zdrojový kód. Dávám pět hvězd a vůbec se za to nehanbím.

Hora mezi námi (2017)

Tak jsem se nechal napálit. Viděl jsem v jednom prostřihu jak Idris Elba čumí na zasněžené pole a myslel si bůhví jaký to nebude survival. A ono prd přátelé. Místo toho jsem dostal přeslazenou romantiku s nějakým avengerem a de capriovou bejvalkou. Jediný fajn moment asi když pilot dostane mrtvici a když zastřelí pumu světlicí. Jinak tam nic není. Vůbec se o ně nebojíte, pořád jim tam hoří oheň, vypadají jako dvojka na vejletě. A ta romantika v chatě, no fuj hnus velebnosti. Ono je to sice bezva, že se pod nima "země zachvěla", ale jak by řekl major Terazky, kdyby se díval oknem - "oni mi tuna jebů". Dávám 1 hvězdu za ty přírodní scenérie a pilotovu mrtvici.

Bajkeři (2017)

WTF co to jako mělo být? Beru to jako vrchol trapnosti a nevkusu. To byl teda nápad, dát dohromady tlupu mladých pitomců, co neumí ani mluvit, vrazit jim do pracek mobily a posadit na kolo. Abych nezapomněl - ta slavná Vagnerová taky neumí mluvit. Dávám jednu hvězdu za přírodní scenérie naší české kotliny a krásu zatopených lomů :) Katarze na konci už to bohužel nezachránila. A komu tím prospějete, že budete točit takové 3.14 - čoviny?

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Tak tohle je důstojné rozloučení s celou sérií básníků. Chápu a dávám tři hvězdy. Díky všem zúčastněným, že šli do stejné řeky ještě jednou. Nejlepší byl asi Josef Somr - tak krásně a pravdivě to všechno shrnul.