pajmič666

pajmič666

jan pajma

okres Mělník

• 2.7.2019  15:42
    Rammstein: Deutschland (hudební videoklip) (2019)

Alegorický průchod napříč bouřlivými německými dějinami. Sugestivní, surrealistický, barvitý a chaotický. Tady se chectákama rozhodně nešetřilo. Od kulis a effekty, až po masky a kostýmy. Till by klidně mohl místo "Deutschland" řvát "Haushalt!" Ve výsledku to působí trochu snobsky, což někoho může nasrat. Ale hele, někam se ty masivní prašule nacpat musej, verdammt!! Z muzikálního hlediska je to klasická "Rammsteiovka", jako smaženej sýr s tatarkou, kterej vás neurazí, ale žrát pořád dokola to nejde.... a já už se docela přežral. Touto chabou metaforou bych vlastně popsal celý album. Co se ale "Německa" singlu týče. Má to atmosféru, syntezátor je vsunut do mixu velmi galatně a hezky se mazlí s jednoduchým kytarovým riffem a postupností akordů. Tilla pěkně v refrénu doprovází uječená ženština. Poslední, dvou a půl minutová, klavírní eskapáda je zbytečně dlouhá, jako tento komentář. Lehce nadprůměrná Beranidlová vypalovačka, která je stejně přehypovaná jako celý, zcela průměrný a nenápaditý, album. KLIP: 90% Muzika: 65%

• 22.11.2016  09:21

Toto bylo tak nechutně roztomilý a sladký, že jsem si musel souběžně pouštět nový album Slayerů, aby jsem nedostal cukrovku. Toto dílo mě uhranulo svým konceptem, scénářem, postavami, animací, výborným anglickým a solidním českým dabingem. Zootopia je elegantní komentář zabývající se moderními sociálními problémy. Nehází vám to nuceně do xichtu a navíc je přednesen dostatečně galantně pro mladší publikum. Krom toho je skvělá zábava, nadopovaná zdravou dávkou chytrého scénáře. Příběhová kostra je dost jednoduchá, nebál bych se říct triviální, ale je v kontrastu toho je to tak skvěle podané, že jsem ani na okamžik neodtrhl hlavu od monitoru. Opravdu, upřímně nechápu individua, kterým se to z důvodu XYZ nezamlouvá. Tato pohádka má všechno Pokud bych měl jasně a nekompromisně vyzdvihnout jednu vadu, byla by to krátkost. Chtěl jsem víc, chci víc a vím, že více dostanu...jen si budu musel pár let počkat. Zamiloval jsem si postavy, svět, nápad, téma a jeho podání. Nejlepší animák za posledních xx let. Dokázal rozehřát srdéčko arogantího, chladnýho bastarda. Jsem opět mlád a mám chuť na mrkvičku...to mi poser hřbet! 90%!

• 4.10.2016  13:15

Konečně se někam dostáváme a úvod druhé sezony má daleko lepší příběhový podklad. Ash se vrací do svého rodného města a lidé ho zrovna vřele nevítají. Ash potkává svého tatuldu. Pablo, díky událostem z první sezony. má problémy a děje se mu dosti nepříjemný shit a jeho medailon od Bruha má konečně nějaký význam. Navíc mi má střeva říkají, že v Elk Grove naši hrdinové ještě chvíli pobudou. Ruby se vrátila v plné parádě společně s galony červené tekutiny a usekaných končetin. Tato epizoda má skvělé tempo v protějšku Raimiho S1E1, jenž byla dost utahaná. Akce je tu od první minuty, humor též. Efekty, masky a práce se světlem o stupeň lepší než Raimiho debut před rokem. Vyšší rozpočet je neoddiskutovatelný.. Super začátek, jenž mé vnitřní fanouškovské já nutí křičet "víííííc, sakra! Víc!" Pokud nejste zdejší hororový expert, nevidím důvod, proč by jste si tuto epizodku nemohli neužít.

• 24.11.2015  21:22

Adkins a Florentine potřebují jen jednu věc. Jednu jedinou. Scénáristu co celý život nefetival, nechlastal a neprodělal centrální lobotomii mozku. Pak to bude uno perfekto, protože za ty prachy, který se do televizní produkce dostanou umí Isaac a spol docela slušný divy. To neplatí jen pro Close Range, ale pro všechno na čem se anti-gravitační bouchač Adkins podílel. On není špatný herec a Florentine není špatný režisér. Close Range je nuda, nuda, klišé, klišé plný blbostí a ani těch pár soubojů a efektivní kamera nevytáhne Close Range z bahna Zetkovosti. 2.5* 50%

• 29.10.2015  21:27
    Křižovatky života (TV pořad) (2013)

Toto jsou křižovatky smrti, naprosté dno takzvané filmařiny, u které se občas ze srdce zasměji. Přesvědčivější "herecké" výkony jsem viděl na besídce základní školy prvního stupně. Kdo jsou ti lidi, co tam "hrají"? Jaká osoba toto ve své chorobné palici vymyslela s domněnkou, že to je dobrý nápad? Má to nějakýho scénáristu? Pokud ano, čte ten scénář někdo? Dobrá sranda je, když jako někdo dostane po tlamě a ctěný štáb se patřišnou osobu ani neráčí patřičně nalíčit. Chudák babička se na to dívá zcela dobrovolně. Možná proto je tak odolná.

• 1.10.2015  18:35
    Pálí vám to?! (TV pořad) (2003)

The fak? Proč tak nízký hodnocení? Vždyť to byla gut soutěž. Jednoduchý pravidla, rychlý spád, nemuseli jste každý večer žrát encyklopedii a občas to bylo i napínavý. S babičkou jsem se na to vždycky díval s rád a to tyhle soutěže moc nemusim.

• 28.9.2015  17:51
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Mé první "dospělé" anime jsem viděl u svého strýce na nějakém kanále, kterej jsem chytil přes satelit v originále a Cz titulkama. Jedna z prvních scén, tedy onen masakr ve výzkumné základně se mi zaryl do makovice na dost dlouhou dobu. Nahota, krev, morbidní násilí (po pokémonech docela šok). Měl jsem z toho noční děsy, ale líbilo se mi to. Za těch 10 let jsem ale nějak mentálně vyspěl nebo co a vidím, co jsem za svých mladých a beztarostných let neviděl. Brutalita, ač velice výživná je i též velice samoúčelná a navíc těží z nelogického chování protagonistů. Citový vydírání je tu skoro každou epizodu, hlavní protagonista je nesympatickej kretýno a jeho sestřenice - která po něm mimochodem jede - se též nechová jako inteligentní osoba. Neustále se mě to snažilo spesvědčit, jak je to hrozně dospělý svýma pseudo-psychologickýma žvástama o přátelství. Přitom to mělo tak slibný start a několik fajn momentů, při kterých i zamrazilo. Nejzajímavější postava Lucy/Nyu prestuhodně využita pouze jako prostředek pro citově vetché spoluobčany světa. Přemýšlel jsem o třetí hvězdě díky nostalgii, ale díky poslední epizodě nemohu....nepomohl tomu ani ne zcela povedený anglický dabing, ve kterém jsem to nědávno viděl.

• 29.5.2015  14:40

Pohled do duše Jirky Millera. Film, který chtěl natočit léta, ale doba, rozpočet, prostředky mu to prostě nedovolily. Toto je old-skůl filmařina v novodobém kabátku. Minimum CGI efektů a všechno pěkně na tělo, šílený kaskadérský kousky, originální design (od vzhedu aut po samotný svět), skvělá stylizace a art design. Film, který dělá přesně to co se od akčního filmu očekává, tedy AKCE! Příběh je jednoduchý, charaktery postav se nějak nerozvíjejí. Ale koho to do anální žlázy zajímá? Všechny ty dnešní rádoby dramata a pseudo akční matlaniny - Marvelovky, Batmanové, fast and furious - by se měli podívat a jak se dělá poctivej film, jenž si na nic nehraje. Doufám, že filmu do kasičky zaslouženě padne nějaký ten peníz a Millerovi nepřeju nic víc než Oskárka za režii. Nejlepší akční film...ne, nejlepší film za posledních několik let. Díky! 89%

• 3.4.2015  16:58

Jsem zklamán pane Raimi! Toto mělo být co? Horror? Komedie? Divné, protože já se ani jednou nezasmál a atmosféru to mělo jako z pohádky o nezbedné ponožce a to nemluvím o trapných a předvídatelných jumpscare nesmyslech. Hlavní hrdince jsem měl asi přát šťastný konec asi jsem se měl o ní bát, že? Škoda, že se vám ani to nepovedlo. Její přítel je nesympatické, nevzhledné hovado, které by jsi zasloužilo, alespoň jednou nablít šváby, zvratky, krev, jablečný džus - a ví Satan, co se tam všechno ještě z útrob lidských vytékalo - do jeho hnusné huby. Zajímavý nápad s pár slušnými scénami - vyvolávání, jenž nejvíce připomnělo Evil Dead - ale jinak to nestojí moc za řeč. Konec mě měl asi také překvapit, ale ten, kdo má schopnost vizualizovat a rozpoznat kruhové objekty a neprodělal lobotomii mozku, tak vám muselo být jasné, co v té obálce asi je. Film má pěkné poslání. Banky, bankovní úředníci a ostatní byrokraté jsou zlo. Zkrátka, kdokoliv přirovnává tuto sloninu (jako konina, ale daleko větší) ke kultovní trilogii o chlapovi s motorovou pilou by se měl hanbou zabalit do peřiny nebo možná ještě lépe....propadnout se do pekla. 40%

• 2.4.2015  19:56

Jak jsem se k něčemu takovýmu dostal až po 15 letech??? V alternativní pseudo budoucnosti se pošahanej učitel jedný střední školy rozhodne k chytrému masakru svojí bývalé třídy. Proč? Protože tomu napomáhá námět...nějak. Školáci se vzájemně zabíjej, navzájem se zrazují, páchají sebevraždy. Těžko říct zda v tomto snímku je ukryto nějaké poselství. Cennost přátelství? Síla pudu sebezáchovy? Protest proti školním uniformám? Kdo ví. Když největší režisérský pošuk západního světa Tarantino prohlásí, že Batoru rowaiaru je jeho nejoblíbenější film za posledních 20 let, asi vám dojde, že hledat v tom nějaký vyšší odkaz nemá smysl. Jedná se zkrátka o slušně natočenou akční vyvraždovačku s originálním nápadem. Překvapivé dobré herecké výkony - Mitsuko má nejdémoničtější, nejvíce creepy úsměv jakej jsem viděl. Ta holka není člověk! Podle ní snad vznikla povídka -creepypasta - o usměvavém čoklu. Největší negativum je bezpochyby fakt, že vlastně nevíte, kdo je kdo. Všichni v té tmě vypadají stejně, jména jsou si podobná. No, prostě v tom můj pidi mozek měl guláš. A kdo byla ta vysmátá holka na začátku filmu? Eh. Upřímný komentář od člověka, který má slabost pro japonskou kůži: Pokud patříte do kategorie individuí, co milují roztomilé, něžné, měkké Asijské teenky ve školní uniformě, tak vám mohu garantovat, že Battle Royale bude pro vás nejhorší noční můrou - neuvěřitelně depresivním psycho hororem. Holčiny se vraždí a ikdyž víte, že některý z nich jsou potvory nedá vám to a máte chuť je mačkat a objímat. Najednou té holčině někdo usekne makovici. Hrůza, nejde to. Jsem práznej, nemám sílu žít. Jdu se utopit do záchodové mísy. 75%.

• 8.2.2015  20:09

Jednoduché, hloupoučké, předvídatelné, cíleno na publikum v rozmezí 14-17 let, ale stále docela zábavné. Atraktivní prostředí a téma zcela nevyužito. Slušné akční scény a CGI efekty jen odvrací pozornost od tupé zápletky. Nic jsem neočekával a nic jsem nedostal. Jednou jsem viděl a tím to končí. 50%

• 3.8.2014  20:16
    Red Sand: A Mass Effect Fan Film (studentský film) (2012)

Amatérské takřka ve všech směrech. Vizuální efekty, akční scény, herecké výkony. Poměrně zbytečně strávených 14 min i za předpokladu, že jste fanouškem univerza. Dvě a půl hvězdy dávám za hudbu a v neposlední řadě za fakt, že jsme se staly svědky zrodu právě onoho Mass Effectu.

• 18.7.2014  20:37

"You hit like a vegetarian!" Zajímavý a celkem zábavný snímek dvou dědků, kteří se rozhodli na stará kolena vyzkoušet společně na onom filmovém stříbrném plátně duo. Překvapivě se to povedlo. No, zase tak překvapen jsem nebyl, jelikož Håfström natočil můj oblíbený pokoj 1408 a oba svalovce mám prostě rád. Arnold si svou roli užíval a Sly byl s panem Ex-Guvernérem dobře sehrán. Takže to nemohlo dopadlout zle, že? 70%.

• 18.7.2014  20:25

Klasická vyvažovačka, jenž je okořeněná bratrským pošťuchováním dvou legendárních mimozemských monster. Střet slin a dredů. To jest sen každého fanouška těchto příšerek z míst, kde vás nikdo neuslyší křičet. Je to klasické Andersonovské Béčko v velkÝM B jako "Boha to je ale Béčko jako prase" i když se za ty prachy z toho dalo vytřískat hnoohem víc, tak já jsem celkem spokojen. Atmosféru to nemá, a Predy by se nikdy nespolčil s ohavným, slizkým a slaboučkým človíčkem pane Andersone! "Jste tu aby jste nám pomohl" Moment. Ne. to je jinej film. Nevadí. Tak jako tak je tento film 10x lepší než ty výblitky následující.

• 10.4.2014  18:38
    Barbar Conan (1982)

Arnold už umí anglicky trochu lépe, takže občas mu z jeho huby vycházejí srozumitelná slova. Svalové hmoty mu neubylo. A hereckého talentu nepřibylo. Avšak, sledovat Arnýho jak kolem sebe máchá mečem je úsměvná. Seká hlavy, klátí děvy. Putuje se svými společníky a mlátí do velbloudů. Pobaví se nad orgiemi, zabije všechny kolem. Zlodějka kterou miloval/oplodnil zabije stopořený had. To Arnolda naštve a pána zabije. Pomsta je dokonána. By the Crom! 80%

• 10.4.2014  18:20

Životní role Arnoldova levého bicepsu, jemuž zdatně konkuroval hrudní koš budoucího Guvernéra. Arnold sice neumí pořádně anglicky, ale o to tu nejde. Jde o to aby lidi byli svědky spatření abnormálně svalnaté potvory. Té potvoře by se herecký talent za nehet vešel, ale což je to pokoukání. Je to tak špatně, až je do pěkné. Je to tak tragické, až je to komické. Je to geniální premiéra budoucí mega akční hvězdy. I am Hirkilees!!!

• 3.4.2014  17:00

Jen ve spojených státech se každý rok nahlásí téměř 100 000 případů znásilnění, z toho přes 90% jsou obětmi ženy. Někdy z toho vyváznou živí někdy ne. Na tento film se může dívat dost lidí, kteří jen čekají na to násilí na konci filmu. A ano, jsou tak násilné a brutální scény. Ano, je tam i nahota. Ano, je to v podstatě jen obyčejná vyvraždovačka. Za normálních okolností, bych filmu plácnul hvězdičku, a pápá. Tento film není žádné veledílo, jak co filmařské tak i herecké stránce, ale. Mít ve filmu silnou ženskou hrdinku, která udělá to co chce každá žena udělat. Pomstít se, chladně a nemilosrdně. Působilo to na mě velice dobře, a já jsem těm parchantům přál aby trpěli. "Oko za oko, zub za zub" a že tuto frázi vzala slečna k srdci. Navíc to vše krásná Sarah Butler dle mého skromného názoru zahrála velice slušně. Tento film slovu "pomsta" dává smysl. Proto tedy dávám čtyři hvězdy a 75%.

• 23.3.2014  21:58
    Věc (1982)

Napínavý, nechutný, šokující. Takový byl tento film před mnoha lety. Dnes, po více než 30ti letech je z tohoto filmu kult, kterým se inspirovalo nespočet dalších hororových snímků a video her. Carpenterův nejslavnější film vyniká dvěma aspekty. Ten první je strach a nejistota, ten druhý je samotná "věc" která musela v tehdejších sálech kin naplnit nejeden prázdný sáček (v tom lepším případě). Masky a mechanické efekty jsou totiž dílem mistra. Jen těžko si vybavím lépe vypadající potvoru bez podpory počítačových efektů. Vetřelec sázel jen na čistokrevný strach z neznáma, Věc nám hází na naše obrazovky jak strach a paronoiu tak i nepřítele. Z toho vyplývá neustálý nápor na naše nervy, u slabších jedinců možná i gatě. Ještě bych mohl vyzdvihnout skvělou práci se psy. At už nakaženého, jenž působil až démonicky, nebo ostatní hafany, kteří opravdu v jedné scéně filmu vypadali opravdu k smrti vyděšení. Opravdu k tomuto mistrovskému dílu už nemám co dodávat, snad jen, je ten MacReady ta VĚC?? 94%

• 23.3.2014  21:58
    Doba ledová (2002)

Vlezlý lenochod Sid, mrzutý mamut Manny, mazaný šavlozubý tygr Diego, a doslova nesmrtelný veverčák Scrat. Okamžitě jsem si je jako malý capart zamiloval. Animace je i po letech stále velice solidní. Příběh, ač je velice přímočarý, dokáže být napínavý a docela zajímavý. Humor a situace jsou spíše mířeny na mladé publikum, ale i dnes mi film dokáže roztáhnout koutky (Scratovi patálie klasika). 83%.

• 23.3.2014  21:56

Jelikož jsem zasvěcený Biodron (neuvěřitelně zamilovaný fanoušek do studia Bioware), je nemožné abych jsi Mass Effect: Paragon Lost nechal ujít. Mé nadšení z počátku brzdila animace, jenž sama o sobě není zcela příšerná, ale esteticky mi ke světu Mass Effectu vůbec nesedí. Sem tam nesouhlasil zvuk zbraní. Ozvučení bylo správné ale bylo pomíchané ( M-22 Eviscerator střílí a zní jako M-76 Revenant). Líbila se mi hudební věrnost (ME1 styl). A úřední postava Jamese Vegy. Příběh je jednoduchý a plyne rychle, než se nadějete jsou tu titulky. Co se však filmu povedlo vyobrazit velice dobře, bylo závěrečné rozhodnutí. Toto rozhodnutí Jamese dosti změnilo, a to jak jeho osobnost, tak i jeho přístup k Shepardovi. Konec je bezpochyby nejlepší částí filmu. A někdo může uronit i slzičku. Film bych nedoporučil běžnému divákovy. A už vůbec ne odpůrci anime. Ovšem, fanoušek hry by neměl vůbec váhat a dát filmu šanci. Mass Effect: Paragon Lost není žádné umělecké dílo, a mnohé může odradit nepovedená animace. Já se však solidně bavil a díky povedenému konci dávám 75%.

• 23.3.2014  21:49

Drama, to jest žánr, jenž považuji za filmově vůbec nejobtížnější. Jelikož v těchto filmech nalezneme minimum akce (Master & Commander nevyjímaje), je nutné diváka upoutat postavami, atmosférou, scénářem a příběhem. Tyto aspekty, splňuje opravdu jen pár filmů tohoto žánru, a také jsou za to po právu považovány za vrcholy světové kinematografie. 95% stopáže tohoto filmu se odehrává na lodi, lodi kde se nachází na stovku postav což vytváří samo o sobě skvělou atmosféru. Avšak, úřední duo tu představují skvělí Russel Crowe a Paul Bettany. První zmíněný, Lucky Jack, je ukázkou skvělého kapitána. Charismatický, klidný a vzdělaný švihák. Jeho přátelství s doktorem jsem mu od začátku do konce věřil, stejně tak tomu, že samotný Russel hraje na housle. Výborný námořní film, a jelikož filmů tohoto typu je vskutku po málu, obzvláště těch kvalitních, nezbývá mi nic jiného než tento film doporučit. Skvělé herecké výkony, hudba, výprava 89%.